Feestelijkheden voor de burgerij zijn al in kannen en kruiken! H. Vormsel in "1 nesië I DINSDAG 16 MEI 1950 JE LEIDSE COURANT De Leidse Studenten-Lustrumfeesten naderen Dekenaat Leiden TOEEDS ENKELE WEKEN werken Lustrum- en Burgerijcommissie on- der hoogspanning om de feestelijke herdenking van het 375-jarig be staan van de Leidse Hogeschool tot een waar evenement te maken en waarin de Leidse burgerij, die de reünisten en studenten voor zal gaan, 3 volle dagen zal delen. In deze tijd zijn tal van plannen, de een al attractiever dan de ander, bestudeerd en uitgewerkt. Moest er al eens een enkel onderdeel komen te vervallen, dan slaagde men er steéds weer in hiervoor iets anders in de plaats te stellen. En zo is een feestprogram ma ontstaan, dat klinkt als een klok en dat Leiden in de eerstè dagen van Juni een week van vele feestelijkheden en plechtigheden zal brengen. De burgerij commissie, die haar programma nagenoeg „in kannen en kruiken" heeft, stelde ons een uitvoerig overzicht der burgerij-feesten ter hand, dat straks ook in de officiële feestwijzer zal worden opgeno men. Zoals gemeld zullen de burgerij -dagen, welke de inzet betekenen van de lustrumviering, op Woensdag, 7 Juni, 's ochtends om 10 uur in „De Lakenhal" worden geopend. waar de leden van het Pan Provin ciaal Congres, uitgedost in origine- klederdracht, het marktterrein zullen bezoeken. Reeds thans is be richt binnengekomen, dat ook „de Commissaris van de Koningin buiten de Waterlinie" van zijn ho ge belangstelling zal blijk geven. Aan het beste vee zullen bekro ningen worden uitgereikt. Met een concert van Sempre Crescendo in de Stadsgehoorzaal en turndemonstraties worden de bur gerijfeesten gesloten. lexjaatt in Indonesië 8 Juni wordt de grote dag Een nieuw en tevens zeer aantrek kelijk onderdeel van deze feestvie ring vormt wel de deelname van de Luchtstrijdkrachten, die deze dag een parade zullen houden, wel ke te 12 uur voor de Sociëteit Mi nerva wordt afgenomen. In samen werking met de K.L.M. en dc Leid se Luchtvaartclub verlenen de Luchtstrijdkrachten ook hun mede werking aan de inrichting van een luchtvaarttentoonstelling, welke in „Den Burcht" wordt ondergebracht. In de middaguren zullen boven en op het terrein van de Leidse Hout door de L.S.K. luchtvaartdemonstra ties worden gehouden, waarna om 7 uur een voetbalwedstrijd wordt gespeeld tussen een elftal van de L.S.K. en van U.V.S. Het ligt in de bedoeling, dat de bal, waarmede wedstrijd zal worden gespeeld; uit een vliegtuig wordt afgeworpen. Het aandeel, dat de Luchtstrijd krachten aan deze dag zullen neb ben, wordt 's avonds om half tien afgesloten met een taptoe op. het Stadhuisplein. Dag van dc schooljeugd. Woensdag is ook de dag van de schooljeugd. Honderden kinderen worden die middag op de Sociëteif ontvangen, in aansluiting waarop op het sportterrein van de Zoeter- woudse Singel kinderspelen wor den gehouden. Ook een ballonnen wedstrijd staat op het programma. Verder zijn er die dag voetbalwed stx-ijden voor het personeel van de brandweer, de P.T.T. e.d., een brid gedrive, en scherm-, schaak- en damwedstrijden. Voorts neemt ook het één-acter-tournooi in de Schouwburg een aanvang Deze eerste avond zullen de toneelver enigingen „Kunst naar Kracht". O.N.A., „De Bataven" en Sempre Avanti" voor het voetlicht