SWinceöA Aiaütta Te veel gegadigden voor „Sibajak" De moord op een taxi-chauffeur nabij Sassenheim Moet de of in politie in gemeente- Rijksdienst zijn WOENSDAG 5 APRIL 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 «%ET MYSTERIE m OP DE DOOR GUY HAMILTON 53) Mortlake was allesbehalve kleinze rig in de omgang; ten slotte had hij 't toch maar verstandiger geoordeeld, John Winter zo ver mogelijk uit den weg te blijven. En nu was hij dood. Als 't daarmee ook maar uit was geweest, 't Tegen deel bleek 't geval óók in zijn graf deed hij kwaad, zoals hij 't steeds bij zijn leven gedaan had. Nu vormde hij een ernstige bedreiging vodr de veiligheid van 't meisje, dat Algy ge zien en onmiddellijk liefgekregen had met geheel zijn hart. Hij verwenste Jhon Winter, de nietswaardige ploert. Zelfs na zijn dood zag hij nog ~ans, 't leven van een ander te bedrei gen. „Zo zei Algy ten slotte tot 't meis je. „U kwam dus met dat ongure su jet In connectie via paarden. Wedde u hoog?*' Zij schudde van neen. „Er is geen sprake v.an wedden, 'k Geef u mijn woord, dat 'k mijn eer ste weddenschap nog moet afsluiten. „Wat bracht u dan met Winter in relatie?" „Vader heeft me altijd schrikkelijk verwend. Hij is een eigenaardig man. Toen 'k zeven jaar was, stierf moe der. 'k Geloof niet, dat ze veel lan vader gehad heeft. En hij niet aan haar. Vader was absoluut ongeschikt voor 't huwelijk; hij had eigenlijk maar één liefde zijn laboratorium In zijn wetenschappelijke studies ging hij op. Na moeders dood heeft nij zich niet veel om me bekommerd 'k Spreek geen kwaad *'an bpm. mijnheer Mortlake, denk dat niet. Hij is trouwens de laatste tijd in zijn voordeel veranderd meer vadei geworden, bedoel 'k. Maar daarvóór liet hij me vrijwel aan mijn lot over. Hij dacht waarschijnlijk dat, als een jong meisje maar overvloed van geld heeft, om kleren en opschik te kun nen kopen en zich te «amuseren, al les allang in orde is. Hij gaf me in die tijd, wat 'k maar begeren kon, behalve juist 't enige waaraan een kind, ik tenminste, bovenal behoefte heeft liefde, echte vaderlijke lief de. Die miste ik. Nu, en dan word je ongedurig en snak je naar aflei ding en vrolijkheid, 'k Weet niet, of u me begrijpt." Zij zag hem vol ver wachting aan; even scheen' zij uit haar zorgen weg. ,,'k Begrijp u volkomen," stemde Algy ernstig toe. „Wel ik was er op aangewezen, van 's.morgens tot 's avonds mijn troost bij kennissen te zoeken, vrien dinnen en vrienden. Er was een fa milie met twee dochters, heel aardi ge, vlotte, sportieve meisjes. Zij deden veel aan paardrijden, 'k Ver telde u, dat vader 't mij nooit aan geld ontbreken liet. 'k Kon doen en laten, wat 'k wilde. Mijn vriendin nen hadden dan ook niet veel moei ten om mij te overreden," een paard te kopen; dat was veel prettiger, dan 't altijd met een gehuurd paard te doen, nu eens dit, dan weer dat dier. Ze gaven me 't adres van iemand, die me bjj den aankoop van dienst zou kunnen zijn." „John Winter," constateerde Algy, de wenkbrauwen fronsend. 't Meisje knikte. „Als mijn vraag niet indiscreet is, juffrouw Conway wie was die fa milie?" „De Kitchenner's van St George's Road." Hm." Ook niet veel zaaks. Neem me niet kwalijk, dat ik rond voor mijn mening uit kom." „U schijnt zowat iedereen te ken nen!" zei Doris met een flauwe glimlach. „Daar ontbreekt nog wel 't een en ander aan!" antwoordde Mortlaike, van den weeromstuit ook wat opge monterd. „De Kitchener's zijn intie me kennissen van mijn gewezen baas, Bernard Fletwood van de N. V. „Tro- pea". Ze hebben, evenals hij, wanho pige pogingen gedaan, zich in de so ciety in te dringen, natuurlijk zonder succes. Wel. dan zit er niets anders op,dan dat de éne geldjanus zich maar bij de anderen aansluit. Gaat u verder, juffrouw