Vaticaanzender overgedragen WALA VRIJDAG 28 APRIL 1950 DE LEIÜSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN NATIONALE GELDINZAMELING NED. ROODE KRUIS. Plaatselijk comité van actie ingesteld. In het kader van de grote nationale geldinzameling ten bate van het Ned. Roode Kruis, over welke actie uit gebreide mededelingen zullen vol gen, werd Donderdagavond in hotel „Centraal", onder auspiciën van het plaatselijk Ned. R. K. bestuur, o. 1 v. de heer Ch. Bannier, voor Alphen aan den Rijn eveneens een comité van actie ingesteld. Het hoofd der afdeling voorlich ting en Fondsenwerving, de heer dr. J. C. C. Haar heeft, na een korte inleiding van de heer Bannier, een uiteenzetting gegeven van de struc tuur van dit comité alsmede zijn werkwijze en het doel der inzame ling. Hierbij belichtte spr. de niet minder dan 43 facetten van taken, die het Ned. R. K. verricht en bena drukte sterk, dat wil het Ned. R, K iets op dit uitgebreid terrein berei ken, er extra bijdragen moeten ko men van de bevolking zelf, voor wie het Ned. R. K. werkt. De contribu tie-bijdragen der leden verschaffen niet voldoende de benodigde geld middelen. Teneinde het charitatief werk te kunnen voortzetten ontwierp het hoofdbestuur een originele re clame-campagne, waarin ook Alphen aan den Rijn zijn aandeel zal bijdra gen. Het nieuwe comité is onderver deeld en samengesteld als volgt: Publiciteit en propaganda, de heren mr. R. A. Samson, voorz., H. Stee houwer P. Stouthamer. H. A. v. d Spelt, T. G. Varga, en R. J. W. Ver meulen. Bijeenkomsten: de heren C. Dusos- wa, voorz., W. Allart Jr., Albr. Hof land, P. Koren, H. S. Kroft en J. G. Verhoef. Administratie: de heren J. A. de Meij, voorz-, H- J. Jansen, A. P. Stuivenberg en C. D. J. Tolk. Werknemers- de heren J. v. d. Horst, voorl voorz., H. v. d. Akker. H. Brokaar. J. J. van Capel en Ph Rogaar. Speciale giften: de heren W Plomp, voorl. voorz.. F. P. Bos. J A. Lemkes. A. Oosthoek. L. J. J. Scheerder en T. Werneke. Woon- en zakenwijken: de dames mevr. M. de VriesSteenbergen, voorz., mej. "Lia Breukel mevr- M J. van Eekde Vrij, de heer M. van Gils. mej. I. Hofstee, de heren A. Marbus, E. v. d. Neut. mej. M. Slin gerland en de ho*"en C. Verhorst en H. B. van Wijk Jr. Als algemeen voorzitter treedt op de heer L. Spreij. Deze comité's zijn voor uitbreiding vatbaar naar inzicht van de voor zitters. In de bijeenkomst op 19 Mei. om 8.30tuur in Hotel Centraal" 'zul len de voorzitters(sters) deplan nen nader concretiseren. Ver. tot behartiging belangen Slechthorenden. In de zovenzaal van hotel-Centraal werd Donderdag avond op initiatief van de Alphense Vrouwenverenigingen een bijeen- korpst georganiseerd voor slechtho- horenden in onze gemeente. De Ned. Bond ter behartiging van de Belan gen van Slechthorenden verleende daarbij de medewerking. Het was mevrouw Herbig, die de aanwezi gen een welkom toesprak, waarna mej. Peters, propagandiste van de Bond, een causerie heeft gehouden over het nut van de hoorapparten enz. Mej. van Heijst uit Leiden, lera res in lippenlezen, demonstreerde, wat hiermede bereikt kan worden. De heer Roos zorgde op de bekende wijze voor de vrolijke noot van de