België klopt Ierland met 5-1 Ned. Bondselftal versloeg Leeds DONDERDAG 11 MEI 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 De parochie van St. Pancralius te Sassenheim viert deze week een jubel feest. Bij deze gelegenheid is de kerk luisterrijk versierd. Rechts het beeld van St. Willibord., (Foto Van der Horst). TIEN-MEIHERDENKING* OP ERE BEGRAAFPLAATS TE BLOEMENDAAL Onder een stralend blauwe hemel die de herinnering aan de tiende Mei 1940 nog sterker maakte, is gisteren op de ere-begraafplaats in de duinen van Bloemendaal een so bere herdenkingsplechtigheid gehou den, georganiseerd d<^or de Ned. Ver. van ex-politieke Gevangenen uit de bezettingstijd, waarvan de deputaties uit alle plaatsen van het land naar Haarlem waren gekomen. De deelnemers vertrokken van het Haarlemse Stationsplein om half twee in autobussen naar het Witte Huis aan de Zeeweg, waar het begin punt was van de stille tocht naar de erebegraafplaats. Voorafgegaan door het muziek korps van de Haarlemse politie trok de stoet, waarin kransen en bloe men werden meegedragen, inlang zame pas naar de erebegraafplaats, waar men omstreeks drie uur arri veerden. Talrijke belangstellenden hadden zich onderweg bij de stoet aangeslo ten. Het gemeentebestuur van Haar lem was vertegenwoordigd door wet houder D. J. A. Geluk. Op de begraafplaats begon de plechtigheid met koraalmuziek, door de kapel der Haarlemse Politie, waarna het zangkoor „Zang en Vriendschap'' gewijde gezangen ten gehore bracht. In plaats van minister Joekes, die verhinderd was, sprak hierna ds. G. Bos, de predikant van de Scheve- r.ings gevangenis, waar tijdens de bezetting zoveel illegale werkers werden opgesloten, een herden kingsrede uit. Ds. Bos zei, dat bij deze herden king drie onderwerpen in de gedach ten zijn, namelijk de herdenking van de doden; de bezinning of de leven den in ae afgelopen vijf jaren hun offers waard zijn geweest en het ge nomen besluit om de idealen der ge vallenen te verwezenlijken. Na de rede van ds. Bos werd twee minuten stilte in acht genomen, waarna de kranslegging geschiedde. Nadat gewijde muziek en gezan gen waren uitgevoerd, marcheerde de stoet weer af in de richting van Overveen, waar de bussen bij het beginpunt van de Zeeweg de deel nemers opnamen. Vervolgens was er in de grote zaal van de Kegelbond aan de Tempe lierstraat te Haarlem een reünie, waar oude bekende elkander opnieuw konden ontmoeten en herinneringen aan de tijd van ontbering en offers werden opgehaald. Gisteravond was er in Dreefzicht aan de ingang van de Haarlemmer hout een gemeenschappelijke maal tijd, opgeluisterd door zang van het dubbel-mannenkwartet „Inter Nos". 28e REGIMENT INFANTERIE HERDENKT 10 MEI 1940 10 jaar na die andere stralende Meidag verzamelden zich gister morgen ca. 270 oud-strijders van het 28e. Reg. Inf. (het dubbelreg. van 4 R.I.) in de Benthier.kazerne te Dordrecht om zoals telke jare deze dag gezamenlijk te herdenken en de gevallen regimentsgenoten te eren. Kwam het door de wederom blauwe hemel of had men zich plot seling gerealiseerd, dat het „al weer" 10 jaar geleden is, in elk ge val was de opkomst beduidend gro ter dan in vorige jaren. De Majoor Hoek van het 28e. Reg begroette als voorzitter van het her denkingscomite alle aanwezigen en meer in het bijzonder de weduwen en ouders van de gesneuvelden. Na de lunch werd met een zestal auto bussen rondritten over het eiland van Dordrecht en door de Hoekse Waard gemaakt, waarbij ieder zo veel mogelijk de gelegenheid kreeg de oude kwartieren en stellingen van 1940 te bezoeken. Om 16 uur was het gehele gezel schap aanwezig op de begraafplaats van Dubbeldam bij het monument voor de