Groot internat, schaaktournooi te Amsterdam Schulte-Peters winnen Parijse Zesdaagse Het ijshockeytournooi om het wereldkampioenschap Leids Gemeentebestuur ontving gerepatrieerde militairen „Maria in de beeldende kunst" De bioemententoonsteliing „Keukenhof' daags vóór de opening WOENSDAG 22 MAART 1950 UE LE1ÜSE COURANT PAGINA 3 Sterkste spelers ter wereld uitgenodigd De stichting „Internationale Schaaktraditie van Amsterdam", op gericht in October van het vorig jaar, heeft het plan opgevat van 21 October tot 20 November van dit jaar een sterk bezet internationaal schaaktournooi te organiseren, het welk in de beurszaal van de Vereni ging voor Effectenhandel te Amster dam zal worden gehouden. Voor dit tournooi zijn uitgenodigd de wereld kampioen Botwinnik en de wereld kampioene Ludmillo Rudenko, ver der Keres en Smyslov, allen van Sovjet-Rusland, voorts de Zweden Etahlberg en Lundin, de Argentijn Nèjdorf, de Hongaar Szabo, de Ame rikanen Fine en Reshevsky, de Fran s-en Tartakower en Rossolimo, de Finse meester Book en de Tsjech Pachman, terwijl er besprekingen worden gevoerd om ook de Engelse en de Australische kampioen te laten deelnemen. Bij deze 16 sterkste scha kers van de wereld zullen de beste Nederlandse meesters worden ge voegd, op de eerste plaats de vroe gere wereldkampioen dr Euwe, ver der van Scheltinga en tenslotte drie andere Nederlandse spelers, die door middel van een selectiewedstrijd of bij keuze zullen worden aangewezen. Het tournooi zal enkelvoudig zijn, zodat elke speler 19 partijen heeft af te wikkelen. Er wordt in de avond uren gespeeld van 18 tot. 23 uur met waarschijnlijk vijf speeldagen in de week. Het tempo zal 40 zetten in 2Yi uur bedragen. De stichting „Internationale schaaktraditie van Amsterdam", be stuurd door de heren N. Cortlever, K. Peereboom en L. Prins, stelt zich ten doelAmsterdam weer als cen trum van de Nederlandse schaakwe reld te doen herleven, aangezien men van mening is, dat in de hoofdstad de schaakspelers kwalitatief en kwantitatief het meest op de voor grond treden. Dit doel wil men o.m, bevorderen door het organiseren van een tournooi in grote stijl, zoals dat van October en November a.s. wil zijn. Het uitvoerend comité bestaat uit de meergenoemde heren alsmede de heer J. Winkelman, directeur van de afdeling onderwijs der gemeente Amsterdam. Op een persconferentie te Amsterdam deelde de voorzitter van de stichting de heer L. Prins me de, dat het financiële vraagstuk, het welk aan het onderhavige tournooi vastzit, z.i. als opgelost moet worden "beschouwd. Als tournooileider zal de heer van Harten fungeren. Als eerste prijs is uitgeloofd een bedrag van f 2000. Als tweede prijs f 1500 en als derde prijs f 1000. In totaal zijn er 10 geldprij zen, terwijl iedere deelnemer f 45 ontvangt voor een in het tournooi be haald vol punt. In totaal is een be drag aan prijzen en honorarium uit getrokken van ongeveer f 16.000. De Parijse zesdaagse is door het Nederlandse koppel SchultePeters gewonnen. Het eindklassement luidt: 1. Schul tePeters, Ned. 354 pnt. 3560.250 km in 145 uur; op 1 ronde: Lapebie—- Bruneel. Fr.-B. 674 punten; 3. Koblet von Buren, Zw. 472 punten; op 2 ronden: 4. StromArnold, Austr. 173 pnt.. op 4 ronden: 5. BuysseThijs- sen, B. 332 pnt.; op 5 ronden: 6. Go- deau—Bareth, Fr. 366 punten; op 7 ronden: 7 RigoniTerruzzi, Italië 118 pnt.; op 12 ronden: 8. SeresLe Nizerhy, Fr. 670 punten; op 13 ron den; 9. Carrara—Gousot., Fr. 423 pnt. op 14 ronden: 10. GerardinNaeye, Fr.