4BP Amandeltjespudding ZONDAG 2 APRIL SPELDJESDAG jongeren- donderdag 30 maart 1950 de leidse courant eerste blad pagina STADSNIEUWS LEIDSE UNIVERSITEIT Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proef schrift getiteld. „Onderzoek naar de aard van de polyurie van Alloxaa- diabetische ratten" de heer E. M. Co- hen geboren te R'dam en wonende te Leiden; tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld; ..Over de oorzaken, het onderzoek en de be handelingen van spataderen van de onderste ledematen" de heer G. J. Re- nes geboren te 's-Gravenhage en wo nende te R'dam. Geslaagd: doctoraal-examen Ned. recht de heer F Portheine te 's-Gra venhage. candidaats-examen genees kunde de dames E. Th Claproth te Leiden, G. E. M. Rinkema te 's-Gra venhage, en mej L. Zeven te Alk maar. idem de heren F. A. Griffioen te 's-Gravenhage, D. A v. Haselen te Bodegraven, W. W. J. Hermans te 's-Gravenhage, G. Ph. Hofland te Naaldwijk; L. M. Hogerzeil te Oos terbeek, F. de Jong te Gorinchem, J. W. F. L. Krul te 's-Gravenhage, J. N. Schilder te 's-Gravenhage, G. Wielenga te Wassenaar. RIJKSMUSEUM VAN NATUURLIJKE HISTORIE Schenking van 38.000 kevers De heer J. J. de Vos tot Nederveen schatkist bij het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, die enige tijd geleden de verzamelingen van dit museum heeft verrijkt door het ten Minimum-prijzen voor bloembollen- uitvoer Naar het Alg. Hbld. verneemt, zijn er thans minimumprijzen vastgesteld voor de uitvoer van bloembollen en -knollen van de oogst 1950. In afwij king van de regeling van het vorige jaar gelden deze prijzen niet voor de uitvoer naar België en Luxemburg, daar binnen Benelux-verband voor deze landen geen minimum-export prijzen meer worden vastgesteld. De minimumexportpr ij zen voor de uitvoer naar de Verenigde Staten en Canada zijn aangepast aan de na de devaluatie ontstane nieuwe wissel koersen, zodat de prijzen in dollars uitgedrukt nagenoeg dezelfde zijn als die van het vorige jaar. Op uitvoer naar beide laatstge noemde landen wordt een heffing gelegd, die overeenkomt met 75% van de na de devaluatie ontstane koerswinsten. Er is te dien aanzien dezelfde weg gevolgd als voor gladio- lenknollen oogst 1949. De opbrengst wordt gebruikt voor vakdoeleinden en voor bestrijding der kosten van het bedrijfschap voor Sierteeltpro ducten. Voor het binnenland zijn eveneens minimumprijzen vastgesteld, waar bij de tulpenprijzen in twee in plaats van in drie klassen, zoals het vorige jaar heval was zijn ingedeeld. JCte&eiA als rekels! Het kleine dorp Ossendrecht heeft een fameuze vuilnisbelt in de onmiddellijke nabijheid van het dorp. Op en om deze plaats plegen in de zomer legioenen krekels te huizen, die vorige zo mer het halve dorp nachten lang uit de slaap hebben gehouden met hun concerten. Aan die kwestie is toen de ge meenteraad te pas gekomen en deze liet de complete dorps brandweer aanrukken om de zangers te verjagen. Het resul taat was negatief. De krekels bleven zingen. Toen de winter kwam zwegen de krekels, de le den van de gemeenterad even eens Maar tijdens de laatste raads vergadering kwam een der vroede vaderen, die zeer dicht bij het concertgebouw van de krekels woont, met de veront rustende mededeling, dat de krekels al aan het repeteren wa ren en dat men op volledige con certen zou kunnen rekenen als het weer beter zou worden. De raad besloot nu, dat de vuilnisbelt moet worden ver plaatst. "RcUiijA AwAem Winkeliers gaan markten De winkeliers van Arnhems bin nenstad hebben eenparig besloten van 1 Juni af dagelijks van 2 tot 6 uur behalve op Zaterdagen in Arnhem een Parijse markt te houden meldt het „Alg. Hbld.!'