Blauw Wit en Limburgia aan de kop in kampioenscompetitie UVS speelde gelijk tegen Neptunus Het Nederlands elftal tegen Engeland B Negende lustrum damesstudenten- roeivereniging „De Vliet" MAANDAG 15 MEI 1950 UE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA I AJAX STELDE TELEUR Ï^E KAMPIOENSCOMPETITIE leverde gisteren overwinningen op voor Blauw Wit en de Limburgse kampioensploegen Limburgia en Maurits. De fraaiste prestatie werd ongetwijfeld door Limburiga geleverd, dat Ajaxmet32 versloeg, maar het resultaat van Blauw Wit tegen Heeren veen, een 52 overwinning, zou erop wijzen, dat de strijd om de landstitel vermoedelijk zal gaan tussen Blauw Wit en Limburgia. Ajax is thans reeds drie punten op de leiders achter en al kunnen enkele wedstrijden nog wel verandering brengen, de achterstand wordt nu toch nogal groot, groot. Blauw Wit-Heerenveen 5-2 Te Amsterdam, waar ongeveer 55.000 toeschouwers het olympisch stadion bezetten, is Heerenveen, dat als altijd geheel op de aanval speel de, ditmaal aan het eigen opportunis tische spel ten onder gegaan. Want zelfs indien de Friese doelman Vooi stra de twee Amsterdamse doelpun ten, die Blauw Wit, dank zij zijt. gro ve fouten, kon maken, had weten te voorkomen, dan nog zou Blauw Wit met 1 doelpunt verschil hebben ge wonnen. Na 7 min. namen de Amsterdam mers door Koekebakker de leiding (10). Over het algemeen was Blauw Wit in deze eerst helft in de meerderheid, maar zoals later bleek wist Heerenveen zich tegen de wind in spelende betere kansen te schep pen dan na de rust, toen de Friezen door gebrek aan techniek geen oplos sing wisten te vinden voor het pro bleem, dat de wind opleverde, die alle ballen naar de uitlijn joeg. Zo haalde Abe in de 37e minuut de bal over zijn hoofd heen naar rechtsbui ten Ploegh, die deze keurig retour neerde. Buiten bereik van van Raalte kopte Lenstra de bal in het Amster damse doel, waar Boomkamp echter zijn doelman met het hoofd te hulp kwam en een doelpunt verhinderde. Het was echter uitstel van executie. Twee minuten later nam Ploegh op het middenveld bij de zijlijn een vrije trap die voo*- het Blauw Wit- doel langs vloog. Bij de uitlijn wist Abe de bal nog net terug te koppen naar de schuin voor de doelmond ge dekt staande rechtshalf Molenaar. Deze richtte een boogballetje naar Jonkman, die met een hard schot de gelijkmaker achter van Raalte depo neerde (11). Hoewel er toen nog slechts enkele minuten resteerden, werd Vooistra nog twee maal gepas seerd. Bergman leidde een aanval in en trok de bal voor het doel, waar v d. Laan wegkopte. De toestormen de Lakenberg nam de bal uit de lucht op zijn schoen en het 21. Een minuut voor de rust gaf Vooistra een hoekschop weg. Daaruit haalde La kenberg de bal haaks naar het doel. Vooistra naar de hoek lopend en denkende dat het schot naast zou gaan, liet de bal lopen, die precies in de uiterste hoek verdween (31). Na de rust vergrootten de Amster- demmers spoedig de voorsprong (41"). Nog was er geen kwartier ge speeld of Mesman moest de bal van de doellijn trappen, toen van Raalte eveneens bij uitlopen de bal was kwijtgeraakt en een der Heeren- veners prompt inschoot. Drie minu ten later kreeg Abe de bal diep in het strafschopgebied toegespeeld te midden van vele Blauw Wit spelers. Bliksemsnel schoot hij de bal in de richting van zijn eigen doel het straf - gebied uit naar de naderende spil de Jong, die met een prachtig