-B., 605 pnt-: 11. DoxissetJaco- ponelli. Fr. 209 pnt.; op 17 ronden: 12. Gillen Lux. 189 pnt.; op 18 ron den: 13. Roux—Pieters, Fr. 315 pun ten. Alle andere koppels hebben op gegeven. BRIDGE „DE SLEUTELS". Uitslagen 3e ronde vier-driehoeks- competie- Groep A: Team Thoolen wint van team vrijenhoek met 13 m.p.; team Thoolen wint van team Koch met 3 m-p.; team Koch wint van team van Egmond met 13 m.p.: team Koch wint van team Vrijenhoek met lip.; team van Egmond wint van team Thoolen met 20 m.p.; team Vrijenhoek wint van team v. Egmondmet 5 m.p. Team Vrijenhoek degradeert. Groep B: team Beijer wint van team de Haan met 24 m.p-: team de Haan wint van team Bonte met 10 m.p,: team Brooms wint van team Bonte met 4 m.p.: team Beijer gelijk met team Bonte (1 m.p. voor Beijer): team Braam gelijk met team de Haan (1 m.p. voor Braams); team Braams gelijk met team Beijer (1 m.p. voor Braams). Team Beijer promo.veert, team Bonte degradeert. Groep C: team v. Dooren wint van team Smelt met 24 m.p.: team Smelt wint van team Jacobs met 15 m-p.: team van Dooren gelijk met team Jacobs 0 m.p Team v. Dooren pro moveert. team Jacobs degradeert. Groep D: team Bergsma wint van team mevr. Tielkemeijer met 9 m.p.: team Uphof wint van team mevr. Tielkemeijer met 4 m.p.: team Uphóf gelijk met team Bergsma (2 m.p. voor Uphof). Team Bergsma promo veert. team mevr. Tielkemeijer de gradeert. Groep E team mevr. Klarenbosch wint. van team Zwanenburg met 12 m.p.; team mevr, Klarenbosch wint van team Klinkenberg met 3 m.p.; team Zwanenburg wint van team Klinkenberg met 12 m-p. Team mevr. Klarenbosch promoveert. AMSTERDAM SCHAAKSTAD 1950 De Amsterdamse Schaakbond, die dit jaar in December zijn 25-jarig jubileum viert, met het oog waarop de stichting „Actie voor internatio nale schaaktraditie van Amsterdam" haar wereldschaaktournooi 1950 aan deze bond heeft opgedragen, heeft het plan opgevat dit feit met een uitgebreid schaakprogramma te her denken. Zo worden o.a. de bondswedstrij den van de Kon. Nederl Schaakbond, waaraan ongeveer 400 schakers uit het gehele land zullen deelnemen, van 24 tot 28 Juli in de grote zaal van „Krasnapolsky" in Amsterdam gespeeld, terwijl het candldaten- tournooi voor het kampioenschap van Nederland, benevens het tour nooi voor de z.g. tweede categorie, waaraan respectievelijk 12 en 24 van de sterkste spelers uit ons land zullen deelnemen, eveneens van 17 tot 29 Juli in één der zalen van „Krasnapolsky" zal plaats vinden. Een speciaal daarvoor in het leven geroepen jubileum-commissie zal te vens in het kader der feestelijkhe den een 3-daags schaaktournooi met uitsluitend 4-kampen organiseren oor alle 49 bij de A.S.B. aangeslo ten verenigingen met hun ongeveer 2000 leden. Tevens vermeldt het programma een populair-instructie Augustus of begin September waar een openlucht schaakspel met leven de figuren zal worden gedemon streerd. DAMMEN D. C. L.-nieuws. P. Olivier, die na een afwezigheid van enkele jaren weer deze competitie voor D.C.L. gaat spelen, had het tegen W. v- d. Reijden niet gemakkelijk. Na vier uur spelen werd de partij afgebro ken in een gunstiger stelling door W. v. d. Reijden. W. Laterveer boek te ook nu weer een overwinning op Feitsma, evenals zijn broer I. Later veer op J. Singerland. De partij tus sen Franken Jr. en S. v. d. Reek werd remise. De leiding hebben nu Fran ken Jr. en W. Laterveer. In groep II waren de uitslagen: H. v. d. PluymRijsdam 0-—2. D. schaakdag in het Amsterdamse LichtvoetP. Belt 0—2; J. de Vink Bos (Bosbaan) op een nader te be- P. Lichtvoet 2—0; D. Laterveer— palen Zondag in de 2e helft van J. Vermeulen 20. LEIDSE VOETBALBOND NAGEKOMEN UITSLAGEN Zondag 19 Maart 2 D: VN A 2VTL 2 0—2. 