Njord was heer en meester op de Hollandia-roeiwedstrijden Leidse studenten brachten negen overwinningen op hun naam Zeiltournooi van Hollandia Limburgse ploegen leiden in kampioenscompetitie MAANDAG 22 MEI 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Franse skit-kampioen had weinig plezier van haar komst ]"\E HOLLANDIA-ROEIWEDSTRIJDEN 1950, ditmaal ook de lustrum - wedstrijden van de Studentenroeivereniging „Njord" zullen onge twijfeld voor altijd als de wedstrijden van Njord in de herinnering blij ven voortleven, want niet alleen, dat Njord een groot aandeel had in de organisatie dezer wedstrijden, de verschillende deelnemende ploegen van Njord hadden ook het leeuwenaandeel in de overwinningen. durende een groot gedeelte in de lengte der baan dê roeiers en roei- sters want er werd ook een da mesrecord in de Acht gebroken begunstigde, zal daartoe ook wel hebben bijgedragen. Het eerste record, dat sneuvelde was dat in het nummer Vier zonder Stuurman, waarbij de winnaar Njord een tijd noteerde van 7.16. Het oude record s+ond sinds 1931 met 7.17 2/5 op naam van de Laak. De Oude Vier van Njord. Varsity- winnaar, zorgde voor het tweede nieuwe record en bracht dit een heel eind naar beneden. In 1935 had even eens een Njord-ploeg het baanrecord gebracht op 7.09. Dutry van Haeften en zijn mannetjes brachten het nu op 6.59.8, een tijd, die vermoedelijk wel weer lange jaren op de naam van Njord zal gevestigd blijven. Daarna was het Aegir, dat in het nummer Jonge Vier A voor een ver rassing zorgde door het van 1941 da terende record van Triton van 7.19 3/5 te brengen op 7.16. En tenslotte was het de Dames Acht van de Hoop, die in een prachtige race het baanrecord van De Vliet uit 1947 neerhaalde en van 3.55 op 3.51 4/5 wist te brengen. In de middag hield het jubilerende Njord-bestuur receptie, evenwel zon der praeses Dutry van Haeften, die zich moest sparen voor het tweede hoofdnummer van dit roeifestijn, de Oude Acht. En niet zonder succes, want ook dit nummer werd een ecla tante zege voor Dutry van Haeften, die als slagroei'er in Oude" Vier en Oude Acht tot de prominenten van alle tijden kan gerekend worden. Njord's Oude Acht won dit hoofd nummer na felle strijd in 6.29 (baan record 6.25 4/5), weliswaar onbe dreigd, doch de Willem III-ploeg had de Leidenaars steeds op de voet gevolgd zonder evenwel htm élan te kunnen breken. Natuurlijk won Njord de Bertha- Was het Vrijdag reeds begonnen met successen in de Oude Twee en de Jonge Skiff B, zij werden op de dag der finales voortgezet met niet minder dan zeven overwinningen, w.o. de beide hoofdnumfriers, de Oude Vier en de Oude Acht, resp. hoofd nummer van de studenten wedstrij den en van Hollandia. De vijf andere nummers waren Jonge Acht A, Vier en Twee zonder Stuurman, de Jonge Twee B en de Jonge Skif A. En wat nog meer zegt, van de vier baanrecords, die Zaterdag gebroken werden, bracht Njord er twee op haar naam, zodat met recht gezegd mag worden, dat deze Hollandia-wedstrij- den wedstrijden van Njord zijn ge worden. Dat de stemming van de talrijke bezoekers we zagen het sinds jaren niet zo druk op Hollan dia. daaronder niet te lijden had, laat zich begrijpen. Het was eivol rond 's Molenaars en er was nagenoeg geen doorkomen aan, hetgeen na tuurlijk mede een gevolg was van het feit, d&t het weer danig mee werkte. De successen van Njord waren ech ter niet de enige sensaties van deze dag der finales, er waren er meer. En dat betrof de internationale deel name. De ploegen van de Societé Nautique de Gent, die ingeschreven