. Voorlopig hebben zij 25.000 uitgetrokken om de eer ste kosten te dekken. Niet alleen zal men de binnenstad een typisch Fran se marktsfcei geven door het verko pen op straat te doen geschieden, ook allerlei attracties, die voor de Franse hoofdstad kenmerkend zijn, zullen worden geboden. De café's zullen hun stoelen en tafels op straat hebben, er zullen Franse wijnhuizen worden geopend, poppenkasten en pantomimetheaters zullen op de open plekken voor het publiek gra tis voorstellingen geven. De binnen stad wordt voor het ry verkeer ge durende de zomermaanden afgeslo ten. De kans bestaat, dat ook op de Woensdag- en Donderdagavonden markt zal worden gehouden. jeschenke aanbieden van een uiter mate belangrijke en zeer omvang- ii.ike verzameling kevers (meer dan 000 stuks) werd door H. M. de Koningin begiftigd met de zilveren medaille voor verdiensten jegens openbare verzamelingen. Deze onder scheiding werd gisteren tijdens een bijeenkomst in het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie aan de heer De Vos tot Nederveen Cappel uitge reikt. De uitreiking geschiedde door prof. dr. H. Boschma, directeur van het Rijksmuseum van Natuurlijke Historie, die in zijn toespraak de grote betekenis van de schenking uiteenzette en getuigde van de dank baarheid van de Regering. ZILVER JUBILEUM Heden herdacht de heer J. Blans- jaar de dag, waarop hij 25 jaar gele den als jonaste bediende bij de ad ministratie van A. W. Sijthoff's Uit geversmaatschappij N. V. alhier in dienst trad waar het thans de functie van chef van de administratie der af deling uitgeverij bekleed. De directeur sprak de jubilaris har telijk toe en schetste in zeer waarde rende woorden de wijze, waarop hij als man achter de schermen het con tact met de boekh. onderhoud. Als herinnering aan deze dag bood de di recteur hem een enveloppe met in houd aan en liet deze vergezeld gaan van een mooi bloemstuk, waarbij hij de wens uitsprak, dat de heer Blans- jsar nog vele jaren zijn beste krach ten aan zijn werk zal mogen geven. Daarna sprak de algemeen procura tiehouder de jubilaris toe, dankte hem namens procuratiehouder, chefs en aaministratiepersoneel voor de pret tige samenwerking en bood hem een electrisch klokje aan. Ten slotte wenste de heer Korswa- gen namens het gehele personeel de jubilaris geluk met deze herdenkings dag en vereerde hem met een pols horloge en een mand met fruit. ADJ.-ONDEROFFICIER H. H. J. VAN BUEL HAD 36 JAAR DIENST. In het met bloemen versierde kan toor van de Staf Directoraat, Beheer en Verstrekkingen van de Kon. Land macht aan de Bachmanstraat in Den Haag had gistermorgen de huldiging plaats van onze stadgenoot Adj O.O. schrijver, H. H. J. van Buel, die de gouden medaille voor 36 jaar trouwe dienst ontving. Nadat de jubilaris en zijn gezin waren binnengeleid, las de kolonel intendant van het Directoraat P. J. Bont het ministeriële besluit voor waarbij aan de jubilaris de gouden medaille werd verleend. De kolonel wees o.m. op de grote waarde van deze medaille, welke een blijk is van waardering van H.M. de Koningin. Vervolgens haalde hij her inneringen op uit de afgelopen ja ren waarin de jubilaris steeds de grootste plichtbetrachting en vakken nis had getoond. Ook mevrouw Van Buel werd in de huldiging betrokken. Namens officieren, onderofficieren, leden van het V.H.K. en het burger personeel werden vervolgens harte lijke woorden gesproken door de ad judant-onderofficier E. Lieshout, die mevrouw Van Buel een bouquet overhandigde. Als