avond, de aanwezigen beluisterden het gehele- programma door middel van gehoorapparaten, waarover zij vol lof waren. Het ligt in de bedoe ling tot de oprichting van een Al phense afdeling van deze zeer nutti ge Bond te komen. BOSKOOP Geboren: Anneke Wilhelmina d. v. E. J. Kerkhoven en A. van der Lee Ingrid Ellen d. v. P. J. Kooij en D. Goudkade Johanna d. v. N. Boere en T. Roos Robert Willem-z. v. W. den Hertog en M. S. van Voskuilen. Overleden: Cornelia van Stijn 72 j. weduwe van G. Snabel Frederik Le- onardus de Korte 66 j. HAZERSWOUDE (H. R.) Vriendenkring van het H. Sacra ment. Deze vereniging hield gis terenavond in het Parochiehuis on der voorzitterschap van de heer Jac. Zuidwijk haar eerste jaarvergade ring. Secretaris A. Schakenbos las de notulen en bracht een keurig jaarverslag waaruit bleek, dat het aantal leden wat bij de oprichting 42 bedroeg thans 103 bedraagt. Pa ter Antonius sprak hierna over Bulgarije. Spr. die zelf jaren in dat land als missionaris heeft vertoefd en in 1949 met wettelijke dwangmid delen moest vertrekken en de ge hele omwenteling tot het communis me daar heeft medegemaakt, zette op duidelijke wijze uiteen hoe het mogelijk was dat bij een geheel ge lovig volk een dergelijke omwente ling kan plaats hebben. Staat en godsdienst waren altijd zeer nauw verbonden, zodat de strijd zoals wij die kennen daar vreemd was, wat tenslotte tot verflauwing leidde. Öok öe slechte sociale toestand en de beloften Van het communisme heeft deze verandering mogelijk gemaakt, met het gevolg onderdrukking var» het geloofsleven. Met welke geraf fineerde methode dit gepaard ging werd door spr. duidelijk uiteenge zet. Met belangstelling werd deze uiteenzetting aanhoord waarna de pastoor nog een opwekkend woord sprak en hoopte, dat het ledenaan tal nogmaals verdubbeld moge wor den. Nadat penningmeester E. Bos werd herkozen sloot de pastoor met gebed. KOUDEKERK Zij houden hun pet op voor een nieuwe pet! - Op Zaterdagavond houdt de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" een muzikale rondgang door het dorp. Tijdens de rondgang zal een collecte worden gehouden om nieuwe petten voor de muzikan ten aan te schaffen, 't Hangt nu van Koudekerks bevolking af of deze rondgang voor K.N.A. een „pet mars" dan wel een „pettenmars" zal blijken te zijn. NOORDEN R. K. Middenstand. Uit het jaar verslag van de secr., bleek, dat de Middenstanders nog maat slecht ge hoor gaven aan het verlangen van de Bisschoppen om zich katholiek te organiseren. De vereniging telt 21 leden; dit moesten er bijna 50 wezen. Het jaarverslag van de pen ningmeester gaf een kassaldo aan van 132.66 Van de winkelweek, welke in Dec. '49 met Nieuwkoop samen gehouden was. was nog ruim 600.over. Van Nieuwkoop was een voorstel gekomen om hiervan een zeilweek te organiseren, doch Noorden voejde hier niets voor. Door Noorden werd nu een voorstel ge daan om dit bedrag te verdelen on der Wit-Gele en het Groene Kruis, of om anders het geld te bewaren voor de volgende winkelweek en dan hiervoor prijzen te kopen. In de rondvraag werd nog ge vraagd naar de mogelijkheid om de premies van verschillende sociale wetten te verlagen. Ook