had, waren niet verschenen, wel ech ter de Franse skiff-kampioene made moiselle Tabuis van de Société nauti que de Lagny uit Parijs. Jammer ge noeg werd haar eerste race reeds een debacle, want in de eerste heat .der Dames Snel Skiff Seniores, waarin zij uitkwam tegen mej. Morelisse van de Amstel, verstuurde de Franse kampioene zich lelijk, toen zij op het tweede plan lag achter de Amstel- skiffeuse en dat was wel zo erg, dat zij- geheel in haar baan terecht kwam en de Amstel-boot midscheeps zodanig aanvoer, dat deze een groot gat opliep en spoedig zonk. Dit ver oorzaakte natuurlijk een geweldige reactie bij %de Frangaise, die enige tijd nodig had om weer „op verhaal" te komen om tenslotte zeer onder de indruk haar race uit te roeien, waar na de wedstrijdcommissie niet anders kon doen dan haar diskwalifice ren, omdat zij zich niet aan de wed- strijdvoorschriften had gehouden. Wie gehoopt had op een interessante finale tussen de Franse kampioene en een der Nederlandse mededing sters kwam dus bedrogen uit. Mej. Morelisse was evenwel niet de enige roeister, die met het natte element kennis maakte, want korte tijd later, in het nummer der Skiff Juniores sloeg mej. J. Uittenbogaard van Viking met haar skiff „Oberon" om, zodat de wedstrijd later over ge loeid werd. De onfortuinlijke roei ster was toen zo gelukkig te winnen Dit was evenwel niet het geval met mej. Morelisse, die na het vernielen van haar skiff van de Hoop-skiffeur F. A. Boom diens boot had mogen lenen om de finale te roeien tegen mej. E. E. van der Burg van de Maas. Mej. Morelisse, misschien nog wat onder de indruk van het haar in de middag overkomene, kwam <op de tweede plaats achter de Maas-skif- feuse en stuurde op het laatste eind der baan zo slecht, dat ee bijna re gelrecht op de wal aanging. Op het laatste moment bemerkte zij dit ech ter en zij kon ternauwernood een aanvaring met een politieboot, die wel wat te dicht bij de finishlijn voer, voorkomen. Bijna had. zij thans zelf de geleende boot in puin geva ren. Het duurde geruime tijd voor de Amstel-skiffeuze deze nieuwe verschrikking te boven was gekomen en lang dreef zij met haar boot op de finishlijn, om eerst weer weg te roeien, toen haar mededingster-over winnares, mej. v. d. Burg de door haar ontvangen bloemen met haar had gedeeld. De nieuwe baanrecords zeggen reeds voldoende, dat het uitstekend roeiweer was, maar de wind, die ge- AJAX VERLIEST VAN MAURITS. Het moment, waarop Michels van Ajax het enige doelpunt voor zijn club maakt. prijs voor de meeste overwinningen maai- er waren nog tal van andere prijzen, die zij in de wacht sleepte en daaronder de nieuwe wisselprijs van Hollandia, de Zilveren Acht, wel ke voor het nummer Jonge Acht is beschikbaar gesteld door de heer W. Couwenberg, directeur van de Ver gulde Turk te Leiden. De uitslagen zijn: Jonge Acht A: 3e heat: 1. Laga 6.59.8; 2. Njord 6.55.6; 3. Triton. 3e heat: 1. Nereus 6.50; 2. D.D.S 6.53; 3. Phocas. 5e heat: 1. Njord 6.44; 2. R.I.C. 6.54. Vier zonder stuurman: 1. Njord 7.16; 2. Laga 7.19.2. Jonge Twee A: 1. Viking; 2. Laga. Overnaadse Twee: 1. Die Leythe 8.42; 2. Nereus 8.59.4. Jonge Skiff A: 1. Njord 8.5.8. 2. Hoop 8.17.6. Overnaadse Vier, 4e heat: 1. R.I.C.; 2. Viking-; 3. D.D.S.5e heat: 1. Laga II 7.33.4; 2. Njord; Laak gediskw. tijd 7.32.6. 