I Paul van Zeeland is optimist Gemeenteraad van Wassenaar 3latle Qolf\ (Zutaêuó,-idg£ie tiiA&en ACaavdiviffïeifiaut en Heiden l\lvcjaa>tt In Indonesië II esI VRIJDAG 7 APRIL 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Vandaag bepalen liberalen hun houding hij Met een opgewektheid, alsof een feestelijke excursie voor de Paasdagen voorbereidt, heeft minis ter van Zeeland Donderdag aan de pers verteld, dat hij opschiet met zijn kabinetsformatie, maar dat hij, zonder zich te willen binden, met het sluitstuk wil wachten tot na het liberaal congres, dat heden, Vrijdag, bijeenkomt. Hij streeft namelijk, naar hij verklaarde, in de eerste plaats naar een samenstelling van zijn kabinet, welke zoveel mogelijk overeenkomt met die van het afge treden kabinet-Evskens. De liberale leden van Kamer en Senaat hebben gisteravond met 34 tegen 9 stemmen bij één onthoudin* een motie goedgekeurd, waarin zij weieeren hun steun te verlenen aan iedere regering, die als enig punt on haar programma de onvoorwaar delijke terugkeer van koning Leo pold op de troon zet. De neeen par lementsleden. d'e teeen stemden, wa ren allen Vlaamse liberalen. Deze zouden vooral een ontbinding der Kamers vrezen, hetgeen vrijwel automatisch zou betekenen, dat zij hun ir'andaat aan de CVP moeten afstaan. De aangenomen motie zal van daag oo de nationale vergadering der 1200 liberate vertepen woord i?ers uit geheel Bel°ië een onderwerp van besïwekin° uitmaken. Men is van oordeel dat de motie met grote meerderheid van stemmen zal wor den aangenomen. Het secretariaat van koning Leo pold maakt ir, pen communiqué het vo1 "ende bekend: Kabinetsformateur Paul van Zee- On uitnodioing van de reeering der FTS zal de minister van Onder- wiis, K en W nrnf dr F. J. Th. Rut ten Donderdag' 13 Hezer naar Indo nesië vertrekken. Hij wordt einde der maand jn N°derland terug wacht. De minister zal vergezeld worden door mr ir M. Grootp. in- SDenteur-.<mnoraal van het Nijver heidsonderwijs. Gedurende de maand Maart daalde het aantal bij de gewestelijke arbeids- bureaux als werkloos ingeschreven mannen van 101 767 tot 86.982, t.w 52.969 geheel werklozen (vorige maand 66.2561 31 647 DUW-arbeiders (33.429) en 2366 wachtgelders (2082). In de landbouw en de veenderijen was de daling geringer dan in het overeenkomstige seizoen van het vo rige, jaar. hetgeen verband houdt met gewijzigde teeltplannen, mechanisa tie en verminderde vraag naar turf. In de voedings- en genotmiddelen industrie nam het aantal werklozen toe tengevolge van afzetmoeilijkhe- den in de sigarenindustrie. Het aantal als- werkloos geregis treerde gedemobiliseerde militairen bedroeg eind Maart 2802 tegen 3279 per eind Februari. Onder de bouwvakarbeiders daal de het aantal werklozen van 16.041 tot 10.769 onder de veenarbeiders van 3448 tot 2590 en onder de werkne mers in landbouw en veeteelt van 20.543 tot 14.890. De vraag naar mannelijk nersoneel nam toe van 17 283 tot 18.522. Het aantal geheel werkloze vrou wen daalde van 4941 tot 4602. De vraag naar vrouwelijk personeel steeg van 17.518 tot 18.176. VOGELPEST BLIJFT BEPERKT. De enkele gevallen van pseudo-Vo- gelpest, die in de afgelopen week zijn geconstateerd, wettigen de mening, dat bij de bestrijding de goede weg is bewandeld, aldus het Ministerie van Landbouw. Slechts in Rotterdam trad hier en daar nieuwe besmetting op, veroorzaakt door het kopen van dieren van onbekende ongeregelde handelaren in kippen. Ook werd nog pseudo-vogelpest geconstateerd bij een pluimveehouder in Meerssen (L.), waarvan de oorsprong ligt in het besmettings-geval te Heerlex*hei- ae, in Klaaswaal (2e geval) en in Brielle, in welk geval de oorsprong nog niet is bepaald. De gevallen in Rotterdam tonen aan, dat er nog steeds, ondanks alle waarschuwingen, mensen zijn, die kippen kopen van onbekende her komst. De verkopers stellen hun, ver meend, eigenbelang boven het alge mene belang, laten daarom de ko pers verstandig zijn Het spreekt im mers voor zichezlf. dat tot nog toe geen enkel pluimveebedrijf door on doordachte aankopen besmet is ge raakt. Het feit, dat de pseudo-vogelpest slechts zeer geringe en overigens ge- localiseerde vorderingen maakt, mag evenwel niet betekenen, dat men de waakzaamheid laat verslappen. DOODSTRAF VOOR MAN DIE DUITSERS IN MEI-DAGEN VAN '40 HIELP. De bijzondere strafkamer van de Utrechtse Rechtbank veroordeelde gisteren de thans voortvluchtige, uit Haarlem afkomstige ex-N.S.B.-er M. van H. tot de doodstraf, omdat hij ge durende de Mei-dagen van 1940 de Duitsers gediend had als handlanger en gids. Tegen hem was levenslang gevorderd. K. E. uit Dusseldorf, die deelnam aan de mislukte overval op de brug te Maastricht, werd overeenkomstig de eis veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Een derde hand langer, J. D. uit Leiden, werd ver oordeeld tot twaalf jaar. Tegen hem was vijftien jaar geëist, land heeft Donderdagavond een on derhoud gehad met de secretaris van de koning over de politieke toestand. De secretaris van de koning is er door de vorst mede belast te ver klaren, dat de politieke crisis zich ten nadele van het land dreigt te verlengen. De koning bevestigt de verklaring, die hij heeft afgelegd voor de voor zitters der Wetgevende Kamers en waarin hij er aan herinnert, dat het parlement een einde moet maken aan de crisis door het al of niet op heffen van de wet op het regent schap. De koning heeft doen weten dat, wat ook de beslissing van het parlement moge zijn, hij zich daarbij zal neerleggen. Zolang het parlement echter geen uitspraak heeft gedaan, kan de ko ning geen enkele politieke beslissing nemen. Slechts indien het parament het einde van de onmogelijkheid om te regeren vaststelt, kan de koning, die alsdan in zijn prerogatieven is hersteld, tezamen met de verant woordelijke regering de maatregelen treffen die de toestand dan even tueel noodzakelijk maakt, waarbij de koning zich zal laten leiden door het belang van het land. PELGRIMS TE VOET IN ROME AANGEKOMEN. Twee-en-dertig pelgrims zijn de laatste drie dagen te voet.in Rome aangekomen, aldus A.F.lj\ Onder hen bevinden zich drie Nederlan ders. Het hoofdbestuur van de L.T.B. heeft besloten om een LT.B. pro- pagandawagen in het bloemencor so, hetwelk zoals reeds is gemeld op 22 April a.s. door de bollenstreek zal trekken, mee te laten rijden. Om het geheel zo aantrekkelijk moge lijk te maken voor de bij de L.T.B. aangesloten bollen kwekers en an dere agrariërs uit de bollenstreek, heeft het bestuur gemeend aan de ze L.T.B.-reclamewagen een prijs vraag te moeten verbinden. Voor de goede oplossingen zijn drie boe ken (vakliteratuur) beschikbaar ge steld. Voor verdere bijzondei heden wordt verwezen naar „Boer en Tuinder'" van 15 April a.s. De bloembollenkwekers en andere agrariërs uit de bollenstreek 'ver zuimen dus niet dit nummer in te zien alvorens naar het corso "te gaan kijken. De politie van het bureau Stadhou derskade te Amsterdam heeft een man gearresteerd, die een bureau voor woningruil aan de Wetering schans heeft. De man wordt er van