Eerste plechtige H. Mis pater H. Duindam S.CJ. £eid&e aetkenn&CA nam 9tome l LEIDSE Sa HUTSPOT DINSDAG 11 APRIL 1950 L/C LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Uitzonderlijke plechtigheid in St. Petruskerk T\E LITURGIE VAN PASEN is zó vol van blijde klanken om de Ver- rijzenis van de Heer, is zó feestelijk, dat er nauwelijks één dag denk baar is, waarop de liturgische gezan gen en gebeden der H. Mis meer in overeenstemming zijn met hetgeen er jubelt in het hart van een neomyst, die zijn eerste plechtige H. Mis opdraagt, dan één der beide Paasda gen: "Dit is de dag, die de Heer gemaakt heeft", juicht -de feestelijke Paaszang, het hoogaltaar is één kleur van bloemen en Paasstemming hangt in de gewelven van het wijde kerkgebouw. Als een bevoorrechte uit duizenden moet zich de eerw. pater H. Duindam S.C J. gevoeld heb ben, toen hij op 2e Paasdag in de St. Petruskerk zijn eerste plechtige H. Mis mocht opdragen met assistentie van twee zijner broers, de eerw. pa ter J. Duindam en de eerw. heer A. Duindam, die de diaken-wijding heeft ontvangen. Een voorrecht voor de neomyst, maar ook een voorrecht voor de familie en voor de parochie van St. Petrus. Te half elf ving de plechtige I-I. Mis aan, waarbij de pas gewijde priester geassisteerd werd door de zeereerw. heer pastoor Th. Beukers als presbyter-assistens en door zijn broer A. Duindam als diaken en zijn broer pater J. Duindam als sub-dia ken, terwijl kapelaan M. L. M. Wel ling, als ceremoniarius fungeerde. Rond het altaar hadden plaats geno men prof. P. v. Leeuwen, pater H. Paalvast S.C.J., pater Versteeg O.F. M. en de eerw. heer v. Schie. Na het buitengewoon hartelijke afscheid, welke ons, in de parochie kerk ten deel viel van zovelen, is onze grote pelgrimstocht begonnen. De Nederlandse Verkenners-bede vaart werd in Roosendaal uitgeleide gedaan door de Hoofdaalmoezenier A. Verhoeven en de hoofdcommis saris baron H. v. Voorst tot Voorst. Hierna deden de douanen hun werk en konden wij in de Parijzenaar on ze gereserveerde plaatsen innemen. Die nacht is niet veel van slapen gekomen. Allereerst bewonderden wij 't prachtige station van Brussel (x-oltrappen), terwijl de douane midden in de nacht veel oponthoud gaf. 'n Visitatie van W* a 2 uur is geen kleinigheid en geeft zeker geen gelegenheid tot slapen. Leuk is die eerste kennismaking met de Fran sen, want we maakten kennis met 'n buitengewoon slordig uitziende Jjeambte in burger en enkele ge- uniformeerden met rode hoge pet ten, die zeer verdachte blikken wierpen op onze bagage. Maar daar bleef het dan ook bij. De reis naai' Parijs verliep, terwijl de ene groep de tijd doodde door wat te eten, en andere trachtte te slapen, liggende in allerlei ongemakkelijke houdin gen. Maar alla, om 6 uur in de mor gen (Woensdag) waren we in Pa rijs en we „deden" in twee auto bussen op z'n Amerikaans Parijs in een half uur a drie kwartier. In Parijs stond weer een fijn uit geruste trein, die ons home zou worden voor ruim een dag, welge teld voor 26Vi uur. (Van Woensdag half acht tot Donderdag 10 uur). Deze reis was er wel een vol grote afwisseling. Het begon al zodra we Parijs verlieten. In de restauratie wagen werd geserveerd ons och tendmaal le petit dejeuner, bestaan de uit twee beschuiten met een kop zwarte koffie ter grootte van een soepkom. De eigen voorraad werd onmiddellijk aangesproken. De jongens werden de gehele ochtend beziggehouden met hersen gymnastiek, terwijl de leiders meer aandacht hadden