3 Gemeenteraad van Leidschendam Gemeenteraad van Katwijk (l)&cjawd in Indonesië ZATERDAG 1 APRIL 1950 DE LEIDSE CO IANT EERSTE BLAD - PAGINA TENTOONSTELLING verkennerij Zoals wij een vorige week uiteen hebben gezet maakte Nederland vóór 40 jaar kennis met de padvin derij, een kennismaking, welke er toe heeft geleid, dat reeds in het be gin van 1911 ook hier ter stede po gingen in het werk werden gesteld om dit spel van verkennen in Lei den te introduceren. Reeds 30 Sep tember konden de verkenners, in die tijd nog wonderlijk uitgedost in de meest uiteenlopende uniformen, in ..Den Burcht" worden geïnstalleerd. De twee eerste vroepleiders waren de heren H. H. A. Kits van Heynin- gen en W Verkoren Enkele maan den later 4 November volgde in het gymnastieklokaal aan de Pie terskerkgracht de installatie van de Jonge Verkennersclub. Sindsdien is het aantal groepen gaandeweg uit gebreid en heeft de padvinderij zich over de gehele stad verspreid. In 1935 deden de zeeverkenners hun intrede in Leiden Gezien het feit, dat de aanschaffing van boten het onderhoud hiervan grote kosten met zich medebracht, nam deze tak van padvinderij aanvankelijk niet zulk een grote vlucht Het enthou siasme der jongeren voor de zeever- kennerii was echter zo groot, dat ook dit aantal een sterke uitbreiding on derging. Ter gelegenheid der landelijke vie ring zal hier ter stede een tentoon stelling oo het terrein der verken nerij worden georganiseerd, waar de bezoekers een indruk zullen krijgen wat de jongens wordt geleerd en wat door hen wordt gepresteerd. Uiteraard zal op deze tentoonstel ling het belangrijkste element in de training niet tot uiting kunnen ko men: de karaktervorming. Terwijl de ïandverkenners en alle groepen, die hiermede nauw samenwerken, een défilé voor autoriteiten zullen hou den, komen de zeeverkenners met een vlootschouw. Voorts wordt door het District Rijnland een grote pad vindersavond voorbereid en wordt voor de oud-padvinders een reünie georganiseerd. Uiteraard zal ook de Leidse deelname aan de landelijke feestviering groot zijn. ADVIESBUREAU K.A.B. De Nederlandse Katholieke Ar beiders Beweging in het Bisdom Haarlem, deelt mede dat het Advies bureau voor Leiden en omstreken, geen zitting zal houden op Witte Donderdag, maar dat de eerstvol gende zitting van genoemd bureau zal ülaats hebben op Donderdag 20 April as. des avonds tussen 18 30 uur en 20 uur, in het Vincentiusge- bouw, Hoogl. Kerkgracht. INSTITUUT KERN, LEIDEN. Herdenking van het 25-jarig bestaan. Op Dinsdag 4 April a.s., des avonds om 8 uur zal in het Oostersch Insti tuut, Rapenburg 61 te Leiden, een bijeenkomst worden gehouden ter herdenking van het feit, dat het die dag 25 jaar geleden zal zijn, dat het Instituut Kern zijn deuren voor het publiek opende. Hoewel de tijdsomstandigheden geen feestbetoon toelaten, heeft het bestuur gemeend het feit van het 25- jarig bestaan van het Instituut niet geheel onopgemerkt te mogen voor bijgaan. Het wenst echter aan de her denking een sober karakter te geven. Deze zal hierin bestaan, dat de voor zitter van het Instituut Kern, prof. dr. F. D. K. Bosch, de lotgevallen van het Instituut in de afgelopen kwart eeuw in het kort zal memoreren, waarna hij een met lichtbeelden ver duidelijkt overzich zal geven van de arbeid, welke in de afgelopen 25 jaar op het gebied van de Indische archaeologie in de meest ruime zin genomen, is verricht Bij dezelfde ge legenheid zal tevens de aanbieding plaats hebben van het XVe deel van de Annual Bibliography of Indian Ar chaeology 19401947, hetwelk op dat tijdstip juist van