gericht, oerhard schot tussen alle spelers door de bal in de uiterste hoek van het doel joeg en daarmede de achter stand tot 42 terugbracht. Het slechte voorbeeld van Ajax, voor ogen, bleef Blauw Wit spelen alsof het zelf achterstond. In de 20e minuut zwichtte Vooistra voor een schot van Tolmeyer uit een hoekschop (52) en toen trok Blauw Wit het eigen doel met 8 spelers dicht. Limburgia-Ajax 3 2 Het zal ongeveer een kwartier voor het einde geweest zijn, dat Ajax we gens een handbal van Groen binnen de beruchte lijnen een strafschop kreeg te nemen. De toekenning van deze penalty door scheidsrechter van Doorn bracht de gemoederen aan de Limburgia-kant in beroering. Spil van Lubeck legde de bal demonstra tief buiten de lijnen, maar dc heer van Doorn bleef bij zijn beslissing, die mogelijk iets tc zwaar was, om dat hier van opzet geen sprake was. Van 't Hart nam de penalty feilloos en schoot de bal onhoudbaar voor Jacobs in de touwen. Het was 2 en Ajax had heel tevreden mogen zijn, als met deze stand het einde was gekomen. Maar de penalty zweepte Limburigia op tot een onge woon groot fanatisme en de Ajacie- den, die alleen in het eerste kwartier een grote technische meerderheid De stand is thans: Blauw Wit Limburiga Maurits Heerenveen Ajax Ensch. Boys 5 3 117 5 3 117 6 3 12 7 6 2 1 3 5 15—18 5 2 0 3 4 5 10 4 2 16—10 15—11 14—15 hadden kunnen demonstreren, kre gen geen gelegenheid zich aan de vinnige Limburgse greep te ont worstelen. Groen en Spanjer plaat sten telkens weer hoge centers voor het Ajaxdoel, waar men met alle krachten en middelen zich de Lim- burgianen van het lijf trachtte te houden. Potharst en van 't Hart lie ten zich niet onbetuigd en grepen re soluut in; niettemin ontstond er me nig hachelijk ogenblik voor het Am sterdamse doel, waar het leer soms op onbegrijpelijke wijze nadst of over ging. De ene scrimmage volgde op de andere. Het zag er naar uit dat Ajax dit offensief zou overleven, maar toen een ogenschijnlijk onbete kenende aanval van Limburgia tot mislukking gedoemd scheen, en van '1 Hart terugspeelde op Vink, deed hij dit te zacht en dat was juist een kolfje naar de hand van de snelle de Graaf, die als een pijl uit de boog toeschoot, zich in het bezit van de bal stelde en dit staaltje van indivi dueel spel met een laag schot be kroonde, waar Vink tevergeefs naar greep. Ajax was een geslagen ploeg na een wedstrijd, die wel uitermate spannende was, maar verre van fraai. Van beide kanten werd er na de rust te hard gespeeld en men be ging ongerechtigheden, die een stren ger scheidsrechter zeker zou hebben afgestraft. Ensch, Boys-Maurits1 2 Even buiten het doelgebied kreeg Maurits spoedig een vrije schop toe gekend. De hard werkende spil van Muiken loste een keihard schot, dat Koper slechts half raakte, zodat de bal in het net rolde (01). Door slecht wegwerken van Albers, die overigens een zeer verdienstelijke wedstrijd heeft gespeeld, kon Maes- sen van ongeveer 20 meter afstand een schot lossen, dat van de paal in het doel terechtkwam. (02). De Boys kwamen nog voortdurend voor het doel van Maurits, maar slecht plaatsen en soms te ver doorgevoerd solospel kon de Limburgse achter hoede, die een soliede partij speel de, niet verontrusten. Langzamer hand ontworstelde Maurits zich aan de Enschedese druk maar juist in die periode konden de Enschedese Boys de achterstand verkleinen. Uit een fraaie voorzet van Albers kopte Selderhuis Jr. onbereikbaar