verdacht een poging te hebben ge daan tot oplichting. Hij had opdracht gekregen voor een mevrouw, die in de Michael An- gelostraat woont, een groter huis te zoeken waar zij een pension zou kun nen beginnen. Enkele dagen later kreeg hij contact met een accountant, die een huis had aan de Prinsen gracht, dat voor hem en zijn fami lie veel te klein was. De „bemidde laar" beloofde de accountant het huis in de Michael Angelostraat, alleen er zou een bedrag van 3000 „voor het overnemen van meubilair enz." no dig zijn. De accountant zocht direct contact met de huiseigenaar; toen bleek al spoedig hoe de vork in de steel zat. BEURS: VRIENDELIJKER De Amsterdamse effectenbeurs opende gisteren vriendelijker en het bleek duidelijk, dat er wat grond in de markt was gekomen,al bleven de omzetten beperkt. Aanvankelijk meende men dit voornamelijk toe te moeten schrijven aan dekkingsaan kopen van de beroepshandel (tot Dinsdag a.s. blijft de beu^s gesloten), doch gedurende het verdere verloop bleef ook lichte vraag van het pu bliek te bestaan. Bovendien waren de verkooporders, die de laatste we ken zware verliezen deden ontstaan, gisteren opgedroogd. Ook de inter nationale fondsen waren beter ge disponeerd, zodat bij sluiting in alle sectoren winsten werden geboekt. De cultuuraandelen, die gisteren al eerstand boden, waren vast, vooral Amsterdam rubber n.l. 132 tegen Woensdag 127'/$. HVA gold 130H (127). Voor eerstgenoemd fonds bestond bovendien wat meer interesse als gevolg van de record prijzen voor rubber. Certificaten Deli Maatschap pij waren een tweetal punten hoger. Olies en Unilever, Woensdag op een zeer laag niveau, monteerden vier punten. Philips was zelfs 5 pun ten hoger, mede in verband met de activiteit in Indonesië. De scheep vaart aandelen waren zonder uit zondering goed prijshoudend. De itaatsfondsenmarkt lag een kleinig heid luier, vooral voor investerings- certificaten. BINNENLAND. De smokkeltunnel, welke verle den week onder de Nieuwstraat te Kerkrade werd ontdekt, is thans voor' zover zij op Nederlands gebied lag dichtgespoten door gemeente werklieden. Vier karrevrachten zand waren voor dit karwei nodig. Aan de Duitse kant is de tunnel op last van de Duitse autoriteiten dichtgemet seld Door het slippen van zijn auto ped kwam de 3-jarige Th. V. te Ge- mert onder de vrachtauto van zijn oom M. V. De bestuurder, die van het ongeval niets gemerkt had, vond het kindje dood voor zijn vrachtwa- g entoen hij de aanhangwagen wilde aankoppelen. Te Rotterdam is de 38-jarige mevrouw J. MouleirBrokx, ge woond hebbende aan de Bree, gedood bij een verkeersongeval. Zij wilde, vergezeld door haar man. de Bree oversteken, maar aarzelfde, deed' een stap terug en werd door een auto aangereden, waardoor zij acht meter naar voren werd geworpen. Ook werd zij geraakt door een auto, die van de andere kant kwam. Op 24 April, de geboortedag van Prins Willem van Oranje, zal door Alg. Ned. Verbond een krans worden gelegd bij zijn praalgraf in de Nieuwe Kerk te Delft. Door de hersen-gymnastiek-uit- zendingen was een geschil ontstaan tussen de Avro en de heer Bob Wal la gh. Deze laatste is in het gelijk ge steld. De Avro moet een schadever goeding betalen van 1100. Het aantal studenten, dat thans aan de Groningse universiteit stu deert, is reeds de 2000 overschreden. Dit is voor een groot deel te danken aan de uitbreidirg van de universi teit met tandheelkunde en economie Zo'n groot aantal novellen zijn ingezonden ter verkrijging van reis beurzen voor letterkundigen, be