NIEUWS UIT DE OMGEVING Gemeenteraad van Leidschendam VRIJDAG 21 APRIL 19» DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Gemeenteraad van Alkemade De gemeenteraad van Alkemade kwam gisteren bijeen. Afwezig wa ren de beren v. d. Bijl en M. Spring in het Veld. Een beschikking van G. S. waar bij het raadsbesluit van 6 Sept. 1949 in zoverre wordt vernietigd, dat aan J G .Spruyt te Roelofarendsveen een tegemoetkoming uit de gemeen tekas moet worden verleend in de kosten van vervoer van zijn doch tertje naar de St. Lidwinaschool te Leiden. Aan de heer T. J. v. d. Heden te Rijpwetering wordt voor het bezoe ken van ziin zoon Willem van de C^r Lagere school te Leiden 75 in de werkelijk te maken reiskosten per autobus besloten. Op het verzoek van bet bestuur van de Vebo te Leiden wordt een subsidie beschikbaar gesteld van 100—. Bii de Bank voor Nederlandse ge meenten wordt een geldlening ge sloten van 16 430,— tegen 3 en 314 per jaar tot dekking van gemaak te kaoitaa'skosten aan bruggen. Aan de heer P. Bakker te Roelof arendsveen wordt een premie toege kend van 2520.waarin de ge meente 630.— bijdraagt, het res- 1 tant ad f 1890.'— het Rijk, voor het ombouwen van een schuur tot woning. Aangenomen wordt een nieuwe verordening op de heffing en invor dering van keurlonen en een veror dening oo de keuringsdienst van vee en vlees. De gemeente Leiden 'had centralisatie van slachtingen aan de kringgemeenten voorgesteld. Ten slotte is -men hot eens geworden, dat de bestaande keurlonen, welke nog dateerden vanaf 1922, zouden wor den verhoogd en dat de aangiften voor een slachtvergunning op de d1. secretarieën konden worden gedaan. De jongensschool te Rijpwetering Aangenomen werd om een bedrag op de kapitaaldienst te plaatsen op grond van artikel 72 der L O. wet 1920 ten behoeve van de R.K. Jon gensschool te Riiowetering, voor het bouwen van 2 leslokalen het aan brengen van centrale verwarming, het aanleggen van een oefenterrein met benodigde leermiddelen voor het vak lichamelijke oefening, i. v. m. het 8e leerjaar. Het schoolbestuur van Oud-Ade had een soortgelijk verzoek tot de insoecteur van het la ger onderwijs gericht, doch deze heeft geadviseerd, dat de leerlingen van het 8e leeriaar de school in Rüp- wetering moeten gaan bezoeken, aangezien deze afstand niet groot is. In verband met het bedanken als lid van de woonruimtecommissie door de heer A. H J. Lobman werd in deze vacature voorzien door het benoemen van de heer C Huigsloot te Roelofarendsveen. De heer Ver- steege had naar aanleiding van dit agendaount iemand in de Kaag be reid gevonden deze functie aan te nemen en vond het ook noodzakelijk, dat er een vertegenwoordiger uit de Kaag in deze commissie zitting had. De burgemeester antwoordde spr. dat het dorp Nieuwe Wetering ook geen vertegenwoordiger in deze commis sie heeft, maar dat bij de aanwijzing van de laatst gebouwde 8 nieuwe woningen iemand, die aldaar goed bekend is, de commissie van advies gediend heeft Evenzo zal .het ook geschieden met de Kaag wanneer de aldaar in aanbouw zijnde woningen tot bewoning gereed ziin. Het effect zal hetzelfde blijven. Hierna werd het voorstel van de heer Versteege ingetrokken. Grondaankoop in de Kaag In het belang van de Volkshuis vesting zal in de Kaag een stuk grond van de heer de Wit worden aangekocht voor een bedrag van 10700.De vergadering ging hier in eed accoord. Het lid Versteege vraagt Indien mogelijk voor alle leveranties de plaatselijke Middenstand in te scha kelen bij leveranties aan het ge meentebestuur. Dit wordt van de B. en W.