De installatie van burgemeester Witschey te Alphen aan den Rijn Hartelijke verwelkoming JAN PETERSE Gelegenheidstaarten INDUSTRIE- en RECLAME-FOTO'S FOTO „LUX" STADSNIEUWS WOENSDAG 19 APRIL 1950 DE LE1DSE COURAN1 PAGINA 3 Zoals wij gisteren reeds mededeel den is de heer E. C. Witschey Dins dagmiddag, in een speciale zitting van de gemeenteraad, door loco-bur gemeester-wethouder W. Brouwer geïnstalleerd als burgemeester der gemeente Alphen aan den Rijn. De ontvangst op de grens. De heer Witschey, die vergezeld was van zijn echtgenote, mevr. J. Witscheyvan Unen en hun kinde ren, werd op de scheiding der ge meenten Alphen aan den Rijn— Zwammerdam, namens de commissie van ontvangst uit de burgerij harte lijk verwelkomd door de heer A. Oosthoek Deze wees in het kort op de spanning, waarmede gedurende vier en een halve maand, de benoe ming van de nieuwe burgemeester in alle lagen der bevolking werd tege moet gezien. Thans is de dag aan gebroken, waarop de ambtsaanvaar ding kan geschieden van de nieuwe burgemeester, wiens antecedenten heiro als het ware als een lofuiting zyn voorgegaan De burgerij ziet de komst van de nieuwe burgervader met vertrouwen tegemoet. Na deze korte begroeting waar van zeer velen van Alphen's inge zetenen getuige waren en er spontaan mee instemden, bood het dochtertje Nena van de heer Oosthoek aan mevr. Witschey bloemen aan. Even verder stond een grote schare kinderen van de drie op Zwammer- dams grondgebied staande scholen opgesteld en zij wuifden de nieuwe burgemeester met veel kleurige vlag getjes vrolijk en blijde toe. De intocht. Na etn korte rit door de Vinken- buurt voegde de officiële personen zich, zittend in een vijftal auto's, na bij de Gouwsluisse hefbrug achter de daar opgestelde leden van de N.P.V. en de V,K-J.B., die in hun vele va nen cn rijkdom aan kleurenpracht demonstreerden. En vrolijk klonken de tonen van de beide plaatselijke muziekkorpsen „Arti" en „Crescen do". toen de lange stoet, gevolgd door honderden fietsers, zich in beweging zette om door een dichte haag van hartelijk groetende inwoners, die zich langs de gehele Rijksstraatweg hadden opgesteld om een glimpje van de nieuwe burgervader en zijn gezin op te vangen, zich naar het raadhuis begaf. Bij de Postbrug hadden zich direc tie en personeel van N. Samsom N.V. opgesteld om hun opwachting te ma ken. Mej. v. d. Aakker bood de nieu we magistraat bloemen aan. Zanghulde. Nadat het gezelschap op het bor des van het Raadhuis had plaats ge nomen, brachten de kinderen van de hoogste klassen der lagere scholen, o.l.v. de heer F. H. Jasperse, een zanghulde. Deze bestond uit een spe ciaal welkomstlied, dat door de schoolhoofd, de heer P. Stouthamer, voor deze gelegenheid was gemaakt. Tot slot van deze hulde werden twee coupletten van het Wilhelmus ger zongen. De muziekkorpsen verleen den bij de zang medewerking. Ontroerd door deze indrukwek kende „incomste" sprak de nieuwe burgemeester vanaf het bordes de burgerij en de kinderen toe en dank te voor deze huldiging. De heer en mevr. Witschey wer den hierna de raadszaal binnenge leid. op de wijze zoals wij gisteren reeds mededeelden bij het verslag van de installatiepléchtigheid. Dankwoord van de burgemeester Na de officiële toespraken zeide de burgemeester zeer getroffen te zijn door de