Neptunus verloor van Emma MAANDAG 22 MEI 1950 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Een beslissingswedstrijd het einde De promotiewedstrijd in West II loopt voor Neptunus toch wel heel anders dan de Rotterdammers ver wacht hadden. Na het gelijke spel te gen UVS kreeg Neptunus gisteren een 10 nederlaag tegen Emma te slikkenWint Emma nu nog van UVS, dan staan de Dordtenaren ge lijk met Neptunus en zal een beslis singswedstrijd noodzakelijk zijn. Neptunus Emma U.V.S. 4 2 11 8—4 5 3 111 3—3 3 3 0 2 1 3—7 2 De promotiewedstrijd der 3e klas- sers leverde gisteren twee gelijke spelen op. HFC speelde puntloos ge lijk tegen Laakkwartier en in de wedstrijd Blauw ZwartDCV doel puntten beide clubs viermaal. De stand is nu: Laakkwartier H.F.C. BI. Zwart D.C.V. 3 12 0 3—1 4 3. 0 2 1 In de 4e klasse begon Cromvliet de promotie tegen DSO met een 21 zege, doch onder protest van de Zoe- termeerse club. DE UITSLAGEN. Om het kampioenschap van Neder land: LimburgiaHeerenveen 70; AjaxMaurits 12; Enschedese BoysBlauw Wit 22. Promotie 2e klasse: West II: NeptunusEmma 01. Noord: ZwartemeerFriesland 5—1. Zuid I: De ValkDe Baronie 23. Zuid II: StandaardJuliana 11. West II: Promotie 3e klasse: HFCLaak kwartier 00; Blauw ZwartDCV 4—4; HOV—ODS 1—2; SVW—Gouda 0—1. Proni. 4e klasse: CromvlietDSO 21 (o.p.v. DSO). 4e klasse A: RouwkoopTeylingen 4—7. Ensch. Boys- Blauw Wit 2-2 De wedsirijd Enschedese Boys Blauw Wit is een ontmoeting gewor den tussen vrijwel gelijkwaardige ploegen, die ondanks het onnatuur lijk warme weer er alles op zetten om de zege te behalen. Dit is geen der beide elftallen gelukt en de uitsilag geeft goed de verhouding weer, al hadden de Ersohedese Boys met wat meer geluk stellig kunnen winnen. De wedstrijd was 5 minuten oud toen Blauw Wit op goedkope wijze aan een doelpunt kwam. Bergman werd een ogenblik vrij gelaten en plaatste afgemeten naar midvoor Koekebak- ker, die een hard schot loste op het Enschedese doel. waar Koper goed stond opgesteld. De bal raakte echter de borst van de Enschedese aanvoer der Klaver waardoor hij van richting veranderde en ofschoon Koper nog een wanhopige sprong deed rolde de bal in de rechterhoek (01). Een ogenblik scheen het, of de Boys de kluts kwijt raakten, want er werd slordig gespeeld en nonchalant ge plaatst. De Blauiw Wit-voorhoeae, die de kansen voor het grijpen zag. deed er een schepje bovenop en keer op keer wisten Bergman en Laken- berg door de Enschedese verdedi ging te dringen. Het duurde evenwel niet lang of de Boys kwamen er weer in en het was vooral midvoor Albers die door zijn harde werken zijn ploeg genoten aanvuurde. En hij was het ook, die na tien minuten de gelijk maker scoorde na een goede combi natie op de rechtervleugel, waarbij Koenders naar Nyzink plaatste, deze afgemeten naar Albess doorgaf, waar na de laatste een fel schot loste, waar Van Raalte tevergeefs naar greep (i1) Dit doelpunt inspireerde de groenwitte ploeg. die daarna Blauw Wit oortdurend terugdrong, maar het scheen of de zenuwen de Enschedese voorhoede te pakken had den want goed opgebouwde aanval len 'werden door te geagiteerd schie ten verknoeid, terwijl Selderhuis, die last scheen te hebben van het warme weer, het niet de moeite vond om zich in te spannen voor bereikbare ballen. Onmiddellijk