Leeds United nam revanche Fraaie zege van Oranje- hockeyploeg Een nieuwe Oranje-zege op België Draverijen en rennen op Duindigt MAANDAG 15 MEI 1950 jtJE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 In een voor de rust van Nederlandse zijde weinig belangrijke, maar in de tweede helft tenminste interessante ontmoeting heeft het Nederlandse B-elftal een na tien minuten door Leeds United behaalde 10 voor sprong niet meer in een overwinning of zelfs niet in een gelijk spel kun nen omzetten. Het experiment met de beid Curagaose spelers bleek niet temin een attractie op zichzelf te zijn, dat het met 55.000 man opgekomen publiek ten zeerste kon appreciëren. Dit kwam reeds bij het binnentreden van het veld tot uiting, toen zowel doelman Hato als de rechtsback Ma trons met een applausje werden begroet. Bondselftal te Rotterdam met 1-0 geklopt Als spoedig nadat Brandes voor het bondselftal had afgetrapt, veroor zaakte Huybregts een hoekschop, maar toen deze eenmaal genomen was maakte de Engelse linksbuiten Williams, door zelf een vrije schop te veroorzaken, een einde aan zyn eigen illusies. Even werd er met wis selende kansen gespeeld, maar na tien minuten spelen zette Mac Mor- ran op de rechtervleugel in zijn een tje een aanval op, die door Krijgh onderbroken scheen te worden. Hij trapte echter tevergeefs naar de voortrollende bal en ook Matrona, die verrast scheen, kon het ronde dink niet meer bereiken, wel echter de toestormende Williams, die op een meter afstand hoog in het net schoot (0—1. Na half time werd het spel, dat tot nu toe van Nederlandse zijde weinig om het lijf had gehad, direct al in teressanter, niet alleen doordat Wil liams, die steeds op de linkeifvleugel een ernstige bedreiging vormde, op nieuw de latkriiising een kei deed retourneren, maar ook door het spec taculaire spel van doelman Hato. Bo vendien scheen de Nederlandse aan- valslinie er beter in te komen. Geest drift vergoedde menigmaal, wat aan techniek tekort werd geschoten. In deze periode noteerden wij drie verwoedde aanvallen van het bonds elftal, waarbij de Engelse defensie niet over pech te klagen had. Het duurde evenwel niet lang, of de En gelsen zetten weer een aanval op, waarbij Dudley en Krijgh broederlijk achter een op Hato afhobbelende bal aanrenden. Krijgh wilde met een kop bal op Hato terugspelen, maar in plaats daarvan kreeg Dudley het le der voor zijn voeten en het was door dat Hato was uitgelopen en de En gelsman overhaast moest schieten, dat er geen doelpunt uit ontstond. De beide Curagao'ers zorgden bij voortduring voor de nota gaie- Voor al de doelman frappeerde door fan tastische en acrobatische zweefspron gen. En in de voorhoede werd bij vlagen aardig werk verricht door Van der Tuyn en Steenbergen, maar een schot dal succes zou kunnen heb ben kwam met van hun voeten. Toen aan het eind van de wedstrijd Hato nog eens een kernschot van de naar links gezwenkte Dudley letterlijk in zijn beide handen had bezworen, was spoedig het einde met onveranderde stand gekomen. A. R. C ROODENBURG 3—1. De wedstrijd tussen AJt.C. I en het Leidse Roodenburg, in het kader van de L-V-B.-beker-wedstrijden, had een teleurstellend verloop. In de eerste plaats verschenen de gasten vrij on volledig en voorts was de tempera tuur voor voetbal wel wat te hoog. De thuisclub speelde nog het minst slecht en de overwinning was dan ook zeer verdiend. Na een half uur gaf Schollaardt A.R.C. de leiding, maar spoedig was de stand door de rechtsbinnen der gasten gelijk. Rust 1l. Na de thee scoorde de reohtsach ter van Rodenburg in eigen doel en van Duin maakte een kwartier voor het einde 3—1. R. V. C.