voor keeper Mol de bal in het net (1—2). KON. NED. VOETBALBOND."" De uitslagen. Om het kampioenschap van Neder land: LimburgiaAjax 32. Blauw WitHeerenveen 52; Ensch. Boys Maurits 12. West I: Promotie 2e klasse: OSV DWV 0—2. West II: Promotie 2e klasse:, UVS Neptunus 22. Promotie 3e klasse: HFCBlauw Zwart 24; LaakkwartierDCV 1-1; ODSSVW 0—3. Promotie 4e klasse: GSVWP 2—2. Noord: Promotie 2e klasse: Fries- landLSC 1—1. Oost: Promotie 2e klasse: Quick Tubantia 41; RhedenVitesse 02. Zuid I: Promotie 2e klasse: Kerkra- de—De Valk 4—2. Zuid II: Promotie 2e klasse: Stan daardChèvrement 12. Competitie West II: 4e klasse A: HillegomTeylingen 22. Promotie van U.V. S. verkeken Het heeft UVS gisteren niet mee gezeten in de wedstrijd tegen Nep tunus. Ondanks uitgesproken veld- meerderheid kwamen de Leidenaars tenslptte met moeite tot een gelijk spel (2—2). De vrije trap tegen Blom werd de Leidenaars noodlottig, maar het zou geen doelpunt geworden zijn, indien zich twee spelers in de hoe ken van het doel hadden opgesteld om van Well te assisteren. Daarna gaf een fout van v. Well de dodelijke slag, welke UVS niet meer te boven kwam. De Leidenaars zijn nu uitgescha keld en Neptunus behoeft no-g één punt om haar eerste klasseschap te behouden. Wint Emma haar laatste twee wedstrijden, dan promoveren de Dortenaars. Neptunus 3 2 1 0 5 83 U. V. S. 3 0 2 1 2 3—7 Emma 2 0 111 23 In West I de tweede nederlaag van OSV. De strijd zal dus wel tussen Zeeburgia en DWV worden uitge vochten. In de andere afdelingen zijn de standen der promotiecompetitie als volgt: Oost; Quick Vitesse Tubantia Rheden 5 3 2 0 Zuid I: Baronie Kerkrade de Valk 8 11—4 7 97 3 6—9 2 5—11 4 7—1 4 9—5 0 3—13 Zwartemeer L.S.C. Friesland Zuid II: Chèvremont Standaard Juliana 2 110 3 5—1 3 0 3 0 3 1—1 3 0 2 12 2—6 2 2 0 0 4 5—2 10 0 10 1—2 10 0 10 1—3 Blauw Zwart verslaat HFC In de promotiestrijd der 3e klasse van West II heeft Blauw Zwart gis teren voor een verrassing gezorgd door een 42 overwinning op HFC, terwijl Laakkwartier een punt ver speelde aan DCV. Laakkwartier Blauw Zwart H.F.C. D.C.V. 2 110 3 3—1 2 10 12 4—4 2 10 12 4—4 2 0 111 1—3 De promotiestrijd der 4e klasse begon met een gelijk spel tussen GSV en VVP (2—2). De Engelse voetbalploeg gearriveerd Met de in Italië geleden 50 ne derlaag nog vers in de schoenen is Zaterdagavond de Engelse B-ploeg die Woensdagavond a.s. in het Pa- lace-Hotel. „Het elftal van de Italianen was beter dan het onze", luidde hét com mentaar van de Britse official, die de ploeg begeleidt, de heer H. Shen- tall. Weliswaar voerde hij aan, dat de Engelse doelman Middleton van Chesterfield na het eerste doelpunt bij een botsing een lichte hersen schudding opliep, zodat hij gedurende de rest van dc wedstrijd enigszins ..groggy" is geweest en de Engelse verdediging dientengevolge met min der zelfvertrouwen kon spelen, doch hij wilde dit beslist niet als excuus voor de grote nederlaag aanvoeren. Hoe de Engelse ploeg Woensdag a-s. precies zal zijn samengesteld, is nog niet bekend. Misschien zullen de officials besluiten ditmaal 1 of 2 der reserves te later} medespelen. Maar in grote lijnen zal de ploeg dezelfde zijn als die, welke in Milaan tegen Italië in het veld kwam. Verscheidene van deze spelers zijn voor het Nederlands elftal geen on bekenden meer. Zo hebben rechts half Nidholson en linksbuiten Lang ton op 18 Mei van het vorig jaar reeds medegespeeld in de Engelse