de pers zal zijn gekomen. Op dezelfde datum zal in de lees zaal van het Instituut Kern, le Bin nenvestgracht 33 (achterzijde van het Rijksmuseum voor Volkenkunde) een kleine expositie te bezichtigen zijn van de belangrijkste publicaties op het gebied der Indische archaeo logie, welke in de afgelopen 25 ja ren zijn verschenen. Deze expositie Is geopend vari 2 tot 5 uur. Geveilde percelen. Ten over staan van Notaris J. Fuhri Snethlage alihier: Huis en erf, Gerrit Doustraat 95 in bod: 5700.koper de heer H N. Arnold q.q. alhier voor 6700; Huis en erf Geeregracht 22 in bod: 1250.koper de heer E. van Star- kenburg q.q. te Oegstgeest voor: 1310.Huizen en erven Utrechtse Jaagpad 102. 103, 104 en 105 samen in bod: 8250.koper de heer B. de Kier q.q. te Voorschoten voor 8475Huizen en erven Korte Lan gestraat 2 4/6 samen in bod: 2675.- koper de heer J. H. Keij q.q. alhier voor: 2795.Huizen en erven Voorste Zandstraat 11, 13. en Baat straat 17, 19. 21 en 23 samen in bod: 6776.koper de Heer P. de Jongh q.q te Leiden voor: 7226. Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer alhier: Winkelhuis met bo venwoning Noordeinde 35. in bod 6100.koper de heer M. B"Ouwer alhier voor 6400Huis le Binnen vestgracht 24 in bod: 3100.koper de Heer P. A. Rullmann q.q. te Oegst geest voor 3100.Huis met tuin te Oegstgeest Hoge Morsweg 57 in bod: 4400.koper de heer J. J. van der Reijden alhier voor 4400. Huis met tuin te Oegstgeest, Hoge Morsweg 29, in bod: 2375.koper de heer J. W. Goddijn q.q. alhier voor 2375.—; Huizen en opstallen te Fijnsburg. Vliet Z.Z- 45. 46, 47 en 48, in bod 2450.koopster mevr. E. J. M. van Haasteren q.q, te Leiden voor 2450Huizen en erven te Rijnsburg. Vliet 52, 51, 50 en 49. in bod: 3000.—koper de heer H. Nie- poth q.q. alhier voor: 3000.Huis met tuin te Warmond, Beverningk- straat 6, uit de hand verkocht. Hui zen met bergplaats en uitgang te Rijn^burg, Vliet Z.Z. 44/44a, in bod: 1640gemijnd op 300. Niet ge gund. GEM. AANKONDIGING AFSLUITING VERKEER. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter alge mene kennis, dat wegens werkzaam heden aan de afrit en aan het weg dek van de Marepoortsbrug, deze brug van Maandag 3 April a.s af voor de duur van het werk voor alle verkeer zal zijn afgesloten. LEIDSE UNIVERSITEIT Gesl. doctoraal examen Ned. recht de heer A. Cronheim. Amsterdam. Prop. examen Godgeleerdheid de heren G. v. d. Feijst te Delft, E. J. Kuiper te Leiden; candidaats-exa- men Godgeleerdheid de heer C. H. Scholten te Santpoort: doctoraal examen Indologie (Econ.) de heren A. v. Vliet te Ermelo. A. Gudde te Hilversum: examen Ned. Ind. recht de heren D. Kuijper te Eindhoven, H. K. Heimplatzer te Rotterdam, A. J. Jungslager te Leiden, W. L. H. d. Grapff te 's-Gravenhage, Th G. Stemfoort te 's-Gravenhage, H. L. C. Schultevaer te 's-Gravenhage, N. v. Velzen te Voorburg: doctoraal examen Ned. Ind. recht de heer A. J. Buurman van Vreeden te •-Gravenhage; doctoraal examen eneeskunde de heren F G Doornbos ci 's-Gravenhage, A. H. Lely te 's-Gravenhage, A. Popelier te 's-Gra venhage, A. G. Stam te Meppel, T. v. Strien te Alkmaar; arts-examen le ged. mej. A. E. v. d Ven te Don gen, de heer E. L. Ellis: arts-examen te Leiden, Liem K. S. te Leiden, P. A. Li Qui Liang te Paramaribo. Zondagsdienst der doktoren. De dienst der doktoren wordt morgen waargenomen door de doktoren van Es. Kortmann, La) e. Meybooro m Teeuwen, Dienst der Apothekan. D« avond-, nacht- en Zondagsdienstt der apo theken te Leiden wordt van Zater dag 1 April 13 uur tot Zaterdag 8 April 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110, telef 20406; de Zuider-Apotheek, Lammenschansweg 4, telef. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark* 8. te lefoon 26274. BURGERLIJKE STAND. Geboren: André, z. van J. H. Phi- lippo en C. Sinteur; Wouter Antho- nius, z. van W. A- Bergers en C- M. Peter: Josephine Susanna Maria, d. van H. Frederiks en T. M. Tesser: Constantijn Frans, z. van J. W. Wery en Jongvrouwe C. C. Feith; Johannes Cornelia, z. van J. C. Faas en A. J- Rutten; Simon, z- van J. Romijn en G. van 't Wout; Alfred Ferdinand, z. van P. F. Sijtsma en E. A. Meijer; Christiaan Hendrik, z. van F. A. Ver- hoekx en S. W. J. Laterveer: Elisa beth Johanna, d. van W. J. de Greef en A. H. Vennéker; Harry, z- van P. C. Dik en N. Hellenberg; Marijke, d. van J. van der Linden en C. Nie- hot. Overleden: G. Pieterse man 79 j, 2e ged. mevr. LiemTan G. K. N. W. F. van der Blom man 60 jaar. De gemeenteraad van Leidschen- j perceelsgedeelten nog een schade- ciam heeft Donderdagavond een be- I vergoeding van 3.548.gegeven hoorlijk lange agenda te behandelen gehad. Besloten werd het vermenigvuldi- gingscijfer voor de Ulo-schoolgeld heffing te bepalen op 1, zoals dat ook geschiedt in Rijswijk, Voorburg, Voorschoten en Wassenaar. Een ho ger of lager cijfer zou van invloed zijn op het schoolgeld voor de la gere scholen en daar wilde de raad niets van weten. Dan kwam de St. Aloysius-stich- ting te Voorhout aan de beurt. Deze stichting vroeg de wettelijke bijdra- welke Leidschendam versohul- „J is als subsidie voor de 7 leer lingen, welke gedurende 1948 de school in Voorhout bezochten. De kosten waren in totaal 54.64. Toen werd gedelibereerd over de subsidie-aanvrage voor de Kath. Tuinbouwschool aan de Westvliet- weg. De exploitatierkening sluit met een verlies van 600.per jaar en nu stelden B. en W. voor dit bedrag voor rekening van de gemeente te nemen, omdat de school voor de tuinbouw alhier van groot belang is. De heer de Ruyter kon zich daar mede niet best verenigen en vond het vreemd, dat bij de uitgaven een post van 100.genoemd wordt voor onderhoud van een tuin. Spr. meent, dat de leerlingen van de school juist geschikt zijn om de tuin punctueel te verzorgen. Toch wilde hij de school niet tegenwerken en verklaarde zich bij het voorstel van B. en W. te zullen neerleggen, waar bij ook de andere heren zich aan sloten. Wegen in de „Geer" Zij hebben echter niet lang gele gen, want dadelijk daarop werd aan dacht gevraagd voor de onder Zoe- terwoude ressorterende Droogge maakte Geer- en Kleine Blankaart Polder die f 250.subsidie vroeg voor onderhoud van aan Leidschen dam grenzende wegen. Als deze we gen voor Leidschendam van belang waren, dan zou er over te praten zijn, maar dat was nu juist niet het geval en daarom werd dit verzoek afgetikt. Tegen inbreng in het grond bedrijf van een aantal in eigendom verkregen gronden had de raad geen bezwaar en evenmin om op verzoek van de Commissaris der Ko ningin de bouwkosten van de reeds voltooide woningen te bepalen op 34.755.voor de grond en op f 294.757.voor de bouw. De sanering van het centrum Enige voorstellen betrefende huur en verhuur ondervonden ook al geen bezwaar en toen kwamen weer eni ge onderwerpen aan dé orde betref fende de sanering. Eerst werd be sloten tot aankoop van het pand Willibrordusstraat 2 voor de prijs van 5.500.Daardoor is het mo gelijk de sinds lang aanstoót geven de bouwvallige schutting in de St. Jozefstraat af te breken en ook het te smalle trottoir te verbreden De familie Kortekaas kan voorlopig blijven wonen wat voor de heren van de woningcommissie een gerust