gevallen strijders van 28 R.I. Verschillende burgemeesters toonden door hun aanwezigheid hun belangstelling, terwijl als ver tegenwoordiger van Generaal Kruis de Gen-Majoor de Jager was gear riveerd. Achtereenvolgens riepen Maj. Hoek, Gen-Maj. de Jager, de vroe gere veldprediker van 28 R.I. ds Molenaar en de aalmoezenier v. Kronenburg in sobere bewoordin gen herinneringen aan 1940 op en herdachten hen die het hoogste of fer gebracht hebben. Namens het regiment legde Ma joor Hoek een krans bij het monu ment en dankte nog de burgemees ter van Dubbeldam voor de keurige verzorging van de graven. De dag werd beëindigd met een gemeenschappelijke broodmaaltijd in Dordrecht, waarbij nog enkele sprekers tot uiting brachten, hoe zeer deze jaarlijkse herdenking ge waardeerd wordt. Ten afscheid werd alle deelne mers een herdenkingsreproductie van de Moerdijkbrug, getekend door de heer Snel, aangeboden. HOLLANDSE TULPEN VOOR BUCKINGHAM PALACE. Jhr. Michiels van Verduynen, de Nederlandse ambassadeur te Lon den, bracht gisteren een zilveren mand met Nederlandse tulpen naar Buckinghmam Palace, als geschenk voor de koning en koningin van En geland. De bloemen kwamen per vliegtuig uit Nederland en waren een symbool van het jaarlijks ge schenk van honderden bollen, door de Nederlandse regering aangebo den bij de zilveren bruiloft van het Engelse koningspaar in 1948. „Alg. Dgbl." BEURS: LUSTELOZE STEMMING Aan de iets betere stemming der laatste dagen op de Amsterdamse effectenbeurs kwam gisteren een einde. Gebrek aan affaire veroor zaakte een lichte achteruitgang van de koersen, nadat de opening goed prijshoudend was geweest. De acti viteit ter beurze was gisteren dan ook minder dan eergisteren, toen voor ruim VA millioen gulden no minaal aan aandelén is verhandeld. Onder leiding van Kon. Olie open de de beurs goed prijshoudend, doch onmiddellijk bleek al, dat de be langstelling gering was. Slechts een SASSENHEIM Het jubeljaar der parochie. Gis teravond was het K. S. A-gebouw voor de vierde maal gevuld. Ook deze laatste avond hebben de aan wezigen, w. o de bewoners van Hui ze St. Bernardus, genoten van het fraaie historische spel. Na afloop dankte Pastoor Braak alle medewer kers aan het spel, vooral ook de kin deren. Een compliment vooral aan regisseur Bob Jansen, die een groot aandeel in het succes heeft gehad. Ook de muziek werd in deze dank betrokken. Hedenavond, Vrijdag en Zondag wordt een parochie-triduum gehou den. Vandaag èn morgen is het feest voor de kinderen. Ook deze zullen een historisch spel ten tonele bren gen- Morgen feestdag van St. Pan- cratius, wordt om 10 uur een plechti ge Hoogmis opgedragen door de Abt van Egmond geassisteerd door oud kapelaans der parochie. De wisselen de gezangen zullen door de school kinderen worden gezongen. achttal actieve fondsen, waaronder drie scheepvaart en twee cultuur- ondernemingen brachten het in de eerste tape tot notering. De onder toon bleef echter niet ongunstig, zodat de verliezen tegen half drie beperkt waren. Bij de industriepa pieren vielen geen opmerkelijke veranderingen te constateren. Het zelfde kan gezegd worden van de Indonesische sector. De verliezen bleven meestal tot 1, ten hoogste 2 punten beperkt. De scheepvaart markt was een tikje vriendelijker, maar meer dan 1 punt winst werd hier over het algemeen niet ge boekt. De staatsfondsen waren ver waarloosd op opveranderde prijzen. De Amerikaanse markt mag zich nog niet in een toeneming van de publieke belangstelling verheugen De omzetten blijven hier meestal ver beneden de duizend certifica ten. TWEE CURAgAOSE SPELERS OP SCHIPHOL AANGEKOMEN. De heren Brunt en Kloosterboer namens de K.N.V.B., de