Onderhoud met nieuwe burgemeester van Alphen VRIJDAG 31 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 DE JAARBEURS GESLOTEN. Gistermiddag om vijf uur is de 54ste jaarbeurs te Utecht gesloten. Duizenden en nog eens duizenden bezoekers hebben deze jaarbeurs be* zocht. Dat blijkt o.a. uit het aantal auto's dat werd geparkeerd. In to tal zijn te Utrecht niet minder dan 38.042 auto's geregistreerd. Tezamen zouden zij een stoet van ongeveer tweehonderd kilometer een af stand van Amsterdam naar Brussel vormen. Auto's uit alle West Europese landen en zelfs uit Fin land zijn tijdens de beursdager» opge merkt. De drukste dag is -ngetwij feld Dinsdag 28 Maart geweest, toen werden er namelijk 5515 auto s ge parkeerd. KWAADAARDIG MOND- EN KLAUWZEER VERWACHT. De besmetting met mond- en klauwzeer zal, naar de veeartsenij- kundige dienst verwacht* dit jaar van een kwaadaardige soort zijn. BIJ veehouders wordt dan ook aange drongen op tijdige inenting, liefst voor het einde van de staltijd. VROUW BEKENT IN 1948 GEPLEEGDE MOORD. Op 25 Februari overleed ln een kliniek te Den Haag na een kort stondig ziekbed een zekere K. De diagnose luidde: acute geelzucht. Niets wees op misdrijf. Door verschillende oorzaken is de politie aan ce diagnose gaan twijfe len. De 35-jarige echtgenote, W. G. de Z., die thans wegens heling van goederen in het Huis van Bewaring zit, werd eens aan de tand gevoeld. Na hardnekkig ontkennen heeft zij tenslotte meegedeeld haar man te hebben vermoord door het mengen van gif in zijn eten. De vrouw, die zich na haar beken tenis opgelucht voelde, zeide tot haar daad te zijn gekomen c'oor het slech te leven, dat zij thuis had. TROUWEN OP RAADSBEVEL. In de Venrayse gemeenteraad wer den enige kavels ontgonnen grond in de Peel aan pachters toegewezen. Daar de vraag groter was dan het aanbod, moest loting de gelukkigen aanwijzen. Onder hen bevond zich zekere H. Gdie echter bij navraag ongehuwd bleek te zijn ofschoon hij wel trouw plannen heeft. Daar de raad in de eerste plaats gehuwden wil helpen, werd onder enige hilariteit verordonneerd, dat G. nu ook „moest trouwen". BOSSCHE JEUGD HET BOS IN De dienst voor Sociale Zaken van de gemeente 's-Hertogenbosch heeft het plan opgevat om tijdens de grote vacantie de schoolgaande jeugd een paar gezellige dagen te verschaffen in de omgeving van de stad. Het ge heel kreeg de naam van Bossche jeugdactie. Onder goede leiding zal de jeugd er vijf dagen op uit kunnen trekken naar bos en hei. Op terreinen, die speciaal voor de Bossche jeugdactie ter beschikking komen, zullen sport en spel kunnen worden beoefend Deze vacantie-week, die ten doel heeft de stadsjeugd een passende ontspanning te bezorgen, zal met een kampvuur op de Markt te 's-Hertogenbosch worden besloten. De organisatie van deze actie is in handen van de Bossche afdeling der Ned. jeugdgemeenschap. MAANSVERDUISTERING. Als de wolken maar uit de buurt willen blijven, zal men op 2 April een totale maansverduistering kun nen waarnemen. De eerste verschijn selen zal men om negen minuten over zeven 's avonds kunnen zien. als de maan in de z.g. halfschaduw van de aarde komt. Een uur later bereikt de maan de kernschaduw en zal z'f allerlei rossige en roodbruine