de premies van de vakgroepen waren veel te hoog. Volgens spreker zou het aan tal leden zeker toenemen wanneer deze contributies verlaagd werden. ROELOFARENDSVEEN „Treffers". Het eerste damesteam van Treffers promoveerde, door een 100 overwinning op Rustenburg I (Den Haag), naar de derde klas en zal dus volgend seizoen in de derde klas afd. Den Haag moeten uitko men. Proficiat dames. Reeds nu kun nen we alle belangstellenden voor de tafeltennissport in R'veen en om geving mededelen, dat er op Zon dag 7 Mei als seizoensluiting een groot tafeltennisgebeuren zal plaats hebben. Niemand minder dan Alozy Ehrlich, winnaar van het Internatio nale tournooi in Utrecht, waar hij in de finale de huidige wereldkamp- pioen Richard Bergmann versloeg, zal een bezoek brengen aan R'veen. Ehrlich (geboren in Polen) is reeds driemaal finalist der wereldkam pioenschappen geworden en behoort nog steeds tot 's werelds topspelers. Ook werden aan deze avond mee Cor du Buy,, W Heemskerk e.a. Hier ko men we uitvoeriger op terug. NIEUWS UIT DE OMGEVING NOORD WIJK Bloemenfeesten. Als sluitstuk der uitstekend geslaagde Bloemen feesten, had gisteravond in het Ca sino, dat zeer goed was bezet, de prijsuitreiking plaats. De voorz. van het Bloemencomité, de heer H. W. d. Wilk, gaf in zijn openingswoord een korte beschouwing over de goe de geslaagde bloemenfeesten Dank was het comité vooral verschuldigd aan de burgerlijke autoriteiten, op wie nimmer tevergeefs een beroep werd gedaan, terwijl ook vele par ticulieren door schenking van bloe men, aanleggen van mozaieken en versieringen veel hebben bijgedra gen tot het slagen der feesten Ver heugend vind spr. het feit, dat uit alles sprak een grote eenheid onder de Noordwijkse bevolking. Het bloe mencorso was goed geslaagd, doch kon volgens spr. nog beter en hier voor vroeg- hij in de toekomst aller medewerking. Dank bracht spr. nog aan het politiekorps voor de voor treffelijke wijze, waarop het het verkeer in goede banen heeft ge leid. Hierna werd overgegaan tot uitreiking der prijzen waarbij aan het einde door de Politie-Sportver- eniging aan het Herstellingsoord „Sole Mio" een bedrag van f 600.34 kon worden afgedragen, hetgeen deze vereniging bijeen had verza meld bij de versiering voor het po litiebureau. Tenslotte sprak de burgemeester nog enkele waarderende woorden tot comité en burgerij van Noord- wijk, waarbij spr. vooral de grote gemeenschapszin der ingezetenen roemde ten opzichte der gehouden bloemenfeesten. Na dit officiële gedeelte trad het „Miniatuur Cabaret" op, hetwelk met een zeer goed program een prettige avond bezorgde. Schoorsteenbrand. Donderdag morgen ontstond in het Herstel lingsoord Sole Mio een schoorsteen brand, welke zich aanvankelijk ern stig liet aanzien. Door kordaat op treden van het interne personeel, kon echtér erger worden voorkomen Schietvereniging. De wisselme- dailles werden deze week gewonnen door: J. v. d. Burg 94 p. Ie kl.; L H de Graaff 96 p. 2e kl.; P. Steen voorden 9 p. 3e kl. Van de dames behaalde mej. T. v. Oosten met 92 het hoogste aantal. NOORD WIIKERHOUT ZILVEREN KLOOSTERFEEST VADER ABRAHAM Op 4 Mei a.s. viert Vader-0verste