vertegenwoordiger van de Ka tholieke Onderofficiersver. „Sint Martinus" sprak de bondspenning- meester, de heer H. J. Bunnik. Hij herinnerde o.m. aan de wijze waarop de heer Van Buel jarenlang het pen ningmeesterschap van de Afdeling Leiden had waargenomen en aan de vele diensten, die hij de vereniging had bewezen. Nadat alle aanwezigen de jubilaris hadden gelukgewenst en de heer Van Buel een dankwoord had gesproken, werd de bijeenkomst met een genoe- gelijk samenzijn besloten. Namens het gezamenlijk militaire en burgerlijk personeel werd aan de jubilaris de gouden draagmedaille, welke behoort bij de uitgereikte on derscheiding overhandigd. GEVAARLIJK SPEL Gisterenmiddag hebben twee jon gens, H. en Van L„ de aardigheid uitgehaald carbid in een trottoir- kolk, hoek Van de Sande Bakhui- zenlaanFranchimontlaan te gooien en te laten ontploffen. Het deksel van de trottoir-kolk vloog er in stukken af, terwijl de jongens letsel san de ogen kregen. Het was een hevige knal en de brandweer rukte op het alarm uit. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Elizabeth Maria, d. van D. van Woudenberg en E. Eswilder; Willem, z. van W. Meijer en L. Velt- huijsen; Peter, z. van J. Moeliker en F. Trippenzee; Willemijntje Elisa beth. d. van N. Havenaar en B. van Rijs; Maria Petronella d. van J. Sta- vleu en M. Lasschuyt; Hendrik Wil lem, z. van J. Scheffers en A. J. Marks; Antonius, z. van J. Scheffers en A. J. Marks; Karolina, d. van J. A. Prins en M. Ie Febre; Johannes, z. van R. Wolting en J. Versteegt. Gehuwd: H Stouten jm. en M. van Leeuwen jd.; W. F. Beij gesch. en J. B. Breedeveld jd.; K. Duijverman jm. en J. Kamphues jd.; D. T. de Graas jm. en W. Klinkhamer jd.; A Brug man jm. en E. J. van der Blom jd.; P. van Paridon jm. en A. J. M. van der Top jd.; W. D. du Prie jm. en M. Roosendaal jd.; P. Weeda jm. en M. A. Brugmans jd.; G. Been jm. en E. Willemse jd.; W. van Leeuwen wednr. en A. Rol wed. ER GAAT NIETS BOVEN OVtnHfcMblfeN Brcestraat 114b VAN ONZE ADVERTEERDERS. „STOFFEN MADELEINE" HEROPENDE Gistermiddag is de stoffenzaak „Madeleine", Haarlemmerstraat 17, heropend. Een inwendige verbou wing op z'n Amerikaans met veel spiegelglas en bij trekking van een gedeelte achter aan de winkel heeft aan het geheel een veel grotere in druk gegeven, zodat het interieur voor velen niet te herkennen zal zijn. gem. aankondiging UITBREIDINGSPLAN.: De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 1 April a.s., gedurende veertien dagen voor een ieder ter in zage zullen liggen op de afdeling Openbare Werken der Gemeente-Se cretarie (Kamer no. Ill): 2495 a) een plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente d.d. 6 November 1933, zoals dit nader is ge wijzigd, in dier voege, dat het gedeel te, dat betrekking heeft op gronden, gelegen ten Oosten van het Rijn- Schiekanaal en ten Zuidwesten van de Hoge Rijndijk wordt ingetrokken. b) een partieel-uitbreidingsplan „LeidenMeerburgerpolder", met be trekking tot de sub a bedoelde gron den, met bijbehorende bebouwings voorschriften, een en ander vastgesteld door de Gemeenteraad, in zijn openbare ver gadering van 27 Maart 1950. Leiden, 30 Maart 1950. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. Examens Old Time Dansen en Latin American. De heer en mevr. Evert en Gonny Castelein slaagden te Londen voor het 2e examen: nu voor The Imperial Society of Tea chers of Dancing in de Victorian and Sequence Branch; Evert Castelein met de aantekening commended (met lof). De heer Evert Castelein slaagde bovendien commended (met lof' voor het examen Latijns Ame rikaanse dansen. BIOSCOPEN De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Ali Baba en de 40 rovers" alle leeftijden. Lido: „Bestemming Tokio," 14 jaar Luxor: „Mickey" alle leeftijden; Trianon: „Vreemde lading". 