NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK Gemeenteraad Noordwijkerhout ZATERDAG 22 APRIL 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN premiekeuring van het zwartblaar-veeslag Begunstigd door gunstig weer werd gisteren de Stierenkeuring ge houden. Op het keuringsterrein, na bij het raadhuis werden ongeveer 'n 50-tal stieren ter keuring voorge leid. De jury bestond uit de heren A- Louter, secretaris van de Prov. Regelingscommissie van Z.-H., en J. v. d. Goot, inspecteuh van het NRS te Wassenaar, terwijl als arbiter op trad de heer ïr P. Verhoeven, Rijks- veeteeltconsulent te 's-Gravenhage. Vergeleken bij andere jaren werden minder stieren ter keuring voorge leid. Dit vindt zeer zeker z'n oor zaak in de toename van de kunst matige inseminatie, waar reeds tal van boeren toe overgegaan zijn. Thans volgen de uitslagen. Groep eenjarige-stieren: la prijs eig. C. A. Langeslag, Woubrugge; lb pr eig- H v. d. Stoel, Zoeterwoude; lc pc. eig, O. Onderwater, Zoeter woude; ld pr. eig. W. C. v. d. Vis Alphen o. d. Rijn; 2a pr. eig. M. J. N. v. d. Weyden, Langeraar; 2b pr. eig. J. Los Alphen a. d. Rijn 2c pr. eig. C. P. Roest, Zoeterwoude; 2d eig. C. v. Zwieten Alphen a. d. Rijn. Onderstaande stieren behaalden een derde premie: Hoop v. Haer eig. H. Roest, Zoe terwoude; Johan v. Stoomzicht eig. H. Blijleven, Nieuwkoop; Wynand eig. H. P. de Groot, Ter Aar; Theo eig. M. v. Gaaien, Öazerswoude; Pe ter eig. J. v. Leeuwen, Aiohen a. d. Rijn; Olympus eig. A. d. Hertog Al phen a. d. Rijn; Condor eig. A. v. Dort), Hazerswoude; Julius eig. N. v. d. Akker. Alühen a. d. Rijn, Hendrik v. over 't Veen, eig. J. H. Voorbij Hzn Alphen a d. Rijn; Kadin's Go- vert eig. J. Los. Dit was een vrij goede klasse stie ren met enkele zeer goede koonum- mers vooral Apollo 2 muntte uit door z'n tyoisehe evenredige bouw; in 't bijzonder vermelden we de eigen-gefokte stier Heridon van W. C. v. d Vis, die eveneens een mooie evenredige bouw vertoonde. Groep tweeiarige stieren: la pr eig J. D. v. d. Akker. Al^hen a. d. Riin, lb pr. eig. D. v. Os Riinsaterwoude; lc pr. eig. L. Eykelenbooirf, Riinsa terwoude: 2a pr. eig. H. Voorbij en J. Los Aiohen o. d. Riin: 2b pr. eig. A. C. K^ot, Hazerswoude, 2c priis ei?. A. Cats, Ter Aar, 2d pr eig L. Verduyn en L. v. Vliet. Ter Aar, 2e pr ei?. H. B. v. Leeuwen, Stomn- wijk; 2f or. eig. N. P. Kaotevn, Ha zerswoude, 2g pr eig. P. de Jong, Zoeterwoude, 3a pr eig. A. v. d. Ma- rel, Nieuwkoop; 3b pr eig. W. Hoo- pendoorn. Nieuwkoop. 3c pr eig. D. C. v. d. Vis, Koudekerk a. d. Riin 3d pr. eig. T. J. v. Woudenberg, Zeven hoven. Deze rubriek was van een goede kwaliteit vooral Adam ^047 S van ,T. D. v. d. Akker opviel door ziin pri ma bouw en evenredige verhoudin gen Groeo 3 jarige stieren: la ur ei?. C. v. Zwjeten. Aiohen a. d. Riin, lb pr. N. S. Onderwater. Stomowiik, 2a pr. ei». P. B"lk, Riinsaterwoude. 2b priis ei?. H. Ro°<Jt. Zoeterwoude 2c eig. A. v. Dorn Hazerswoude: 2d pr. ei?. Q. v. d Horst. Zoeterwoude. Een kleine goede groen. waarvan Herion al heel ?unsti? afstak, het geen reeds bewezen werd op de Na tionale tentoonstelling te 's-Herto- genboseh. 