De verzorging en opvoeding van pleegkinderen ffieiuandewi# „^Keukenhof," De moord nabij Nieuwkoop voor de rechtbank V&cjawit in Indonesië VRIJDAG 24 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT BERSTE BLAD PAGINA 1 Een beter toezicht in 't verschiet Het mag genoegzaam bekend wor den geacht, dat de zogenaamde on gecontroleerde verplegingen waar- by minderjarigen door nun natuur lijke verzorgers ter verzorging en opvoeding aan derden worden toe vertrouwd, zonder voorafgaande in menging van of daaropvolgende con trole door een overheidsorgaan herhaaldelijk tot misstanden aanlei ding hebben gegeven en geven, zo dat de wenselijkheid van een wette lijke voorziening wel geen nader betoog behoeft. Met deze woorden leidt de rege ring het wetsontwerp betreffende toezicht op de verzorging en opvoe ding van pleegkinderen bij de Twee de Kamer in, nadat zij vastgesteld heeft, dat in de kringen der kinder bescherming reeds sedert vele jaren behoefte gevoeld wordt aan een wettelijke regeling op dit gebied. In het bijzonder vragen onwettige kinderen de aandacht. Zij worden vaak, aldus de memorie van toelich ting, op ondoordachte wijze en on nodig aan pleegouders afgestaan. Nu het burgerlijk kinderrecht gewijzigd MINISTERS EN HOGE COMMIS SARIS TE DJAKARTA AANGEKOMEN De ministers Van Maarseveen en Lieftinck en de Indonesische Hoge Commissaris, mr. Roem, zijn heden op het vliegveld Kemajoran aange komen. Het gezelschap werd afge haald door premier Hatta, de minis ters Sjafruddin, Djuanda en de sul tan van Djogja, en vele andere auto riteiten. De sultan van Djogja deelde aan Aneta mede, dat de journalist Rit- man en vele andere Nederlanders de volgende week zouden worden vrijgelaten. Minister Van Maarseveen ver klaarde nog, dat, indien Westerling naar Nederland werd gezonden, de Nederlandse regering hem zou ar resteren en in het openbaar zou ver volgen. Ondernemingen helpen huizenbouw Aan het eind van de gisteravond gehouden raadsvergadering deelde de burgemeester mee, dat het ge meentebestuur een plan voor de bouw van tachtig woningen bij de bevoegde autoriteiten heeft inge diend, waarvoor vijf plaatselijke in dustrieën samen f 1.000 per woning, in totaal dus f 80.000 a fonds perdu beschikbaar heeft gesteld. Voor zo ver bekend is dit de eerste keer dat door ondernemingen ten behoeve van de huisvesting van hun werk nemers een dergelijke medewerking wordt verleend. De bedoelde onder nemingen zijn: de Ned. Linoleum- fabriek Krommenie, de Ver. Blikfa- brieken, de N.V. Weverijen van de firma van Leijden, "de fa. Kaars Sij- pesteyn (brandslangenfabriek) en de N.V. Leguit '(meubelfabriek) Aetherklanken ZATERDAG 25 MAART HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.18 Gram muziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.18 Orgelspel. 8.40 Grain.muziek. (9.30- 9.35 waterstanden). 10.00 Medische causerie. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Radiofeuilleton. 10.35 Voor de arbei ders in de continubedrijven. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.00 Dansmu ziek. 12.30 Mededelingen. 12.33 Gra mofoonmuziek. 12.55 Kalender. 13.00 -Nieuws. 13.15 Promenade orkest en solist. 14.00 Voor de jeugd. 14.20 Po- litiekapel. 15.00 Boekbespreking 15.15 Kamerorkest. 16.00 „Van de wieg tot het graf", causerie. 16.15 Amateursuitzending. 16.45 Sport- praatje. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Populaire muziek. 19.00 Artis tieke staalkaart. 19.30 Bijbellezing. 19.45 „Passepartout", causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.12 Vara-varia. 20.15 Parijse muziek. 20.42 Vara feestvaria. 20.45 Geva rieerd programma. 21.45 Socialis tisch commentaar. 22.00 Sèxtet. 22.25 „Onder de pannen", hoorspel. 22,40 Accordeonmuziek. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 298 M. 7.00—24.00 KRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Morgengebed en liturgische kalen der. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuziek 8.25 Hoog mis. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Gramofoon muziek. 1.00 Voor de zieken. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Angelus. 12.03 Muziek. (12.30—12.33 medede lingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katholiek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.00 Orgelspel. 14.20 Engelse les. 14.40 Metropole orkest en solisten. 15.30 Kroniek van lette ren en kunsten. 16.05 Pianorecital. 16.30 „De schoonheid van het Gre goriaans". 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Reportage. 18.07 Pianospel. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws 19.15 Actualiteiten. 20.05 De gewone man enz. 20.12 Gramofoonmuziek. 20.15 „Lichtbaken". 20.40 Gramo foonmuziek. 20.43 „Steek eens op heren". 21.00 Orkesten-parade. 21.30 Kon Tiki", radiofeuilleton. 21.55 Orkesten parade. 22.25 Puzzle. 22.35 Westindisch commentaar. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Maas trichts stedelijk orkest. is. mag worden aangenomen, dat de thans voorgestelde wettelijke rege ling krachtige steun zal verlenen aan de instellingen welke zich de zorg voor de ongehuwde moeder en haar kind aantrekken. De ministers van justitie, van so ciale zaken en van binnenlandse za ken achten het wenselijk, dat het toezicht in handen komt van een ge decentraliseerd werkend, doch cen traal geleid gezag. In het wetsontwerp is daarvoor gekozen de geneeskundige inspectie van het staatstoezicht op de volks gezondheid, waarbij onder het be grip gezondheid dient te worden verstaan lichamelijk en geestelijk welzijn. Het nieuwe ontwerp kent aan de inspecteurs van de volksge zondheid een ruime bevoegdheid toe. Zij zullen kunnen beslissen of een minderjarige niet in een bepaald gezin of inrichting worden verzorgd en opgevoed. Beroep op de rechter staat echter voor belanghebbenden open. Het ontwerp voorziet voorts in een aantal vrijstellingen waarzij in de eerste plaats is gedacht aan die in stellingen, welke reeds van rege ringswege worden gecontroleerd. „WATERMAN" BRACHT RUIM 1600 MILITAIREN. Vele autoriteiten waren heden morgen aanwezig bij de ontsche ping van de 1634 militairen, die met het troepentransportschip „Water man" naar Nederland repatrieer den. Er waren o.a. vier compag nieën luchtvaarttroepen aan boord. Gedurende de reis is er een kermis gehouden, waarvan de opbrengst als volgt werd verdeeld: f 1.000 voor het Margrietfonds, f 1.000 voor het jeugd Rode Kruis en f 242.70 voor de nagelaten betrekkingen van in Indonesië gesneuvelde mili tairen. MGR HANSSEN 9 MEI NAAR CANADA Naar het KNP verneemt staat het thans vast. dat Z.H. Exc. Mgr Dr J. M. J. A. Hanssen, bisschop-coadjutor van Roermond, op 9 Mei a.s. naar Ca nada zal vertrekken. Hij reist per „Nieuw-Amsterdam" naar New York en zal vergezeld worden door rector Mommersteeg. Mgr Hanssen zal als vertegenwoordiger van het gehele episcopaat met de Canadese hiërar chie de zielzorgproblemen bespreken, die verbonden zijn met de emigratie. 44 NEDERLANDSE VLIEGERS NAAR AMERIKA Binnenkort zal in het kader van de Noordatlantische militaire samen werking een groep van vierenveer tig Nederlandse leerlingvliegers naar de Verenigde Staten vertrekken, waar zij onder leiding van een er varen jachtvlieger op de vliegbasis Randolph Field te San Antonio in Texas geplaatst zullen worden om daar een cursus te volgen die op 29 Mei a.s. begint en die 48 weken zal duren. Randolph Field is een der modernste opleidingsbases ter we reld en wordt in Amerika beschouwd aLs het „neusje van de zalm" op dit gebied. ONDERZOEK MISSTANDEN Het onderzoek, dat de rijksre cherche naar aanleiding van de brochure van dr. Van der Vaart Smit instelt naar de misdrijven, welke in de Nederlandse concen tratiekampen zijn gepleegd, heeft tot nu toe verder geen resultaat op geleverd, aldus het Alg. Dagblad. De voormalige N.S.B.