stelling was. Ten behoeve van het grote sane ringsplan Achterweg werd besloten tot aankoop voor 9.500.van de percelen Sluisplein 1718 van de fa milie Vis. Deze zal een huis toege wezen krijgen aan de Damhouders straat. Ook het in bedoeld pand ge vestigde schildersbedrijf van P. Lan- gestraat zal op behoorlijke wijze naar elders worden verplaatst. Ook het pand Venestraat hoek Achterweg, waarin de wagenmakerij Scheenaard is gevestigd, werd aan gekocht voor 4.900.Dit bedrijf zal binnen een jaar verplaatst wor den naar de nog te bouwen huizen aan de Achterweg, waarvoor de ge meente een schadevergoeding zal betalen van f6.300.alsmede 1.000.voor verhuis- en instal- latiekosten. De grond in de omgeving van de gasfabriek, inclusief de daarop staan de 3 onbewoonbaar verklaarde wo ningen zijn destijds aangewezen om onteigend te worden. De eigenaar A. Ammerlaan zal het zo ver niet la ten komen en heeft alles nu te koop aangeboden voor 11.060onder beding, dat hem wegens waarde vermindering van de overblijvende zal worden. Naar het oordeel van B en W. zijn genoemde bedragen aannemelijk en de raad was het hiermede wel eens zodat ook tot aankoop van deze percelen werd be sloten. Met de overname van de aan me vrouw Wed. Blonkde Groot en de heer Hoogendam toebehorende per celen is het tot heden niet zo vlot gegaan, maar de raad heeft nu een maal tot onteigening van Sluisplein 16 en Achterweg 12 besloten en nu besloot de raad de onteigening ge rechtelijk te doen uitspreken. En nu de muziektent B. en W. hadden na de behande ling van de gemeentebegroting hun voelhorens uitgestoken naar een mu ziektent. Verheugd over het feit dat zij een adres gevonden hadden waar een verplaatstbare tent te koop was voor 5000deden zij vol ver wachting een voorstel aan de raad om zulk 'n tent te kopen, maar de raad was niet zo enthousiast. De heer Kranenburg vond een ver plaatsbare muziektent niet doelma tig. Ook de heer Langeveld vond het maar matigjes. Ook andere leden die niets zeiden bleken volgens de stemming niet het optimisme van het college te delen. Met 7 tegen 7 stemmen werd een spaak in het wiel gestoken. Nu zal dc volgende keer weer over de tent gestemd worden en dan zal de heer v. d. Bosch, die thans niet aanwezig was, de doorslag voor ja of neen moeten geven. Burgemeester Banning hield er echter de moed in en tracteerde de heren, ook de trouwe persmensen, op een rokertje omdat hij de volgen de dag een jaartje ouder werd. HET PASSIESPEL Geheel in overeenstemming met het tijdeigen van onze liturgie heeft katholiek Leidschendam op stichten de wijze het altijd ontzagwekkende lijdensdrama van Golgotha herdacht. Twee avonden is de passie in het verenigingsgebouw voorgedragen en zij die daarbij tegenwoordig waren o.a. pastoors Kammers met de beide kapelaans zijn gesticht door de toe wijding waarmede het lijden van Christus werd uitgebeeld. Het Leidschendams Dilettanterito- neel had daartoe de zware taak op zich genomen. In 8 taferelen is de passie voorgedragen te beginnen met de intocht in Jeruzalem en vervol gens het verraad van Judas, het af scheid van Maria. Christus in de hof van Olijven. Christus voor Caiphas, Christus voor Herodes. Verhaal over de kruisdood en tot slot de verrijze nis van Christus. De ruimte tussen de taferelen werd aangevuld met stemmige zang door Arti et Charitati. Ook deze zang heeft er veel toe bijgedragen, dat het geheel een indrukwekkende bele ving is geworden van wat de Kerk in de a.s. Goede Week herdenkt. Het is voor de organisator, de heer Coen Ruivenkamp, ongetwijfeld een voldoening, dat de aanwezigen