ploeg, die het Nederlands bondself- tal in het Olympisch Stadion te Am sterdam met 40 versloeg. Voorts verdedigde Middleton ook in New castle het Engelse doel tegen Neder land, waarbij hij juist als in we komende strijd als linksback Eckersley voor zich had. UITVERKORENEN VOOR WENEN. Reeds zijn er vijftien jongens, die niet jonger mogen zijn dan 16 y, jfiar en niet ouder dan 18 jaar, uitver koren voor uitzending naar het jeugd voetbal tournooi dat van 22 tot en met 29 Mei te Wenen zal warden gehouden. Maar wie het precies zijn, zal eerst in de loop van de volgende week worden bekend gemaakt. Elf van hen speelden gistermiddag in het Nederlandse jeugdelftal, maar wie de overige vier waren, bleef een ge heim. Een der officials zei, dat de re serves voor Wenen meespeelden in het Westelijk elftal, waarin onder andere spil Uttermark uit Den Bosch en rechtsbinnen Schokken- broek uit Groningen waren opge steld. De samenstelling van de ploegen was: Ned. jeugdelftal: Doel: Van der Stokken (PSV); achter: Ockhuizen (Velox) en Boskamp (Ajax); mid den: Klaassens (VW), v. d. Hurk, (Eindhoven) en Visser (DOS); vóór: Van der Kuyl (VSV), Maltha (SVV) Bennaars (Dosko), De Wit (De Valk) en Louer (Noad). Reserves doel: Van Bergen (KW), achter: Bavelaar (DHC), midden: Kat (QSC) en vóór: Crok (QSC). West. jeugd-elftal: Doel: Kirschov (DWS); achter: Van Moui'ik (Ajax) en Looyen (Ajax); midden: Bokho ven (Zeeburgia), Uttermark (BW) en Feldmann (AFC); vóór: Van der Straten (Gooi), Schokkersbroek (Be Quick Gr,). Stout (Volewijckers), Hollink (VUC) en Rijnvis (B.M.T.) Deze ploegen speelden een aan trekkelijke wedstrijd, waarbij de West. ploeg met 20 won. WIELRENNEN JANSSEN WINT DE RONDE VAN LIMBURG. Zondag werd de Ronde van Lim burg gereden, een wedstrijd voor professionals, welke gewonnen werd door Janssen. Het algemeen klassement luidt: 1. Janssen (Elsloo) 7 uur 43 min. 15 se.c., 2. Schoenmakers (Eindhoven) 7.44.25, 3. Smits (R'dam), 4. Lambrichs (Bun- de), 5. de Ruyter (R'dam), 6. van Beek (Oostzaan), 7. Syen (Maas tricht), allen z.t. 8. de Hoog (Borger- hout) 7.51.15, 9. Geerts (Breda) 7.53.28, 10) Evers (Wormerveer) z.t. Na de ovationele binnenkomst van deze Limburgse winnaar stortte hij over de eindstreep ineen tengevolge van verschillende wonden, die hij h&d opgelopen bij een valpartij en kele km. voor het einde. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht, waar zijn wonden gehecht moesten wor den. De deelnemers aan de wedstrijd trek ken door Sittard. 1"\E VOOR U.V.S. beslissende wed strijd tegen Neptunus, de wed- strijd, die slechts door een Leid se overwinning de kans op promotie levendig kon houden, is in een gelijk spel geëindigd, welke uitslag dus een punt te weinig opleverde, maar dit was ook het geval met Neptunus, die door een ovei winning haar eerste klasseschap had verlengd gezien en dus nu nog moet afwachten wat de volgende wedstrijd of wedstrijden zullen opleveren. Na 1-0 voorsprong en 2-1 achterstand Lenstra krijgt zijn kans weer De keuzecommissie van de K.N.V. B. heeft het Nederlands elftal, dat Woensdag a.s. in het olympisch stadion te Amsterdam tegen Engeland B zal uitkomen, als volgt samengesteld: KRAAK (Stormvogels) POTHARST v. d. SLUYS (Ajax) (B.V.V.) v. d. HOEVEN TERLOUW STOFFELEN (Ajax) (Sparta) (Ajax) ROOZENBURG RIJVERS MiCHELS LENSTRA HOFMA (Sneek) (NAC) (Ajax) (Heerenveen) (Heerenv.) Reserven: Saris (B.V.V.), Huybregts (B.V.V.), van