Heerenveen en Limburgia wonnen in de strijd om het landskampioenschap D.O.S.R: nog geen kampioen Liverpool 24 uur leider in Engelse League Ve't1o 3^at-ie DINSDAG 11 APRIL 1950 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 |"VE STRIJD om het landskampioenschap is gisteren in het Noor- den en Zuiden des lands voortgezet en heeft overwinningen opgele verd voor Heerenveen en Limburgia, resp. tegen Ensch. Boys en Maurits, hoewel beide verliezers bij de rust een voorsprong hadden. het tweede één minuut voor rust ge scoord. Van 't Hooft scoorde het eer ste doelpunt, nadat een pass van de invaller Kleintjes de Limburgia ver dediging aan de totale ontreddering had prijs gegeven. Het tweede doel punt was het gevolg van een mis slag van keeper Jonker na een vrije trap van Wilms, die hij loodrecht op het Limburgia-doel plaatste. Voor het bliksemoffensief, dat Limburgia onmiddellijk na de her vatting inzette, gingen de Maurits- verdedigers in vier minuten twee maal door de knieën. Tijd voor her stel gaven de Brunssummers hun te genstanders niet. Naar links en naar rechts dirigeerden Spanjer en Groen de bal en toen na een minuut spe len een pass van F. Cox de Maurits- verdecliging uit haar doen en laten speelde en Bruist in vrije positie voor Mol kwam te staan, was de Maurits- keeper een geslagen man. Met zijn rechtervoet plaatste Bruist de bal in het uiterste hoekje. En twee minu ten later stonden de Maurits-verde- digers, nauwelijks van de schrik be komen, weer machteloos tegen een wervelaanval van Limburgia, die F. Cox met een laag schot bekroonde, waarnaar keeper Mol tevergeefs dook. Maurits herstelde zich hierop volledig van deze twee slagen en wist de partijen in evenwicht te bren gen door het eenzelfde vuur de rich ting van het Limburgiadoel op te zoeken, Maessen en Nelissen waren de grote gangmakers in de voor hoede, terwijl van 't Hooft, ondanks, zijn gebrek aan techniek, altijd een speler blijft, die men geen vrije kans moet laten. Voorlopig kreeg hij geen gelegenheid tot scoren. Van Huizen was de dominerende figuur in de Limburgia-verdediging en klaarde het voorlopig met zijn teamgenoten. Na 20 minuten kwam het derde doelpunt van Limburgia, toen een pass van Frits Cox voor Hendriks onbereikbaar was en Bruist opriieuw in het schootsveld van Mol ver scheen. Weer viel Mol naar een laag schot van de Limburgia-linksbinnen tevergeefs uit, (32). De gelijkmaker liet niet lang op zich wachten en in een flits omspeelde Maessen v. Hui zen en plaatste de zal langs de grond naar de vrij staande van 't Hooft. De Mauritsmidvoor schoot de bal cor rect door het enige gaatje, dat voor het Limburgiadoel nog te vinden was. Limburgia beschikte juist over iets meer adem dan Maurits en bij een aanval over de linkervleugel wipte L. Cox de bal op en passeerde Mol met een laag schot. Limburgia wist hierna de laatste aanvallen van Mau rits op te vangen. Zo kwam het ein de met een 43 overwinning van Limburgia. De stand is thans: Blauw Wit 1 1 0 0 2 4—1 (HEERENVEEN—ENSCHEDESCHE BOYS 3—2. Met veel moeite is het Heerenveen gelukt een einde te maken aan de twee jaar oude traditie, dat de Oos telijke kampioen van Heerenveen won. De Friezen hadden Abe Len stra op de midvoorplaats staan en Brandsma linkshalf. Bij Enschede- sche Boys was Schulenberg vervan gen door Klaver Jr. Er is van weers kanten slecht gespeeld, en vooral het plaatsen leek nergens op, het geen mede