Nieuwe nederlaag van Manchester Liverpool in de Cup-finale Nieuw Nederl. record 3x100 m. wisselslag Blauw Zwart versloeg ook Cromvliet SJ.C. won ternauwernood van B.S.M. Sport in 't kort LEIDSCHE VOETBALBOND MAANDAG 27 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA Van de Engelse velden Tottenham op de drem pel der eerste klasse Voor de tweede maal binnen acht dagen heeft Arsenal de oude stelre gel bevestigd, dat een wedstrijd pas 19 beslist wanneer het eindsignaal heeft geklonken. Werd verleden week Zaterdag in de halve Cup-finale te gen Chelsea een 20 achterstand tot een gelijk spel opgehaald, in de wedstrijd tegen Fulham wist rechts buiten Cox een half uur na rust de gelijkmaker te scoren. De meest opvallende resultaten van de in de eerste divisie gespeelde wedstrijden waren de nederlagen van de beide leiders Manchester United en Blackpool Manchester United moest het tegen Huddersfield zonder zijn midvoor Rowléy stellen. Zijn plaats werd ingenomen door de veel zijdige aanvoerder van de United: Carey. Een succes werd dit optreden van Carey als aanvalsleider niet, hoewed Manchester bij de rust met 10 de leiding had. Na de hervat ting kwam Huddersfield echter zo sterk opzetten, dat Mancnester ten slotte met 31 werd verslagen. Blackpool ontkwam op eigen ter rein tegen de hekkesluiter Birming ham ternauwernood aan 'n nederlaag Het was een wedstrijd, waarin Bir mingham veel tegenslag ondervond. De ploeg kwam reeds met enkele in vallers op het veld, waardoor in een ongewone opstelling moet worden ge speeld. Tot overmaat van ramp liep rechtsbinnen Dorman een hersen schudding op. Dit gebeurde enkele minuten na de hervatting toen Bir mingham met 10 de leiding had. Toch slaagde de ploeg er in met tien man stand te houden, doch enkele ogenblikken voor het eindsignaal kon Mortensen met een kopbal gelijk maken. Het behaalde punt kwam Birmingham goed van pas. Voor het eerst sedert September heeft het team de onderste plaats van de ranglijst verlaten ten koste van Manchester City. dat nu een punt minder heeft. Intussen is de strijd om het kam pioenschap nog volkomen open. Manchester United leidt thans met 45 punten uit 35 wedstrijden. Black pool, dat twee wedstrijden minder heeft staat met 42 punten op de 2de plaats, gevolgd door Sunderland, dat eveneens 42 punten heeft, doch 34 wedstrijden heeft gespeeld. Liverpool Portsmouth en Wolverhampton de len de vierde plaats met elk 41 pun ten uit 34. In de tweede divisie was Totten- ham Hotspur weer eens ouderwets in vorm. Met 41 werd West Ham Uni ted verslagen. Uit de resterende acht wedstrijden behoeven de Spurs slechts twee punten te behalen wil len zij zeker zyn van promotie naar de eerste divisie. Door het fraaie doel gemiddelde zal één punt waar schijnlijk genoeg zijn. De beide clubs uit Sheffield, de Wednesday en de United zijn de gegadigden voor, de tweede promotieplaats. Brentford, de tegenstander van het voorlopig Ned. elftal a.s. Woensdag te Rotterdam, won met 2O-van Co ventry City. Coventry en Plymouth zjjn in de tweede divisie de dragers van de rode lantaarn geworden. De uitslagen zijn: Eerste divisie: Aston VillaBurn- Iev 01; BlackpoolBirmingham City 11: Charlton Athletic—Sun derland 22: FulhamArsenal 22: Huddersfield TownManchester Uni ted 31: MiddlesbroughDerby County 31: Newcastle UnitedBol ton Wanderers 31: Portmouth Chelsea 40; Wolverhampton Wan derers—Stoke City 21. Tweede divisie: Blackburn Rovers A. S. C.