-tafel toegezegd. Het lid van der Veld vraagt naar de wierplaag in het Braassemermeer De voorz. doet verslag van de ge houden vergadering dienaangaande v/elke te Rijnsaterwoude is ge houden. De verschillende instanties gemeentebesturen welke daar vertegenwoordigd waren, waren van mening dat de radicale vernietiging van het wier met chemische midde len veel te kostbaar zou ziin en daar om besloten is voor 800.het werk op te dragen aan de heer C -•an Staveren te Oude-Wetering, die met twee motoren, waartussen een zware ijzeren kettine zal worden aangebracht de wierplanten kapot te trekken, zodat de eerste jaren de scheepvaart, maar bovenal het wa tertoerisme hiervan geen hinder meer zal ondervinden. De gemeen te Alkemade zal f 50.— in deze kosten moeten bijdragen, waarmede de raadsleden zich accoord verklaar den en het totaal bedrag aan de lage kant vonden. De heer Kerkvliet stelt voor om de notulen in het vervolg ter lezing voor de raadsleden neer te leggen, waardoor de raadsvergaderingen meestal een halfuur bekort zouden kunnen worden, aangezien de notu len zo natuurgetrouw worden opge maakt, dat bijna nooit op- of aan merkingen worden gemaakt. Het lid van Velden wil dit voorstel gaarne steunen, onder het beding dat de no tulen dan ook door de leden worden gelezen. Gaarne zou hij zien, dat de notulen thuis werden bezorgd. De voorz. is ook een voorstander om de raadsvergaderingen zoveel mogelijk te bekorten en wil gaarne het ple zier aan de raad doen, om de notulen in het vervolg te laten vermenig vuldigen. Met uitzondering van de leden Hoogeboom en wethouder van der Poel. die gaarne in de oude sfeer wilden doorgaan, werd dit voorstel aangenomen. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. van de vorige vergade ring, waarin werd aangenomen om een bedrag van f 4000.beschik baar te stellen voor het samenstel len van een economisch technologisch rapport betrefende het bodemonder zoek van de Googerpolder, werd, naar aanleiding van een vraag van de heer Hoogeboom. geantwoord, dat nog niet definitief opdracht is gege ven aan de L.E.I., doch dat de heren van dit instituut iedere dag worden verwacht voor een bespreking te za- nien met ir. van der Helm, waarna de opdracht zal worden gegeven. Hierna sluiting. De heer Witvliet, tot voor kort wachtmeester le klas van de Rijks politie en wonende te de Kaag, is plotseling overleden in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden tengevol ge van een maagbloeding. HILLEGOM Jubileum. De heer Faas, werk zaam als baas der persafdeling van N V. Kunstzandsteer. fabriek „Arnoud" te Hillegom, herdacht de dag, dat hu 25 jaar eeleden als baas werd aangesteld. Hij kwam als 15- jarige in dienst bij genoemde N. V. en vierde het vorige jaar zijn 35- jarig jubileum. Thans vonden de directie en het personeel aanleiding om ter gcleger- heid van zijn 25-jarig jubileum als baas hem te huldigen. Hij werd met zijn echtgenote in de persenhal ontvangen, waar directie en personeel hem opwachtten. om gezamenlijk het zilveren jubileum te herdenken. Het streven van het bestuur is steeds om de zaak H.B.G. tot een grotere bloei te brengen; met grote waardering sprak spr. over de op lichters der veiling, n.l. de heren P Warmerdam. A. Raaohorst en L. van der Burg. Genoemde bestuursleden hebben de veiling omhoog gebracht, waardoor zij thans in het bezit is van mooie bedrijfs- en kantoorgebouwen. Helaas zijn twee van deze werkers ons door de dood ontvallen. Hun na gedachtenis blijve bij ons steeds in ere. De raad van commissarissen bij de oprichting bestond uit de heren L. Onderwater, W. van Oosten en S. Namens de Raad van Beheer werd Schoneveld, die reeds het