heer M. P. Gorsira. vertegenwoordiger van de Nederlandse Antillen in den Haag en de heer H. S. Weber namens de Cu ragaose voetbalbond begroetten van morgen om kwart voor acht op het vliegveld Schiphol de twee Cura gaose voetbalcracks Ergilio Hato en Pedro Matrona. beiden 23 jaar, die door de K.N.V.B. zijn uitgenodigd om mede te spelen in Nederlandse Bondselftallen en die daartoe op uit nodiging van de Nederlandse Voet balbond de reis van Curasao naar Ne derland per K.L.M. vliegtuig hebben gemaakt. Lachend poseerden de beide spe lers vanmorgen bij hun aankomst op Schiphol voor wachtende persfoto grafen en vertelden aan de journa listen, dat zij beiden reeds vele ja ren uitkomen voor de nationale ploeg van Curagao. Hato, de langste van de beide spelers, die in de Neder landse bondselftallen als keeper zal fungeren, speelt op Curagao voor de vereniging „Jong Holland", Matro na, die het Nederlandse publiek als linksback zal zien optreden, komt uit voor de Curagaose P.S.V. (Politie Sport Vereniging). - Hato verdedigt het Curagaose doel reeds sedert 1943. De vrij tengere Matrona draagt de Curagaose kleuren sinds 1945. Beiden zijn in 1946 reeds in Nederland geweest, toen zij deel uitmaakten van het elftal uit Cu- ragao, dat hier in dat jaar enkele wedstrijden heeft gespeeld. Op hun programma staan vier wed strijden in bondselftallen: Zaterdag 13 Mei in het Bondselftal, dat te Rotterdam uitkomt tegen Leeds Uni ted, vervolgens op 18 Mei in Gro ningen. op 21 Mei in Venlo en op 24 Mei in den Haag tegen de Middle sex Wanderers. Zij zullen voorlopig hun intrek ne men in een hotel te 's-Gravenhage. Stoffelen vooral was de juiste maat in dit opzicht kwijt. Van der Hoe ven deed het beter, maar ook deze Ajacied moet nog veel zuiverder gaan plaatsen, wil de aanval het volle profijt kunnen trekken uit het ongetwijfeld goed stuwende spel van de kanthalves. De defensie van het Bondselftal had het tegen de doorzichtig spelen de voorhoede van Leeds United niet moeilijk, maar ook in die periodes, waarin de Britse aanval wel liep, hielden Kraak en zijn mannen stand. De verdediging speelde over de ge hele linie een uitstekende wedstrijd. Slechts Potharst liet zich wel eens te gemakkelijk vooihij lopen door de snelle Williams. Zijn huurlieden van der Hart en van der Sluis gre pen echter steeds goed in, waarbij cok het wegwerken opviel. Tenslotte stond achter hem een Kraak, die weer een uitstekende wedstrijd speelde. Tweemaal had hij het geluk aan zijn zijde, de eerste maal toen van der Hoeven naast hem een hard ingeschoten vrije trap op de doellijn stopte en later toen hij een bal door inlopen kwijt raakte, maar het le der over de achterlijn rolde. Het elftal van Leeds United is eerlijk gezegd wat tegengevallen. Hun afgeven was uitstekend, maar, met uitzondering van de grote stop- perspil Charles, was de dekking zwak verzorgd. In de aanval speel den de Britten te doorzichtig om de defensie van het Bondselftal al te zeer te kunnen verontrusten. Geen enkele maal wisten zij er gebruik van te maken, wanneer de snelle vleugelspelers Cochrane en Williams waren doorgebroken. Was Leeds United misschien een beetje in va- cantiestemming? Zowel in de eerste helft als na rust was het veldspel van de Neder landers sterker. Vlot opgezette aan vallen brachten de bal keer op keer voor het doel van Searson. Het spel werd echter te kort gehouden om doelpunten te kunnen opleveren. Na een kwartier kon Leeds zich wat loswerken en ook de Nederlandse achterhoede moest nu verschillende malen ingrijpen om erger te voor komen. Nog vrij onverwacht kwam na 33 minuten het Nederlandse doel punt. Van Stoffelen kwam de bal bij van der Vegt, die