3 C: Altior 3Roodenb. 8 12. 3 D: Docos 4—LDWS 4 1—0. Junioren: A- ZLC AAlphia A 1—2, Lugdun. A—ASC A 2—1, LFC AAlphen A 03, UVS BRooden- burg A 0—3. B: ASC B—UVS D 2—1. LFC VTL A 1—6, UVS C—Lugdunum B 1—1. C: Lugdun. C—LDWS A 3—2, Roodenb. C—UVS E 1—4, UVS F— Alphen B 16, Rouwkoop AAZL A 2—2. Ver. Staten, Canada en Zweden winnen In de einderonde van het tournooi heeft de ploeg van de Ver. Staten met 105 van Zwitserland gewon nen. De tussenstanden waren 30, 1—3 en 6—2. De snelle Edmonton Mercurys, die Canada in de wereldkampioenschap pen vertegenwoordigen, hebben te gen Gr. Brittannië hun vierde zege behaald en hun vierde wedstrijd van de eindronde waaraan zes landen deelnemen. Zij hebben thans een doelgemiddelde van 392, en zelfs wanneer ze hun laatste wedstrijd te gen Zweden zouden verliezen zou de titel hun zeer waarschijnlijk toch toevallen, omdat dit gemiddelde zeer veel beter is dan dat van de Ameri kanen, hun naaste concurrenten. Tegen Engeland openden zij de score reeds na 23 seconden, en daar na kwamen de doelpunten, dank zij superieure techniek en overweldi gende snelheid, met geregelde tus senpozen: vijf in de eerste periode, drie in de tweede en vier in d£ derde twaalf in totaal, zonder dat de Brit ten ook maar een keer de Canadese doelman konden verschalken. De Britse ploeg spaarde zich overigens voor de wedstrijd van heden tegen Zwitserland, die beslissen zijn zal voor de Europese titel. Zweden won met 6—1 van Noor wegen. Tussenstanden 2—0, 30. 1—1. NEDERLAND—FRANKRIJK 4—2 In het troosttoumooi, waaraan Nederland, Frankrijk en België deel nemen, heeft Nederland gisteravond met 4—2 van Frankrijk gewonnen. De Nederlandse ploeg verraste de Fransen in de eerste seconden van de wedstrijd. Onmiddellijk na het fluitsignaal stoof Piet van Heeswijk door de blauwe verdediging heen, ontweek de doelman en schoof de puck in het net een prachtig staal tje van bliksemsnel en koelbloedig gebruik maken van een te traag reageren van de tegenstander. In deze hele periode was het combine ren van de Nederlanders veel be ter, maar zij konden de score toch niet opvoeren want de Fransen, die minstens twee goede kansen ver knoeiden door onbesuisd schieten, verdedigden zich hardnekkig. Het begin van de tweede periode was vrijwel gelijk aan dat van de eerste. Weer scoorde van Heeswijk bij een razend snelle aanval, maar ditmaal na fraai samenspel met Overakker. Onze landgenoten ble ven zware druk uitoefenen en in de zevende minuut doelpuntte Sctiwen- ke uit een voorzet van Loek. Het was nu alles Nederland wat de klok sloeg, totdat plotseling Le Bas en Heylliard doorbraken en eerstge noemde een tegenpunt maakte. Wat later gleden Overakker en Feenstra door de Franse achterhoede, niet een succesvol schot van Overakker tot besluit, enin het einde van deze periode was Oranje sterk in de aan val. In de derde speeltijd had de strijd een heel ander karakter, want de Fransen kwamen fanatiek opzet ten in een verwoede poging om hun achterstand in te lopen. De stevige Nederlandse achterhoede kreeg