tijdelijke het woord gevoerd door de heer van met het eeuwige hebben verwisseld. Herwaarden, die de nadruk legde alsmede de heren J. P. Segers en J. opzijn bekwaamheid en trouwe j w A. Lef eber. detegenwoordige pre- plichtsbetrachting en hem een enve- i sident-commissaris. Dit college heeft loppe met inhoud aanbood, terwijl j vaf het begin af aan steeds ziin ar- ATPHEN AAN OEN RITN 25 Jaar in de dakpannen. Don derdag herdacht de heer L. Janssen het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bii de daküannenfabriek der fa. van Rijn en Kloot te 's-Mole- naars. Des morgens werd de jubila ris te zijnen huize gefeliciteerd door mevr. v. d. Kloot-Meijburg en de heer Bernsteijn, waarbij aan de heer Jan sen een enveloppe met inhoud als mede een grote taart werden over handigd. Ten aanhore van het gehele perso neel is de heer Jansen daarna in het fabriekslokaal door de heer L. Hoge. nes namens het kantoor- en fabrieks- personeel toegesDroken. Als stoffelijk huldeblijk werden een theeservies I alsmede een glazen-servies en een I zegels! He Girobetairngsvêrkêër""nara vulpen aangeboden. Ook ontbrak het van jaar tot jaar toe. dok over 1949 zijn echtgenote een mand met bloe- j men werd overhandigd. Voor het personeel voerde daarna de heer Vink het woord, die de heer Faas en zijn echtgenote hartelijk toesprak en namens het personeel verschillende mooie cadeaux aanbood, terwijl mevrouw Faas een prachtig bouquet bloemen ontying. De heer Faas bedankte in harte lijke bewoordingen voor de hem ge brachte hulde. KATWIJK AAN DEN RIJN Coöp. Boerenleenbank De Coöp. Boerenleenbank hield de jaarverga dering. De voorz. van het bestuur, de heer Jac. P. Rietveld, liet in zijn openingswoord uitkomen, d£t 1949 voor de Bank een alleszins gunstig jaar was geweest. Meer en meer blijkt, dat de Boerenl.. bank een onmisbare schakel vormt in het maat schappelijk leven vooral van de plat telandsbevolking. Spr. herdacht de in 1949 overleden leden F. Meijer en C. Korpelshoek. Da kassier, de heer Jac. Meijer, gaf het financieel verslag, waaruit hier enkele cijfers volgen Spaar gelden ontvangen 448.159.87, idem uitgegevene. 442.904.22, Lop. Rek. ont vangen 3.560.831.89, idem uitg. 3.620.685.19 Centr. Bank: ontv. f. 1.730.098.71, idem uitgegeven f. 1.822.263.10 Balanscijfers: Te vorde ren van Rek houders 105.000 17 Van de C. Bank te vorderen 871.994 08, Bezit aan effecten f. 175.000.— Schuld aan Spaarders 843.642.03, idem aan Rek. houders ƒ.350. 498..57 Winstcijfer f. 5535.50 Aantal Dagb. posten 13000 Totaal omzetcijfer f. 12.243.740.64 Het verslag vermeld de voorts het opdragen aan de Boe renleenbanken van Overheids betalingen bij Land-en Tuinbouw als de verkoop van Pensioenzegels, uitbetalen der Pensioenen en per 1 Mei a. s. de verkoop van Vacantie WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). MEER BEWOLKING Over het algemeen mèer be wolking maar overwegend droog weer. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Op enkele plaatsen lichte nacht vorst. Iets lagere middagtempe- raturen. VOORSCHOTEN gebruikelijke bloemetje niet. De opbrengst van de dezer da gen in onze gemeente gehouden col lecte ten bate van de NIWIN heeft de som van f 1052.29 opgebracht. Voor het eerst in dit seizoen zal Maandag 1 Mei een concert worden gegeven in de muziektent, adhter het raadhuis. NIEUWKOOP Naar wij vernemen heeft de water sportver. „Noord-Zuid" alhier plan nen- om van 5 t.m. 10 Augustus a.s. een watersport- en feestweek te or ganiseren. Een en ander zal een offi cieel karakter dragen en men stelt zich voor in 't vervolg ieder jaar een dergelijk watersportfestijn