Verdiende 3-0 Oranje-zege op Engeland B Doelpunten van Rijvers, Roosen burg en Lenstra deden 0 van het scoringbord verdwijnen Oranji leidde bij met 1-0 de rust Engeland klopte België met 4-1 VRIJDAG 19 MEI 19S0 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA J nrOEN NA DE OEFENWEDSTRIJD op 8 Februari in Rotterdam het Ne derlands elftal voor New Castle werd samengesteld zonder dat daarin Lenstra was opgenomen, hebben we in een beschouwing onze mening daarover te kennen gegeven en gezegd, dat het niet-opstellen van Len stra begrijpelijk was, gezien zijn spel in die oefenwedstrijd, maar daar naast betoogden we, dat het toch eerlijker van de K.C. zou geweest zijn. indien men hem nog een kans op de linksbinnenplaats had gegeven, de plaats, waar hij gewend is te spelenEn ziet, deze kans heeft men hem thans gegeven en met succes heeft de Fries zich van zijn taak ge kweten in de Woensdagavond tegen de Engelse profs in het uitverkoch te Olympisch Stadion gespeelde wedstrijd: de eerste twee doelpunten wa ren mede een gevolg van het voorbereidend werk van Abe, het derde doelpunt werd door hemzelf op eclatante wijze gescoord. was in het Oranje-elftal, die gehate 0 is toch maar weg en zij staat nu op het scoringsbord zelfs aan de andere zijde.... Ondanks alles niet perfect was schreven wij. Inderdaad, er waren ook nu nog vele tekortkomingen in de Nederlandse ploeg, vooral wat het plaatsen betreft en daarom kan deze wedstrijd veel lering hebben gege ven, want het spel der Engelse profs was toch meer fijn. Hun techniek is Technisch knap spel der Engelsen, maar 'n voorhoede zonder verrassend schot We zijn nimmer grote bewonde raars van Lenstra geweest, omdat we hem nimmer grootse dingen heb ben zien doen. We zagen hem ook alleen in officiële of semi-officiële wedstrijden en daar stond hij nim mer op zijn eigen plaats. Nu, na de wedstrijd tegen Engeland B, mogen we zeggen, dat de Keuze-Commissie ongetwijfeld blij zal zijn het boete kleed te hebben aangetrokken en dat siert haar, nu zulk een resultaat in de eerste wedstrijd reeds behaald werd. Want, ondanks alles niet perfect Engelse persstemmen Volgens de Engelse journalisten, die te Amsterdam de wedstrijd ttis- sen het Nederlands elftal en Enge land B. hebben gevolgd, zal de ne derlaag belangrijke gevolgen voor het Engelse voetbal hebben. De neder laag heeft op de eerste plaats de hoop op een succes in het wereldkam pioenschap in Brazilië, verzwakt, vooral indien men in ogenschouw neemt, dat na de 50 nederlaag te gen de Italiaanse B-ploeg een twee de met 30 volgde tegen de Holland se amateurs. Clifford Webb, de verslaggever van de „Daily Herald", schrijft, dat de weg naar Rio niet bepaald over rozen gaat. Het Engelse elftal werd door een Hollands team verslagen, dat ze ker niet brilliant heeft gespeeld, maar ons de baas was op het punt van het kiezen der juiste methode en vooral ook in accuratesse. Charles Buchan, de vroegere inter national, verslaggever voor de Lon- dense „Neuws Chronicle" zegt: En geland werd geslagen door een ploeg, waarvan de spelers als paarden heb ben gewerkt. Ik heb drie kansen voor de Engelse voorhoede genoteerd, wel ke haast niet te missen waren en in onze verdediging zijn lelijke blunders gemaakt. Dat is de geschiedenis van een nieuwe slag, welke ons tanend prestige op het continent nog m'eer zal verzwakken. Nederland won. omdat het voetbal op zijn Engels speelde, maar in een tempo, dat enkele yards sneller was dan dat van de Engelse vertegen woordigers, aldus verklaart Roy Pes- kett van de „Daily Mail". De Nederlanders hebben ons gesla gen wat vechtlust en snelheid betreft. Desmond Hackett, de verslaggever van de „Daily Express", schrijft, dat deze Nederlanders, die op Zondag middagen voor hun plezier spelen, zulk snel voetbal demonstreerden, dat het soms leek of Engeland stil stond. Deze amateurs hebben ons een lesje gegeven. De Hollanders hebben de Engelse