voor 't interessan te landschap, vooral in 't gebied van de Seine. Omtrent 't middaguur kwam 't „dejeuner", dat bestond uit een zeer goed en uitgebreid diner van 4 gan gen. Alleen de derde gang had niet ieders aandacht, omdat deze bestond uit een soort „beschimmelde" kaas, waarvan de reuk nogal sterk en de smaak niet roemen was. In de middag kwamen de Alphen in zicht. Grote berggroepen teken den zich in d everte af en het wai ongeveer drie uur, dat we werke lijk midden tussen de bergen gingen rijden. Machtige bergpartijen, steile rot- sengroepen, de eerste eeuwige sneeuw en dan die prachtig neer stortende beken, die met andere beken samenvloeiden en zich soms vormden tot heerlijke bergmeer- tjes. Konden we hier toch eens kamperen!! Vooral op deze plaat sen, temidden van Gods schone na tuur, voelden we ons toch o zo dankbaar, dat juist wij dit alles mochten beleven; en het is vanzelf sprekend dat we menigmaal aan ons „thuis" dachten, waar we pre cies één dag geleden van vertrok ken waren. Het mooiste stuk was zeker de reis van de trein bij Aix-les-Bains, waar hij reed rond 'n zeer langge rekt meer, het „Lac du Bourget". Prachtige vergezichten over 't diep blauwe meer, weerspiegelend de hoge met sneeuw bedekte toppen, steeds weer van andere zijde be zien, en door de heerlijke zon steeds warmer en heerlijker beschenen, 't Wordt warm hier in de Alphen. Dc niet-slapers hebben 's nachts een onvergetelijke indruk gekregen van de haven van Genua met ver lichte zeekastelen, maar vooral wat later toen de Golf van Genua zich ontrolde als 'n grote rustige water vlakte, waarin de nachtelijke maan zich weerspiegelde. Slechts heel en kelen hebben dit schone natuurta- freel beleefd. Donderdagmorgen ging de reis langs de Middellandse Zee. Een kleine twee uur te laat nade ren we Romemaar daarover een volgende keer. D. Na het Evangelie hield pater J. Duindam de feestpredicatie. waarbij hij uitging van de woorden uit de Misliturgie. Ovate, fratres, ut meum ac vestrum sacrificium acceptabiie fiat apud Deum omnipotentem. Bidt, broeders, dat mijn en uw offer aan genaam zij bij de Almachtige God. De eerw. redenaar beschouwde en beschreef de taal: van de priester en het wezen van het priesterschap, waarbij hij ce nadruk legde op het feit, dat de priester geen priester is voor zichzelf maar voor anderen. Hij is de pontifex, de bruggenbouwer, die een brug slaat tussen God en de mensen. De liefde van de priester moet allen omvatten, op de eerste plaats de armen en de ongelukkigen. Juist door het coelibaat is de prie ter in staat tot zulk een allen omvat tende liefde, een liefde, die om be antwoording vraagt van allen in de vorm van een samenwerking tussen priester en leek. Bidtt, broeders, zo eindigde spr., dat onze samenwer-1 king en ons offer aangenaam moge zijn bij God Almachtig. Het koor heeft zich bij deze bui tengewone plechtigheid niet onbe tuigd gelaten en op werkelijk zeer fraaie wijze een nieuwe Mis uitge voerd, nl. de H. Mis ter ere van de H. Carolus Borromaeus van L. Saint- Recuier, een 3-stemmig werk voor heren en jongens. Onder leiding van de dirigent A. Devilee en op het or gel begeleid door de directeur-orga nist R. Rijnbeek hebben de heren zowel als het Sleutelkoor der jongens dit fraaie werk voortreffelijk gezon gen. Na de H. Mis werd nog het Tantum Ergo van Refice en het Haec Dies van Jean Schrijvers uitgevoerd. Des avonds in het plechtig Dank- lof, met dezelfde assistentie als tij dens de H. Mis gecelebreerd, zong