RADIO' KOM WERKEN R.K. Huishoudsler Halfweg te Lisse heeft zijn electriciteit Hoog water in Rio WERKSTER :ra! Méér gl*n*[ DANSEN KAASUITRUSTING ZATERDAG 6 MEI 1950 DE LEIDSE COURANT UERSTE BLAD - PAGINA 3 De buurtschap Halfweg heeft haar gastoevoer moeten laten varen en heeft zich moeten omschakelen in het verbruik van electriciteit. Vooral het koken vormde nogal moeilijkheden, doch het gemeente' bestuur heeft het de bewoners nog al gemakkelijk gemaakt door het apparaten hiervoor gratis beschik baar te stellen. In tegenwoordigheid van een af vaardiging van het gemeentebe stuur en het electriciteitsbedrijf heeft de ingebruikname en omscha keling plaats gehad. De R.K. Har moniekapel „Canite Tuba" had door haar muzikale rondgang in onze buurtschap de bewoners van dit deel van Lisse op de verzamel plaats gelokt. De heer van Graven sprak woorden van welkom tot de vertegenwoordigers van de verte genwoordigers van de gemeente en het electriciteitsbedrijf, waarbij hij gewezen heeft op het heugelij ke feit van een goede electriciteits- voorziening, inplaats van een ge brekkige gas- en electriciteitsaan- sluiting. Hij verzocht de heer Tib- boel de symbolische handeling van de omschakeling op electriciteit wel te willen verrichten. De heer Tibboel, wethouder-loco burgemeester, ging nog eens na wat er toe geleid heeft om de gastoe voer naar de buurtschap Halfweg af te sluiten. De oude gasleiding verkeerde in een deporabele toe stand, zodat vernieuwing ongetwij feld moest komen. Hierna schakel de de heer Tibboel de electriciteit in en onder gejuich van de aanwe zigen begon een aardige lichtbak te ontbranden, waarop de zin was aan gebracht: „De kachel zal nu niet meer roken, want Halfweg gaat electrisch koken." De stoet van bewoners werd voorafgegaan door de muziek, naai de feestzaal gebracht, alwaar de heer Henkus, directeur van het electriciteitsbedrijf H. L. S. in her innering bracht de eerste vergade ring, welke in de buurtschap is ge houden. Hij constateerde veel ver anderingen in die tijd tussen toen en nu en geloofde wel, dat een ieder tevreden is gesteld. De heer van Graven dankte al len die hebben medegewerkt aan de tot stand koming van de elec- triciteitsvoorziening, alsmede allen die hebben medegewerkt tot het welslagen van deze feestavond. - Eerste steenlegging aan de „En gel." Het was voor de R.K. Wo ningbouwvereniging „het Gezins- belang" te Lisse Woensdag een glo riedag, toen in de namiddag de eerste steenlegging plaats vond van de bouw van 73 woningen. In de bestuurskamer van boven genoemde vereniging waren bijeen gekomen de bestuursleden, verte genwoordigers van het gemeente bestuur. de heren ir. Kiers en Lei- cher, resp.: inspecteur en adj. in specteur van de volkshuisvesting en wederopbouw: de architecten, aannemer enz. Daarna ging men naar het terrein van de bouw, al waar de heer W. Buschman, voor zitter, allen toesprak en welkom heette. Spr. memoreerde de ver schillende feiten, in de afgelopen 15 jaren voorgekomen en wees op de schitterende resultaten van de bouw van 37, 32 en 19 woningen. Dank bracht spr. aan de architec ten voor de grote medewerking van hen ondervonden als technici, dank aan het gemeentebestuur voor de steeds vlotte afwerking der in gediende plannen, alsmede aan de heren Kiers en Leicher voor hun medewerking om de plannen te