spelers aangetoond, dat de laatsten niet goed genoeg waren om het peil van het Engelse spel in in dergelijke wedstrijden op de juiste wijze te vertegenwoordigen. HET NEDERLANDS ELFTAL, dat in het Olympisch Stadion te Amster dam een fraaie 30 overwinning be haalde op het Engelse B-elftal. Vl.n. r.: Rijvers, Hofma, Potharst, v. d. Hoeven, v. d. Sluys, Abe Lenstra, Terlouw, Roosenburg, Michels, Kraak, Stoffelen tijdens het spelen der volksliederen voor de aanvang van de wedstrijd. af, hun shortpassing van speler tot speler geraffineerd fijn, hun kopwerk subliem en de snelle vleugelspelers hebben meermalen de tienduizenden toeschouwers tot extase gebracht en in angst gejaagd voor mogelijke ge volgen. Maar.... de afwerking van het aanvalsspel door de Engelsen was te doorzichtig, de combinatie te ver doorgevoerd en de Oranje-verde diging kon steeds met succes ingrij pen. En werd de aanval dan als eens besloten met een schot, dan was daar Kraak, die van geen wijken wist,- die steeds maar weer stond als een muur, gelijk in New Castle en de Engelse aanvaller wel tot wanhoop moet heb ben gebracht. Maar ook Terlouw stond zijn mannetje en dat wilde deze keer heel wat zeggen. Het waren nu ook geen forse Belgen, die hem het werk zwaar maakten, maar aalvlug- ge Engelsen, die hem nu ook hebben leren hardlopen, maar onze Oranje- spil had ditmaal een heel goede hulp aan linksback van der Sluys, die er hoe langer hoe beter inkwam en die rechtsbuiten Payne voor een moei lijke taak stelde Alles bij elkaar, een resultaat, dat de burger weer moed geeft en een elftal, waarop voor de toekomst kan worden voortgebouwd! Verdiende zege in 2e hellt ruim bevestigd Een mistrap van Stoffelen bracht de Engelsen reeds in de eerste mi nuut voor het Nederlandse doel. Mid- voor Pye was met de bal helemaal naar rechts afgezwenkt en op zijn hoge voorzet opende Bailey met een kop bal het offensief. Fraai combinerend kwam de Engelse voorhoede steeds weer terug en een schot van Quigley, na een mooie combinatie op de lin kervleugel', noodzaakte Kraak zich languit in de linkerhoek te werpen. Vijf minuten lang bleef het Neder landse doel in gevaar, toen kon de verdediging even uitblazen door en kele vlotte uitvallen van de voor hoede, die via de linkervleugel Hof- maLenstra aan het werk werd ge zet. Was het een vlaag van overmoed tegen dit uitgelezen gezelschap van Britse profs? Na het. overrompelend begin van Engeland-B waren wij ge neigd dit te geloven. Weldra zou blij ken, dat het bij lange na geen vlaag v-as, doch een ernstig en overtuigd pogen van een geladen Nederlands elftal, dat nu eindelijk wel eens wat anders dan een nul op het scorings bord wilde zien. De eerste werkelijke gevaarlijk/e Nederlandse aanval kwam na veer tien minuten. Een lange through pass naar links liet de rappe Hofma in stopten. Bij de hoekvlag kreeg de Fries de bal vrij, waarna een afge meten voorzet volgde. Michels kwam gelijk met zijn bewaker Nicholsen aanstormen ,maar de debuterende Ajax-midvoor timede de bal niet goed en zonder dat iemand het had aangeraakt kwam het leder voor de voeten van Eckersley, die er toen wel raad mee wist. Toch waren der gelijke aanvallen een aanmoediging voor het Oranje team, dat mede ook door het feit dat ook deze eerste di visie-spelers nog al eens een fout maakten, met hoe langer hoe meer zelfvertrouwen ging spelen. De ploeg werd rustiger, hetgeen de zuiverheid bij het plaatsen ten goede kwam. De verdediging, in het bijzonder Ter louw en van der Sluys, kregen het korte Engelse spel steeds beter door en ook Stoffelen en van der Hoeven lieten zich niet zo gemakkelijk meer Dasseren als in de eerste minuten. Rij vers en Lenstra kregen hierdoor op hun beurt meer gelegenheid zich aan hun taak in de aanval te wijden. Rij vers was weer overal; hij voelde zich in dit gezelschap kennelijk best op zijn gemak en verwonderd keek een Engelse prof hem soms na, als hij er