na de hervatting werd Blauw Wit opnieuw teruggedrongen. De weinig talrijke aanvallen welke de Amsterdammers ondernamen wa ren echter zeer gevaarlijk. De Boys waren globaal genomen echter nog in de meerderheid, maar het merk waardige was. dat er juist in deze periode een doelpunt voor Blauw Wit kwam waarbij Schuurhuis niet vrij uit ging. In plaats van de bal over de zijlijn te plaatsen gaf hij Koekebak- ker een vrije kans. die. aangezien ook Koper op dat moment verkeerd stond opgesteld, niet veel moeite had om het net te vinden (1-2). De Boys waren er als gevolg van dit doelpunt even volkomen uit, maar na 6 minu ten was de stand gelijk. De Boys kregen een vrije trap toegewezen, ongeveer 15 meter buiten het Am- stedamse doelgebied. Groothuis, die deze middag een voortreffelijke par tij speelde, gaf een tam schot naar Selderhuis Sr,, die met een keiharde througpass Van Raalte volkomen verraste. (22). BRIDGE NEDERLAND—BELGIë 196—128. Zaterdag is in het Kurhaus de 2e ronde gespeeld van de bridgewed- strijd NederlandBelgië. Deze ronde eindigde met 54 matchpunten voor België van 45 voor Nederland. De derde zitting werd door de Bel gen met 27 matchpunten gewonnen tegen Nederland 20'matchpunten. In de vierde zitting behaalde Ne derland de overwinning met 77 tegen 86 matchpunten. De totaaluitslag van deze wedstrijd luidt: Nederland 196 en België 126 matchpunten. BONDSELFTAL—LEEDS UNITED 1—10. De 110 uitslag van de wedstrijd BondselftalLeeds United te Nijme gen zegt meer dan genoeg o\rer het spelpeil van het Bondselftal. K.C. heeft een ploeg samengesteld, wel ke geenszins was ingesteld op de klasse van Leeds. Het slot van het drama werd een strijd tussen de En gelse voorhoede en doelman Koers, die zich naar omstandigheden toch kranig gehouden heeft. Vermeld moet worden, dat twee spelers bij het bondselftal verstek lieten gaan, nl. de Vos wegens een blessure en van der Weerd uit Wageningen in verband met een bekerwedstrijd. Ze werden onvoldoende vervangen door back Stroucken van Emma en van Es van Quick uit Nijmegen. Stroucken viel in de tweede helft uit en werd toen vervangen door Rheijnen van NEC. Het leek er aanvankelijk niet op, dat het zo'n zware nederlaag zou worden en bijna een half uur lang ging de partij vrijwel gelijk op met wedezijdse aanvallen. Alleen bleek toen reeds dat het samenspel der gasten, die zeer fair speelden, een klasse beter was dan dat der onzen, die zonder veel systeem te werk gin gen, ofschoon Möhring als stopper- spil veel werk verzette en het te kor te spel der Engelsen, die de combi natie te ver door voeren, herhaal delijk onderbrak. Schaap en Vonk van Elinkwijk kregen vaak goede kansen, maar bleven onder de hiaat met hun schot en hun tactiek. De Engelsen kregen na een half uur ge leidelijk sterker overwicht, gooiden het spel open en zetten een bele gering van het Nederlandse doel in. De rust kwam met 02, na de rust werd het 07, 17 en 110. BONDSELFTAL—MIDDLESEX WANDERERS 0—2. Te Venlo behaalde gistermiddag de Middlesex Wanderers een ver diende overwinning op een zwak spelend Bondselftal. Reeds twee mi nuten na het begin wist de Engelse rechtsbinnen Kelleher bij een keu rige aanval keeper Hato te passeren. Het Bondselftal beantwoordde dit doelpunt met enige goed opgezette aanvallen, maar door