tinten aannemen. De volledige verduiste ring zal van halftien tot twee minu ten voor tien duren. Zondagavond zal het één van de betrekkelijk weinige keren zijn, dat een volledige ver duistering bij vjf'le maan voorkomt Zijn devies „Teders dienaar en niemands knecht" De heer E. C. Witschey, Hellon- doorn's burgemeester bracht Donder dagmiddag een bezoek aan Aphen aan den Rijn, waarbij hij vergezeld was van zijn echtgenote, mevr. J. Witscheyvan Unen. Langdurig ver bleef de burgemeester ten raadhui- ze. Hier werd de burgemeester semi- offlcieel ontvangen door de loco-bur gemeester, wethouder W. Brouwer en en de gemeente-secretaris de heer A. Veenhuijsen. Reeds eerder was burgemeester Witschey in Alphen aan den Rijn ge weest doch toen als gast, met de voltallige raad van Hellendoorn. Het nieuwe raadhuis van Alphen a. d. Rijn, met zijn breede voor- en achtcrplein, zijn ruime park aan de voorzijde en het mooie bospark aan de achterzijde had een tiental jaren geleden reeds de aandacht van de heer Witschey getrokken en de pro blemen rond de huisvesting van het gemeentebestuur van Hellendoorn. maakten een autobustocht naar het Westen van het land, naar de rand gemeente van Holland, gewenst. De heer Witschey, wien men de 58 levensjaren niet zou aflezen, toonde zich zeer enthousiast over de ver antwoordelijke taak, die hem hier wacht. Maar ook een burgemeester, die niet altijd ook een burgevader kan zijn, kan niet ales alleen tot stand brengen. Daartoe behoeft hij een welwilend begrip van zijn medewer kers. Gezamenlijk kan, met de kracht, wijsheid, het geloof en de liefde, die God ons allen moge schenken aldus verklaarde de heer Witachey ons bij een kort onderhoud, dat hij ons in zijn toekomstige werk kamer in het Alphense raadhuis, in tegenwoordigheid van de loco-bur gemeester, wethouder Brouwer welwillend toestand het opouw- werk ten nutte van Alphens toe komst worden aangepakt 't Gaat per slot van rekening ook niet om de grootte, maar om de richting van de stap die ondernomen wordt en dat bepaalt niet de burgemeester al léén. De heer Witschey voert tot devies „een burgemeester is wel ieders die naar, maar niemands knecht". Hij hoopt, met zijn echtgenote en kin deren, zich spoedig in de Alphense verhoudingen in te werken, waartoe eon collegiale samenwerking in alle gelederen ongetwtyfeld een steentje kan bijdragen. De nieuwe burgemeester hoopt te Alphen aan den Rijn een grotere eenheid te vindon dan zulks tot dus ver in Hellendoorn, uiteraarddoor zijn samenstelling uit een zevental gehuchten, die elk voor zich een zelfstandigheid vormen, mogelijk ge bleken is. Hellendoorn telt ruim 18.500 zie len. Na verwezenlijking van de an nexatie van Wierden, waar de pro blemen ongeveer parallel lopen met die van Bodegraven, Zwammerdam, Alphen zal het aantal inwoners on geveer dat van Alphen aan den Rijn benaderen. Ook in Hellendoorn kent men het infustrialisatie-streven. Als lid van de raad van het E. T. I., staat de heer Witschey niet geheel vreemd ten opzichte van industriali satievraagstukken en heel in het bij zonder is de toekomstbestemming van Alphen aan den Rijn, in het hart van de Rijnstreek, hem niet vreemd. Ook de politieke verhoudingen, in de gemeenteraad van Hellendoorn, ko men nagenoeg overeen met die van Alphen aan den Rijn. Daar zijn raadszetels, welke zijn bezet door 6 C.H., 3 A.R., 4 K.V.P., 2. P. v. d. A. en 2 van „Algemeen Belang"-leden, deze laatste 2, het vorig jaar ten koste van 1 A.R. en 1 P. v. d. A.