na een kort duel doodleuk met de bal van door ging. Abe Lenstra, ein delijk op zijn eiger linksbinnenplaats, voedde zijn buitenman en clubgenoot Hofma met listige hakballetjes en „overstapjes". In het midden toonde Michels zich een doorzetter, die ech ter wat aan reactiesnelheid te kort kwam om bij deze tegenstanders suc ces te kunnen hebben. Al met al stond hier een voorhoede in het veld, die wij sedert het vertrek van Wilkes niet meer in een Nederlands elftal ■hebben gezien. De Engelsen bleven volharden in hun korte spel, waarmee nu in de meeste gevallen het strafschopgebied al niet meer werd bereikt. Toch kon den de snelle vleugelspeler Langton 'en Payne een paar maal gevaarlijk doorbreken. Zij genoten te veel vrij heid doordat èn Potharst èn van der Sluys naar het midden trokken uit angst het binnentrio te veel vrij spel te gunnen. Rijvers gaf Oranje de leiding. Het laatste lcwartier voor rust werd ingezet met een sterke druk van de Engelse voorhoede op ons doel. Het achter-trio met Terlouw als grootste struikelblok hield echter uitnemend stand en werden onze verdedigers gepasseerd, dan stond daarachter nog altijd een Kraak, die weer een prima wedstrijd speelde. Nauwelijks was het offensief der gasten wat geluwd of Nederland nam de leiding. In de 34e minuut van de wedstrijd werd het eerste echte Oran je-doelpunt sedert Helsinki (verleden jaar Juni) geboren. Een mooie com binatie tussen Lenstra en Hofma bracht de bal voor de voeten van de toestormende Rijvers, die ineens hard en onhoudbaar van zeker een meter of zestien in de rechterbovenhoek schoot. Aangemoedigd door dit toch wel onverwachte succes bleven de Ne derlanders aanvallen. Ook Roosen burg kwam er nu beter in op de voor hem vreemde rechtsbuiten plaats. De laatste minuut voor rust bracht bijna een tweede Nederlands doelpunt. Een goede voorzet van Hof ma werd even fraai door Michels in gekopt, maar met uiterste krachtsin spanning kon Middleton de bal on der de lat vandaan grabbelen. De eerste periode na de hervatting EEN AANVAL OP HET NEDER LANDSE DOEL. Van links naar rechts: Stoffelen, Terlouw, die de bal wegkopt, op de achtergrond Abe Lenstra en op de rug gezien Pot harst. was voor de Engelsen. Het Neder landse doel beleefde een paar be nauwde momenten zonder dat ech ter ook maar een moment sprake was van paniekvoetbal in de Nederlandse gelederen. Er werd weer even zeer slecht geplaatst en zelfs Abe was korte tijd de juiste maat van zijn passes kwijt, doch langzamerhand herstelden de onzen zich. Een goedgeplaatste uittrap van Kraak bracht Hofma in volle ren, hij kwam vlak voor doelman Middleton maar werd toen van de bal gezet door de geroutineerde Scott. Het spel der Engelsen bleef door zichtig. De ware kenners konden soms genieten van fraaie staaltjes in dividuele techniek, van mooi laag langs de grond gehouden combina ties, maar het was alles te peuterig en te zeer clichéwerk om succes te kunnen hebben bij onze hard wer- I kende verdedigers. Natuurlijk ont stonden ook in het Nederlandse straf schopgebied nog wel gevaarlijke mo menten, zoals na tien minuten, toen Langton Potharst zijn hielen liet zien en bij de achterlijn gekomen de bal inesen terug plaatste. Voor de voe ten van Bailey, die zonder aarzelen inschoot maarrecht in de han den van de goed opgestelde Kraak. Even bleef de druk op het Neder landse doel aanhouden. Aanval op aanval werd door de Engelse voor hoede, die vast van plan was zich te revancheren op de 50 nederlaag te Milaan, opgezet en angstig vroeg men zich af of het Oranjeteam dit tempo wel zou kunnen volhouden. Roosenburg en Lenstra vergroot ten de voorsprong. De 23e minuut gaf een voorlopig antwoord op deze vraag. Een pass van Lenstra was precies op maat ge sneden voor rechtsbuiten Roosen burg, die de bal ineens mee nam in volle ren naar het doel. Op het mo ment, dat Roosenburg zou schieten werd hij in zijn vaart gestuit door Eckersley doch de Sneek-speler leg de de bal bliksemsnel voor zijn lin kervoet en schoot toen hard en on houdbaar in de linkerhoek. 