25-Jarig bestaan betonfabriek. Voor de directie* en het personeel der betonfabriek Duinker en Ver- ruijt was het Vrijdag wel een zeer bijzondere dag. Die dag immers werd op feesteliike wijze het feit her dacht, dat het 25 jaar geleden was, dat de fa. werd opgericht. Des mor gens kwam het gehele personeel met hun dames en de firmanten in de grote zaal van het Nutsgebonw bij een. Het was hier de heer C. Ver mijt Jr. die een kort welkomstwoord sprak. De heer P. Duinker Sr sprak een herdenkingsrede uit. Na de oor log kwam het bedriif eerst pas goed tot ontplooiing; steeds meer terrein moest worden aangekocht en met het bedrijf de N.V. Nederlandse maatschappij „Spanbeton" heeft het thans een kleine 180 man in dienst De heer Keereweer sprak namens het gehele personeel de 'jubilerende directie toe. Namens 't personeel bood spr. een tweetal wandborden aan, voorstellende het oude bedrijf en zoals dit heden ten dage is. Een nieuwe kantoorklok en prachtige bloemen voor de dames Duinker en Verruijt completeerden de cadeaux van het personeel. Ook een tweetal leden van het personeel jubileerden gelijktijdig n.l. do heren G. van Klaveren en J. Vonk. Zij werden op hartelijke wijze toegesproken door de heer A. Ver ruilt, die vooral hun ijver en trouw voor de zaak ten voorbeeld stelde. Een horloge werd hen aangeboden benevens de gedenkpenningen en oorkonde van de Maatschappij voor handel en nijverheid. Het was de heer J. v. d. Plas die namens het personeel beide jubila rissen toesprak. Namens het perso neel bood hij een lamp en een kap stok met kleed aan alsmede bloemen voor de dames. Het verdere gedeelte van de dag werd doorgebracht in Den Haag waar het grote gezelschap met auto bussen heen vervoerd is. Daar werd de kofietafel gebruikt, waarna in Hoek van Holland het bouwen van de door de fa. gefabriceerde systeem- woningen bezichtigd werd. In Rot terdam in het Beursrestaurant wacht te een gezellige middag met Rens van Dordt en zijn gezelschap, waar na een groot diner het zijne er toe bijdroeg de stemming tot een hoogte te brengen zoals dit nooit verwacht zal zijn. De heer Brasker maakte zich hier tot tolk van allen en sprak zijn dank uit voor deze on vergetelijke dag. BODEGRAVEN Huishoudschool. Bijna een jaar beeft de verbouwing geduurd, die van het verenigingsgebouw „Reho- both", waarin de Ghr. Nijverheids school was ondergebracht, een vol ledige Industrie- en Huishoudschool heeft gemaakt. Voor de feestelijke opening was gisteren „Berea" stamp vol met genodigden en vele officiële personen en notabelen. De burge meesters van Bodegraven en Zwam- merdam spraken welkomstwoorden. HAZERSWOUDE Verkiezing Prov. Staten. Voor de stemming der Prov. Staten worden zieken en oude van dagen in de ge legenheid gesteld, zich naar en van het stembureau te laten rijden. Zij kunnen zich opgeven voor het dorpsgedeelte bij de heren N. P. Cap- tein en M. G. L. de Boer; voor de Groenendijk de heer H. Borst; voor het Zwaantje.de heer J. L. v. Benne- kom. Tijdig opgeven wordt gevraagd, in ieder geval voor Dinsdag 25 April 12 uur. LEIDERDORP K.V.P. Zieken en ouden van da gen die a.s. Woensdag voor de stemming moeten worden gehaaid, gelieven zich op te geven aan de heer F. Zandbergen, Hoogmadcse- weg 40. LEIMUIDEN Leimuiden. E.HB.O. Donder dagavond hield de afd. van de Ned. Ver. voor E.H.B.O. haar jaarverga dering onder leiding van mevr. Heenk in café Sneeboer. Na de no tulen volgde een kort jaaroverzicht van de secretaris de heer H Meijer. Alle geslaagde traden toe tot de vereniging. Het ledental is nu 25. In het afgelopen jaar was 12 maal hulp verleend. Hoewel nog niet alle le den zijn voorzien van 'n volledige verbandtrommel is de materiaalpo sitie toch belangrijk verbeterd. De heer C. G. Verhoeven presenteer de het finantieel jaarverslag, met een batig saldo groot f 18.50. De ontvangsten hadden bedragen f 301,68, en de uitgaven f 283,18. Het geldelijk bezit bedroeg op 1 Jan. '50 f 45,85. De heren B. Loosbroek en D. Kroon controleerden het be heer van de penn., waarop niets aan te merken viel. De heren Meijer en Verhoeven werden wederom in het bestuur gekozen, terwijl de heer D. Kroon de opengevallen bestuurs functie bezetten. Het bestuur drong hierna aan op een regelmatig bezoek aan de oefenavond, die in het ver volg iedere 3e Donderdag van de maand gehouden zal worden. Na enkele ingekomen stukken werd de vergadering besloten met de mede- dèling dat thans op de volgende plaatsen een volledig uitgeruste verbandtrommel aanwezig is: A. Los, Nieuwe weg; J. v. 