het koor het Jesu Dulcis van Nie- land. de Regina Coeli van Lotti en het Tantum Ergo van Andriessen. Het zilveren priesterfeest van Pastoor Lohuis Zondag a.s. Door een vergissing van de voor zitter van het feestcomité, een ver gissing zoals iedereen wel eens kan maken, is als datum van het zilveren priesterfeest vpn pastoor N. Lohuis opgegeven 23 April. De voorzitter van het feestcomité, reeds weken ijverig bezig met de voorbereiding van het feest van pastoor Lohuis op Beloken Pasen, vergiste zich bij het raadplegen van de kalender, op wel ke datum Beloken Pasen viel! De parochianen van de Hartebrug zullen deze vergissing zelf reeds be merkt hebben, aangezien reeds eer der van de kansel was medegedeeld, dat het feest op Beloken Pasen, 16 April, zou worden gevierd. De herdenking van het zilveren priester-jubileum van pastoor Lo huis heeft dus plaats Zondag a.s. Te kwart over 10 de solemnele Hoogmis van dankbaarheid, waaron der feestpredikatie door pater Gil- bertus Lohuis O.F.M. Van kwart voor één tot 2 uur is er gelegenheid de zilveren jubilaris te feliciteren aan de pastorie. Om 4 uur (vier uur) plechtig Lof. waaronder de jubilaris zelf de gelovigen hoopt toe te spre ken. Onder alle H. Missen is er een schaalcollecte (tweede schaal) voor het feestgeschenk Weer buitenlandse studenten in Leiden ARAB. CONFERENTIE GEOPEND In liet groot auditorium van de Lcidsc Universiteit werd Zaterdag middag onder grote belangstelling de Inlcr-European Arab. Students Conference geopend door prof. dr. S. T. Bok, secretaris van de Acade mische Senaat, die zulks deed we gens ontstentenis van de rector- magnificus, prof. dr. B. A. van Gro ningen. Spr. begroette de deelne mers, waaronder 70 Engelsen en 15 Fransen met een hartelijk wel komstwoord, nu zij binnen de muren waren van Nederlands oudste uni versiteit. eerden het woord, wijzend op het doel van deze conferentie en het nut, dat de deelnemers er van kunnen hebben. De deelnemende studenten, die Vrijdagavond in Leiden aankwamen, zijn in Noordwijk ondergebracht. Gedurende het congres, tot 21 April zullen verschillende lezingen worden gehouden door vooraan staande persoonlijkheden. Voorts zullen diverse trips en excursies worden gemaakt. Vandaag (Dins dag) wordt een bezoek gebracht aan Rotterdam, waar de fabrieken van Van Nelle bezichtigd worden. Een boottocht door de havens staat even eens op het programma. Het bezoek wordt besloten met een receptie op een schip van de Holland-Amerika- üjn. Bezoeken zullen verder gebracht orden aan Eindhoven, Wieringer- meer. Amsterdam. Hilversum. Dit alles geschiedt onder auspiciën van The Arabian Student League en wordt technisch verzorgd door het Nederiands Bureau voor Buitenland se Studentenbetrekkingen. UNIE VAN HANDELS- EN KANTOOBEDIENDEN VERGADERDE. Protest tegen het verzoek van dc Boekhandel. De Afd. Unie van de samenwer kende organisaties van Handels- en Kantoorbedienden, kwam in een spoedvergadering bijeen om enige belangrijke zaken te bespreken. De 5 toegestane loonsverhoging vormde een ernstig punt van bespre king. Vastgesteld werd, dat de mees te kantoren en winkels gehoor had den gegeven aan het verzoek de sa larissen met maximaal 5 te ver hogen. Aan enige zaken, die zulks nog niet gedaan hadden, werd een schrijven gericht om alsnog deze 5 te verlenen. Vastgesteld werd, dat de finan ciële toestand, vooral in de kringen der bedienden, verre van rooskleu rig is. Een derde loonronde zonder prijsstop werd van de hand