zich zienderoog hebben ingeleefd in het lijden van Christus, terwijl ook de heer J. Nieuwland, die de taferelen regisseerde heeft gedaan wat moge lijk was om zonder theatraal vertoon, de hoofdmomenten uit de passie aan schouwelijk voor te stellen. Voor beiden past een woord van waarde ring en dank. BHjf af toch"zonder noodzaak Van ons reddingsmateriaal ,Het gaat om mensenlevens' Bedenkrdat allemaal <.AATSTE BERICHTEN MINISTER VAN DEFENSIE TE DEN HAAG. Hedenmorgen om 10 uur begon in de Prinses Juliana-kazerne te Den Haag, het hoofdkwartier van de ge nerale staf, de bijeenkomst van de Mir'st«rs van Defens e \ar de landen van het Atlantisch Pact. IJsland was alleen vertegenwoordigd. Om en in de kazerne waren weer zeer straffe veiligheidsmaatregelen genomen- De conferentie werd gehou den in de toneelzaal van de kazer ne, een vertrek van ongeveer 40 bij 25 meter. Na goedkeuring van aankoop van enige percelen grond, wordt punt 6. aankoop van de percelen nos. 4 en 6 Valken burger weg uitgesteld. De heer van Eijk vraagt waarom dit uitgesteld wordt: in de commissie van fabricage werd beweerd dat er ncigal haast bij was. De voorzitter zegt hierop niet te kunnen antwoor den. 50 extra woningen Voorstel tot het stichten van 50 woningen buiten bezwaar van het gewone bouwvolume. De Minister heeft onlangs medegedeeld, bereid te zijn aan gemeente, woningbouw corporaties en particulieren, die kans zien goede woningen te bouwen met een redelijke huur en een bijdrage uit 's Rijks kas van omstreeks 100 per woning p. jaar. het voorrecht toe te kennen deze woningen buiten het woningbouwvolume te bouwen. Mitsdien hebben B. en W. aan de architect A. C. Cathier te Leiden op dracht gegeven een plan te ontwer pen voor de bouw van 50 woningen op de terreinen celegen aan dc Duinrandweg, Parklaan, Annastraat, Roest v. Limburgstraat en De Waal Malefijtstraat. Dit plan kan de pood- keuring van B. en W. wegdragen. De bouwkosten zullen zijn 7500. p. woning, vermeerderd met de bij komende architectkosten, wordt 7675.62, terwijl de grondkosten per woning 1517.zijn begroot is f 10.25 pér m2. De huur zal moeten bedragen f 6.75 vermeerderd met 30 pet. Om hiermede te kunnen op schieten is aan de aangewezen in stanties reeds zulk een mededeling gedaan en deze bericht dat de raad een desbetreffend voorstel zal wor den gedaan. Besloten wordt dan nog een crediet van 459.630.75 voor be doelde bouw beschikbaar te stellen als genoemde steun uit 's Rijks schatkist kan worden verkregen. Na enige discussie wordt het voorstel z. h. st, aangenomen. Goedgekeurd wordt het voorstel met betrekking tot vernieuwing van de inbouw der 6-kameroven van de Gasfabriek. B. en W. achten het hun plicht en hun recht om de fabriek in goede staat te houden. B. en W. stel len dan ook voor aan het verzoek van Ged. St. om het besluit van 15 Dec. 1.1, in te trekken, geen gevolg te geven. Geldprijzen voor tuintjes Voor de montagewoningen te Kat wijk aan den Rijn zijn tuintjes aan gelegd van onderscheidenlijk 7 a 8 meter diep. Naar de mening van B. en W. kan het gemeentebestuur trachten de bewoners zoveel moge lijk voor het aanzien dezer tuintjes te interesseren en een middel daar toe achten B. en W. het beschikbaar stellen van prijzen voor de mooiste en best onderhouden voortuinen. B. en W. willen deze proef uitstrekken over geheel Katwijk a. d. Rijn en drie geldprijzen beschikbaar stellen tot een bedrag van 100.