het gevolg was van de harde wind. Ook werd de dekking veel te veel verwaarloosd, met als gevolg een veelvuldig vrij staan van de buitenspelers. Heerenveen speelde lang zo goed niet als tegen Ajax. Vooral de verdediging liet meerma len steken vallen. De middenlinie van Heerenveen, die tegen Ajax zo'n goe de beurt maakte, ontbrak het aan bewegelijkheid, met als gevolg een vaak overheersend team van de En- schedesche Boys op het middenveld. Aan de aanvallen van Heerenveen werd niet de minste zorg besteed, en toen Enschedesche Boys na 8 minu ten spelen door Albers een voor sprong nam, veranderde er nog niets bij de Friezen. Kun spel bleef onsa menhangend en elk verband zoek. Na 25 minuten ontstond er weer een hachelijk moment voor het doel van de thuisclub, waaraan Koenders ten slotte een einde maakte door een tweede goal te produceren. Dat twee de doelpunt maakte Heerenveen blijkbaar duidelijk, dat er anders aangepakt moest worden. En een mi nuut later trapte Abe Lenstra uit een voorzet van Hofma keurig in (12). De tweede helft was nauwe lijks een minuut oud, toen Abe Len stra op een ver naai- voren gespeel de bal doorliep. Weliswaar kreeg Klaver het leder eerst te pakken, maar Abe zegevierde in het duel, gaf een trekbal naar Jonkmane die hard in de hoek schoot (22). Nadien werd er fel gestreden voor het winnende doelpunt, maar het spel bleef slecht, hoewel van iets be ter gehalte dan voor de rust. Bij Heerenveen kwam pas verbetering, toen de opstelling gewijzigd werd. Brandsma ging weer op zijn oude midvoorplaats staan, Jonkman rechts buiten en Abe rechtsbinnen, terwijl Molenaar naar de middenlinie ver huisde. Er kwam meer vaart in de Heerenveen-aanval en de Boysdefen sie kreeg het hard te verduren. Toen er nog een kwartier gespeeld moest worden kopte Schuurhuis bij een voorzet van Ploeg op zijn keeper te rug, maar de toesnellende Brandsma was iets eerder bij de bal en kopte uit zeer moeilijke positie over kee per Koper heen in het doel (32). Heerenveen ging toen de verdedi ging versterken door Abe Lenstra naar achteren te halen, terwijl de middenlinie zich eveneens op doel terugtrok. Hachelijke tonelen speel den zich nog voor beide doelen af, maar gedoelpunt werd er niet meer. LIMBURGIA—MAURITS 4—3. Crititcasters zouden vooral op tac tische tekortkomingen in de wed strijd tussen Limburgia en Maurits kunnen wijzen, maar wat doet het er allemaal toe, als men twee kam pioenselftallen en bovendien twee Limburgsche ploegen een partij voet bal ziet spelen, bruisend als een glas champagne, enerverend tot en met door het élan van twee en twintig kerels, spannend, niet het minst om het verloop van de score en tenslotte als men een hoog tempo aanschouwt, hetwelk toch de uitstekend lichame lijke conditie van de twee ploegen verraadt. Maar dezelfde criticasters, daardoor misschien niet tevreden ge steld, zouden toch ook op technische kundigheden kunnen wijzen, welke van beide kanten in het vuur van de strijd naar voren kwamen. In deze door 14.000 toeschouwers bijgewoon de wedstrijd beleefde men het, dat Maurits de kleedkamer in de rust met een 20 voorsprong opzocht en merkwaardig werd het eerste doelpunt één minuut na het begin en ABE LENSTRA DEBUTEERT ALS MIDVOOR De op Tweede Paas dag te Heerenveen gespeelde voet balwedstrijd om het kampioenschap van Nederland tussen Heerenveen en Enschedese Boys leverde de thuisclub beide punten op door een 32 