schikbaar gesteld door de Minister van Onderwijs, dat de bekendmaking van de namen deT bekroonde auteurs eerst omstreeks 1 Mei zal kunnen geschieden. De dienst der rijksbelastingen heeft aangekondigd, dat hij Zater dagmorgen a.s. overgaat tot verkoop bij executie van de gehele inventaris van het Palace hotel in Hilversum. Gevolg van belastingschuld. Belgische oorlogsinvaliden zul len 18 en 19 April een bezoek aan ons land brengen, met officiële ontvang sten te Hillegom en op „Keukenhof" te Lisse. Voor reizen naar Zwitserland is met ingang van 4 April weer loting voor deviezen-toewijzing mogelijk. Het betreft hier echter reizen, welke aanvangen vóór of op 31 Mei a.s. Voor de periode daarna is nog geen regeling getroffen. BUITENLAND. In Beieren is men schatten aan 't opgraven. Dat wil zeggen, men hoopt schatten te vinden en wel in 'n verlaten mijn bij Homburg, waar volgens de bewoners van Hom burg S.S.-lieden kisten met goud hebben verborgen. Tot nu toe zoekt men nog steeds maar is er niets ge vonden. In Bombay is een algeheel drankverbod afgekondigd. De presi dent van India zei, dat Bombay hst voorbeeld gaf, niet alleen aan de rest van India, rr.'aar ook aan „de volken van het Westen". Dat zijn wij! De eigenaar van de grote Play ers sigarettenfabrieken te Notting ham, is gisteren overleden. Of hij zijn eigen sigaretten .rookte, wordt niet vermeld. In Pakistan is een huwelijk vaak een financiële ramp wegens de hoge kosten, die er aan verbon den zijn, wil men zich houden aan de bestaande gewoonten. Er is thans een wetsontwerp ingediend om de huweliikskosten wettelijk te beper ken. Het mag niet meer kosten dan 500 en het aantal gasten mag maximaal 100 zijn. Zeven Japanse oorlogsmisdadi gers zijn vannacht in de gevangenis te Tokio terechtgesteld. Sinds November van het vori- jaar heerst er te Rangoon een pok ken epidemie waaraan reeds 500 mensen ten offer zijn gevallen. Een voorstel van de heer J. Blom (WD) om het plan terug te i^emen en door B. en W. te laten onr przoe- ken of er een mogelijkheid zi iu zijn om plannen te maken vo«frr een speelgelegenheid, dat minder geld zal kosten werd tenslotte in stem ming gebracht en met 9 tegen 7 stemmen aanvaard. Het vorstel zal dus t.z.t. in gewijzigde vorm weer ter tafel komen. Een tweede punt, warover vrij uit voerig werd gediscussieerd was dat van het stellen van een leeftijds grens voor leerlingen van kleuter scholen. B. en W. hadden voorgesteld een leftijdsgrens van vier jaar te stellen voor het toelaten van leer lingen tot kleuterscholen. Het was nl. in de practijw gebleken aldus B. en W. dat wegens plaatsgebrek op de kleuterscholen zeer veel kinde ren op de wacshtlijst moeten worden geplaatst. Op die wachtlijsten ko men kinderen van 4 jaren en ouder voor terwijl er gevallen bekend zijn van kinderen van 3 en zelfs van 2 jaren, die een plaatsje hebben ge kregen op een kleuterschool. De heer J. Blom wenste door B en W bevestigd te zien, dat dit slechts een tijdelijke maatregel is die zal worden opgeheven zodra het ruim tegebrek od de scholen tot het ver leden zal behoren. De here v. d. Berg gaf in overwe ging een gens te stellen naar de op- oervlakte van de klassen der diver se scholen. Door het vaststellen van een leef tij dsgfens zou het kunnen voorkomen, dat op sommige kleuter scholen een ruimte onbezet bleef. Wethouder Huibregtse bevestigde dat deze leeftijdsgrens een tijdelijke maatregel is. Sor merkte verder op dat 00 alle kleuterscholen een wacht- 'ijst bestaat. De heer v. d. Berg trok dit