gewezen. Besloten werd een verzoek tot Bur gemeester en Wethouders van Leiden te richten, ie verband met een voor stel aan dit Collega gedaan, om voor de Boekhandel Maandagochtend als verplichte halvedag te bepalen, waarop mw' worden gesloten, in- plaats van de thans geldende vrije middag. Dringend wordt geadviseerd geen gevolg te willen geven aan deze sug- Dinsdag, 11 April. Zo, dc Paasdagen zijn weer voor bij. Heeft u ook zoveel plezier ge had van uw wandeling of fietstocht? Of bent u wijselijk thuis gebleven en hebt u de storm over uw dak ho ren loeien? Het is weer raak geweest in Leiden. Om te beginnen heeft de storm van gisteren als sloper ge.fungeerd. Het Stationsgebouw, al gedeeltelijk ge sloopt, moest het ontgelden. Stukken zink werden van de brokkelige res ten gerukt en vlogen over het Sta tionsplein. Bovendien staat de schutting rond om het toekomstige „Zomerzorg" er niet meer. Met donderend geweld ging gistermiddag om half zes de ho ge schutting tegen de vlakte. Geluk kig had de politie het zien aanko men, zodat maatregelen genomen wa ren en het verkeer tot op veilige af stand was omgeleid. Toch ontsnapte een bus van Maarse en Kroon maar nauwelijks aan de vallende stijger- palen. Door de Brandweer en de aan nemer werd de ravage opgeruimd en kon het verkeer weer ongestoord gestie van de vereniging van Boek handelaren. Het bestuur van de afd. Unie meent, ten eerste: dat eerst de landelijke re geling dient te worden afgewacht, alvorens eventuele veranderingen te brengen in de bestaande verhoudin gen; ten tweede: dat bij het indie nen van een dergelijk verzoek zeker ook rekening dient te worden gehou den met de medebelanghebbenden nam. de winkelbedienden. Mede in verband met de P- B. O.-gedachte is zul'k een overleg zeker gewenst. Ook de pogingen van een groot filiaal-bedrijf om verandering in de bestaande (in de gemeentewet vast gelegde) verplichte Dinsdagmiddag sluiting te brengen, werd besproken en een dergelijke poging ten sterkste gelaakt. De afd- Unie zal ook in dit geval waakzaam blijven. Besloten werd dat iedere bedienden organisatie, afzonderlijk, haar propa ganda onder de winkelbedienden zal versterken. Verschillende acties bij de Bouw nijverheid en de Groente- en Fuit veilingen werden besproken. Tracteer de kinderen ...en Uzelf! Onder hen, die de opening bij woonden, bemerkten wij mr, P. J. Idenburg, van het Zuid-Afrika-in- stituut, mr. Ibrahim S. el Sherif D.I.C., president van de Arabische Studenten Liga, Moh. Ali, namens de hier te lande vertoevende Econ. mis sie van Indonesië, Moh. M. Sadete, eczant van Egypte, dr. Moh S. Me- tha, namens de Ambasade van In dia, en vertegenwoordigers van het U.N.E.S.C.O.-centrum te Amsterdam. Nog verschillende andere sprekers LEMCO ERWERKFA8RIEK ROTTERDAM NATIONAAL MANDOLINE - CONCOURS. Op 2e Paasdag werd het nationaal mandoline concours gehouden, dat uitgeschreven was door het Ned. Verbond van Mandoline Federaties. De belangstelling van de zijde der mandoline-gezelschappen was enorm! Maar ook van de zijde van de toe hoorders was ei* genoeg belangstel ling. Om 9 uur vind de kampstrijd aan na de opening door de Fede ratie-voorzitter de heer Fabrie en niet minder dan 30 verenigingen op het prog mma vermeld, deden zich van hoe. beste zijde kennen. De jury bestaande uit de heren Bram Kv/ist en Joh. Kok en mejuffrouw Jeanne Bacilek hebben geen gemak kelijke taak gehad. Den Haag, in de 3e afdeling ingedeeld, begon en wis selde af met Amsterdam, Barendrecht