6e heat: 1. Laga I 7.40.4; 2. R.I.C. II 8.0.2. Jonge Vier A: 1. Aegir 7.16; 2. Njord; 3. Laga. Jonge Acht B: 1. Triton 6.23; 2. Nereus 6.28.4. Oude Vier: 1. Njord 6.59.8; 2. Ne reus 7.18. Lichte Vier: 1. D.D.S. 7.26; 2. Tri ton 7.59. Jonge Twee B: 1. Njord 8.19.4; 2. Laak 8.29. Twee z. stuurman: 1. Njord; 2. Hoop. Jonge Acht A: 1. Njord 6.31; 2. La ga, 3. Nereus. Overnaadse Vier: 1. R.I.C. 7.44.4; 2. Laga I 7.47.4; 3. Laga II. Jonge Vier B: 1. Triton 7.19.4; 2. Njord 7.28; 3. Spaarne. Oude Acht: 1. Njord 6.29; 2. Wil lem III 6.34. Damesnummers: Stijlroeien Beg. Vier: 1. Phocas. Id. Skiff-Jun.: 1. De Vliet. Id. Skiff-Sen.; 1. Die Leythe. ld. Jonge Vier: 1. Nereus. Snelroeien Skiff-Seniores: 1. Maas, 2 Amstel. Id. Vier Jun.: 1. Nereus 4.14.4, 2. D.D.S. 4.23.8. Id. Skiff Sen.: 1. Viking 4.55.4, 2. Vliet. Id. Vier Sen.: 1. Spaarne 4.6.2. Vliet 4.11.5, 3. Nautilus, ld. A.cht: 1. Hoop 3.51.8; 2. Laak, 3. Vliet. Id. Quadruple: 1. Nereus 4.17, 2. Viking 4.18, 3. Vliet. We geloven, dat het bestuur van Hollandia dit jaar allerminst reden tot klagen mag hebben over het driedaagse roei-zeilfeest. dat traditie getrouw door de vereniging georgani seerd werd, want dank zij de weer goden mag van een volkomen ge slaagd waterfestijn worden gespro ken en na de twee prachtige roeida- gen volgde een even goed zeilfeest. waarop de zeilers, vooral in de och tend, hun zeillusten naar hartelust hebben kunnen botvieren. Na de druilerige ochtend volgde een prachtige zeilochtend met volop wind, waarvan de omstreeks honderd ingeschreven zeilers meer nog dan anders hebben kunnen profiteren, want het wedstrijdcomité had dit maal naast de reeds bestaande drie banen een andere vrij ingewikkelde wedstrijdbaan uitgedacht, omdat de bestaande banen eigenlijk niet in de behoeften voorzagen. Bij de bestaan de banen kon te weinig rekening worden gehouden met de heersende winden en deze ingewikkelde baan, D genaamd, zou alle voordelen voor de echte wedstrijdzeilers bevatten. Niets was echter minder waar, want op enkele gedeelten na, was de ge hele baan vrijwel geheel bezeild. Al leen had deze baan dit voor- of na deel, al naar gelang de zeilers ge noegen of pleizier van hun ochtend race gehad hebben, dat zij veel lan ger was dan de normaal geprojec teerde banen, zo zelfs, dat men on geveer een half uur voordat opnieuw gestart moest worden aan de finish kwam, zodat er voor het wedstrijd comité niets anders opzat, dan de middagwedstrijden een uur uit te stellenen toen was er geen wind, zodat het einde van de wedstrijden veel later kwam dan normaal. De resultaten zijn: Drakenklasse, ochtendwedstrijd: 1. Thalatta, st. W. P. van Duyl, 2. Puzzle II, st. G. van Wijk, 3. Korte- naer, st. H. Verduyn; middag: 1. Tha latta, 2. Puzzle II, 3. Goedewind, st. L. P. Vollebregt. Regenboogklasse: ochtend: 1. Du ke, st. J. C. v. d. Velde, 2. Beneven- tum III, st. J. Hofland, 3. Hollandia, st. C. v. Staveren; middag: 1. Bene- ventum III, 2. Hollandia, 3. Duke. Pampusklasse: ochtend: 1. Braasse- mermeer, st. W. M. v. Staveren. 2. Stormvogel, ct. N. Sluiter; middag: 1. Braassemermeer, 2. Stijfkop st. G. J. Moes. Valkenklasse: ochtend: 1. Tarentel- le, st. E. J. Hoppe ,2. Whippet ,st. H. F. Zuiflerbaan, 3. Anneke, st. G. A. S. Jongeneel; middag: 1. Anneke, 2. Ta- rentelle, 3. Papita, st. P. 't Hooft. Vrijheidsklasse: ochtend: 1. Sjah, st, W. F. v. d. Bijl, 2. Sail-ho, st. A. Tak, 3. Jolly Roger, st. A. B. Wete- rings. middag: 1. Sjah, 2. Jolly Ro ger, 3. Duveltje, st. E. R. Freeh jr. Olympiajollenklasse: ochtend: 1. Zomerweelde, st. J. de Jong, 2. Pin- guin II .st. B. Markus, 3. My Hobby, st. J. Dijkers; middag: 1. Pinguin III, Mars, st. L. P. A. Gerhards, 2. Flossie, st. H. Lesage. 