-zetel. Hier zijn 18 raadszetels. waarvan 6 C.H., 5 A. R. (w.o. 1 SGP), 4 K.V.P., 3 P. v. d. A. en 1 WD-leden. Aangezien de benoemingsdatum 16 April op Zondag valt, zal de instal latie en de ambtsaanvaarding v^n dé nieuwe burgemeester van Alpherv aan den Rijn, zo kort mogelijk na deze datum vallen. Ons eerste artikel bij de benoeming van de heer Witschey behoeft, voor beter begrlo, een kleine rectificatie. De heer Witschey is in 1943, na het overlijden van zijn eerste vrouw, gehuwd met mevr. de wed. J. J. C. Moetvan Unen. De heer en mevr Witschey bezitten vier kinderen, waarvan Anneke (26 jaar) en Erik 21 j.), thans ingenieu" bij Philips te Eindhoven, geboren zijn uit het eerste huwelijk van de heer Witschey en Hilly (16 .1 en Mandy (12 j.) ge boren zijn uit het eerste huwelijk van mevr. Witschey. Bouwvakarbeiders. In de jaar vergadering van de afd. van de Bouwvakprbeidersbond ,.St. Joseph" werd afscheid genomen van de beer H Werkhoven, jarenlang districtbe stuurder .De heer Werkhoven is be noemd tot 2e voorzitter van de Bond te Utrecht. Zlin opvolger de heer T. J. v. d. Meché uit Utrecht was hierbij tegenwoordig en werd verwel komd. De afdelin* bood de heer Werkhoven een schilderij aan, (een stilleven). De aftredende bestuursleden C. Hoogerwerf en A. v. Gils werden bij acclamatie herkozen. Voor het doet. examen econ. weten schappen slaagde de heer P. Stout- hamèr. Burgemeester Witschey (rechts) in gesprek met loco burgemeester W. Brouwer Jaarvergadering Kath. Reisver. Leiden STADSNIEUWS H. VORMSEL IN DEKENAAT LEIDEN. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal deze zomer het H. Vormsel komen toedienen ln het Dekenaat Lolden en wel: Zondag 18 Juni 's avonds om 7 uur in de Dekenale kerk aan Herensin gel aan alle volwassenen van Lelden en omstreken. (De tijd der voorbe reidingsoefeningen zal ter gelegener ure worden bekend gemaakt). Maandag 19 Juni in Dekenale kerk voor alle kinderen na de H. Mis van 7 uur; in Oud-Ade om 11 uur; in Rijpwetering om 2 uur; in Hoogmade om 4 uur. Dinsdag 20 Juni ln Katwijk na de H. Mis van 9 uur; in Oegstgeest om 11 uur; in Hartebrugkerk om 2 uür; in S. Petruskerk om 4 uur. Woensdag 21 Juni in S. Willibror- duskerk te Wassenaar na de H. Mis van 9 uur voor alle jongens dier Pa rochie en voor al»e kinderen der S. Joseph-parochie te Wassenaar. (Die moeten dus naar de S. Willibrordus- Parochie komen); in S. Willibrorduskerk te Wasse naar om 1130 uur voor alle meisjes dier Parochie, in Voorschoten om 2.30 uur voor alle kinderen van die Parochie, waar bij zich moeten voegen alle kinderen van de Parochie van de Haagse Schouw; in de S. Leonarduskerk, Haagweg Leiden om 4.30 uur. De betrokkenen gelleven dit uit te knippen en te bewaren. DEKEN A. HOMULLE. Het zilveren bestaansfeest en het reisschema In café-rest. „Het Gulden Vlies" kwam de afd. Leiden van de Ned. Kath. Reisvereniging gisteravond in jaarvergadering bijeen. Na opening der vergadering door de