verwezenlijkt te krijgen. Spr. gaf in korte trekken weer de totstand koming van het plan tot de bouw van 73 woningen, waardoor Lisse de primeur verkreeg voor het bou wen volgens het verminderde bij- dragenbesluit woningbouw 1950. In het bijzonder bracht de voorz. dank aan de heer Romijn, die ge durende 15 jaren de vereniging met raad en daad heeft bijgestaan en waaraan de vereniging zeer veel te danken heeft. In verband hierme de heeft het bestuur gemeend, dat de heer Romijn de ceremonie van eerste steenlegging behoort te ver richten. Nadat de heer Romijn de ze ceremonie van eerste steenleg ging had verricht, dankte de voor zitter allen voor hun aanwezigheid en verzocht hij het gezelschap voor een rondwandeling langs de in aan- bouw zijnde 73 woningen. Na afloop van deze rondwande ling werd in café-restaurant „de Nachtegaal" enige tijd doorge bracht, waarbij verschillende her inneringen en toespraken werden gehouden de bouw der woningen in het algemeen betreffende. De eerste steenlegging van de 73 woningen in de Engel is mede ge schied, omdat de vereniging korte lings haar 15-jarig bestaan heeft herdacht en omdat bij de vorige bouwcomplexen nimmer enig fees telijk betoon heeft plaats gehad. De sluiting der Slowaakse kloosters Het is thans bekend geworden, dat de communistische politiebeambten op buitengewoon brute wijze zijn op getreden bij de sluiting der kloosters in Bratislava en in andere plaatsen van Slowakije. Grote troepen van politiebeambten drongen volgens oog getuigenverslagen gewapend met ba jonetten des nachts de kloosters bin nen. Zij dwongen de bewoners on verwijld de huizen te verlaten zon der hun zelfs de tijd te gunnen de allernoodzakelijkste voorwerpen me de te nemen. De paters en de zusters werden op grote vrachtwagens weg gesleept, terwijl zij op afschuwelijke wijze met geweerkolven en dergelijke werden afgeranssld. Zoals verder bekend is geworden, heeft de leider van de Slowaakse regering, dr. Husak. die ook belast was met de regeling van de kerkelij ke aangelegenheden in Slowakije, zijn ambt neergelegd. Tijdens een stormachtige kabinetszitting had hij zich tegen de sluiting der kloosters uitgesproken. Husak zou zelfs heb ben gezegd, dat hij op de eerste plaats Slowaak en dan pas communist was. Geen Amerikaanse bevrijding De Tsjechoslowaakse regering heeft de Amerikaanse ambassade in Praag verboden de vijfde ver jaardag van de bevrijding van het Westen van het land door de Ame rikanen te herdenken. Een derge lijke herdenking werd door de re gering in Praag „ongewenst geacht, omdat Zondag de vijfde verjaardag van de bevrijding van Tsjechoslo- wakije door het Sovjet-leger zal worden gevierd". De Amerikaanse ambassade wil de door haar militaire attaché, ko lonel Ginder, de vroegere comman dant van het negende Amerikaanse infanterieregiment, dat Pilsen heeft bevrijd, een krans doen leggen bij een monument in de stad. Hoewel de bevolking van Pilsen geld voor het monument heeft bijeengebracht hebben de autoriteiten geweigerd het te doen voltooien. Zij hebben er een schutting om geplaatst en die vol laten plakken met communis tische propaganda. De ambassade wilde verder in Che'b een krans la ten leggen op het Amerikaanse oor logskerkhof. De plaatsvervangende eerste mi nister van de Sovjet-Unie, maar schalk Boelgamin, is aan het hoofd van een grote Sovjet-delegatie uit Moskou in Praag aangekomen om de viering van Tsjechoslowakije's bevrijding bij te wonen. President Gottwald en het voltallige kabinet ontvangen het gezelschap. Het incident met de „Privateer" Nieuwe Amerikaanse nota De V. S. hebben gisteren in een nieuwe nota aan Moskou de Sowjet- Unie beschuldigd van negatie van haar internationale verplichtingen bij de behandeling van het incident met het Amerikaanse vliegtuig boven de Oostzee. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken verklaart in de nota, dat Rusland een onjuist ver slag van het neerschieten van het Amerikaanse vliegtuig op 8 April heeft gegeven. De nota zegt woorde lijk: „De regering der V. S. moet de regering van de USSR wijzen op de ernst, waarmede.zij de houding van de regering der USSR beschouwt in zaken van zulk groot gewicht". Amerika verwerpt nogmaals de Russische verklaring, dat het ver miste Amerikaanse vliegtuig het (door Rusland bezette) gebied van Letland heeft geschonden en zegt, dat de Amerikaanse regering tot de-con clusie moet komen, dat de Sowjet- Unie „niet alleen de verplichtingen, welke het Volkenrecht en het inter nationale gebruik de leden van het gezin der landen oplegt, niet is na gekomen. maar ook deze niet heeft willen nakomen". En een ontploffing Donderdagavond heeft zich in de straten van Rio de Janeiro een ont ploffing voorgedaan in een bus. die door hoog water was blijven steken. De bus geraakte in brand. 12 Inzit tenden verbrandden levend en 21 an dere liepen verwondingen op, van wie twee in ernstige mate. Omtrent het hoge water wordt het volgende gemeld: Hevige regenbuien hebben in Rio grote overAromingen veroorziaakt. Duizenden waren ge noodzaakt de nacht in tramwagens en bussen door te brengen. In het hart van de stad waadden brandweerlie den tot aan hun knieën in het water om mensen te bevrijden, die in hui zen en voertuigen door het water wa ren geïsoleerd. Elders moest een roei boot gebruikt worden om passagiers uit een bus te halen. In verscheidene wijken van Rio stortten huizen in. waarbij in som mige gevallen de bewoners om het leven kwamen. Vrijdagmorgen vroeg waren de straten overdekt met een dikke laag modder, die van de heuvels was mee- gespoeld. De volle omvang van de schade is nog niet bekend. KRONING VAN DE KONING VAN SIAM. Siams*23-jarige souverein Phoemi- phon Adoeldet, gekleed in zwarte ge waden van goud brocaat, heeft zich Vrijdag te Bangkok een met juwelen ingelegde gouden kroon op het hoofd geplaatst en zichzelf uitgeroepen tot „heer der aarde, ongeëvenaard in schittering en macht". Phoemiphon kroonde zichzelf, om dat tijdens de oude kroningsriten nie mand de koning mag aanraken. Slechts 100 uitverkorenen woonden de schitterende plechtigheid in de gouden pagode van het koninklijk pa leis te Bangkok bij. 101 Kanonnen en trompetfanfares deden den volke de kroning kond. 30 Vliegtuigen van de Siamese luchtmacht vlogen in for matie over de juichende mensenzee Zijn 18 millioen onderdanen vieren thans vier dagen kroningsfeest in di recte aansluiting op de feestelijkhe den ter gelegenheid van het huwelijk van de koning met de 17-jarige Sia mese prinses Sirikit Kityakawa. OPHELDERING VAN DE R.I.S. GEVRAAGD. Naar aanleiding van de arrestatie van enige Nederlanders te Makassar heeft de waarnemend Hoge Commis saris aan