overwinning, welke zij op de gasten behaalde. Abe Lenstra, die in deze wedstrijd als midvoor debuteerde maakte het de Enschedese doel verdediger ver schillende keren vrij lastig. Ajax Limburgia 1 Heerenveen 2 Ensch. B. 1 Maurits 2 Promo' .vedstrijden in O ii Noord begonnen In de strijd om promotie en tegen degradatie begon Friesland al heel slecht dor met 51 van Zwarte- meer te verliezen, terwijl Quick in Oost van Tubantia won met 10, Vi tesse met 32 van Rheden. Van het overige voetbalprogram ma kwam maar heel weinig terecht. In het Wseen althans werden heel wat wedstrijden gestaakt door het steeds slechter wordende weer. 2e Paasdag 1950 zal menig voet baller zich lang kunnen herinneren. DE UITSLAFEN. Om het kampioenschap van Neder land: HeerenveenEnsched. Boys 32; LimburgiaMaurits 43. Noord, le klasse: FrisiaSneek 45; AchillesLeeuwarden 32; SneekVelocitas 10. Prom. 2e klasse Noord: Friesland Zwartemeer 15. Prom. 2e klasse Oost: Tubantia— Quick 01, VitesseRheden 32. West II: 3e klasse A: Alphen Wassenaar 01 (gest.). 3e klasse B: GD ACromvliet 6-0 (Cromvliet moet degr.-wedstr. spe len). 4e klasse A: BSMRouwkoop 10 (gest;). 4e klasse B: RijswijkWP 11. 4e klasse C: DonkRava 21 (gest.). 4e klasse E: StolwijkSt. Lode- wijk 10 (gest.); Ammst. SV-^-Duno 2—0 (gest.). 4e klasse F: DEH—SIOD 0—0 (gest.); FlorissantVEP 00 (ge staakt). Bekerwedstrijden: DCLTeijlin- gen 1-0 (gest.); BI. Zwart WitRood Wit 1—2; SJCDHS 2—2; DHC Hillinen 31; H. v. HollandUVS (U.V.S. teruggetr.); TonegidoHaas trecht 3—1 (gest.). LFCHFC (HFC teruggetr.). De grootste verrassing ongetwij feld, die het Paasprogramma de voetballers gebracht heeft, is het bar-slechte weer geweest, dat ver schillende wedstrijden heeft doen af gelasten. Het stormachtige regenweer is er ook oorzaak van geweest, dat noch DOSR de kampioensvlag kan hijsen, noch VVLV de eer te beurt viel de leiders een nederlaag te be zorgen in eigen huis. Dit was de meest interessante ontmoeting van Tweede Paasdag. Het bleef echter een illusie. Ondanks het zeer slechte weer liet scheidsrechter van Weeren DOSR en VVLV het veld betreden. Huiverend kleumden de spelers in hun dunne shirts, die na enkele mi nuten al doorweekt waren. Van be hoorlijk spel kon op die vette ijs baan dan ook geen sprake zijn. Des alniettemin werd een hoog tempo in gezet, waarbij de partijen aanvanke lijk goed tegen elkaar opwogen, met VVLV iets meer in de aanval. Tot doelpunten kwam het echter niet. De baggermassa voor beide doelen was zó glade dat verschillen de opgelegde kansen aan beide zij den verloren gingen, omdat de spe lers alsmaar uitgleden en geen kans zagen een behoorlijk schot te lossen Zelfs toen DOSR met de harde wind schuin tegen, na een kwartier een hevig offensief opende en WLV bijna geheel in de verdediging te rugtrok, was er geen Veense speler, 'T WAS SPELEN IN HONDEN WEER! De stand was 21 (na rust) in de in West Friesland gespeelde beker wedstrijd voor de derde ronde tus sen de Zouaven en de Zebra's, toen de laatsten de scheidsrechter ver zochten de match te staken wegens het hondenweer, dat >voor de Zebra's blijkbaar minder prettig was. De re feree ging niet op dit verzoek in, waarop de 11 Zebra's er verder het zwijgen toe deden en zich in de kleedkamer gingen afdrogen. Aan genomen wordt, dat de Zouaven wel en de Zebra's niet in de vierde ronde van de beker zullen mogen uitko men. die het keeper Stikvoort werkelijk lastig kon maken. En