voorzitter, de heer C. Schink, volgde voorlezing der notulen en van de ingekomen stukken. Het jaarverlsag van de secretaris, de heer H. Cambier, vermeldde al lereerst de diverse mutaties in het bestuur gedurende het afgelopen jaar. Het ledental steeg van 225 tot 334. Een reiscommissie werd inge steld en het aantal gehouden reizen bedroeg 6, welke in totaal 2263 km omvatte, terwijl aan deze reizen 300 personen deelnemen. De secretaris besloot zijn verslag met de opwekking allen propagan dist te zijn voor de vereniging, voor al nu in het a.s. jaar het zilveren be staansfeest zal worden herdacht. Het financieel verslag van de penn. de heer A. Mulder gaf aan inkom sten een bedrag van f 8160.69, aan uitgaven f 7901,66, zodat op de ont spanningsavonden en reizen een overschot is van f 259,03. Aan con tributie kwam f 210.50 binnen, ter wijl op de balans een kassaldo staat van f 211.56. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat de aftredende bestuurs leden, de heren C. Schink en J. Heet- veld zonder tegen-candidaten lietr- kozen werden verklaard. Herdenking zilverenfeest Op verzoek van de voorzitter gaf de heer G. v. d. Bergh, als voorzitter van de Zilveren-feestcommissie, een exposé van de plannen ter herden king van het 25-jarig bestaan op Zondag 23 April. De dag begint met een H. Mis te 8 30 uur in de Lode- wijkskerk met Alg- H. Communie der leden. Daarna gezamenlijk ont bijt in het Gulden Vlies, 's middags te 4 uur receptie, 6 uur diner en daarna gezellig samenzijn. Reeds hebben 'n 75-tal leden deel namen aan de diverse bijeenkomsten toegezegd, doch er kunnen er nog meer bij, zodat het bestuur ver trouwt op een zo groot mogelijke deelname. Het a.s. reisseizoen De heer L. van Cleef gaf hierna een uiteenzetting van de reisplannen voor het a.s. seizoen, dat voor dit jubileumjaar vooral staat in het te ken der Tegelse Passiespelen. Hier voor zijn reizen ontworpen op Zon dag 4 Juni per trein, Zondag 25 en Maandag 26 Juni per touringcar, Zaterdag 8 en Zondag 9 Juli per touringcar, Zondag 23 en Maandag 24 Juli per touringcar. Zondag 30 Juli per trein. Voorts zijn de volgen de reizen geprojecteerd: Hemel vaartsdag (Donderdag 18 Mei) dag tocht naar Mijlpaal-tentoonstelling te Arnhem; Zondag 29 Mei: Marken en Volendam, Zondag 11 Juni en Zondag 16 Juli Brussel, Zondag 6 Augustus Giethoorn, Zondag 13, Maandag 14 en Dinsdag 15 Augustus driedaagse tocht naar Zuid-Limburg, België en Luxemburg. Mogelijk komt er nog een jeugdreis en een tweedaagse tocht naar Parijs. Gevraagd werd nog in de plaats van Giethoorn een reis naar Apel doorn en omgeving te maken, waar over het bestuur zal nader zal be raden. Bij de rondvraag deelde de heer Driessen mede, dat hij het voorne men heeft in het volgend wintersei zoen een revue op te voeren door eigen leden. Hij riep daarvoor nu reeds de medewerking in van de le den. Hierna volgde sluiting der verga dering. LEIDSE AMBACHTSSCHOOL. Voor bestuur, directeur en leraren corps van de Leidse Ambachtsschool en niet in het minst voor de leerlin gen zelf, was het gisteren wederom een veugdevolle dag; uitreiking van d'ploma^ en bekendmaking van de overgangsexamens! Wederom verlieten 240 leerlingen de school om in het arbeidsproces