te lance ren in de eerste week van Augustus. Zodra de plannen verder zijn uitge werkt zullen wü hierop nader terug komen. Bazar. Wij vernamen dat op 10, 11, 13 en 14 Mei een grote bazar zal worden gehouden ten bate van het katholiek jeugdwerk in onze paro chie. Voor het parochiehuis zal een grote consumptietent worden opge steld, waarin de geheel nieuwe at tracties worden geplaatst. In de bo venzaal van het parochiehuis zal doorlopend een filmvoorstelling wor den gegeven. was zulks weer 't geval. Het aantal spaarders ging steeds vooruit, ook het getal Rek. Crt. houders. Het ver slag eindigde met de beste wensen voor het volgende boekjaar, het 40 ste De bestuursverkiezing had tot uit slag dat de periodiek aftr. bestuurs leden, de heren Jac, P. Rietveld en Hub. N. v. Paridon, resp. voorz. van bestuur en Raad v. Toezicht, wer den herkozen. LISSE Zilveren jubileum HB.G. beid met groot genoegen verricht en de zaken in goede banen geleid. Het tegenwoordige bestuur en di rectie is gestapt in een goede en fi nancieel draagkrachtige zaak. Hun is opgedragen om de zaak tot een gro tere bloei te brengen en aan te pas sen aan de tegenwoordige tijdsom standigheden. Zo is het noodzakelijk dat de kantoorgebouwen worden ver groot en gemoderniseerd. Het reeds ingevoerde in- en verkoopbureau brengt het H.B.G. naar buiten en voert de mogelijkheden van het vei lingwezen omhoog. Getracht wordt de good will op te voeren enz. Voor de uitvoering van haar plan nen ter verbetering van de outilage, waarmede de leden en de cliënten van de H.B.G. gediend zijn, vraagt spr. bij voorbaat de medewerking van de leden. Vol nieuwe plannen. De heer J. W. A. Lefeber sprak als president-commissaris en verklaarde, dat hij het H.B.G. meer zag als de schakel voor het bloembollenvak. Hij verheugde zich dat het bestuur ge vormd is uit jongere personen en vol is van nieuwe plannen en verbeterin gen. Hij is overtuigd, dat het H.B.G. een bloeitijd tegemoet gaat. De heer Wierda sprak namens de expediteurs en manden-depothouders woorden van gelukwensen tot de ju bilerende vereniging. Het programma werd vervolgd met het optreden van het Orkest zonder Naam o.l.v. Ger de Roos en de drie musketiers. Door dit gezelschap werd een vrolijk program gebracht, het geen de'feeststemming zeer deed stij gen. Tijdens de pauze sprak de heer A Tibboel, wethouder, namens het ge meentebestuur de jubilerende ver eniging toe, waarbij hij de nadruk legde op het feit, dat de gemeente Lisse verheugd is zulk een veiling te bezitten. De R.K. Harmoniekapel „Canite Tuba" bracht hierna een bezoek aan de feestvierende vergadering en liet haar welluidende muziek horen. De ze attentie werd op hoge prijs gesteld. Na de pauze vervolgde het Orkest zonder Naam haar prachtig program ma en zeer tot genoegen van de aan wezigen. Met een groot en dankbaar'applaus werd de artisten dank gebracht voor hun zeer beschaafd en aangenaam programma. Men bleef hierna nog enige tijd ge zellig bijeen. De H.B.G. heeft haar jubileum op waardige wijze gevierdi De Coöp. Veilingsvereniging „H.B. G." heeft Donderdagavond in de mooï-versierde hal van haar gebou wen een feestvergadering gehouden van het zilveren bestaan. De avond werd ingezet met het zingen van eni ge coupletten van het Wilhelmus, waarna de heer D. van Egmond, di recteur van het H.B.G., het openings woord sprak. Hij verwelkomde de direceur, de talrijk opgekomen leden met hun da mes en deelde mede, dat reeds ver schillende feest-evenementen achter de rug waren en dat deze avond de leden met hun dames, de raad van commissarissen en het bestuur met Geboren: Johanna C- M.. d. van