grootse ontvangst. Spr. koestert grote verwachtingen. Wij moeten elkaar nog aftasten. Hier past geen schroom, evenmin terug houdendheid. Wij moeten samen ons geheel en al geven aan de groei -en bloei der gemente Alphen aan den Rijn, die evenzo is van de burge meester als van de inwoners. Spr. ziet liever geen „ja-knikkers". De eerste weg naar nuttige arbeid is de handen uit de mouwen steken in ge zamenlijke krachtsinspanning. Wij zend op de woningbouw, het moei lijkste en pijnlijkste probleem dezer tijden, zeide spr., dat hier alleen maar daden kunnen helpen. Wie zijn talent ooit verbergt is geen waardig DE ZANGHULDE. Van 1. naar r. de burgemeester, zijn echtgenote en twee dochters. Daarvoor twee meis jes, welke bloemen hebben aange boden. Foto K. v. d. Burg. Alphen a.d. R. dienaar der gemeenschap en is ook tegenover God geen oprecht mens, zeide spr.,, die besloot met tc verkla- sterk voelt het gemis van het been gaan van mr. Schokking, de heer Witschey een hartelijk welkom toe ren, dat hij het goede initiatief gaar- na vrij spel wil verlenen. Als oudste collega in de kring Al phen aan den Rijn van burgemees ters voerde de heer Bakhuizen het woord, die, na gememoreerd te heb ben, dat de kring nog steeds zeer riep; zich tot de loco-burgemeester Brouwer richtend, die spr. een zeer geziene figuur in de kring noemde, roemde spr. diens bekwame leider schap en inzichten in gemeenteza ken. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIIN HET ZILVEREN JUBILEUM VAN HET WIT-GELE KRUIS. In de zaal Mutua Fides van het St, Willibrordus-Missiecollege der Pa ters Franciscanen had gisterenavond een feestvergadering plaats bij gele genheid van het 25-jarig bestaan van de afd. Katwijk a. d. Rijn van Het Wit-Gele Kruis. De voorz., de heer C. Braun, heette in zijn openings woord welkom de heer Boekhoven, secr. der Gemeente, de heer D. C. van Leeuwen .wethouder van Socia le Zaken, de heer C. de Ruyter te Noordwijk, lid van het Hoofdbestuur van de Prov. Bond het Wit-Gele- Kruis, Kerk- en Armbestuur, Zuster Theodota de wijkzuster, afgevaardig den van Zusterverenigingen en de vele belangstellenden. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat met de Vereniging nog een viertal jubilaris sen tegenwoordig waren. n.l. de he ren P. H. Castenmiller, de heer C. van der Marei, mej. E. Grimbergen en de bode de heer G. v. d. Nouwe- land. Namens de vereniging bood de voorzitter de jubilarissen een stoffe lijk bewijs van erkentelijkhed aan. Na een propagandistisch tableau kwam de feestrede door de geestelijk adviseur der vereniging, pastoor C. Hesp. Spr. zette in een heerlijk be toog uiteen waarom allen hier in feestelijke stemming bijeen waren. Het is onze gewoonte dergelijke fees ten in te zetten met een H. Mis uit dankbaarheid, om God te danken voor wat we in de 25 jaren door Het Wit-Gele Kruis ontvangen hebben. Dit is 1.1. Zondag geschied. En thans zijn zovelen hier verenigd om dit jubilé in een gezellige feestzaal te gedenken. De heer de Ruyter bracht de gelukwensen van het hoofdbestuur over en bracht dank aan de voorzit ter voor alles, wat hij voor het Wit- Gele Kruis had gedaan. Spr. hoopte, dat het hem gegeven moge zijn zich nog vele jaren voor het Wit-Gele Kruis te geven. De heer v. d. Marei, de vice-voor- zitter. dankte zijn