het leer ineens doorgaf naar Michels. Even wachtte de midvoor om te richten en daar na schoot hij van even buiten het strafschopgebied hoog en hard in de linkerbovenhoek. Searson raakte de bal nog even aan, maar hij slaagde er niet in het schot te stoppen. Niet lang hierna werd het bijna 20, toen Stoffelen een geweldige kogel loste, die de Britse doelman slechts ten koste van een hoekschop wist te keren. Na de hervatting was het spel veel minder aantrekkelijk dan er voor. Het bleef echter een levendige partij voetbal, met vele aardige en ook wel spannende momenten. Voor al de laatste minuten van de strijd waren zeer spannend. Eerst was het Dudley, de linksbinnen, die een op gelegde kans miste, toen hij voor open doel staande Kraak was Williams tegemoet gelopen, die hem echter met een boogbal te vlug af was maar Dudley schoot de bal hoog over de lat. Twee minuten la ter kwam van der Vegt alleen voor de Britse doelman, maar hij schoot hard tegen Searson op. Een minuut later bli^s scheidsrechter Karei van der Meer het einde. De landenwedstrijd BelgiëIer land is in een 51 overwinning voor de Belgen geëindigd. In de eerste helft van hun wed strijd tegen Ierland, welke gister avond voor 25.000 toeschouwers in het Heysel Stadion is gespeeld, wa ren die Belgen over het algemeen in de meerderheid, dank zij een betere techniek dan hun tegenstanders, die geen verband in hun ploeg konden krijgen en wier voorhoede volkomen schotloos bleek. De aanvallijn der gastheren daarentegen vormde een gaaf geheel, doortastend en produc tief, met Freddy Chaves, rechtsbin nen, Mermans, midvoor en Mordant, linksbuiten als uitblinkers. Al in de derde minuut opende Mermans de score, nadat keeper Godwin een schot van Coppens (Beerschot) onvoldoende wegge werkt had. De Belgen bleven druk uitoefenen en hielden het spel op de Ierse helft. Want als de Ieren spora disch tot tegenaanvallen kwamen, liepen deze toch telkens dood op het hechte rode verdedigingsblok. Vooral de rechtsachter Vaillant van Anderlecht was in prachtige vorm. In de 20e minuut bracht Chaves met een laag schot uit een voorzet van linksbinnen A. de Hert de stand op 20 en vijf minuten later maakte Mermans er 30 van. Mordant had een corner afgedwongen, waaruit Godwin d'e bal wel weggestompt had, maar precies voor de voeten van Mei-mans, die deze kans dankbaar accepteerde. In het laatste kwartier kwamen de Ieren stevig opzetten, zonder dat ze het echter verder brachten dan tot enige hoekschop pen. Een schot over de lat van mid voor Duffy van Shamrock be tekende het einde van düt offensief, want nu namen de Belgen het ini tiatief over en behielden dit tot aan de rust. Na de thee waren de Vrij- staters beter op dreef. Er zat nu sa menhang in het elftal, en aangezien de Belgen tevreden schenen te zijn met hun voorsprong ging de strijd meer gelijk op. Maar nadat Meert al duikend een gevaarlijk schot van d'e Ierse rechtsbinnen Fitzimmons slecht op het nippertje onschadelijk had kunnen maken en hun verdedi ging herhaaldelijk op de proef was gesteld, pakten de Belgen met meer energie aan. In de 10e minuut schoot Chaves ra keurig solospel de bal voor de vierde keer in de Ierste touwen en even later passeerde deze zelfde speler nogmaals keeper GodJwin. Dit doelpunt werd echter wegens bui tenspel niet toegekend door de Ne derlandse scheidsrechter Bronk- horst. Profiterend van een kortstondige inzinking aan de Belgische kant bracht Ouffy in de 22e minuut met een kopbal uit een voorzet van zijn rechtsbuiten Murray de stand op 41, wat de Belgen tot hernieuwde stormlopen inspireerde. Toen Godwin 5 minuten voor het einde voor de derde maal in deze wedstrijd een in geschoten bal voor de voeten van Mermans plaatste, aarzelde deze geen moment en was het 51, een score, die de krachtsverhouding goéd weergaf. De Ierse ploeg viel zeer tegen en het verband tussen de verschillende linies was vaak ver te zoeken. Vier spelers behoorden tot Vrijstaatse clubs, de anderen waren uit Engel se League clubs gerecruteerd. U.V.S. A. JUN.