in twij fel. Uit eigen ervaring was hem be kend, dat er op het ogenblik in de R.K. Kleuterschool in de Kerkstraat wél ruimte is. De heer van Bemmelen kon dit be vestigen aan de hand van cijfers van kleuterscholen iu de Kerkstraat en in het Oostdorp. Bovendien merkte spr. op. dat het in sommige gevallen uit sociaal oogDunt hezien zeer gewenst kan zijn dat kinderen van 2 of 3 jaar opeen kleuterschool worden ge plaatst. Een algemeen bindende leef tijdsgrens van vier jaar vond spr. te ver gaan. Beter ware het wellicht de besturen van de kleuterscholen per circulaire te verzoeken aan die grens zoveel mogelijk de hand te houden. Nadat als antwoord op een opmer king van de heer Vroom (K.V.P.I door de wethouder was bevestigd, dat ook paedagogische motieven een rol hadden gespeeld bij het bepalen van die leeftijdsgrens zeide de heer Blom. dat in het voorstel van B. en W. al leen gesproken was over het motief van het ruimtegebrek, dat daarin de paedagogische motieven in het geheel niet waren genoemd, en dat dus de Raad niet voldoende voorbereid kon zijn om dit voorstel te behandelen. De voorzitter stelde daarop voor het voorstel aan te houden; de Raad ging daarmee accoord. Geen speeltuin bij het viaduct. Bij de behandeling van het ver zoek van de fa. Vermolen om achter restaurant Bijhorst een speeltuin te mogen inrichten werd een juist ontvangen brief van deze firmi voorgelezen waarin nogmaals met nadruk werd verzocht vergunning te verlenen, desnoods voor één jaar. De voorzitter deelde mede, dat door deze brief geen verandering werd gebracht in het afwijzend stand punt van B. en W. en de Raad ging zwijgend met dat standpunt ac coord. Geen gemeentelijke ambulance auto. De Raad accepteerde ook een voorstel van B. en W. om van ge meentewege géén ambulance-auto aan te schaffen, maar om de be> staande huur-overeenkomst met het Rode Kruis te verlengen. De heer Duyvestijn (K.V.P.) merkte op, dat de termijn waar binnen deze overeenkomst dient te worden opgezegd inmiddels reeds verstreken was en hij betreurde het, dat het Rode Kruis niet van de gelegenheid gebruik heeft gemaakt cm een hogere huurprijs die thans wel aan de erg lage kant is te be dingen. De voorzitter antwoordde, dat het verstrijken van de termijn waar schijnlijk geen beletsel zou zijn ge weest om met het Rode Kruis tot een andere regeling te komen. Wat de huurprijs betreft: die is in over leg met het bestuur van net Rode Kruis vastgesteld. Spr. onderstreep te de prettige samenwerking, die er in Wassenaar met het Rode Kruis bestaat op het gebied van het ge wonden-vervoer bij ongevallen. Een dame besteeg dezer dagen de bus van Noordwij kerhout naar Lei den, aan het hoofd van haar vjjf kinderen. Dé oudste was vier jaar (er waren tweelingen bij) en de chauffeur van de bus begreep er al les van. Maar deze chauffeur, die wist hoe de dame met al haar kinderen op weg was van Noord wij kerhout (gelegen, voor wie het niet precies mocht kunnen vinden, op 52 gr. N.B., 4 gr. 30' O.L.), naar Leiden, waar haar vader in het ziekenhuis zijn kleinkinderen nog eens om zich heen wilde zien, had evenzeer re kening te houden met de bepalin gen van zijn maatschappij. Die bus maatschappij zegt namelijk, dat één kind beneden zekere leeftijd gratis vervoerd mag worden, maar dat verdere kinderen van dezelfde vol wassen passagier vol tarief moeten betalen. Geen kinderachtigheden als kindertarief en zo: de volle mep. Dat betekende dus vijfmaal een retourtje van een gulden voor de ze dame, die het nu ook niet zo breed