mede-jubilarissen voor de hartelijke woorden tot hen gericht en voor de attentie hun bewezen. Het programma bestond voorts uit een 14-tal nummers zang. door het Zangkoor en de Dames zangvereniging, muziek door de Band onder leiding van de heer Vink, Rythmische gymnastiek, Reidansen, toneel, enz. enz. Voor de pauze deelde de voorzitter mede, dat het bestuur met instemming van de laatstgehou den ledenvergadering, besloten had Zuster Theodota als feestgave aan te bieden een „Solex". Dit om haar taak die zich uitstrekt over Katwijk-Rijn, Katwijk-Zee, Valkenburg en Rijns burg, wat te verlichten. Het was in tussen middernacht, toen de voorzit ter de feestelijke vergadering met een woord-van dank sloot. Geboren: Maria, d. van C. Haas noot en A. van Kampen. Jacob A., z. van J. van Duivenboden en L. Paap: Pieternella G„ d. van J. van den Over en J. van Velzen. Ondertrouwd: A. G. Lukkien en M. van Wijk; W. Schuitemaker en L. Kuyt; J. van Dijk en D. Varkevisser. J Kloos en A. Haasnoot; T. Dijkhui zen en M. Kuyt. Getrouwd: J. van der Wolf en M. van den Oever. BANKETBAKKERIJ T«l«f. 2919 Alphen a. d. Rijn Voor ook in kUuran Alphan aan dan Rijn, Tal. 2887 LISSE EINDEXAMEN RIJKSTUINBOUWSCHOOL. Het diploma der school werd toegekend aan: W. C. Aalhuizen, Rotterdam, H. G. M. Barnhoorn, Blokker; P. M. Dames, Beverwijk; J. Donker, Hillegom; L. v. Egmond, Hillegom; H. C. van Gent, Voorhout J. M. Heemskerk, Hillegom; R. D. de Jager, Heilo; C. J. J. Keijzer, Noordwljkerhout; K. J. Kooiman, Enkhuizen; L. Lagendijk, Hillegom; H. S. M. v. Maris, Hillegom; W. G. v. d. Meij, Heemstede; G. A. J. Nijs-j sen, Hillegom; W. J. M. Preijde, Heemstede; A. C. J. v. Reisen, Voorhout; P. W. H. v, Rhijn, Noord- wijk; H. C. Rusman, Hillegom; W, v. d. Schoot, Bennebroek; A. J. H. Veldhi/yzen v. Zanten, Hillegom; W. Verduyn, Lisse; E. Wiersma, IJmuiden-Oost; H. L. H. Zwetsloot, Lisse. K.A.J, De K.A.J. van de St. Agatha-parochie heeft Zondag-, Maandag- en Dinsdagavond haar jaarlijkse grote donateursuitvoering gehouden door de opvoering van het toneelspel „Zonsopgang" Het spel werd vlot en goed gespeeld. De voorzitter van de KAJ riep bij zijn openingswoord de medewerking van allen in om de KAJ tot grotere bloei te brengen. Met een gezellig samenzijn werden de avonden be sloten. Ouderavond Uitgaande vart de R.K. ULO-school is er Dinsdagavond een ouderavond gehouden. Het hoofd der school, de heer Ra- gas, verwelkomde de talrijke opge komen ouders, alsmede dr C. Cra mer, schoolarts, die deze avond een onderwerp voor de ouders zou be handelen. Dr Cramer hield hierna een zeer leerzame causerie over de opvoeding van de kinderen in hun puberteits jaren. Verschillende vragen werden aan de spreekster gesteld en naar genoe gen van de stellers beantwoord. Hierop werden verschillende me- dededelingen gedaan omtrent de school- en de leervakken, waarbij speciaal werd gewezen op het type- onderricht en de scheikunde. Bo vendien werd medegedeeld, dat de mogelijkheid openstaat voor de meisjes om na hun ULO-examen door te studeren voer lerares aan de huishoudschool en dergelijke wen sen meer. De heer de Koning bracht namens de ouders, dank aan de leraren der school. NOORDWIJK HET BLOEMENCORSO. De route van het Bloemencorso op Zaterdag 22 April a.s. zal zijn: Opstelling op de golfvelden