toen VVLV na een kwartier zich wat aan die ijze ren greep kon ontrukken, bleef ook aan de andere zijde ieder succes uit. Met blanco stand verdwenen de doorweekte spelers in de kleedtent. Hevig wierd er beraadslaagd. WLV wilde onder geen voorwaarde ver der spelen, zelfs niet, al zou DOSR het kampioenschap cadeau gekregen hebben! DOSR dacht er anders over Voorzien van cfroge shirts wilden de Veenders de tweede helft wel uit spelen. Het kampioenschap lonkte immers! Maar eindelijk was de scheidsrechter zo verstandig de wed strijd te staken. De verantwoorde lijkheid voor de gezondheid van 22 spelers weegt zwaar. Wij vragen ons zelfs af, of het wel juist gezien was, ondere deze om standigheden te gaan beginnen Toegegeven het was een belangrijke match en er stond voor DOSR veel op het spel. Maar laat men toch nooit vergeten, dat voetbal niet meer is dan sport, niet meer dan een wedstrijd tussen 22 jongens, die op Zondagmiddag voor hun plezier (en nexigens anders om!) wel een partijtje willen spelen- Voetballers zijn geen papkinderen. Maar voor ontspanning mag hun gezondheid niet op het spel gezet worden! U. V. S.-E. D. O. De vriendschappelijke wedstrijd tussen U.V.S. en E.D.O. is gisteren natuurlijk niet doorgegaan. Er werd slechts 20 min. gespeeld. Toen werd het weer zo slecht, dat de wedstrijd maar gestaakt werd. Er waren toch nog 'n 500 bezoekers opgekomen. REG HARRIS Tijdens de inter nationale wielerwedstrijden, welke te Heme Hill in Z.O. Londen wer den gehouden, sloeg onze landge^ noot Arie van Vliet de Engelsman Reg Harris, die wereldkampioen der professionals 1949. Arie van Vliet gaat even voor Harris over de eind streep. WIELRENNEN STUIVERTJE WISSELEN TUSSEN HARRIS EN VAN VLIET. De wereldkampioen sprint, de Brit Harris, nam Zaterdag te Bir mingham revanche voor zijn neder laag, die hij vorige week op de Herne Hill baan tegen Van Vliet leed. Hij won de omnium met 8 punten voor Derksen, 5 pnt., en Van Vliet, 2 pnt. Een tijdrace over 440 yards werd door Harris gewonnen in 25.7 sec. Een sprintmatch a tïois werd even eens door de Brit gewonen voor Derksen. Van Vliet werd derde. Van de matches a deux luiden de resulta ten: Harris wint van Van Vliet. Derksen wint van Van Vliet en Har- ris wint van Derksen. Reg Harris verloor op Tweede Paasdag te Coventry van Arie van Vliet in een wedstrijd, welke uit verscheidene delen bestond. De resulaaten waren: 1000 meter tijdrace 1. Harris 1 min 15.8 sec., 2. van Vliet. 600 yards: 1. Van Vliet, 2. Harris. 440 yards: 1. Harris, 2 Derksen. 440 yards: 1. Van Vliet. 2. Derksen 440 yards: 1. Harris, 2 van Vliet. 660 yards: 1. Van Vliet, 2 Derksen. Totaal uitslag: 1. Van Vliet 11 punten; 2. Harris 10 punten; 3. Derk sen 6 punten. PROVINCIALE KAMPIOENSCHAP VOOR AMATEURS. Zoals békend zullen dit seizoen voor de eerste maal provinciale kam pioenschappen op de weg voor ama teurs worden gehouden als selectie voor een later te verrijden Neder lands kampioenschap. De volgende provinciale kampioenschappen zijn reeds vastgesteld: 5 Mei kampioenschap van Noord- Holland, over een afstand van 170 km., te organiseren door de Zaan- landse wielerclub D. T. S., 4 Juni kampioenschap voor Gro ningen, Friesland, Drenthe en Over- ijsel te Enschede; 18 Juni: kampioenschap voor Lim burg. te organiseren te Valkenburg (Caubergcircuit). De data en plaatsen van de kam pioenschappen voor Zuid-Holland en UtrechtGelderland zullen nader worden