treden, waarna de volgende avond dit de toneelverenigingen „De Sleutelspe lers", „De Stalen Band" en de per soneelsverenigingen van de Instr. fabriek Smit en Gem. Werken zul len doen. Voor de Vrijdag blijven dan nog over „Nut en Vermaak" D.O.S., „Ons Toneel" en „De Speel- groep". De jury voor dit tournooi is als volgt samengesteld prof. dr. L. J. van Holk, mevr. Glastra van Loon-Boon en mr. P. Cleveringa. Om 8 uur des avonds zullen ook de Parijse Café's voor de burgerij open worden gesteld, met dien ver stande, dat uitsluitend zij toegang zullen verkrijgen, die in het bezit zijn van een kaart, welke zal wor den afgegeven door de leden van het L.S.C. of de Burgerij commis sie. Men vestigt ons er de aandacht op, dat ook allen, die actief aan de burgerij-feesten medewerken (dus ook alle deelnemers aan wedstrij den) een doorlopend toegangsbe wijs zullen ontvangen. Tenslotte zijn nog besprekingen gaande om tijdens de lustrumfeesten een eta lage-wedstrijd te organiseren. Donderdag hoogtepunt. De Donderdag wordt het hoogte punt van de burgerij feesten. In ver band hiermede heeft de Leidse Ver eniging van Industriëlen naar le den geadviseerd deze dag te be stemmen als een collectieve snip perdag. Reeds om 7 uur vangen in de Nieuwe Vaart de hengelwedstrij- den aan, waarna om half negen de voetbal- en athletiek-(estafette hardlopen) wedstrijden beginnen, waarin bedrijfs- en industrie-elf tallen elkander zullen bekampen, 's Middags tegen 3 uur valt dan de finale. In de ochtenduren zal voorts op de Doezastraat een bakfietsen race plaats vinden, 's Middags om 4 uur wordt in de Kooi een wielerwed strijd gehouden; hiervoor hebben zich reeds plm. 80 renners doen in schrijven. Het parcours loopt door de Parkstraat, Sumatrastraat en Formosastraat (finish Parkstraat). In aansluiting hierop volgen (waar schijnlijk in het Rijn en Schieka- naal) roe wedstrijden tussen politie en brandweer. Verder staan ook deze dag scherm-, schaak- en dam wedstrijden op het programma. Met de brandweer wordt nog overleg gepleegd over het doen houden van brandweerdemonstraties. De Parij se Café's gaan deze dag reeds om 11 uur open. Voorts ligt het in de bedoeling aan de avond van deze dag een hosconcert te geven op het Stadhuisplein. Hoog bezoek aan de Veemarkt Vrijdag zal de Veemarkt in het midden der belangstelling staan, De versiering der stad. Terwijl het reeds zeker is. dat de bewoners op het Rapenburg collec tief een aardige versiering zullen aanbrengen, worden nog onderhan- handelingen gevoerd met de bewo ners van de Stationsweg. Morssin gel, Moi'sstraat en Kort Raoenburg teneinde ook hen te bewegen ir de ze dagen en in het bijzonder op de dag van de intocht der reünisten een feestelijke versiering aan te brengen. Eveneens zal men nog trachten ook de winkeliers van de Breestraat hiertoe te bewegen. Teneinde het publiek zoveel mo gelijk van voorlichting te dienen zal er met ingang van a.s. Dinsdag op het Gerecht in een door de Ned Spoorwegen afgestane truck met oplegger een inlichtingenbureau worden geopend. Daaï Z.H Exc. de Bisschop van Haarlem enkele wijzigingen heeft gemaakt in het oorspronkelijk Vorm- plan, zo volgt nu hier de definitieve datum voor elke Parochie in het De kenaat Leiden. Zondag, 18 Juni: s avonds om 7 uur in de Dekenale Kerk aan Heren singel te Leiden aan alle volwassenen van Leiden en omstreken. Voor al deze volwassenen worden'de door de Bisschop voorgeschx-even voorberei dingsoefeningen gegeven in die zelf de kerk om 3 uur 's avonds op Maan dag, Dinsdag en Woensdag, 5, 6, 7. 