der Harts (Ajax), Lakenberg (BI .Wit). HILLEGOM—TEYLINGEN 2—2 Teylingen wist nog 'een punt van Hillegom af te snoepen, waardoor nog een betere plaats in de ranglijst behaald werd. Teylingen speelde voor de sterke wind en gaf meest de toon aan. In het begin wisten de Sasse- mers gevaar te brengen, docli Hille gom hield het doel schoon, totdat na een kwartier spelen de midvoor van Teyl. de bal kreeg toegespeeld, zich tussen twee spelers heen wrong en onhoudbaar inschoot (10). Hille gom kwam meer los en maakte het de Teylingers lang niet gemakkelijk, doch de rust brak ongewijzigd aan. Na de thee was het Hillegom, dat de wind mee had en binnen vijf minu ten spelen lag de gelijkmaker achter iïooymans (11). Opmerkelijk was, dat na een gemaakt doelpunt de te genpartij nu sterk ten aanval trok, dat aanval op aanval volgde. Teyl. kreeg een vrije trap te nemen, even buiten het strafschopgebied. De linksbuiten van Teylingen plaatste zich achter het leder. De bal ketste tegen de keeper z'n knieën en ver dween in doel (21). Nu was het woord weer aan Hillegom en na een kwartier spelen maakten de gasthe ren door een voorzet van links aan de rechtsbuiten ,die keurig inkopte (22). Hoewel beide doelen beurte lings in gevaar komen, weten beide partijen geen verandering meer in de stand te brengen. OM DE „QUO VADIS" BEKER In de gisteren gespeelde tweede ronde om de wisselbeker van de sup portersvereniging „Quo Vadis" te Leidschendam is eerst gespeeld door H.P.S.V. uit den Haag tegen Rouw koop uit Voorschoten. Dc Hagenaars waren belangrijk sterker, zo zelfs, dat Voorschoten geen kans kreeg om ook maar een enkel doelpunt te ma ken. H.P.S.V. won met 70. Toen was de beurt aan R.K.A.V.V.— Docos uit Leiden. A.V.V. had 3 in vallers en gaf door haar slappe spel aan de Leider^aars heel veel mooie kansen. Toch was dc stand bij de rust 21 voor A.V.V. Daarna maakt A.V.V. een paar doelpunten wat Do- cos inspireerde tot beter plaatsen en doorgeven. De stand werd uitein delijk 4—4. Wegens gelijke eindstand volgden nu voor iedere partij de 3 pe nalty's. Eerst was Docos aan de beurt. Alle drie penalty's troffen doel, terwijl reeds de eerste penalty van A.V.V. miste. Daardoor werd Docos winnaar met 54. ALPHIA ILJD.W.S. 1 6—1. Voor de L.V.B.-Sleutels speelde de eerste elftallen van Alphia en L.D. W.S. in Alpen a. d. Heul. Het Leid- se elftal bleek geen schaduw meer van enkele jaren geleden en verloor dan ook kansloos tegen eveneens niet bo best spelende Alphia met 61. Hierdoor komt Alphia voor de vier de ronde tegen het eerste elftal van Alphen uit op het Alphenterrein. Alphen 2. De Alphen reserves zetten de promotiecompetitie in met een puntloos gelijk spel in Den Haag tegen ADO 4. Een uitslag overigens die de verhouding goed weergeeft, daar beide voorhoeden te zwak wa ren om de sterke defensie te passe ren. Toen de rust met 10 voor UVS inging, kon men de Leidenaars een relijke kans op de overwinning ge ven, want U.V.S. pleegt tegen wind beter te spelen dan met wind, maar in wedstrijden als deze spelen heel andere factoren een rol. Het was een echte zenuwenwedstrijd voor beide ploegen, maar toch van geheel ver schillend karakter, want de Rotter dammers zochten het in hard spel, terwijl bij U.V.S. het missen van kansen weer het gebruikelijk symp toom was. Scheidsrechter Bronkhorst heeft moeite genoeg gehad om de lei ding in goede banen te houden, maar hij is er uiteindelijk wel in