20 voor Nederland. Nu moest het toch luk ken, en het lukte. Nog was men op de tribunes niet uitgepraat over deze voorsprong van twee doelpunten toen, nog voor een half uur was erstreken, Abe Lenstra de stand op 30 bracht. Bij een aanval via de linkervleugel raakte Hofma de bal kwijt aan een der achterspelers van de Engelse ploeg. Van deze ging het leer naar spil Nicholsen, die echter een fout maakte, de bal niet in zijn macht hield, hem op zijn beurt ver loor en als 't ware op een presenteer blad aanbood aan Lenstra. De Fries stond zeker op 20 meter van het doel en het gaatje, dat er een mo ment was, leek maar erg klein. Groot genoeg echter voor Abe, die zich niet lang bedacht en, eigenlijk met een onverschillige zwaai van zijn rech terbeen, in het uiterste linkerhoekje schoot. Middleton sprong er naar als een tijger, maar tevergeefs. In de volgende seconde werd Abe door zijn enthousiaste teamgenoten naar het midden gedragen, terwijl Kraak en Terlouw het feest met een ronde dansje vierden. Het was ook wel een ongekende weelde om tegen een ploeg met zul ke klinkende namen als het Engelse elftal met 30 voor te staan. Mis schien was het ook wel geflatteerd, deze voorsprong, maar het waren drie doelpunten, gemaakt door een horfiógene ploeg, die voor elke duim grond vocht. Het elftal der Engel sen miste deze eenheid en deze on blusbare geestdrift en dft gebrek bleek zelfs met een grote meerder heid in techniek niet goed te maken. De Engelsen waren er even be duusd van. Maar niet lang, want er was nog een kwartier te spelen en in vijftien minuten kan er heel wat gebeuren, dat was al zo vaak geble ken. Inderdaad moest Kraak nog ver schillende malen zijn handen uit de mouwen steken, maar tot scoren kwamen de gasten niet. Zelfs wisten de Oranje-mannen nog een paar maal gevaarlijk door te breken. Eenmaal had Lenstra nog een goede kans de score te verhogen, maar hij speelde de bal met de hand, zodat deze kans verloren ging. Met het Nederlands elftal in de aanval kwam ten slotte in de vallende schemering het einde van deze aantrekkelijke wedstrijd, een 30 overwinning, die des te ver dienstelijker is, indien men bedenkt, dat deze* Engelse ploeg hier niet kwam om een vacantiewedstrijd te spelen, maar wel degelijk om te la ten zien of er nog materiaal in school voor de Engelse A-ploeg, die in Juni aan het eind-tournooi om de Jules Rimetbeker te Rio de Janeiro zal deelnemen. Maar België speelde aanvankelijk beter voetbal In het stampvolle Heysel stadion te Brussel heeft Engeland gistermid dag met 41 van België gewonnen na een wedstrijd die een opmerkelijk verschil in spelbeeld en kïachtver- houding toonde v/anneer men de eer ste bij de tweede helft vergelijkt. Voor rust konden de gasten niet op dreef komen tegen de vinnige en snelle Rode Duivels, die de ene aan val na de andere opbouwden en het de Britse verdediging zo lastig maak ten, dat de binnenspel ers uit de voor hoede telkens een handje moesten ko men helpen, wat uiteraard ten koste ging van hun eigen aanvangsspel. Ze verrassend snel en accuraat werkte de Belgische ploeg, dat sommige toe schouwers, nadat Mermans in de 44e minuut met een kanjer van 'n schot keeper Williams kansloos geslagen had hun mering niet onder stoelen of banken staken: België behoorde naar Rio te gaan en niet Engeland, meen den zij. Maar in de tweede helft tapten de Engelsen plotseling uit een heel an der vaatje en kwam de ploeg, die dirie kwartier lang zo'n stroeve, aar zelende indruk gemaakt had, op volle toeren. Toen kreeg men werkelijk eerste klasse Brits spel te zien, toen liep de machine feilloos, en toen werd de achterstand omgezet in een voorsprong, die nog veel groter ge weest zou zijn, indien doelman Meert, in topvorm spelend, niet voor enkele schitterende zeer stoutmoedige safes had