C. J. Faas en M. A. Dofferhoff: Cor nells S-, z. van C. M. Koomen en J. A. Grimbergen; Alida F M., d. van W. J. v. d. Vlugt en G- A. M. Be- melman; Johanna Sj., d. van G. J. Westerink en S. J. Eveleens; Hendri- ka, d. van W van der Stouwe en C. A M. Kooiman; Francina J., d. van H- J Bakker en E. de Wit; Ondertrouwd: Adr. J. Dane 55 j. en C. P. Schuttevaer 44 jaar; W. J. van Dorp 25 jaar en Th. J. van der Zwet 24 jaar; H. .Kuipers 31 jaar en M- M. Daude, 30 jaar Getrouwd: C. A Wittebroord en W. E. Hilders; C. Th. Wisse en H. H. Wassenaar. Overleden: Gijsbertus J. van Vel- zen, 14 jaar; Jannetje Ouwehand, 67 het gehele personeel verenigd zijn jaar echtg. van R. Overwijk. Gistermorgen omstreeks kwart voor vijven werd de brandjweer op geroepen om assistentie te verlenen aan de Leidse Brandweer, aangezien een vleugel van het Stadhuis te Lei- in brand zou staan. Terstond werd alarm gemaakt en waren in een zeer korte tij een mo torspuit en een ploeg brandweerlie den, leden van de vrijwillige brand weer, gereed om naar Leiden te ver trekken. Ondertussen had men bij de brand weer te Leiden om nadere telefoni sche gegevens verzocht en toen bleek, dat van een verzoek om hulp te bie den niets bekend was en gelukkig van een brand in het Stadhuis even min. Ondertussen was bekend geworden dat ook de brandweer uit Oegstgeest de dupe was geworden en reeds naai* Leiden was vertrokken, om daarna onveriahter zake terug te keren. Indien deze daad als een grap is bedoeld, zijn er geen woorden te vinden om dit te betitelen en is er gerlijke baldadigheid veel te zacht en is het te betreuren dat niet kan wor den nagegaan welke vlegel op dat tijdstip een groep persone'n, die gereed staan hun bed en huis te verlaten om de nood van mede-men sen te helpen lenigen, uit hun ge meente weg te lokken met het ge vaar dat bij een eventuele brand in die gemeente de directe hulp afwezig zou zijn. Bekroonde mozaïeken te Noordwijk Ondanks de koude en gure dagen, welke de Bloemenfeesten zijn voor afgegaan, waardoor de bloemen zeer iraag open kwamen, is Noordwijk thans buitengewoon mooi versierd. De deelname aan het leggen van mozaieken is bijzonder groot vooral door particulieren, hetwelk een bij zonder verheugend feit mag worden genoemd. Ook het jonge element is deze keer geheel ingeschakeld, door dat alle scholen hieraan deelnamen. Hieruit spreekt een gunstig nerspec- tief voor de toekomst. Er zijn zeer prachtige en kunstzinnige mozaieken te', bewonderen, waarbij wij voorop willen stellen het mozaiek van de Gebrs Alkemade aan de Pickéstraat, die nu driemaal achtereenvolgens de Wisselbeker wisten te veroveren en thans eigenaar hiervan zijn ge worden. Vervolgens de Wilhelminaschool aan de Wilhelminastraat, de Politie- sportvereniging aan de Oude Zeg- weg bij het Casino de heer C. Floor aan de Q. v. Uf fordstraat, de gevel- versiering bij de Noordwijkse Poli tie; de straatversiering van de Vin- kehlaan en zo meer. De jury kende de volgende priizen toe: Scholen: le Wilhelminaschool, 2e Ned. Herv. School. 3 Openb. Lag School, 4. Kath. Jongensschool, 5. Kath. Meisjesschool. 6 V.G.L.O., 7 RK.UL.O., 8. R.K. Kleuterschool Zee, 9 Dr. W. v. d. Berg-Stichting. 11G. Chr School Zee, 11. Ohr. U.L.O. Zee. Verenigingen: 1. Politiesnortver- eniging, 2. Sportveren P.T.T., 3 Postduivenver. Steeds Sneller, 4. Personeel Secretarie. 5. Stichting 1P40—1945, 6. Steeds Snller, 7. Chr. Zangveren. Soli Deo Gloria. Bedrijven: 1. Personeel „Thijs- wijk", 2. Personeel Huis ter Duin, 3 de „Nortgho", 4. Coöp. D S.S. Particulieren: 1. Gebr. Alkemade (met lof), 2. C- Floor, 3 Th. C. Al kemade, 4. F. v. Soanie, B. D Arend horst, Mevr. Derkinderen, J. M. v. Wg$ten, fam. Heemskerk, J. v. Abs- woude, 5.. Alice v. d. Plas, fam. v. Beelen. Scholen in Zuidduinen: 1. Kath Meisjesschool. 