van de St. Bavo Stichting alhier, de Eerw. Broeder Abraham, zijn zilve ren kloosterfeest. De jubilaris, in de wereld Th. W. Clephas geheten, is geboortig uit Venray. Enkele jaren uitgezonderd, is hij in de afgelopen 7.5 jaar voortdurend in de verpleging werkzaam geweest. Tot 1927 vanaf zijn intreding was hij in Gent in het Moederhuis van de Congregatie van ZOETERWOUDE ZESTIG JAAR GETROUWD Het echtpaar J. van Tol- G. van Tol-Vis hoopt op 8 Mei de zestigjarige brui loft te vieren. De buurtschap Gelders- woude zal dit heuglijk feit met alle luister vieren en nu reeds is de belangstel ling voor deze diamanten bruiloft zeer groot hetgeen goed te verklaren is. Het echtpaar woonde bij na onafgebroken in deze kleine buurtschap en 59 jaar in hetzelfde kleine huisje. Hannes heeft bijna zijn hele leven lang bij de familie Straathof in Gelderswoude gewerkt. De bruigom is 88 en het bruidje 82 jaar, doch de oude dag heeft deze echtelieden nog een goede gezond heid gelaten. Hun gezin telde 5 dochters en 4 zonen. Een grote wel een groot voorrecht haar ouden, nog, in zo blakende welstand te be zitten. De Zuid-oostelijke hoek van onze geimeente schijnt een gezonde streek te zijn. We hebben daar eenmaal een 65-jarige echtvereniging meege- schaar van klein- en achterkleinkin- maakt en onze 96-jarige inwoonster deren siert nu de diamanten kroon blijft nog zo kras, dat we vast op de en het is voor de 59-jarige dochter* 100ste verjaardag hopen. de Broeders van Liefde. In 1927 kwam hij naar Noordwijkerhout en is daar tot 1942 hoofd vaa het St. Jo hannes Paviljoen geweest. Van Noordwijkerhout vertrok hij naar Nijmegen en werd directeur van de Winkelsteeg, een inrichting voor moeilijk opvoedbare kinderen. Ver volgens kwam hij weer naar Noord wijkerhout in 1946. vertrok in 1947 als Overste naar Venray en werd door zijn overheid in 1948 aange steld tot Overste van de St. Bavo Stichting. Broeder Abraham heeft zich in de afgelopen jaren geheel ge geven voor de lijdende mensheid. Onder een stug uiterlijk draagt hij een warmkloppend hart, dat alles voor de patiënten over heeft. Voor de gestichtsbevolking begint het feest reeds des middags op 3 Mei. Dan zal in de grote feestzaal van de Stichting de R.K. Toneelvereniging „Jaja" opvoeren een toneelstuk over het leven van de Zalige Maria Go- retti. Die middag krijgen patiënten en personeel gelegenheid hun be minde Overste te huldigen. Op 4 Mei des morgens zal in de Kapel van de Stichting te 9 uur een plechtige H. Mis door Rector van de Gendt worden opgedragen tot inten tie van de jubilaris. Van 10 tot 11 uur is er voor belangstellenden een receptie. WARMOND Gemeenteraad. De Raad ver gadert Dinsdag a.s. des nam. 8 uur. Agenda o.a.: Vaststelling van een partiële wijziging van het uitbrei dingsplan, in hoofdzaak dezer ge meente, voorstel om te bepalen dat een herziening van het uitbreidings plan in onderdelen der gemeente wordt voorbereid, voorstel tot ver koop van grond gelegen aan de He renweg, voorstel tot het aankopen van een buitenklok ter plaatsing aan de gevel vaa het oude raadhuis. Koninginneverjaardag. De ver jaardag van H.M. de Koningin zal ook in deze gemeente op