op genomen te worden. Dank zij de be middeling der school kon verreweg he": grootste deel van deze 240 gedi plomeerden reeds te werk worden ge steld, terwijl geen poging onbenut wordt gelaten om ook voor de ande ren een passende werkkring te vin den. Alvorens tot de diploma-uitreiking werd overgegaan heeft de secretaris van het bestuur der Vereniging de Ambachtsschool, mr. W. de Clercq, bij afwezigheid van de voorziter, ir. J. J. G. Hoek, er op gewezen, dat het onderwijs aan de school zich op nor male wijze heeft kunnen ontplooien. Voor wat de toekomstplannen be treft, deelde spreker mede, dat het in de bedoeling ligt om over te gaan tot de inrichting van een proefklasse voorbereidend technisch onderwijs De toestemming hiertoe is echter he laas nog niet afgekomen. Nadat mr. De Clercq een overzicht had gegeven van de mutaties, welke zich in net afgelopen cursusjaar had den voorgedaan., sprak hij de beste wensen uit voor een spoedig her stel van de directeur, de heer G. E. E. Kuijntjes, die sedert 1 Januari j.l. zijn werkzaamheden tijdelijk moest staken. Voorts deelde spreker mede, dat de dagschool op 1 April 1949 door 676 leerlingen werd bezocht, terwijl op 1 October j.l. 731 leerlingen tot de vakavondschool werden toegelaten. Het textielavondonderwijs werd op de datum door 113 leerlingen ge volgd. In totaal zijn 133 leerlingen direct van de school in het bedrijf met een leerovereenkomst opgeno men. Mr. De Clercq richtte zich vervol gens met een woord van gelukwens tot de gediplomeerden. Na de uitreiking der diploma's heeft de wnd. directeur, de heer C Bril man, de gediplomeerden onder het oog gehouden, dat het noodzakelijk is, dat zij voortbouwen op de grond slag, welke voor hen uit vaktech nisch oogpunt op en door de Am bachtsschool is gelegd. Voorts brak spreker nog een lans voor de Ver. van Oud-leerlingen der Ambachts school (Vola) om tenslotte het lera rencorps te danken voor de bijzonde re toewijding in dit cursusjaar we derom aan de dag gelegd. Nadat C. J. Schoeman namens de leerlingen het bestuur, de directeur en de leraren hulde had gebracht voor de wijze, waarop het onderwijs aan deze school wordt gegeven, deed dit de heer F. van Kampeiï namens de ouders. De uitslagen van de gediplomeer den plaatsen we morgen. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraalexa men Ned. recht de dames W L. Beij te Leiden, A. H. J Quispel te Velp; candidaats-examen Ned. recht de he ren A. Heymans te R'dam, C Kodde te R'dam, A. Kolf te Wassenaar, P. Mout te Leiden; W. J. Korneckhoff te R'dam, O. A. Majoewsky te Arnhem, W. Swets te 's-Gravenhage; H. J. MÖlier te Noordwijk; idem de dames mevr. A. de Back-Visser te R'dam, mej. E. M. P. v. Schaek Mathon te Aardenhout,: B. G. v. d. Stighel te Wassenaar, A. J. H. Spiele te Ensche de, E. Th. Hoek te R'dam; mej. H. E. van Bazel te 's-Gravenhage. De firma C. S. Meerpoel import van naaimachines, Hooigracht 58, heeft in een buitengewone vergade ring van de Raad van Beheer van de Jaarbeurs te Utrecht het „diploma van verdienste" ontvangen voor 25 jaar jaarbeurs-deelname. In antwoord op een toespraak van dr. Millus, die iloeën vroeg om het Jaarbeurs-be zoek te stimuleren, deed de heer Meerpoel een suggestie aan