-ers voelen er weinig voor, verklaringen af te leg gen in de mishandelingszaken en wanneer zij het wel doen, zijn deze verklaringen zó vaag, dat er op grond daarvan geen vervolging kan worden ingesteld. Hoe gaarne ook het ministerie van justitie licht zou willen brengen in de door dr. Van der Vaart Smit genoemde mishan delingen, nu het onderzoek reeds geruime tijd gaande is, komen geen belangwekkende feiten naar voren. TREINONTSPORING Gisteravond is bij Reuver op het baanvak tussen Roermond en Venlo, een tiental wagons van een in de richting Venlo rijdende goederen trein ontspoord, waardoor de baan over een afstand van ongeveer tach tig meter is vernield. De oorzaak is gelegen in het breken van de as van een Franse goederenwagen. Het baanvak is geheel versperd. De op ruimingswerkzaamheden zullen ver moedelijk tot hedenmiddag laat voortduren. Gisteravond heeft^een agent van politie, die zich moest verdedigen te gen een opdringende menigte een schot uit zijn dienstpistool gelost en daarbij een 17-jarig meisje aan de hand verwond. Het meisje kon na in het Binnengasthuis verbonden te zijn op eigen gelegenheid naar huis terug keren. De agent had in de Kamperfoelie- straat in Amsterdam-Noord een wielrijder gezien, die zonder licht reed. De man had op de sommatie te stoppen geantwoord „kom morgen maar terug". Even later slaagde de agent er echter in de man toch aan te houden. Hij wilde de arrestant mee nemen naar het politiebureau, doch het publiek, dat van alle kan ten toeschoot, wilde dit de agent be letten. Er klonken dreigende uitroe pen en plotseling kwam een man naar voren met een stuk ijzer in zijn hand. De agent, die zich bedreigd voelde loste toen een schot, dat het meisje in de hand trof. Zowel de wielrijder, als de man, die de agent bedreigde, wisten te ontsnappen in de ontstane verwarring. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). OVERWEGEND DROOG Overwegend droog weer met flinke opklaringen, maar in de nanacht en ochtend plaatselijk nevel of mist. Zwakke later tot matig toenemende en naar Zui delijke richtingen draaiende wind. Iets koudere nacht. Over dag iets hogere temperatuur dan vandaag. VOOR Toespraak van Minister Mansholt Gistermiddag is te Lisse onder grote belangstelling de nationale bloemententoonstelling van de stich ting „Keukenhof" door minister S. L. Mansholt geopend. Onder de vele genodigden werden opgemerkt dr. T. E. baron de Vos v. Steen wijk, Commissaris der Konin gin in Noord-Holland, de heer Cla rence Hunter, hoofd van de Eca- missie in Nederland, graaf J. C. E. van Lynden uit St. Michielsgestel, eigenaar van het landgoed „Keuken hof", de heer H. D. Louwes, voorzit ter van de Stichting voor de Land bouw; jhr. mr. F. J. C. M. van Kijcke- vorsel, burgemeester van Vught en oud-burgemeester van Lisse, prof. dr E. van Slochteren, de heer Orbaan, directeur van het Bedrijfschap voor Sierteeltproducten, mr. B. J. Geveke, directeur van de Economische Voor lichtingsdienst., de heer L. Smit. di recteur van het bureau voor Export bevordering, mr. Lambooy, oud-bur gemeester van Lisse en het gemeen te bestuur van Lisse, het bestuur van de Bond van Bloembollenhan delaren, het verenigd bestuur van de stichting „Keukenhof" en vele voor- aanstaarde personen uit het bloem- bollenvak. De voorzitter van de bond van bloembollenhandelaren, de heer T. M. H. van Waveren, een woord van welkom sprekende, dankte de minis ter van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening voor zijn bereidheid de tentoonstelling te openen. De oud-voorzitter van de stichting „Keukenhof", de heer Lambooy, was zeer erkentelijk voor zijn be noeming tot erevoorzitter. Hij wees er op, dat men in de bloembollen streek van „keiharde