te 1 uur waarna keuring, Kon. Wilhel- mina Boulevard, Hoofdstraat. Huis ter Duinstraat, Kon. Astrid Boule vard, Rembrandtweg. Oude Zeeweg Pickèstraat, Lindenplein, Voorstr., Wilhelminastraat, St. Jeroensweg, IJrnuiderstraat, Weteringkade, van Panhuijsstraat, Duinweg, Q v, Uf- fordstraat, Golfvelden. Bloemcnfecsten. Als inzet van de Bloemenfeesten zal vandaag de etalagewedstrijd beginnen, waaraan door een 80-tal winkeliers zal wor den deelgenomen, terwijl heden avond te half negen een grote fak keloptocht zal plaats hebben met medewerking van de muziekgezel schappen „Excelsior" en „Echo der Duinen". Donderdagmorgen te half elf officiële opening van 't Bloemen- feest. Voor het raadhuis zullen de schoolkinderen een aubade brengen en een mozaiek aanbieden. Lente Revue. Het is zo zacht jes aan traditie geworden, dat de Veren. Noordwijkse spelers in het voorjaar een revue presenteren. Dat deze revue's een grote populariteit genieten was wel af te leiden uit de overvolle zaal in hotel Royal van gisterenavond, terwijl er nu nog een tweetal avonden volgen, waar van wy overtuigt zyn, dat het niet aan belangstelling zal ontbreken. Want wie zou er in Noordwijk niet gaan kijken naar „Zonneschijn". In de natuur worden wij de laatste da- ten niet verwend, doch als men an 's avonds in Royal bij de inzet van deze Revue zoveel „Zonne schijn" op het toneel ziet binnen rijden in een touringcar met de „Lange" en de „Korte" doet dit wel dadig aan. Reeds door deze waardi ge inzet, gepaard met goede zang, kon men er al van overtuigd zijn, dat het een geslaagde avond moest worden. En niemand zal in deze verwachting zijn teleurgesteld, want zowel de vrolijke schetsen, goede zang, declamatie, voortreffe lijke decors en uitstekende grime hebben bijgedragen, dat het voor treffelijke spel der spelers zeer goed tot zijn recht kwam, waarvan de aanwezigen volop hebben genoten, NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. De Raad ver gadert Vrijdag n.m. zeven uur. Agenda o.a. Verzoek van het be stuur der St. Jozefscholen om, overeenkomstig art. 72 der lager- onderwijswet 1920, gelden beschik baar te stellen voor het inrichten van de in aanbouw zijnde school langs de Herenweg; voorstel van B. en W. om op het kruispunt Ha venstraat-Dorpsstraat een lichtmast te plaaten; voorstel van B. en W. tot aankoop van diverse percelen grond ter uitvoering van het uit breidingsplan „Zuid." VOORHOUT Demobilisatie-avond. Het demo bilisatie-comité heeft in café Boer- haave een goed-geslaagde demobili satie-avond gehouden. De grote zaal was geheel gevuld, toen de heer Al- lard, ab voorzitter, met enige woor den van welkom, deze bijeenkomst opende. Allereerst werden' woorden van gelukwens gesproken tot de 2 gehuwde gerepatrieerden en wel luite nant-kolonel Broersma en de officier van gezondheid dr. A. Bots. en ver volgens tot alle anderen. Ook de ouders werden gelukgewenst. Hij wenste allen een prettige avond. Hierna bracht de Christ, gem. zang vereniging Melodia. o.l.v. de directeur D, v. Vliet uit Alphen. enige liederen ten gehore, o.a. „Domine Salvam fac regiham nostram", Mijn Nederland en het Oranjelied. Deze zang had de volle aandacht. Burgemeester drs. C. N. de Graaff richtte zich vervolgens tot de terug gekeerde militairen namens het ge meentebestuur. Spr. zeide. niet