Hilversum enz. Een verplicht num mer voorzien van de nodige voet angels en klemmen en daarna een vrij nummer werden gemaakt in na genoeg elke afdeling en getoest op vaardigheid, rhythmiek en voor dracht. Ook voor opvatting werden punten gegeven. Ook Leiden deed mee in de kampstrijd en kwam uit in de 2de afdeling een trede hoger dus op de sport van kunst. Limburg, Kampen en Stolwijk waren present. In de eerste afdeling kwamen na de middag weer zes verenigingen voor het voetlicht en ook hier slaagde de interpretatie naar genoegen. Het was moeilijk voor buitenstaanders om precies te onderkennen wie nu eigen lijk het mooiste en beste speelde. Er volgden nog twee afdelingen, die 's avonds aan de beurt kwamen, twee in de ere-afdeling en twee in de su perieure afdeling De uitslagen luiden als volgt; Derde afdeling: le prijs: O.B.K Den Haag, jeugdorkest (beker Haag se Federatie), Crescendo. Barendrecht Avanti, Hilversum, O.M.O., Ouder- Amstel en Oef. Kweekt Kunst, te Zwoile: 2e prijs: Amsterdam Zuid. Jeugdorkest en Wij tokkelen Graag, Den Helder; 3e prijs Plectralia, Den Haag. Tweede afdeling: le prijs: Kunst en Genoegen Leiden en Crescendo, Schaesbergen; 2e prijs: Euterpe, Delft. Zing en Speel, Hilversum. Me lodie, Stolwijk en Kamper Mand. Club. Kampen. Eerste afdeling: le prijs: Cantania, Hilversum met lof (beker N. L. Crt.), Sempre Meglio, Amsterdam en On der Ons. Den Haag: 2s prijs De Tok kelaars, Alkmaar, Da Capo, Amster dam en Con Amore,ij Zwijndrecht. Afd. Uitmuntendheid: le prijs D. C. V. E. S. Den Haag en Excelsior, Amsterdam; 2e prijs „Amsterdam Zuid". Hofstads Mandoline-orkest. Den Haag en Aalsmeesrs Mandoline orkest; 3e prijs Oost Wieringen, te Wieringen. Ere-afdeling: le prijs O. B. K„ Den Haag; A. M- Quintet Voorwaarts Amsterdam. Superieure afdeling: le prijs: II Mandoline Amsterdam KERKBESTUUR HARTEBRUG-PAROCHIE. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer Th. B. J. Wil- mei\ is benoemd tot kerkmeester van de Hartebrugparochie ir. Hugo van Oerle. „HAAR GOUDEN STEM". Toneel-uitvoering van de Rijnlandse Rederijkerskamer- De jongste en vierde teig van de Rijnlandse Rederijkerskamer „Bloem- ke Jesse" kwam gisteravond voor het voetlicht van „Den Burcht" met een vierdelig drama „Haar Gouden Stem" van Will van den Berg en Jan Grosfeld. Met zeer veel toewijding en na ge degen studie werd dit stuk gebracht op een wijze, die voor beginnende amateurs zeker verdienstelijk mag worden genoemd. We hebben wel eens slechter spel gezien! Temeer daar het hier een drama betrof dat altijd veel hogere eisen stelt aan karakter-uitbeelding kunnen de tonelisten tevreden zijn over het re sultaat. voor zover zij daar in willen zien een basis, waarop verder ge bouwd kan worden. Over het stuk zelf kunnen we min der enthousiast zijn. Dat ook ama teurs eens naar een drama grijpen, is hun niet kwalijk te nemen. Maar dan dient er wel degelijk op gelet te worden welk drama! Hoe gemakke lijk worden in wezen ernstige scè nes niet als zodanig opgevat, omdat men de diepte niet heeft kunnen be reiken? En hoe vaak wordt al te veel gelet op uiterlijke effecten, op sen timentele bijkomstigheden en situa ties, die aalleen maar tot doel heb ben de zakdoeken te voorschijn te toveren? Aan deze gebreken ging „Haar Gouden Stem" mank, wat de spe lers uit de zaal-reacties wel opge merkt zullen hebben! We onthouden ons er van het stuk weer te geven. Evenmin is het nodig namen te noe men. De speelsters en spelers droe gen