Conway. Door de Kitchener's kwam u dus in aanra king met John Winter." „Ja. In 't begin kreeg 'k den indruk, dat hij me reël behandelde, 'k Had hier en daar geïnformeerd; de prij zen, die ze voor een goed rijpaard vroegen, waren schandelijk hoog. Ze moeten geweten hebben, dat ;'ader er warm in zat, en zagen me voor een soort goudmijntje aan. John Winter leverde me een mooi, mak dier voor een naar mijn opvatting werkelijk matige prijs. Ze hadden me boven dien gezegd, dat als iemand een paard beoordelen kon, 't John Winter was." „Een expert op zijn gebied," gaf Algy grif toe. ,,'k Had 't paard ongeveer twee jaar, toen Winter me schreef, dat een dame, die nogal bang uitgeval len was, hem verzocht had voor een Lm itengewoon mal' rijdier te willen zorgen en hij achtte 't mijne daar toe in alle opzichten geschikt. Als 'k tot verkoop wilde overgaan, kon hij me aan een prachtvos helpen. De moeder was op de vorige Derby nummer twee in de grote handicap race aangekomen, met nauwelijks een hoofdlengte verschil van de winnaar Ik moest moest hem binnen vier en twintig uur berichten, of 'k er oren naar had, want er waren verscheidene liefhebbers. De Kitche ners, die 'k er over sprak, animeer den tot kopen. In dien geest bericht te 'k daarna Winter." „Een ogenblik," onderbrak Algy "t meisje. „B^jit u in persoonlijk con tact met hem geweest?" „Een keer of wat heb 'k hem, met de meisjes Kitchener, in de hall van 't Savoy ontmoet. Tc Kreeg daarbij den indruk, dat hij bij zijn transac ties zijn eigen belangen niet weg cijferde, ofschoon hij 't wel zo deed voorkomen. Maar als de diepere be tekenis van uw vraag hierin liggen mocht neen, Winter heeft geen en kele maal blijk gegeven, dat hij per soonlijke belangstelling voor mij koe sterde," besloot Doris Conway met een blos. „Geld was het enige, waarin de schavuit werkelijk belang stelde," zei Mortlake vlak. En u bezit geld. ,,'k Heb leren doorzien," knikte zij „Nu moet k bekennen, dat 'k, zonder r bij na te denken een grove fout maakt heb. Toen de vos geleverd was en 't op betalen aankwam be- "Mkte vader juist over we:nig cash. Hij was al enige tijd bezig met 't nemen van scheikundige proeven, die meer geld verslonden, dan waar op hij gerekend had. Vader zei me, dat 'k een week zou moeten wachten, 'k Schreef Winter, hoe de vork in den steel zat, en hij nam direct genoegen met 't uitstel. Nog binnen de week voorzag vader me ruimschoots van ?eld; 'k stuurde Winter een chèque voor de no° verschuldigde vijftig pond. U kunt zich mijn verbazing voorstellen, toen 'k na een paar dagen van mijn bank bericht kreeg, dat een chèque van mij aangeboden en uit betaald was, die mijn tegoed niet on belangrijk overtrof, en dat 'k werd verzocht, te suppleren. De uitbetaal de chèque bedroeg honderd vijftig pond, en "k had Winter er één ge- stffurd van vijftig. Meer kwam hem iet toe." (Wordt vervolgd). Het rapport van de commissie- Langemeyer over het politie-vraag- stuk, dat kort geleden aan de rege ring is aangeboden, is thans versche nen. Het rapport is getekend door acht leden en door het adviserende lid. Bovendien is er nog een minder- heidsrapport dat door vijf leden is ondertekend. dering. V.l.n.rCoos Mulder, F. H. Winand, Theo Joekes, Ton de Vlet ter, Herman Marx, H. B. Fortuin (met de rug naar de camera), Wito Stoel, Fernand Renier en Ernst Ha- meetman. Onderste deel van de foto: Het hoofdkwartier der B.B C., Bush House van de lucht uit gezien (het gebouwencomplex in de vorm van een halve cirkel, midden). Grote nadruk legt de commissie op de dringende wenselijkheid, maar tevens op de moeilijkheid van het met elkander in overeenstemming brengen van de behoeften aan een sterke invloed op de gestie van de po litie, enerzijds van de justitie ander zijds