2. Herv. School. 'Gevel versiering: 1. Politie-sport- vereniging, 2. fam. Waasdorp, 3. H. Peeperkorn, 4. A. J. Kapel. Straatversiering: 1. Vinkenlaan, 2. an Panhuysstraat, 3. Q. v. Ufford- straat. Schietvereniging. De wissel medailles werden deze week ge wonnen door: K. Passchier 92 p. le kl.; H. v. d. Meulen 93 p. 2e kl.P. Steenvoorden 97 p. 3e kl. Van de dames behaalde mej. N. van Oosten met 92 het hoogst aan tal punten. NOORD WÏJKERHOUT NIEUWS VAN DE BLOEMEN- FIETS-RALLYE. Reeds meldden zich een groot aan tal deelnemers aan voor de op Zon dag 23 April a.s. onder auspiciën van de V.V.V. te organiseren Bloemen- Fiets-Rallye. Om half twee zal het startschot worden gelost door de burgemeester van Noordwijkerhout en wel op de Haarlemmer trekvaar tweg bij Piet Giizenbrug. Kort voor de start worden aan de deelnemers een routebeschrijving en een controlekaart uitgereikt. Deze route (36 K.M.) moet geheel worden uitgereden. Langs de route bevinden zich controle-posten, waar het tijd stip van passeren op de controlekaart wordt aangetekend. Is men te vroeg of te laat- bij deze controles, dan krijgt men straf punten. Bij aanmelding ontvangt iedere as- De vergadering van de gemeente raad had gisteren een vlot verloop. Vergoeding De kerkbesturen van Leidschen dam en Stompwijk en de School met de Bijbel hadden voor 1950 vergoe» ding gevraagd voor vakonderwijs. Daar hier geen openbaar onderwijs meer gegeven wordt hebben B. en W. die verzoeken voorgelegd aan de inspecteur van het onderwijs. Uit het advies van deze onderwijs-des- kundige blijkt dat gesproken kan worden van noodzaak van vakonder wijs waaruit B. en W. de conclusie hebben getrokken dat de gevraagde vergoeding volgens indicatie van Ged. Staten mag bedragen voor een leerkracht lichamelijke opvoeding (M.O. bevoegdheid) f 107.tot j 177.per klokuur en voor een ieerkracht nuttige handwerken 77. tot 100.per klokuur. B. en W. stelden voor hier de maximum ver goeding vast te stellen en de raad had daar geen bezwaar tegen. Subsidie Gezinszorg T*; ar* Destijds besloot de raad om de aanvrage van de Stichting Katholie ke Gezinszorg tot subsidie aan te houden totdat de Stichting een ver zorgster had aangesteld. Sinds 1 Maart j.L is er nu een verzorgster en nu kwam de subsidie-aanvrage weer op de proppen. Uit een uitvoerig prae-advies blijkt, dat rijk, gemeente, of provin cie maximaal 50 mogen bijdragen van de salariskosten (max. 1600. per jaar inclusief sociale lasten per verzorgster) en dat bovendien nog 100.gegeven mag worden per verzorgster, ter tegemoetkoming in de kosten der leiding. Van die 50 geeft het rijk maximum de helft maar de provincie springt voor deze gevallen niet bij. Daarom stelden B. en W. voor de subsidie te bepalen op 25 van het maximum 1600) en per jaar 100.te betalen voor ae leidingskosten. Ook hiermede kon de raad zich evrenigen. Prinses Irenestraat Achter het raadhuis ligt een straat welke nog geen naam heeft. Nu aan die straat woonhuizen gebouwd wor den wordt het tijd om de straat ten doop te houden. In de lijn van de na men der omliggende straten die naar de leden van het Koninklijk Huis zjjn vernoemd werd besloten bedoel de nieuwe straat de naam te geven van Prinses Irenestraat. Wijziging Bouwverordening In verband met de mogelijkheid tot het bouwen van woningen bui ten het woningbouwvolume, doch met financiële steun van de Rijks kas heeft de minister bepaald, dat de bouwkosten beperkt