tezamen het gehele stuk. De een iets meer, de ander iets minder, maar allen naar vermogen. Dit bereikt te hebben is de verdienste geweest van regisseur D. Leféber. We maken één uitzondering voor mej. Nora Kaak, die ais Dolly Prin sen een kostelijk karakter-spei gaf en haar rol tot pure werkelijkheid maakte. Dit wil niets tekort doen aan het spel van de anderen. Allen werden na ieder bedrijf met applaus gehuldigd- Evert Castclein nam om elf uur de leiding over. En met medewerking van „The Lucky Strikes" hield hy de jongelui nog cqn uurtje aangenaam bezig. Herhalen moei men telkens we Dc rijweg is voor 'l rijuerkcerf VFTT Tr VFRVFFR verder. Zaterdagmiddag reeds was het lieve leven begonnen. Dc Brandweer werd gealarmeerd, omdat aan de dakgoot van een perceel aan de Nieuwe Rijn een ijzeren trap hing tc wiebelen in de storm. Voorbijgangers die het ergste vreesden, waarschuw den de eigenaar, die echter geen ge vaar duchtte. Maar de Brandweer dachter anders over. De brandlad der werd uitgedraaid. En met ijzer- aad werd de wiebelende ladder vastgemaakt. Er is nog veel meer stormschade te melden. Bijvoorbeeld, dat gister middag om 12 uur een fietsende da me op de Rijnsburgerweg een hevi ge windvlaag te verwerken kreeg en slipte. De val kwam zo ernstig aan, dat zij even het bewustzijn ver loor. Dc E.H.D. kwam aanrennen en bracht de dame naar het Acad. Zie kenhuis. Hierop sluit prachtig het volgende bericht aan van het vijfjarig meisje Th. de B„ wonend in de Calland- straat. Zij stak gisteravond om half tien de Lage Morschweg over, zon der op het verkeer te letten. Zoals dat meestal gaat was er ook nu een auto, die toevallig passeerde en het meisje greep. Uiteindelijk viel het nog mee; het had veel erger kunnen zijn. Met schaafwonden, een bloed uitstorting en een lichte hersen schudding werd het kind door de E.H. D. naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht. Na verbonden te zijn, mocht zij weer naar huis. Prettig is het ïxieuws van de Ont spanningsvereniging Ü.K.E., die Za terdag in "t, Raedthuys" een druk bezochte feestavond gaf. Nadat voor zitter J. Roefstra het zijne had ge zegd, kwam dc lieer D. Sioos voor het voetlicht met z'n toneelgroep, •die de revue „Dat zit wel goed" bracht. Dat hei. inderdaad goed zat, bewees het luidrucshtig genoegen, waarmede de aanwezigen alles heb ben aanhoord. Ka afloop bloemen en sigaren vooi- speelsters en spelers. Bovendien een gezelig uurtje ïxxet de O.K.E.-band en de heer C. Ernst. De Stichting Clubhuizen „De Mirt" heeft Zaterdagavond een instuif voor jongens van 14 tot 18 jaar geopend in het pand Lage Rijndijk 64, waar voorheen een danszaal was geves tigd. Het interieur onderging een ge zellige verandering in frisse schilder- kleuren en vrolijke verlichting. En de Leidse P. v. d. A. heeft plan nen om in de stad een eigen gebouw neer te zetten. Dit werd medege deeld op de laatste ledenvergadering, waarbij opgeroepen werd tot finan ciële steun. Nadere gegevens over plaats en aanvang van bouwen zijn Stadskok nog niet bekend. Wat zullen de bewoners van Mors- weg en omgeving wel gedacht heb ben, toen gisteravond plotseling de lichten uitgingen? Iedereen keek of z'n lamp soms kapot was en of de stoppen wel in orde waren. Maar het bleef donker. Want door overbe lasting van de kabel was een olie schakelaar uitgevallen. Vandaar, dat de stroomsterkte verminderde. Nor maal zou niemand daar iets van ge merkt hebben, omdat het direct her steld wordt. Maar op Tweede Paas