Leids plan voor weer 108 extra-woningen ingediend LEIDSE RECHTZAKEN JONGSTE BEDIENDE (M.) Gemeenteraad van Lisse VRIJDAG 7 APRIL 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Op terreinen aan de Zoeterwoudseweg B. en -W. bieden de Raad wederom zijn berekend op 116.953-93. Op de een plan aan voor de bouw van een aantal woningen, gebaseerd op de „Beschikking Verminderde Bijdragen Woningbouwwet 1950." Thans be treft het een plan, ontworpen door architect H. Pino, tot de bouw van 108 woningen op de aan de gemeen te toebehorende terreinen aan de verlengde Lammenschansweg, tussen de Zoeterwoudseweg en de Tomaten- straat, in drie blokken van resp. 28, 24 en 56 woningen. De 2 beneden- en 2 bovenwoningen zullen één perceel vormen, terwijl een gemeenschappelijk trappenhuis toegang tot de woningen zal geven. Het plan omvat derhalve 54 bene den- en 54 bovenwoningen. De benedenwoningen bevatten elk een woonkamer, een slaapkamer, een keuken, een met de W. C. gecom bineerde doucheruimte en een schuur Deze combinatie achten B. en W- voor de onderhavige, slechts voor 2 personen bestemde woningen, geen bezwaar. De bovenwoningen bevat ten elk op de eerste verdieping een woonkamer, een 2e woon- of slaap kamer en een keuken en op de twee de verdieping 3 slaapkamers en een douchecel; deze bovenwoningen zijn geschikt voor 5 a 6 personen. Met het oog op dc grote behoefte, welke op het ogenblik aan woningen voor kleine gezinnen bestaat, achten B. en W. het uit woontechnisch oog punt verantwoord, dat in dit plan 54 van deze kleine woningen zijn opgenomen. Hiertegen bestaat te min der bezwaar, omdat van de in de directe omgeving van dit plan reeds gebouwde woningen en in de verder aldaar gedachte bebouwing overwe gend woningen voorkomen met 4 tot 5 slaapkamers. Wat de bovenwoningen betreft, de- len B. en W. nog mede dat voor die bovenwoningen, welke op de slaap verdieping geen bergruimte hebben getracht zal worden meer bergruimte te verkrijgen door het bijplaatsen van een kast op het portaal Verder ligt het in de bedoeling voor elk der bo venwoningen op eenvoudige wijze een bergruimte voor het plaatsen van rijwielen te maken. Hoewel de voorbesprekingen over dit plan met de Provinciale Directie voor de Wederopbouw en de Volks huisvesting nog niet zijn geëindigd, achten B. en W. het gewenst" het on derhavige plan thans reeds voor te leggen. Volgens de voorlopig opgezette be groting der stichtingskosten zal voor deze bouw een bedrag nodig zijn van rond 782 250.—; de grondkosten voet van de Beschikking verminder de bijdragen Woningbouwwet 1950" zal de rijksbijdrage 113.50 per wo ning bedragen. Ook de uitvoering van dit plan bui ten het gewone woningcontingent om kunnen geschieden. De bouw van de onderhavige wo ningen zouden B. en W. met verle ning van een voorschot ingevolge de Woningwet door de woningbouwver eniging „Ons Doel" willen doen ge schieden, aan welke vereniging dan ook het beheer en de exploitatie der woningen zullen worden opgedragen. Op de gemeente rust de verplichting voor plannen als het onderhavige een reservefonds te vormen tot dekking van het aan de exploitatie verbonden risico. Hiertoe moet jaarlijks 7 pet. van het bedrag der jaarhuur in dat fonds worden gestort, in welke stor- EXTRA TREINEN NAAR DE BOLLENVELDEN. Op Maandag 10 April, Zondag 16 April, Zaterdag 22 en Zondag 23 April a.s. zullen voor