—ALPHEN A. JUN. Voor wedstrijd bij U.V.S.Neptunus. Het talrijke publiek, dat ongetwij feld weer de promotiewedstrijd van UVS tegen Neptunus zal bijwonen, krijgt een voorwedstrijd opgedist nl. tussen de Jan. van UVS en Alphen. Mochten de Alphenaren deze ont moeting weten te winnen, dan zijn zij daardoor kampioen van de Jun. A. OM DE ZILVEREN WONDERTENT De wedstrijd VUCNAC, ge speeld in het kader van de serie nederlaag-wedstrijden om de Zilve ren Wondertent, eindigde in een 40 overwinning voor NAC, nadat de rust met 20 was ingegaan. FRANKLIN EN MOUNTFORD Het is mogelijk, dat de bond van spelers, die al geruime tijd een actie voert voor de algehele vrijheid van handelen van beroepsvoetballers in het gesloten seizoen, zich achter Neil Franklin en George Mountford van Stoke City zal plaatsen indien zij geschorst zouden worden wegens hun vertrek naar Bogota, waar zij zijn toegetreden tot de Indepen- diente Santa Fe-club. De voorzitter van de bond, Guthrie heeft thans verklaard, dat de bond ingeval van oen schorsing een rechterlijke uit spraak tegen de F.A. en tegen de League zou trachten te verkrijgen. In verband hiermede zeide een woordvoerder van de F.A., dat het nog veel te vroeg was om over schor singen te praten en dat sir Stanley Rous, secretaris van de F.A., en de heer Drewry, voorzitter van de keuzecommissie, deze aangelegen heid waarschijnlijk met elkaar zou den bespreken tijdens de continen tale tournée van het Engelse elftal. De F.A. had nog geen antwoord ontvangen op het aan Franklin ge zonden telegram, waarin deze ge waarschuwd werd dat hij een cer tificaat van vrijstelling moet heb ben alvorens voor een andere club te kunnen uitkomen, VOLLEYBAL TO URNOOI IN PROFESSOREN- WIJK. Morgenavond wordt op het terrein van de Professorenwijk een volley balwedstrijd gespeeld tussen Pro fessorenwij k, d'e L.U.V.V. (Leidse Universiteits Volleybalvereniging) en een ploeg van in Nederland ver blijvende Tsjechen. Er wordt een halve competitie gespeeld. HOCKEY HET NED. ELFTAL VOOR DE WEDSTRIJD TEGEN FRANKRIJK Het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Frankrijk, Zater dag 13 Mei a.s. in het Wagener sta dion te Amstelveen, is als volgt samengesteld: Doel: Smits (Am sterdam). Achter: Derckx (Venlo) en Drijver (Togo). Midden: Rinkel (Gooi), Logger (Laren) en Ancion (Kampong). Voor: Willy Nefkens (Venlo), Boerstra (HHYC). Kruize (HHYC), Esser (Togo) en van Heel (HHYC). Reserves: Piet Nefkens (Venlo) en Couvret (HDM). Wegens het niet beschikbaar zijn van Bouwman, die geblesseeerd is, zijn er veranderingen aangebracht in de voorhoede van de ploeg, die 30 April j.l. tegen Engeland zo'n voortreffelijke prestatie leverde. Van Heel is van de rechter naar de linkervleugel verhuisd, en wordt als rechtsbuiten vervangen door Willy Nefkens. Esser speelt? links binnen in de plaats van Bouwman. INTERMILITAIR TO URNOOI. Vrijdag a.s. wordt op Klein Zwit serland te Den Haag een intermili- tair hockey tournnoi gehouden, waaraan de Kon. Marine, de Kon. Landmacht en de Luchtmacht Ne derland deelnemen, elk met twee elftallen. De wedstrijden beginnen om kwart over tien. PAARDENSPORT Goede overwinningen voor Geersen op Duindigt Belangstelling geringer De belangstelling voor de gisteren op Duindigt gehouden courses was niet bijzonder groot. Of het komt