't Wout, Dorpstraat; Pontveer v. Staveren, C. Verhoeven, Vriezeweg; H. Heenk Nieuweweg; W. du Pau, Oosteinde en St. Jozefklooster te Rijnzater- woude bij G. Bergshoff, en J. van Egmond. Bovendien is een verband- post van het Ned. Rode Kruis ge plaatst bij B. Willemstein, Leimui- der dijk. NIEUWKOOP Wit-Gele Kruis. Medegedeeld wordt, dat Zr. Huitenga te Noorden (alleen bij spoedgevallen) is te be reiken per telefoon onder nr. 18 (Boerenleenbank) t.z.t. zal de zuster zelf over een telefoon beschikken. Het verslag van de secr. vermeldt het volgende: Dé zuster verrichtte o.a. 1054 ziekenbezoeken, 420 kraambe zoeken aan 18 kraamvrouwen, 102 keer werd materiaal verstrekt. In 1949 werd ontvangen 3.734.78 en uitgegeven ƒ3.646.06. Mevr. Rijnbeek-Tibboel en de heer Th. J. F. Teunissen worden in het bestuur herkozen. Het voorstel van het bestuur om het bestuur met één persoon uit te breiden wordt aange nomen en dienovereenkomstig werd de heer C. C. van Koert gekozen. Bij de rondvraag dringt de heer M. W. v. Zoest er bij het bestuur op aan zo veel mogelijk noodzakelijk mate riaal aan te schaffen. Filmavond E.H.B.O. Na een in leiding door de heer Warmelink werd allereerst een gedeelte van een filnr vertoond, die welwillend was afgestaan door de Amerikaanse ambassade; nl. „Amerika in Beeld" De filmstrook behandelde een on derzoek naar de oorzaak van de ziekteverschijnselen, die waren op getreden bij een electro-lasser op een grote scheepswerf in de USA. Hierna werd de Oranje-kruis-film gedraaid. De heer A. Blijleven, voorz. van de afd. Nieuwkoop vertelde in de pauze de aanwezigen iets van het nieuwe zuurstofapparaat, dat kon worden aangeschaft dank zij de ge meentelijke subsidie. De voorzit ter bracht dan ook nog eens hartelijk dank aan het gemeentebestuur. Na de pauze kreeg men nog een film te zien over de medische weten schap in Amerika. Tenslotte bood de heer Blijleven een pakje heerlijke Nieuwkoopse krakelingen aan de heer Warme link en van Roon aan. """rna hij de zeer leerzame avond sloot NOORDEN Oranjevereniging. De Oranje vereniging Noorden hield in het café Pietersen haar jaarlijkse leden vergadering. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat er nog een klein batig saldo was. Hiervan zou f 50.afgezonderd worden om een fonds te stichten voor het mo nument, welk ontwerp bij de jubi leumfeesten was ingezonden. Op 4 Mei om 19 uur zal de dodenherden king plaats hebben met een krans- legging op het graf van de gesneu velde soldaat S. v. Capel. De Oranjefeesten zullen plaats hebben op 12 en 13 Sept. Vermoedelijk zal op 12 Sept. een fokveedag gehou den worden door de L.T.J. OUDE-WETERING oprichting v.v.v. een feit. De bijeenkomst tot oprichting van een vereniging voor vreemdelingen verkeer wend zeer druk bezocht. Hier bij waren o.m. tegenwoordig de bur gemeester van Alkemade, de heer Vermeer namens de autobusondern. Maarse Kroon, de heer van Zwie- ten, voorz. van de Z.H.IJ.B., de heer mr. R. H. Woltjer, directeur van de Prov. V.V.V. Zuid-Holland en tal rijke zakenmensen en belangstellen den ter plaatse. Allen werden ver welkomd door de heer M. R. v. d. Veld, die de leiding van deze