de regering der R.I.S. op heldering gevraagd. Te Makassar heeft deze voorts de militaire autoriteiten aldaar gewezen op de handelwijze tegenover leden van de Nederlandse gemeenschap te Makassar. Vernomen wordt, dat ver schillende Nederlanders gesommeerd werden binnen een half uur het huis te verlaten zonder dat andere ac comodate werd aangewezen. Voorts werden enige malen stenen naar hui zen van Nederlanders geworpen. Naar aanleiding van de moord op Nederlanders is door het Hoge Com missariaat eveneens een stap bij de regering der R.I.S. ondernomen. In dit verband wordt vernomen, dat se- i dert de souvereiniteitsoverdracht on- WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). VERANDERLIJKE BEWOLKING. In het Zuid-westen van het Jand aanvankelijk enkele opkla ringen, overigens over het al gemeen veel bewolking met vooral in de Noord-oostelijke helft van het land plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Oost en weinig verandering in tempera tuur. geveer zestien Nederlandse burgers vermoord werden, van wie elf in Oost-Java en vijf in West-Java. HEVIGE EXPLOSIE BIJ CATANIA. Op 10 km. afstand van Catania is Donderdag een munitieopslagplaats in de lucht gevlogen, tengevolge waarvan 18 personen om het leven zijn gekomen en 30 anderen ernstige verwondingen heben opgelopen. Een tweetal zware explosies deed de huizen in Catania schudden en verbrijzelde vensterruiten. Honder den mensen vluchtten in paniek de straat op. Aan tientallen arbeiders van een chemische fabriek in de buurt van Catania is eerste hulp ver leend voor snijwon'den, opgelopen door rondvliegend glas en stenen. De opslagplaats werd gebruikt om oud oorlogsmateriaal, dat door een Italiaanse firma was opgekocht, op te slaan. Men gelooft, dat arbeiders in het depot bezig waren de ontste- kingsapparatuur van de munitie te verwijderen toen de explosies ge beurden. In Catania zelf hebben de explo sies zoveel schade aangericht, dat men zich in een gebombardeerde stad waant. POGING TOT ROOFOVERVAL Naar wij vernemen is vanmorgen in het sigarenmagazijn A. M. Valen tin op de hoek van de Koningin Em- makade en de Jacob Obrechtstraat in Den Haag een poging gedaan tot het plegen van een roofoverval. Van omwonenden vernamen wij, dat een achttienjarige jongen de winkel zou zijn binnengedrongen Hij zou van de winkelier geld ge- eist hebben en hem met een dolk mes bedreigd en gewond hebben. Daarna is de jongeman op de vlucht geslagen. Hij werd echter in de Schuytstraat gegrepen. Alle Philips-, alle Erres-, alle Waldorptoestellen van de goedkoopste tot de duurste, voorradig bij PELTENBURG, Breestraat 109. De enige zaak in Leiden, die U deze keuze-voorsprong geelt. U behoeft dus geen stap meer te verzetten, alles bij elkaar. Nu bent U zeker van Uw keus en van een gloednieuw toestel. Is 't niet ideaal? De huurkoop is er zéér discreet en de bediening prettig. En.... je kunt er ook met een gerust hart contant kopen. TE KOOP Meloenen planten, oranje Annanas en net Meloenen. Bloemkoolplanten Lecerf en Slaplanten Attractie bij C. de Koning. Veursestraat weg 97. Leidschendam. te lefoon 336. 