—G. D. S. 2—5G- D. S. had voor de vriendschappelijke wed strijd tegen een R. V. C.-combinatie een geheel verjongd elftal opgesteld, hetwelk over het algemeen goed heeft voldaan. Niet alleen door de overwinning welke het wist te beha len. maar vooral om het vertoonde spel. Er werd met élan gespeeld, ter wijl tevens goed werd geplaatst en samengespeeld. Reeds 5 minuten na de aanvang was de stand-O2. door een ver schot van de rechtsbuiten en een door deze goed genomen corner, welke door de linksbinnen even fraai werd ingekopt. De oudere R. V. C- spelers konden in deze periode geen vat op het vlugge en tactische spel van de jeugdige Ga. D. S.ers krij gen. Vrijwel voortdurend zaten zij voor het vijandelijke'doel, terwijl er bovendien goed werd geschoten. Al leen het rechterverdedigingsblok liet door onjuist opstellen nogal eens een steek vallen, doch R. V. C. kon hier toch niet voldoende gebruik van maken om te scoren. Na ongeveer 25 minuten spelen komt het derde G. D. S.-doelpunt. wanneer bij een vrij tam schot van de rechtsbuiten de R. V. C.-doelman de bal uit zijn handen laat rollen en deze in het doel verdwijnt (03). Nog voor de rust weet de midvoor door goed doorlopen nummer 4 in de touwen te jagen. Na de rust komt R. V. C-, dat nu de steun van de wind heeft, goed opzetten. Hun combinatie sluit be ter, en het gevolg is dan ook, dat na 5 minuten spelen de stand op 14 wordt gebracht. R. V. C. blijft do mineren en na 5 minuten verdwijnt nummer twee in de G. D. S.-touwen, wanneer bij een ver en hoog schot, de bal door de wind over de G. D. S - doelman waait. (24). Dat wordt G. D. S. te bar en zij weet het spel weer te verplaatsen. De R- V. C.-verdedi ging moet alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Dit lukt haar dan ook wel, doch ongeveer 10 minuten voor het einde, wordt hun back zodanig in het nauw gedreven, dat hij in eigen doel schiet en daar door de stand op 25 brengt. G. D. S. (b>Woerden a 08- G. D. S. (c)Groeneweg a 31. V.V.L.V.Stompwijkse Boys 21. Deze wedstrijd had over het ge heel een tam verloop met weinig vlagvertoon aan beide zijden. Hoe wel voor Stompwijkse Boys heel wat op het spel stond, misten zij toch het élan en geestdrift om te willen win nen! V.V.L.V. daarentegen kon in haar spel niet het enthousiasme meer opbrengen, wat zij in de voor gaande competitiewedstrijden aan de dag legde. Het was aan het spel te merken. De spanning in deze afde ling is gebroken. Het windvoordeel was in de eerste helft voor Stomp wijkse Boys. Deze gunstige factor le verde hen echter geen resultaat. De score bleef blank aan beide zijden. Pas na de rust verschenen de cij fers op het scoringbord. Fr. v. d. Berg werkt de bal naar het doel. Zijn broer Piet weet daarna met enige strubbelingen de bal in het doel te schoppen (10). Kort daarop ver richt de keeper van Stompwijk een goede safe, maar Nic. Stikvoort is er snel bij en met een flink schot ver dwijnt de bal in de open doelmond (2—0). Ongeveer 7 minuten voor het einde bracht rechtsbuiten van den Bosch de stand op 21. V.V.L.V. Warmunda 2—VVLV 2 3—2; VVLV BSJZ A 1—0; Stompw. Boys A-WLV A 1—0. Zaterdag: Stompw. Boys aVVLV a 8—3; WLV bVNL a 0—6. S.J.C. 2—U.D.O. 3—1. In deze tweede wedstrijd voor de LVB-Sleu- tels is de nederlaag van UDO nu eens niet zozeer te wijten aan de voorhoe- i 08. de, als wel aan het falen van de verdediging op het critieke moment, en wel op het moment dat de wed