van de bestuursorganen. Zij streeft dit doel na door een re geling welke zoveel mogelijk over eenstemming tussen die organen zoekt te waarborgen. Het wetsont werp der commissie formuleert een samenwerking tussen de ministers van justitie en van binnenlandse za ken, wt-lke nog nooit in wetsvorm was gegoten. Zij streeft dit doel na door een re geling, welke zoveel mogelijk ov eenstemming tussen die organen zoekt te waarborgen. Het wetsont werp der commissie formuleert een samenwerking tussen de ministers van justitie en van binnenlandse za ken, welke nog nooit in wetsvorm was gegoten Wat oetreft het gemeentelijke re cherche--'ppara at acht de commissie een sterke binding aan de minister van justitie wenselijk. De commissie staat voorts een territoriale schei ding van de politie voor enerzijds in een algemene politie en anderzijds gemeentepolitie in een aantal grotere gemeenten met eigen gemeente politie. Aan de positie van het openbaar ministerie en ue burgemeester wijdt de commissie een uitvoerige be schouwing waarbij zij als struikel blok van de organisatie van de poli tie als algemene bestuurszorg ziet, het vind en van de juiste betrekkin gen tot de plaatselijke besturen. Na deze uitvoerige beschouwingen komt de commissie tot haar in een wetsontwerp neergelegd en met een toelichting voorzien voorstel. De commissie stelt o.a. voor, dat wordt ingesteld een rijkscommissie van ad vies vooi de gemeentepolitie om het aantal gemeenten met gemeentepoli tie nader te bepalen. Het rapport van de minderheid wenst de instelling van een gewes telijke politic, maar niet uit de pro vinciale kas betaald. Deze gewestelij ke politie staat onder beheer van de commissaris dei Koningin waarmee een uitbreiding wordt gegeven van de taak, welke de commissaris der Koningin voor de oorlog inzake de gemeenteveldwacht had. De minderheid berekent, dat uit haar voorstel ten aanzienlijke bespa ring op de kosten van de politie ver kregen zal kunnen worden. De op- sporingsbevocgaheid van de gemeen te- en gewestelijke politie wil de minderheid in principe tot het gehele land uitbreiden Tenslotte beveelt de minderheid de invoering van een ze kere hiërarchie onder de hulpofficie ren, van lusriie aan. VEILIG VERKEER. Gebruik Uw claxon niet als ellebogen Om U door hej verkeer heen te wringen Huisraad te vroeg verkocht Over het vertrek van emigranten naar Australië met de „Sibajak" zijn misverstanden gerezen, die voor sommige betrokkenen onaangename gevolgen hébben. Tot voor kort bestond- voor emi gratie naar Australië de bepaling, dat het gezinshoofd vooruit moest reizen. Indien hij in het nieuwe land onderdak voor zijn gezin vond, kon hij hierover een gelegaliseerde ver klaring naar Nederland zenden. Zijn gezin kreeg dan vergunning in Australië voet aan wal te zetten. Voor de „Sibajak" werd bij het be gin van het opstellen van het boe kingsschema voor de komende reis dus uitsluitend rekening gehouden met alleenreizende gezinshoofden en vrouwen en kinderen, die voor ge zinshereniging naar Australië zou den reizen. Tijdens het opstellen der lijsten echter liet de Australische overheid de eis tot onderdak zoeken, vóór dat de familie nareisde, vallen. Als gevolg hiervan kan nu in gezinsver band naar Australië geëmigreerd worden. Dit werd aan de reeds ge boekte betrokkenen, die alleen zou den reizen medegedeeld, echter niet, dat nu het gezin definitief op de nas- sageliist zou worden genoteerd. Des ondanks, zo vernemen wij uit be voegde kring, hebben sommige dezer families hun bezittingen verkocht en Aetherklanken hun huishuren opgezegd, om nadien tot de ontdekking te komen, dat hun reis naar Australië niet per „Sibajak" zal geschieden Het schip heeft m een bepaald aantal plaatsen, zodat men niet ineens alle