Het koninklijk bezoek aan Limburg De koninklijke familie te Val d' Isère Wijziging van werkmethode der Tweede Kamer 1800 DONDERDAG 30 MAART 1950 UE LE IPSE (JU LIRA NT I WEEUE BLAD i'AG! A I IRONING IN JUILANA, Prins Bern hard en de Prinsessen Beatrix en Irene zijn gisteren in de namiddag per autobus uit Genève, waar zij per vliegtuig uit Nederland aankwamen, in het vacantie-oord Val d'Isère gearriveerd. Door een erehaag van ski-leraren met ski's in de hand be gaf de Koninklijke Familie zich naar Hotel Savoie, waar enige honder den mensen zich verdrongen om de hoge gasten te verwelkomen. ZWITSERS WISTEN VAN NIETS. Martin, de hond van Prins Bern- hard, was de eerste, die voet op Zwitserse bodem zette, toen de K. L. M. DC 6 „Prinses Irene" te precies 13.15 uur gistermiddag op het vlieg veld van Genève „Cointrin" landde. Het weer was ideaal, toen gezag voerder Eilers zijn machine neerzet te. De komst van de Koninklijke Fa milie op het vliegveld bleek voor de Zwitsers, met uitzondering van slechts enkele aanwezigen, een tota le verrassing te zijn. Er was dan ook niemand van de Zwitserse pers op „Cointrin". Volgens de wens van de Koningin en de Prins ging de korte tijd, dat men op het vliegveld was, niet met enige formaliteit gepaard. Er was zelfs niemand van het Neder landse consulaat aanwezig. Op en kele meters van de plaats, waar de „Prinses Irene" tot stilstand kwam, was een bus geparkeerd van Lissone Lindeman, een prachtige blauwe wa gen met glazen dak, die de Konink lijke Familie naar Val d'Isère zou brengen. Onmiddellijk na aankomst werd de bagage van de Koninklijke Familie uit het vliegtuig gehaald en boven op de bus vastgesnoerd. De Koningin en de Prins onderhielden zich intussen met de bemanning van de „Prinses Irene". Per bus naar Val d'Isère. Kort na half twee werd de reis naar Val d'Isère per bus aangevan gen. Onderweg van Genève naar dit Franse touristenoord gebruikte de Koninklijke Familie de thee in een herberg in Bourg St. Maurice op 40 kilometer van Val dlsére. Overal langs de weg, die de Koninklijke familie in Frankrijk volgde, stonden Franse arbeiders met hun vrouwen en kinderen om de Koningin toe te juichen. Hier en daar zag men zelfs Nederlandse en Franse vlaggen naast elkaar hangen. Op vele plaat sen waren de mensen op de daken geklommen of hingen ver buiten d~ bouwvallige balconnetjes van hun huizen om nog maar iets van de Ko ninklijke Familie op te vangen. Via kronkelige bergweggetjes ging het snel de 1800 meter omhoog naar Val d'Isère. Na vijf uur rijden hield de bus stil voor het hotel, waar de sous- perfect van Albertville als verte genwoordiger van dc Franse regering de Koningin en Prins Bernhard a eerste begroette. De tweede, die F ningin en Prins Bernhard de hand schudde, was Rudi Matt, de Oosten rijkse berggids, die op speciaal ver zoek van Prins Bernhard naar Val d'Isère was gekomeh om de Prins op zijn bergtochten te vergezellen. Het 5-jarig dochtertje van de banketbak ker van Val d'Isère, Josiane Collin, en het vierjarig neefje van de eige naar van hotel Savoie, traden door de haag van skileraren naar- voren om de Koningin bloemen aan te bie den. Dit tafreeltje werd door een bat terij van Franse fotografen en film operateurs vastgelegd. De burge meester van Val d'Isère, dr. Petri, verontschudigde zich voOr de een voudige ontvangst met te zeggen, dat men de wens van de Koningin had willen eerbiedigen, om het be zoek zo informeel mogelijk t c' zijn en men niet wilde vooruitlopen op de cernfioniën, die bij het officiële bezoek aan Parijs in Mei a.s. zullen plaats hebben. Koningin, Prinses en Prinsesjes begaven zich daarop naar hun kamers. Een appeltje uit Florida. Even voor het vertrek van H.M. de Koningin van Schiphol, arriveer