—LISSE 2—Z- De spanning, waarin de rood-zwar- ten de afgelopen weken hebben ver keerd, blijkt te zwaar geweest te zyn. Dit kwam vooral tot uiting in de eerste helft. Het tempo was traag, het ingrijpen somtijds onzeker, zo dat het begin al aanstonds sombere perspectieven opende. A-S.C. wis pelturig als zij zich dit seizoen ge draagt. nam echter tegen de ver wachting in de leiding door Stol na een zestal minuten (10) En on danks de matheid, die aan het spel der thuisclub weinig aanzien gaj, heeft A.S.C. toch prachtkansen op de volle winst gehad. Maar juist nu we een „geladen" elftal dachten aan te treffen, gingen de fraaiste kansen door te traag reageren verloren. De tweede helft was nauwelijks begonnen of Lisse mocht een straf schop nemen. Rood-zwart bofte, want de fraai geplaatste bal sprong van de binnenkant der paal met veel effect uit het doel. A-S.C. zag echter het gevaar nog niet, terwijl Lisse daarentegen steeds agressiever ging optreden. En de gelijkmaker moest komen. Van Nierop, die in vele situaties redding had gebracht zijn kopwerk viel op speelde een bal op de voet van de Lisse-ldnks- binnen, een pass langs bet door Schalks verlaten doel volgde en de rechtsbinnen, die voor zyn elftal bergen werk verzette, scoorde (11) En nog bleek het rood-zwart niet mo gelijk de bakens te verzetten. Het was Lisse. dat de toon aangaf. Haar spel was zeker niet van kwaliteit, maar het enthousiasme won het van de techniek der thuisclub. Het werd zelfs 12- Er was toen misschien nog een tiental minuten te spelen. Toen eerst ontwaakte rood-zwart en bleek wat deze ploeg toch vermag wanneer het heilig vuur gaat mee spreken. Een belegering van het Lisse-doel werd het. Enige corners leverden geen resultaat. Eerst de laat ste minuut bracht de zo begeerde gelijkmaker voor de A.S.C.'ers. Een afgeslagen corner werd enige malen voor de doelmond geplaatst en plot- s?l»ng kon Stol opspringend het leer O»-'zip'ijk hard tussen de armen van 5tr* doelman doorjagen. Luton Town 0—0; Bradford- Queen Park Rangers 10; Brent ford—Coventry City 20; Bury— Sheffield United 15; Cardiff City Barnsley 30; ChesterfieldPres ton North End 2—4); Hull City- Southampton 12; Leicester City Grimsby Town 10; Plymouth Ar- gyleSwansea Town 01; Sheffield Wednesday—Deeds United 5-*2; Tot tenham HotspurWest Ham United 4—1. 2-0 Zege op Everton In de halve finale van de Cup heeft Liverpool te Manchester een Z--0 overwinning behaald op Ever- ton, nadat de rust met 10 was in gegaan. Op 29 April zal in Wembley de finale worden gespeeld tussen Arse nal en Liverpool. Het is de eerste maal sinds 1914, toen van Burnley werd verloren, dat Liverpool zich in de finale van de cup heeft geplaatst. Tegen het spel van .de Liverpool-middenvoor Stub- bins en de vleugelspelers, de Schotse internationaal Liddell en Payne kon de verdediging van Everton het niet bolwerken. Gedurende een lange periode van de tweede helft moest het gehele elftal van Everton in teruggetrokken positie opereren. In tegenstelling hiermee hadden de achterspelers van Liverpool, Lem- bert en Spicer, spil Jones en doel- man-Sidlow in deze periode niets te doen. Het eerste doelpunt werd door de linkshalf Paisley gescoord na 25 Een ploeg van de Robben, be staande uit Arons, Hans Kelder en Nico van Vliet, heeft tijdens wed strijden die de Amsterdamse zwem club ZAR in het Sportfondsenbad west te Amsterdam organiseerde, het Nederlands record op de 3x100 meter wisselslag estaffette heren ver beterd. Dit record stond sinds 25 Februari jl. op naam van Aegir (Eindhoven), dat in Amersfoort een tijd van 3 min. 35.2 sec. noteerde. De Robben noteerde gistermiddag de uitstekende tijd