18 jaar Rex: „De geweldenaar", volwasse- ALGEMENE NED. BOND VAN GEPENSIONNEERDEN. In „Den Burcht" werd de jaarver gadering van de afd. Leiden van de Alg. Bond van Gepensionneerden gehouden. De vergadering, welke zeer druk bezocht was, werd geopend met een kort inleidend woord van de voorzit ter, de heer W. v. d. Laan. Uit het jaarverslag van de secreta resse, mevr. Scheepstra, bleek, da de afdeling thans 1146 leden telt, waar van er ruim 800 in Leiden wonen. Het financieel verslag van de pen ningmeester, de heer J. H. Adriani, meldde een batig saldo van ruim ƒ740. Tot bestuursleden werden herkozen mevr. Scheepstra en de heer Meu- Met het oog op zijn hoge leeftijd heeft de heer W. v. d. Laan in deze vergadering medegedeeld, dat hij het voornemen heeft, om in de loop van dit jaar als voorzitter af te treden. Ook de penningmeester, de heer Adriani, die zeer binnenkort onze ge meente zal verlaten, zal als zodgnig aftreden. Door de heer G. Wolters werd nog eens gewezen op de „lijdensgeschie denis" t.o.v. de verhoging der pen sioenen. Groen-IVit. De dames en heren leden worden nog even herinnerd aan de hedenavond in „Liberty", Stationsweg te houden jaarvergade ring. Wegens de Paasvacantie is-de H.B.S. niet beschikbaar, dus hebben de dames 4 en 11 April geen les. RONDE TAFELCONFERENTIE VAN ST. WILLIBRORDÜS AFD. LEIDEN. Een vergadering was het op Maan dagavond geenszins, want er werd daadwerkelijk gediscussieerd om de ronde tafel van de Ned. Kath. Vak bond voor de Textieldetailhandel „St. Willibrordus". Vooraf dient te worden opgemerkt, dat het voorzit terschap, na woorden van dmk aan de heer H. Snijders, is overgedragen aan de heer H. Braakman. Het was "n loffelijk initiatief om in Leiden zo veel mogelijk de ouderwetse manier van vergaderen te doen vervangen in openhartigdebatten over diver se moeilijkheden in het ttxtielvak Zo was er dan Drs. Neefs, de leider van deze debatavond, die met ont zaggelijke vaardigheid de debatten wist voor te dragen en, na het voor en tegen van de aanwezigen gehoord te hebben, er een duidelijke conclu sie wist uit te trekken. Als punt 1 werd behandeld, wel ke inkoop-politiek de textJeldelail- handel dient te volgen en op welke factoren gelet dient te worden Con clusie was, dat prijsdaling der in koopprijzen niet direct verwacht kon worden. Tevens ö'-eek met welke lan ge levertijden er soms ingekocht moet worden, waaraan natuur!yk weer bijzondergevaren verbonden waren. Punt 2 behandelde een con trast in de wetgeving n.l., het vesti- gingsbesluit en de opheffing van ventvergunningen. Uit dit laatste bleek wel hoe nodig het is in te grij pen om de bestaande excessen en daarmede de ondermijning van de ze handel tegen te gaan. Een ander ergerlijk exces werd ter tafel, gebracht, het naaisters-korting. De regeling, die hiervoor ontwor pen is, werd onder de loupe geno men. Bezwaren tegen punten in de ze regeling werden naar voren ge bracht en door gedane voorstellen werd een opbouwende critiek gele verd, waarvan verwacht mag worden, dat zij bijdragen tot een gezonde op lossing van dit probleem. Zij, die niet aanwezig waren, hebben een zakelijk belangrijke avond laten voorbijgaan, welke slechts moeilijk ingehaald kan worden. Het bestuur hoopt dan ook, dat zij een volgende maal blijk zullen geven zich meer voor hun vak en hun zaak te interesseren, door de contact avonden bij te wonen. BRIDGECLUB VOOR R.K. „O. O." De gisteravond gespeelde viertal lencompetitie had tot resultaat dat: team Zandvliet wint van team van Haasteren met 37 m.p.