gezinnen der oorspronkelijk geboekte alleenreizen de passagiers mee kan nemen. Thans zullen met dit schip de overgeschoten liefhebbers van de vo rige reis per „Volendam" vertrekken, voorts families, die voor gezinsher eniging de overtocht maken en ten slotte emigranten, die in gezinsver band reizen. STORING IN TELEFONVERKEER IN NOORD-HOLLAND. Het automatische telefoonverkeer tussen het district Amsterdam en al le automatisch verbonden plaatsen in Noord-Holland ten Noorden van Zaandam is gisteren de gehele dag gestoord geweest tengevolge van een kabelstoring tussen Zaandam en Pur- merend. In de meeste plaatsen was het mogelijk verbinding te krijgen door het aanvragen van ijlgesprek- ken, maar alleen met grote vertra ging. DOOR DE RUITEN VAN EEN BROEIKAS GEVALLEN De 30-jarige W. de Jong uit Oos terend kwam, toen hij Dinsdagmor gen een bezoek bracht aan een grote kwekerij te Kimwerdi (F.) in de rui ten van een broeikas te vallen, met het gevolg dat een halsslagader werd doorgesneden. In het zieken huis te Harlingen is hij overleden. Willem Prins was de dader niet De beide verdachten inzake de moord op de Rotterdamse taxi chauffeur, de gebroeders B., van wie de oudste tot levenslang en de ande re tot vier jaar gevangenisstraf was veroordeeld, hebben hun beweringen dat een zekere Wilem Prins de moord zou hebben began, niet waar kunnen maken. Voor de aanvang van de zitting van gisteren deelde de president mede, dat de derde man Willem Prins ge vonden was. Een Baarnse politieman had zich bij het lezen van de verhalen in de kranten herinnerd, dat hij in 1945 een onderzoek had ingesteld naar een ze kere Willem Prins, die bij de S.S. had gediend en naar aanleiding hier van was Prins opgespoord door de Amsterdamse recherche. Een rijks-rechercheur nam hem een uitvoerig verhoor af en het rap- DIERENBEUL. „Je staat er van te kijken hoe een uit de kluiten gewassen man als u zoiets heeft kunen doen", zei de president van het Amsterdams ge rechtshof tegen de 21-jarige land bouwersknecht H. van D. uit Bun nik, die ter zake van dierenmishan deling terecht stond. Van D. had een poesje van drie maanden dat, naai hij meende, op de krielpippen loerde op 1 October 1949 in de bek van een hond gegooid( het beestje bij de kop gegrepen nadat de hond het weer had losgelaten, het vier keer tegen een boom geslagen, tenslotte met een stok van de grond opgewipt en weer de hond toegegooid. De procureur-generaal eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden met een proeftijd van drie jaar en een geldboete van 100 gulden. Moord door een ontoerekenbare De 19-jarige werkster A. C. V. te Leiden erkende gisteren voor de Haagse rechtbank vlot en zonder enige zweem naar berouw, dat het de bedoeling was geweest haar moeder door vergiftiging om het le ven te brengen, „Maar mijn vader heb ik niet vergiftigd", zo hield ze vol. Toch is haar vader twee weken nadat hij gedronken had van kof fie, waarin het meisje muizentarwe had gedaan, overleden. Tussen de koffiebonen in de mo len had ze de muizenkorrels ge daan en nadat de moeder onbewust dat alles had gemalen en koffie ge zet, had de vader daarvan gedron ken. De moeder en een zuster die op visite kwam, vonden de kleur van de koffie zo blauw en de smaak zoet, waarom zij de koffie weg wierpen. Reeds eerder had het meisje po gingen om vergif in eten te doen aangewend, o.a. in gebakken aard appelen. Omdat men echter wan trouwen tegen het meisje koesterde, was men in hèt gezin voorzichtig eri had de vergiftigingspoging ontdekt. De familie had geen aangifte bij de politie willen doen, doch nadat de vader was overleden, is het ge beurde uitgelekt en werd het meis je gearresteerd. In het lichaam van de vader werd muizenvergif aange troffen. Reeds eerder had