te veel na te denken over de vraag, waarom dit alles moest gebeuren. Dit is voor ons toch maar moeilijk na te gaan. Aan allen werd daarna als her innering voor hetgeen gepresteerd is ec" oorkonde uitgereikt. Hierna had een bijzondere plech tigheid plaats. Namens de Koningin werd het oorlogs-herinneringskruis met de gespen voor de krijg te land 1940'45 met toebehorend certificaat uitgereikt aan mr. J. J. Weve. luite nant-kolonel Broersma en C. I-I. Wes- sels. Luitenant-kolonel Broersma dank te namens allen in het bijzonder de beide thuisfronten. Hi.i hoopte, dat deze hun werk voort zullen zetten totdat de laatste is gedemobiliseerd, omdat het nu juist het hardste nodig is Namens de beide Thuisfronten sorak de heer A. Eigenbrood, die een misverstand, n.l. dat de beide thuis fronten zijn samengesmolten, uit de weg ruimde. Dit is niet waar, maar alleen voor zo'n avond is er steeds een harmonische samenwerking. Eén toneelgezelschap voor de R.K. Jeugdbeweging zorgde voor de humo ristische noot, door het opvoeren van de één-acter „Eduard wordt mens". Een laffe daad Tijdens de paas- vacantie, hebben ongenode gasten zich toegang verschaft tot de leeg staande Christelijke school. Uit de lessenaar, waarin de spaar centen voor een schoolreisje waren geborgen en enig geld bestemd voor de zending, bleek dit geld te zijn gestolen. Voorwaar een zeer on sympathieke daad. Geboren: Anna M. d. v. N. J. Overdevest en C. M. v. d. Hulst; Leonardus A. z. v. Th. Heemskerk en J. C. v. d. Berg: Johannes E, z. v. J S Datema en H J Vink; Christianus C. z. v. J. P. v. d. Geer en 'C. P. Langerak. Ondertrouwd: Everhardus G. J. Wouters 27 j. en Johanna C. M. Bel 20 j.; Bernardus P. Steenvoorden 25 j. en Gerarda M. Kortekaas 26 j. Gehuwd: D. J. v. Tol 22 j. en A. Jansze 24 j. voorschoten Ernstige aanrijding. Dinsdag middag om een uur of drie zijn op de Rijndijk ter hoogte van Kings- farm een vrachtauto en ©en luxe auto op elkaar gereden. De vracht wagen, bestuurd door een zekere H. uit Leiden kwam uit de richting de Vink en passeerde een handkar, die feheel rechts van de weg reed. Uit e richting Haagse Schouw naderde met vrij grote snelheid een luxe auto bestuurd door P. uit Leiden. De beide auto's reden op elkaar in, waardoor van beide wagens de voor kant volkomen vernield werdè De bestuurder van de luxe-wagen moest per ziekenauto naar het Diaconessen- huis in Leiden vervoerd worden. De bestuurder van de vrachtwagen en degene, die de hankar duwde, kwamen er goed af. De beide wa gens moesten met een kraanwagen worden weggesleept. Met de Sibajak is de familie C. P- Rodenburg uit Voorschoten naar Australië vertrokken. De heer Rodenburg had hier een kruideniers zaak in de Noordheystraat no. 6 en zal in Australië in een patisserie wei'kzaam zijn. WARMOND Boerenleenbank In zijn ope ningswoord herdacht de voorzitter, de heer J. C. v. d. Voet, de overle den leden van het afgelopen jaar t.w. de heren L. H. Juffermans. J. K. Heyl en C. Papót, alsmede het over leden hoofdbestuurslid de heer Bie- rema. Vervolgens gaf hij een over zicht van het afgelopen jaar. In to taal werden 35.000 aan hypothe ken en 28.000 aan voorschotten door de Warmondse Bank verstrekt. De kassier, de heer A. Versluys gaf hierna een gedetailleerd over zicht van de rekeningen. Uit