slecht schie ten gingen verschillenre kansen ver loren. Daar de Engelsen de zaak nog al kalm opnamen, kon het Bondself tal een lichte druk uitoefenen op het Engelse doel. De combinaties der Ne derlanders werden echter te yer doorgevoerd en konden bij de reso luut ingrijpende Engelse backs geer genade vinden. Vermoedelijk was de warmte wel oorzaak, dat de wedstrijd na de rust op een zeer laag peil stond. Doelman Hato kreeg weinig kans om zijn ta lenten te tonen en de talrijke Neder landse aanvallen konden zelden de Engelse doelman bereiken. Bij een der weinige Engelse aanvallen stompte doelman Hato royaal over een bal heen, waarna rechtsbinnen Kelleher de bal slechts voor het in lopen had. Daarna was de fut bij de beide ploegen er helemaal uit. Stemen naast wfyzig.iny aan punteniaaastdeting- aaox oaet&aC ^E SUGGESTIE van de heer Arthur Drewry, president van de F.A., dat het huidige puntensysteem vo or de voetbalwedstrijden veranderd moet worden en dat het aantal ge scoorde goals in de waardering tot uiting behoort te komen, heeft in de kringen van Engelse league officials een gemengd onthaal gevonden. Tenminstein Engelse kringen De heer Drewry sneed dit onder werp aan tijdens het banket te Brus sel, na afloop van Engelands 41 overwinning op België en gaf als zijn mening te kennen, dat er wel iets op gevonden zou kunnen worden. De heer Wagstaffe Simons, een der di recteuren van Tottenham Hotspur, liep niet weg met het idee. „De er varing van zestig jaren heeft ge leerd, dat het eenvoudige systeem van twee punten voor een gewonnen wedstrijd, een voor een gelijk spel en nu punten voor een verloren match, het meest voldoet", verklaar de hij. Voorts wees hij er op dat eventuele wijziging in het puntensys teem niet in het volgend seizoen van kracht kon worden aangezien ze niet voorkwamen op de agenda van de jaarvergadering van de league, die 3 Juni a.s. gehouden wordt. De heer Birrell, secretaris en ma nager van Chelsea,, noemde het idee interessant, alhoewel hij zich niet kon voorstellen hoe het in practijk ge bracht kon worden. Maar hij was van harte vóór elke wijziging, die tot verlevendiging van het spel zou kunnen leiden. Zijn college van Charlton, Jim- VIEREONDEN JUNIOREN TOURNOOI TE LIS SE Noord-Holland winnaar. In het Lmser Sportpark werd het jaarlijkse Vier-Bonden Junioren Tournooi tussen Amsterdam, Haar lem, Leiden en Noord-Hoiland ge speeld. Een viertal wedstrijden wer den gespeeld, waarbij de Junioren een vlug vlo: spel hebben vertoond, waarvan de talrijke bezoekers volop hebben kunnen genieten. Tegen de verwachting in heeft Amsterdam ditmaal niet de eindover winning weten te behalen, het vorig jaar wisten de Amsterdamse Junio ren zich als nummer één te plaatsen. In de eerste wedstrijden moest het Haarlemse team met 61 de meer derheid erkennen van dc Amster dammers. nadat de rust met 31 was ingegaan In deze wedstrijd on derscheidden zich in het bijzonder de rechtbinnen van Ajax en de mid voor van Volewyckers, welke de goalgetters waren, terwijl de links binnen van V.I.C, eveneens zeer op viel. Zeer spannend was de ontmoeting tussen Leider, en Noord-Holland, waarbij de Noord-Hollanders bij de rust reeds een 20 voorsprong had den. maar na de hervatting kwam Leiden er beter in wisten van Duyn van WSB en van Leeuwen van Al- phen de partijen op gelijke voet te brengen. In de laatste minuut echter kwam het winnende doelpunt voor Noord-Holland. In de Leidse ploeg waren een tweetal spelers van Lisse opgesteld, n.'