strijd al practisch gewonnen was. Na een overwicht van SJC in de eerste 10 minuten, begon ook UDO met een fris en enthousiast spelletje en zette gevaarlijke aanvallen op. Na 20 mi nuten wist dan ook de midvoor met een boogbal te doelpunten (01). Even later belandde een uitstekend schot van dezelfde speler tegen de paal. Beide partijen wogen wel on geveer tegen elkaar op, de UDO-ver- dediging kon afdoende de SJC-aan- vallen onderbreken, terwijl haar voorhoede geen geluk had met schie ten. Na rust had UDO met de wind in de rug een grote veldmeerderheid, doch alle schoten gingen over. naast of voorlangs het doel. Het zag er naar uit. dat de stand ongewijzigd zou blijven, maar 4 minuten vóór het einde voltrok zich het drama. Uit een van de weinige, doch gevaarlijke SJC-aanvallen werd een doorbraak geforceerd, de verdediging greep niet tijdig genoeg in en de stand was 11. Heel SJC trok nu ten aanval en even later was een afgrijselijk mis verstand tussen keeper en rechts back oorzaak, dat de meegekomen SJCmidvoor dankbaar van de gebo den kans profiteerde en er 21 van maakte. Dit bleek de genadeslag, want vlak vóór tijd voegde de rechtsbui ten er nog een derde doelpunt aan toe.waardoor UDO uitgebekerd was. Rector Vester-beker Adspiranten: UDO (a)Foreholte (b) 61. St. Bernardus. Uitslagen van dit weekend: St. Bernardus AAlph. Boys A 10. Hazerswoude BSt. Bernardus B 31; St. Bern, aSJZ a 1—0. V.V.S.B. Uitslagen van dit week end: LFC 2WSB 1 2—3; SJC 1— VVSB 1 6—1; WSB (A)—War munda A 2—0; SJC (O—VVSB (B) 3—1, VVSB aKRV a 12—0, Teylin- gen a—VVSB b 3—2, VVSB c—SJC c 7—0. V.N.L. Uitslagen van Zondag: VNL 1—Lugdunum 6 06; VNL (A)—Docos (A) 1—2: VNL (B)— Docos (D) 1—1; WLV b—VNL a Frankrijk met 6-1 geklopt j^A EEN KORTSTONDIGE 10 achterstand,, opgelopen in de 11e mi- nuut van de wedstrijd, heeft het Nederlands hockey-elftal, dat met 'n geheel gewijzigde voorhoede moest spelen, omdat Bouwman geblesseerd is, in het Wagener-stadion te Amstelveen opnieuw een alleszins verdien de grote overwinning behaald door Frankrijk met 61 te verslaan. Deze indrukwekkende zege werd in feite behaald dank zij de grotere indivi duele sticktechniek van de Oranjehemden. Bijna een voor een konclen zij het risico van een duel met een Fransman aanvaarden. Bijna een voor een waren zij slimmer en handiger bij het manoeuvreren van de bal. Het resultaat was, dat de Oranje- ploeg, zonder sneller te zijn, veel ge makkelijker kon samenspelen dan de Franse, die zich hoofdzakelijk tot afbrekend spel moest bepalen. Het vloeiende Nederlandse samenspel had automatisch een overwicht tot gevolg, zodat de wedstrijd eigenlijk van de eerste minuut af al beslist was en slechts de vraag overbleef hoe groot de Nederlandse zege zou wor den. Want al spoedig bleek, dat de gewijzigde Nederlandse voorhoede, hoewel misschien van mindere stoot kracht dan de oorspronkelijke, zeker tot doelpunten in staat was. Een voorhoede, waarin alle spelers hun eigen plaats hebben met Bouwman als linksbinnen, blijft echter de voorkeur verdienen. Na een voortdurend overwicht Nederland, scoorden de Fran sen bij een uitval het eerste doel punt Rechtsbuiten J. Hauet was iets sneller dan Drijver, toen beiden achter een fraaie throughpass aan renden, die in de slagcirkel beland de. De Fransman schoot de bal met een diagonaal schot langs doelman Smits (01). Tien minuten later was het Boerstra, die de stand gelijk maakte. Kruize was op een pass van Esser doorgebroken en toen ieder een een schot verwachtte, gaf hij de bal onverwacht naar