dit overzicht bleek, dat in het afgelo pen jaar een- winst gemaakt werd van 1788.67, welke winst bij de reserve geboekt werd. De reserve bedraagt thans 30.156,51 Op 31 December bedroeg het aan tal leden 117, terwijl er 882 spaar rekeningen liepen. In totaal staan er 11 voorschotten uit. Bij monde van de heer M. van Winsen werd door de controle-commissie verslag uitgebracht. Tot leden van de controle-com missie werden benoemd de heren N. Breedijk. G. G. van Elburg en Jac. P. v. d. Hulst. Als reserve le den zullen optreden de heron W. A. Koudijs, J. Sikking en M. F. van Stijn. De voorzitter, de heer J. C. v, d. Voet werd met grote meerderheid van stemmen herkozen. De heer B. M. v. Stijn, die als lid ran de Raad van Toezicht had be dankt, wegens zijn hoge leeftijd ont ving van de voorzitter enkele wel gemeende woorden van dank. Hem werd het voorstel gedaan, onr als ambteloos lid in deze Raad zittine te blijven houden, welk voorstel door hem werd aangenomen. In zijn nlaats werd gekozen de heer L. P. Heemskerk. De rondvraag die hierna volgde bracht enkele bezwaren naar voren, waarin gezegd werd. dat de Coöo. Boerenleenbank zijn doe] voorbij streefde, doordat de Bank al te voorzichtig zou zijn bij het verstrek ken van leningen en credieten. Hoe wel hierop door de voorz. werd ge antwoord. was het lid. dat deze be zwaren naar voren had gebracht toch niet geheel voldaan. ZOETERMEER Service van dc Rijkspolitie. De zer dagen had tegen het midder nachtelijk uur op de Rijksweg, on der deze gemeente, enige kilome ters van de bebouwde kom een ver keersongeval plaats. De Rijkspolitie stelde onderzoek in. De gedupeerde van de aanrijding maakte zijn onge rustheid kenbaar over het feit, dat zijn vrouw in onzekerheid zou verke ren over zijn wegblijven en gaarne gelegenheid kreeg zijn vrouw te waarschuwen. De mensen van de wet wisten ook hiervoor een oplos- sii.g. Met behulp van de mobilifoon. aangebracht in een Rijkspolitieauto, werd de gevraagde aansluiting tot stand gebracht en de boodschap van de onfortuinlijke autobestuurder overgebracht. Doch ook de automo bilist werd gerust gesteld. Binnen een kwartier werd via hetzelfde in strument bericht, dat de boodschap wa« overgebracht. Belangstellenden, die van een en ander getuigen waren, spraken hun waardering uit over de welwillend heid en medeleven van de Rijkspo litie. Geboren: Maria Josina, d. van L. v. d Spek en J. A. den Hollander; Eliza beth Maria, d. van F. Koper en D. A. de Bruin: Maria Alida, d. van C. van der Meer en C. A. van Bemmelen; Hendrik Jacob, z. van J. Dorst en H. Seldenthuis, Ondertrouwd: J. Sonneveld 25 j. en A. M. Kool 27 j.: A. v. d. Dool 42 j. en C. A. Boon 37 j. OEGSTGEEST Stemmen in auto's. In verband met de a s. Woensdag 26 April te houden verkiezingen voor de Provin ciale Staten, 1:lengen wij onder de aandacht var. de K. V. P. kiezers, dat zij die om te stemmen gebruik moe ten maken van een auto wegens ziek te of invaliditeit, zich kunnen opge ven aan de navolgende adressen: H. H. Kuipers. Dorpsstraat 47; G. G. Koppers, Cele<besstvaat 44, en J. W. N. v. d. Post, Terwee weg 71. ZOETERWOUDE S.J.Z. Leden van S.J.Z. a.s. Donderdag vangt de training weer aan voor de senioren, aanvang 7 uur op het SJZ-terrein. Alle senio ren worden aangespoord om op de ze trainingsavond