had. Een enorm bedrag voop de vrouw van een landarbeider, op weg naar haar zieke vader. Dat vond ook de chauffeur, wiens hart warmer klopte voor een medemens dan voor de bepa lingen en reglementen. Met een eenvoudig gebaar wees hij de vrouw op een aantal winkelmeis jes ,die met dezelfde bus naar Lei den gingen. En in een oogwenk za ten er vier tot jonge moeder ge promoveerde meisjes, elk met een kleuter op schoot, een tikje verle gen grinnekend in de bus. Dat zou nog goed zijn gegaan, in dien er niet een controleur onder weg was ingestapt. De ogen van de ze controleur werden steeds groter toen hij, bij aankomst in Leiden, zorgen van de „moeder" zag ont glippen om zich, als kuikens onder de veren van een kloek, te scharen onder de zorgen van de eigen moe der. „Chauffeur", zei de controleur, „ziet u niet, hoe de bepalingen hier worden ontdoken?" De chauffeur keek op van zijn papiex-en, waarin hij aan de eind halte met grote ernst gedoken was. „Grote hemel, chef", riep hij uit, „zijn al die kinderen van die ene moeder? Ja, hoe kan ik dat weten? Ik kan toch niet aan elke dame, die meteen kind binnenkomt, vragen of het wel haar eigen kind is en of zij dat kan bewijzen?" Inderdaad de bepalingen ga ven hier geen uitkomst. Een des betreffend voorschrift was niet op genomen. En de moeder met haar vijf kinderen keerde des avonds terug in dezelfde bus als de grinne- het ene kind na het andere aan de kende winkelmeisjes. Subsidie kinderuitzending. De heer van Gorcum voerde het woord bij het voorstel om het sub sidie-bedrag aan de plaatselijke verenigingen, die zich bezighouden met de kinderuitzending te verho gen van f 0.40 tot f 0.80 per ver- pleegdag. Deze verenigingen had den een bedrag van f 1.20 gevraagd maar B. en W. hadden daarop ge antwoord, dat een Subsidie van f 0.80 hen redelijk voorkwam. Mr. van Gorcum merkte op, dat wan neer het gevraagde bedrag niet wordt gegeven, er verschillende Wassenaax-se kinderen zullen zijn, die niet kunnen worden uitgezon den. Spr. vroeg alsnog het bedrag te willen verhogen tot f 1. Weth. mr. A. J. M. van Moorsel antwoorde, dat het voorgestelde be drag reeds een verdubbeling bete kent van het hetgeen voordien werd betaald. Spr. wilde de praktijk van dit jaar eerst eens bezien. Het voor stel van B. en W. werd aanvaard. De overige voorstellen werden geheel zonder discussie of bespre king aanvaard. Diverse besluiten. Tegen het vrijstellen van verma kelijkheidsbelasting van uitvoex'in- gen door de plaatselijke jeugdver enigingen had de Raad geen be zwaren; evenmin tegen het hand haven van de thans geldende maxi ma drankvergunningen en verlo ven A. Diverse practische wijzigingen in de Bouwverordening werden goed gekeurd nadat de heer v. d. Vis en kele opmerkingen had gemaakt en ook nog enkele andere verbeterin gen had voorgesteld, die nader zul len worden bestudeerd. Het presen- tie-geld voor de de leden van de Huisvestingscommissie werd ver hoogd tot f 7.50 per vergadering; aan de Tuinbouwcursus werd een Subsidie van f 75.toegekend; een crediet van f 5000.— werd beschik baar gesteld voor verbouwing van het voormalige Distributiekantoor ten behoeve van de openbare Lees zaal en Bibliotheek; een financieël plan voor de gemeente werd voor kennisgeving aangenomen; in commissie van onderzoek voor de gemeenterekening 1947 werden be noemd: Baronesse Harinxma-thoe Slooten en de heren A. v. d. Lee en C. E. v. d. Berg; de jaarlijkse sub sidie aan de muziekvereniging Ex celsior werd nader vastgesteld op f 300.per jaar, welk bedrag zal worden verhoogd tot f 500.