het vervoer van bezoekers aan de bloembollen velden op het traject Den Haag Amsterdam v.v. stoptreinen rijden. Uit Leiden vertrekken de treinen te 9.35, 11.05, 12.05, 13.05, 14.05, 15.05, 16.05, 17.05, 18.05. Aankomst te Hillegom 10.00, 11.30, 12.30, 13.30, 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30. Vertrek Hillegom 10.47, 11.53, 12.47, 13.47, 14.47, 15.47, 16 47, 17.47, 18.47. Aankomst Leiden 11.11, 12.26, 13.11, 14.11, 15.11, 16.11, 17.11, 18.11, 19.11. Zoals hieruit blijkt, zullen ook de bezoekers van het Bloemencorso te Hillegom op 22 April a.s. vèn de extra stoptreinen gebruik kunnen maken. Leidse Spaarbank In de maand Maart 1950 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd f. 661.414,72 en terugbetaald f. 577.137,76. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 267 en het aan tal afbetaalde boekjes 202. Op 3.948 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd f. 52.455,25 bijgeschreven. Er werden 282 busjes ter lediging aangeboden met een gezamelijke in houd van f. 5.295,98. Het op de scholen gespaarde be drag was f. 540.35. Het tegoed der 28.864 inleggers be droeg aan het einde der maand f. 16.724.334,73. ting de exploiterende vereniging een bedrag, gelijk aan 3.5 pet. van de jaarhuur, moet bijdragen. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaats- examen Geschiedenis Mej. A. Schoufour (Rotterdam). HAAGSE RECHTBANK Met een bakfiets er vandoor. De koopman D. H. te Leiden heeft zich voor de rechtbank te verantwoorden gehad wegens diefstal van een bak fiets. die in de Haarlemerstraat stond De Officier eiste 10 mnd.. gevangenis straf m. a. ;de rechtbank heeft ver dachte veroordeeld tot 1 jaar gevan genisstraf, waarvan 3 mnd. voorwaar delijk m. a. De heling in dronkenschap. Vol gens de los-werkman J. K. te Leiden was hij niet helemaal nuchter, toen hij op 5 Febr. van iemand een motorrij wiel kocht, dat van diefstal afkomstig was. Doch de rechtbank had de indruk dat verd. zelf de dief was en de Offi cier eiste dan ook een jaar en 6 mnd. spreken, toen hij het bestuur dank- gevangenisstraf m. a. De rechtbank te, voor de vele werkzaamheden in heeft wegens heling deze straf opge- het belang van de Brigade verricht, legd. En op deze dag van vandaag vie- Vrijdag, 7 April. Stille dag vandaag. Een Zondag die geen Zondag is. Op straat alles rustig. De meeste mensten werken niet. Vele bedrijven zijn gesloten. De Leidenaars zitten thuis, wandelen op stfaat of zijn de stad uit. Vanmor gen, zoals op deze dag gebruikelijk, weer een kleine invase van Kat- wijkse en Rijnsburgse jongelui, die hun vrije dag in de stad komen pas seren. Het openbare werk op straat ligt stil. Geen koeiengeloei beheerst vandaag het stadsbeeld; de wekelijk se veemarkt is reeds Woensdag ge houden. Stille rust overal. En een gouden zon, die ongewoon warm onze Sleutelstad in kleurige gloed zet. Mensen wandelen op straat. In de buitenwijken spelen kinderen. De inspecteur van politie zit in de zon aan z'n bureau. „Niets aan de hand vandaag", zegt hij, als Stadskok hem komt vragen of er nog nieuws is. De Stadhuisdeuren zijn dicht; geen Burgerlijke Standnieuws vandaag. Door deze rust dwaalt Stadsok ver der. Maar niets bijzonders trekt z'n oog. Dan maar een korte Hutspot vandaag. En aandacht wijden aan het nieuws, dat al wat oud is. Want. gis teren hebben we verzuimd kennis te geven van het