12 Voetsjollenklasse, ochtend: 1. Tecumseh, st. A. ZegM-s, 2. Opti- mistje, st.vr. mej. H. Krebbers, 3. Zilvermeeuw, st. E. J. Holtrop; mid dag: 1. Optimistje, 2. Duimelot, st G. H. L. Verwey, 3. Sailing Jeep, st de Kat. 16 M2. Eenheidsklasse, ochtend: 1. Symon de Danser, st. J. P. van Dijk, 2. Marjolijn, st. J. C. v. Tienhoven, 3. Thomas III, st. G. L. v. Iterson; mid dag: 1. Symon de Danser, 2. Thomas III, 3. Dwarskop, st. J. v. Diemen. 12 M2. klasse: ochtend. 1. Mustang, st. J. Kraan, 2. Piasjager, st. A. Laag- water, 3. 't Geusje, st. B. E. Ott; middag: 1. Piasjager, 2. Mustang, 3. Spotvogel, st. W. Guldemond. MEER ZWEMGELEGENHEID VOOR DE LEIDSE GOLFBREKERS. Toen de meisjes van de Hartebrug- parochie nu vijf jaar geleden in „Poelmeer" gingen zwemmen, zullen zij niet vermoed hebben, dat dit clubje zou uitgroeien tot een zwem vereniging met een dames- en he- renploeg, samen tellende enige hon derden leden, welk aantal nog weke lijks stijgt. Deze aanwas heeft het noodzake lijk gemaakt de zwemgelegenheid uit te breiden, wat in Leiden een zeer moeilijk probleem is. Het bestuur is er in geslaagd voor de herenafdeling op een gunstig uur beslag te leggen n.l. Woensdagavond van half zeven tot half acht, dezelf de tijd, waarmee deze afdeling be gonnen is. Hierdoor is het mogelijk de groep te splitsen, zodat de jongste leden kunnen zwemmen op Dinsdagavond van zes tot zeven, terwijl voor de ouderen de Woensdag beschikbaar is. Beide avonden is er gelegenheid ender deskundige leiding het zwem men te leren en voor degenen, die de zwemkunst machtig zijn deze verder te ontwikkelen. Vele oud-leden, die destijds moes ten bedanken in verband met het ongunstige uur, kunnen nu dus weer in de vereniging terug keren, van welke mogelijkheid zeker zeer velen zullen gebruik maken. Woensdag a.s. is ieder, die eens na der met de vereniging wil kennisma ken van harte welkom en kan zonder enige verplichting komen zwemmen. Voor hen, die lid willen worden ver melden wij nog even de tarieven: Leden boven de 18 jaar eep vaste contributie van f 2.per 3 maanden en 30 ct. voor elke keer, dat men komt zwemmen. Voor leden onder de 18 jaar zijn deze bedragen resp. 1.40 en 25 ct. Ook voor de dames en meisjes is er goed nieuws. Het ligt in de be doeling gedurende het zomerseizoen JuniAugustus in een open bad te gaan «Wemmen. Alle leden kunnen hieraan meedoen tegen betaling van een bedrag, dat voor deze drie maan den vooruit betaald moet worden. Dit bedrag zal niet hoog zijn, omdat natuurlijk het lidmaatschap voor de Overdekte gewoon doorgaat. Het wordt dus een extra-uur. Ook niet-leden kunnen zich voor dit uur opgeven, zodat ze dus geen lid van de Golfbrekers worden. Na dere mededelingen volgen zeer bin nenkort o.a. in „Sursum Corda". Alle leden worden Donderdag avond weer in de Overdekte ver wacht op de gewone uren. Enkele le den kunnen dan gelijk hun contribu tie van de afgelopen drie maanden voldoen. Vooral de meisjes van de wedstrijdploeg moeten aanwezig zijn, daar goed getraind moet worden voor de komende wedstrijden in Delft, de wedstrijden tijdens de lustrumfees ten, Leidse kampioenschappen en jeugdwedstrijden. Ook voor de jon gens geldt dit, temeer daar binnen kort een polo-ploeg gevormd moet worden. Ajax geklopt, Blauw Wit verspeelde 1 punt Door het gelijke spel van Blauw Wit tegen de Enschedese Boys en natuurlijk mede door de fraaie 70 zege van Limlburgia op Heerenveen en de onverwachte 21 zege van Maurits op Ajax, hebben de Lim burgse kampioensploegen gisteren de leiding genomen in de kampioens competitie van Nederland en deze totale ommeiceer bewijst wel van