12 13 en 14 Juni De Z.E. Heren Pastoor* zullen wel ze goed willen zijn, hun betreffende parochianen daarvan in kennis te stellen, en hun een Vorm- briefje ter hand te stellen. De oefe ningen woraen door de Deken ge geven. Maandag, 19 'Juni: in Dekenale kerk voor aPe kinderen na de H. Mis van 7 uur. In Oud Ade. om 11 uur. In Rijp we tering om 2 uur. In Hoogmade om 4 uur- Dinsdag, 20 Juni: in Katwijk na de H. Mis van 9 uui'. In Oegstgeest om 11 uur. In Hartebrugskerk om 2 uur. In St. Petruskerk om 4 uur. Woensdag. 21 Juni: in St. Willi- brordus Wassenaar voor al de Jon gens dier Parochie na de H. Mis van 9 uur. In die zelfde kerk om 11.30 uur voor al de Meisjes dier Pa-rochie; In Voorschoten St. Laurentius voor il de kinde-en om 2.30 uur. In Haagv/eg-kerk Leiden, voor al de kinderen om 4.30 uur. Donderdag, 22 Juni: in St. Joseph Wassenaar vcor al de kinderen na de H- Mis van 9 uur. In Haagse Schouw-Kerk voor al de kinderen-om 11.30 uur. Wilt U dit lijstje uitknippen en bewaren. DEKEN A HOMULLE. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK MPHFN "AAN DEN RIJN Van de trap gevallen. Toen de ongeveer 70-jarige wed. v. d. Akker, uit de Julianastarat, omstreeks 12 u. hedenmorgen haar huis-deur wilde gaan openen viel'zij van de trappen af. Zij liep een schouderbreuk op, inwendige verwondingen en bloedde hevig aan het hoofd. Dr. J. Eek ver leende eerste hulp. Onder zeer grote belangstelling herdacht de heer C. A. Bos Maan dag de dag, dat hij 25 jaren geleden zijn zaak „Het Land-bouwhuis'' in de Julianastraat opende. Aanvankelijk was de heer Bos in het veehouderij bedrijf in het Rietveld, waar hij zijn boerderij had. In zijn winkel waren in den beginne artikelen in grote ver- scheidendheid tekoop. Later specia liseerde de heer Bos zich op land bouwwerktuigen en huishoudelijke artikelen. De zaak is snel gegroeid. Na de oorlog werd in de Van Boet- selaerstx-aat een expositie ingericht, annex werkplaats en expeditie-afde ling. Thans heeft het Landbouwhuis 16 man personeel, waarvan 4 verte genwoordigers door het hele land. Dat de firma zich in veler ach ting bevindt, bleek bij de receptie toen de grote zaal van hotel Cen traal in een waar bloemenmagazijn was hex'schapen. Honderden toon den persoonlijke belangstelling uit alle kringen, terwijl er veel schrif telijke gelukwensen werden ontvan gen, o. a. van burgemeester Wit- schey, die mede namens zijn voor ganger mr F. M. A. Schokking, die momenteel in het buitenland ver toeft, schreef. ALKEMADE Geboren: Johanna A. M.. d. van L. Elstgeest en C. M. v. Klink; An- tonius J. M., z. van P. Roessen en M. C. Hoogenboom; Franciscus Th. z. van W. Th. Hulsebosch en C. J. van der Poel; Maria C. d. van C. M. OlijexTioek en C. H. M. Verhaar; Jacobus J M. z. van J Th Caste- lein en M. van Wieringen; Wence- slaus S. A. M., z. van P. H. Verdel en S. A. Adema; Johannes C M. z van S. A. van Ruiten en H. M. Koek: Dolorosa L. d. van L. M. van Berkel en H. C. Huigsloot; Johannes F. z. van J. H. van der Ploeg en C. van der Steen; Hermanus Th. M. z. van Th. Verdel en E. M. van dei- Meer; Aaltje