van 3 min. 31.3 sec. De diie tijd waarnemers, de he ren Planjer, Armbrust en Hordijk, hadden respectievelijk 3.31.3, 3.31.1 en 3.31.3 afgedrukt, zodat de tijd 3 min. 31.3 als nieuw record werd ge boekt Ook de tweede aankomende ploeg, 'die van het IJ, met de Groot, Wie- ring en Dikstaal, bleef met een tijd van 3 min. 32.6 sec. nog ver onder het oude record van Aegir. Herbert Klein te Dusseldorf even aarde het Europees record 200 meter schoolslag door deze afstand af te i leggen in 2 min. 34.5 sec. Op 10 Dec. j van het vorig jaar had dezelfde zwemmer te Heidelberg reeds deze tijd genoteerd, waarmede hij het re cord van Walterklinge (2 min. 35.5 sec.) met 0.8 sec. had verbeterd. minuten spelen, terwijl Liddell in de 62e minuut de bal wederom in het doel van Everton deponeerde uit een fraai aangegeven pass van de rechts binnen Baron. De verdediging van Everton pro testeerde tegen dit doelpunt, aange zien de bal naar hun mening reeds de achterlijn was gepasseerd voor Baron voorzette doch de scheidsrech ter wees onverbiddelijk naar het Slechts een benauwde zege na de rust bevochten uit een 0—1 ach terstand heeft Blauw-Zwart gis termiddag op eigen terrein weten te behalen tegen Cromvliet, dat met hand en tand verdedigde om het de gradatie-gevaar te ontlopen. Blauw-Zwart speelde in de eerste helft met de wind in de rug. Van overwicht der thuisclub was geen sprake. Na een kwartier brak Wils door, liet de bal driemaal op zijn hoofd dan sen en schoot toen naast. Haas de Haagse grensrechter appeleerde voor hands en de scheidsrechter keurde het fraaie doelpunt af. Tien minu ten later schoot Wils na goed samen spel met C. Ruigrok net over. Na 35 minuten was het P. v. Rhijn, die een opgelegde kans miste. Een viertal corners op het Haagse doel leverde niets op. Twee minuten voor de rust namen de Hagenaars de leiding, toen hun rechtsbuiten alleen op het Wassenaarse doel afstormde en kee per D. v. Leeuwen onhoudbaar werd gepasseerd (0—1). De tweede helft werd door menig Blauw-Zwart supporter met een bang hart tegemoet .gezien. Maar vanaf de aftrap kwam de bal via C. Ruigrok fraai voor het doel. Wils sprong er op af en in him ijver om deze gevaarlijke midvoor de bal af handig te maken werkten de twee backs het leer zelf over de lijn (1-1) Twee minuten later bracht aan de andere kant een corner een spannen de situatie, die echter op niets uit liep. En weer twee minuten later kreeg P. v. Rhijn even buiten het straf schopgebied een vrije trap te nemen die door een der Haagse achterspe lers met de hand werd gestopt.. Het ontging de scheidsrechter en Blauw- Zwart ontging de strafschop waarop het recht had. Kort daarna wist D. v. Leeuwen aan een gevaarlijke situatie voor het Blauw-Zwart doel een eind te ma ken ten koste van een corner die echter niets opleverde. Na 27 min. benutte Wils een voorzet van P. v. Rhijn en gaf hij zijn club de leiding (21). Nadat kort daarop de Crom- vliet-doelman een hard schot van P. v. Rhijn keurig stopte liet ook D. v. Leeuwen zioh er zijn beste kans zien door een lage bal uit zijn doel te duiken. In de 30e minuut kroop het Haagse doel door het oog van de naald toen Wils alleen op het doel afrende, maar zijn schot tegen de voet van de keeper kwam. Er volgde nog verscheidene ge vaarlijke Cromvliet-aanvallen. Kort voor het einde werd er in de Crom- vliet-defensie weer hands gemaakt; P. v. Rijn verpingelde nog een fraaie kans en ook het Blauw-Zwart doel ontkwam nog aan een zeer hache lijke situatie waarin resp. de voor kant en de bovenkant van de lat redding bracht. De