moeten worden Om dit te bereiken zal de uitvoering van de woningen sober moeten zijn, doch in ieder geval moeten zij aan de gemeentelijke bouwverordening voldoen. In verband hiermede is overleg gepleegd met de provinciale directie van de wederopbouw en op grond daarvan is nu bepaald, dat de vertrekhoogte in een woning wordt verlaagd van 2.70 m tot 2.60 m, de minimum breedte van het in elke woning vereiste vertrek met be hoorlijke stookplaats te brengen, van 3.30 op 3.50 m. Deze nieuwe be- pirant-deelnemer een reglement, waarin de vednlisrlhm.-lkec waarin hij de verschillende voor waarden en de bedoeling van de ral- lye lezen kan. Aanmelding tot deelname is nog mogelijk bij de heer Chr. Meiland, Havenstraat 1 Noordwijkerhout tot Zaterdagavond half elf. Inleggeld ƒ0.75. Wie de minste strafpunten heeft opgelopen ontvangt een wissel beker. De nummers 2, 3, 4 en 5 ont vangen een medaille De nummers 6 t/m 25 een mooi bouquet bloemen. Als het weer wil meewerken wordt het voor de deelnemers een mooie en sportieve tocht en voor Noordwijker hout een geheel nieuw evenement. De K.V.P. en de Statenverkiezin gen. Het bestuur van de K.V.P. vestigt er de aandacht van ouden van dagen en andere hulpbehoeven- den op. dat z« gratis Per auto van p^TgewVnu v'^aUe nieuwe wo"- hun woning naar het stembureau kunnen worden gebracht. Gegadigden moeten zich echter vóór a.s. Zondag opgeven bij N. van der Klauw, Julianastraat 4, bij A. Meijer, Kerkstraat 92 of bij A. M. Doeswijk, Havenstraat 36. OEGSTGEEST Blijmoedigheid in het gezin Onder deze titel hield mevr. C. Bou- dens van Heel voor de leden van de afd. Oegstgeest der Ned. Kath. Vrouwenbeweging een zeer interes sante en leerzame lezing. En wat zij vertelde was geen droge theorie, doch waren woorden rechtstreeks uit de practijk, uit haar eigen gezin van 13 kinderen. Aangevuld met feiten uit haar ervaring betoogde zij, dat alles er op geridht moet zijn, het gezins leven weer in ere te herstellen, het gezin in deze gejaagde wereld een haven van rust te doen zijn, een houvast voor alle gezinsleden, vooral voor de opgroeiende jeugd. Dit harts tochtelijk pleidoor voor het gezonde gezin werd door alle aanwezigen zeer aandachtig en met instemming aanhoord. Primeur Reeds nu kunnen we vermelden, dat op de bazar, die 5 en 6 Mei a. s. in gebouw Irene zal gehouden worden ten bate van de Stichting „Het Vierde Prinsenkind", aanwezig zal zijn de complete ver zameling poppen van prinses Wilhel- mina, hetgeen een primeur voor de ze omgeving betekent en het bezoek aan deze bazar zeker in niet geringe mate zal stimuleren. SASSENHEIM Door de plaatselijke afd. van de K.A.B wordt op Zondag 16 Juli een tocht georganiseerd naar Tege- len. De onkosten inclusief toegang tot de Passiespelen bedragen 10. Zaterdagavond is er gelegenheid om alvast een gedeelte te betalen van 8 uur tot 8.30 in de voorzaal van het K.S.A.-gebouw. STOMPWIJK K.V.P. afd. Stompwijk vraagt met spoed propagandisten voor de a.s. verkiezingen op 26 April en auto-bezitters voor het rijden van zieken en ouden van dagen. Zieken en ouden van dagen die niet op eigen gelegenheid kunnen komen moeten zich opgeven bij de heer P. Hoogeveen. Propagandisten en auto-bezitters eveneens. VOORHOUT Kath. Vrouwenbeweging. De K.A.V. hield in de grote zaal van het parochiehuis een goed geslaagde feestavond voor haar leden en ge nodigden. Mevr. de Graaff, als pre sidente, opende de bijeenkomst met enige woorden van welkom, speci aal tot de gasten en in het bijzon der tot het toneelgezelschap uit Leiden. Dit gezelschap was een eigen club der K.A.V. uit Leiden. Het toneelspel „Grote Zus" werd