verga dering op zich genomen had. Spr. zette het doel van de V.V.V. uit een en het nut, welke deze voor Oudewetering zal kunnen afwerpen. Hierna was het woord aan mr. R. Woltjer, die een inleiding hield over het belang van de V.V.V., speciaal met betrekking tot Oudewetering. Vervolgens werd door de heer v, d. Spek van de A.N.V.V. een film ver toond over Walcheren, waarna het woord was aan de aanwezigen om zich over de V.V.V. uit te spreken. Ook de burgemeester van Alkemade nam het woord, en adviseerde om op deze bijeenkomst principieel tot op richting te komen, daar hij de V.V.V. in zijn gemeente en wel speciaal voor Oude Wetering van zeer groot belang achtte. Wij moeten de Braas- semermeer met zijn mooie oevers middels de V.V.V. meer aantrekke lijker maken voor de watersport. Dit rijke bezit moeten wij uitbuiten. Met 25 leden en diverse toezeggin gen werd de oprichting hierna een feit. Voor de belanghebbende leden werd de contributie bepaald op 10 en voor belangstellende leden op 2.50, waarbij tevens dc wens werd geuit, dat nog velen tot deze, belang rijke vereniging zullen toetreden. Unaniem werd hierna de burgemees ter van Alkemade tot ere-voorzitter benoemd. Hierna ging men over tot verkie zing van een voorlopig bestuur, met als resultaat dat de heren M. A. v. d. Veld, P. Krispijn, P. van Dam, A. de Blaay en C. van der Meer Jr. werden gekozen. Tot slot werd de film Bloembollen-festijn gedraaid. De raad van Noordwijkerhout kwam Vrijdagavond om 7 uur in voltallige vergadering bijeen Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Stichting „Kraaincentrum Noordwijk'', waar op voorlopig afwijzend werd be schikt. Hierna komt aan de orde een voorstel van B en W oir? van de St. Hieronymus Aemilianusstichting te Amsterdam, een strookje grond over te nemen ter verbreding van de Kerkstraat nabij de „Voorzienigheid" De „Voorzienigheid" had aange vraagd de bouwvallige muur bij de school te mogen vervangen door een nieuwe afzetting. Van deze ge legenheid heeft het gemeentebestuur dankbaar gebruik gemaakt om ge daan te krijgen dat de nieuwe afzet ting korter naar de school wordt ge plaatst, waardoor het mogelijk wordt ter plaatse een trottoir te leg gen in verband met het feit dat bij de school een trottoir dringend no dig is. Het schoolbestuur heeft in de ze prachtig meegewerkt door de j grond om niet aan de gemeente af te staan. Echter verzocht het school bestuur om de kosten van de fun dering van de nieuwe afzetting ad 400 van de gemeente vergoed te krijgen Hiermede ging de raad ac- coord. Op verzoek van het bestuur der St. Jozef Scholen werd besloten mede werking te verlenen onr overeen komstig art. 72 der L.O.-wet gelden beschikbaar te stellen voor het in richten van de in aanbouw zijnde houten school aan de Langevelder- weg. Op voorstel van B en W wordt be sloten om op het kruispunt Haven straat-Dorpsstraat-Zeestraat een lichtmast te plaatsen met verkeers tekens. De kosten hiervan zullen on geveer 660 bedragen. In de jong ste raadsvergadering was reeds be sloten een verkeerszuil ter plaatse neer te zetten, doch Ben W hadden de zaak nog eens nader bekeken en achten het dringerder nodig een lichtmast te plaatsen. Aankoop van grond. Na nog enige onderwijsbesluiten te hebben genomen, ging men over tot het behandelen van punt 10 der agenda nl. het voorstel van B en W tot aankoop van diverse percelen grond ter uitvoering van het uit breidingsplan Zuid. Besloten werd eerst de rondvraag te behandelen en dan in verband met punt tien in geheim comité te gaan. Het lid Out zeide bij de rond vraag het bezwaarlijk te vinden, dat de