stand bleef onge wijzigd. LUGDUNUM—DUNO 4—1 Opnieuw hebben onze stadgenoten met flinke cijfers gewonnen en ze ker niet over een ploeg, die zich zon der meer gewonnen gaf. Voor 'rust was het een strijd met wisselende kansen, zonder de nodige schotvaar- öigheid om een meerderheid in doel punten uit te drukken. Ondanks vele fraaie aanvallen van de thuisclub wist de Haagse achterhoede tot de rust de stand te houden. In de tweede helft een Duno, dat zich voor rust wellicht iets te veel had gegeven, waardoor groen-wit overwegend sterker werd. Na een kwartier gaf Verhoeven uit een strafschop groen-wit een 10 voor sprong terwijl enkele minuten later Redel deze voorsprong wist te ver groten (20). Bij een misverstand in de groen-wit achterhoede èen goe de kans voor Duno en met een straf schot werd het 21. Een kwar tier voor het einde herkreeg de thuisclub zijn schotvaardigheid eri met doelpunten van Verhoeven en Quist werd de eindstand 41. ALPHEN—R K. A. V. V. 0—0. Opnieuw heeft Alphen ^en gelijk spel weten te behalen, dit keer tegen het bezoekende R.K.A.V.V- Dat geen van beide voo-hoede's heeft weten te scoren pleit wel voor de verdedi gingen, die dan ook zov/el bij Alphen als bii R.K-A.V V er prima in wa ren- Met het behaalde geliike snel kunnen beide Dartijen tevreden zijn. Reeds in de eerste minuut suisde een keiharde kogel van Tuinenburg. die nu de middenvoorplaats bezette, juist over de lat en dit deed het beste verwachten. Aan de andere kant moest Goedhart tonen wat hij waard is en dat dit niet weinig is. bleek al sDoedig Enkele prachtige cafe's werden ckw hem verrirfV en daarmede evenveel kansen aan R.K. A.VV- ontnomen. Ook in de tweede helft hebben geen van beide partijen kans gezien ook maar eenmaal de bal achter de doelverdediger in het net te kriigen, wel kreeg Baltes tot twee maal toe goede kansen daar voor maar zii waren voor hem blijk baar te moeilijk. S. O- A.—ALPHIA 1—5. Dank zij een 51 overwinning op SOA heeft het eerste elftal van Al- phia zich definitief in veiligheid ge steld. Alphia heeft er bliikbaar zin in, want reeds vanaf de aftrao wo-dt in een bijzonder hoog tempo ge speeld. waartegen de defensie der tegsnpa-tü niets anders weet te stel. len dan ae buitenspelval. Toch weet de Jong uit een goede voorzet van Bezemer de score te openen (0-1 Door een misverstand in de Alohia- achterhoede moet Kramer tenslotte een kwartier voor de rust de bal uit het net halen (11). In de tweede helft komt Alphia eerst pas goed tos; keurig samenspe lend wordt de Haagse ploeg voor een zware opgaaf gesteld en als v. Rijs- dam het op zijn heupen krijgt en 12 scoort en Bezemer even later er 1—3 van kan maken gaat er ge gronde hoop ontstaan bij de Alohia- nen Rijsdam, die bijzonder goed on schot is deze middag, scoort 14 waarna tenslotte de stand nog op 1-^—5 gebracht wordt door dezelfde speler. De Alphenreserven hebben de moeilijke uitwedstrijd tegen «Wasse naar met 32 weten te winnen, na dat de rust met 13 voor de Alphe- naren was ingegaan. Doordat de Alohia-reserven ook van RMT n hebben verloren gaat het voor de Oranjehemden slecht uit zien Het werd nu 02 voor de Ha genaars. MOTORSPORT VOORJAARSRIT K. N. M. V. Onder gunstige weersomstandighe den werd de traditionele voorjaars- rit van de K.N.M.V. gereden. Er werd gestart bij hotel Lage Vuurse. Het parcours van 278 km, was uit- gezet over grotendeels onverharde i binnenwegen van de provincie Een taak, welke te gemakkelijk wordt opgevat, kan wel eens puzzles opleveren, alvorens men haar tot een goed einde heeft gebracht. Zo