de Haagse rechtbank aandacht aan deze zaak besteed, doch zij werd in verband met een nader onderzoek aange houden. De moeder en zuster legden en kele verklaringen af, waarna de of ficier persisteerde bij zijn reeds eerder gestelde eis, op grond van het psychiatrisch rapport, tot ont slag van rechtsvervolging en ter beschikking stellen van de rege ring Naar de mening van de fami lie, had het meisje de moeder uit de weg willen ruimen, teneinde de beschikking te krijgen over meubi lair en woning en dan te kunneri trouwen De raadman, mr. C. v. d Marei betoogde dat het niet vast staat dat de man aan vergiftiging is overle den, omdat hij ernstig aan suiker ziekte leed. port daarover las de president gister ochtend voor. Prins bleek de gebroeders B. niet te kennen en bij een confrontatie bleek, dat zij ook hem niet' kenden. Hij zat tussen enkele onbekende re chercheurs en de oudste B. had ge zegd: Hier is de bewuste Prins niet bij. Zijn broer verklaarde iets dergelijks, zodat vast kwam te staan, dat deze Prins met de zaak niets uit staande had. Nadat mr. M. H. Huygens, de ver dediger, als zijn mening te kennen had gegeven, dat hieruit niet was ge bleken, dat de derde man Prins niet zou bestaan, verzocht de oudste B. het Hof alsnog een onderzoek in te stellen naar een zekere Toni Brink man, die „iets" van de echte Willem Prins zou weten. U hebt al heel wat namen ge noemd, zei de president Du Pare of Dupont, dan Willem van Beek of Verbeek, waarop Willem Prins en nu Toni Brinkman Bij de uitspraak hedenmorgen achtte het Hof het vonnis van de rechtbank juist en veroordeelde H. J. B. tot levenslange gevangenisstraf. Het Hof deed tevens en vervroeg uitspraak in de zaak tegen de jong ste E., Pim genaamd. Het Hof vernietigde het vonnis van de Haagse Rechtbank waarbij deze B. tot 4 jaar gevangenisstraf met af trek werd veroordeeld, wegens dief stal voorafgegaan door geweldple ging Hedenmorgen sprak 't Hof B. vrij van het tenlastegelegde. Het gelastte de onmiddellijke invrijheidstelling van B. ERNSTIGE FRAUDE BERECHT Voor de Arnhemse Arrondisse mentsrechtbank stond terecht de Nijmeegse ambtenaar van de Raad van Arbeid A. van T. Hij werd er van verdacht gedurende bijna vijf jaar (sedert September 1944) blanco ziektewet-uitkeringskaarten valselijk 1e hebben ingevuld, waardoor hem telkens bij kleine bedragen tegelijk geld werd uitbetaald tot een geza menlijke waarde van ruim twintig duizend gulden. De accountants dienst, die een onderzoek instelde, raamt het totaalbedrag, dat is ver duisterd, zelfs nog hoger en wel tussen de dertig en veertig mille. Verdachte, die als chef van de af deling Ziektewet-uitkering werk zaam was, verkreeg op de van zijn handtekening voorziene kaarten, waarop een gefingeerde naam ver meld stond, uitbetaling van de kas siers door voor te wenden dat hij voor doorbetaling aan de betrokken personen zou zorgdragen. De kaar ten die via de boekafdeling later weer onder zijn bereik kwamen, werden door hem vernietigd. Ver dachte moet zijn frauduleuze hande lingen zijn begonnen in de tijd, dat door het bombardement van 1944 grote verwarring, ook bij de Raad van Arbeid, ontstond. Getuigen ver klaarden, dat toen elke handeling van het personeel een vertrouwens kwestie was. Eis; 1H jaar. DE AANHOUDING VAN DE HAAGSE NOTARIS K. Betreffende de aanhouding van de Haagse notaris K. vernemen wij nog, dat het onderzoek werd ingesteld naar aanleiding van bevindingen bij de controle op de boekhouding van de notaris. Deze controle pleegt ambtshalve en regelmatig te geschie den bij alle notarissen. Hierbij rees het vermoeden van financiële en boekhoudkundige frau de. Het daarna ingestelde onderzoek bevestigde dit vermoeden. Het te kort zal naar alle waarschijnlijkheid niet beneden een