d. van G. van Echten en H. Groen; Wilhelmus N. M. zn. van A. M. Kerkvliet en C. C. Straathof: Anna J. M. d. van A. A van den Ing en A. W. van der Fits Ondertrouwd: P. J. Hoogenboom en C. A. M. Meijer. Gehuwd; J. H. Hoogenboom en B. A. M. Bakker: A. C. van den Burg en G. E. M. Vaneman; J. C. Trnofei en P. A. van der Hoorn. Overleden: Jacobus Alberts van Nieuwkoop, 85 j. BODEGRAVEN Kapperssucces. De heer W. Voordouw behaalde te Alphen bij 'n wedstrijd gehouden door de technische club voor -kappers het hoogste aantal punten en kwam daardoor in het bezit van een fraaie wisselbekei*. De heer Voordouw be haalde reeds eerder successen op Soldaat H. J. Heijmans te HAZBRSWOUDE viert heden zijn 21e verjaardag Hoilandia, Nieuw Guinea. Korp. JAN WESSELMAN, Vaartkade 2, Leiden, viert op 17 Mei zijn tweede Indone sische verjaardag te Tjimahi bij Ban dung. j dergelijke wedstrijden en blijkt dus een primeur in z'n vak te zijn. Geboren: Greetje Neeltje dr van A. de Vlieg-den Uijl; Jacob Joan, zn van W. Treur-Op 't Land; Carla dr. van F. Dombui*g-v. d. Broek; Paulus z. van M Hensen-v. d Heij den; Pieternella ^d. van L. Boer- Stevens; Wilhelmina dr. van A. Ko- revaar Wagenaar. Geti'ouwd: J. de Jong 25 jr. en C. Lelieveld 23 jr; A. de Leeuw 26 jr. en Jannigje van Dam 25 jr. HAZERSWOUDE (Gr.) Veteranen-wedstrijd Oost-West. Als precies half acht de heer Ka- rel v. d. Meer beginnen blaast, ont wikkelt zich direct een zeer leven dige strijd, waarin het Westen enigszins domineert en uit een af gemeten voorzet van Jan Wortman weet Twaalfhoven suizend in te schieten. Th. Wesseling beoordeelt deze „vliegende schijf" juxst even lager dan in werkelijkheid (10) Voor Verkleij weet daarna spoedig met een gx-andioos schot Dirk van Weten te passeren (11). Over en weer golven de aanvallen. Na 7 minuten neemt het Westen het ini tiatief geheel in handen. Hoe Peter van Sassen al schopt, en de doel man Wesselingh ook stornt en duikt, zij konden niet ver-hinderen, dat het Westen de stand tot 61 op voerde. Na de thee scheen het Oosten de allures aan te nemen van Heeren veen. Wex-kelijk, 't Westen scheen geheel versuft en in die toestand werd de stand gebracht door van Weten en C. Verkley op 63 Daar na kwam er weer meer evenwicht in de strijd, maar toen stond Peter v. Sassen als een rots in de bran ding. Dan komt het Oosten weer in de aanval en als Jan v. Goozen „eex-st de man en' dan de bal" wil spelen, wordt er op de rand van het strafschop gebied een vrije trap gegeven. De goed geschoten bal scheert juist over de rechterboven hoek. KOUDEKERK Geboren: Hendrika Catharina Maria. d. van J. M. Kraan en G. M. Bontekoe; Teunis. zn. van K. Ver- gunst en B. Schellingerhout Ondertx'ouwd: Nicolaas Hooge- veen 23 j., en Johanna Keinemans 22 jaax\ LEIMUIDEN Postverzending. Met ingang van gisteren is er een wijziging ge bracht in de postverzending. De middagverzending is thans bepaald op 15.50 Bovendien is van Maan dag tot Vrijdag 'n verzending in gelast en wel om 18.50 uur. De bus lichtingen aan het postkantoor zijn nu 6.50, 15.30 en 18.45. Naar aanlei ding hiervan is de tweede bestel ling iets vervroegd, en bepaald op 16.30 uux*. Stichting 1940—1945. Het pl. comité had op de Nationale Her denkingsdag een filmavond georga niseerd. Door omstandigheden kon familieleden een belangrijke ver