— per jaar wanneer het tekort der mu ziekvereniging over een bepaald jaar hoger is dan f 300.—. KATWIJK Getrouwd: C. van Duyvenvoorde en A. van Ham: J. D. van Loon en A. van der Plas; A. Schaap eri G. Kok^ L. Duyndam en J. P. de Lange; J. Kagenaar en L. Vlieland. Overleden* J. M- Parlevliet 66 jaar; C. van Duyn 67 jaar. fJSII )SCHEND AM Paaseieren voor armen en zieken Door de katholteke actie is geduren de enige dagen een inzameling gehou den van eieren, welke bestemd zijn voor de armen van de parochie en ook voor de zieken. Dze inzameling is een groot succes geworden dank zij de actieve en ook de passieve medewerking van de pa rochianen. In totaal werden 1886 eie ren opgehaald terwijl tevens een be- di-ag van f. 212.71 werd opgehaald voor het kopen van eieren. Behalve dit werden nog een hoeveelheid le vensmiddelen geschonken en een keu rig opgemaakt paasmaindje dat aan een ziek kind werd afgedragen. Een zelden voorkomend jubilé is aan mej. A. Versloot te beurt ge- gevallen voor. In voorkomende geval rende 25 jaar de huishoudster van de heer Rood aan de Westvlietweg. De heer J. J. Zitman, hoofd werktuigkundige van Tractie en Ma terieel, viert op 23 April a.s. het 40- jarig jubilé van zijn dienstverband bij de Spoorwegen. De 5-jarige v. R. stak plotseling de Westvlietweg ovèr en werd daar bij door een auto aangereden. Ge wond en met een hersenschudding is het kind naar St. Antoniushove over gebracht. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond'. Opgemaakt te 10 uur). ZONNIG WEER. Vannacht vrij koud met hier en daar lichte nachtvorst. Op enkele plaatsen ochtendmist. Overdag zonnig weer met nog iets hogere middagtemperatu- ren. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. LAMBERTUS J. DE JONG. Simon v. Capelweg 69, soldaat le klasse, viert op 8 April zijn 2e verjaardag in de tropen te Surabaia. NOORD WIJK Inbraak Hedennacht te ongeveer 1 uur is bij de firma Banck en Tis- sing een juwelierszaak aan de Voor straat door inslaan van de winkel ruit een tweetal cassettes gouden rin gen en een drietal horloges gestolen. Enkele ringen werden nog in de naas te omgeving gevonden. De bewoners maakte bij het geluid van glasscher ven direct alarm, doch de dief (ven) waren reeds verdwenen. Schietvereniging De wisselme dailles werde ndeze, week gewonnen door: J. v. d. Bent 93 p., le kl., J. de Groot 37 p., 2e kl., H. v. d. Meulen 96 p., 3e kl. Van de dames behaalde mevr. Lüschen met 9 Opunten het «hoogste aantal. NOORDWIJKERHOUT Aanbesteding. Op 6 April jl. heeft de aanbesteding plaats gevon den van het bouwen van 6 woningen aan de St. Jacobstraat te Zilk, alhier, ten behoeve van de R.K. Woning bouwvereniging „St. Antonius van Padua". Laagste inschrijver was H. A. J. Rooijers te Noordwijk voof 58.000, hoogste Holleman en Zn te Santpoort 73.000. Kraamverzorging Wit-Gele Kruis. In 1949 werden bij 138 kraam vrouwen 2720 bezoeken afgelegd voor de vex*zorging van moeder en kind. Interna verzorging kwam in 73 gevalln voox*. In voox-komende geval len is spoedige aanmelding ter ver krijging van een inschrijvingsbewijs te Noordwijk of Hillegom zeer ge wenst. De wijkkraamverpleegster dringt er op aan tijdig (minstens drie maanden van te voren) haar hulp te bespreken. Moedercursus: Omdat er in 1949 geen moedercursus werd gegeven, zal dit in 1950 weer geschieden. De aanvang is bepaal dop Maandag 18 Sept. Belanghebbenden kunnen zich aanmelden bij de wijkverpleegster. HAAGSCHE SCHOUW PASTOORS BENOEMING Tot opvolger