geslaagd, al dreigde het in de eerste helft he lemaal mis te lopen. Dat de zenuwen in deze wedstrijd een belangrijke rol speelden, bleek al dadelijk in het begin van de strijd, welke zich door tal van outballen kenmerkte. Daarna kwam U.V.S. er beter in en werd menige aanval op het Rotterdamse doel ondernomen, ondanks de eerste corners tegen U. V.S. gericht waren. Na 14 minuten kwam het eerste doelpunt, doch er was reeds voor buitenspel gefloten, een succes voor de Neptunus-verde- diging, die de buitenspelval meerma len moest openzetten, om de Leidse aanvallen te stuiten. Het Leidse of fensief hield evenwel aan en toen na 22 min. een goede voorzet van Blom door midhalf Mink werd ge mist, had Verhoogt de bal maar voor het intrappen (10). De strijd werd daarop nog feller, soms bij het harde af en de scheidsrechter moest her haaldelijk voor overtredingen fluiten. De U.V.S.-vorhoede kreeg nog her haalde kansen, maar het schieten liet veel te wensen over en speciael Tonny Kantebeen kon maar niet *over zijn zenuwen heenkomen. Dit de monstreerde hij ook bij een keihard schot hoog over doel in plaats van een voorzet naar de vrijstaande de Wolf. Even tevoren had Wallaart naast geschoten. Onveranderd kwam de rust. Na de hervatting trad Neptunus meer aanvallend op en de Leidse verdediging moest alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen, maar de eerste werkelijk gevaarlijke aanval kwam aan UVS-zijde, toen de Wolf en Kantebeen op doel afstorm den, maar Tonny schoot de bal voor doel langs. Na 15 min. kreeg Neptu nus even buiten hetstrafschopgebied van U.V.S. een vrije trap te nemen. Rechtshalf Sprangers schoot kei hard in de hoek, van Well viel uit, doch stompte het leer via de staan der in eigen doel (11). U.V.è. had dadelijk daarop een prachtkans om de leiding te hernemen, toen Blom keurig voorzette, maar het keihard schot van Verhoogt ging ver naast. Toen een corner tegen U.V.S. werd genomen, liep van Well ver naast zijn doel uit, doch hij miste en het leer werd ingeschoten, doch door de deklat gekeerd. Rechtsbinnen Luyken ving de bal evenwel op en kopte over een UVS'er heen in het doel (12). UVS gaf de moed even wel geenszins op en de ene aanval volgde op de andere, maar de missers waren even talrijk, terwijl Neptu nus meermalen haar toevlucht zocht in paniekvoetbal en de bal maar lukraak weg. trapte, natuurlijk dc meeste keren over de outlijn. Naar mate het einde naderde nam de span ning toe en de Leidse aanvallen wa ren niet van de lucht. Drie minuten voor het einde weer een corner te gen Neptunusen hieruit kopte de Wolf de gelijkmaker in (22). De laatste minuten brachten een sum mum van spanning, doch Neptunus trapte alles weg en onveranderd kwam het einde. Als vóórwedstrijd voor deze wed strijd vond een ontmoeting plaats tussen een U.V.S. jeugdelftal en een Alphen-jeugd-elftal. Deze kamp ein digde eveneens in een gelijk spel (1—1). Mej. mr. Janna. Posthuma verricht de doop van de nieuwe overnaadse skilf „Janna". Dat de Leidse Vrouwelijke Studentenroeivereniging „De Vliet" allerwege belangstelling geniet, is wel gebleken bij de feestviering, welke het jubi lerende bestuur Zaterdag en gisteren heeft aangericht. Het begon reeds bij de reünie, welke aan de 's middags gehouden receptie voorafging en waarbij 'n 35-tal oud-leden blijk van belangstelling gaven. In onderlinge „wedstrijden' hebben de dames haar krachten n.og eens beproefd, in de