brandspuit van de Zilk in het dorp gestationneerd is. Bij de laat ste brand van een rietschelf was de hele zaak al verbrand eer de brand weer arriveerde. De voorz. vroeg, of het de heer Out bekend was hoe laat de brandweer was gewaarschuwd. Dit wist de heer Out niet te vertel len. De voorz. zeide hierop, dat hij eerst maar eens met betere gegevens voor de dag moest komen, dan zou de zaak onderzocht worden. Het lid van der Sleet vroeg inlich tingen over het drogen van de brandslangen aan de witte toren. De voorz. zeide. dat deze zaak nog in onderzoek is bij B en W. Er zal getracht tftorden een andere gele genheid hiervoor te vinden. De heer v. d. Sleet en het lid Voorzitter Beijsens opende Vrij dagavond de 30ste uitvoering van de R K. Gemengde Zangvereniging „St. Gregorius" te Lisse met een verwel koming van de geestelijkheid van de beide parochies in deze gemeente, alsmede van wethouder Tibboel. die de gemeente vertegenwoordigde Spreker bezigde de woorden van pa ter de Greeve en riep allen toe: be gin met uw stem te cultiveren en u gaat blijmoedig door het leven. Spr. deed vooral een beroep op de jon geren om zich aan te sluiten bij „St. Gregorius". Onder leiding van de heer W. Mi- zee werd hierna de zanguitvoering gegeven. Het koor had een aandach tig gehoor en men kon bemerken, dat de gegeven zangnummers op juiste waarde werden geschat. Na elk nummer werd dan ook een dankbaar applaus gegeven. Tijdens de korte pauze tussen'de zangnummers bracht de heer P Zwetsloot een zeer verdienstelijk piano-intermezzo ten gehore, waar voor hij een dankbaar applaus oogst te. Na de grote pauze traden het Orkest zonder Naam en de drie Mus ketiers op met een zeer gevarieerd program. Ruigrok stelden nog enige vragen, doch op de perstribune was hiervan niets te verstaan. Een beetje luider spreken van. de raadsleden zou een betere verslaggeving ten goede ko men. Na heropening van de geheime vergadering werd, om het mogelijk te maken het uitbreidingsplan Zuid te verwezenlijken, besloten met al gemene stemmen de volgende perce len grond aan te kopen. Van J J. van Noort, alhier pl. min. 8500 m2 a 1,15, van L. van Grie ken te Lisse 8600 m2 a f 1,50 en van C. Th. Willemse 1750 m2 a 1,15 De voorzitter zeide met de heer P. P. van Denzen enkele malen te heb ben onderhandeld voor aankoop van 1465 m2 grond. Van Denzen was niet bereid deze grond voor minder dan 4 per m2 te verkopen zodat B en W zeer tot hun spijt de raad moeten voorstellen tot onteigening te be sluiten. Hiertoe gaat de raad met al gemene stemmen over. Ten slotte werd besloten van het Parochiaal Kerkbestuur van St. Jo zef, alhier te kopen een stuk grond langs de Herenweg van 570 m2 om het uitbreidingsplan Boekhorst tot betere ontwikkeling te brengen. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN KONINGINNEDAG 1950 De feestelijkheden op Koninginne dag 1950 zullen 's morgens om 9.15 uur worden geopend met een toe spraak door de Erevoorzitter van de Koningin Wihelmina Vereniging, burgemeester C. J. v. d. Hoeven, waarna op de scholen de kinderen getracteerd zullen worden. Om 9.50 uur zullen de kinderen op de Voor straat een zan?hulde ten gehoren brengen. Om 10.00 uur beginnen de kinderspelen en evenzo om 10.00 uur het Ringrijden in de Willem Zwijger laan. 