van pastoor G. Greeve S. M. M. is door de Bisschop van Haarlem benoemd tot pastoor van de parochie Maria Middelares van alle Genaden, aan de Haagse Schouw te Voorschoten, pater C. Helthuizen, die reeds lange tijd in Huize Montfort woonachtig is. VOORSCHOTEN In de vorige gemeenteraadsverga dering is in beginsel besloten over te gaan tot de aanschaffing van een verplaatsbare muziektent. B. en W. hebben offerte gevraagd en ontvan gen. De handelsvereniging Trewa uit 's Gravenhage biedt aan een muziek tent, bestaande uit een 4j^ tons aan hangwagen op luchtbanden, die ach ter elke auto kan worden gehaakt. Deze wagen is voorzien van zijstuk ken, die kunnen worden neergeklapt, waardoor een vloer ontstaat in de vorm van een regelmatige driehoek met een middellijn van 6 m. De hoog te van de vloer is 1.10 m. van de grond af. De zijstukken kunnen van de wagen worden afgenomen en dan is de aanhangwagen ook voor an dere doeleinden geschikt. De wagen is voorzien van een door de wet voor geschreven remsysteem. De boven bouw is van hout. De verbindingen van alle delen zijn van metaal-beslag voorzien, dus geen „hout op hout". De kapbedekking bestaat uit extra zware kwaliteit waterdicht zeildoek, dat in iedere gewenste kleur geschil derd kan worden. De muziektent kan aan de achterzijde aan drie kanten gesloten worden, hetgeen de ac- coustiek ten goede komt- De onstaande palen zijn alle met uitdraaibare cricks uitgevoerd, zodat de tent op ieder oneffen terrein kan wox*den geplaatst. Tot de toebehoren rekent men eèn soliede trap en 2 ex tra verstelbax*e vloersteunen. De xnu- ziektent kan worden opgebouwd in circa 30 minuten zonder gebruikma king van enig gereedschap. De prxis bedraagt ocmpleet f 5000.met vol ledige garantie van 5 jaar op het ge heel en met 20 jaar garantie op de aanhangwagen. B. en W. hebben zich van de doelmatigheid overtuigd en stellen voor een crediet van 5000. voor de aanschaffing beschikbaar te stellen-. De berging van de muziektent vox-mt Tiog een aparte moeilijkheid. B. en W- menen geslaagd te zijn door van de heer W. J. Olsthoox-n één van de in aanbouw zijnde garage-boxen te huren, waar dan de muziektent en tevens de babv-brandsnuit kunnen worden ondergebracht. Deze laatste staat thans onder een afdak op de binnenplaats van het Raadhuis. De garage is van centrale verwarming voorzien en zij kan gehuurd worden voor de prijs van f 6.per week. Deze regeling moet echter van tijde lijke aard worder geacht. Ook hier omtrent wordt goedkeuring van de raad gevraagd. Gemeenteraad. Op Woensdag 12 Apx*il 's avonds om 8 uur komt de Raad bijeen. De agenda ver-meldt een 20-tal punten. In deze vergadering zal tevens behandeld worden de op 15 Febr. j.l. door de heren Buwalda en Fortanier ingediende motie inzake de jaax-wedde van de wethouders. Van de andere punten noemen wij: subsidie ten behoeve van een pont-verbinding MorsRijndijk. De aanvraag t.b.v. de school met de Bij bel voor een negental nieuwe school banken. De aanvraag van het R.K. Kerk- en Schoolbestuur tot de aan schaffing van markiezen voor de R.K. Meisjes- en Jongensschool. Me dewerking van de Raad aan het be stuur van de Ned Herv. School tot de stichting van een nieuwe school. Het aangaan van een geldlening van ƒ250.000. Verbouwing van de berg ruimte van het politiebureau, zodat het motorr-ijwiel met zijspan daarin kan worden bestald. Voorts vragen B. en W. een crediet van f 5000. voor de aanschaffing van een ver plaatsbare muziektent.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2