ranke bootjes Daarna had van 46 uur de recep tie plaats in het clubgebouw of beter gezegd op het bordes voor het ge bouw en het was ongetwijfeld een geluk voor recipieerenden en recep- tiegangers(sters), dat het zulk prach tig weer was, want nu behoefde men niet in de loods te blijven en kon de hele plechtigheid zich buiten afspe len. Gedurende twee uur hebben de da mes van het Vliet-bestuur gestaan om de gelukwensen van talrijk velen in ontvangst te nemen en onder de eer sten was het bestuur van de zuster vereniging „Njord", namens wie praeses G. Du try van Haeften erop wees, dat het Njord-bestuur dit Vliet- lustrum geheel meeviert, omdat men op zo veie wijzen met de jubileren de vereniging verbonden is geweest. Hij hoopte daarbij op een steeds ge zellige verstandhouding en een plei- zierige samenwerking in de Nederl. Roeierswereld. Een theeservies voor het clubhuis ging aan deze wensen gepaard. Het V.V.S.L.-bestuur bleef natuurlijk niet ten achter met geluk wensen en namens de moeder-vereni ging bood de presidente, mej. R. 't Hart een nieuwe clubvlag aan. Voorts kiwamen hun gelukwensen aanbieden de oud-bestuursleden P. M Wernink, tevens slagroeister uit de eerste stijl Vier van 1916 en Bennie Scheltema. nummer 3 uit deze ploeg. Dan waren er afvaardigingen van het bestuur an de Ned. Roei'bond en van alle onderafdelingen van de V.V.S.L, benevens van Die Leythe, Nautalis, de Laak, Viking. Willem III Thelis en van Laga, welke vereni ging de presidente een parasol aan bood. Mej. A- H Wex-ker, de praeses van „Da Vliet", had heel wat werk om de vele sprekers en spreeksters te beantwoorden, doch het ging alles even vlot. Desondanks had het be stuur nauwelijks tijd een frisse dronk tot zich te nemen, hetgeen bij de warmte dubbel welkom was. Na de receptie volgde de doop van de nieuwe overnaadse Skiff „Janna", genoemd naar mej. Janna Posthuma. De praeses der vereniging wees erop, dat deze boot een lange voorgeschie denis heeft. Onmiddellijk na de oor- werd met sparen begonnen voor twee nieuwe §kiffs, een gladde en een overnaao'se Maar toen het geld er was, bleek de scheepswerf over belast, zodat men tenslotte nog een jaar moest wachten om de eerste, deze overnaadse skiff, in bezit te krijgen. Het bestuur had gemeend, deze boot „Janna" te moeten noemen naar mej. mr. Janna Posthuma, die in ,.de Vliet" de stoot heeft gege ven tot het Quadruple- en Double Skiff-roeien en zonder wie Ihet wel licht nimmer zover gekomen was. Mej. Fostma wees er in haar ant woord op dat hetgeen bereikt is toch zeker niet aan haar alleen te danken is, doch aan allen, die in die jaren met haar hebben samengewerkt om „de Vliet" hogerop te brengen. Hierna volgde doop van de boot, hetgeen gevolgd werd door het zin gen van het clublied en het hysen van de nieuwe clubvlag op het ge bouw. Mej. Posthuma was daarop na tuurlijk de eerste, die de nieuwe boot moest beproeven en op haar volgde de praeses van Njord, de heer Dutry van Haeften, die in jacquet en met hoge hoed op een toertje door het Rijn- en Schiekanaal maakte. Van de toeschouwers langs de weg kon natuurlijk niemand merken, dat hier de befaamde slag van Njord's roem ruchte Oude Vier een erebaantje trok. Tenslotte was er 's avond lampion- optocht en daarna bal in sociëteit „De Kaag", waarna de feestelijkheden gisteren weïden besloten met onder linge wedstrijden voor de Jeden.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5