vastgesteld. Van het Fruitmarktcriterium, dat te Den Haag werd gehouden, luiden de uitslagen: Omnium voor professionals: Eer ste manche, sprint over een ronde: 1. Bijl, Den Haag 4 pnt.; 2. Meijn- ders, Den Haag 3 pnt.; 3. De Groot, Leiden 2 pnt.; 4. de Groen, Den Haag 1 punt. Tweede manche, tijdrit over één ronde: 1. de Groot, 2. de Groen, 3. Bijl. 5- Meijnders. Derde manche puntenrit over 6 km. 1. Bijl 7 pnt.; 2- ex aequo de Groen en de Groot 13 pnt., en 4. Meijnders 17 punten. Totaalklassement: 1. Bijl 4 pnt.; 2. de Groot 7 pnt.; 3- de Groen 9 pnt.; 4. Meijnders 10 pnt. Wedstrijd over 80 km. voor ama teurs: 1. Van den Elshout (Made) 2 uur 3 min. 3'2 sec.; op één ronde: 2. Peters, Haarlem; 3. Schotman. Am sterdam; 4. Brinkman, Maassluis; 5. Kooiman, Den Haag. S.J.C.—D.H.S. 2—2. Voor de 3e Bekerronde ontving SJC gisteren DHS uit Rotterdam. Het veld was goed, doch de weersomstan digheden waren van die aard, dat spelen bijna onmogelijk was. Om de gasten een vergeefse reis te bespa ren werd besloten toch te spelen. De uitslag in de eerste helft werd 11. In het tweede gedeelte maakte SJC na een kwartier spelen 21 en onge veer 10 minuten voor het einde, toen alle spelers totaal uitgeput waren, kon DHS de gelijkmaker scoren (22). Door deze uitslag werd SJC voor de Bekerwedstrijden uitgescha keld. De verdere uitslagen zijn: SJC 2 SJC 4 4—1; Jun. St. Beren. B—SJC C 12; Asp. SJC bDocos b 31. V.N.L. St. Bern. AVNL (A) 2—1; VNL b—Lisse c 2—0. St. Bernardus. Rijpw. 3St. Bern. 2 00. Stompw. B. 3St. Bern. 0—2; St. Bern. A—VNL (A) 2—1; St. De verrassende uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden, waar bij de 51 nederlaag van Liverpool tegen Newcastle United wel het meest in het oog springt, hebben de stand in de ^kopgroep van de eerste divisie radicaal gewijzigd. Nu leidde Sunderland met 48 punten uit 37 wedstrijden. De tweede plaats werd gedeeld door Liverpool en Manches ter United, beide met 47 uit 38 wedstrijden. En Sunderland 48 uur De overwinning van Sunderland op Fulham (30) was des te opmerke lijker, aangezien Sunderland in deze uitwedstrijd bij voorbaat kansloos werd geacht door het ontbreken van midvoor en goalgetter Davis. Boven dien werd de reis naar Londen in de nacht ondernomen, zodat de spelers slechts enkele uren rust kregen voor zij het veld betraden. Aanvankelijk leek de ploeg ook inderdaad wat ver moeid te zijn, doch na ongeveer twin tig minuten spelen kwam het elftal los en kreeg Fulham geen voet n aan de grond. Liverpool, dat precies 24 uur aan de kop van de ranglijst had gestaan, kreeg zijn zwaarste nederlaag van het seizoen te slikken. Newcastle verkeerde in schitterende vorm en won met 51. Liverpool verloor reeds na 25 minuten zijn voorspeler Stub- bins, toen deze met een hersenschud ding van het veld moest worden ge dragen, maar of dit als de oorzaak van Liverpools falen moet worden beschouwd, valt te betwijfelen, want de stand was op dat moment reeds 20 voor Newcastle. De wedstrijden, welke gisteren i ™Tasn<<° Bren. B.