rechts af, waar de toestormende Boerstra de vrije kans goed benutte - (11). Zes mi nuten voor de rust bracht van Heel de stand op 21. Hij zelf nam een strafcorner, die gestopt door An- cion hard door Kruize werd in geslagen. De bal sprong vlak voor de doelmond hoog op van een Fran se stick en de van de uitlijn toege snelde van Heel wast deze juist op tijd over de doellijn te drukken. Na de pauze ontsnapte het Neder landse doel bij twee gevaarlijke Franse aanvallen aan de gelijkmaker en daarna was het met de Fransen gedaan. Na 10 minuten gaf Esser een afgemeten pass naar van Heel, die snel tot de uitlijn doorliep en toen in zeer moeilijke positie met omgekeerde stick een prachtige ge trokken voorzet gaf. Kruize was er j als de kippen bij om de bal in het I Franse doel te schieten (31). Nau- welijks 5 minuten later pikte Nef- kens nog juist een verre slag van Kruize bij de hoekvlag op, nadat de Franse doelman een hard schot van Esser keurig had gestopt. De lange voorzet van Hefkens suisde voor het doel langs en vond als enige, die vol doende techniek bezat om de bal te stoppen, van Heel op zijn plaats. Deze maakte dankbaar van de kans gebruik en gaf Butin voor de vierde maal^het nakijken. Nog was de rol van van Heel niet uitgespeeld. Na 20 minuten rende hij opnieuw langs de lijn, gaf een goede voorzet, waar uit Kruize een vrije kans kreeg; dien schot werd schitterend door Butin gestopt. De teruggesprongen bal werd opnieuw door Esser inge schoten en opnieuw gestopt, maar tenslotte moest de Franse doelman zwichten, toen de voor de derde maal ingeschoten bal, die juist langs de buitenkant van de paal zou gaan. door Boerstra van een decimeter af stand in het hoekje werd gewipt (51). Een minuut voor het einde floot de scheidsrechter voor een te gen Kruise juist buiten de slagcirkel begane overtreding. Zonder een mo ment verloren te laten gaan, speelde Kruize de vrije slag naar de dicht bij hem juist binnen de cirkel staande Nefkens, die het zesde en laatste doelpunt scoorde (61). UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND. Heren: Om het kampioenschap van Nederland: DKSVenlo 05. De stand is: Venlo H.H.Y.C. D.K.S. Groningen 4 112 3 17— 4 23— 6 3—11 2—29 Promotie: Promotieklasse Leiden Victoria 12. Dames: Om het kampioenschap van Nederland: BDHCQuick 40 (BD H Ckampioen). WOLSINK VOOR JANSEN Op de Nenijto-sintel'baan te Rot terdam vonden gisteren atletiek wedstrijden plaats, waarvoor grote belangstelling bestond. Het program ma was daardoor ietwat overladen. Verschillende nummers gaven even wel uitstekende strijd te zien. Een hiervan was de 800 meter A/B, waar in Wolsink (Panthenon, R'dam) en Jansen (Holland, Leiden) een domi nerende rol vervulden. Daarnaast is nog te noemen de 400 meter van Mul- laert (Trekvogels), die met 53.2 een halve seconde vóór Schouten (Sio- mo) bleef en de stevige 1500 meter van Boekwijt (Holland) in 4.26.5. De voornaamste uitslagen waren als volgt: 500 M. Junioren A: B. Groen (SW) 2.7.9; 2. J. Haasdijk (SCR) 2.10.9; 3. A. Post (Holland) 2.11.—. 3000M.: 1. M. Vreeken (EMM) 9.52.4; 2. C. Eversdijk (SCR) 9.57.6; 3. H. v. Pelt (Sparta) 10.6.8. 1500 M: P. Boekwijt (Holland) 4.26.5; 2. J. Wevers (Trekvogels) 4.26.7; 3. F. Roskam (Minerva) 4.27.7. 800 Meter A/B: 1. Wolsink (Pan thenon) 2.2. Jansen (Holland) 2.3.2; 3. Ver we ij (Achilles) 2.5,5; 4. Walker (de Zwaluwen) 2.6.8. 800 Meter E: 1. R. Singerling (Donar) 2.8.5; 2. G. de Kroon (Shot) 2.9.8; 3. C. Verburg (DOS) 2.10. 