bedrag van ƒ50.000 blijven. K. bekent de hem ten laste gelegde feiten volledig, zo vernemen wij van de zijde der politie. Heden wordt hij ter beschikking van de justitie gesteld. PATER LOIVIBARDI NAAR NEDERLAND. Pater Lombard! S.J., de vermaarde Italiaanse prediker voor de „Kruis tocht der Liefde", zal Nederland be zoeken. Op Zondag 7 Mei zal hij op de markt te Roermond de pelgrims toespreken, die op die dag uit alle delen van het land en uit België en Duitsland naar O. L. Vrouw in 't Zand zullen trekken. Na zijn bezoek aan Roermond za] pater Lombardi, op uitnodiging van de St. Adelbert- vereniging, in verschillende plaatsen ir 't land spreekbeurten vervullen. „Volkskr." DONDERDAG. HILVERSUM I. 402 M 7.00 KRO; 10.00 NCRV; 1100 KRO; 14.00—24.00 NCRV. 7.00 nieuws; 7.15 gramofoonmuz. 7.45 morgengebed en liturgische kalender; 8.00 nieuws en weerbe richten; 8.15 gramofoonmuziek; 8.25 Hoogmis; 9.55 Waterstanden; 10.00 gramofoonmuziek; 10.15 morgen dienst; 10.45 gemengdkoor; 11.00 voor de zieken; 11.45 gramofoon muziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Gramofoonmuziek; 12.55 Zonnewij zer; 13.00 nieuws en Katholiek nieuws; 13.20 Pianorecital; 14.00 Promenade-orkest en soliè't; 14.45 Voor de vrouw; 15.30 .viool en pia no; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Gramo foonmuziek; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Concertgebouwkwinte't; 17.50 regeringsuitzending; 18.00 Volkslie deren; 18.25 „De stem van de Chris telijke Vakbeweging". 18.40 Leger des Heils orkest; 18.55 „Een goed woord voor een goede zaak." 19.00 Nieuws; 19.15 Muziek voor de jeugd; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Causerie over Jan van Riebeeck; 20.25 Kamerkoor, Bach-ensemble en solisten; 21.20 Verzoekprogramma; 21.40 „Haak in.'' 22.15 Buitenlands overzicht; 22.35 Gramofoonmuziek; 22.45 avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM n. 298 M. 7.00 AVRO; 7.50 VPRO; 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgym nastiek; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws en weer berichten; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gramo foonmuziek; 19.00 morgenwijding; 10.15 Populair concert; 10.50 voor de kinderen; 11.00 carillon, orgel en zang; 11.45 voordracht; 12.00 Musette orkest;, 12.30 Mededelin gen; 12.33 in 't spionnetje; 12.38 cowboyliedjes; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole orkest; 13.45 „U kunt het geloven of niet". 13.50 gramofoon muziek; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Pianorecital; 15.00 voor de zieken: 16.00 Gramofoonmuziek; 17.00 voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 sport- praatje; 18.30 Voor de strijdkrach ten; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Orkestconcert; 19.30 Radio volks muziekschool; 20.00 nieuws; 20.05 actualiteiten; 20.15 Radiophilharmo- nisch orkest en solist; 21.15 Avond school; 21.40 Kwintet; 22.15 Paeda- gogische causerie; 22.30 Pianoreci tal; 23 00 Nieuws; 23.15 Sportactua- liteiten; 23.3024.00 Gramofoon muziek. TIEN JAAR NEDERLANDSE UIT ZENDINGEN BIJ DE B.B.C. 11 April a.s. zal het tien jaar geleden zijn, dat in het hoofdkwartier van de B.B. C., Bush House, een begin werd gemaakt met de Nederlandse uilzendingen. Bovenste deel van de foto: De Ne derlandse sectie van de B B.C. tij dens haar maandelijkse sectieverga- ENGELSE ATHLETE NR. 1 TRAINT WEER De Engelse ri vale van mevrouw Fanny Blankers- Koen, mevrouw Maureen Dyson- Gardner, heeft thans, na de geboor te van haar zoon Timothy, fyaar training weer hervat. Evenals Fan ny Blankers traint ook zij bij haar echtgenoot. Maureen en Goeffrey Dyson nemen een horde tijdens de training in Motspur Park, Surrey.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5