toning gegeven worden, n.l. over Canada. Tijdens de pauzes heeft men gelegenheid een zeer mooie poppententoonstelling te bezichti gen. De poppen, die eigendom zijn van Prinses Wilhelmina, werden voor dit doel door H. K. H. beschik baar gesteld. Bovendien zijr ver schillende attracties aanwezig als sjoelen, schieten enz. enz. Des mid dags is de poppententoonstelling al leen geopend vcor kinderen. Zaterdag 20 Mei om 4 uur zal het zelfde px-ogramma hex-haald worden in het Nutsgebouw Aange zien het Oranje-comité de verjaar dag van H. M. de Koningin onxop- gemerkt voorbij liet gaan. zal zij Vrijdagmiddag 2 uur de school jeugd een tractatie aanbieden. NIEUWKOOP Weer feest! Op Hemelvaarts dag en op Zaterdag 20 Mei organi seert het fanfarecorps „Eensgezind" diverse feestelijkheden. Program ma Hemelvaartsdag: 2 uur: gratis dx*aaien van de vermakelijkheden voor de schooljeugd. 2.30 uur: Ster- en puzzle-rit per fiets voor dames en heren langs bekende en onbe kende plekjes in Nieuwkoop 4 uur: Gecostumeerd voetballen. Heden te gen verleden. Er kan vergelijking worden gemaakt tussen de stop- perspil en de aanvallende spil. Scheidsrechter de Zweed Erickson. Op Zaterdag 20 Mei vindt om 2.30 uur de ronde van Nieuwkoop plaats. Een wielerwedstrijd op de weg. 4 uur Ballontrappen voor he ren boven 13 jaar om geldprijzen. 7 uur: Concert door Eensgezind, voorafgegaan door een mars vanaf het dorp naar het feestterrein. Tenslotte kan een ieder nog deel nemen aan een ballonwedstrijd. De gene, wiens ballon het vei'st komt en degene, die die ballon vindt ont vangen een mooie prijs. Een deel nemerskaart kost 1. TER AAR Geboren- Martina J. C. d. van C. Pijper en M. Jansen, Cornelia E. M. d. van J. Burgmeijer en J. M. v. d. Vlgt, Gerardus P. A. M. z. van P. L. A. v. d. Zon en Th. M. Delgi.jex-, Pe trus C. G z. van A. Valentijn en H. C. Vroonhof, Maria J. E. d. van P. Wouters en J. W. M. Brouwer, Cornells G. z. van J- v. Vliet en A. v. Eijk, Debora M. M. d. van W. C. v. d. Hoorn en M. W. v. d. Jagt, Andreas C. z. van A. C. Hoogervorst en G. M. v. Veen, Gerarda A d. van W. Griemink. en H. N. Rijnsburger, Hendrikus Chr. z. van J. P. v. d. Laan en P. M. v. d. Laan. Ondertrouwd: H. G. Koclewijn, 27 jr. en M. J. Vermeulen, 31 jr. J. J. Omtzigt, 54 jr. en C. M. Zijer- veld, 46 jr. E. Kroon en A. Hofstede, resp. 22 en 22 jr. te Mijdrecht. Getrouwd: J. van Caoel, 28 jr. en M. J. C. v. d. Vlugt. 28 jr. Overleden- P. Verzijde, 81 jr. echtg. van P Hulsbos. H. Verbrug- ge. 67 jr.. echtg. van C. A. Manschot. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Jubilarissen gehuldigd. Het pei-soneel van „Leeuwenstein", (M. van Wavex-en Sc Zn) heeft verge zeld door één der directeur-en een bezoek gebracht aan Rotterdam met een rondvaart door de havens. In de Rivierhal werd hun een diner aangeboden. Tijdens de maaltijd, waarbij de andere directeur aanzat, werden de verdiensten herdacht van de heer W. A. Philippo met een 60-jarigen diensttijd. Vervol gens werden gehuldigd de heer J. deze geen doorgang vinden, en werd Postma, P. Warmerdam, D. Gabel, uitgesteld tot Vrijdag 19 Mei. Deze C. Bruinenberg en Jac. Philippo avond zal voor emigranten en hun l met 40 dienstjaren en de heren J. Brouwer, G. de Graaf en P. Boree met 25 jaren trouwe dienst. De voorz. van het jubileumcomité, de heer