400 M.: 1. D. Mullaert (Trekvogels) 53.2; 2. C. Schouten (Siomo) 53,7; 3. H. van Akkeren (Olympia) 54.3. Het Europees tournooi gewicht heffen, te Den Haag gehouden, is ge wonnen door Bram Charité. De Ha genaar, die door een blessure op de Olympische Spelen werd uitgescha keld en 3e prijswinnaar werd, nam revanche op de Zweedse kampioen Lage Anderson: Charité 402>2 kg-. Anderson 397J/4 kg. Oranje-GroenForeholte 32. Het heeft er vele malen benauwd voorgestaan. Grote vreugde bij de vele Meerburg-aanhangers, telkens wanneer Foreholte de leiding kreeg. Want Meerburg was bij een gelijk spel reeds kampioen. Fore holte heeft eerst windvoordeel en is de eerste tijd meer aanvallend. Toch laat het zich aanzien, dat Or.- Groen technisch beter is, maar Fo- reholte's enthousiasme zegevierde na 15 min. door een goal van Ho- man. (01). Or. Groen gooit er een schepje op. doch voor rust weet de Foreholte-defensie van geen wij ken. De tweede helft is enige minu ten oud, als Or.-Groen reeds sue- ces heeft (11). De gastheren bou-I wen aanvallen op. waar de sterkste I verdediging tenslotte onder zou j Het is 62 voor Nederland gewor- moeten zwichten. Echter eerst alsden, misschien iets geflatteerd, mr.ar dit is doorstaan, doelpunt Ruigrok dat de Oranjetruien de zege ver voor Foreholte (12). Dan krijgt1 dienden, daar was men het wel over de Foreholte-defensie een half uur eens. Die overwinning werd behaald een steeds aanrollende Or.-Groen aanval te verwerken, welke einde lijk de partijen weer op gelijke voet brengt, doordat Bax onfor tuinlijk in eigen doel stompt. (2 2). Ook de gasten krijgen nu kansen; deze gaan echter verloren door onzuiver schieten. Als ieder een zich al met een gelijk spel had verenigd, scoort Oranje-Groen nog in de laatste min. 32 en kan dus de beslissing aanvangen met Meer burg om het kampioenschap. Verdere uitslagen. Rector Vester- Beker: Foreholte (a)VVLV (c) 140; UDO (a)Foreholte (b) 6—1. Junioren-Beker: Teijlingen (A) Foreholte (A) 23. OLYMPISCHE SPELEN HET I.O.C.-CONGRES TE KOPENHAGEN Tijdens de vergadering van het uitvoerend comité van het interna tionaal olympisch comité te Kopen hagen, werden de data voor de olympische spelen van 1952 defini tief vastgesteld. winterspelen te Oslo van 14 tot 25 Februari en de zomerspelen te Helsinki van 19 Juli tot 3 Augus tus. Door het uitvoerend comité van het I.O.C. werd besloten, dat voor de deelnemers aan de zomerspelen te Helsinki een olympisch dorp zal worden gebouwd, berekend op 9000 personen. De persvertegenwoordigers zullen worden ondergebracht in studenten huizen, welke hiervoor speciaal wor den ingericht. Voor de officials zal een hotel met 500 kamers worden ge bouwd. LAWNTENNIS UITSLAGEN KON. NED. LAWNTENNISBOND. Hoofdklasse A: Thor R.W. ILei- monias II 93; DDV ILeimonias I 210 (Leim. kampioen). Eerste klasse: Haarl. LHC IPark Marlot I 64; Joy ILeidse LHC I 6 4. Overgangsklasse: Leimonias VI Leidse Stud. I 44; Metselaars I Hilverheide I 62. Joy 1—Leiden 1 64. Op het grootsteedsecomplex van de Nieu we Meer te Amsterdam ontspon zich een enerverende strijd tussen Joy en Leiden. Het werd 41 voor Amster dam. Door het winnen van alle drie Herenenkelspelen werd het 43 en tegelijkertijd werden nu de twee ge- hengd dubbels gespeeld. Moolenburg en Sisen wonnen keurig: 44! En J^IET ALLEEN IN BELGIë, maar ook aan Nederlandse zijde werd ver wacht, dat de 29e wedstrijd, welke op het Tubantiaveld te Antwer pen zou worden gespeeld, in een Belgische zege zou eindigen. Het is an ders uitgelopen. De Rode Duivels moesten weer een fikse nederlaag in casseren en wij mogen