's middags om 2 uur bestaat er ge legenheid om deel te nemen aan een puzzle-rit voor wielrijders door het landgoed Duivenvoorde, Park de Kievit en het Duinpad over een af stand van ongeveer 30 KM. Om 3 uur vindt een voetbalwed strijd plaats tussen elftallen van de plaatselijke verenigingen V. V. L. V. 1 - Rouwkoop 1 (Zat.) Bij gunstig weer is er om vijf uur een demonstratie met modelzweef vliegtuigen eveneens op het Rouw koopterrein. Een concert op de Voorstraat 's avonds om 8 uur te geven door de DE BURGEMEESTERLIJKE RONDRIT DOOR OEGSTGEEST. Foto's Van der Horst. Harmonie Vereniging „St. Lauren- tius" zal de feestelijkheden be sluiten. Dit concert wordt gegeven op de nieuwe verplaatsbare muziektent, die onlangs door de gemeente Voor schoten is aangekocht. Tijd wens de feestdagen is er ook gelegenheid de huis vlij ttentoonstel- ling in het Gebouw van Chr. Belan gen te bezichtigen. Deze tentoonstel ling wordt reeds geopend op Vrij dagavond. 28 April a. s. en is verder geopend op Zaterdag 29 April van 3 - 5 en van 7-10 uur en op de feest dag 1 Mei van 10 - 12 en van 2-8 uur. Rijvaardigheidsexamens voor kleu ters. Bij voldoende deelname zul len op 1 Mei 1950 's morgens om 11.30 uur met medewerking van de Ver eniging Veilig Verkeer en de Rijks politie in de zg. Oranjewijk verkeers- examens voor kleuters worden af genomen. Als voorwaarden van deelname worden gesteld, 1. uitsluitend voor de leeftijd tot en met 6 jaar. 2. de deel- nemertjes moeten goed kunnen fiet sen. 3. Het examen mag alleen wor den afgelegd op kinderfietsen. Er zal worden gelet op het tijdig en duidelijk richting aangeven, op uiterst rechts rijden, op de kleine bocht naar rechts en de grote bocht naar links. Aangifte kan geschieden bij hoofden van de Bewaarschool r.f bij leden van het bestuur voor Veilig Verkeer. De startplaats is het school plein van de school met de Bijbel. Er worden enkele prijsjes beschik baar gesteld. LAATSTE BERICHTEN Vierhoeks conferentie uitgesteld Officieel wordt medegedeeld, dat de vierhoeksconferentie van verte genwoordigers van de R.I.S., de Re- publik Indonesia, Oost-Sumatra en Oost-Indonesië is uitgesteld tot een niet nader bepaalde datum. De rede nen van dit uitstel werden niet me degedeeld. Naar de speciale correspondent van het A.N.P. meent te weten, wordt dit uitstel in verband gebracht met bezwaren, die door de regering te Djogja gemaakt worden tegen de voorstellen van de Oost-Indische re gering ten aanzien van de opheffing der Republik Indonesia. Anderen den ken aan de mogelijkheid, dat binnen kort regeringspersonen van Oost-In donesië zullen worden gearresteerd. De Belgische kabinetsformateur Paul van Zeeland heeft de socialisti sche leider Paul Henri Spaak een brief overhandigd, die de verzekering bevat, dat koning Leopold na zijn terugkeer op de troon slechts 18 da gen in België zal blijven en na de tijdelijke overdracht van zijn prero gatieven aan zijn zoon prins Boude- wijn zijn tijdelijke ballingschap zal hervatten. Verder wordt in deze brief aange kondigd, dat de koning incognito een reis naar de Belgische Congo zal ma ken. POST BESTEMD VOOR DE „CAMERONIA" EN DE „ZUIDERKRUIS". Post bestemd voor naar Nederland terugkerende militairen aan boord van de troepenschepen „Cameronia" en „Zuiderkruis" welke in een der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet respectievelijk uiterlijk op 24 en 26 April in Nederland worden ter post bezorgd. Behalve de gebruike lijke gegevens dient het adres de naam te bevatten van het troepen- schip onder toevoeging: op thuisreis naar Nederland. De naam van de ver moedelijke tussenhaven mag dus niet worden vermeld. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 April. Groente. Per 100 kg.: prei 36—59. rabarber 8 21, aardappelen 7.80—8.60. andij vie 3354. sla 2967, snijbonen 2.602.75, witlof 3253. spinazie 1025, per 100 stuks: komkommers 3961. bloemkool 40100, sala de 5.7021.per 100 bos: Pieter selie 3.806radijs 8.8012.30, selderie 712.60. TER AAR, 21 April. Groente. Peulen 4.705.10, kassnijbonen 3.50, andijvie 4346 cent, spina zie 3237 cent, idem B 27—20 cent. sjalotten 4954 cent, idem afw. 22 35 cent, prei I 4051 cent, idem II 2735 cent. rabarber 1519 cent, Aardappelen 811 cent, alles per kg., sla I 1320 cent, idem II 812 cent, idem III 67 cent, bloemkool I 7593 cent, idem II 4365 cent, idem stek 2528 cent. alles per stuk, bosprei 79 cent, sederij 411 cent, radijs 58 cent alles per bos, sla- vellen 1.002 15 per kist. KATWIJK a. d. RIJN*. 21 April Groente. waspeen f 5380idem II 63—78, witlof I 34—50. idem II 1541, prei I 4780. idem II 3952, radijs f 1223. rabarber 17—21 spinazie 1118, sla 14— 19. andijvie 3336, blodemkool 67idem II 48, sjalotten f 40 41. kroten 66.10. stoofsla 0.40 0.50 peterselie 1.804.60, selderie 5 90—8.80, bosprei 1012, spik- kelibonen 37—38. AANGEBODEN 2 Leert voor de Zomer neg guitaar. accordeon, ban io. enz. Studie gelegenheid r.an de school o.a.: Accor deons 10.— per maand. Spaanse guitaar voor 5 eer maand uw eigendom. Agentschap Muziekschool Zwaag. Korevaarstraat no. 5. tel. 24356 1770 2 Attentie! Wii repareren gebroken porselein. Saksi sche groepen, antieke bor den, beelden koperwerk enz Schoonmaken van schilderijen, repareren en reinigen van Perz. Tapij ten. Wii verkopen Per/ kleden, antiek en schil derstukken. Bremmer. Haarl.straat 99. (ingang Goegerr.st. no. 1) Leiden, teïef. 22791. 2* Financieringsinstituut. Rijnland. Wij verzorgen Uw aanvraag. Woningin richting Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 en 101. Tel. 26602. Meubelen, woningtextiel, eigen stof- i'eerderij: ook beddenre paraties. Uitschuiftafels 34.25. Cocosloper 2.98 per meter. Grote partij Ba latum 200 cm- breed oer meter 2.50. 2585 2* Aardewerk Theeservies J" 13.50. porcelcin theeser vies 15-delig 20.50. aar dewerk thee. ontbijt met eetservies 12 personen f 90 porcelein thee. ontbijt met eetservies 12 persoons. Ziet etalages en vraag bin nen. Bernard Schulte te Voorhout. 7881 2" Jubilea's, Trouwen, Verloven. Het huis voor apparte geschenken. An tiek mahonie ladekastje, ronde tafel, koperen kro nen, wandlusters tuitlam- pen bloembakken, scheeps lantaarns houtblokbakken Speciaal adres voor antie ke doeken. Muusse. Hooi gracht 59. telefoon 23264. 2 Fongers rijwiel. Wie mist een Fongers Rijwiel. Te bevragen Hogewoerd 41 Schuiftafels, opklapbedden matrassen, ledikanten, soiralen. ameublementen, kasten. Tandem. Koopt in boedels. zolderopruimin gen v. d. Pluym, Telef. 21266, Leiden. 7912 2* Bijlessen Frans door litt. student (Fr. Taal) aan leerlingen van Ulo. Gymn., H. B. S. W. W. A. van Heel. De Laat de Kanter- slraat 6a. 7914 2* Kosthuis. Net kosthuis aangeboden, huiselijk ver keer. geen beroeps, cen trum stad. Brieven onder no 7897 bureau van dit blad. 2 Geëmailleerde electr. M:ele wasmachine met electr. wringer. Erres was machines 217.50. 345.00 Amerik. wringers f 56-70, Erres. Waldorp Efa stof zuigers 107.—. 120.—. 135—. 145.— 160.—. Gero cassettes. Ziet etala ges. Bernard Schulte. 7882 2* Visserij-artikelen. Ka toen. alle nummers; fui kenrotting, fuiken lijntjes., 3 drs. zijde, cachou Tanol, dobberhaken nylon, fui kengaren. palingfuiken. k:eine gebben en kruis- r.etten. nettennaalden. Voor visserii-artikeslen. L. J. den Holder Janvossen- srece 75—77. Tclef. 26901. 2 Motorrijwiel. Te koop- Triumph 350 c.c. P- J. Hartveld. Langeraar 144. 2 Herenhoeden stomen. modelleren. nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen voor vakwerk van Velsen. hoe- denklinick Donkersteeg 3. 