de daar gisterochtend de Amerikaan se minister van Defensie en chef van de commissie van de verenigde staf chefs, Johnson. Hij was nog juist op tijd om namens president Truman een kleurig en geurig geschenk aan H.M. de overhandigen: een mand met fruit, geplukt in Florida, waar de president op het ogenblik zijn va- cantie doorbrengt DE STAATSSECRETARISSEN VAN SOCIALE ZAKEN In een nota van minister Joekes aan de Eerste Ka er n.a.v. het eind verslag over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken lezen wij: Reeds voor de tweede wereldoor log was het departement van Socia le Zaken zeer omvangrijk. Zo vormt bijv. de tot dit departement beho rende afdeling Volksgezondheid in de meeste landen een afzonderlijk ministerie. Na de oorlog is het tem po der sociale ontwikkeling aan zienlijk versneld. De hoeveelheid ar beid, die moest worden verricht om dit tempo behoorlijk bij te houden, is dientengevolge zozeer toegenomen, dat de ondergetekende de behoefte heeft gevoeld aan een tweetal staats secretarissen, aan wie hij, met in achtneming van door hem te geven aanwijzingen, een deel van zijn taak ook in het optreden in het open baar kan overdragen, waardoor hij zelf meer aandacht kan geven aan andere delen van zijn taak, waar voor hem thans voldoende tijd ont breekt. In de vervanging van de beide staatssecretarissen in hun vorige functie is door een tijdelijke waarne ming voorzien. Naast het financiële argument heeft hierbij in het bij zonder gewicht in de schaal gelegd de overweging dat het wenselijk is t.a.v. beide functionarissen, die ieder ep het terrein van zijn arbeid, een erkende deskundigheid bezitten, de mogelijkheid open te houden om hen na hun aftreden in hun oude functies te herstellen en hen daardoor in staat te stellen dit terrein te blijven bear beiden. Het programma van het konink-» lijk bezoek aan de provincie Lim burg op 24 en 25 April a.s. werd door de Commissaris der Koningin in Limburg bekend gemaakt. Koningin Juliana en Prins Bern hard zullen bij gunstig weel- op 24 April om 15.30 uur per vliegtuig aankomen op het vliegveld Zuid- Limburg bij Beek. Hier zal de Com missaris der Koningin, dr. F. Hou- ben, de koninklijke gasten begroe ten, waarna naar Maastricht wordt gereden. In het gouvernementsgebouw wor den de hoge gasten officieel ontvan gen. Vervolgens worden de vorstelijke personen door het gemeentebestuur in het stadhuis ontvangen en na af loop hiervan gaan zij terug naar het gouvernementsgebouw, waar gedi neerd zal worden. Des avonds om 8 uur is in de schouwburg een gala-soirée, waar met medewerking van verschillende Maastrichtse verenigingen een uit voering zal worden gegeven, die men representatief wü doen zijn voor het gehele Limburgse culturele leven. Na afloop zullen de Koningin en de Prins een rijtoer door de ver lichte stad maken en zal er een licht- stoet door de stad trekken. Deze zal langs het vorstelijke paar en autoriteiten defileren., Dit alles al leen bij gunstig weer. Dinsdag 25 April des morgens om 9.00 uur vertrekken de Koningin en de Prins uit Maastricht en gaan via Heer, Ambij en Meerssen naar Val kenburg, waar een bezoek aan de gemeentegrotten zal worden ge bracht. Van Valkenburg gaat het dan naar Heerlen, waar het koninklijk paar officieel door het gemeentebe stuur zal worden ontvangen. Via de Oranje-Nassaumijn gaat de tocht door Geleen en Sittard. Ook Hornerheide staan nog officiële ont vangsten. Vervolgens via Echt en St. Odi- liënberg naar Roermond, waar zal worden geluncht. Na een bezoek aan het sanatorium Hornerheijd staan nog officiële ont vangsten te Weert, Venlo en' Venray op het pfrogramma. Bij Mook zullen Koningin Juliana en Prins Bernhard de provincie verlaten. GEEN BINNENLANDS LUCHT VERKEER DOOR DE K. L. M. De K. L. M. zal dit jaar geen dien sten onderhouden op de binnenland se luchtlijnen, aangezien tal van fac toren erop wijzen, dat de exploita tiekosten zullen stijgen én de op brengsten zullen teruglopen. De minister van verkeer en water staat gaat met dit besluit accoord. Deskundigen zoeken nog naar een oplossing van de exploitatie van het luchtverkeer over korte afstand te> gen voldoende lage kostprijs. 