—. Slaagt de proef, dan kan het volgend jaar ook eens te Katwijk aan Zee gepro beerd worden. Alle raadsleden blij ken enthousiast te zijn voor het idee. Men kan zich dan ook met het voorstel volkomen verenigen. BINNENLAND Generaal Bradley heeft giste ren een bezoek gebdacht aan de be graafplaats Margraten, waar hij een krans, versierd met rood-wit-blauwe linten neerlegde. Het Noordoostelijke gedeelte van Texel heeft het weer zwaar te verduren. Grote stukken duin storten bij storm omlaag en verdwijnen in het kokende water. Waar vroeger een breed duinencomplex lag, is nu de zee; de nieuwe vuurtoren komt ang stig dicht bij de wal te staan. Van Herman Moerkerk is giste ren te Haarlem een ere-tentoonstel- ling geopend. Ongeveer 200 schilde rijen en tekeningen zijn bijeenge bracht. De 49-jarige wielrijder K. J. O. wonende in de van Reesstraat te Den Haag. werd bij het inhalen door een vrachtauto aangereden en op slag gedood. Vermoedelijk is het on geluk gebeurd, doordat de wielrij der de macht over zijn stuur kwijt raakte. De Stichting 1940'45 had be gin dezes jaars 139.750 contribuan ten. De totale opbrengst was 804.263.68. Op de onbewaakte overweg tus sen het internaat en de boerderij van St. Louis te Oudenbosch is een 84- jarige broeder van het Instituut door de sneltrein RoosendaalRotterdam gegrepen en gedood. Een 33-jarige schilder uit Rotter dam is gedood toen hij bij zijn werk op het H.S.-emplacement in Den I Haag in aanraking kwam met een Over drankmisbruik Punt 15 is een praeadvies op de verzoeken tot verlaging van het z.g. Kroonmaximum ingevolge de Drank wet waarover in vorige vergadering al zoveel woorden verhandeld zijn en waaromtrent men niet tot over eenstemming kon komen, en weer in handen gesteld is van B. en W. voor praeadvies. Verscheidene leden, de heren van Eijk, Scheerens, Haasnoot zeggen na öil duidelijk praeadvies geheel van inzicht veranderd te zijn en willen zich thans gaarne bij het praeadvies neerleggen. Mr. van der Plas waar schuwt er voor om zich als raad voor 5 jaar te binden aan het getal ver gunningen. De raad heeft dc be voegdheid om telkens, indien strikt nodig en wenselijk, toestemming te «even voor een vergunning; waarom aan het getal niet op b.v. 25 gesteld. Ook de heer Haasnoot verklaart zich thans voor het praeadvies. De voor zitter meent te moeten constateren dat de raad niet het volle vertrou wen heeft in B. en W. Er is toch een raadsbesluit nodig voor het uitgeven van een vergunning. Spr. wijst op het schandaaltje in de Voorstraat van vorige week te Katwijk a. Zee. Men kan thans flessen vol halen en ze buiten onderling verdelen. Als meer vergunningen het drankmis bruik bevorderd, zouden er b.v. te Noordwijk waar meer vergunningen zijn uitgegeven, ook meer dronken mensen moeten zijn en dat is niet zo. Dit laatste wordt door meerdere leden weersproken. De heer C. van Beelen wil als er van drankmisbruik gesproken wordt wel Katwijk a. Zee genoemd horen, doch niet Katwijk aan den Rijn. Het praeadvies wordt dan z. h. st. goedgekeurd. hoogspanningskabel, waarop 1500 volt spanning stond. Uit vrees voor verstoring van de openbare orde en rust heeft de burgemeester van Den Haag de door de communistische „Vredsraad" voor genomen demonstratie op 1 April verboden. In de schouwburg te Den Haag zal als de plannen doorgaan 'n gedenksteen worden onthulde voor de acteur Bob Oosthoek, die in Octo ber 1944 om het leven kwam. Hij vervulde een belangrijke rol in het verzet tegen de Duitsers. De stad Maastricht zal bij het koninklijk bezoek worden verlicht. Er bestaan plannen deze illuminatie de gehele week van 24 April tot 1 Mei 's avonds te ontsteken. De eerste tekenen, dat dit jaar een flinke fruitoogst tot de mogelijk heden behoort, zijn er: de knopzet- ting van de vruchtbomen is weer goed. In het Centraal Station te Am sterdam zullen de verraderlijke drie treden, waarover zo menigeen in haast gestruikeld is, worden vervan gen door een flauwe helling naar dc uitgangen, terwijl de sombere gan gen verlicht zullen worden door rijen T.L.