de hand, welke een warm onthaal vond en nader zal worden uitgewerkt. GEVAARLIJK SPEL Gisterenmiddag hebben twee jon gens, H. en Van L., de aardigheid uitgehaald carbid in een trottoir- kolk, hoek Van de Sande Bakhui- zenlaanFranchimontlaan te gooien en te laten ontploffen. Het deksel van de trottoir-kolk vloog er in stukken af, terwijl de jongens letsel san de ogen kregen. Het was een hevige knal en de brandweer rukte op het alarm uit. GEM. AANKONDIGING UITBREIDINGSPLAN.: De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 1 April a.s., gedurende veertien dagen voor een ieder tsr in zage zullen liggen op de afdeling Openbare Werken der Gemeente-Se cretarie (Kamer no. Ill): 2495 a) een plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente d d. 6 November 1933, zoals dit nader is ge wijzigd, in dier voege, dat het gedeel te, dat betrekking heeft op gronden, gelegen ten Oosten van het Rijn- Schiekanaal en ten Zuidwesten van de Hoge Rijndijk wordt ingetrokken; b) een partieel-uitbreidingsplan „Leiden—Meerburgerpolder", met be trekking tot de sub a bedoelde gron den, met bijbehorende bebouwings- vöorschriften, oen en ander vastgesteld door de Gemeenteraad, in zijn openbare ver gadering van 27 Maart 1950, Leiden, 30 Maart 1950. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). VEEL BEWOLKING Zwaar bewolkt met voorname lijk in het Noorden van het land plaatselijk wat lichte regen of motregen. Matige en langs de Waddenkust krachtige Weste lijke wind. Vannacht zachter, overdag Ongeveer dezelfde tem peratuur als vandaag. terugkerende miiUaiien HAZERSWOUDE Parodhianen van de H.H. Engel bewaarders, Zondag 2 Aoril zal u 'n speldje ten bate van 't Kath. Thuis front worden aangeboden. „Nu nog" denken sommigen. Ja nog steeeds zijn er vele Kath. jongens in Indonesië. Zij hebben méér dan ooit aalmoeze niers nodig, de morele gevarer voor de soldaten worden gfoter nu hun taak daarin afgelopen en 't wach ten op verscheping vaak lang duurt. Helpt allen 't landelijk coml!é aan geld. Wij, maar op de eerste plaats de jongens zullen u dankbaar zijn. Comité Kath. Thuisfront. ZOETERWOUDE Bij de gisteren gehouden aanbe steding door het architectenbureau Paardekooper en Barnhoorn te Lis- se van een garage voor rekening van de heer A. J. Heemskerk was de laag ste inschrijving: N. Overdevest 24.483.De begroting was 25.225. ZOETERMEER Afscheid bij de politie. In ver band met het fe:t, dat de wachtmees ter der Rijkspolitie J. van der Vel den alhier op 1 April a.s. de Rijks- gelederen met pensioen gaat verlaten, werd gisteren door het personeel der groep Zoetermeer afscheid van hem genomen. Dit afscheid had plaats te zjjnen huize waarbij ook tegenwoordig was de districtscommandant, majoor Wol- ters te 's-Gravenhage. Door de dis trictscommandant, groepcommandan en voorzitter van do politiebond werd van der Velden gekenschetst als goed politieman en uitstekend collega. Namens het personeel werden hem cadeaux aangeboden en door de po litiebond een herinneringsbord. Wachtmeester van der Velden, die zijn diensttijd in deze gemeente heeft doorgebracht, genoot het vertrouwen van al de ingezetenen. SCHEEPSBERICHTEN FAIRSEA, Djakarta—Rotterdam, pass. 30 Maart