het nu hard te verduren, maar zag toch nog kans af en toe de aanval aan het SCHEEPSBERICHTEN CASTELBIANCA Djakarta—Rot terdam 21 Maart 270 m. Z.O. Don- crahead; CELEBES JavaA'dam 21 Maart te Liverpool; Friesland R'dam Djakarta 21 Maart van Singapore raar Tj. Pandan; GEORGIC Djakar- -R'dam 21 Mart 80 m. O. Bixerta GOYA Djakarta-R'dam 21 Maart 540 O.Z.O. Guardafui; GROOTE BEER 21 Maart van Djakarta nr A'dam; MAT ARAM R'damDjakar ta 21 Maart van Belawan; REM BANG A'dam—Java pass 21 Maart kp St. Vincent; TAB1NTA A'dam Java pass. 21 Maart Socotra. WA TERMAN Djakarta—R'dam 21 Mrt pass Burlings 24 Maart verwacht te Rotterdam; ZUIDERKRUIS R'dam Djakarta pass. Elba Cape. werk te zetten. Na een serie storm lopen kon Rislar echter scoren. Met een zeer fel schot dreef hij de puck, die even de stick van een Oranjeman raakte, in het net. Bijna hadden de Fransen weer succes toen Taconis voor twee minuten van het ijs moest, maar de Nederlandse ploeg weerstond de druk. Het spél bleef lang op de midenbaan en nadat de Franse doelman nog een zeer fraaie safe verricht had op een gevaarlijk schot van verre afstand kwam het einde met een 4—2 zege van onze landgenoten. Frankrijk heeft nu beide wedstrij den in het troosttoumooi verloren en bezet de negende en laatste plaats in het klassement der kampioen schappen. LISSE OPENING VAN „KEUKENHOF"- TENTOONSTELLING. Minister Mansholt zal morgen bij zijn aankomst in Lisse begroet wor den door de heren T. van Waveren, A. Warnaar en C. Grullemans. De minister zal vergezeld zijn van zijn echtgenote. Ook de oud-burgemeester van Lisse mr. Lambooy, zal bij de ope> ning tegenwoordig zijn. De gehele burgerij van Lisse i; verzocht de vlag uit te steken. De opening heeft plaats in hei restaurant van „Keukenhof". Burgemeester reikte oorkonde uit Pl.m. 250 militairen, die sinds 26 October j.l. uit Indonesië zijn gerepa trieerd, zijn gisteravond door het ge meentebestuur op het Stadhuis ont vangen. Behalve zeer vele familie leden, waren hier mede tegenwoor dig wethouder A. J. Jongeleen, le den van de plaatselijke Demobilisa- tleraad, de voorzitter en secretaris van het werkcomité „Ontvangst, Voor- en Nazorg", resp. mr. H. R. Goudsmit .en de heer C. J. v. d. Le lie en enkele gemeenteraadsleden. Nadat het Leids Politie-muziekge- zelschap twee coupletten van het Wilhelm\ï«^ad gespeeld heeft de bur gemeester, jhr. mr. F. H. van Kin schot, allereerst in enkele piëteits volle woorden herinnerd aan het verscheiden van wachtmeester J. Dool, die in Indonesië is gesneuveld. Dank bracht spreker voorts aan allen die ver van huis hun militaire plich ten hebben vervuld en daarmede het vaderland hebben gediend. Bur gemeester Van Kinschot achtte het een gelukkig verschijnsel, dat bij de terugkeer in het maatschappelijk le ven zowel de overheid als Jiet be drijfsleven zich hun verantwoorde lijkheid bewust zijn. Hoewel op de arbeidsmarkt de vraag naar arbeids krachten geleidelijk een dalende lijn gaat vertonen, is spreker verheugd, dat, behoudens enige uitzonderingen, alle teruggekeerde Leidse militairen tot nu toe in het bedrijfsleven em plooi hebben kunnen vinden. Dat dit in de komende tijd zo zal blijven, kan, èn door het grote aantal terug- kerenden in betrekkelijk korte tijd, èn door het grote aantal terugkeren de ongeschoolde krachten, stellig niet worden verwacht. Dit neemt echter niet weg. dat zowel do Demo- biliscatieraad als 't