'll&ijawit In Indonesië De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zal ge leidelijk enkele taken van de minis ter van O. K. W. overnemen, in het bijzonder die, welke ressorteren on der de jonge afdelingen van dit mi nisterie, zo deelde minister Rutten mede aan de vaste commissie voor het onderwijs uit de Tweede Kamer. Dit betreft allereerst de bureau's van de afdeling vorming buiten schoolverband, de afdeling pers en het bureau radio. Verder zal de staatssecretaris in het algemeen aangelegenheden behandelen, waar bij de juridische aspecten van bijzon der gewicht zijn. WEGENWACHT OOK OP ZONDAG. In de naaste toekomst zal de We genwacht ook op Zondag haar dien sten verlenen aan pechvogels. De Wegenwacht heeft de beschik king gekregen over een twintigtal nieuwe motorrijwielen, welke onder andere voor deze Zondagsdienst ge bruikt zullen worden. DOOD VAN HAARLEMSE SCHIL DER NOG STEEDS EEN RAADSEL Nog steeds is er geen licht geko men in de mysterieuse verdrinking van de Haarlemse schilder. De vrouw in wier gezelschap de schilder het laatst is geweest voordat hij in het water terecht kwam bevindt nog steeds in arrest. Thans wordt door het gerechtelijk natuurwetenschap pelijk laboratorium van het ministe rie van justitie in Den Haag een mi nutieus onderzoek ingesteld. Men hoopt in de kleding van de schilder stille getuigen te vinden, welke mis schien enig licht kunnen brengen in deze duistere affaire. Ook de kleding van de vrouw wordt nauwkeurig on derzocht. £en eenoaadige tnaav (iwdeCJghe antoangat Per bus door de Franse bergen HET KONINKLIJK GEZIN NAAR DE WINTERSPORT VERTROKKEN Gistermorgen zijn H.M. Koningin Juliana, Z.K.H. Prins Bernhard en de prinsesjes Beatrix en Irene per KLM toestel van Schiphol vertrokken naar Geneve. Van Geneve zal de tocht verder gaan naar Val d'Isere in de Haute Savoie. waar het Koninklijk gezin de vacantie zal doorbrengen. Koningin Juliana, Prins Bernhard, Prinses Irene en prinses Beatrix be geven zich aan boord van het vlieg tuig. Een voorstel tot wijziging van het Regiement van Orde van de Tweede Kamer, ontworpen door mr. v. d. Goes van Naters mr. Burgeï en mr Donker, zal binnenkort bij de Ka mer worden ingediend. In hoofdzaak zou de opzet zijn tot verbetering in de werkmethode van de Tweede Kamer te komen, haar doeltreffender te maken, door het zwaartepunt van de voorbereiding van wetsontwerpen voor openbare behandeling te leggen bij vaste commissies. De instelling van derge lijke commissies, overeenkomend, wat de aard der daar te onderzoe ken wetsontwerpen betreft, met de verschillende departementen van algemeen bestuur, schijnt een der kernbestanddelen van het herzienings voorstel uit te maken. Het commissoriaal onderzoek zou ingevolge dat voorstel regel, het on derzoek in de afdelingen uitzonde ring worden. Bij die commissoriale voorbereiding zou ruimschoots gele genheid worden geschapen voor over leg met de desbetreffende Minister (s) Verder schijnen de voorstellers ook de mogelijkheid in het Reglement van Orde geopend te willen zien voor overleg tussen bedoelde commissies en de Ministens) ten opzichte van nog andere aangelegenheden als die welke gelegen zijn op wetgevend ge bied. Het herzieningsvoorstel zou voorts onder meer nog bepalingen bevatten waardoor ook t.a.v. de begrotingen