. linksback van Dijk en rechtsbuiten J. van Kesteren. De finale had een zeer spannend verioop, daar het Noord-Hollandse elftal zeer goed partij gaf tegen Am sterdam. Bij de rust was de stand nog 0'9. terwijl het geruime tijd duurde alvorens het enige doelpunt voor Noord-Holland wtrd gescoord. Bij een zeer snelle doorbraak wist de rechts buiten Bout van W.F.C. de Amster damse doelman te passeeren, w'aar- door de Noord-Hollanders winnaars van het touinooi werden. De verliezersronde, welke op het andere terrein gespeeld werd, wa: minder spannend, daar de Haarlem se ploeg overwegend sterker was dan de 'Leiase. Het werd een 50 neder laag voor Leiden, nadat de rust reeds met een 2—0 achterstand was ingegaan. De wedstrijdleiding was in goede I 23. OlympiaGDS 22, handen en het. Junioren-tournooi is Het bestuur van „Herwonnen Le- dan ook volkomen geslaagd. I venskracht" dankt allen hartelijk my Seed, meende daarentegen, dat het huidige systeem goed genoeg was. Wanneer er een te zwaar ac cent gelegd werd op bet aantal ge scoorde doelpunten zou dit de ont wikkeling van het spel in andere op zichten wel eens kunnen schaden, vreesde hij. De reden voor det wijziging, zo als die door de heer Drewry ter spra ke is gebracht, moet klaarblijkelijk gezicht worden in het feit, dat het huidigen systeem leidt tot een te grote concentratie op de verediging. Indien een ploeg er in slaagt de te genstander het doelpunten te belet ten, levert dit immers minstens één punt op, wat voor de spelers een premie betekent. Een van de systemen, waarover men in sommige voetbalkringen be raadslaagt, houdt in, dat een punt wordt toegekend voor een gelijk spel, twee punten voor een gewonnen par- tij met een goal verschil. Drie pun ten voor twee goals verschil en zo vervolgens. Men meent, dat een der gelijk systeem een levendiger spel type, waarbij meer gewaagd wordt, in de hand zou wei'ken. K.R.V. Het le elftal speelde te gen Oranje Groen 1 voor de 2e ron- ..L.V.B. Sleutels". Wanneer de 2e helft een copie geweest was van de le, dan zou althans een gelijk spel ver diend geweest zijn. Voor de rüst had den C. Compier. H. Fennes en J. de Rondo KRV een kostbare voorsprong kunnen geven, maar de „kansen op een presenteerblaadje" werden ^op onbegrijpelijke wijze gemist. Overi gens wilde het maar niet lukken, want KRV speelde goed in deze le helft. Oranje Groen was in techniek echter stukken beter. De ruststand was 10 en na de thee scoorde Oran je Groen reeds spoedig het 2e doel punt. Toen was het hek van de dam. De Oranje Groen-speler Jordans was bijzonder op schot en zijn schoten troffen 5 maal doel, terwijl hij het 3 maal aan z'n medespelers overliet (1—8). De Junioren, in rode shirts gesto ken, speelden als „rode duivels" en klopten het 2e elftal met 31. G.D.S.