Ged. Arbeidsbu reau en de Sociale Dienst van het Departement van Oorlog alle pogin gen in het werk zullen stellen om een plaatsing in het bedrijfsleven spoe dig te verwerkelijken. Nadat spre ker de gerepatrieerden een hartelijk welkom in de Sleutelstad had toege roepen. ging hii over tot de uitrei king van de officiële oorkonde der gemeente, waarna hij nog gelegen heid vond tot een persoonlijk ge sprek met tal van militairen. OUD-EGYPTISCHE MUZIEK INSTRUMENTEN Over dit onderwerp sprak gister avond dr. B. H. Strieker in het Rijks museum van Oudheden. De antieke - muziek als zodanig is ons slechts in ie K°men- men ten moeten worden getrokken. Spr. behandelde achtereenvolgens het slagwerk, bestaande uit trom mels, tamboerijnen en sistra, de blaasinstrumenten: fluit, klarinet,- hobo en trompet en de snaarinstru menten; luit, lier en harp. Een gereconstrueerd antiek lied werd ten gehore gebracht op eon gramofoonplaat. Bij de verloting, georganiseerd door de Veren, van Eeuwigdurende Aanbidding en tot steun aan Arme Kerken is de le prijs gevallen op: 165, 2e prijs 377. 3e prijs 317. Afha len Haarlemmerstraat 136. LEIDS ACAD. KUNSTCENTRUM Voor het Leids Academisch Kunst centrum trad gisteravond Henk Schaer op met een voordracht van Homerus' ..Odyssee" in de vertaling van dr. P. C. Boutens. Henk Schaer heeft deze voordracht in November jl- ook gehouden voor K. en O., bij welke gelegenheid wij onze waar dering hebben neergeschreven. Ook gisteren had Henk Schaer er veel succes mee voor een gehoor, dat zich nog altijd interesseert voor de lot gevallen van Odysseus. WEERSVERWACHTING (Geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond. Opge maakt te 10 uur) RUSTIG WEER Vannacht en morgenochtend opnieuw nevel of mist. Overi gens nu en dan overdrijvende wolkenvelden en overwegend (Iroog weer. Meest zwakke naar Zuidelijke richtingen draaiende wind. Weinig verandering in temperatuur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Margaretha Maria As- sumta Liduina Jozef a d. van H. J. Nijhuis en C. de Geus. Cornelia d. van J. Koppe en II. Verkade. Gerar- dus Wilhelmus Petrus van L. H. Pouw en M. J. Buil. Wilhelmus Cor nelius Johannes z. van W. C. Lovink en J. B. Ouwerkerk. Jannetje d. van J. van der Weijden en C. Duiven voorden. Johannes Lodewijk z. van J. P. Vlasveld en J. C. E. I-Iarteveld. Petrus Hans z. van J. Remijnse en J. A. van Pijlen. Johannes z. van P. Ravensbergen en A. M. Brussee. Overleden: J. M. de Koning man 75 j. A. Kersseboom wednr. 78 j. A. Gussenhoven dr. 1 dag. A. van Ra- venswaay Claasen d. 13 j. R. C. van der Veen rfian 60 j. Kunstzinnig lezing voor de N.R.K.M. Een welkome afwisseling in de reeks van zakelijke bijeenkomsten wil de Ned. R.K. Middenstandsbond, afd. Lolden, in deze Vastentijd bren gen mot een bijzondere avond, gewijd aan het onderwerp „Maris in de beeldende Kunst". Een bij uitstek deskundige inleider werd hiervoor gevonden in de persoon van prof, cr. E. Sloos, O.F.M., verbonden aan de Jan van Eyck-Ac&demie te Maas tricht. Voorzitter F. C- de Hoeson verwelkomde hem en een betrekke lijk groot aantal aanwezigen, waar onder vele dames. In de loop der eeuwen zijn van Maria talloze voorstelingen gemaakt, aldus'spr. Vele détails, die soms on belangrijk lijken, hebben daatlbij een diepere betekenis. Dit wordt duide- cnige weinige fragmenten bekend. Het Gregoriaanse Kerkgezang kan ons er een vaag idee van geven. Wij