L. Seijsener dankte voor het gebodene. NOORD WIJK Geboren: Maljart S.. z. van S. Broekhuizen en G. v. Klaveren; Ma ria J.. d. van M. J. v. Abswoude en J. A. v. Gijlswijk: Petronella C. M., d. van Th. W. Hoogervorst en C. Goddijn; Theodorus G. M., z. van P. H. Wijnands en C. M. v. Dam; Marij ke M. E., d. van L. A. Wijnands en J. C. Koemans. Ondertrouwd: H. Smit en A. A. v. d. Bex-g; P. W. Koemans en J. Kralt; N. M. Persoon en J. S. v. d. Geest. Getrouwd: P. C. de Zwart en G. Plug. Overleden: Arie Plug 50 j.; Corne lia v. Duyn 62 jaar geh. met N. v. Os. SASSENHEIM Kraanxccntrum Bollenstreek. Op 1 Mei is er eexx groot nieuw Kraancentrum voor de Bolenstreek gesticht. Dit bevat de plaatsen Hil- legom, Lisse, Sassenheim, Voor hout, Noordwijk en Noordwijker- hout. Het hoofdbestuur wordt ge vormd door de afgevaardigden van de verschillende afdelingen, nl. van iedex-e afdeling één. In het dagelijks bestuur hebben zitting: Dr. C. Ruy- ter uit Noordwijk (voorzitter), de heer W. Weusten uit Sassenheim (secretaris) en de heer J. Heirman uit Hillegom (penningmeester) Het nieuw opgerichte Kraamcen- trum heeft tot doel de opleiding van kraamverpleegsters te verzorgen en kraamhulp te verlenen in de gezin nen. Om dit doel te verwezenlijken is een perceel aan de Teylingerlaan te Sassenheim gekocht, alwaar de leidster-docente Zr. Terpstra meisjes, die roeping gevolen, op zal leiden. De nieuwe cursus zal 1 Juli een aanvang nemen. Reeds talrijke aanmeldingen voor dit echt vrou welijk beroep zijn binnengekomen. De* meisjes, die deze opleiding wil len volgen, kunnen zich nog opge ven bij het dagelijks bestuur of bij de plaatselijke afdeling. De candi- daten moeten de leeftijd van 20 jaar bereikt hebben. De dames W. van Zonneveld en Mt Hubers slaagden te den Haag voor het diploma Engelse stenografie. „De Blauwband". Deze hield op Zaterdag 13 Mei een wedvlucht met oude duiven, vanaf Venlo, 184 K.M. In concours 130 duiven, los 12 uur 45 min. Aankomst eerste duif 2 uur 59 min. 38 sec. Snelheid 1106 meter per minuut. Laatste duif 3 uur 44 min. 31 sec., snelheid 826 meter per minuut. H. van Niekerk 1, 3. 8, 15, 17; G. B. Roodenbux'g 2, 4, 20, 23, 25. H. J. Krom 5, 9, 13, 14, 19, 21, 22, 30; C. v d. Zwart 6, 7. 18, 24. 32; L. de Rid der 10; L. J. Drost 11, 12, 29; W. Buurman 16, 27; P. C. Baartman 26, 31, 33; C. v. d. Veek 28. VOORSCHOTEN Op het te Leidschendam ge houden solistenconcours behaalden onderstaande leden van de R.K. Harmonievereniging St. Laurentius de volgende mooie resultaten. Afd. Uitmuntendheid: de heer H. Lelyveld, le prijs, 108 pnt. met kla rinet. Ie afd.: de heer D. de Bruin met bugel le pr., 112 punt. Vader en zoon de heer H. Lelyveld en de jongeheer B. Lelyveld in een duet voor klarinetten le pr., 105 pnt. De heren H. Lelyveld en H. Zonne veld in een duet voor klarinet le prijs, 100 pnt. De heren Th. v. d. Meer (bariton) en D. de Bruin (bu gel) le pr„ 103 pnt. De heren Hein Zonneveld en Henk Zonneveld bei den klarinet le pr„ 102 pnt. in een duet. 2e afd.: De heer van der Ploeg met althoorn een tweede prijs met 98 pnt. 3e afd.: Gebroeders van Deursen in een duet le prijs met 100 pnt. de heer C. Karremans (bugel) een tweede prijs met 94 pnt.; de heer C. van Leeuwen (bariton) een twee de pr. met 89 pnt. WARMOND ZILVEREN JUBILEUM D. SLINGERLAND Het