verginghet ook gisteren S.J.C. in de ontmoeting' te Bennebroek. Tech nisch was S.J.C. veel beter dan de tegenstanders, die echter van het be gin tot einde geweldig Hebben ge sjouwd, waartegenover S.J.C. over het algemeen niet doortastend ge noeg optrad, zodat het resultaat ten slotte een zeer benauwde overwin ning werd. Het begin van deze strijd was al zeer sensationeel, want in de eerste minuut wist P. Groenenwoud met een .goed schot reeds de leiding aan S.J.C. te geven (01). Vanaf de. aftrap stormen de B.S.M.'ers nu direct op het S.J.C. doel^af en bij een weifelen in de achterhoede van S. J.C. wisten de gastheren, toen het spel 3 min. oud was, reeds gelijk te maken (11). Een aardig gemoede lijk spelletjes wordt nu ontwikkeld echter met weinig spirit van de zijde De Jong biljartkampioen 38/2 Het eindresultaat van het te Gro ningen gespeelde tournooi om het biljertkampioenschap van Neder land 38/2 was, dat de Hagenaar de Jong beslag legde op de titel, hoe wel Kruythoff en Oosterhout hogere algemene gemiddelden bereikten. De uitslagen luiden: Wijnen 400 21 97 19.04 Wijdeveld 400 21 110 19.04 Kruythof 347 17 103 20 41 de Jong 400 17 112 23.52 Franken 400 10 209 40— Kastelijn 362 10 167 36.20 van Oosterhout 307 7 99 43.42 van Reyen 400 7 .186 57.14 de Jong 400 12 114 33.33 Wijdeveld 369 12 97 30.75 Kastelijn 400 9 170 44.44 Wijnen 400 9 119 44.44 Kruythof 400 5 212 80— van Oosterhout 291 5 115 58 20 Franken 259 16 108 16.18 van Reyen 400 16 108 25— Wijnen 316 19 80 16.63 Franken 400 19 131 21.05 Kastelijn 400 15 126 26 66 Wydeveld 193 15 62 12.86 Oosterhout 351 8 136 43.87 de Jong 400 8 192 50— Kruythof 400 13 98 30.76 van Reyen 400 13 76 30.76 De eindstand luidt: gew.p.brt.h.s.alg.gem. de Jong 6 95 192 28.93 Kruythof 4H 77 212 33.46 van Reyen 4x2 115 186 20.46 Oosterhout 4 75 142 33.94 Kastelijn 3K 96 212 26.45 Franken 3 90 209 23— Wijdeveld V/2 101 113 20.74 Wijnen 1 121 119 18.31 Utrecht en de Veluwe. Deze oriënte- ringsrit bevatte zoveel mogelijkhe den om strafpunten op te lopen, dat slechts 6 van de 111 gestarte deelne mers te Veenendael aankwamen met een blanco strafregister. Er waren 25 uitvallers. De officieuse uitsagen luiden: Se nioren tot 200 cc.: 1. Bestebreurtje (Barendrecht C. Z. 1 str.p. 2. Van Katwijk (Delft) C. Z. 3 str.p. 3. Haaker (Badhoevedorp) C. Z. str.pnt. Senioren boven 200 c.c.: 1., 2. en 3: Roest (Nieuwveen) B.S.A., Van der Sluis (Arnhem) Norton en Spieren burg (Alkmaar) B.S.A. 4 str.pnt. Politie en militairen: 1. Agent van Dijk (gem. pol., Amsterdam) Harley Davidson 0 str.pnt. Zijspan: 1. Agent Oomen ,gem. pol. Amsterdam) Harley 1 strf.pnt. Team-klassement: 1. C.Z.-team 10 strfp. 2. B.S.A.-team 14 strfpnt. van S.J.C. en het duurde 20 min. vorende G. Alkemade opnieuw w, te scoren (12) dank zij got doorzetten van deze speler. De S.* C.'ers waren over het algemeen ster ker, doch vonden tegenover zich een hard zwoegende ploeg en juist voor rust wordt hun werken beloond dooi de gelijkmaker (22). Na rust zien wij eenzelfde spel- beeld: S.J.C. steeds in de aanval, maar een verdediging met in uiter ste instantie de B.S.M.-keeper, die op hun qui vive waren. Na 16 min. spelen eenter moesten zij zwichten voor een hoog strak schot van C. v. d. Berg (23). De Bennebroekers krijgen nu harde noten te kraken en meerdere malen ontkomt hun doel op fortuinlijke wijze aan doorboring. Een zeer goed opgezette aanval be landde in hun doel, doch het doel punt werd niet toegekena, doordat een S.J.C.speler een moment hier voor een kleine overtreding had be gaan. Doordat S.J.C. alles op de aan val zette drongen zij nog al eens te ver op en dit werd hen 6 min. voor einde nu^diottig als B.S.M. met een verre pass door weet te breken en de gelijkmaker deponeerde (33). Het resterende gedeelte van deze zeer gemoedelijke ontmoeting was een en al aanval van S.J.C., waaruit P. Vink tenslotte de stand op 34 bracht en S.J.C. slechts een benauwde zege be haalde. De S.J.C.