—V.N.L. 3—4. Reeds di rect is VNL in de aanval en met suc ces, want door weifelen van de GDS-achterhoede, maakt de midvoor het eerste doelpunt (01). VNL blijft met snel sluitend spel het GBS- doel belagen, waar de achterhoede raar staat te schuiteren. Na 15 mi nuten spelen maakt VNL er dan ook 02 van, wanneer bij een goed ge nomen corner onvoldoende wordt weggewerkt. Slechts 5 minuten later wordt het zelfs 03. DGS kan door het snelle agressieve spel van VNL niet in haar gewone spel komen en speelt onsamenhangend verder, ter wijl het plaatsen veel té wensen overlaat. Toch weet zij voor de rust de achterstand te verkleinen door goed doorlopen van de midvoor (13). Na de rust is het spel van GDS stukken beter en binnen 5 mi nuten wordt uit een mooie open aan val van rechts het 2e doelpunt ge scoord (23), binnen korte tijd ge volgd door de gelijkmaker. GDS dringt VNL nu geheel terug en dit moet het nu hebben van snelle door braken. Bij een dier aanvallen krijgt zij een vrije trap toegewezen, waar uit de bal goed voor het doel wordt geplaatst .Een scrimmage ontstaat, waaruit de bal tenslotte in het doel belandt (34). GDS speelt nu voor de gelijkmaker en weet die ook te scoren, eveneens uit een goed voor het doel geplaatste vrije schop, doch de scheidsrechter had juist buiten spel geconstateerd. Vooraf werd ge speeld GDS 2VNL 2. In deze wed strijd had VNL niet veel in te bren gen. Zij verloor met 8—0. Verdere uitslagen junioren: GDS AAna A Coöfx&zatüi voor de medewerking bij bovenge noemde wedstrijden, waarvan de ba ten voor de t.b.c.-bestrijding zijn. De opbrengst bedroeg 51.65. Alphen 2. De Alphen-reserves blijken de promotiecompetitie bij zonder slecht te kunnen verdragen, want ook de uitwedstrijd tegenVFC 2 werd weer verloren en wel met 41. AlphenAlphia. De ontmoeting tussen de beide eerste elftallen van Alphen en Alphia zal op Zaterdag avond om 7 uur worden gespeeld op het Alphia-terrein. Es/oSt. Bernardus 81. De tweede wedstrijd in de reeks neder laagwedstrijden is een enorme zege voor Esto geworden. Jammer was het, dat de Leidse eerste klasser met een verzwakte ploeg aantrad. De thuisclub verscheen in 'n nieuwe sa menstelling, die goed voldeed, al was deze ontmoeting een moeilijke maat stafHet duurde een kwartier voor dat de thuisclub de leiding nam en wel uit een penalty, die door Old John, de keeper, werd benut. Op de zelfde wijze kregen de gasten hun enige tegenpunt. Nog voor de rust hadden J. v. Doorn en G. Voordouw de stand op 31 gebracht. In de tweede helft leek het wel doelschie- ten op de veste van de bezoekers. Dat het geen dubbele cijfers werden danken zij aan hun stijlvolle doel man, die aanhoudend handelend moest optreden. Toen de rechtshalf buiten zijn schuld het achtste doelpunt van verre gescoord had, klonk het fluitje, 't Was 'n kalme edstrijd tegen prettige" tegenstan ders. Boskoop Ona. Zaterdagavond •werd, op het Boskoop terrein, de voetbalwedstrijd Boskoop - Ona ge speeld, ten bate van de scheidsrech- tersverenigingen Gouda, ter bestrij ding van de kosten van het door die ver. te organiseren „Pijpenstad" tournooi. Van deze unieke gelegen heid om plaatsgenoten in eigen om geving tegen een 3e klasse K. N. V. B. club te zien spelen, hadden velen gebruik gemaakt. Reeds direct zat Boskoop goed op de bal, waardoor een gelijk opgaande strijd ontstond. Ona voerde het samenspel te ver door, waardoor de Boscoop achter hoede steeds kon ingrijpen. Boven dien zocht Ona het met schoten veel te hoog; Kort voor de rust pro fiteerde Boskoop van een misser van de Ona-spil, waardoor de rechts binnen een scoring kans kreeg