wel vaststellen: verdiend. Rplaisrli korf hal nocr pauze werd in hoog tempo verder Se* OeiglÖLU huriüdl "Ug speeld. De verdediging kreeg het ctiilrkon zwaar te verduren en uiteindelijk ü$iub.KLii iniDuer had België na 12 minuten door de goed spelende Pauwels succes (12). Eer de gastheren het echter tot de gelijkmaker konden brengen wist mevr. Smittenaar de score op 13 te brengen. Met Roth voor de korf zag het er voor de Belgen niet on gunstig uit en direct zaten -de Bel gen „op de mand". Berens c.s. hiel den echter goed stand, en daardoor kregen Stoeltie c.s. de tijd hun kan sen te zoeken. Na 21 minuten gaf Stoeltie aan Koper een kans, die hij benutte en 2 minuten later werd het door mevr FitSmits 15. De Belgen speelden fanatiek ver der, doch het Westerkwartiervak verdedigde fraai en elk der dames verrichtte fraaie staaltjes korfbal. Toen Woudstra nogmaals doel had getroffen, behoefde men aan aan Nederlandse zijde niets meer te vre zen. Mevr. Verdonck miste nog een tegenpunt. Met de stand 26 kwam het einde aan deze interessante maar niet mooie wedstrijd. Aan Neder landse zijde vielen op de dames Ko per en mevr. HofschlagVlietman, alsmede de heren Schoen, van Es en Koper. De stand is nu: Nederland 29 27 1 1 173— 56 55 België 29 1 1 27 56—173 3 in de tweede helft, want voor de rust was er weinig krachtsverschil te constateren, al was Nederland over het algemeen iets gevaerlijke.r dan België. Er gingen na het fluitsignaal van scheidsrechter Duns minuten voorbij eer Nederland tot een schot kwam en de mand werd ook daarna slechts sporadisch geraakt. Aan Belgische kant kreeg men tegen Stoette c.s. ook weinig kans tot schieten. En dat waren dan veelal verre worpen. Eerst na 32 minuten gelukte het Woudstra de bal op te wippen en in de mand te deponeren. Dit doelpunt bracht weer wat leven in de strijd en aan beide kanten pakten de viertal len voor de korf de zaak weer vinni ger aan. Enkele minuten later gleed Schoen door de verdediging heen en wist de stand op 02 te brengen. In tweede instantie ging het spel tot de rust vrijwel gelijk op. Na de toen stond het andere Leidse ge- mengddubbel juist twee matchpunten vóór. Eén misser en de volgende slag was een double-fault! De kans ging verloren, de set en de partij en daarmede ook de wedstrijd. Joy kwam op 54 en door een klinken de overwinning in de eerste heren- dubbel werd Leiden's lot bezegeld. Het werd 64. De volgende Zondag speelt Leiden 1 haar laatste compe titie-wedstrijd tegen Park Marlot 1 in Oegstgeest. En dan de degradatie wedstrijden. De verleden week tegen Haarlem 1 afgebroken wedstrijd bij een stand van 44 eindigde in 5—5, doordat beide teams een gemengd-dubbel wonnen. De uitslagen tegen Joy 1 waren: Herenenkelspel: G. Hellers A. Sitsen 2—6 3—6. F. Beek—A. Schilp 3—6 6—3 5—7. Dames-enkelspel: Mevr. M. Bax mevr. A. S. de Gruyter 63 63. Mej. Ch. Hevel—mej. A. Moolen burg 60 61. Gemengddubbel: Mej. Hevel en BeekMevr. de Gruyter en Schilp 3—6 8—6 6—3. Herendubbel: F. Beek en de Goe derenSitsen en Schilp 62 63. Hellers en Mars—Ringrose en Noord man 62 75. Dames-lubbel: mevr. de Gruyter en mej. Moolenburg—Mevr. Bax en mej. Hevel 46 86 64. Derde klasse: Leidse L.T.C. 2 Leimonias 10 53. Vierde klasse: Leidse L.T.C. 3 Noordw. Sportver. 