zilveren jubileum van de heer Dirk Slingerland als havenmeester van de bekende jachthaven ,,'tFort" is voor hem zeer zeker een onver getelijke dag geworden. Nadat de heer Slingerland met zijn echtgenote en kinderen ten hui ze van de eigenaar der liaven, de heer Alb. Oudshoom, was gearri- veerd, werd hij door deze irf sympa thieke woorden toegesproken. Spr. memoreerde, dat de jubilaris in al die jdren getoond heeft de juiste man op de juiste plaats te zijn. Spr. liet zijn felicitatie vergezeld gaan van een gouden horloge met inscrip tie en een gouden ketting. De heer Schepers mede-directeur, sprak ook enkele woorden die ge tuigden van de grote waardering voor het werk dat de jubilaris in de afgelopen 25 jaar voor het bedrijf had verricht. Uit de vele wateisportbeoefenaars» die reeds jaren van het bedrijf van de heer Oudshoorn gebruik maken, was een huldigings-comité samenge steld. Namens dit comité werd het woord gevoei'd door de heer G. Mer kel, die de jubilaris eveneens prees om zijn hulpvaardigheid en bereid willigheid. Tot zijn gi*ote voldoening kon spr. dan ook mededelen, dat al len spontaan gevolg hadden gegeven aan het verzoek'van het comité een bijdrage te geven om de jubilaris in de gelegenheid te stellen hiervoor een passend geschenk te kopen, wel" ke bijdragen hem in een envelloppe werden overhandigd. Namens het personeel sprak de heer F. Simons, die er op wees dat de jubilaris voor het overige perso neel steeds een voorbeeld is geweest van plichtsbetrachting. Spr. bck>d een zilveren asbak aan. Ook de burgemeester feliciteerde de jubilaris met dit mooie jubileum, waarbij hij zeide er trots op te zijn dat er zulk een goede verstandhou ding bestond tussen directie en per soneel. De muziekvereniging „St. Mat thias' bracht de jubilaris een muzi kale hulde en namens deze vereni ging werd hij toegesproken door de heer de Vroomen. Dc heer Slingerland sprak een woord van diepe erkentelijkheid voor deze grootse hulde en hoopte orfk in de toekomst zijn beste krach ten aan het bedrijf te kunnen blij ven geven. Hierna werd gelegenheid gegeven jubilaris persoonlijk de hand; te drukken, van welke gelegenheid door zeer velen gebruik werd ge maakt, want niet minder dan 200 personen hebben hun handtekening in het felicitatieregister geplaatst waaronder verschillende wereldlij ke en geestelijke autoriteiten. Wij merkten o.nx. op de Commissaris der Koningin in deze provincie, die reeds meer dan 20 jaren een trou we bezoeker is van de jachthaven ,,'t Fort". ZOETERMEER Zondag zijn door D.W.O. de volgende voetbalwedstrijden ge speeld: te Rijswijk KRVCDWO-a, waarvan de uitslag is geworden een 61 overwinning voor DWO. Deze Zoetermeerse ploeg is hierdoor als kampioen uit de competitie naar voren gekomen. In Zoetermeer speelde DWO-B tegen Verbui-g uit Poeldijk. De eindstand werd 23. Ook DWO-C verloor. De tegen Vita Nostra te Delft gespeelde wedstrijd eindigde met 12. Laatste berichten VERHOGING BIJZONDER INVOER RECHT OP BENZINE EN WIJZIGING MOTORRIJTUIGEN- BELASTINGWET. De wet tot verhoging van het bij zonder invoerrecht op benzine en tot wijziging van de motorrijtuigenbe lastingwet, treedt ingevolge een Kon. Besluit van 13 Mei 1950 met in gang van 19 Mei a.s. in werking. In verband hiermede zijn voorraden benzine van meer dan 5 H.L., welke met ingang van