de boven bedoelde commissies de plaats van de afdelingen zouden gaan innemen. De afdelingen zouden ech ter ndet geheel uit het Reglement van Orde verdwijnen, aangezien het raadzaam werd geacht de gelegen heid te handhaven voor verzending van bepaalde, zich door hun aard niet voor onderzoek door een der com missies lenende wetsontwerpen naar de afdelingen. PIET VAN DIJK, Noordwijk, soldaat le klasse verjaart heden, aan boord van de „Castel Bianco", op de thuisreis. BEURS: WEDEROM FLAUW Zag het er aanvankelijk naar uit, dat de koersen op vrijwel hetzelfde niveau als Dinsdag zouden blijven, al spoed'g bleek dit niet het geval te zijn. De geregeld achteruitlopende koersen der laatste dagen veroor zaakten een zekere vrees, dat men nog lagere prijzen zal zien, waar door men liever thans een stukje afgeeft dan te wachten. Daarbij komt de onzekerheid over de ontwikkeling in Indonesië. Na amper prijshouden de opening brokkelden de koersen in vrijwel alle sectoren regelmatig af en werd op vrijwel het laagste peil van de dag gesloten. Ook gisteren bleven de omzetten beperkt. Opmer kelijk was het grote aantal verhan delde aandelen Ned. Ind. Handelsb. namelijk f 116.400 nominaal. Dit fonds wordt sinds enkele weken iedere dag op pari verhandeld en ook gisteren kwam deze koers tot stand. De cultuuraandelen sloten voor de leidende soorten drie a vier punten lager. Waren de verliezen gemiddeld drie a vier punten, een gunstige uitzonde ring vormden aandelen Holland Amerika Lijn, die op 155 twee pun ten hoger noteerden. Op de industriemarkt was de stemming eveneens gedeorimèerd. Certificaten Unilever bereikten op 210een laagterecord. Ook Aku's zagen zich twee punten ontgaan. Olies sloten drie punten lager op 273. gedemobiliseerden bij „Oorlog" Naar aanleiding van een aantal op- meriungen, die onlangs in „Het Lichtspoor" gemaakt werden, als zouden er bh de diverse onderdelen van het Ministerie van Oorlog hon derdtallen ambtenaren, schrijvers opzichters, magazijntoedienden e d. zijn die er niet thuis horen -r- men bedoelt hiermede gepensionneerde militairen van alle rangen, die in aansluiting op hun pensioenstelling weer als burgerambtenaar worden ingeschakeld, waardoor jonge krach ten, die uit Indonesië komen, niet aan de slag zouden kunnen ver neemt de „Tijd" van de zijde van het ministerie, dat er tegenover de gepensionneerde militairen, die men in dienst heeft ginds Januari 1948 ongeveer 1800 gedemobiliseer de militairen geplaatst werden bij dit ministerie. Over het geheel van ongeveer 12.000 burgers, die door net hele land bij het ministerie van Oorlog in dienst zijn, maken de gepension- nee-den dus nog geen 2 pet. uit, ter wijl daarentegen het getal der gede mobiliseerden 16 procent van het to taal bedraagt. Men merkte hier verder nog bij op, dat de leeftijden der gepension- neerden variëren van 54 tot ten hoogste 65 jaar. De te werk gestelde gepensionneerden zouden allen spe cialisten zijn op hun terrein en moei lijk te vervangen. Wanneer zij de leeftijd van 65 jaa-- bereikt hebben loopt het dienstverband af. Slatian aaav maaCdevg en Bakkeng juBiCeev.de Ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van het station van maalderij en bakkerij in Wagenin- gen werd Woensdagmiddag in de aula der landbouwhogeschool een herdenkingsbijeenkomst gehouden. De voorzitter van het bestuur, de heer C. J. Schoep, memoreerde de geschiedenis van de oprichting en de opening van het station. Op 22 November 1909 werd het station voor maalderij en bakkerij officieel door minister Talma ge opend. Er waren toen drie bakkers leerlingen. Waren er voor 1938 ge middeld per jaar tien bakkers, die slaagden, na 1938 werden het er 25 en in 1949 bedroeg het aantal ge slaagden 48. Ten