te komen en op tijd!!! gens, waarvan één bewoond. Er werd niemand zwaar gewond. Uit de sneltrein Maastricht Amsterdam is de postconducteur Van W. gevallen. Hij werd zwaar gewond langs de spoorlijn gevonden. De prijzen van sigaretten zijn met ingang van Woensdag vrij gela ten. Alle conducteurs van de Neder landse Spoorwegen zullen op 14 Mei, met ingang dus van de zomerdienst regeling, hun nieuwe zomer-uniform kunnen aantrekken tenminste als het weer niet te koud is, want de stof is vrij dun. Op het drukke kruispunt Haag- weg-Geesterbrugweg-Heerenstr. te Rijswijk (Z.-H.) is het eerste gele knipperlicht in Nederland officieel in werking gesteld. Twee houten pakhuizen van de N.V. Oliefabrieken van T. Duijvis Jzn. te Koop aan de Zaan zijn van nacht uitgebrand. BUITENLAND. Prinses Alix van Luxemburg heeft zich verloofd met prins Antoi- ne de Ligne, zoon van de Belgische ambassadeur in India. Prinses Alix is de jongste der zes kinderen van groothertogin Charlotte en prins Fe lix. De stamboom van de de Ligne's gaat terug tot de 11e eeuw. Te Calcutta zijn in de vorige week 272 mensen aan cholera gestor ven. Te Londen is op 78-jarige leef tijd overleden dr. Lazarus Gold- schmidt een indertijd uit Litaucn ge vluchte Joodse geleerde, die de 10 millioen woorden bestaande Babylo nische Talmud in het Duits vertaal de. Men meende, dat het onmogelijk was dit werk in één mensenleven te volbrengen, doch dr Goldschmidt deed het in 40 jaar. In de Amerikaanse staat Okla homa is een vlieger Zaterdag bezig geweest om het record inzake het aantal loopings achter elkaar te bre ken. Hij haalde het tot 1.874 loopings. BINNENLAND Een 20-jarige boerenknecht te Bunnik, die een poes van 3 maanden oud had mishandeld, is veroordeeld tot 200.boete en 2 jaar voorw. gevangenisstraf. Te Uithoorn zijn op het spoor weg-emplacement 4 wagons uit de rails gelopen en gekanteld. De wa gons waren geladen met kermiswa- ROELOFARENDSVEEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST Aan niet velen is het geluk beschoren om vijftig jaar lang lief en leed in de echtelijke staat te mogen delen. Maar in nog mindere mate zal het zijn. als in de gelukkige omstan digheden waarin het gouden bruidspaar Jac. de Jong en M. de Jong- van Duren, Noordeinde 84, alhier, op 25 April a.s. zijn gouden huwe lijksfeest hoopt te gaan vieren. De eigenlijke datum is 24 April. Dit is tevens de dag, waarop de bruidegom zijn 72ste verjaardag viert. En het mag gezegd worden: men zou hem dat.aantal ja ren nog niet geven. Hij werkt nog van de vroege morgen tot de late avond op zijn tuindersbedryf en is nog met hart en ziel aan zijn werk verknocht. Een bijzonderheid mag het wel genoemd worden, dat hij deze winter nog op de schaats gestaan heeft en in de vorige zomer nog een actief zwemmer was, en ook in de ko mende zomer deze sport weer ent housiast wil beoefenen. Ook de gou den bruid, eveneens bijna 72 jaar oud. doet dit edele metaal eer aan, WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond (Opgemaakt te 10 uur). Minder bewolking. Minder bewolking dan van daag. Bijna overal droog weer. Weinig wind. In dc nacht en vroege ochtend iets kouder en hier en daar mist. Overdag de zelfde of iets hogere temperatu ren. OP 21 EN 22 SEPTEMBER VEBO- TENTOONSTELLING IN LEIDEN. Voorstel om