laatstgenoemde da tum in een opslagplaats in het vrije verkeer voorhanden zijn, onderwor pen aan een navordering van 5.65 per H.L. Hieruit vloeit voor de gebruikers .van een dergelijke opslag plaats voor benzine de verplichting voort, daags na de inwerkingtreding van de wet een schriftelijke aangif te van de aanwezige voorraden ben zine in te leveren bij de ontvanger der invoeri-echten of accijnzen. Be heerders van benzinepompen zullen opgave moeten doen van de stand van het telwerk van de pomp bii de aanvang van de dag van inwerking treding der wet. Voor verdere bijzonderheden hier over wordt vei-wezen naar de desbe treffende officiële publicatie. Met ingang van 19 Mei a.s. zal te vens een lager tarief van de motor rijtuigenbelasting voor autobussen van kracht worden. In verband hier mede kunnen houders van autobus sen, die in het bezit zijn van belas- tingkaarten, welke op 19 Mei 1950 hun geldigheid nog niet hebben ver loren, een verzoek om gedeeltelijke teruggaaf van motorrijtuigenbelas ting richten tot de inspecteur der in voerrechten en accijnzen, onder wie zij ressorteren. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 16 Mei. Vette Varkens. Aanvoer 202 stuks. Prijzen: zware ƒ.481.40. lichte 1.40 per kg. le vend gewicht. Handel slepend, af loop mindei. TER AAR, 15 Mei. Groente. Kas snijbonen 1-902.20. idem stek 1.30, peulen 1.501.95, spinazie 1317 cent, idem afw 89 cent. pos telein 3742 cent. idem afw. 2628 cent, idem B 6 cent. andijvie 4453 cenf, idem stek 32 cent, prei 3039 cent. idem stek 2029 cent, tomaten A 1.55—1.60. idem C 1.25—1.35, idem afw. 65 cent. idem ongesorteerd 1.20, rabarber 611 cent, aardap pelen 912 cent, waspeen stek 33 cent, sjalotten 64 cent alles per kg., sla I 1116 cent, idem II 810 cent, idem III 47 cent, bloemkool IA 5367 cent, idem I 4351 cent. idem II 30—37 cent, idem III 20—29 cenf idem stek o19 cent, komkommers III 2835 cent. alles per stuk; kom kommers stek 43 cent pea- kg. radijs 35 cent. pospeen 3751 cent. bos- prei 1 cent alles per bos, slavellen 0.501.20 per kist, aardbeien 4157 cent pe"- doosje. BODEGRAVEN, 16 Mei Kaas. Aanvoer 86 partijen. Prijzen: le soort 1.91—1.96 2e soort f 1 85—1.90. zware tot f 2.Handel matig. ROELOFARENDSVEEN, 15 Mei Groente. Aai'dbeien I 3754 cent per doi.sje; idem I 4165 cent, idem II 2349 cent per half pond: kropsla I 817. idem II 27. slavellen f 1024. rabarber 711, bloemkool 1542 peulen 145 210, kassnijbonen 190240. ner 100. Bloemen. Papavers 5561 cent. Trollium 1021 cent Margrieten 14 19 cent. Anemonen 1019 cent. Lathyrus 1639 cent, tulpen 640 cent, Bruidsanjers 1425 cent. Pioe nen 1.001.10, Pyrethrum 4763 cent. IrisseU 2848 cent. Fresia's 20 -*33 cent, Convillic Spitfire 5095 cent. ROTTERDAM. 16 Mei: Vee. Aan voer: totaal 4500 stuks; 765 vette koeien, 791 gebruiksvee. 276 gras kalveren 1457 nuchtere kalveren, 77 varkens. 443 biggen. 279 paarden, 7 veulens. 120 schapen. 234 lammeren. 51 geiten. Prijzen: vette koeien 2.53 —2 72. 2.38—2.58 en f 2.10—2.38 per kg.; graskalveren f 335250 150: nuchtere kalveren 504540: biggen 3528; slaehtDaarden 1,80 1.70 en 1.60 per kg; schapen 90 8060: lammeren 403025; kalfkoeien en melkkoeien f 975850 750; varekoeien 680608525: vaarzen f 700600450; en pinken i 550450375 per stuk.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3