aanzien van de toekomst meen de de heer Schoep, dat het station in de eerste plaats zijn controle-taak moet perfectionnerén en uitbreiden. Steeds meer bakkers zullen bewerkt moeten worden om onder controle van het* station te komen in het be lang van de economie van hun be drijf, juist in deze tijd van opko mende concurrentie en dalende fi- nantiële uitkomsten. In verband met de toekomstige uitbreiding van zijn werkzaamheden worden er thans plannen ontworpen om tot vergro- ling van de laboratorium- en admi nistratieruimte van het station te komen. Namens het comité van actie werd er een chèque van bijna f 20.000. aan de voorzitter overhandigd ter verbetering van de verouderde outil lage der maalderij. De heer C Ul- rich sprak namens 14 000 bakkers De heer E. Poen bood, uit naam van duizend oud-leerlingen, een film projectie-apparaat ten' dienste van het onderwijs aan. Tenslotte bood dr J. van der Lee, die in 1938 de heer A. Boonstra als directeur van het station opvolgde aan de voorzitter een jubileumboek aan. Verscheidene ministers hebben voor dit boek een bijdrage geleverd; het zal in een oplaag van 23.000 exemplaren onder molenaars en bak kers worden verspreid. De geautomatiseerde netten, Wage- ningen (08370), Bennekom (08379), Eist-Utrecht 08377), Renkum (08373) Rhénen (08376) en Wolfheze (08372) zijn thans langs automatische weg be reikbaar voer de aangeslotenen van de geautomatiseerde netten Kat wijk, Koudekerk Leiden, Leidschen- darn. Noordwiik, Roelofarendsveen, Rijpwetering, Voorschoten, War mond, Wassenaar en Zoeterwoude. 9lotie>uLun Bouwt ween N.V. P. van Reeuwijk bouwde mee! Holland bouwt weer en Rotterdam bouwt eveneens weer aan de herop bouw van wat het oorlogsgeweld ver woestte. Overal in het land zijrr de bouwers bezig om Nederland een nieuw aan zien te geven en Rotterdam, dat het eerst en misschien het zwaarst werd getroffen, blijft natuurlijk niet ach ter. Maar het rijk en een stad kunnen alles niet alleen en daarom is het ge lukkig te constateren, dat de nering doenden in Nederland evenmin bij de pakken blijven neerzitten. De Rot terdamse winkelstand is al lange tijd in de weer om het hart van de stad een nieuw aanzien te geven. Reeds zijn verschillende bank- en an dere gebouwen verrezen of herrezen uit hun as en overal is men in de weer om het winkelcentrum van Rotterdam schoner dan tevoren te doen herrijzen. Het begin is er reeds want vandaag heeft de N.V. Maat schappij voor woninginrichting P. van Reeuwijk die jarenlang een goe de naam in de Rottestad heeft gehad haar groots „paleis" aan de Binnen weg officieel geopend. Voor Rotter dam, maar vooral voor de betrokken N.V. een fèit van bijzondere beteke nis. De magazijnen van v. Reeuwijk hebben in Rotterdam steeds een goe dé naam gehad. Dat was indertijd al zo bij de nieuwbouw aan de Kip straat en de firma zet de traditie thans blijkbaar met grote voortva rendheid voort. Want terwijl er rondom, de Binnenweg nog overal gebouwd wordt, is P. van Reeuwijk reeds gereed met een majestueus ge bouw op een oppervlakte van drie duizend vierkante meters met aan drie kanten etalages, die na al de schaarste der laatste jaren op het ge bied der woninginrichting een lust voor het oog zijn. Het interieur be vat een sousterrein, een begane grond en twee verdiepingen, terwijl later nog twee verdiepingen daarbo ven zullen komen. Reeds onmiddellijk na de verwoes ting van de vroegere panden was de firma van Reeuwijk begonnen met een herbouw. Dat was in 1942. Men was evenwel nog niet lang aan de gang, toen de Duitsers hun befaam de bouwverbod uitvaardigden. Het staal, dat uit het verwoeste pand was gered en van het rijk teruggekocht, cm bij de nieuwbouw weer gebruikt te worden, werd weer weggehaald niet