hoe grole invloed enkele overwinningen of nederlagen kunnen zijn. Natuurlijknog is alles voor Blauw Wit niet verloren. Practisch zijn de Amsterdammers alleen op Limburgia één punt ten achter, maar voor Ajax is de kans op een uitein delijk gunstig resultaat reeds ver keken. De stand is thans nl. als volgt: Limburgia 6 4 1 1 9 22—11 Maurits 8 4 1 3 9 16—17 Blauw Wit 6 3 2 1 8 18—12 Heeren veen 7 2 1 4 5 15—25 Ensch Boys 7 2 1 4 5 9—14 Ajax 6 2 0 4 4 12—13 Nieuw Ned. record 3 x 100 m. wisselslag heren Tijdens een zwemt weekamp tussen de Eindhovense zwemvereniging Aegir en de Arnhemse zwemclub, welke Zondag in het sportfondsen- bad te Eindhoven is gehouden, heeft de Aegirploeg, bestaande uit Kees Kievit, Geert Jan van Rooy en Henk de Kluiver een nieuw Nederlands record gevestigd op de 3 x 100 me ter wisselslag estafette heren- Zij maakte een tijd van 3 min. 26.9 sec. Het oude record stond sedert 26 Maart j.l. op naam van de Robben te Hilversum (Arons, Kelder en van Vliet) met een tijd van 3.31.3. Limburgia- Heerenveen 7-0 De grote verrassing in de kam- pioenscomipetitie is natuurlijk wel de grote zege van. Limburgia op Hee renveen. Toen de rust aanbrak heeft niemand van de 18.000 toeschouwers kunnen vermoeden, dat Limburgia zo'n monsterzege op de Friese kam pioenen zou behalen. De stand was toen nl. 20 en die stand was zélfs ietwat geflatteerd en gaf de krachts verhouding in het véld zeker niet juist weer. Gedurende de eerste pe riode van de eerste helft was Hee renveen gevaarlijker en doelman Ja cobs en zijn helpers hadden handen vol werk. De doelman der Limbur gers oogstte menig applaus voor de wijze, waarop hij de weinig schoten van Jonkman, Brandsma en Ploeg onschadelijk maakte. Abe Lenstra, op de linkshalf plaats opererend, stelde met zuiver geplaatste centers voortdurend zijn aanvallers in de ge legenheid iets goeds en gevaarlijks met de bal te doen- Van Huizen, Van Weizen en Van Lubeck, de kranige defensie der mijnwerkers, had alle moeite zich de energiek spelende Friezen van het lijf te houden. Groen en Spanjaard stuwden hun voor- waartsen enkele malen in de richting van Vooistra, die aan Van der Laan, De Jong en Molenaar echter onbe trouwbare assistenten had. In de 22e minuut kwam de bal uit een ingooi van de Limburgse rechtsbuiten De Graaf bij L. Cox, deze speelde het leder door naar zijn broer, die Vooi stra kansloos sloeg (10). Nog geen 60 seconden later kropen de Limbur gers door het oog van de naald toen Brandsma op enkéle meters van Ja cobs een dot van een kans verknoei de. Abe Lenstra en Boujna probeer den het toen. maar zij vonden Jacobs op zijn plaats. Toen er 28 minuten gespeéld waren plaatste Bruits d« bal hoog in het Heerenveense doel gebied, het leer stuitte over Van der Laan heen en L. Cox was er als de kippen bij om de voorsprong tot 20 te vergroten. Heerenveen gaf het niet op en forceerde een zestal cor ners, terwijl zij ook enkele Vrije trap pen mochten nemen. Allemaal zon der succes. In de tweede helft was Bosscha van het toneel verdwenen en Bruins- ma nam zijn plaats in terwijl Van der Laan door Jan Lenstra werd vervangen. A'be Lenstra dirigeerde de bal en zijn binuentrio was al meteen een paar maal gevaarlijk in het doel gebied der Limburgers, waar de stoe re Van Huizen echter van geen wij ken wist. Gevaarlijke uitvallen van Limburgia bleven de Friese verdc- ENSCHEDESE BOYS EN BLAUW WIT SPELEN GELIJK. Het mo ment, waarop Blauw Wit door een schot van Lakenberg de leiding neemt. Ondanks zijn formidabele zweefduik vermag doelman Koper het