3640 AUTOBOXEN TE HUUR legen billijke prijs bij W. Meijer, Riindiik 172. Voorschoten, nabij de Haag sehe Schouw. Tel. Leiden: no. 22191.3655 GEVRAAGD: Te koop aangeboden een KINDERWAGEN Alien, die iets te vorderen hebben van. of verschul digd zijn aan de nalaten schap van wijlen de Heer THEODORUS LEONAR- DUS OVERMEER. in. le ven laatst zonder beroep, gewoond hebbende te- Uoogmade (Gemeente Woubrugge). Kerkstraat 75. overleden te Leiden op T8 April 1950. gelieve voor de 20e Mei 1950 hun vor deringen in te dienen, res pectievelijk Diun betaltin- gen te doen bij Notafis J. A. DIL. te Zoeterwoude. 7. 3646 AANGEBODEN Chrysler "Windsor 1949, 4 deure-Sedan, een paar dui zend K.M. gelopen, met radio, a'r condition etc. 2 Standard Vanguard, model 1940, 4 dours-Sedan. Plymouth 1947, 4 deure-Sedan. Hudson 1947, 4 deure-Sedan, m. radio en heater, Oldemobilo 1047, 4 deurs-Sedan. Skoda 1947, 4 o/d kap. Standard Eight 1947, 4 pers. Coach. Standard 1946, Station Car. Woleeley 14 P.K. .1946, 4 deure-Sedan. Morris Eight 1947, 4 pers. Coach. Renault 1946, 4 deurs-Sedan. GEBR. ZOET Dealers van Chrysler, Plymouth, Fargo, Standard on Triumph Voorburg, West.inde 91 - Tolaf. 77.82.47 in de nieuw gevestigde Tricotage-atelierB van N.V. EVANA TE SASSENHEIM Er is nog plaats voor: NAAISTERS. LEERLING NAAISTERS en STRIJKSTERS Goede Sociale Verzorging en prettige sfeer AANMELDEN: aan het bedrijf, Bijweglaan 5 te Sassenheim, dagelijks van 9 tot 17 uur en van 20 tot 21 uur; aan het ARBEIDSBUREAU LISSE, dagelijks van 9 tot 12 uur, dan wel op de zittings uren van dit Bureau te VOORHOUT (Ter Haar Romenystr. 1) des Maandags van 14.30 tot 15.30 uur; NOORDWIJKERHOUT des Dinsdag van 14.30 tot 16 uur. gevraagd, genegen af en toe in winkel te helpen. Leeftijd 30 tot 40 jaar. Brieven onder no. 3639 bureau van dit blad. NETTE gevraagd voor de Dinsdag en Donderdag. Aanmelden Steenstraat 57a. 3642 De Notarissen Jhr. P. GRAAFLAND te Amster dam en W. S. JONGSMA te Leiden, zijn voornemens op Vrijdagen 19 en 26 Mei 1950 telkens 7 uur nam. in het Notarishuis te Leiden, Kogewoerd 144 in het openbaar bij opbod en af slag te verkopen: Het gunstig gelegen en in prima staat van onderhoud verkerend hecht en sterk ruim Herenhuis met voor- en achtertuin en zij-ingang te Oegstgeest. in het Wil- helminapark no. 16. ge naamd ..Johan Henri", kad. bekend Sectie E num mer 2084 groot 2.60 Are. Het perceel is tijdelijk be woond echter onverhuurd. Grondbelasting: 76.40; Straatbelasting 26.82. Betaling der kooppeningen 26 Juni 1950. Bezichtiging in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 uur. Inlichtingen worden ver strekt uitsluitend ten kan tore van Not. Jongsma, Rapenburg 31. Tel. 25351- /v7 WAS ■J^'dosol tg s Edele Peli «njfwf9 op roeabelen, een prachtige g govendien.-- parket en Unole vUDOSOL, Peü «"jfw*® ddel ,eg.n l»* hel Khaielijk. Grot. 45 8 R. K. Hulp in de huishouding gevraagd in gezin van viif kinderen. Leeftijd niet be den de 25 jaar. Mevrouw Van Cleef. Haarlemmer straat 174. Leiden. 3645 ZONDAG 7 MEI Café v. d. GEEST ROELOFARENDSVEEN Uitsluitend R. K. 3649 NET MEISJE vcor de dag. in melkzaak, v. g. g. v. Liefst van bui ten. Br. onder no. 3609 bureau van dit blad. Te koop aangeboden: EEN NIEUWE bij J. J. Duijndam. Steek- terweg 53. Alphen a. d. Riir.. 3614 Selefoantjeó AANGEBODEN 2 Leert nu guitaar ac cordeon. banjo. enz. enz. Studie gelegenheid aan de school o. a.: Accor deons 10.