dag ging dat zo vlug niet. Toch was de schade weer spoedig hersteld. En konden de Morschbewoners weer verder gaan met hun krant te le zen. Om nu eens een muzikaal bericht te lanceren, vermelden we dat het Leids Dubbelmannenkwartefc ..Inter Nos" op 13 April a.s. het zilveren be- staansfeest zal vieren. Natuurlijk hebben in die kwart eeuw veie mu taties plaats gevonden. Maar het dub- belkwartet bleef bestaan. Onder lei ding van de heer van Wijngaarden uit Wassenaar werden vele succes sen geoogst. Succes geoogst heeft ook de Leidse Smalfilm Liga, die een experiment uithaalde met een drie minuten- filmpje. De opnamen werden ge maakt in de ruimten en met öehuip van requisieten van de fa. Hasseiman en Pander. Leden traden op als spe lers, onder regie van draaiboek schrijver ir. Krol. Leden met vol doende durf en een goed toestel fun geerden als camera-mannen. Het werd een mooie les in speelfilm techniek en voor de leden was het bovendien een aardige ontspanning. Hopelijk zulen we het resultaat eens kunnen bekijken. En de parochianen van de St. Leo- narduskerk, die zich gistermorgen hebben afgevraagd, waarom op Tweede Paasdag 's morgens om zes uur een verkenner gedoopt moest worden (heus, dat vroegen ze) zij medegedeeld, dat het hier geen Doop sel betrof. Maar de eerste voortrek ker en voortrekkers-leider van de Lconardusgroep. Nico Brocke. werd als zodanig geïnstalleerd. Daartoe werden de Dooubeloften hernieuwd. En dat geschiedde bij dc Doopvont. Vandaar dat misverstand. Ondertus sen betekent deze installatie, dat de oprichting van een voortrekkers- stam in deze parochie een feit ge worden is. Toen we het zo juist hadden over cie successen van Inter Nos", had den we eigenlijk ook moeten vermel den, dat dit Leids Dubbelmannen- kwartet op de Nationale Zangwea- strend in Delft een eerste prijs heeft gewonnen in de afdeling uitmun tendheid met 322 punten. Een mooi jubileumgeschenk! Maar ook het dubbelmannen-kwar tet van de Stedelijke Lichtfabrieken mag er zijn. Want op dezelfde zang wedstrijd sleepten de licht-mannen een eerste prijs weg in de tweede af deling mannenkoren, met 344 pun ten. Dit mede dank zij dirigent Han Zirkzee. De leden van Bridgeclub voor R.K. O. O. worden herinnerd aan de brid ge,-drive, a.s. Woensdagavond in Royal", Doezastraat. Precies om acht uur wordt begonnen. Ook nieu we leden zijn welkom. VERKIEZING PROV. STATEN AFHALEN VAN ZIEKEN. Evenals vorig jaar zullen ook thans op de dag der verkiezingen voor de Provinciale Staten op 26 April a.s. de zieken, ouden van da gen *cn gebrekkigen in de gelegen heid worden gesteld per auto naar het stemlokaal te worden gebracht. Degenen die niet in staat zijn op eigen gelegenheid te gaan stemmen, kunnen zich derhalve van nu af reeds schriftelijk opgeven bij de voorzit ter van „Dr. Schaepman", C. J. A. Zandvliet, Kamerlingh Onneslaan 9, alhier. Indien een bepaald uur van afhalen vereist is, moet dit bij de op gave vermeid worden. Voorts zal op Zondag 23 April, dus de laatste Zon dag voox* de verkiezingen, gelegen heid zijn zich hiervoor op te geven tussen 10 en 1 uur op de volgende adi-essen: Gymnastiekzaal Meisjesschool Lust hoflaan; N. de Water, Gasstraat 6; St. Liduinahuis. Zoeterw. Singel 34: Pasiorie Haagweg 13; Hartebrug (zaaltje naast de kerk aan de Haar- lemmerst-aat). Opgemerkt zij nog. dat aan dit ver voer per auto geen kosten verbon den zijn. Geef dit bericht zoveel mo gelijk dom' aan uw kennissen, die niet zelf kunnen gaan stemmen. Bestuur