—SJC (C) 1—2 (SJC kam pioen). Foreholte. Docos eForeholte b 06, Oranje Groen 1Foreholte 1 1, gestaakt door scheidr. met rust; Foreholte 2SJC 3 02; Docos 5 Foreholte 4 11. Nic. BoysGroeneweg 11 (ge staakt) Overtuigd van de ernst van hun nog steeds precaire positie onderaan de ranglijst, hebben de boys vanaf het begin het volle ge wicht in destrijd geworpen, om ook van het sterke Groeneweg op eigen terrein e enzo goed mogelijke uit slag te verkrijgen, et mooie resul taat tegen Boskoop gaf hun daar voor weer moed. De sterke Zuid Wester storm maakten een behoor- lk spel vrijwel onmogelijk, maar, toch zagen de groenzwarten kans om direct na de aftrap goed combi nerend tot de aanval over te gaan en na vijf minuten spelen zorgde de rechtsbuiten C. Hoogervorst weer voor een zeer mooie afgemeten voorzet naar de eveneens goed opgestelde midvoor Piet Lenting welke de Groenewegkeeper onhoudbaar kon passeren (01). Daarna kwamen de gastheren tot vlak voor het boys- doel en de Nic. Boys-achterhoede en keeper hebben op het kale door de regen steeds gladder wordende veld zeker geen gemakkelijke taak gehad om hun tegenstanders te be dwingen. Enkele minuten voor de rust m'oeten zij toch voor een van de Groeneweg aanvallen bezwijken als deze geluk hebben met de glib berige scrimage welke voor het doel ontstaat en waaruit zij de ge lijkmaker weten te scoren (11). De aanhoudende storm en regen zijn dan toch aanleiding voor scheidsrechter de Graaf om het spel te staken, zodat deze ontmoeting op nieuw zal moeten worden vastge steld. Bodegraven 3—N.S.V. 1 1—4. Met een orkaan, die dwars over het veld stond, was het niet mogelijk om behoorlijk te voetballen. Toch had N.S.V. het geluk, om vier maal te scoren, waar Bodegraven maar 1 doelpunt tegenover kon stellen. Zo kwam N.S.V. niet alleen in het bezit van de laatste twee punten, maar kreeg tevens de fraaie beker, die voor deze competitiewedstrijd beschikbaar was gesteld. O na VIIEsto 04 Onder niet al te beste weersomstandigheden en op een vrij slecht veld bond Esto rruet enkele invallers de strijd te gen de Gouwenaars aan. En het moet gezegd, er is van begin tot eind gevoetbald. Ook de invallers deden hun best. Gedurende de hele wedstrijd gaven de gasten de toon aan. Toch duurde het nog circa 'n half uur, voordat zij het Goudse net wisten te vinden. Uit 'n stug door zetten van de midvoor werd het 01. Met deze stand ging de rust in In de tweede helft kwamen de Gouwenaars er niet meer aan te pas Geen ogenblik was de Esto-veste in gevaar en verder dan een 'n hand vol aanvallen bracht de thuisclub het niet. De score van 04 drukt dan ook niet voldoende de meer derheid van de bezoekers uit. De ,Esto-koloniaal" nam zelfs nog als halfspeler twee doelpunten voor zijn rekening. Met een score van 5918 nam Esto afscheid van de competi tie 1949—1950. GDS b—Esto b 2—0; Eeto a—Nic. Boys al2- werden gespeeld, hebben slechts in weinig gevallen zekerheid gebracht omtrent het kampioenschap of.... degradatie. Daarentegen werd de situatie in sommige gevallen veel in gewikkelder dan ze reeds was. Dit laatste was speciaal het geval in de kopgroep van de eerste divi sie. Manchester United had voldoen de aan het G0 gelijkspel tegen Bir mingham City om weer de eerste plaats te kunnen veroveren, welke men Vrijdag j.l. verloor. Door beter doelgemiddelde staat het boven Sun derland, dat als tweede op de rang lijst echter 1 wedstrijd minder ge speeld heeft. Opmerkelijk waren dc véle over winningen, die in de lagere regio nen van eerste en tweede divisies werden geboekt, waaruit duidelijk blijkt, dat men alles in het werk zal stellen om degradatie te voorkomen, In de eerste divisie bleven Man chester City, Everton en Birmingham alle ongeslagen gedurende dit week einde. Manchester City staat nog steeds onderaan met 25 punten, ter wijl Birmingham 1 punt meer heeft. Manchester City heeft echter één wedstrijd minder gesoecld. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste divisie: Aston VillaChel sea 40, BlackpoolArsenal 21, Charlton Athletic—Stoke C. 2—0, EvertonBirmingham C. 00, Ful hamSunderland 03, Hudders- field T.Derby C. 20, Manchester C.Burnley 10, Middlesbrough Bolton Wand. 20, Newcastle U. Liverpool 5—1, PortsmouthW. Bromwich A. 01, Wolverhampton W.Manchester U. 11. Tweede divisie: Blackburn R. Grimsby T. 30, BradfordSouth ampton 00, BrentfordSheffield U. 10, BurySwansea T. 11, Cardiff C.Queens Park Rangers 40, ChesterfieldCoventry C. 01, Hull C.West Ham U. 22, Leices ter C.Leeds U. 1—1, Plymouth Ar- gyleLuton T. 00, Sheffield Wedn.- Barnslev 20. Tottenham H.Pres ton N. E. 3—2. De uitslagen van de Tweede Paas dag luiden: Eerste divisie; ArsenalStoke City 60, Birmingham CityManches ter U. 00, BlackpoolEverton 01, Bolton Wand Chelsea 10, FulhamPortsmouth 01, Liver poolBurnley 01, Manchester C. Wolverhampton W. 21, Middles broughSunderland 2—0, W. Brom wich A.Derby C. 10. Tweede divisie: BarnsleyLuton T. 10, Cardiff C.—Brentford 0—0, Hull C.—Tottenham H. 1—0, Leeds U.—Grimsby T. 1—0 Plymouth A.— Leicester C. 2—1, Preston N. E.— Blackburn Rovers 3—1, Sheffield W edn.Bury 10, Southampton Sheffield U. 1—O.Swansea T. Queens P. R. 0—1, West Ham U.— Coventry C. 01. STAANTRIBUNE INGESTORT. Door overbelasting is gistermiddag tijdens de promotie tweede klasse voetbalwedstrijd Vitesse—Rheden te Arnhem een staantribune ingestort. Een vijftal mensen werd hieiby ge wond en door de gemeentel, genees kundige dienst naar het gemeente ziekenhuis en het St. Elisabeth Gast huis te Arnhem vervoerd. Drie daar- van moesten voorlopig in het zieken huis blijven, hoewel hun verwondin gen niet van ernstige aard zijn. Of schoon sommige bezoekers aan het been gekwetst werden wilden zij het wedstrijdterrein niet verlaten. PAARDENSPORT DRAVERIJEN TE HILVERSUM. De uitslagen van de gisteren te Hil versum gehouden draverijen luiden: Marionprijs: 1 Larus S (P. J. Rui ter) 3.10.3 (J.32.4); 2 Lietse Mitzi (P. van Doorn); 3 Lady Ruth B (G. v. d. Wal). Toto w. ƒ3.—; pl. 1.20, ƒ1.60, ƒ1.20. gekoppeld ƒ5.40; covercal 5.40. Ingrid-prijs: 1 Niekie B (K Neef) 2.56 (1.34.6); 2 Nelson (E. Kruithof). 3 Nanda D (J. Ham). Toto: w. ƒ9.30; pl. ƒ3.10, ƒ2.20, ƒ1.70; gekoppeld 19.60; covercal 7.50. Beatrixprijs: 1 Maaike van IJmui- den (K. Neef) 2.56 (1.34.6); 2 Mina- tonka (E. Kruithof); 3. Levant Ex press (H. C. ten Hagen). Toto: w. 5.80, pl. 1.90, 1.70, 18.—; gekop peld ƒ10.40; covercal ƒ4.20. Marijke-prijs: 1 Otella (J. Vlieger) 2.26.8 (1.35.3). 2 Onderduiker G (W. H. Geersen). 3 Oranje J (J. van Leeuwen Jr.). Toto: w. 1.50; pl. ƒ1.10, ƒ1.10; gekoppeld ƒ2.20; cover cal 3.10. Irene-prijs: 1 Lady Hesperus (R. Hamming) 3.15.6 (1.35.9); 2 Leo O (P. van Dijk); 3 Lord Toddington (S. J. van Leeuwen). Toto: w. 12.50; pl. ƒ3.30, ƒ12.50, ƒ2.90; gekoppeld .1 600.30; covercal ƒ40.10. Grote Paasprijs: 1 Legality (W. H. Geersen) 3.03.2 (1.30.7). 2 Madame B (M. Vergay). 3 Juggler (H. Doorne kamp). Toto: w. ƒ2.10; pl. ƒ1.80, 1.90 ;gekoppeld ƒ4.10; covercal ƒ5.—. Margriet-prijs: 1 Maryanne (W. H. Geersen) 3.10.4 (1.35.2); 2 Merel S (E. Maathuis); 3 Narciso v. Zora (J. Wagenaar). Toto: w. ƒ2.60; pl. ƒ1.40, 36.80, 1.50; gekoppeld 5.30; cover cal ƒ170.40. Totale omzet ƒ38.396.50.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5