reagerend vee te weren werd aangenomen. Onder voorzitterschap van dc heer J. W. Bonda, werd Zaterdag de alge mene vergadering gehouden van de Vebo in „Het Gulden Vlies". Helaas moest de voorzitter aan de vele aan wezigen mededelen, dat het plan om bij het vijftienjarig bestaan van de vereniging een grote vierdaagse ten toonstelling te houden, moest wor den afgezien. Uitvoerig werd van gedachten ge wisseld over het bestuurs-voorstel om slechts reactie-vrij vee toe te la ten. Dit in verband met de T.B.C.- bestrijding. Ook werd het voorstel aanvaard om alleen stieren en jonge dieren tot de fokvee-rubrieken toe te laten. Er zijn namelijk vele bezwa ren verbonden aan het alsnog opne men in het programma van oudere koeien, in verband met het huidige reactie-percentage. Op Donderdag 21 September a.s. zal de fokvee-tentoonstelling met de kleinvee-stamboeken gehouden wor den. Vanzelf zal de zuivel een grote plaats' innemen. Hieraan wordt dit keer zeer bijzondere aandacht be steed. Men tracht dit onder te bren gen in ruime tenten op het vee markt-terrein. evenals de voorlich tingsdienst. Vrijdag 22 September is de dag van de veetentoonstelling. Dan zullen ook de paardenkeuringen worden gehouden. Stands van land bouwmachines en werktuigen zullen op beide dagen te bezichtigen zijn. en alhoewel de laatste weken een kleine stoornis in haar gezondheid was opgetreden, is ze alreeds weer ter kerke geweest. Met de zomer op handen zal zij haar ongesteldheid wel weer te boven komen. Beide zyn op gewekt van geest en kunnen met voldoening spreken over de jaren, die achter hen liggen. Ook de kruisjes zijn niet.weggebleven, maar met het voorbeeld van hen, die het veel zwaarder hebben gehad, schuiven zij deze nu als niet noemenswaard van zich af. Natuurlijk gaat het ouder hart uit naar de kinderen, zeven in getal, allen getrouwd, en de 21 klein kinderen. SCHEEPSBERICHTEN CAMERONIA, DjakartaA'dam 17 April 23.00 u. verw. Colombo; GENE RAL C. H. MUIR, DjakartaR'dam 17 April 80 m. O. Malta; SAPAROEA. DjakartaA'dam 18 April te Suez; DUNDALK BAY. Djakarta—R'dam 17 April 380 m. O.Z.O. Guardafui; GENRAL C. C. BALLOW, Djakarta A'dam 17 April 340 m. O. Perim. GENRAL R. L. HOWZE, Djakarta— A'dam 17 April Kaap Guardafui; KO- TA INTEN, R'damDjakarta pass. 17 April Minikoy: PHRONTIS. A'damDjakarta 15 April te Penang; SKAUGUM, DjakartaR'dam 17 April 320 m. Z.O. Minikoy. WATER MAN. R'damDjakarta 17 April 24 u. Malta gepasseerd: WILLEM RUYS, DjakartaR'dam 18 April verw. te Suez; ZEEMAN. DjakartaR'dam 16 April 24 u. van Aden. BALI, Djakarta—A'dam pass. 18 April Malta; BARUMUN Amsterdam —Djakarta pass. 18 April Lissabon: GAROET, RotterdamDjakarta 19 April te Pangkalpfnang; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 18 April van Djakarta naar Amsterdam; KOTA AGOENG RotterdamDjakarta 18 April van Penang naar Port Swetten hem; PHRONTIS Amsterdam'Dja karta 18 April te Padang; SI'BAJAK RotterdamDjakarta pas. 18 April Burlings; WATERMAN. Rotterdam Djakarta 20 April verwacht te Port Said- KOTA INTERN Rotterdam—Dja karta pass. 13 April Pointdegalle. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 19 April Kaas. Aanvoer 52 partijen. Prijzen: 1ste soort 1-741.78 en 2e soort 1.68 1.72 per kg. Handel traag.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3