schot niet te keren. diging aan het werk houden en Jonkman achtte het op een bepaald ogenblik nodig om in die sector en kele instructies te gaan geven. Na 6 minuten vergrootte Limburgia de voorsprong. Een goede combinatie van de gëbroeders Cox werd door Leo Cox besloten met een dribble en een schot, waar Vooistra geen raad mee wist (30). Limburgia bleef aandringen. De Graaf, Van Lubeck en F. Cox schoten net naast terwijl Bruist, die nog steeds naar zijn oude vorm liep te zoeken, enkele slecht ge richte schoten afvuurde. In de 28ste minuut werd het 40 door L. Cox. Het bleef toen erg druk in het Friese doelgébied. Eggels, die intussen voor C. van Lubeck was ingevallen, even later een voorzet, die grote consternatie bezorgde in de Heeren veense verdediging. Toen De Jong de voor de aanstormende De Graaf, die om Bruinsma heen was gedraaid, corner wilde trappen, loste hij een schot waartegen Vooistra niets ver mocht uit te richten (50). Toen was het met de Heerenveen-weer- stand gedaan. Limburgia was het echter nog niet voldoende. Men voel de en rook, dat de kans op nog m,eer wapenfeiten aanwezig was en buiten gewoon energiek en enthousiast kwa men zij telkens weer bij Vooistra te- Spanjer en Groen gaiven verre centers door het midden of naar de vleugels, een onverwachte Heeren- veenuitval leverde net geen doel punt op omdat noch Jonkman noch Hofma de door Abe Lenstra tussen de backs geschoven bal konden ha len. Van Huizen kwam toen in bot sing met Hofma. Met een gapende wonde bover. het rechteroog moest de Limburg)aback de strijd staken. Cobben nam zijn plaats in en deze speler smaakte al meteen het genoe gen van een doelpunt, want nadat De Graaf tegen het houtwerk had geko geld kreeg Cobben de bal van Eggels toegespeeld en zijn schot was raak. (6—G) - Cobben, Eggels en L. Cox zorgden tenslotte, tezamen en in ver eniging, voor het zevende doelpunt. Omzettingen in de Heerenveenploeg in de laatste phase van de strijd le verden niet het minste positieve re sultaat op. Ajax-Maurits 1-2 Tot wanhoop van de supporters in het uitverkochte stadion aan de Mid denweg kwam Ajax telkens opnieuw een tempo tekort in de wedstrijd te gen Maurits en slaagde er met uit zondering van het eerste kwartier na de rust ni/mmer in door behoorlijk samenspel de Zuidelijke kampioenen in het nauw te brengen. Of de Am sterdamse ploeg met haar drie inter nationale spelers en dan nog reserve Van der Hart is inderdaad voetbal moe. óf de oude Ajax-machine moet gereviseerd worden, want zij loopt niet meer ge-olied. De achterhoede, waarin van de Pol onder de lat weer was teruggekeerd, hetgeen een ge duchte versterking betekende, kon de toets der critiek nog doorstaan. Pot- harst en Stoffelen vormden een hard blok. waartussen Van der Hart de gevaarlijke Maurits-midvoor Van *t Hoofd het leven uiterst zuur maakte. Maar op de plaats van Stoffelen stond Krist, die ver onder de maat bleef en hetzelfde geldt voor de hele rechtervleugel Los en de Engelsman Taylor. Na de rust liet men deze Taylor vervangen en speelde Ajax i m?t een geheel gewijzigde ploeg: BOND S ELT AL—-MIDDLESEX WANDERERS TE DEN HAAG. Het Bondselftal, dat 24 Mei te Den Haag een wedstrijd zal spelen tegen de Middlesex Wanderers, is als volgt samengesteld: Doel: Hato (Curagao). Achter: Matrona (Curagao) en De Jong (ADO). Midden: Schwencke (HBS), Bau- man (ADO) en de Kubber (VUC). Vóór Roozen (Haarlem), van der Vegt (HBS), van Geen (Schevenin- gen). Langeiaan (HBS) en Groene- veld (Haarlem). Reserves: Kok ,ADO), Walhain (HBS), Loof (ADO), en