feit, dat Woensdag avond de kadercursus voor amateur fruittelers was begonnen. Onder lei ding van de heer C. Gerritsen kwa men de fruittelers in het clublokaal van „Ons Genoegen" bijeen. Men wil de cursisten onderrichten in moeilijk heden en mogelijkheden van de fruitteelt, om in Mei 1951 het diplo ma te behalen en daarna op te tre den als advies-tuinder voor ama teurs. De heer J. Boom, voorzitter van „Prof. ir. Sprenger" zag een mo gelijkheid om met beroepskwekers te kunen wedijveren, zoals hij in z'n openingswoord opmerkte. Ir. C. L. W. Ruys, consulent voor amateur-tuin ders, leidt de cursus en sprak zeer optimistische verwachtigen uit. Ook niet kersvers is het nieuws van de. Eerste Leidse E.H.B.O.-Brigade, dié in „Royal" haar jaarvergadering hield, onder leiding van voorzitter P. Agema. De aftredende bestuursleden werden herkozen. En in twee vaca tures werd voorzien door de verkie zing van mej. J. v. d. Laaken en de heer A. A. Ober. Plannen werden be sproken over het vormen van wed- strijdploegen. De heer van Weeren was overtuigd namens alle leden te ren we de verjaardag van de heer L. A. Mennes, directeur van- de Leidse Markt- en Havendienst. We zouden daar geen melding van maken, ware het niet, dat de jarige vandaag 65 jaar wordt, wat betekent, dat de neer Mennes dus de pensioengerech tigde leeftijd heeft bereikt. Maar maakt u niet ongerust, Leidenaax-s. De heer Mennes blijft nog wel even z'n post. Want z'n pensioentijd gaat pas in op 1 Jan. 1951. Tot zo lang blijft hij directeur. Inmiddels bieden we de jarige onze hartelijke gelukwensen aan. Tweede Paasdag wordt een feeste lijke dag voor Leiden. Want voor zover de Leidenaars niet „naar de bollen" gaan, kunnen zij in de Stads gehoorzaal genieten van het Natio naal Mandoline Concours, georgani- seerd door de Federatie Leiden en Omgeving. Dertig verenigingen ne men er aan deel. o.m. „Kunst en Ge noegen" uit Leiden. Uit het hele land zijn inschrijvingen binnenge komen. En Maandagmorgen wordt het concours om negen uur door de heer A. Fabrie geopend. Belangrijk vinden wij ook de ver gadering, die de Ned. Kath. Bond van Kapperspersoneel, „St. Cosmas", afd. Leiden, gaat houden op Dins dag 11 April a.s. Belangrijk, omdat een nieuwe voorzitter gekozen moet worden. De oude voorzitter, Ernest Langezaal, heeft immers een eigen zaak geopend en moest dus aftre den. Hij neemt op deze avond af scheid van „St. Cosmas". En daarom worden alle leden, zonder uitzonde ring, 's avonds om half acht in „De Harmonie" verwacht. Met ingang van 1 April, en toch geen mop, is de heer H. J. Labordus bevorderd tot commies. U moet we ten dat deze heer werkzaam is bij de Raad van Arbeid te Leiden. „Natuurlijk de jongens weer", dachten Woensdag de Leidse Gidsen, toen zij in ons blad de afscheidsfoto zagen van de verkenners, die naar Rome gingen. „De meisjes worden v/eer vergeten, wij zijn niet belang rijk genoeg", dachten ze verder. U moet namelijk weten dat ook de Gid sen een bedevaart naar Rome organi seren en dat ook Leidse gidsen mee gegaan zijn. Zij vertrokken Maandag avond per trein uit Den Haag. De gelukkigen waren: Bep Wijdeveld, Anneke Edelaar, An Stuifzand, alle maal uit Leiden, Maria Schlatmann uit Oegstgeest en Cobi Janus uit Hil legom. Zij vertegenwoordigen het Leidse district, tussen de 90 deel neemsters uit het Bisdom Haarlem. En dit is dan het nieuws van van