— per maand. Spaanse guitaar voor 5 eer maand uw eigendom. Agentschap Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat no. 5. tel. 24358 2 Zijn Uw matrassen versleten? Wij repareren ze weer. Overtrekken, op maken. bijvullen. Prima Java Kapok en tijken. Laat ons van Uw zwaar verenbed een 3-delig ma tras maken. -Woning-in- richtmg Henk Regeer Haarlemmerstraat no 105, Tel 26602. 2 Visserij-artikelen. Ka toen. nylon fuikengaren, XL.ikenrotting fuikenlijn- pes. cachou. Tanol. paling- ruiken. vleugëlwant. 3-drs. fuikenzijde kleine gebben en kruisnetten. cïobberha- ken, nettennaalden, enz. Voor visserij-artikelen van cuds L. J. den Holder. •Tanvossensteeg 7577 Te lefoon 26901. 8066 2 Een goede raad. Laat nu uw stoelen repareren of opnieuw stofferen, maar dan door Woninginrich ting Henk Regeer. Haar lemmerstraat 105. Telef. 26602. de beste materialen prima bekleding en spoe dig terug- 2" Te koon 3 gave inmaak- potten 12. eiken theekast 17.50. luidspreker in sa- lonkast 20. Veurscheweg 153. drukbel (halte Gouden Leeuw) Voorschoten. 3626 i Te koop: pracht salon- karpet (grote maat) 135, Nieuw 3-delig zuiver ka- pek twee persoons bed- stel met kussens f 75. Kofferpathefoon 15 rij wielen 17.50 en 35, handnaaimachine 37.50. Hooigracht 55. 8068 2 Te koop aangeboden een auto merk Ford 1940. in prima staat 60 p.k.. loopt zuinig. 2-deurs. E. Har- togs Vrouwenkerkhof 15. Leiden Tel. 24105. 8069 2 Pootaardappelen. Eigenheimers. Bevelanders Rode Star. Noordelingen. Gekiemd aangeboden door A. H. Kuipers. Zaadhan- dei. Kerkstraat 84. Noord- vviikerhout. Tel. 406. 3643 2 Heren!! Hoe is het met uw oude hoed? Wij maken deze weer keurig in orde. Keren modeleren, nieuw lint en leer. „Hetro" Hoe- denrep. Inrichting Hooge- woerd 109. Korevaarstr 5. 2 Jonge hennetjes! van 2 en 3 maanden. Eerste kwaliteit en ingeënt. Steeds bij ons voorradig. Hoenderbedriif Vlashoven Tel- K 2533-393. Noordwii- kerhout. 3632 2 Te koop: Prima Belg- Herder, reu. half jaar oud. Aird. terrier, teef. kamp. afst. \V> jaar en Spaniel, pracht dier, zw. wit Alle arie zeer lief en overal bij vertrouwd. Rijnsburger- weg 101. Leiden. 8070 f2 Aangeboden een Duitse kruissnarige piano, merk Julius Feurich. Te bevra gen Waldeck Pyrmontstr. no. 32. f2 Theepotten 98 cent. /.he maten zelfde prijs. Losse kopjes met oor 19 en 29. cent. Grote maat diepe borden 39 cent. Kleine maat 29 cent. kop en scho tels 39. 49 en 59 cent. Vol op voorraad. I. V. A. Haar lemmerstraat 48, Novai. Noordeinde 43 8061 2* Wilt U goedkoop tim meren? Voor meer dan de heift goedkoper timmert U met. onze prima duims- schalen van circa 5 meter lengte- Houthanded Sten- ge: en Van Dorp. woon ark Dankbaarheid. Kort Galgewater te Leiden. 8074 f2 Polshorloges voor Da mes en Heren. Wekkers. Reiswekkers. Specialiteit gouden Verlovingsringen. Oo graveren kan gewacht worden. Reparaties aan Goud Zilver Uurwerken .De Goedkope Zaak" maar betere waar. S. v. d. Wa ter. Haarlemmerstraat 185. Tei 24469. 8076 f2 Ladders ophalen, stof- knopen knoopsgaten, ap- plicaten, pliseren. overlook aniouren. voor het stomen en verven voor uw kle ding onzichtbaar stoppen: Het bekende adres Jautse. Vrouwenkerkkoorstraat 7. Leiden- 8071 "2 Voor Moederdag. Moru g.aven vaasje met 8 stuks echte fluwelen kunst bloemen, samen 69 cent. Deze bioemen zijn .buiten landse import, iets aparts. Met inlevering van deze advertentie. I. V. A- Haar lemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43. 