gezorgd. Onmiddellijk na de aftrak dwon gen de Belgen reeds een hoekschop af door toedoen van hun linksbuiten Mordant, die zich ook later geducht zou doen gelden. Het spel golfde op en neer, doch er zat meer vaart en meer systeem in de Belgische storm lopen, die ook gevaarlijker waren- Een kogel van Chaves kon Williams slechts op het nippertje onschadelijk maken. Na tien minuten moest rechts buiten Milburn wegens een kniebles suur uitvallen. Tom Finney verhuis de van links naar rechts en invaller Mullen van Wolverhampton werd linksbuiten. Langzamerhand worstel den de Engelsen zich los hun voor hoede toonde meer stootkracht zon der evenwel de Belgische defensie te kunnen doorbreken. Da a tb ij moest hun eigen achterhoede steeds paraat blijven, want de Belgen maakten van elke gelegenheid tot tegenaan vallen prompt gebruik. De strijd ging nu gelijk op. met de gasten noch tans technisch wat beter. Doch kort voor rust gaf Mermans met een on houdbaar schot zijn ploeg de leiding, De tweede helft was nog geen hal ve minuut oud, toen Mu'llen bij een Britse aanval pijlsnel naar binnen stoof, een Belgische speler passeerde en de gelijkmaker scoorde. Hiermee begon een periode van groot Engels overwicht waarin de Belgen, hoe moedig en onvermoeid ze zich ook weerden, de wet van de sterkstcn moesten ondergaan. Een doelpunt van Finney werd wegens buitenspel afgekeurd, maar de Engelsen kwa men steeds terug,, ze nestelden zich in het Belgische doelgebied waar Anoul, Carré, Vaillant en Meert zich als leeuwen weerden. Twintig minu ten lang hielden ze stand, toen be zweken ze twee maal in twee minu ten en leidde Engeland, dank zij Mortensen en Mannion met 31. Twee minuten voor het einde maakte Bentley er na een serie stormlopen 41 van, waarmee de Engelsen nog niet tevreden waren, want in de al lerlaatste fase leidde een combina tie BentleyMannion-Muilen tot een vijfde doelpunt, dat echter we gens buitenspel werd afgekeurd. Met 41 kwam het einde van deze opwindende wedstrijd. DAMPO Beproefde hulp bij verkoudheid voor Va- der. Moeder en kind. NED. ZATERDAGMIDDAG ELFTAL VERLOOR MET 3—1 VAN BELGIë. De gistermiddag te Brugge ge speelde wedstrijd tussen de Zater dagmiddag-elftallen van Nederland en België werd door de Belgen met 31 gewonnen. De wedstrijd was uiterst aantrek kelijk en het spel golfde razend snel van doel tot doel. Bei'de doelwach ters moesten om beurten in actie ko men en deden hun werk uitstekend. De Belg Vanhalme onderscheidde zich. door zijn stuwkracht, doch bij het schieten had hij niet veel geluk. Naarmate de rust naderde, vermin derde het spelpeil. Met de stand 10 werd gedraaid. De Nederlanders begonnen daar na, goed, doch na een kwartier wa ren de Belgen hen weer de baas. In minder dan één minuut brachten zü de stand op 30, hetgeen ietwat ge flatteerd mocht heten. Het was dan ook verdiend, toen Nederland door toedoen van Heinen de eer redde (3—1). Wat er in de kleed kamers gezegd en hoe er gezwegen werd „De 0 is weg en de eerste Neder landse overwinning op een officieuze Engelse profploeg in de geschiedenis van het Nederlandse voetbal binnen." Dat was de juichkreet, die na afloop van de wedstrijd diverse malen door de Nederlandse kleedkamer schalde, waar de spelers en dan speciaal de drie makers der doelpunten, Rij- vera. Roosenburg en Lenstra han den te kort kwamen om de geluk wensen in ontvangst te nemen. Terlouw, het grote granieten strui kelblok voor de Engelse voetbal kunstenaars, is zijn tijdelijke bles sure al weer vergeten. „Ik moet een spiertje hebben verrekt", zegt hij, „mijn eigen schuld overigens, ik maakte een te dolle schuiver over het veld en heb er een tijdje mee gehinkt. Midvoor Pye? Geef mij Mer mans maar, dat wil zeggen, geef me Fye maar, want die is lang zo hard niet. Niet alleen Mermans, maar ook die Engelse midvoor in Newcastle, Lofthouse, was stukken beter. Maar hun linkervleugel was gevaarlijk. Aalsnelle jongens, tegen