zakelijkheid" kan spreken en de mensen tonen, wat door eendracht tot stand kan komen. Met een gelukwens besloot spreker zijn toespraak. Minister Mansholt was zeer dank baar voor de eer, deze tentoonstel ling te mogen openen. „Wij zijn wel wat van onze bloembollenkwekers gewend, die producten op de we reldmarkt brengen, welke uniek zijn. Er wordt door de bloembollen kwekers gevochten en geconcurreerd in de goede zin des woords, maar ook op ander gebied wordt getracht wetenschappelijk het vak te steunen door de arbeid van het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek onder leiding van prof. van Slochteren, welke arbeid wel de volle aandacht van geheel Nederland verdient. Wat thans op „Keukenhof" ge schieden gaat, verslaat alles, wat tot heden werd gepresteerd. We hebben daarvoor dfepe bewon dering en men kan in den lande nog veel leren, van hetgeen door samen werking in de bollenstreek werd be reikt. We hebben op onze tochten door de bloembollenstreek een rustpunt nodig, en zulk een rustpunt vindt u' op „Keukenhof". In de naaste toe komst zal „Keukenhof als een schone bloementuin geroemd worden". Met de beste wensen besloot de minister zijn rede. Na de opening werd een wandeling over het tentoonstellingsterrein ge maakt Minister Mansholt tijdens opening van „Keukenhof", (Foto: N. v. d. Horst) „Jullie verhaal lijkt op een stuivers roman'' - aldus de president Eis: 20 jaar De Officier van- Justitie bij de Haagse Arrondissementsrechtbank eiste gisteravond een gevangenisstraf van 20 jaar tegen de 47-jarige bank werker K. S. en 9 maanden gevan genisstraf tegen de 28-jarige metaal bewerker C- L. beiden uit Nieuwkoop Deze verdachten zijn nauw betrokken geweest bij de gebeurtenissen, die in de nacht van 30 op 31 Juli 1949 nabij Nieuwkoop hebben geleid tot de geweldadige dood van de Am sterdamse tandtechnicus P. J. van Piggelen. Van gistermorgen half twaalf tot half negen gisteravond heeft de Haagse rechtbank, gepresideerd door mr. Ikman van Burck, zich bezigge houden met de reconstructie van het drama te Nieuwkoop. Op Zondagmorgen 31 Juli 1949 werd op de grens van de gemeen ten Nieuwkoop en Ter Aar het ontzielde lichaam gevonden van de Amsterdamnier van Piggelen. Zijn hoofd vertoonde bloedige verwon dingen. Een onderzoek, ingesteld door de politie en de gerechtelijk genees kundige dr. J. P. L. Hulst uit Lei den, wees uit, dat van Piggelen, die afgelopen nacht op twee^ plaatsen langs de weg had gelegen en vol gens dr- Hulst, die zijn prognose gis ter voor de rechtbank motiveerde, moet de slag, die de dood heeft ver oorzaakt, zijn toegebracht op de plaats, waar de heer Piggelen is ge vonden. Dr. Hulst achtte het niet waarschijnlijk, dat het slachtoffer door een val op het achterhoofd om het leven is gekomen. De doodosoor- zaak was naar zijn oordeel een he vige slag, met een voorwerp toege bracht op de scheiding van hoofd en nek. De toedracht van de zaak. Uit het onderzoek kwam verder vast te staan, dat de heer Van Pig gelen de avond van de dertigste Juli in 'n caf te Nieuwkoop had door gebracht, in gezelschap van enkele mannen en vrouwen, die, blijkens de getuigenverklaringen van heden, ter plaatse over het algemeen niet gun stig bekend staan. Met twee vrou wen, de gehuwde zusters Anna en Jo L., een ex-politieke delinquent K. S. en een bejaarde landarbeider, had de heer Van Piggelen, die door zijn voorliefde* voor de hengelsport in het visrijke Nieuwkoop een bekende fi guur was. en deswege daar ook lo geerde, het een en ander gedronken. Rond middernacht, het -juiste uur kwam op de zitting van heden niet vast te staan, was de heer Van Pigge len opgebroken. Hij werd vergezeld door Anna L., die ook vertrok omdat de man met wie zij een afspraak had gemaakt, niet was verschenen. De klap. Zij ontmoetten onderweg de broer van Anna, de ex-politieke delinquent Oor L. Voor de