door de Duitsers ditmaal en veilig opgeborgen bij de Vries Robé te Gorichem, die nu eindelijk het staal in het thans verrezen pand heeft weten te consolideren. De opening van het prachtige pand van de firma aan de Binnenweg heeft vandaag natuurlijk in het mid delpunt der belangstelling gestaan van alle Rotterdammers, niet in het minst van de overheid. Met toestemming van Kardinaal De Jong zal de heerlijkheid „Essen- burgh" bij Harderwijk (Gld) een nieuwe stichting worden van de pa ters Norbertijnen van de abdij van Berne te Hees wijk (N Br.) De rech ten aan deze oude heerlijkheid ver bonden zullen naar de nieuwe stich ting overgaan. VRIJSTELLING LUISTER BIJDRAGE MILITAIRE OORLOGSINVALIDEN Bij beschikking van de cretaris van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen is wijziging gebracht in de regeling betreffende het ver lenen van vrijstelling van luister bijdrage aan militaire oorlogsinvali den. Voor deze categorie wordt geen onderscheid meer gemaakt tussen gezinshoofden en niet-gezinshoofden. Oorlogsinvaliden moeten hun aan vragen om vrijstelling richten tot ae inspecteur -van de geneeskundige dienst der Kon. Landmacht. Gezins hoofden, die vanwege hun geringe gezichtsvermogen invalide zijn, moe ten hun aanvragen richten tot het bestuur van de Rijksverzekerings bank te Amsterdam. Beide catego- riën van invaliden moeten, als zij een radio-ontvangtoestel hebben, de serieletter en het nummer van hun luistervergunning op hun aanvraag vermelden. Aetherklanken VRIJDAG HILVERSUM I 402 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VA RA. 1200 AVRO, 16.00 VARA, 19.30 VPRO, 20.00 V. V. D.. 21.00 VARA, 22-40 VPRO, 23.00-24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.18 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. (9.30- 9.35 Waterstanden). 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Sopraan en piano. 11.05 Voordracht. 11.25 Orgel en bariton. 12.00 Orkest-concert 12.30 Medede lingen. 12.33 Sport praat je. 12.45 Gra mofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Amusementmuziek. 13.45 Gramofoon muziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Bas-bariton en piano. 14.40 Voor dracht. 15.00 Kamerorkest en solist. 16.00 Filmprogramma. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Pianoduo. 17.20 Mu zikale causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 „Denk om de bocht". 19.15 Gra mofoonmuziek. 19.30 „Gelovige men sen", causerie. 19.45 „Een radiokrab- bel". 20.00 Nieuws. 20.05 Uitzending van de V. V. D. 21.00 Verzoekpro gramma. 21.40 De aucaalt". 22.00 Buitenlands weekoverzicht. 22.15 Gramofoonmuziek. 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwijding. 23.00 Nieuws. 23.15-24.00 Radiophilharmo- nisoh orkest. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Piano en orgel. 7.45 Morgenge bed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gra mofoonmuziek. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Schoolradio. 10.00 Gramofoon muziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Pi anorecital. 12.30 Mededelingen. 12.33 Lunchconcert. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Or kestconcert.. 14.00 Omroeporkest. 15.00 Schoolradio. 15.30 Amusementsmu ziek. 16.00 Voor de zieken. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Kinderkoor. 17.35 Amusementsmuziek. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws. 19.15 Re- gerinsuitzending. 19.35 Lichte muziek. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Klein koor, orkest en solisten. 20.30 „Ja, zo was 't", klankbeeld. 21.30 Klein koor en orgel. 22.Gra mofoonmuziek. 22.15 Voordracht. 23.— N'-'uws. 23.15-24.00 Amusementsmu- l ziek.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5