2 53. HANDBAL Rooda. Uitslagen van Zondag: Rooda (jun.)Excelsior 22; Wil helmus 1Rooda 1 32. De le course, een draverij over 1940 meter, werd gewonnen door O Dorithy (Bosveld). Veel strijd lever de Nancy Major en Johnny Gregor (v. d. Meij, Voorschoten), doch vlak voor de finish kwam Neptunus bin nendoor, welke de 2e plaats innam. Narciso G. (G. Koning, Voorschoten) die Zondag j.L op Merëveljd reeds een buitengewone course liep, her haalde dit staaltje, nu in de Griselda- prijs door direct de leiding te ne men en deze te behouden, ondanks sterke aanvallen van Lander en Lese V. De finish gaf veel spanning om de 2e en 3e plaats tussen Lese V, Nico Maire en Mac. Kinley, doordat Lancier fouten maakte, werd Lese V tweede en Mac. Kinley derde. De 3e course werd een strijd tus sen Miss A (Wagenaar) en Notekra- ker S (Geersen). Jammer dat de af stand 2100 m voor Miss A, een van de beste korte-baan-dravers iets te lang was, zodat hij in de finish door Lucky Fanfare werd gepasseerd. No- tekraker S behaalde zijn zesde op eenvolgende overwinning. In de laatste course nam Kruger direct de leiding, gevolgd door King Spencer en Kalida. Reeds voor de laatste ronde kwam de favoriet Juno Vita (Geersen) en Leo Axkit (Wage naar) sterk naar voren, Juno V'ta passeerde Kruger die 2e werd en Leo Axkit behield de 3e plaats. Rennen De Graciosa-prijs, een handicapren over 2400 m werd met veel strijd ge wonnen door Brown Hope, die re gelmatig; werd aangevallen door de Favoriet Taragas. De productenren gaf niet veel strijd, omdat hieraan slechts door vier paarden werd deelgenomen. De favoriet Duroc (Delbressine) won met gemak. Plinius nam de 2e plaats en Troubadour bleef zoals altijd aan de start staan. De laatste ren gaf ondanks grotere deelname ook zeer weinig strijd, v/ant ook hierin gaf de favoriet Bon- heur Perdi de toon aan. De finish gaf nog strijd tussen Corrida en Marpoletta, waarvan Corrida twee de bleef. Ook Bonheur Perdu wist zijn zesde opeenvolgende overwin ning te behalen. De uitslagen luiden: (resp. tijd en km-tijd): Giocon da-prijs, afstand 1940 m. prijzendraverij voor paarden die nog geen 600.hebben gewonnen: 1. 0. Dorithy (F. A. Bosveld) 3.05.2, 1.35.5; 2. Neptunus (D. Zuidland) 3.08.2, 1.39.1: 3. Nancy Major (H. C. ten Hagen) 3.10.1, .319.6. Total.: w. 2,20; plaats 1,60, 5.90, 4,60. Gek. 12,30, covercal 31,30. Griselda-prijs. Afstand 2100 m. Prijzendravereijen voor paarden die 600,— doch nog geen f 6001 heb ben gewonnen; 1. Narciso G. Z. (J. Wagenaar) 3.1.3, 1.32; 2. Lex V (N. J. Bloemsaat) 3.11.9, 1.30.6; 3. Mac Kinley (H. C. ten Hagen) 3.12.3, 1.29.9. Total.: w. 12.60, plaats 2,80, f 2,20, 7,60. Gek. f 24,10, covercal 8,50. Gerania-prijs: Afstand 2100 M. Prijzendraverij voor paarden die 1600,doch nog geen 4.000 heb ben gewonnen: 1. Notekraker S. (W. H Geersen) 3.07.8, 1.26.9; 2. Lucky Fanfare (Ph. Knijnenburg) 3.08, 1.27.8; 3. Miss A (J. Wagenaar) 3.09.8, 1.27.9. Total.: w. f 1,90, plaats 1,50, 1,50, 1,70. Gek. 8,70, covercal 2,70. Great Night-prijs, afstand 2100 M. Prijzendraverij internationaal voor paarden, die 3.000 of meer hebben gewonnen: 1. Juno Vita (W. H. Geer sen) 3.01.4, 1.25.6; 2. Kruger (H. C. ten Hagen) 3.01.7, 1.27.4; 3. Leo Ax kit (J. Wagenaar) 3.03, 1.27.1. Total, w.: 1,40, plaats 1,20, f 2,10. Gek. f 4,90, covercal 8,70. Graciosa-prijs, afstand 2400 meter (handicap B) voor paarden van 4 jaar en ouder. Voor amateurrijders: 1. Brown Hope (R. E. Siemens 2.27.2; 2 Taragas (A. E. Selens); 3. Surprise (J. M. A. Dekkers). Total.: w. 3,—, plaats 1,10 en 1,10. Gek. 4,PA covercal 3,30. Hengsten-producten-ren, afstand 1600 M. voor 3-jarige hengsten in geschreven in het stamboek Neder landse paarten (volbloeds): 1. Duroc (F. Delbrassinne) 1.48.2; 2. Plinius (H. Pije); 3. Typhoon (L. Rance). Total.: w. 1,40, plaats 1,10, 1,10. Gek. 1,60, covercal 1,70. Merriën-producten-ren. Prijs. Af stand 1600 M. Voor 3-jarige merriën, ingeschreven in het stamboek Neder landse paarden (volbloeds): 1. Bon heur Perdu (F. Delbrassinne) 1.47.5; 2. Corrida (A. Montane); 3. Marjo- letta (A. W. van Dijk). Total. f 1,20, plaats 1,30, 1,40. 