Maandag a.s. worden gevierd. Vergezeld van de beide plaatselijke muziekkorpsen zullen de kinderen in optocht door de gemeente trekken, waarna aan de kinderen een tractatie wordt ver strekt. Om 15.30 uur zal een grote wielerwedstrijd plaats vinden voor jongens van 16 tot en met 19 jaar en een wedstrijd voor mannen van 20 jaar en ouder waarvoor mooie orijzen beschikbaar zijn gesteld. Om 8 uur wordt door de Warmondse Fanfare een uitvoering gegeven op de muziektent- BIOSCOPEN. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Het spook van de opera", 14 jaar. Lido: „Ontsnapt van het Dui velseiland", 14 jaar. Luxor: „Hoog spel", 18 jaar. Trianon: „Madame Bovary" 18 jaar. Rex: „Roekeloos Avontuur", 18 jaar. LAATSTE BERICHTEN VROUW VERBRAND In het St. Anthonie Gasthuis te Groningen heeft zich gistermiddag een zeer ernstig ongeval afgespeeld. De 85-jarige weduwe Trijntje Al berts, di? een petroleumstel van de tafel wilde nemen, struikelde, waar door het stel omviel en de petroleum over de vloer en haar kleren stroom de. Voordat de weduwe het petro leumstel weer recht kon zetten had den reeds haar kleren vlam gevat. Op haar hulpgeroep kwam een in het gasthuis werkende timmerman toegesneld. Hij kon echter weinig meer uitrichten. De kleren van het slachtoffer waren reeds verbrand. In zorgwekkende toestand werd hèt slachtoffer naar het academisch ziekenhuis overgebracht, waar gisteravond is overleden. terugkerende nvilUaiAeti „ZUIDERKRUIS" Met het troepentransportschip „Zuiderkruis", dat vermoedelijk op 11 Mei te Rotterdam zal arrive ren, keren o.a. de volgende militai ren naar huis terug. Leiden: H. Spies, Tollenstraat 1; Sergt. H. Th. de Wilde, de Costa- straat 48; Korp. K. Botermans, Toussaintkade 7a; Sertg. L. J. B. Derksen, Plantsoen 51; Sergt. M. A. G. Bergers, P. de la Courtstraat 24; A. G. Koppers, Oude Vest 85; J. Schellekens, Stille Rijn 10. Leidschendam: T. Th. J. v. Mei zen, Damlaan 46; Sertg. J. Groene- velt, Smidlaan 13; P. G. Alblas. Sluisplein 13a; Ch. Visser, Broek- weg 19; M. L. v. Gessel, Veursche- straatweg 136. Lisse: Korp. I. W. v. d. Haan, Ju- lianastraat 46; Sergt. J. de VLser, v. d. Veldstraat 38; Sergt. Maj. K. v. d. Wolff, Julianastr. 164, H. A. Wvnands, Delfweg 32. Nieuwkoop: I. Vermey, Noordse- weg 29. Nieuwveen: Korp. C. M. G. de Boer, W. P. Speelmanwèg 103. Roelofarendsveen: Korp. G. M. Hölscher, Zuideinde 132. Sassenheim: N. v. d. Vis, Hoeve „Postwijk"; S. M. A. P. Ruigrok. Rijksstraatweg 73. Voorschoten: le Luit. P. W. van Leeuwen, Duivenvoordestr. 6. Wassenaar: C. A. Stuit, J. de Wittstraat 30. Warmond: C. G. v. Es, Padox- terrein; Adj. W. A- v. Es, Heren weg 12. Zoetermeer: J. C. v. Dorp, Voor weg 153. Boskoop: W. J. de Bart, Badhuis weg 1; J. C. Verheul, Nieuwstr. 