Dr. Schaepman. OEGSTGEEST Bloedtransfusie. Het Ned. Roode Kruis, afd. Rijnland, verzoekt ons er op te wijzen, dat het afnemen van bloed, a.s Woensdag in de school aan de Tenveeweg, niet 's morgens, maar 's avonds plaats heeft, volgens de uren. op de oproepkaarten vermeld NOORDWIJKERHOUT Bridge-drive. De op 2e Paas dag in de grote zaal van café „De Zwaan" gehouden nationale brid ge-drive, georganiseerd door de Bridge-club „Het juiste bod", alhier, is evenals vorig jaar een groot suc ces geworden. Dertien groepen van 8 paren namen er aan deel. De lei ding was in handen van de heer v. Noort. te Leiden, bondsdistrictslei- der. Met bloemen beladen togen de deelnemers hoogst voldaan huistoe. Rheuinatischc Pijnen schieten U als een mes in de leden. Maar ze vallen niet van de ene dag op de andere weer van U af. En tochals ge met morgen te beginnen een bloedzuiverende kuur me: Kruschen begint, zult ge ver baasd staan, hoe gauw de weldadige werking zich demonstreert in een al lengs wijken van Uw pijnen, in een groeiend gevoel van welbehagen. Dat doen de zes minerale zouten, waai-uit Kruschen is samengesteld. Die geven Uw bloedzuiverende orga nen weer het élan van de jeugd, de krachtige werking, nodig om onrein heden uit het bloed die zich nu op hopen en vastzetten, los te maken en af te voeren tot welzijn van Uw hele gesteld. Dus spoedig Kruschen nemen enregelmatig Kruschen nemen .edere morgen steevast. Het is een goede gewoonte van millioe- nen mannen en vrouwen, overal in de wereld. En helemaal geen nare gewoonte. Maar wel regelmatig! Als eten en drinken! Kruschen is ver krijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. LAATSTE BERICHTEN BELGISCH KABINET ZO GOED ALS GEREED. Het nieuwe Belgische kabinet is nagenoeg samengesteld. Men ver wacht, dat de ministers vanmiddag dooi prins regent Karei zullen wor den beëedigd. Het nieuwe kabinet zal bestaan uit 15 ministers zo wordt van zeer ge zaghebbende zijde vernomen, t.w. 9 katholieke ministers uit het vorige kabinet, drie nieuwe katholieke par lementsleden en drie extra-parle mentairen. SCHEEPSBERICHTEN DUNDALK BAY 7 uur nam van Djakarta naar Rotterdam; NELLY. 7 uur nam. van Djakarta naar Rot terdam. BALI, DjakartaAmsterdam, 1-1 April te Aden; CASTELBIANCO 10 April te Rotterdam van Djakarta; GAROET Rotterdam-Djakarta pass. 10 April Minikoy: GROOTE BEER. Djakarta-A'dam pass. 10 April Kaap St. Vincent: JOHAN VAN OLDEN- B AR NEVELT. 11 April te Surabaja van Djakarta; WILLEM RUYS, Dja kartaRotterdam 11 April van Co lombo naar Sueze. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 April. Varkens. Aan voer 110 partijen. Prijzen: zware 160166, lichte 156. Handel zeer traag. ROTTERDAM, 11 April. Vee. Totale aanvoer 5526 stuks. 933 vette koeien. 1432 gebx-uiksvee, 269 gras kalveren, 1980 nuchtere kalveren. 206 varkens, 376 biggen, 156 paarden, 8 veulens, 450 schapen. 47 lammeren. 65 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien f 2.60—2.75, 2.40—2.60 en 2.20—2.40 per kg.; vette kalveren 300250—150; nuchtere kalveren 40—36—34; varkens 1.65, 1.62. 1-55 per kg; biggen f 40—3633; slachtpaarden f 1.90, f 1.80, 1.60 en schapen 2.30, f 210 en 1.90 per kg.; kalfkoeien f 1000900775; melkkoeien idem: varekoeien f 50 580500; vaarzen f 675—57É425: pinken f 530430350 per stuk. BODEGRAVEN, 11 April. Kaas. Aangevoet'd 35 partijen kaas. 1ste soort 1.771.34, 2e soort 1.72— 1.76, extra belegen soort tot 2.15

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3