beschikken wel over antieke ge schriften inzake de theorie der mu ziek. De opvattingen verschilden zeer van de onze. Men schreef het muziekspel geneeskrachtige werking toe, en klankcombinaties, die ons volkomen harmonisch in de oren klinken, werden door de Antieken als dissonanten beschouwd. Van de Egyptische muziek laat zich nog minder zeggen dan van de klassieke. Er zijn geen optekenin gen bewaard gebleven, zodat alle conclusies uit de bewaarde instru- Dronnen ae Kunstenaars neDDen aan- t»i- geboord, om tot hun vooratellingen j wei zjjn De eerste bron is natuurlijk de H. Schrift, met name het Evangelie van Sint Lucas. Over de jeugd en het uiteinde van Maria zwijgt Lucas ech ter. Voor deze perioden heeft men gegevens geput uit de Aprocriefen. Predikingen, zoals van St. Bernardus en de H. Bonaventura, evenals li turgisch spelen, waren ook vaak in spiratiebronnen, omdat zij de figuur van Maria dichter bij de mensen brachten. Vervolgens moeten ook de meditaties> en visioenen van heili gen. zoals'de H. Brigitta, en de ont wikkeling van de Theologie op deze kunstuitingen invloed gehad hebben. Aan. de hand van prachtige licht beelden voerde spr, zijn aandachtig gehoor door een periode van de Christelijke Kunstgeschiedenis, van af het ontstaan van het Christendom tot aan de late Middeleeuwen. Dui delijk zag men daarin de ontwikke lingsgang, die voorstellingen van Maria hebben gemaakt. Wel zeer fiappant was dit het ge val bij voorstellingen van de Krib be. Hoe Maria aanvankelijk steeds liggend werd uitgebeeld, met St. Jozef geheei op de achtergrond ge drongen tot dat de visioenen van de H. Brigitta meer de nadruk legden op de maagdelijkheid van Maria en de Moeder Gods ten slotte algemeen in knielende houding werd voorge steld, zoals het ook thans gebruike lijk is. Bijzonder boeiend waren voorts de afbeeldingen loij de kruisiging. Ook hier is men via een lange weg tot de voorstelling gekomen van Maria en Johannes aan weerszijden van het kruis. Door al deze eeuwen heen heb ben kunstenaars in steen, hout of op doek Maria uitgebeeld. Prachtige kunstwerken zijn tot op heden be waard gebleven, als dc waardevolle aanwijzingen, hoe de Maria-devolie zich heeft ontwikkeld. Doden herdacht. Over heel deze geschiedenis sprak prof. Sloos niet alleen deskundig, maar vooral ook op interessante wij ze, waardoor hij z'n gehoor bijna twee volle uren intens wist te boeien. De voorz. had daarom al'le reden een hartelijk dankwoord te spreken voor deze buitengwone avond, waarvoor alle aanwezigen, waaronder verschil lende heren geestelijken ,o.a. oud- pastoor Sniitz, zeer dankbaar wa ren. In zijn slotwoord herdacht de voor zitter de leden Heestermans cn Mel- man, die onlangs de vereniging zijn ontvallen. Hierin werden ook do he ren Stemman, oud-voorzitter, en Struycken, oud diocesaan fonds-voor zitter, betrokken. Ecri woord ng v Tli. J. Wilmer, die zo- journalistieke functie als in zijn hoedanigheid van gemeente- 1 raadslid, de Middenstand tegemoet gekomen is. Voor aller zielerust werd een gebed gebeden. EEN VAN DE VELE FRAAIE VOORSCHOTEN Middenstand. De Kath. Midden standers in vergadering bijeen. Me- gedeeld werd, dat het de bedoeling is dit jaar een aanvang te maken mei. de Kadtrcursus en daarnaast voor hen, die dit op prijs stellen een cur sus "Spreken in het openbaar" Bij de bespreking van de kinderbijslag voor ''Zelfstandigen" werd het be stuur