-réserven wonnen met 1—0 van H.V.V. II. In het vernieuwde tennispark van het Olympisch Stadion te Am sterdam won Krijt van Rinkel met 63, 1416, 62. In het dubbelspel wonnen Krijt en Holst met 6—4, 46, 64 van Rinkel en Van Gas- selt. De heren rockey-wedstrijd Enge landWales, te Boruemouth eindig de in een 4—0 overwinning voor En geland. De dames-hockeywedstrijd tus sen Ierland en Engeland te Belfast eindigde in een 53 overwinning voor Ierland. De rugby-wedstrijd tussen Wa les en Frankrijk te Cardiff, leverde een 210 overwinning voor Wales op. De rust ging met 50 in. De wereldkampioenschappen schermen 1951 worden te Stockholm gehouden. De Hongaarse Zwembond heeft een verklaring afgelegd, waarin wordt medegedeeld, dat geen Hon gaarse zwemsters en zwemmers zul len deelnemen aan de Europese zwemkampioenschappen, welke in Augustus van dit jaar te Wenen wor den gehouden. Naar bekend had het bestuur van de Europese Zwemliga enige tijd geleden besloten de Euro pese kampioenschappen niet te Boe dapest te doen houden, aangezien niet voldoende garanties konden •worden gegeven, dat alle bij de Liga aangesloten bonden ook inderdaad in staat zouden worden gesteld aan de kampioenschappen deel te nemen. Toen is voor Boedapest Wenen in de plaats gekomen. De Belg Theys won te Boitsfort bij Brussel de internationale cross uit een veld, waaraan vele nationali teiten deeelnamen. Lataster (Avon, Heerlen) was de eerste Nederlan der op de 30e plaats. Agnes de Vries uit Den Haag won te Amsterdam het floretkam pioenschap dames van Nederland. De rugbywedstrijd Nederland België werd met 53 door de Bel gen gewonnen. Mevr. D. Krulvan der Nolk van Gogh (Donar, Den Haag) pro longeerde haar kampioenstitel bij de te Zwole gehouden nationale turn- kampioenschappen voor dames. Uitslagen van Zondag IA: Altlor 1Foreholte 1 24, Meerburg 1Rijpweter. 1 5—1, Leid- se B. 1Morschkw. 51, Or. Gr. 1- Alph. B. 1 5—1. IB: St Bern. 1—DOSR 1 0—1, Kagia 1—ZLC 1 2—3, Stompw. B. 1- Warmunda 1 23. IB: Weter. B. 1—VVLV 1 1—2. IC: ASC 3LFC 3 1—1, Docos 2— Teylingen 2 21, Lugd-un. 4DOSR 2 0—1, UVS 5—Roodenb. 3 7—2, 1D: Lisse 2—ASC 4 4—0, LFC 4— WLV 2 1—2. 2A: Hazersw. 1UDO 1 01, KRV 1Rouwkoop 2 11, Lugdun. 6LDWS 2 1—4), VNL 1—Lisse 3 0—2. 2B: LFC 5—DOSR 3 3—2, UVS 6— Meerburg 2 21, ASC 5Foreholte 2 1—1. 2C: Altior 2—WLV 2 1—2, WSB 3—Or Gr. 2 3—3. 3A: LDWS 3—SJZ 2 3—2, Teylin gen 3Roodenb. 6 32, Lisse 4 AZL 2 2—1. 3B: DOSR 4—Lugdun. 9 0—0, Ka gia 2Foreh. 3 01, Leidse B. 2 Alph. B. 3 00, Stompw. B. 2Roo denb. 7 1—1. 3D: Alphia 5Docos 4 30, LDWS 4Rijpweter. 3 40. 4B: Lugdun. 11—LDWS 5 1—5, Or. Gr. 4—DOSR 5 afgek.; UVS 9— St. Bern. 2 31. 