Rohrig (H BS). HET BONDSELFTAL VOOR ZATERDAG. De nationale ploeg. Het Bondselftal, dat Zaterdag 27 Mei te Utrecht een wedstrijd zal spe len tegen de Middlesex Wanderers, is als volgt samengesteld: Doel: Kraak (Stormvogels). Achter: Potharst (Ajax) en van der Sluis (BW). Midden: van der Hoeven (Ajax) Terlouw (Sparta) en Stoffelen (Ajax) Vóór: Rozenburg (Sneek), Rij vers (NAC), Miohels (Ajax), Len stra (Heerenveen) en Hofma (Hee renveen). Reserves: Saris (BW), Huybregts (BW) van der Hart (Ajax) en La kenberg (Blauw Wit). Deze ontmoeting is als oefenwed strijd bedoeld vóór de toer naar Scandinavië. Drager redhtdbirmen op de plaats van Taylor en in valler Bruins werd als linksbuiten opgesteld, waar hij zo mo gelijk nog minder voldeed, dan Tay lor, voor de rust op de rechtsbinnen- plaats. Geen enkele voorzet van Bruins had de goede richting: ze be landden alle ver achter het Limburg se doel. Maurits speélde een tempo hoger en demonstreerde evenveel techniek. Reeds na 5 minuten resul teerde uit bij'zonder fraai shortpas sing tussen cie technisch-beste man van het véld Maessen en Kleintjes, de beide binnenspélers van Maurits. een prachtige kans voor Van 't Hoofd die echter van nog geen 3 meter af stand de bal in de handen van doel man Van de Pol wipte, alsof hij te rugspeelde op zijn eigen keeper. Na 23 minuten kwam het eerste doelpunt voor Maurits. Michels had op het mid denveld geprobeerd in de breedte een pass te geven naar Taylor, die er net niet bij kon en rechtsbuiten Los deed geen moeite, zodat de Maurits- back Wilms rustig kon opbrengen. Hij liep vrij ver door en gaf van de zijlijn een heel hoge verre voorzet, die rechts voor het doel in het straf schopgebied daalde. Midden tussen Stoffelen, Van der Hart en Kriest in stond daar eenzaam Van 't Hoofd, die de voorzet echter het beste be oordeelde en bovendien het beste koppen kon Zijn schitterende dia gonale kopbal verdween juist buiten bereik van de hoog opspringende Van de Pol vlak onder de lat in de hoek van het doel (01). Met de gewijzigde opstelling zette Ajax in de tweede helft aanvankelijk een offensief in. Even zag men het oude Ajax-spelletje. waarbij Drager en Van Dijk als verbindingsspelers intelligente passes in de Maurits-de- sensie plaatsten. Maar dat duurde niet lang en na een kwartier lukte bij Ajax niets meer. E'en voor een waren de Ajaxcieden te langzaam. Zij sChenen het Zuidelijke vuur te onderschatten, treuzelden en lieten zich keer op keer verrassen. Toch kwam toen nog de gelijkmaker. In de 17e minuut stopte rechtsback Mujiris de bal bij de zijlijn met de hand, toen hij er met zijn been niet bij kon. Heel Ajax trok naar voren op Potharst en Van de Pol na. Stof felen nam de vrije trap, waaruit de bal hoog voor het doel kwam. Wat Van 't Hoofd voor de rust gedaan had imiteerde thans de Ajax-stop- perspil Van der Hart. Temidden van vele spelers kopte hij de bal hoog opspringend achter doelman Mol (11). De vreugde der Amsterdam mers duurde na u wel ijk 1 minuut. Bij een hoge voorzet van linksbuiten Beks, aaide Van *t Hoofd, tot vlak voor het doel doorgelopen en zwaar gehinderd door Stoffelen. juist vol doende met zijn kuif langs de bal om deze van richting te veranderen. Van de Pol greep dientengevolge mis en via de binnenkant van de paal, stuitte de bal het doel in (12) zodat de 3 goals van deze wedstrijd alle drie uit kopballen ontstonden. Er moest toen nog ruim een kwartier gespeeld worden. Ajax zette alles op de aanval maar er veranderde niets

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5