verzocht, om er bij de berokken instanties op aan te dringen, dat deze bijslag spoedig" beslag zou krij gen en dat de inkomengrens veel hoger zal zijn, dan het bedrag, waar van thans sprake is. Bij de ïond- vreag werd tot het bestuur het ver- k gericht, '-f het niet mogelijk zou zijn een grote actie op touw te zetten voor contante oetaling, zo mo gelijk met een advertentiecampagne in alle dagbladen. Dit verzoek kreeg wel de instemming, maar nog niet zijn definitieve vorm. Verder wer den nog vragen gesteld over de Coöp. Melk Centrale, het financieringsin stituut „Rijnland" en of de overheid de ingevoerde sanering, zoals die in het melkbedrijf is toegepast, bevor dert. Als dit zo is, waarom wordt deze sanering dan ook in andere be drijven b.v. het bouwbedrijf niet in gevoerd? Over al do gestelde vra gen werd .uitvoering gesproken en gediscussieerd; de gegeven toelich ting bracht de nodige opheldering. SASSENHEIM BLOEMENCORSO Het Comité Bloemencorso kwam Dinsdagavond voor het eerst weer onder voorzitterschap van de heer G. Vlasveld, in vergadering bijeen in het Bruine Paard. Na breedvoerige besprekingen om aan de nodige gel den te komen, ging men over tot een ander punt, n.l. dc straatcollectes. De voorz. deelde mede, dat er in prin cipe besloten Is geen collectes tij dens het Corso te laten plaats heb ben wegens dc toch al overstelpende drukte op straat. Dit naar aanlei ding van enige desbetreffende ver zoeken van diverse verenigingen. Zoals bekend zal Jacoba van Beieren met haar gevolg de stoet openen. Zij rijdt vanaf Sassenhcim tot aan de stichting Vogelenzang voorop. Over de terugweg zijn do be palingen nog niet zeker; dit zal deels van de omstandigheden afhanke lijk zijn. Het plan om mozaïeken op de parkweide te laten leggen door dc schooljeugd, kan geen doorgang vinden. Juist om deze tijd vinden talrijke vogels een broedplaats in het park en door de dan veroor zaakte drukte zullen deze dieren van hun broedsel verjaagd worden, wat een enorme schade aan de vo gelstand zou brengen. BOSKOOP Biljarten Het afgelopen seizoen is voor de biljartclub „De Drie sprong" niet ongunstig geweest. Het beste resultaat is bereikt door het perste team, dat beslag wist te leggen op het afdelingskampioenschap. Het tweede en derde team zijn in de mid denmoot geëindigd, terwijl het vier de team tenslotte op een eervolle derde plaats beslag wist te leggen. Inmiddels is voor het eerste team de competitie begonnen om het kampioenschap van district Gouda van de Ned. Biljart Bond. De strijd gaat over 4 wedstrijden en wel tegen het eerste team van dc Biljartclub ,,'t Zuid" te Gouda. Twee wedstrij den zijn nu gespeeld met het merk waardige resultaat, dat elke speler van beide clubs één partij gewonnen heeft en de stand dus 88 is. Dc strijd is dus nog volkomen open en spannender dan ooit. Om de kansen voor Boskoop zx> groot mogelijk te doen zijn, heeft de heer Oskam zijn biljart volkomen laten restaureren, zodat het biljart nu met de beste ta fels uit de omtrek vergeleken kan worden. Heden Woensdagavond 22 Maart wordt in café „De Driesprong" de derde wedstrijd voor het Districts kampioenschap gespeeld en vooral gezien de kwaliteiten van materiaal en spelers is er voor de liofhebbers een spannende cn mooie wedstrijd te verwachten. ZOETERWOUDE Voor het doctoraal-examen ge neeskunde is geslaagd de heer G. Schouten.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3