rechtbank verklaarde deze, dat hij die nacht op zoek was gegaan naar zijn zuster Anna omdat zijn moeder, die in de woning van Anna oppaste, ongeduldig werd, dat haar dochter zo lang uitbleef. Toen hij zjjn zuster in het donker met een man was tegengekomen had hij hen aangehouden. Hij had, zo zei hij, zijn zuster gezegd met hem mee te gaan. De man gaf hij een stomp in het gezicht. „Waarom deed u dat?", wilde de president weten. „Omdat hjj met m'n zuster ging", antwoordde verdachte Cor L. ,.U had beter uw zuster een draai om haar oren kunnen geven", vond de president. „Als getrouwde vrouw behoorde zij allang thuis te zijn." Cor en Anna L. verklaarden ver der voor de rechtbank, dat zij zon der naar heer Van Piggelen om te zien, die door de klap op de grond was gevalien, waren weggegaan- Volgens gissingen van verschillende getuigen moet de heer Van Piggelen daarna weer overeind zijn gekrab beld. Hij zou een eind gelopen heb ben tot hij wederom zou zijn neer gevallen. Daar vonden hem Jo L. en haar vriend Klaas S. De vinding van het lichaam. Zij waren na het vertrek van de heer Van Piggelen en Anna ook sa men opgestapt. Hun weg was de zelfde als die van de twee anderen. Het lichaam van de heer Van Pig gelen werd door Jo ontdekt, toen zij met haar fiets tegen zijn benen reed. Zij verklaarden beiden, dat de heer Van Piggelen op dat moment nog leefde. Hij maakte een „snurkend" geluid en mompelde onverstaanbare woorden. Jo zo verklaarde verdachte S. ge raakte toen in hevige opwinding, omdat zij haar zuster Anna niet vond. „Van Piggelen heeft haar vermoord", zo schreeuwde zij. Door haar opwin ding, geschreeuw en aansporingen v/as hij, S. volgens zijn zeggen bui ten zich zelf geraakt. „Jo schreeuwde maf r dat ze zich zou verdrinken, als ik Anna niet vond", zo zei Klaas S. Ik heb toen Van Piggelen beetgepakt, heen en weer geschud en gevraagd wat haj met Anna had gedaan. Een stuiversroman. „Jullie verhaal lijkt op een stui versroman", zei d'e president. „Bo vendien, zo zei hij, ging zuster Anna zo dikwijls met andere mannen .op stap, dat zuster Jo, die hetzelfde placht te doen, geen reden had om zich te verwonderen over haar zus ters gedrag. Verdachte Klaas S. en getuige Jo L., hielden echter beiden vol, dat zij hevig ontdaan waren geweest over de verdwijning van Anna. Na in de omgeving gezocht te hebben, keer den rij terug naar de plaats waar cle heer Van Piggelen lag. Klaas S. probeerde, naar hij vertelde, de heer Van Piggelen weer op te richten, doch deze viel krachteloos achter over op de grond. Ongeloof van de president. Febt u hem toen geslagen?" in formeerde de president. „Alleen met de hand in het ge- gezicht'.' verklaarde S. Jo L. gaf toe, dat zij het lichaam had „angeschopt". S. ontkende dat hij met de fles Per sico-likeur, die hij in zijn zak had. W5u hebben geslagen- Hij had er wel mee gezwaaid, zo zei hij maar hij had de likeur willen gebruiken om de levensgeesten van de heer Van Piggelen op te wekken. „Daar ge> loof ik niets van", zei de president. Dix ongeloof deed verdachte Klaas S- verklaren, dat hij zich van het gebeurde eigenlijk niets meer kan herinneren, alleen wist hij wel zeker.j dat hij nooit van plan was geweest om de heer Van Piggelen van het le\ en te beroven. Ook aan deze verklaring werd door de rechtbank geen geloof gehecht. President en rechters wezen ver dachte S. op verschillende getuigen verklaringen volgens welke hij die avond gezegd zou hebben, dat hij de hper Van Piggelen zou vermoorden. Var dergelijke uitlatingen beweerde de verdachte zich niets meer te her inneren. ..Ik geloof dat jullie aanval op de heer Van Piggelen werd uitgevoerd omdat men het in de „negorij" Nieuw knop niet kan hebben, dat er een „nieWnboorling" met een Nieuw- koopse omgaat", zei de president Beide verdachten, S. en L„ ontken den echter dat de heer Van Piggelen om