en deze dan ook dankbaar benutte. (10) Na de rust spande Ona zich wel wat meer in, doch Boskoop, ge steund door de voorsprong gaf zich geheel. Hoewel Ona een vrijwel re- uitoefende.kon zij de juiste maat hoogte niet vinden en bleven doel- gelmatige druk op het Boskoop doel punten uit. Toch verscheen Boskoop nog meerdere keren met snelle open aanvallen voor het Ona doel. Uit één dezer aanvallen ontstond kort voor het einde zelfs nog een twee de doelpunt. (20). PORTUGAL NIET NAAR RIO. Het bestuur van de Portugese Voetbalbond heeft bevestigd, dat Portugal niet aan de eindronde van het Tournoo-. om de Jules Rimet-be- ker zal deelnemen. Van der Zande verbetert Ned. record 25 K.M. hardlopen Om ongeveer 6 uur Zaterdagavond startten een 30-tal athleten voor het nationaal kampioenschap 25 km. hardlopen in de omgeving van Los ser. De beste lopers vormden al spoe dig na de start de kopgroep, waaruit Van de Zande (Olympia, Halsteren) zich na 2 km. wist los te maken, Hij werd gevolgd door een viertal pro minente at'hletene t.w. Overdijk (Ne derlands kampioen '49), Slegt, De Groot en Moons. Van der Zande wist geleidelijk op dit viertal uit te lo pen en na pl.m. 5 km. bedroeg zijn voorsprong op Overdijk 150 meter en op Slegt 270 meter. In een regelma tig tempo volgde hij het parcours, terwijl zijn concurrenten steeds meer terein verloren. Met zeer grote voor sprong en niet in het minst vermoeid ging Van der Zande, die voor de eerste maal officieel in een 25 km. wedstrijd uitkwam, als eerste door de finish in de tijd van 1 u. 27 min. 29 sec., waarmede hu het record dat sedert 2 October 1949 op naam stond van Overdijk met 1 min. 19.2 sec. verbeterde. De deelnemers waren geestdriftig over het parcours, dat door de mooi ste streek van Twente voerde, en ook over de organisatie spraken ve len met lof. De uitslag luidt: 1. Van'der Zande (Olympia, Hal steren) 1 uur 27 min. 29 sec. 2. Over dijk (AAC, Amsterdam) 1 uur 30 min, 18 sec., 3. Slegt (PSV, Eindho ven) 1 uur 32 min. 48 sec. 4. De Groot (SW, Schiedam) 1 uur 35 min. 8 sec. 5. Moons (PSV, Eindhoven) 1 u. 37 min. 37 sec. 6. De Jong (GAC, Hilversum) 1 uur 39 min. 37 sec. 7. Bruyn (AAC, Amsterdam) 1 uur 39 min. 44 sec. 8. Van der Berg (Ada laar, Vugth) 1 uur 40 min. 5 sec. 9 Van Poelgeest (Blauw Wit, Amster dam) 1 uur 41 min. 26 sec. TREKVOGELS NAAR "DENEMARKEN EN ZWEDEN. Van 26 Mei t/m 6 Juni zal een team van de Trekvogels (den Haag) bestaande uit de gehele wedstrijd- ploeg, alsmede enkele supporters een tournee maken door Denemarken en Zweden. De groep, bestaande uit pl.m. 40 personen, onder *wie Wim Slijkhuis, vertrekt Vrijdag 26 Mei naar Vejle (Denemarken), waar op 29 Mei de eerste wedstrijd wordt gehouden te gen een ploeg uit Aarhus. Op 1 Juni wordt gestart te Landskrona (Zwe den) en op 4 Juni te Malmoe. Men is voornemens 5 Juni weer naar Neder land terug te keren. Tijdens de wed strijd te Vejle zal Slijkhuis uitkomen op de 1500 meter, en in Zweden zal hij óf 3000 óf 1500 meter lopen. WIM SLIJKHUIS WON TE DEN HAAG. >e Haagse a thletiek vereniging Shot organiseerde op de Sintelbaan aan de Laan van Poot een trialimeet tussen ZaamandTrekvogels (Den Haag)Shot (Den Haag) heren en Zaanland (Zaandam) Hollandia (Rot terdam)Schot (Den Haag) voor dames. Vanzelfsprekend ging de meeste