„ team Mossel van team Jeuster met 30 m.p., team Cuppen van team Winkelmolen met 16 m.p., team v. Gent van team van Bergen Henegouwen met 24 m.p. De uitslag van de viertallenwed- strijd is: afd. A: 1 team Zandvliet met 17 p., 2. team Mossel met 13 p., 3. team Jeuster met 9 p., 4. team v. Haasteren met 9 p., 5. team Cuppen met 7 p., 6. team Winkelmolen met 5 p. Afd. B: 1. team Werter met 11 p„ 2. team v. Bergen Henegouwen met 10 p., 3. team Stuijfzand met 8 p., 4. team van Gent met 5 p., 5. team Landsbergen met 4 p. A.s. Woensdag wordt wegens de Goede Week niet gespeeld. Woensdag 12 April onderlinge drive. Nieuwe leden kunnen zich opge ven voor deze drive en de daarna te spelen paren-competitie bij de secre taris: Witte Singel 92, tel. 22602. Bij de Woensdagavond gehou den 3 hoekswedstrijden is het team Koch van „de Sleutels" er in ge slaagd kampioen te worden in de Hoofdklasse van het district Leiden van de Nederlandse Bridge-bond. UIT DE RIJNSTREEK alphen aan den rijn Nieuw tehuis Kath Jeugdbeweging Na jarenlange omzwerving over vele delen der gemeente en huisves ting in alle mogelijke zalen, op zol ders enz., krijgt de Kath. Jeugdbe weging van beneden 17 jaar een nieuw tehuis. Het R.K. kerkbestuur heeft van de firma Scheerder gehuurd een ge deelte van de voormalige verffa- briek aan de Prins Hendrikstraat nabij de Hofbrug. Het betreft een ruimte van 3 boven elkaar liggende vertrekken, welke, na eerst in overeenstemming met de eisen voor dit doel te zijn gebracht, op enigszins officiële wijze zullen worden betrokken. Dit tehuis is bestemd voor de land- en zee-verkenners-groep en een gilde-groep. Na aanvankelijk bij de familie Van Niekerk op een der stal-zolders te zijn ondergebracht, verhuisde de jeugdbeweging naar de zolder van de heer Kroft, die deze ruimte nu se dert enige jaren belangeloos voor dit doel heeft afgestaan. Voor deze prijzenswaardige geste zal de jeugdbeweging ongetwijfeld een bijzondere aantekening in haar historie plaatsen. Het enige bezwaar tegen deze be huizing was, dat zij zo ver buiten de gemeente lag. Ook het gebouw nabij de Hofbrug, de voormalige werk- en opslagplaats van de heer Eman. kon vanwege het vrije spel der natuur door alle mo gelijke openingen, niet langer meer gehandhaafd blijven. De jeugdbeweging zal zich te zijner tijd dan ook gelukkig prijzen als het nieuwe home in gebruik kan worden genomen. hoogmade Afscheid. A.s. Zaterdag zal de opperwachtmeester Hoogenboom af scheid nemen uit de politie-dienst, wegens bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De heer Hoogen boom zal op het gemeentehuis ont vangen worden. langeraar Op de Jaarbeurstentoonstelling te Utrecht behaalde de heer J. v- d. Pijl Gzn., in de internationale sla- gersvakwedstrijd de eerste prijs voor fijne vleeswaren. Katholiek Thuisfront LAATSTE BERICHTEN BRAND IN EEN AMERIKAANS SANATORIUM Bij een brand in. het Belle-Vista sanatorium bij Springfield, in de na bijheid van Philadelphia, zijn negen patiënten in de rook gestikt en 30 andere bedwelmd. DE TOESTAND OP HAINAN. Volgens nationalistische berichten uit Taipen hebben eenheden van het vierde Chinese communistische leger, onder bevel van generaal Lin Pi-ao, drie steden, 80 km. ten Zuidwesten van Haihou, op het eiland Hainan bezet. Volgens vroegere inlichtingen wa ren de communisten Maandag met landingsoperaties op Hainan begon- OOK LUXEMBURG BEREHtBAAR MET BEWIJS VAN NEDERLANDSCHAP. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat van April af niet alleen voor België doch ook voor Luxem burg het bewijs van Nederdand- schap voldoende is. Terzake van verduistering van remborsementsgelden is aangehou den de expediteur W. A. van Z., 34 jaar, wonende te Noord wijk. Sedert Augustus 1948 verduisterde van Z. die onder de naam van „Firma Al kemade" een vrachtdienst tussen Den Haag, Noordwijk en Haarlem onderhield, gelden tot een totaal be drag van 3.000. U moet de weg met anderen delen. V mag niet met hun leven spelen! WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur.) TAMELIJK VEEL BEWOLKING Gedurende de nacht nog en kele opklaringen met in het Zuiden van het land hier en daar lichte nachtvorst. Morgen overdag: meest zwaar bewolkt met plaatselijk enige lichte re gen of motregen. Zwakke tot matige, later langs de Wadden- kust vrij krachtige geleidelijk meer naar West krimpende wind en iets minder koud dan van daag. UIT DE OMGEVING noordwijk Jongetje verdronken Gistermiddag is het 2 y.-jarig zoon tje van de heer G. v. O. in een on bewaakt ogenblik in de bij het huis gelegen vijver gevallen en jammer lijk verdronken. Passie-spel. Gisteravond werd voor een goed bezette zaal het Pas sie-spel gegeven „De Stem van Gol gotha" door het gezelschap Rien Nout en Cees Griffioen, voordracht, Tilly v. d. Werf, mezzo-sopraan en "Theo Weibrink, begeleiding. Het ge heel werd op buitengewoon goede wijze vertolkt en heeft de aanwezi gen tot verdieping gebracht bij het overdenken van het lijden van Hem, in Wiens bitter lijden al het mense lijk verdriet wordt opgelost en dat allen een zoete bron van blijheid en vertrouwen schenkt. Het was een mooie en stichtende avond in deze tijd van boete en overweging. De avond ging uit van de Maria-congre- gatie. noord wijkerhout De Oostenrijkse School. De acht- klassige houten Oostenrijkse school, welke gebouwd wordt in het uitbrei dingsplan Boekhorst, is bijna onder de kap. De bouw vordert onder des kundige leiding zeer vlot. oegstgeest INSTALLATIE BURGEMEESTER DU BOEUFF De installatie van de heer H. L. du Boeuff als burgemeester van Oegst- geest zal plaats hebben op 21 April a.s„ Woensdagmorgen a.s. zal de heer Du Boeuff te 10 uur op het gemeen tehuis een bezoek van kennismaking brengen. AUTO IN SLOOT GEREDEN. Op de Rijksweg bij deze gemeen te is gistermorgen een personen auto, bestuurd door J. K. uit Hilver sum, in botsing gekomen met een vrachtauto met oplegger, die de En- degeesterstraatweg wilde inslaan. Beide' voertuigen kwamen uit de richting' Amsterdam. De personen auto reed na de botsing door de heg en kwam via het rijwielpad in een sloot terecht. De bestuurder kreeg geen letsel. Zijn medeinzittende, mevr. C. H.-R. uit Amsterdam, is met vrij ernstige verwondingen naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden ge bracht. De auto is zwaar beschadigd. Voor het candidaats-examen ci viel ingenieur is geslaagd de heer P. H. Simon Thomas. De Britse ambassadeur zal mor gen onderscheidingen uitreiken. Ka pitein G. de Stoppelaar zal de Bri tish Empire medal" (civiel) ontvan gen. 201HNAAL GEEF ZE DE RUIMTE! Dit moet de gedachte geweest zijn, die de heer Wilmer z.g. bezielde, toen wij kort voor zijn overlijden een onderhoud met hem mochten hebben over de-stem-der jongeren- in-de-krant. Tot nog toe weerklonk deze stem via „De Vlammenwerper0, het Leidse jongerenblad onder auspiciën van de Katholieke Jeugdraad. Doch op gezette tijden moeten de bakens verzet worden, meegroeien heet dat. Dit geldt zeker