4C: Foreholte 4Teyling. .4 23, ZLC 4—UVS 10 2—0, UDO 3—St. Bern. 4 2—0. Junioren D: Foreholte ALisse A 2—4. WLV A—KRV A 3—0, WSB ASJC A 3—0. E: Altior A—Weter. B. B 1—1, St. Bern. A—MMO A 4^-1, DOSR A— Docos A 11, Meerburg AVNL A 6—2. F: Teyling. C—WSB B 0—0, Fo reh. BTeyling. B 11. G: Docos B—WLV B 1—1, DOSR B—VVOA A 2—2, Weter. B. B— Rljpwet A 11, Stompw. B. A SJZ A 7—0. H: Docos C—DOSR C 1—0. I: WSB C—SJC C 2—3, St. Bern. Uitslagen van Zaterdag Adspiranten h: MMO aMeerburg a 1—2, Weter. B. a—DOSR a 1—4, SJZ aRijpweter. a 40. i: Foreholte aTeylingen a 50. j: Docos b—VNL a 0—3. DOSR b- Docos c 1—2, VVLV bSt. Bern, a 41, UDO aSJC b (Zondag) 21. k; Docos eWSB b 09, Lisse b—KRV a 0—1. Wet. Boys I—VVLV I 1—2 Het zag er aanvankelijk niet erg roos kleurig uit voor WLV want, niet tegenstaande haar technisch over wicht, gaf de geheel gewijzigde op stelling van Wet Boys aan WLV toch zoveel werk. dat zij geenszins een veldoverwicht wisten te verkrij gen. Na 25 min. spelen was een mis verstand in de WLV-achterhoede oorzaak dat G. Kortekaas keeper Stikvoort wist te verrassen. (10). Jammer voor V.V.L.V. dat een door haar ingeschoten bal, door een ope ning in het net verdween en de scheidsrechter deed vermoeden, dat de bal achter was gegaan. Na rust was de ergste aanval voor WLV maar de Wet. Boys-achterhoede was paraat. Ook Wet Boys krijgt enkele goede kansen voor doel, maar haar voorhoede is te onproductief V.V.L.V. ziet het gevaar van een ne derlaag blijkbaar in, want zij be gint een groter offensief te ont plooien. De Boys moeten nu alle krachten inspannen om de VVLV- stormloop het hoofd te bieden. Een schot van Stikvoort stuit via de lat het veld weer in. Direct hierop krijgt P. v. d. Berg de bal goed aangegeven en onhoudbaar weet hij de keeper te passeren (11). VVLV ruikt nu de overwinning. 4 Min. voor het einde is het Jac v. d. Berg. die de bal in ge heel vrije positie krijgt toegespeeld, by de hem op een presenteerblaad je aangeboden kans onhoudbaar in schiet (21). St Bernardus D.O.S.R. 01. Eén doelpunt was het resultaat van 90 minuten zwaar ploeteren door twee clubs, die alles op alles zetten, om de zege uit het vuur te slepen. De D.O.S.R.-mannen hebbei) onder vonden, dat de Rijndijkers de laatste wedstrijden uit een ander vaatje zijn gaan tappen, want met uiterste in spanning moest de zege voor R'veen worden bevochten. Technisch beter, gelukte het de Veenders niet St. Ber nardus te overrompelen. De verde diging van de thuisclub weerde zich met groot enthousiasme en met gro te bekwaamheid. Vooral doelman v. d. Berg was in uitstekende vorm. Voor de rust ging de strijd gelijk op. Bij iedere stranding van D.O.S.R. trok telkens weer de St. Bern.-voor- hoede met bruisende aanvalsdrift naar voren en in die branding was het geregeld keeper v. d. Tang, die redding bracht. Na de rust opnieuw hetzelfde boeiende spel, met beide parten om beurten in de aanval. Plots scheen DOSR te beseffen, dat haar kampioenschap in gevaar kon komen. De gasten zetten alle zeilen bij en eindelijk na 15 minuten spelen kreeg J. v .d. Tang een kans, welke hij prompt benutte en onhoudbaar voor doelman v. d. Berg inschoot 01. Op nieuw toog St. Bern. ten aanval, maar de zo verdiende gelijkmaker bleef uit. Stompw. BoysWarmunda 23 Na 9% minuut heeft St. Boys succes. De midvoor krijgt een bal toege speeld en schiet onhoudbaar in. Daarna een gelijk opgaand spel met open aanvallen aan beide zijden Na 25 minuten ziet de midvooj; van de Boys kans zijn 2e doelpunt te scoren. Na aftrap na het 2e doelpunt is er een goed staaltje voetbal te zien. Een der voor waar tsen van Warmun da neemt de bal direct mee en pas seert enige spelers. Zijn schot wordt echter goed gestopt door doelman Hagen. Kort daarop moet hij echter zwichten en is het 21. Even daarna maakt de R.-back van Stomw. Boys hands in het strafschopgebied. Met een prachtige sprong weet de St. B.