daag. STADSKOK. OEGSTGEEST Geboren: Wilhelmus Theodorus Cornelis z. van Th. W. van* Steijn en H. van Zoelen, Rudolf, z. van E. Arends en M. C. R. Vos. Barend Herman, z. van B. H. Tobé en G. Graafland. Overleden: Johannes Adrianus van der Hoeven, 23 j.; Mdarten den Haan, wedn. van G. van der Geest 90 j.; Brend Luitjes, e. v. G. Kroon, 81 jaar; Johannes Jacobus Kop, e. v. S. Wiggers, 77 j. Ondertrouwd: Hendrik Verstra- ten, 32 j. en Margaretha La Lau 27 j, Huibert Anthonie van Ingen, 26 j. en Johanna Ann^ Eisen 27 j. Getrouwd: Ch. van Staden en M. F. A. Sim.mers; G. van der Luit en A. Vlijm; J. W. de Vries en A. M. Nouwens; M. F. Koert en W. A. Drop; J. A. van Krieken en S. J. Gitz; E. R. D. Chaney en M. L. de Gruyter; P. Koopal en A. E. Wou terloot. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Afscheid Ic Hellendoorn. Bur gemeester E. C. Witschey zal op Za terdag 15 April afscheid nemen van de gemeente Hellendoorn, in een openbare raadsvergadering te half drie- F. RUIJSSENAARS OPNIEUW VOORZITTER DER K. A. B. n de jaarvergadering werd de heer A. F. Ruijssenaars, na een on derbreking van ongeveer 12jaar, Donderdagavond, wegens bedanken van de heer J. J. van Capel, die ge durende dezelfde periode de'scepter zwaaide, met bijna algemene stem men tot voorzitter gekozen van de plaatselijke afdeling der K. A- B. De heer v. Capel heeft in die ja ren zeker niet de gemakkelijkste periode van de katholieke arbeiders meegemaakt en van de behaalde suc cessen mag zeker wel vermeld wor den, dat hij, bijgestaan door een aantal helpers, kans heeft gezien d^ K. A. B. kort na de bevrijding eens zo sterk dan ze in de oorlog onder ging, herop te richten. De woorden van dank welke hem bij dit afscheid, dat hem door zake lijke motieven noodzakelijk werd ge maakt. maar niettemin zwaar zal zijn, gevallen, gesproken werden door de nieuwe voorzitter en de g. a. wa ren dan ook, namens de gehele K. A. B. geuit, op hun plaats- Het Sint-Nicolaasfeest in paro chieel verband ontmoet enige moei lijkheden. De wens werd geuit om het weer, als vooi-heen, in K. A. B.- verband te vieren. Na enige toelich ting van bestuurszijde werd beslo ten om een hernieuwde poging aan te wenden, de banden te herstelen en te trachten toch in parochieel ver band door te werken- De aflasting van de „coöperatie avond" werd besproken. Bestuur zegde toe in komende winterperiode een dergelijke avond opnieuw te zullen organiseren. Een hoofdbe stuurder van de K. A. B. zal dan over dit onderwerp spreken. Voorgesteld werd door de leden om in de pai-ochiële zaal-commissie ook een vertegenwoordiger van de K. A B. op te nemen. Er is dezer dagen opgericht een af deling voor de textielbranche. Op voorstel van het bestuur werd afgezien van coöperatief inkopen van aardappelen en brandstof. Men kan zich nog bij de secreta ris. de heer A. Goedemondt, Bilder- dijkstraat 1, tel. 2972, opgeven voor deelnapie aan de gezamenlijke reis 10.per persoon) per autobus naar de Passiespelen te Tegelen. op 6 Augustus. Uit het jaarverslag bleek, dat de afdeling pl.m. 440 leden telt. Op 9 Mei komt de heer Werkho ven, hoofdbestuurder van de Bouw vakarbeiders. do P. B. O. in haar nieuwe phase belichten. De heer C. van Holstein, penning meester, openbaarde een batig saldo van 400.In de controle-commis sie werd benoemd de heer A- v. d. Berg. De begroting 1950 werd vast gesteld op 1634.88. De