8063 '2 Badgeijser, brandkast, i nn enkast goed werkende badgeijsers. pracht Eng. brandkast merk Milners- patent, hang- en legkasten, vitrinetoonbank. stoelen. Smyrnakarpetje 90 buffetten, bureau, boeken kast. heren rijwiel. Nieuwe Riin 60 bij hoek Hooier. Tel. 22150. 8079 2 Dameskapsalon ..Mar guerite". Permanent Wave rlectr. 5.75. Permanent •mder toestel 10Apar t_- salons voor coiffure, huidverzorging. Manicure en Pedicure. Behandeling volgens afspraak. Oude Riin 2a h. Donkersteeg. telef. 24208. Ie étage. 2 Haantjes!!! Beperkt aantal slachthaantjes 40 cent- Eén dag vooruit be stellen voor het opvangen. Groeneveld's Broederii. Valkboumanweg. Rijks Eik. 15386 V. B. N Telef. 25590. Kerngezonde Hen netjes. Broed 1950. Heden leverbaar. Zondags geslo ten. 8058 2 Herenhoeden stomen. modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen voor vakwerk van Velsen. hoe- denkliiniek. Donkersteeg 3. TJ* Wat voor Moederdag? Natuurlijk een foto van naar kindje. Een serie van dïie verschillende, snoe zige briefkaartfoto's' voor f 3,25. maakt de kinder fotografie: Studio Koop man, Hooigracht 96. 8067 2 Metselbedrijf J. A. Ul- iee van Hoogendojmstraat 13. tel. 21872. is het aan gewezen adres voor al uw metselwerk en onderhoud van huizen. 2586 PERSONEEL 2 Winkelmeisje gevraagd in winkel van Huish. arti kelen. Ter opleiding in winkel en magazijn- Aan melden van 912 en 25 uur. Nova. Noordeinde 43. Leiden. 8062 2 Gevraagd in klein ge zin. wegens ziekte der tegenwoordige, een net R- K. Dagmeisje, niet be reden 18 jaar. Mevrouw WiitenburgIHofstée. de Laat de Kanterstraat 3. 2 Typiste. Gevraagd jon gedame. pl.m. 18 jaar, goed kunnende typen en met interesse voor het vak boekhouden. Br. on der no. 8078 bureau van dit- blad. 2 R. K. energieke jonge man zag zich gaarne voor enkele dagen p. w. ge plaatst in zaak er bedrijf, tegen redelijke vergoe ding. algem. en adm. ontw. Genegen alles aan te pak ken. Br. onder no. 8060 bur. van dit blad. 2 Eenvoudig meisje ge vraagd van 97 uur. Zon dags vrij- Br. onder no- 8065 bur. van dit blad. GEVRAAGD 2 R- K» Kosthuis voor alleenstaand meisje. Brie ven onder no. 8075 bureau van dit blad. 2 Gevraagd door 2 Med. Studenten gemeubileerde kamers zonder pension Br. onder no. 8057 bureau van dit blad. 2 6 oude Mahonie stoelen en ook ronde Mahonie- tafel te koop gevraagd, mag beschadigd ziin. Br. onder no. 3429 bureau van di4 blad. Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God de H. Geest op voorspïaak van onze lieve Moeder Maria en de H. Clemens. Maria voor het verhoren van onze gebeden. 3616 2 Net R. K. Meisje. 17 j.. zoekt leuke vriendin, liefst in bezit van fiets en kun nende dansen. Br. onder no. 8064 bureu van dit b'ad 2 Nationale Collecte voor het hulp- en reddings werk van drankslachtcxf- fers aller gezindten 1520 Me: 1950. vraagt collectan ten- Aanmelding voor 11 Mei Oude Vest 11. 3623 '2 Vrijbuiters spelen Dins dag en Woensdag met de Kermis in Café den Hol lander. Zoeterwoude- 8072 2 Wij repareren gebro ken porselein. Saksische groepen, antieke borden, beelden, krista'l. schildpad ivoor, paarlemoer, koper, brons. tin. enz. Schoonma ken en vernissen van schilderijen. Reparatie Perzische kleden. H- Bremmer. Haarlemmer, straat 99. ingang Goeger- ritstraat no. 1. Telefoon 22791. Leiden.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3