met volle aandacht gevolgd. Alle speelsters waren rolvast, en een enthousiast apllaus, bewees, dat al len hadden genoten. Onder de pauze werd een kleine verloting gehou den, Luizemarkt-polder. De inge landen der luizemarktpolder kwa men in de polderkamer van cafe de Bonte Koe in vergadering bijeen. Voorzitter N. van Stein was afwe zig. Uit het financieel verslag ver melden wij: Inkomsten f 2535.41; uitgaven f 1135.55; batig saldo f 1399.86. De begroting over 1950 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f 2994.16. De polderlasten werden verlaagd van f 12.op f 11.per H.A.. Ver schillende waren van mening er nog wel één guldeq meer af kon. Hier op kon het bestuur niet ingaan om dat de begroting toch al f 400 ho ger is. De polder is 138 H.a. groot. ningen. 5% Loontoeslag. Op advies van de minister van Binnenlandse Zaken zal aan het ge hele personeel van de gemeente ook over het tweede kwartaal 1950 een loontoeslag van 5% gegeven worden. Dit zijn zo de belangrijkste zaken welke de raad heeft afgedaan. Wij voegen daaraan nóg toe, dat de prov. griffie het principieel onjuist acht, om bij winstvorming door de gas fabriek niets voor het bedrijf zelve te reserveren. Het raadsbesluit van 30 Jan. j.L dat van reserve uit de winst 'afzag is nu ingetrokken op telefo nisch verzoek van het provinciaal gouvernement. LAATSTE BERICHTEN Weer een dodelijk ongeval in Leiden WIELRIJDER WERD DOOR VEE-AUTO GEGREPEN. Wederom heeft op de Stationsweg een dodelijk ongeval plaats gehad. Hedenmorgen om half acht reed de 55-jarige C. S. uit Utrecht, tijdelijk werkzaam aan het Leidse Spoorweg plan, per fiets naai het Station, om zich naar z?n werk te begeven, toen hij plotseling door een hem achter op komende vee-auto werd gegrepen. S. kwam met z'n hoofd onder een der achterwielen terecht en werd op slag gedood. ROOFOVERVAL IN HAAGSE SPEELGELEGENHEID. Van de zijde der Haagse politie vernemen wij nog ,dat de vijf ge maskerde mannen, die vannacht een roofoverval hebben gepleegd in een Haagse spelgelegenheid, 6.800 heb ben buitgemaakt. Tijdens de overval bevonden zich 17 mannen en 4 vrou wen in de speelgelegenheid. Van de daders ontbreekt tot heden elk spoor. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 April. Vee. Aan voer: 16 fokstieren, 6 slachtstiei'en, 190 kalf- en melkkoeien, 346 vare koeien e.a., 105 vette koeien, 40 vaar zen, 22 pinken, 12 graskaiveren, 471 nuchtere slachtkalveren, 13 nuchtere fokkalveren. 50 weideschapen, 242 vette lammeren, 214 lammeren, 37 zeugen. 283 mestvarkens, 930 biggen, 5 paarden, 41 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 750 1000, varekoeien e.a. 500675, vette koeien 750950, vaarzen 425700, en pinken 325—525, handel willig: nuchtere slachtkalve ren 2548 en nuchtere fokkalve ren 5065, handel stug; weidescha pen 95105 en vette lammeren 85 —100. handel willig; mestvarkens 55—85, biggen 32—48 en bokken en geiten 2530, handel matig. Kaas. Aanvoer 18 partijen Gouds kaas en 1 partij Leidse kaas. Totaal 19 partijen. Prijzen: Goudse kaas 1ste soor f 1.711.79, 2e soort 1.651 70 en le soort Leidse kaas 1.68 per kg. Handel flauw. DELFT, 20 April. Vee. Aanvoer 81 runderen, 2 graskalveren. 274 nuch tere kalveren, 94 varkens, 718 big gen, 256 schapen of lammeren, wei- delammeren 50, geiten of bokken 8. De prijzen waren als volgt: kalfkoeien van 550—775; nuchtere kalveren van 3040, biggen van 3042, lopers tot 80.schapen met lam 100140, weidelammeren van f 28 32, Handel in runderen en var- i kens matig, nuchtere kalveren: vliyf, 'schapen en lammeren: traag.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2