heer A. F. Ruijssenaars brak een lans voor het R- K. Beroepskeu- zebureau te Gouda en bepleitte sub sidie hiervoor. Zulks werd door het bestuur toegezegd. De heren J Odijk en J. v. d. Poel. viei een gratis retraite te beurt. Een aardige attentie van de retraite-club der K. A. B. De heren J- van Kampen, Adr. Heijman, G. Prins, N. Verwoerd en P. Brand zullen de thermometers le- LAATSTE BERICHTEN ONGERUSTHEID TE LIVORNO. Duizenden inwoners van Livorno treffen vandaag voorbereidingen om ■de Paasdagen in tenten buiten de stad door te brengen, bevreesd als zij zijn voor nieuwe aai-dschokken. De afgelopen zes dagen zijn twintig schokken van verschillende intensi teit waargenomen, die de kerkklok ken in beweging brachten en huizen deden instorten. Seismologen en geo logen hebben gisteren voorspeld, dat zich geen nieuwe schokken meer zul len voordoen. De burgers zijn echter allesbehalve gerustgesteld. Persoon lijke ongelukken zijn nog niet ge beurd. SCHEEPSBERICHTEN GENERAAL STUART HEINTZEL- man DjakartaA'dam 6 April 10 m. Z.W. Kreta. GROOTEBEER Djakar ta—A'dam 6 April 150 m. Zuid van Westpunt Kreta. NIEUW AMSTER DAM, New-YorkR'dam 7 April te Southampton. MARKTBERICHTEN DELFT, 6 Apri. Vee. Aanvoer: 81 runderen. 1 graskalf, 304 nuchtere kalveren, 102 varkens, 558 biggen. 195 schapen en lammeren, 4 bokken of geiten. Prijzen: kaifkoeien 500 800, nuchtere kalveren f 3050. big gen 3045. schapen met lamme ren 110150. Handel: runderen en varkens willig: schapen met lamme ren stroef. R'VEEN, 6 April Bloemen White Sail 5567 et, Golden Harvest 50 77 ct; Elisabeth 60—69 et; Copland 4465 ct; Zim'mermann 4859 ct; Piccadilly 4358 ct Swanson 48 56 ct, Advance 70—100 ct, Zwanen- bux-g 8085 ct, Telcscopium 60 75 ct, Sunburst 5062 ct v, d. Eer dén 38—56 ct, Albino 3968, E. Ed dy 4156 ct, Ss. Admiraal 3445 ct Bandoeng 3250. Crown Imperial 3043 ct, Couleur Cardinal 3845 Bax'tigon 3952, Rijnland 3854, Campfire 4049, Ursa Minor 53871, Kleurenpracht 6068. W. Pitt 48 65,. Snowdon 5057, Dubbele tulpen 3351, Narcissen 1242. Anemonen 4146, Freesia's 31860. digen van het. Kannunnik van Schaik- fonds. De g. a. wees op dc godsdienstige taak der K. A. B. en beval de Credo Pugnoclub in aller belangstelling aan. Bij de Nederlandsche Middenstandsbank N.V., Breestraat 61, Leiden, kan een geplaatst worden. Soil, schrift, met opg. van schoolopl., leeftijd enz. Eetserviezen. theeser viezen. diepe-, platte- ont- biitboren. kop en schotels, suikerpotten. melkkannen theepotten. koffiepotten, broodschalen visschaien. vleesschalen, puddingvor men sauskoppen babvkop pen, boxTelglazen, bekers Alles halve prijs. Deko Za terdag op de markt voqr N V. Hoilants. De vroede vaderen van Lisse kwa men op de avond van Witte Don derdag. onder leiding van de lo.- burgemeester, wethouder Lefeber hijeen. Afwezig waren de heren Scholte, wegens ziekte en J. van Briemen. Voor de bouw van de 73 wonin gen in „de Engel" werd een geld lening aangegaan tot een bedrag van 557.000.met de rijkspostspaar bank te Amsterdam en tegen een rentevoet van Z]4 en een duur van 50" jaren. Aan mej. M. J. van Lelyveld van Cingelshouck werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres der o. 1. school. De sociale werksters Bij het voorstel inzake de wijzi ging van de subsidieregeling voor de sociale werksters vroeg de heer Steenwinkel, of de werkwijze en de hulp van deze