doordat men steeds dezelfde paarden in de ring ziet, dan wel, dat het pu bliek geen tijd of geld genoeg heeft voor zovele courses, feit is, dat de organisatoren hun goede bedoelingen niet beantwoord zien. De courses van gisteren leverden een aardig succes op voor stad Geer sen, die drie overwinningen boekte, maar de strijd om de Fanfare-prijs, leverde een verassing op doordat Monsieur Hollo winnaar werd. De uitslagen zijn: Fidelioprijs: 1. Orient Express G (W. H. Geersen) 2.28.40 (1.34.8); 2. Odylia 0(K. Kramer); 3. Our Bonni B. (J. Wagenaar). Toto: w. ƒ1.10; pi.: ƒ1.10. ƒ1.80; gekoppeld: ƒ5.40; co- vercal: ƒ4.10. Fanfareprijs: 1. Monsieur Hollo (J. v. Leeuwen Jr.) 3.07.6 (1.29.3); 2. King Charles (G. C. Vergay); 3. Ju weeltje (E. G. in 't Veen). Toto: w. ƒ16.70; pl.: ƒ3.90, ƒ3.50, ƒ2.60. ge koppeld: ƒ13.70; covercal: ƒ5.90. Flambeauprijs: 1. Nelly Harvester (W. H. Geersen) 2.25.4 (1.33.2); 2. Nita K (W. Leeuwenkamp); 3. Kwar teltje S (K. Kramer). Toto: w. ƒ1.70; pl.: ƒ1.30, ƒ1.90, 4; gekoppeld: ƒ6; covercal: ƒ5.30. Fernandoprijs: 1. Notekraker S (W. H .Geersen) 3.06.1 (1.28.7); 2. Kalida (W. Leeuwenkamp); 3. King Spen cer (F. A. Bosveld). Toto: w.: ƒ1.30; pl.: ƒ1.20, ƒ1.40, ƒ1.20; gekoppeld: ƒ4.90; covercal: ƒ3.50. Fleuretteprijs: 1. Qualla (F. Del- brassinne) 2.12.8; 2. Constance (H. J. v. d. Kraats). 3. Madame de Mainte- non (J. Armstrong). Toto: w.: 6.70; pl.: 4.50, ƒ4.80; gekoppeld ƒ17.80; covercal: ƒ3.20. Totale omzet: ƒ29.601. PRINCE SIMON WINT DE NEWMARKET STAKES Prince Simon, William Wood wards favoriet voor de derby, won gisteren de Newmarket Stakes, een ren over V/a, mijl. Op 6 lengten volg de Paradiso, terwijl Perigueux op 10 lengten derde werd. Prince Simon stond 5/1 genoteerd, Paradise 33/1. SCHAKEN CASA-CARA-TOURNOOI TE KATWIJK. Th. van den Oord Jr. winnaar. De L.S.G.-er Van den Oord won met de fraaie score van 6 uit 7 (twee remises) het Casa-Cara-tournooi, ge organiseerd door de Katwijkse Schaakvereniging. De eindstad luidt: 1. Th. van den Oord Jr. 6 p.; 2. A. P. Poot 5 p.; 3. J. Koet 4 p.; 4. en 5. Th. Admiraal en D. van Gelder VA p.; 6. en 7. P. Bedijn en E. H. van Galen 3 p.; 8. A. Leenheer 0 p. De beide lagere groepen eindigden met het volgende resultaat: A: 1. J. Turk 4]A P- 2. en 3. H. J. Breukelman en D. Hoek 3p.; 4. G. v. 't Hof 2Yi p.; 5. D. Baalbergen 1 p., en 6. P. v. d. Plas 0 p. B: 1. D. Verdoes 4 p.; 2. B. Slatius 3 p.; 3. en 4. J. Vlieland en J. Mol 2]A P-; 5. en 6. J. de Mol en F. Haas 1 p. WIELRENNEN Swift-combinatic. Hedenavond rijden A, B en C-klas een 40 km trainingsrit. Start 18.45 uur. Zondag 21 Mei organiseert de L.R. en T.V. Swift-Combinatie de Ronde van St. Bavo te Noordwijker- hout. Voor deze open amateurwed strijd over 100 km schreven vele be kende renners in, o.a. W. Voorting, A. Voorting, v. Roon (Haarlem), P. Reuman, C. Witteveen, C. Papo- wine (Amsterdam), D. Hooyschuur, P. Duijf, A. Klein (Zaandam), E. Koeman (Krommenie). J. Kuilman (Beverwijk), A. v. Putten en Gebr. Kettenis (Den Haag). De Leidse vertegenwoordiging bestaat uit J. v. d. Fits, P. -Bouthoorn, H. v. d. Vos en B. Kruit. In totaal zullen 60 renners starten. TAFELTENNIS „Oegstgeest" De training op Vrijdag- en Zaterdagavond kan we gens omstandigheden niet doorgaan. POSTDUIVEN „Dc Witpen" (Nicuwveen) Wed vlucht vanuit Vilvoordén. Afstand 143 km., gelost om 9.50 uur. Aan komst eerste 12.6.32 uur. Snelheid 1048 per min. Uitslag: A. Bijl 1, 3, 6 en 12. J. Springintveld 2. 