114; D. L. Regt, Rozenlaan 45. Katwijk: H. N. Hoek, Station straat 10; C. «Th. v. Schie, Noord- wijkerweg 74, Katwijk a. d. Rijn. „TABINTA". Met het troepentransportschip „Tabinta", dat vermoedelijk op 16 Mei a.s. te Amsterdam zal arrive ren, zullen o.a. de volgende militai ren repatriëren. Leiden: J. T. v. d. Kley, Park straat 22, G. yerschoor, R. Visser- straat 1, korp. u Molijn, Rapenburg 27a, J. Scharlo, Doezastrat 27a, H. Bink, Haarlemmerstraat 117, D. Heij- mans, Medusastraat 7a, korp. L. Noort, Kanaalstraat 1, J. de Jong. Fr. v. Mierisstraat 28A, le luit. J.' W. Meyer, Hugo de Grootstraat 19, H. J. v. Veen, J. Lievenstraat 31, M. J. v. d. Zeeuw Groenoordstraat 36, G. De- vilee, Drifstraat 37A, D. Meyer, Joh. W. Frisostraat 17. Voorhout: sergt. L. G. Nijssen, Prinseweg 11, F. C. v. d. Wilden, Toornlaan 10, I. H. Tetteroo, Mgr. Broerestraat 16. Zoetermeer: H. H. Hagers, Beu- ,kelsweg 3, A. Dorst, J. L. v. Rijweg 37, A. A. Lagerwaard, Leidse Wallen 72„ korp. W. J. Stoutjesdijk Zeg waardstraat 134. Roelofarendsveen: P. J. M. v. Klink, Noordeinde 156. Rijnsburg: J. v. d. Mei, Burcht straat 9, koi-p. A. de Mooy, Lange- vaart 37. Sassenheim: C. J. Berg, Menne- weg 61, D. Zuilhof. Wilhelminal. 10. Lisse: W. v. d. Vlugt, Heereweg 36A. Oegstgeest: P. M. v. d. Kooij, Rhijnzichtweg 175. Leiderdorp: J. v. Winkel, Hoofd straat 122. Noordwijkerhout: G. J. v. d. Berg, Zeestraat 71, sergt.-maj. A. Th. v. d. Slot, 's-Gravendamseweg. Leidschendam: W. J. Groeneweg, Dr. v. Noortstraat 140, J. C. Lager- berg, Rietvinklaan 8, Th. J. v. Leeu wen, Veursestraatweg 217, W. P. Spigt, res. 2e luit. Koningin Juliana- weg 5, J. W. Wensveen, Damlaan 7, C. J. Halverhout. Sluiskant 27. Bodegraven: N. C. Kapteyn, Nieuw- straat 53. Ter Aar: C. Koetsier, C40. Nieuwkoop: G. Kwakkenbos, Zuid einde A26, L. Voorend, Hollandscha 15. Katwijk: S. v. d. Plas, Sanetlaan 12 Zoeterwoude: E. W. Musse, Hoge Rijndijk 43. Aarlanderveen: J. M. Klein, Ma ch ine weg 14. Hazerswoude: I. J. v. Gemeren, Roemer 2. Noordwijk: sergt. J. Bakker, IJmuiderstraat 15. Hillegom: W. L. v. Berkel, Sta tionsweg 90. „JOH. v. OLDENBARNEVELT". Met het passagiersschip „Johan van Oldenbarnevelt", dat vermoedelijk op 16 Mei a.s. te Amsterdam zal arrive ren, keren o.a. de volgende personen naar het vaderland terug: Leiden: M. Hendriks-Selier, Witte Singel 7. Bodegraven: A. de Kort, luit t. zee, Wilhelminastraat 28. Wassenaar: F. J. Oosterveen, Bloe- menstraat 75; E .M. Oosterveen- Schut, idem. Noordwijk: A. Th. Vink-Berbee, Jan Kloosterstr. 17; A. C. Vink, idem. Aan comité Radio-Anno Santo In de groote zaal van de K.R.O.- studio te Hilversum werd deze mor gen de Vaticaanzender, het geschenk, dat Katholiek Nederland ter gele genheid van het Heilig Jaar aan Paus Pius XII aanbiedt, aan het co mité „Radio Anna Santo" symbolisch overgedragen, in de vorm van een maquette op 1/20 van de ware groot te. Mr. Jan Derks, voorzitter van het werkcomité, begroette allereerst kardinaal de Jong, „zonder wiens medewerking dit geschenk zeker niet tot stand zou zijn gekomen". Toen de maquette, uitgevoerd door Philips Telecommunicatie Industrie, die de zender bouwt, was onthuld, aanvaardde mr. J. R. H. van Schaik, voorzitter van de stichting Anno San to, met deze maquette symbolisch de Vaticaanzender. De maquette zal half Mei per K L.M. naar Rome wor den gestuurd en tijdens een bijzon dere audiëntie van de Nederlandse Bedevaartgangers op 18 Mei aan de Paus wordqn aangeboden. Namens geheel Katholiek Neder land bracht Z.Em. kardinaal de Jong hartgrondig dank aan allen, die aan de