personen goed werk te en ingang kon vinden De voorz. heeft niets dan lof vernomen. De heer Tibboel verklaarde, dat steeds een zeer aangename samen werking van de dienst voor Sociale aangelegenheden met de aangestel de sociale werksters was te bespeu ren en dat de bevolking de werk wijze zeer apprecieerde. ^^ere Vitten ni gelijke geest. De wijziging, welke een ver hoging inhield, werd dan ook ver- terugwerkende kracht tot 1949. Besloten werd na ampele bespre king, indien de mogelijkheid zidh voordoet met een nader te bepalen eUdgever een geldlening aan te gaan van f 127,789, 26 en van 500.000 'egen de bekende en door het rijk vastgestelde normen van rente en aflossing. Hiermede zullen dan reeds gedane kapitaalsuitgaven worden gedekt, alsmede de aanleg van de Laan van Rijckevorsel. Polderwegen Het voorstel inzake het verlenen van een subsidie voor onderhoud van wegen kwam thans in bespre king. De Roversbroekpolder had om overname van het onderhoud van baar wegen gevraagd op billijkheids- gronden, althans een bijdrage De heer van Kesteren vond dit verzoek zeer logisch en billijk. Het is een enigszins eigenaardige figuur, dat de polder de wegen onderhoudt en dat de gemeente voor deze we gen, wegenbelasting ontvangt. Spr wenste de opbrengst van de wegen belasting geheel voor dit onderhoud te besteden op billijkheidsgronden. ""e voorz. wenste niet verder te gaan dan door burg. en weth. wordt oorgesteld n.l. 50 hetgeen bete kent een subsidie van f 220.per jaar. De heer Romijn kan veel voelen voor het voorstel van de heer van Kesteren en de moeilijkheden van het polderbestuur begrijpen. De heer Mesman meent, dat de polderbesturen dit op den duur niet zullen kunnen volhouden en meent ook, dat het meer dan 50 moet wezen. De heer Tibboel vindt het een royale geste van het gemeentebe stuur, waartoe het niet verplicht is Hij wenst het bij 59 te laten. Na enige discussie wordt aldus be sloten. Bij de rondvraag kwamen ver schillende wenken en wensen naar voren, omtrent de verkeersomleg- gingen tijdens de bloembollendruk- te en het tentoonstellingsbezoek aan Keukenhof. Op een desbetreffende vraag van de heer de Vries, deelt de heer Tib boel mede, dat de doorlichting van de bevolking op t.b c. niet eerder kan plaats hebben dan 1 October 1950. Dit vereist een omvangrijke organi satie en alom is er veel animo voor. De kosten zullen ongeveer 0.75 per persoon bedragen. Nadere voor stellen zullen de raad hieromtrent t z.t. bereiken. Vervolgens wees de heer de Vries er op, dat nu er in Lisse zo druk ge vlagd wordt men de eer aan de vlag moet geven en deze binnen behoort te halen na zonsondergang. e heer Mesman wees op de siechte toegangsweg tot de Rovers- broek en dat het levensgevaarlijk is daar te fietsen. Er is zelfs beweert, dat een vuilnisauto is weggezakt die niet meer te zien was (gelach). De voorz. verwijst naar het be stuur van de Poelpolder, welk be stuur een halsstarrige houding op dit punt aanneemt. De heer van Kesteren zegt, dat Lisse op velerlei gebied voortuitstve- vend is, doch op één punt is dit niet het geval. Hij vraagt te bevorderen, dat er in Lisse een Oranjevereniging of comité kan worden gevormd, dat de viering van de Koninginnedagen en andere Oranje-hoogtij dagen kan organiseren. De reeds gedane pogin gen zijn mislukt. Is hier niet meer eenheid te verkrijgen. De voorzitter en de heer Tibboel zijn