die reden door hen zou zijn ge slagen Verdachte beweerde tenslotte he lemaal geen motief te hebben gehad en verdachte S- hield vol. dat de angst om Anna hem uit het even wicht had gebracht. Lachende bestraft. Deze Anna even onverschillig als haar zuster, scheen de verschillende verklaringen, waarvan zij gistermid dag het middelpunt vormde, nogal amusant te vinden. Haar lachen be- zr.rgde haar echter een strenge be risping van een der rechters, die haar er op wees, dat het voor haar zeker geen pas gaf te lachen. De rechtbank probeerde vervolgens aan de hand van getuigenverklarin gen te komen tot de vaststelling van de tijden, waarop zich in die nacht velschillende gebeurtenissen hadden afgespeeld. Aangezien ook deze ver klaringen, evenals de vorige, zeer met elkaar in strijd waren, gelukte deze poging niet. De els. Mr. Dyserink, de Officier van Jus titie. nam daarop 't woord, met be trekking tot verdachte Cor L. achtte hjj bewezen, dat deze zich door een stomp tegen het gezicht van de heer Van Piggelen aan mishandeling had, schuldig gemaakt. Mr. Dyserink oor deelde het niet onmogelijk, dat Cor L. zich nog aan verdere mishande lingen zou hebben schuldig ge- maaict. Aangezien het bewijs daar voor evenwel ontbrak, wilde hij vol staan met een eis van 9 maanden met aftrek. Sprekende over verdachte Klaas S„ haalde het O. M. een verklaring aan, door S- voor de politie afge legd, waarin hij heeft bekend met de fles Persico op het hoofd van de heer Van Piggelen te hebben ge slagen. Aan deze buitengerechte lijke bekentenis wilde mr. Dyserink deze verdachte houden en hij eiste daarom wegens moord een gevan genisstraf van 20 jaar. S. viel flauw, toen hij deze eis aan gehoord had. De raadsman over „een enkele stomp.' De raadsman van Cor L-, mr. Klaassen, vond 9 maanden gevange nisstraf wel wat zwaar voor een en kele stomp, die naar zijn oordeel geen dodelijke gevolgen had gehad. Hij bepleitte een straf, gelijk aan de vier maanden, die L. reeds in het huis van bewaring heeft doorge bracht. Mej. mr. Kroesen, die Klaas S. verdedigde, achtte moord niet bewe zen. Naar haar oordeel moet de eer ste klap, die de heer Van Piggelen is toegebracht, bijzonder zwaar zijn aangekomen, omdat het slachtoffer daardoor in een coma is geraakt, althans zo oordeelde de raadsvrouwe over de stand waarin het slachtoffer door Jo L. en Klaas S. was aange troffen. Zij meende, dat deze coma, het gevolg was van een schedel- basisfractuur, die het slachtoffer naar haar oordeel had opgelopen door een val op het achterhoofd, een val, die naar haar mening niet door S. was veroorzaakt. Mej. mr. Kroesen gaf toe, dat haar lezing niet overeenstemde met- die van dr. Hulst, doch oordeelde haar toch naar vorgn te moeten brengen, omdat, zo zei zij, reeds twee tragi sche dwalingen zijn gemaakt door rechtbanken, die zijn afgegaan op de voorlichting van deskundigen (graphologen). De raadsvrouwe betoogde, dat haar cliënt onder invloed van de „fatale vrouw" Jo tot mishandeling was ge- korVn. maar niet verder dan mis handeling. Gezien c'f verwarde en tegenstrij dige verklaringen op de terechtzit ting meende zij. dat niet bewezen was dat S- de oorzaak is geweest van de dood van de heer Van Piggelen. De klap, die L. het slachtoffer had toegebracht, kon naar haar oordeel, even goed de dood teweeg hebben gebracht. Zij was derhalve van me ning, dat slechts.mishandeling bewe zen kon worden en vond daarvoor een straf, gelijk aan het voorarrest (8 maanden) billijk. De uitspraak werd daarop bepaald op 6 April a.s. te 9.45 uur. W. G. VAN £>EET_, Hoofdstraat 206, Sassenheim, geboren 25 Maart 1928, viert zijn 2e verjaardag te Garut (Java). J. L. v .d. GEEST, Leidseweg 408, Voorschoten, dpi. soldaat le klas op thuisreis naar Nederland, viert op 25 Maart i zijn 3de Ind. verjaardag.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2