- doelman de penalty te houden. Vlak voor de rust komt het tweede War- munda-doelpunt door een misver stand. De 2e helft is St. Boys over het algemeen iets in de meerderheid geweest, doch de voorhoede miste in deze helft juist datgene, wat tegen de stug verdedigende tegenstanders nodig was, n.l. snelle verrassende aanvallen. Na een kwartier kan Warmunda de leiding nemen, door een kleine weifeling in de St. B.-ach- terhoede, waardoor een combinatie van rechts bekroond werd met een doelpunt van rechts. Wat St. Boys hierna ook nog probeert de gelijk maker komt niet meer. St. Boys 2Roodenburg 7 11; St. Boys A—SJZ A 7—0. KRVRouwkoop 2 11 Bij één der goede KRV-aanvallen, die men grotendeels alleen vóór de rust zag, kopte linksbuiten L. Vreeburg in uit een voorzet van de r.-buiten. (10) Tot rust wist KRV deze voorsorong te handhaven, hoewel de R'koop- voorhoede het de verdediging danig lastig maakte. Enige malen w^s het alleen nog keeper v. Paridon, die ge passeerd moest worden, maar zijn tijdig uitlopen voorkwam onheil. Na de thee een afwisselend rommelig spel en of dit nog niet genoeg was. kwam na de 2 ballen, die hun „asem" kwyt waren de derde bal niet in het kanaal maar nu zelfs in de vijver te recht! Een kwartier voor het einde gelukte het Rouwkoop óók eens bin nen de palen te schieten i.p.v. er naast, of zoals 2 keren voor kwam tegen de paal De bal werd namelijk bij een lage voorzet van de Rouwkoop r.-buiten niet weggewerkt en vlak voor de keeper wordt inge schoten 11. Met deze stand kwam het einde nadat het Rouwkoop-doel nog éénmaal aan doorboring ont snapte. AltiorForeholte 2i. Fore holte trapt af en na enig heen en weer getrap komt de eerste aanval van Foreholte, welke besloten wordt met een schot dat achter het Altior- doel beland In het volgende kwar tier verschillende aanvallen over en weer. Een corner wordt door Altior geforcee-d en deze komt scherp voor doel, waardoor niet een mooie kop bal de Altior rechtsbuiten zijn club de leiding geeft (10) Dan breekt Foreholte echter door en spoedig ligt de gelijkmaker achter de Altior-kee- per (11)- Weer aanvallen ovtr en weer. Foreholte weet de stand ap te voeren tot 12 en later zelfs tot 13. Een overtreding van een Foreholte- speler en de scheidsrechter geeft een strafschop welke Altior omzet in een doelpunt (23). Na de hervat ting komt Altior opzetten. Een doel punt wordt geannuleerd. Foreholte weet na 20 minuten sipelens nog een maal te doelpunten-(24), waarmede de overwinning veilig gesteld is voor Foreholte. WSEGDS 50 Gedurende de eerste helft van deze wedstrijd is GDS vrijwel voortdurend in de meerderheid geweest. Keer op keer werd het WSE-doel belaagd, doch de schoten belandden nog al eens tegen de staander of de lat. Het pleit echter toch niet voor de GDS-aanval dat zii de kansen niet beter wist te benutten, omdat het alles te lang duurde meestal. De enkele uitvallen van WSC waren niet van gevaar ont bloot. doch de GDS-achterhoede wist voorlopig dit gevaar te keren Een der doorbraken werd haar echter noodlottig. De linksbuiten van WSE kreeg de bal toegespeeld en wist met een harde schuiver de score te ope nen 10. Na de hervatting verflauwde het spel zienderogen. WSE wist hiervan te profiteren en na 10 minuten was ce stand 20 Bij vlagen lukte het nog wel eens bij GDS. doch WSE speelde met deze 20 voorsprong duidelijk op safpty-first. Toch hield GDS nog enige tijd stand maar toen na 37 minuten spelen WSE er 30 van maakte was het met GDS ge daan. Voor de scheidsrechter het einde floot verdween de bal nog twee maal in de touwen. GDS 3RVC 2 0—7; GDS 4—Donk 6 16; Jun. Boskoop AGDS 02; GDS bBodegraven b 50; Wad- dinxveen dGDS c 33.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6