voor de jeugdbewe ging. Zo blijft het fris. Kort gezegd: bij de ingang van de 5e jaargang van „De Vlammenwerper" moest het eens over een andere, een betere, boeg, gegooid worden. En die betere boeg was o.i. „De Leidse Courant" met haar veel gro tere actie-radius, terwijl ook de ver hoogde actualiteit dagblad tegen over maandblad zwaar gewicht in de schaal legde. Wij zijn gaan pra ten enkregen „de ruimte". Eventueel zelfs dagelijks, waarvoor we zeer erkentelijk waren. Laten we nu die ruimte benutten. Hoe? De Jeugdraad zal bij vlagen iets van zijn bestaan laten horen. En hetzelfde wordt van alle jeugdorga nisaties verwacht. Wat? Er is plen ty: programma's, agenda's plannen, kronieken, verslagen, propaganda (geen advertenties) kunnen hier in beknopte vorm. indien mogelijk, da gelijks een plaatsje vinden. Ook voor de jongeren individueel bestaat er gelegenheid om hun hart te luch ten. Copy rechtstreeks naar Papen gracht 32. We hebben de ruimte, maak er gebruik van! KATHOLIEKE JEUGDRAAD VOOR LEIDEN. VACANTIE VREUGD VOOR DE JEUGD. Naar 't secretariaat verneemt be staat er bij groepen als welpen, gid sen e.d. belangstelling voor onze Palmpaasw^dstrijd. Wij juichen deelname van deze kant van harte toe, zouden dan wel gaarne vernemen, welke groepen meedoen, an zullen een groepsprijs beschikbaar stellen. Opgaven worden ingewacht op het secretariaat: Tiboel Siegenbeek- straat 14. voorhout Tafeltennis. Voor de tafelten nissport komt ook hier steeds meer belangstelling. In het Parochiehuis werd een wedstrijd gespeeld van de N.K.J.B. Voorhout tegen de Jonge Mannenvereniging uit Sassenheim. Het was een return wedstrijd. In Sas senheim hadden de Voorhouters ver loren. Heden echter namen zij op overtuigende wijze revanche, zodat de uitgeloofde medaille in Voorhout bleef. De uitslagen waren: Th. Ruigrok N. v. d. Berg 21—16 21—14, K. Bel— K. Gordijn 21—18 21—17, A. Hoek— D. v. d Vlugt 21—12 21—15, N. Dijs- selbloemG. Bergman 1821 22 20 2624, W. PrinsP. v. d. Zwet 21—15 15—21 15—21. voorschoten Derde praatavond. Gisteren op de derde parochiële praatavond in het Graalhuis sprak dr. Jos de Boer, de voorz. van de Bond van Grote gezinnen, over het onderwerp: Voor lichting aan de jeugd. Kap. R. H. M. Middelhoff sprak in zijn inleidend woord zijn vreugde uit over het feit, dat zovelen waren opgekomen, waaruit intense belang stelling blijkt voor dit soort avon den. In een aangename causerie ves tigde dr. Jos de Boer er de aandacht op, dat de ouders onvervangbaar zijn bij de voorlichting van de jeugd. Zij zijn de aangewezen personen, om cp het meest geschikte ogenblik voorlichting te geven. MARKTBERICHTEN GOUDA, 30 Maart. Kaas. Aan voer 58 partijen. Prijzen: 1ste soort 1.78—1.87, 2e soort 1.70—1-77 per kg. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN, 29 Maart Bloemen. Rose Copland 2846 ct, v. d Eerden 2642 cent. Golden Harvest 2241 cent. White Sail 24 38 cent. Moederdag 2640 cent, Uto pia 30—36 cent. Piccadilly 2943 cent. E. Eddy 2034 cent, Aviateur 30—37 cent, Cordell Huil 28—35 cent W. Pitt 2638 cent. Sunburst 3542 cent, Bartigon 1835 cent, Sonja 20 27 cent. Olympiade 2334 cent, Crown Imperial 1928 cent, Zenober 1826 cent. All Bright 20—33 cent. White Virgine 3340 cent, Scarlet Admiraal 2127 cente Rijnland 20 29 cent, Bandoeng 1927 cent. Wal street 3035 cent, Grand Due 2646 cent. Rose Bella 3643 cent. Theems 3843 cent, Dubbele Tulpen 1941 cent, Narcissen 726 cent.e Fresia's I 4580.cent, idem II 1842 cent. Anemonen 2232 cent, Blauwe Druif jes 811 cent

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2