K. Bourgaroni. GA- FOËT, Rotterdam-Djakarta, pass. 30 Maart Malta. KOTA AGOENG, Rot terdam-Djakarta 30 Maart van Suez naar Aden. KOTA INTEN, Rotterdam-Djakarta 30 Maart pass. Ouessant. SOMERSETSHIRE, Dja karta-Rotterdam pass. 31 Maart Malta, 9 April-te Rotterdam ver wacht. ZEEMAN, Djakarta-Rotter dam 31 Maart verwacht te Belawan. GENERAL STEWART HEINTZEL- MAN Djakarta-Amoterdam, 20 Mrt. 300 m. O. Aden, 4 April te Suez verwacht. GÖYA, Djakarta—Rotter- dab 30 Maart 100 m Z. Kreta. GROO- TE BEER, DjakartaAmsterdam. 3 April te Suez verw. JOH AN VAN OLDENBARNEVELT, Amsterdam Djakarta 30 Maart 720 m W.N.W. Minicöy. ZUIDERKRUIS, Rotterdam —Djakarta 30 Maart 800 m. Z.O. Dondrehead. GROOTE BEEiR, pass. 31 Maart Perim. MARKTBERICHTEN LLIDEN, 31 Maart. Vee. Aanvoer 7 fokstieren, 6 slachtstieren, 190 kal'f- en melkkoeien. 288 varekoeien e.a., 200 vette koeien, 40 vaarzen, 20 pin ken, 10 graskalveren. 2 vette kalve ren 300 nuchtere slachtkaiveren, 182 idem fok 40 weideschapen, 198 vette lammeren. PO lamme-en, 38 zeugen, 352 mest varkens. 271 biggen, paar den 20 bokken en geiten. Prijzen:- kalf en melkkoeien 700—1000. han del vrij goed; varekoeien 460750, vette koeien 8001300 2.603.00 per kg., vaarzen 525775, pinken 280400 handel willig; nuchtere slachtkalveren 2540 en idem fok 5060 handel stug; weideschapen 90120 en vette lammeren 80 100 handel willig: mestvarkens ƒ60 85 en biggen 3045 handel willig; bokken en geiten 1530, handei matig. Kaas. Aangevoerd 32 partijen Goudse en 3 partij'en Leidse kaas. Totaal 35 partijen. Prijzen: zware i.94, le soort 1.771.85 en 2de soort 1.70—1.76 Leidse kaas 1.73 -1-76 per kg. Handel matig. Volgen de markt Woensdag 5 April 8 uur. DELFT, 30 Maart. Vee. Aanvoer 2 paarden. 49 runderen, 236 nuchte-e kalveren, 128 varkens, 392 biggen, 234 schapen of lammeren. Aanvoer Paasveetentoonsteliling: 17 paarden, 40 runderen. 2 vette kalveren 11 vette varkens. Prijzen voor kalfkoe:en „GENERAL STUART HEINTZELMAN" Met dé ..General Stuart Heintzel- man", welke op 11 April te Amster dam wordt verwacht, keren in het vaderland terug: B H Bosscha, m&j. H R.ijndijk 175 Leiden, W. C. M. Eeden, sergt., Noordwijkerhout, J. F. Luinenburg, Zoeterwoudse Singel 25, Leiden, N. H. v. d. Meel, Pae- teurstraat 20A, Lelden J Onderwa ter, sergt., Molenstraat 6, Leiden, M. J. Staalduinen, korp.. Bodegra ven, C. J C. van Geylswijk, Stomp- wijk, J. C. de Graaf. Leimuiden, P. L. Kerkvliet, Maredijk 127, Leiden, J. van Leeuwen, Noordwijk, C. Ouwehand, Noordwijk, K. v. d. Pijl, Hazerswóude, A. M. C. en J. M. A. van der Weydên, Noordwijk, L. T. Zonneveld, "Wassenaar, A. Bekóóy, Dillenburgstraat 12, Leiden, B. v. d. Bent, Katwijk. G. J. Binnendijk, Groenoórdstraat 42. Leiden, D. P. van Breenen, Hillegom, A. de Gier, Hillegom, J. Glasbergen, Oe-^gftect, H. de Groot, Konin<?innelaan 9, Lei den, R. Ha&sefras, Hazerswóude, Ft Hoogovéen, korp., Timorstraat 62, Leiden, C. j. van Klink, Foelof- arendsveen, C. H. Kók, De Wet straat 24, Leiden, A. J. van Leeuwen Zoeterwoude, S. Ouwehand, Kat wijk, M. Plug, Katwijk, L. A. Sey- sener, Hillegom, c. A. Somerwil, le lt., Hogewoerd 118, Leiden, G. van Vliet, Alphen a. d. Rijn, C. Voskui len, Boskoop, J. N. van der Vossen, Hilleeom, J. M. Aniba, kapt., Hoge