5 en 16, G. Oskam 4, 5, 9, 20 en 21, C. van Leeuwen, 7, 10, 11, en 13, A. Schou ten 8, 18 en 19. F. Vermeulen 14, C. de Groot 17. Een verdiende 1-0 overwinning ^NGEVEER 50.000 toeschouwers zagen gisteravond in het olympisch stadion te A'dam het Nederlands Bondselftal het eerste doelpunt scoren in de wedstrijd tegen de Engelse tweede divisieclub Leeds Uni ted. Het was de Ajaxmidvoor Michels, die in de 33ste minuut uit een pass van van der Vegt met een ver hard schot dit doelpunt maakte. De rust kwam met een 10 voorsprong voor het Bondselftal. En aan het einde bleek, dat dit schot ook de overwinning voor de Ned. ploeg be tekende. de Ajacied gemist, maar zijn spel maakte verder toch een zeer goede indruk. Hij heeft zeker meer tech niek dan Roosenburg en naar onze smaak verdient de stevige Amster dammer dan ook beslist de voorkeur boven de man uit Sneek. Hij vorm de met zijn goed spelverdelen een nuttige schakel tussen de linker en de rechtervleugel van Overbeek van der Vegt, welk duo echter niet altijd klopte. Van der Vegt deed vaak goede dingen en een enkele maal had de Engelse doelman grote moeite met een schot of kopbal van de Hagenaar, maar als verbindings speler voldeed hij zeker niet. Bo vendien bleek zijn gebrek aan snel heid bij een scherpe throughpass. De kleine Bosschenaar van Overbeek had een zwakke eerste helft, doch na de hervatting kwam hij er al lengs beter in en meermalen slaag de hij er toen in de laconieke Mil- burn te passeren om vervolgens met ten goedgeplaatste voorzet het bin- nentrio in actie te brengen. Neen, we zijn er nog niet met de voor hoede van het Oranjeteam. De Keuzecommissie, die Zaterdag a.s, te Rotterdam nog de gelegenheid krijgt naar andere mogelijkheden te speuren, zal dan ook zeker nog niet tevreden zijn. Maar uit het ver toonde van deze avond blijkt toch in ieder geval, dat er zeker wel een Nederlandse aanval is samen te stel len, die weer de weg naar het doel weet te vinden. Technisch en tac tisch is er een duidelijke verbete ring te constateren. Nu nog het zui vere schot. En het plaatsen, want dit was ook nu weer slecht ver zorgd. Vooral de middenlinie, waar van der Hart een prima vervanger bleek van Terlouw, bezondigde zich voortdurend aan slecht afgeven. In een frisse partij voetbal heeft het Nederlands Bondselftal - daar mede een verdiende 10 overwin ning behaald op de Engelse tweede divisieclub. Na het teleurstellende resultaat tegen de Belgen te Antwerpen had de Keuzecommissie van de KNVB behalve voor de ontmoeting tegen de Rode Duivels ook nu - een nieuwe voorhoede opgesteld. En laten wij het maar direct zeggen, hoewel niet allen voldeden en er ook in de linie als zodanig enkele lacunes vielen aan te wijzen, dit vijftal heeft het er heel wat beter afgebracht, dan het kwintet uit de laatste wedstrij den. Niet alleen, dat nu eindelijk voor een goed doelpunt kon worden gejuicht, maar er ging kracht van de Nederlandse aanval uit, er werd vlot gecombineerd, veel geschoten en men „zat op de bal". Een voor hoede met stootkracht dus en daar aan pntbrak het tegen België juist zo zeer. Vooral de linkervleugel HofmaRijvers was goed op dreef. De Fries bewees, dat hij de kunst verstaat een man te passeren en zijn voorzetten waren vrijwel alle goed op maat. Aan zijn handige buurman Rijvers had Hofma grote steun. Zoals vanouds dribbelde de Bredanaar weer over het veld, dat het een lust was. Jammer, dat er uiteindelijk zo weinig uit voort komt, want het schot was weer vol komen zoek. Talrijk waren echter de kansen, die hij voor zijn mede spelers schiep. Het was, dat Michels en van der Vegt al eveneens wei nig op schot waren, anders had het met de Britten wel eens anders af kunnen lopen. Michels trof met zijn vele schoten en kopballen slechts éénmaal de roos. Verschillende kan sen werden door slecht richten van

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5