belangstelling uit naar de 3000 me ter, welke voor de trialmeet meetel de en waaraan o.a. werd deelgeno men door Wim Slijkhuis, die dit sei zoen voor hei eerst weer een 3000 meter op een sintelbaan liep. Zoals bekend werden de wedstrijden te Leerdam oj> 16 Mei jl. op een gras- baan gehouden en toen noteerde Slijkhuis eer. tijd van 9 min. 06.3 se conden. Direct na de start van de 3000 meter nam «Slijkhuis de leiding, op de voet gevolgd door Akkerman van Zaanland. Enkele ronden wist Akkerman goed bij te blijven, terwijl de overige loopers steeds verder ach ter raakten. Het vrij hoge tempo, dat Slijkhuis direct inzette, werd Akker man echter noodlottig en halverwe ge de race moest hij zich laten afzak ken. Slijkhuis draaide in rustig tem po verder, zonder tegenstand en de tijd, welke hij voor zich liet afdruk ken, was dan ook zeer matig, nl. 8 min. 48.4 sec. LAWNTENNIS UITSLAGEN KON. NED. LAWNTENNISBOND Hoofdklasse A: Thor RW IDDV I 9—3. Eerste klasse: Haarlemse LTC I joy I 7—3; Leidse LTC I—Park Mar lot I 4—6. Overgangsklasse: Het Spieghel III Leidse Stud. I 71; Metselaars I Victoria II 35. LEIDEN 1—PARK IVIARLOT 1 4—6. Op de laatste zonnige competitie dag ontving Leiden op haar banen in Oegstgeest Park Marlot 1, waarte gen in Den Haag destijds met 73 verloren was. In de heren-enkelspe len nam Leiden revanche voor de nederlagen in Den Haag. Tegenover deze drie winstpunten stond het ver lies van de beide damesenkelspelen, zodat na de enkelspelen Leiden met 32 leidde De dubbelspelen vin gen aan met de damesdubbel en het tweede her^ndubbl, welke beide par tijen snel beslist waren. In het da mesdubbel behaalde Leiden maar één game, in het tweede herendubbel ve' '.cor ze slechts één game! Van 43 voor Leiden werd het 4—4 door- aat de eerste Heren-dubbel in twee seis van de Hagenaren verloor, ter wijl ïoch ditzelfde spelers hun enkel spelen var dezelfde Hagenaren won nen. Ook in de twee gemengd-dub belspelen bleken de Haagse combi naties hechter en dit gaf de doorslag ten hunne gunste. In het tweede ge mengd dubbel stond Leiden 60, 55, maar verloor die set met 5—7 en de laatste set met 26. De uit slagen zijn: Herenenkelspel: A. SitsenJ. Dei- bert 2—6, 63, 6—2. A. Schilp—mr. S. Boomstra 75, 36, 75. J. NoordmanCh. v. Heek 36, 64, 6—4. Damesenkelspel: mevr. A. E. de Gruyte'-mevr M. Jurgens 46, 16. Mej. A. Moolenbugr—mej. H. de Lin 5—7, 6- -1, 2—6. Gemengd-dubbel: mevr. de Gruy- ter en Schilp—mevr. Jurgens en NATIONAAL KAMPIOENSCHAP 25 K.M. HARDLOPEN. Van der Zande. de nieuwe kampioen, pas seert tijdens de wedstrijd een „ver- frissingspunt'. Deibert 68, 46. Mej. Moolen- burg en Sitsenmej. de Lint en mr. Booir.stra 60, 57, 26. Herendubbel: Schilp en Sitsen Deibert en Boomstra 4—6, 79. Noordman en RingroseV. Heek en Ledeboer 60, 61. Damesdubbel: mevr. de Gruy ter en mej. Moolenburghmevr. Jurgens cn mej. de Lint 16, 06. Derde klasse: Houtrust 4Leiden 2 1—7. Leiden 2 kampioen en promoveert naar de tweede klasse. Vierde klasse: Velserbeek 2—Lei den 4 62. KORFBAL UITSLAGEN KON NED. KORFBAL BOND. Om het kampioenschap van Neder land: WesterkwartierHet Zuiden. De stand is hier: Westerkw. P. S. V. Het Zuiden Rigtersbleek W. W. M. D. 4 2 0 2 4 15—17 3 1 0 2 2 12—17 3 1 0 2 2 6—12 4 1 0 3 2 8—30 SERIEWEDSTRIJDEN A. L. O. Evenals vorige jaren