2* Nieuwe schotten 210 x 0.90 kamerdeuren. licht- kozijntjes. opgeklampte deuren, baddings 4 x4. 3x4 2x3. rasters, latten, panlatten, vloerhout, kap hout ramen, deuren. 7000 holle dakpannen stenen, aanrechtbakken. enz. enz. Fa. H- de Bolster, O ver- rijn 8. Leiden. 7903 2* Reclame. Grote maat Moltondekens 5.28 Co- cosiopers p. meter 2 98. E&latum 200 cm. breed p. m 2.50. gordijnstoffen, leuke dessins p, meter 2.78. Huiskamers. be staande uit dressoir, uit- scnuiftafel 4 stoelen. 2 armfauteuils 289. Wo ninginrichting Henk Re geer. Haarlemmerstraat 105. Tel. 26602. 2585 2* Te koop aangeboden een zo goed als nieuwe kinderwagen. Te bevra gen bij G. Warmenhoven. Kerkhofpad 13. Noordwijk. 2* Te koop: gebr. dames- Heren-, Jongens- en Mei^ jesrijwielen. W. v. d Wiel. Koningstraat 2. Tel. no. 21478. 7805 2 Pijnlijke voeten? Wat een opluchting, verzorgd door med. gedipl. v-oetkun- d:ge! Volledige behande ling 1.25. Bij U thuis 1.50- Voet- en Beenmas sage Steunzolen n. maat. Manicure. J. M. Heiin Jr. Kaagweg 216. Tel. 20554. 2* IJzeren binten. Din H N. P. en I N. P.. lengte 5.50 M.. ijzeren kolom men. Din. No. 14 lengte 2.80 M.. hoekijzer 50 x 50, pijpen 1V, en Yx dms, roosterstaven. stalramen. tiunhek, tanken. ijzeren fabriekstrappen enz. enz. Fa. H. de Bolster. Over- riin 8. Leiden. 7902 2 Te koop: Damesriiwiel. Geheel compleet met nieu we buitenbanden en ket- tinekast. Met lamp. Prijs f 37.50. Te zien: Prinses Wilhelminastraat 48. 7906 2* Heren!! Hoe U het met uw oude hoed? Wii maken deze weer keurig in orde. Keren modeleren. nieuw lint en leer. .Hetro" Hoe- denreo Inrichting Hooge- woerd 109 Korevaarstr 5 PERSONEEL 2* Flink zclfst. meisje, voor dag en nacht gevr., goed loon gezellige werk kring. hulp van werkster. Mevr. Westen. Leiden. Maarsmansteeg no. 25. Tel. 23851. 7900 2 Net R. K. Meisje. Ge vraagd wegens huwelijk der tegenwoordige net R. K. Meisje voor dag en nacht of de dag, v. g. g. v. in gezin met 3 kinderen. Aanmelden na 7 uur. Me vrouw Frieluth, v. d. Dam straat 5b. 7894 2' Nette Slagershalfwas of leerling gevraagd. Fa- C. Wijnnobel. Hogewoerd no. 39. 7896 2 R. K. Meisje gevraagd leeftijd pl.m. 1516 jaar, voor dag en nacht, bij S. C. Borst Kerkstraat 85, Hoogmade. 3169 2 Net R. K. Meisje ge vraagd voor de dag of dag en nacht, of werkster, drie dagen per week. J. Schrama, Rijndijk no. 142. Voorschoten. 7891 2 Flinke verstelnaaister b z. a. 2 middagen in de week voor Oegstgeest of Wassenaar. Br. onder no. 7893 bur- van dit blad. 2 Net R. K. meisje ge vraagd voor drie ochten den per week van 812 u Brieven onder no. 7895 bureau van dit blad. 2 Chauffeur Monteur b z. a oud 26 jaar. voorheen bus-chauffeur- Br. onder no 783 Brouwers Adv. Bur. Wassenaar. 3155 2 Leerling gevraagd: Van Velzen's Bakkerii te Rijpwetering. 3103 2 Nette werkster ge vraagd voor Maandag 91 uur Dinsdag 91 uur en Zaterdag 43 uur. Ber gers Pieter de la Court- straat 24. 7908 2 Winkie'iiuffromv ge vraagd Bvood- en Banket bakkerij Fa. Th. W. van Niekerk Dorpsstraat '60, Warmond. 2 R- K. Jongeman zag zich gaarne geplaatst in radio-electrisch bedriif. Br onder no. 3245 aan agent L. Crt. G- Wassenaar. Pickéstraat 1. Noordwijk. 2 Twee nette R. K. bui tenmeisjes. oud 28 en 29 jaar. zagen zich gaa-ne per 1 Mei a s. geplaatst als huishoudster of als hulp in de huishouding. Br. gaar ne onder no. 3229: Mauve laan 22. Leidschendam- 2 Jongedame, dipl. gymn. steno, typen. Frans. En gels. Handelscorr.. vloeiend Fr. en Eng.. sprekend, zoekt werkkring, hele of halve dagen of typ- of ver taalwerk aan huis- Br. uitv. inlichtingen onder r.o 7905 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3