-buizen BUITENLAND. Een Parijse actrice verdween Woensdagavond plotseling. Grote sensatie in Parijs. Thans is zij weer teruggevonden in een bos. Zij was ontvoerd, zeide ze, en had uren lang in het bos rond gedwaald. De politie gelooft er echter niets van, want aan haar schoenen was niets van uren lang ronddwalen te bespeuren. Re clame! Een Frans televisie-toestel is door een Frans comité aan Z. H. de Paus aangeboden ter ere van diens bisschops jubileum. Dc eerste Vietnamese Benedic tines is er. Zij is ingetreden in een klooster bij Parijs. Bij de inkleding legde zij de klederdracht van haar geboorteland af. SCHEEPSBERICHTEN FAIRSEA, DjakartaR'dam, pass. 31 Maart Oran. GAROET, R'dam Djakarta, 31 Maart 80 mijl Z. Kreta, 1 April verw. Port Said. GOYA, DjakartaR'dam, pass. 31 Maart Malta. TABINTA. A'damJava, 31 Maart van Palembang. MARKTBERICHTEN TER AAR, 31 Maart. Groente. Witlof I 2130 cente, idem II 1020 cenit, idem stek 23 cent, spinazie 4352 cent, idem B 3839 cent, glas- andijvie 4044 cent, waspeen 17—24 cent, idem stek 3 cent, prei 3738 cent, aardappelen 1011 cent, kro ten 6 cent, sjalotten 3031 cent, alles per kg., bloemkool III 15 cent, sla I 812 cent, idem II 47 cent alles per stuk, Radys 47 cent, selderij 68 cent alles per bos. slavellen 20 80 cent, boerenkool 70 cent, alles per kist. AARLANDERVEEN, 31 Maart. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). VEEL BEWOLKING. Meest zwaar bewolkt met af en toe lichte regen. Matige tot krachtige en langs da Wadden- kust tijdelijk harde wind tussen Zuid-West en West. Weinig ver andering in temperatuur. L. DUINDAM. Valkenburgseweg Voorschoten, viert heden zijn 2c verjaardig in Indië te Semarang. G. VAN SCHAGEN. Waldeck Pynnontstraat 72, Leiden, viert heden zijn 2c verjaardag Siantar (Sumatra). HEIN HEEMSKERK, Rijnsburgerweg 52, Voorhout, viert op 4 April zijn 3de Ind. jaardag te Batavia. C. J OVERDEVEST., Noordbuurtsewcg 5, Zoetcrwoude, pionier tc Lumodang. viert zijn 2e Ind. verjaardag op 2 April. Eieren. Kippeneieren 1010 50 per 100; eendeneieren 6.807.20 per 100; kaas 0 981.30 per pond. boter 1.201 23 per pond. KATWIJK a. d. Rijn, 31 Maart. Groente. Waspecn I 3250, idem II 23—42. breekpeen 14—14.10, prei 47—65, witlof I 22—32.20, idem II 1220, kroten 5.606.20, sjalotten 23—24.10, spinazie 28— 32, peterselie 6.907.60. ROELOFARENDSVEEN, 31 Maart, Groente. Kropsla I 1012, idem II 49. stoofsla 1470, sjalototen 25. spinazie 50—51, andijvie 45 47, witlof 1623, radijs f 5 per 100; Aardbeien 1.05—2.10 per doosje Bloemen. Roza Bella 5269 et., Roze Copland 3562 cent, Golden Harvest .4059 cent W. Pitt 3549 cent, Motherday 3858 cent, Teles coop 7076 cent, Una Minor 4554 cent, Piccadilly 3&47 cent, White Virgine 4051 cent, White Sail 33 66 cent, E. Eddy 3840 cent, Ban doeng 32—41 cent, Crown Imperial 2536 cent, Campfire 3038 cent. Bartigon 2941 cent, Walstreet 30 38 cent, Couleur Cardinal 2841 cent, Sc Admiraal 2331 cent, Mozart 36- 44 cent, Sonja 2634 cente Avia- teur 3041 cent, Brightling 3036 cent, Tinda) 3237 cent. Grand Due 4048 cent. Sunburst 3844 cent, Dubbele tulpen 2541 cent, Narcis sen 728 cent, Anemonen 2431 cent, Fresia's I 3775 cent, idem II 2739 cent, Irissen 0.901.00, Cal- la's 1120 cent.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3