organiseert de oudste Haagse korfbalclub A. L. O. seriewedstrijden op tweede Pinkster dag op het terrein van de nieuwe 's-Graven'haagse IJsvereniging aan de Sportiaan. Ditmaal nemen 100 twaalftallen deel. komende uit Eind hoven, Velsen, Rotterdam, Haarlem, Leiden Amsterdam, en Alphen aan den Rijn, terwijl vrijwel alle Haagse verenigingen hébben ingeschreven. OVERUSEL UIT DE K. N. K. B. De Overijselse korfbalverenigin gen AKC (Almelo). Amicitia (Vrie- zenveen), Blauw Zwart (Wierden), DOS (Enschede), Dosca (Kampen), GKC (Goor), Groen Zwart (Borne), HKC (Hengelo), Naas Enscede), Ons Clubje (Glanerbrug), Quick (01- denzaal), Rigtersbleek (Enschede), en Zwart Wit (Delden) hebben aan het bestuur van de K. N. K. B. me degedeeld dat zij met ingang van het nieuwe boekjaar, 1 Juli a. s. be dankt hebben als lid van de bond. Men wil alleen nog deelnemen aan de competities van de Overijselse Korfbalbond. Dit besluit is door deze vereni gingen genomen, aangezien het be stuur van de korfbalbond beslist had, dat met ingang van het aan staand seizoen de Oostelijke eerste klassen zullen worden gesplitst. De Overijselse cluibs motiveren hun stap door te zeggen, dat het be stuur van de K. N. K. B. Overijsel weer in ihet isolement terug dringt. Het A. N. P. verneemt ten aan zien van dit conflict nader, dat de onderhavige kwestie door het be stuur van de K. N. K. B. op de bonds raadsvergadering, welke op 19 Juni te Utrecht wordt gehouden, ter spra ke zal worden gebracht. BILJARTEN REICHER EUROPEES KAMPIOEN BANDSTOTEN. Het eindklassement van het tour nooi om het Europees kampioenschap bandstoten te Algiers luid*: 1. Reicher (Oostenrijk), 2. van Hassel (B.), 3. Dufetelle (Fr.), 4. Alhindo (Port.). 5. Luche (Algiers), 6. Leutgeb (Oos- tenr.), 7. Sweering (Ned.). Reicher klopte in zijn laatste par tij van Hassel met 150135. WANDELSPORT TOCHTEN VAN M.D.S. Voor dc wandeltochten, die de sportvereniging „M.D.S." (Meelfa briek De Sleutels) Zaterdag en Zon dag had uitgeschreven, was de be langstelling geringer dan verwacht werd. Zondag verschenen 200 tippe laars aan de start, maar Zaterdag middag was het aantal veel gerin ger. Diverse prijzen werden daarom niet uitgereikt. Na twee dagen „tippelen" en goe de verzorging van de E.H.B.O., hoe vaak wordt deze organisatie niet ge noemd, ondanks gratis hulpverle ning en verbandmateriaal, was de einduitslag als volgt: 30 K.M. over heidedagen: I.D.E.S. (Delft). 15 K.M. over beide dagen: I. Wan delvreugd (Gouda) met een extra troostprijs voor de S.M.S., de ver pleegden uit „Endegeest" Noemen wij tot slot het enthou siasme over deze nieuws route en een herhaling in Augustus van dit jaar. De prijzen werden uitgereikt bij nvonde van voorzitter G. Middelraad Avondvierdaagse. Op 14, 15, 16 cn 17 Juni a.s. organiseert de Wan delsportkring Leiden en Omstreken de zo bekend geworden Avond-Vier daagse, waarvoor fraaie nieuwe in signes zijn aangeschaft, met als uit eindelijk ria tien maal het gouden kruis. Voor tippelaars die niet op Zater dag kunnen lopen, kan ook op 13 Juni worden gestart. De afstanden zijn 3 maal 15 en eenmaal* 20 km. Start „Royal" aan de Douzastraat. Starttijden 18,3519,35 uur, op Za terdag 1415 uur. Aanmeldingen bij de heer M. Zwart, Haven 26b.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6