2,50, covercal 2,70. Totale omzet 48.575,50. UITSLAGEN. KON. NED. KORFBALBOND. Om het kampioenschap van Neder land: WWMD—Rigtersbleek 5—2. Z.-H. le klas: DeetosVicus Orien- tis 85. De stand in de kampioenscompeti tie is: 6 30— 4 4 15—13 2 10— 6 2 8—30 0 2—12 2 0 1 Westerkwartier 3 3 0 0 P.S.V. 3 Het Zuiden 2 W.W.M.D. 4 Rigtersbleek 2 DAMMEN KAMPIOENSCHAP VAN ZUID-HOLLAND. le ronde: W. Pion'D. van Nugte- ren 20; A. J. Ivens—'H. van Zui- lenkom 20; A- J. BomA. Stuur man 02; B- G. GrouwstraC. J. Privé 0—2. De partij tussen de twee Leidse deelnemers I. Laterveer en W. Heemskerk wordt deze week ge speeld, terwijl de partij W. Rjoozen- bui-g en G. J. Aarts deze week in Rotterdam gespeeld wordt De partij Ivansvan Zuilenkom was zeer spannend, aangezien Ivans in tijdnood niet de juiste voortzet ting koos. Zuilenkom een dam be haalde, die wel werd afgeruild, maar in een gewonnen stelling van 77 een dergelijke blunder maakte, dat Ivans toch kon winnen. Bij de ontmoeting GrouwstraPri vé, wist laatstgenoemde een klein foutje van zijn tegenstander met schjjfwinst uit te buiten waardoor hij tevens won. Persoonlijk Damkampioenschap. - (Voorschoten)., le klasse: S- H. Zit manJ. van Bemmelen 11; G. Oos tergo—G- Weggen 02; W. H. Ouds hoornC. v. d. Meij 02; G. Weg genJ. Overduin 11. 2e klasse: H. v. d. VeldenJ- Pöhl- kamp 20: J. ZonneveldC. G. Si- rag 02; J. StoutlhamerW. van Egmond 0—2; J. OosteromJ. M. de Brujjn 2—0. Sport in 't kort Tijdens atletiekwedstrijden te Fresno in Californië verbeterde de Amerikaan Dick Attlesey het we reldrecord 120 yards horden roet 0.1 seconde. Attlesey bracht het record op 13.5 sec. Het oude record stond sedert 17 April 1948 met 13.06 sec. op naam van Harrissen Dilïard. Bij internationale 'bokswedstrij den te Brussel' werd de Nederland se weiter Giel de Roode op punten ge stagen door de Belgische kampioen Emile Delmine. Het gevecht ging over 10 ronden- Te Eslbjerg (Denemarken) wer den internationale sprinthvedstrijden gehouden. Onze landgenoot Hijzelen- doorn won alle series, alsmede de finale. Zijn tijd over de laatste 200 meter bedroeg 12.8 sec., tweede werd de Deen Koulberg. Hijzelendoorn wist eveneens de puntenrace over 10 ronden te winnen met 12 punten. Op het circuit te Silverstone werd de grote autoprijs van Europa gehouden. De wedstrijd over 336 km. werd gewonnen door de Italiaan Fa rina met Alfa Romeo, in 2 uur 13 min. 23.6 sec. Gem. uursnelheid 146.338 km. De eerste ronde van de Zaterdag middag in de Effectenbeurs te Am sterdam begennen jaarlijkse schaak wedstrijd tussen de A'damse en de Londens effectenbeurs werd gewon nen door d? Engelsen met 1%214, De tweede ronde, gisteren gespeeld, werd door Amsterdam met dezelfde cijfers gewonnen. Eindstand 10—10- Te Lissabon werd de voetbal interlandwedstrijd PortugalEnge land gespeeld. Bij de rust leidde En geland met 30. Eindresultaat 53 voor Engeland. Te Wenen werd een landenwed- strijd gespeeld tussen Oostenrijk en Hongarije. Ook hier was het resul taat 53. echter ten gunste van het thuisspelend elftal Oostenrijk- Sweering zal deelnemen aan het Gek. I Europees biljartkampioenschap band stoten, dat op 18 Mei te Algiers aan- I vangt.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6