totstandkoming hebben medege werkt. „Wij verheugen ons, onze dierbare Heilige Vader, wiens woorden wij steeds met bewondering aanhoren, dit bewijs van onze aanhankelijk heid te kennen aanbieden. God geve Zijne Heiligheid nog vele zegenrijke jaren". SCHEEPSBERICHTEN CHESHIRE (tr.) 16 Mei verw. van Djakarta naar R'dam (25 Mei van Melbourne naar Sydney).; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Djakarta A'dam 27 April 250 m. W. Minicoy; SIBAJAK, R'dam—Australië 27 April in Rode Zee (th. Port Sudan). SKAUGUM, Djakarta—R'dam 5 Mei verw .te R'dam; ZUIDERKRUIS, DjakartaR'dam 30 April 12 u. verw. te Suez. BALI DjakartaA'dam 27 April van Liverpool; GENERAL R. L. HOWZE (Tr.) Djakarta—A'dam 27 April van Gibraltar; GENERAL W. M. BLACK (Tr.) 25 April van Djakarta naar A'dam (16 Mei ver wacht); GROOTE BEER (Tr.) A'damDjakarta 27 April 80 m N. Finisterre; INDRAPOERA, R'dam Djakarta pass. 27 April Gibral tar; KOTA INTEN 28 April te Dja karta van R'dam; SKAUGUM (Tr.) DjakartaR'dam 27 April van Portsaid; ZUIDERKRUIS Djakar taR'dam pass. 27 April Aden. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). Plaatselijk opklaringen. Matige, tijdelijk krachtige wind uit Westelijke richtingen. £waar bewolkt met opklaringen en aanvankelijk nog enkele buien. Ongeveer dezelfde tem peratuur als vandaag. C. W. MENS, Voorstraat 4648, Voorschoten, viert op 29 April zijn 3e Indische verjaardag te Djakarta. C. VAN HOLSTEIN, Bloemhofstraat 18, Alphen a. d. Rijn, April zijn le Ind. verjaar dag te Djakarta. MARKTBERICHTEN DELFT, 27 April. Vee. Aanvoer: 1 paard, 40 runderen, 73 varkens, 194 nuchtere kalveren, 501 biggen, 57 schapen of lammeren, 60 weide- lammeren, 12 geiten of bokken. Prij zen: voor kalf koeien 600750, nuchtere kalveren 3040, biggen 28—42, lopers tot 80, schapen met lam 110145, weidelammeren 28 35, Handel kalm. LEIDEN, 28 Apri. Vee. Aanvoer: 6 fokstieren, 1 slachtstier, 160 kalf- en melkkoeien, 154 varekoeien e.a., 90 vette koeien, 30 vaarzen, 15 pin ken, 1 vet kalf, 371 nuchtere slacht- kalveren 10 idem fok, 55 weidescha- pen, 170 vette lammeren, 382 limme- ren, 47 zeugen, 236 mestvarkens 326 biggen. 5 paarden, 3 veulens, 11 bok ken en geiten. Prijzen: kalf- en melk koeien T 750950 en varekoeien e.a. 500675 handel flauw; vette koeien 800—1050, 2.60—2.80 per kg. han del levendig; vaarzen 450700 en pinken 325450 handel flauw, nuchtere slachtkalveren 2042 en idem fok 5060 handel stug; wei- deschapen 95105, en vette lamme ren 8095 handel willig: mestvar kens 5590 en biggen 2842 han del matig, bokken en geiten 1530 handel matig. Kaas. Aanvoer 36 partijen Goudse en 1 partij Leidse kaas. To taal 37 partijen, zware 1.89, 1ste soort 1.801-85 en 2e soort Goudse 1-74—1.79 per kg., le soort Leidse kaas 1.67. Handel goed. CORSETTEN VOCR IEDER FIGUUR met meer heup 1,17.50 zonder veter (.18,50 met buikband (.22.25 Charme gratie en WALA zijn één. Wala-Corsettenmagazijn Stationsweg 6 b 2 Huis te koop aangeb. met gehele inventaris. Bak huis Rozeboomstraat no. 7 Leiden. 7980 Het Ringenhuis. Gespe cialiseerd in gouden ver lovingsringen. Grote keu ze zilveren en verzilverde artikelen. Eigen atelier voor reparaties aan goud ziiver. horloges. Ook gra veerwerk. Spoedig en bil lijk Hoogste prijzen oud goud. Morsstraat 9. Tel. nn. 24920. 