beide voorstanders hiervan en zullen zich hieromtrent beraden en een en ander bespreken met de te benoemen burgemeester. Hierna sluiting om 10 uur, het geen voor Lisse vroeg is. Geboren: Cornelius H. J., z. van N. Zonneveld en H. J. J. v. d. Vlugt; Peter J. F., z. van M. C. J. Sanders en M. J. P. l'Ami; Geertruida M. H„ d- van J. van der Voort en C. M. v. d. Berg; Jenny, d. van G. W. Abbink en M- Jansen; Petrus H., z. van P. Krom en A. C. v. d. Berg; Gijsbertha G. A., d. van A. H. van Haaster en E. S. C. v. d. Heijde; Antoinetta D. M„ d. van J. P. van Zeist en J. C. A. van Haaster; Maria A. G.. d. van C. J. v. d. Poll en C. A. Rijgersberg; Margaretha J. H- M., d. van A. P. Mooijekind en J. M. v'. d. Voorn. Overleden: Nicolaas J. B. Meskers 62 jaar echtg. van M. M- Zwetsloot; C. Buts, 73 jaar, echtgenoot van M- Versteegh. van de vele verrassende aanbiedingen voor Pasen JAPON vistrella imprime dessin als tekening kleur marine met wit maten 38-44 Verkoop le élagc MANTEL velours, geheel op zijde gevoerd, uitstekende pasvorm. PA QQ nieuwe voorjaarstinten UVi V itOO.Il A ItlCEEMI Het Ringenhuis. Gespe cialiseerd in gouden ver lovingsringen. Grote keu ze zilveren en verzilverde artikelen. Eigen atelier voor reparaties aan goud, zilver, horloges. Ook gra veerwerk Spoedig en bil lijk Hoogste prijzen oud goud. Mors straat 9. Tel. no. 24920. 2508 2* Autostalling gevraagd voor pers. auto. omtrek Marebrug. Br. onder no. 7689 bureau van dit blad. Nette kostganger ge vraagd met gezellig huise lijk verkeer. Br. onder no- 7695 bureau van dit blad. tie: wat schreeuwen mijn concurrenten dat ik ver koop Divanbedden. Lede kanten, Spiralen voor wei nig centen. Matrassen. Kasten en Ameublemen ten. Koopt Inboedels, zol- rieropruimingen. Pluym, Hogewoerd 41, Tel. 21266. *5? Met Pasen er op uit? Dan vlug even een filmpje gehaald bii Foto Kmo Bouwens. Breestraat 3. Reeds voor 98 cent een prima rolfilm. Afdrukken 6x9. chamois of wit 10 el. Camera's voor iedere beurs. 7694 2" Nunhem's augurken zaad voorradig. Scheerga- ren voor dat doel speciaal opgemaakt. Zeer goed koop en handig. Alleen verkoop W. Hölscher. Roe lof arends veen. 2740 Nog steeds lager. Za terdag margarine 24 cent per pakje. Ook kaas en eieren tegen de laagste prijzen. Bij al uw inkopen Miaza-bonnen. Straathof. Haarlemmerstraat no. 142. Leiden. 7705 "2* *9 groen met zilverbies. ex tra zware B-ky/aliteit. Hierbij prachtige schuif- broodtrommel cadeau. Zo lang de voorraad strekt. I.V.A- Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordcinde 43. "2* Sportrijwielen. Schit terende uitvoering, grote sortering, diverse model len en fabrikaten. Kin derwagens nieuwste mo dellen vanaf 78 auto- peds 29.50. wringers van af 22.50. Gemakkelijke betaling. Lid Financicrings Instituut. Laneezaal. Stille Riir. 7. Tel. 26545. 7685 Plastic eierdozen. dop jes, leuelties en stellen, koekschaaltjes. slacouverts slatangen. bekertjes, kin- der-dejeuners. po's limona derietjes. eoctail prikkers, enz- enz. „Vrika". Hnge- vvoerd 97. 7 7667 Particulier vraagt te koop een Schotse Terrier: goed tehuis verzekerd. Br. met uitvoerige gegevens ender no. 7679 bureau van dit blad. 2* Wekker en horloge-re paraties onder garantie en binnen twee dagen gereed. Alleen bii de vakman ..de Horlogemaker" G. Dijk stra Haarlemmerstraat 186 Leiden.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3