wie je eigenlijk niets kunt uitrichten. Val je ze aan, dan wordt je gepasseerd. Blijf je afwachten, dan centeren ze de bal naar een vrijstaande speler". „In het begin wist ik niet wat ik doen moest", zo luidt het commen taar van de nieuwe Nederlandse rechtsbuiten Roosenburg. „Maar later ging het me toch beter af. Het mooi ste vind ik, dat ze altijd over me ge schreven hebben als een eenbenig speler, die links geen schot kon ge ven. Nou heb ik in deie wedstrijd bijna niets anders gedaan dan links geschoten en zelfs dat doelpunt kwam van myn linkervoet". Intussen is Abe Lenstra de eerste, die weer is aangekleed en met een keurig gekamde kuif bij de deur staat te wachten. „Ja", zegt de flegmatieke Fries, „ik ben wel tevreden voor de eerste maal, dat ik weer heb meege speeld". En dat doelpunt? vragen wij. „Heel eenvoudig. Als die Engelsman net zo stgeweest was om die bal voor mijn voeten neer te leggen, dan had ik niet gescoord. Ik zag aan zijn gezicht, dat hij te laat zijn fout inzag. Want toen lag de bal al in het net". De leden van de Keuze- en van de Technische Commissie zijn de laatste tijd spaarzaam met hun woorden. Dat was bij enkele nederlagen van de afgelopen maanden het geval, maar deze overwinning maakte er geen uit zondering op. Toch liet de heer H. Herberts, voorzitter van de K. C., zijn oordeel in enkele zinnen horen: „Een redelijk goede wedstrijd", zo zeide hij, „het spel groeide in deze ontmoeting naar mate Rijvers meer in vorm kwam. De drie doelpunten zijn ontstaan op verrassende wijze, op een ogenblik, dat niemand ze ver wachtte, ik zou kunnen zeggen: ty pisch Hollands spel". De Engelse opinie. In de Engelse kleedkamer was het wel heel rustig. De bekende oud-in ternational, Charles Buchan, die zelf als verslaggever van de „News Chro nicle" ons had binnengeloodst, hield zich aan de typisch Engelse gewoonte door niets aan de spelers te vragen, wetend, dat zij toch niets zouden zeggen. Ook de officials waren niet willig voor het geven van een oor deel. Maar Buchan vroeg aan de lei der van de ploeg, het lid van de Foot ball Association, mr. Shental om te genover zijn Nederlandse college toch zijn opinie te willen uiten. „Well", aldus mr. Shentall, „met een paar woorden is alles gezegd. Het Engelse elftal kreeg veel meer kan sen dan het team van Nederland. Maar de Nederlanders gebruikten de veel doelmatiger crosspasses, terwijl wij in het shortpassing volhardden. En de weinige kansen, die de Neder landse voorhoede kreeg, werden gre tig geaccepteerd. En dus is de Ne derlandse overwinning volkomen ver diend! Uitblinkers? vroegen wij. „Van de Engelsen wilde mr. Shen tall niets zeggen en over de Neder landers eigenlijk ook niets, want als men een paar namen zou noemen, zou men wellicht de anderen te kort doen. Maar uit het gesprek met zijn collega-officials van de F.A. bleek ons duidelijk, dat zij stopperspil Terlouw niet alleen de beste Nederlandse spe ler vonden, maar de uitblinker van beide teams. Charles Buchan maakte nog een grapje'. „Ik heb gehoord, dat de Ne derlandse journalisten geijverd heb ben om een andere Nederlandse voor hoede te krijgen teneinde de 0 van het scoringsbord te vogen, die er blijkbaar al een hele tijd opstond. Ik geloof, dat de bordjes zijn verhan gen en als u dezer dagen Engelse kranten in handen krijgt, zult u- le zen, dat de Engelse journalisten thans van de keuzecommissie der F. A. eisen, dat de 0 na Milaan en Am sterdam wordt uitgewist". ONDER GROOT ENTHOUSIASME van de tienduizenden toeschouwers scoort Rijvers het eerste doelpunt voor Nederland in de voetbalwed strijd NederlandEngeland B, wel ke Woensdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam werd ge speeld. De Britse doelman Middleton grijpt tevergeefs naar de bal, die hoog in de hoek verdwijnt. Op de achter grond, derde van links: Hofma. vier de van links Michels.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5