2 Wringers vanaf f 22.50 wringers met één iaar ga rantie. grote sortering, laagste prijzen, wringer- bok 8.90. keukenuitzet- ten. le kwaliteit compleet 27.50 enz. Wringerrollen versleten, wij bekleden ze. Langezaal, Stille Rijn 7, Tel. 26545. 7983 2 Bij ..VRIKA" kopen is reilig kopen, schoonmaken s een genoegen als U trappen. borstelwaren, sponzen, zemen, emmers, dweilen. mattenkloppers enz. van ..Vrika" gebruikt ..Vrika". Huishoudmaga- ziin. Hogewoerd 97. 7942 2 Laat van uw kindje een serie snoezige foto's maken- Later bent U er o. zo blii mee. Natuurlijk, dan bij Studio Koopman. Hooigracht 96. Drie ver schillende briefkaartfoto's vcor 3.25. 7826 2 Straathof is goedko per. 200 gram ijswafeltjes 47 cent. 100 gram rum bonen 25 cent ook boter, kaas en vet tegen de laag ste prijzen. Haarlemmer straat 142. tel. 23449 te Leiden. 7954 EEN 6 CENT SIGAAR Wij brengen U het eerste 6 cent sigaartje van prima kwaliteit in kistjes van 50 stuks voor slechts f 3.— per kist. Profiteer van deze tjjdeljjke aanbieding. Een enorme sortering shag op het juiste vochtgehalte gehouden in onze speciale bevochti- gingskast. Voor liefhebbers volop zware Van Nelle shag le soort van 75 cent per pakje. Sigarettenmerken te veel om op te noemen, maar de laatste merken dio wjj U aanbevelen zijn Palmerton Virginia met kurk mondstuk 80 cent, Arsenal een extra lange Amerikaanse sigaret van British Am. Tobacco f 1.per pakje en een originele Imp. sigaret merk Convoy f 1.20 per pakje. KEES DE BOCK K0REVAARSTR. 55, (hoek Jan van Houtkade) Tel. 26835 2 Kop en schotels 39 ct. echt Piateel modern mo del Theepotten, alle maten 98 cent. porselein theeser vies met fraai bloemdé- cor compleet 13.65 en J7.65, kinder kop en schotel 29 cent. I. V. A. Haarlemmerstraat 48. No va. Noordeinde 43. 7964 2 Emaille stofblik 79 ct. ;n diverse kleuren, fabri kaat Beccon. extra zware 'kwaliteit. 2e keus. Vast gestelde priis 1-65- Met inlevering van deze adver tentie voor 79 ct. Geldig tot 6 Mei. I.V.A. Haarlem merstraat 48. Nova. Noord einde 43. 7963 2 Te koop: 2 pers. ma honie hout ledikant f 20 pei stuk. 2 pers. hoofdpe luw z. g. a. n. 7-50 per stuk 1 pers hoofdpeluw 4.50 per stuk. 1 pers. hout ledikant met spiraal, en kapokbed met hoofd peluw 30. 2 pers. stroo- matrassen 7-50. allemaal kr.ap beddegoed. F. v. d. Pluym. Janvossensteeg ,51. 2 Nolets Drogisterij, Morsweg 5. levert Ui Fru- ïetta vruchten rollenf King Faam en V.S. pepermunt wybert. Puromint en Miinhardt Salmiak tablet ten Ademin. Valda. Lau rierdrop, rollen zoutedrop, Vicks en Dampobon'bons. 2 Waarom een Giraffe e;n lange nek heeft weten w* niet. We weten wel dat de Volle Neef Dief- st.eeg 19. de speciaalzaak van Leiden is voor feest- mutsen. slingers, fop- en schertsartikelen. 7976 2 Met onze bouwelemen ten, kan elke knutselaar zelf zijn zolderkamer af scheiding. kas of werkta fel maken. Geheel Vlak. sterk en goedkoop. Vraagt priis en vakkundige voor lichting bii Kaay. Hoge woerd 99. 7943 Adverteert in dit blad

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3