Rijndijk 155, Leiden, W. de Vogel, Prinsenstraat 72, Leiden, L. Krijger, korp., Roelofarendsveen. J. A. M. Lammers, korp.. Toussaintkade, Lei den, J. P. Straathof, Rijpwetering, J. J. Brocaar, Drift&traat 44A, Lei den, A. M. Havenaar, wachtm.. Was senaar, P. de Jóng, Alphen a. d. R'-'n, K. J. Korpelshoek, korp., Oegstgeest, J. J. van der Meer, Roelofarends veen (Noordeinde), A. Pijnakker, Pasteurstraat 2B, Leiden, M. Schol- ten, Boskoop, j. w. van der Zwet, wachtm., Sassenheim, J. P. M. Pen- nings, Noordwijkerhout. C J. van Schaik, Boskoop, J. S. Brussen, Lei muiden, P. de Goede, Waldeck Pyr- möntstraat 66, Leiden, J. A. v. d, Hulst, korp., Voorhout, W. F. K. van Nood, Rapenburg 97, Leiden, W. P. Ruigxok, Hillegom. „GROOTE BEER" Met het troepentransportschip „Groote Beer", dat vermoedelijk op 13 April te Amsterdam zal arriveren keren de volgende militairen naar huis terug. J. N. M. Baars, Voorschoten; A. M. Berkouwer. Boskoop; A. J. Blansjaar Langegracht, Leiden; kaot. Fr.-J. l! in den Bosch, Jan van Houtkade 30, Leiden; korp D. G. Bossink. Rem- hrandstraat 3 Leiden; sergt. A. Brouwer, Stêenschuur 13, Leiden. M. W. M. v. d. Meer. Leidschendam, W. H. Ouwehand, Katwijk a. Zee; D. J. Plaizier, Hazerswóude; H. Fr. Snaar, Lisse D. v. Staden, Oegstgeest A. Valk, Oranjegracht 60 a. Leiden; H. P. v. d. Voort, Noordwijk; D. Boschma, Rijnsburgerweg 150, Lei den, H. Haasnoot, Katwijk a. Zee; J Hoekman, Katwijk; K. W. Jager, Lisse; korp. J. v. Meteren, Waard- straat 39, Leiden. C. v. Duin, Lisse; M. Beye, Voorschoten; J. Boelee, H. Rijndijk 110, Leiden; W. Boesaard, Katwijk a. Zee; J. W Bogaards. Bos koop; sergt. M. A. Hoek, Voorhout; S. bij de Vate Hazerswóude A. Spaan Alphen a. d. Rijn; C. Vogelaar. Zoe termeer; A. J. Fentrop, Middelste gracht 22a, Leiden; G. Landman, Leidschendam; sergt. N. v. d. Meene, Nieuwe Rijn 23a Leiden; J. Suyder- houd, Oegstgeest; F. M. Artz Zonne veldstraat 3a Leiden; korp. J. Kribbe Sassenheim, J. M. Suerink, Wasse naar; G. v. Egmond, Rijnsburg, A. den Hoed, Alphen a. d. Rijta; G. B. Lillypaly, Driftstraat 33 Leiden; J. H. Medendorp, Oegstgeest; H. v. Po- lanen, Nic, Beetsstraat 15, Leiden; mej. G. A. Toonstra, 2e luite., Noord wijk; mej A, R. Loust Dijkhoffs 2e luit. Wassenaar. J. H. C Zandvoort, Boerhavelaan 45, Leiden; sergt A. B. Brouwer, Coornhertstraat 45 Lei den. 650800, nuchtere kalveren van 30—50, varkens van 5080, big gen van 27—45, schapen met iam van 110—145, handel voor runderen en varkens willig, schapen en lam meren stroef. VEUR, 30 Maart. Groente- spi nazie 3446, sla I 1720, idem II 10—16, idem III 6—9, stoofsla 32—40, radijs 810, rabarber 40—48. ROELOFARENDSVEEN, 30 Maart Bloemen. Moederdag 3041 cent, Rose Copland 3044 cent, v. d. Eer den 32—30 cent, W. Pitt 3039 cent, White Sail 3260 cent, Ufsa Minor 4046 cent, Sunburst 3541 cent. Rijnland 27—35 cent, E. Eddy 24—32 cent, Bandoeng 2837 cent, Aviateur 30—35 cent, Bartigon 2634 cent. Tindal 2838 cente Caropfire 2533 cent. Zenober 1628 cent, Son ja 22 —30 cent, Sc. Admi aal 2329 cent, Utopia 3441 cent, Dubbele tulpen 20—39 cent, Narcissen 819 cenit, Fresia's 34—50 cent, Irissen 7080 cent, Anemonen 2029 cent.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2