STADSNIEUWS L E1D S E Sa HUTSPOT Koning Leopold neemt een besluit Snoepje deGruyter DONDERDAG 16 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 VOORSTELLEN AAN DE RAAD. B. en W. stellen de Raad Voor: a. de bij raadsbesluit van 20 De cember 1948 aan het bestuur Van het Liefdewerk van dé H Cunera toegekende bijdrage in de kostëft van huur van schoollokalen Voor zijn jongensschool voor B.L.O., tén bedrage van f 400.— per jaar, mét ingang van een nader door B. en W. vast te stellen dag, té verhogen tot f 600.per jaar; b. aan het sub a genoemde school bestuur een bijdrage te verlenén in de kosten van aanschaffing van vijf werkbanken en van 40 eenpersoons^ lessenaars; met 40 stoelen voor zijn jongensschool voor B.L.O. tot een van f 2.800. Bezoldiging vakonderwijzers. Bij Raadsbesluit van 19 Decem ber 1949 (Ingekomen stukken No. 284) werd een nieuwe salarisrege ling vastgesteld voor de vakonder wijzers bij het lager onderwijs. Het is gebleken, dat zich bij de toepas sing van deze regeling op de vak onderwijzers, in dienst bij het bij zónder lager onderwijs, in een en kel geval moeilijkheden kunhen voordoen. Teneinde deze bovenbe doelde moeilijkheden zoveel moge lijk te ondervangen, achten B. en W. het gewenst, dat voor de in dienst zijnde vakonderwijzers een bepaling wordt opgenomen, volgens welke ons College in bijzondere ge vallen niet in de verordening ge noemde akten en diploma's gelijk kan stellen met daarin wel ge noemde akten en bevoegdheden. Regeling buitengewoon 1. o. B. en W. "Stellen voor: a. het bedrag, dat in 1950 per leerling van de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs beschikbaar zal worden gesteld te bepalen op f 67. b. het bedrag, dat in 1950 per leerling van de sub a genoemde school beschikbaar zou worden ge steld, indien'de kosten van instand houding, water en licht niet ten las te van de gemeente zouden komen, te bepalen op f 41.50; c. het bedrag, dat in 1950 per leerling van de sub a genoemde school beschikbaar zou worden ge steld, indien de kosten van instand houding, met uitzondering van die wegens geringe en dagelijkse repa raties, als bedoeld in artikel 1619 van het Burgerlijk Wetboek, niet ten laste van de gemeente zouden komen, te bepalen op f 46.10; d. het getal wekelijkse lesuren, gedurende hetwelk' in 1950 aan de openbare school voor buitengewoon lager onderwijs vakonderwijs zal worden gegeven, te bepalen - op 0.25 uur per verplichte leerkracht. Exploitatie-vergoeding vakonderwijs. Naar aanleiding van de door de besturen van bijzondere scholen in gediende aanvragen om een voor schot op de exploitatie-vergoeding en de vergoeding voor beloning van vakonderwijzers, delen B. en W. me de. dat het eerstbedoelde voorschot moet worden berekend met inacht neming van het gemiddeld aantal leerlingen over 1949 en van het bij Raadsbesluit van 21 Dec. 1949 per leerkvg van het openbaar gewoon, voortgezet gewoon en uitgebreid la ger onderwijs voor 1950 beschikbaar gestelde bedrag van onderscheiden lijk 35.85 ƒ36.10 en ƒ55.09. Het laatstbedoelde voorschot moet worden berekend met inachtneming van het aantal wettelijk verplichte leerkrachten en het getal wekelijk se lesuren der openbare scholen en een beloning volgens de gemeente lijke salarisverordening. LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proef schrift getiteld „La géologie du massif de gigondas" de heer J. H. G. Fuchter, geboren te Buitenzorg en wonende te Leiden. Gepromoveerd' tot doctor in de Geneeskunde, op proefschrift geti teld: „Over incontinentia Pigmenti en over De Pigmentdermatose van Siemens-Bloch" de heer F. J. Door- nink, geboren te Timor (Koepang) en wonende1 te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte op proef schrift getiteld „Bijdrage tot waar dering van Vondels drama" de heer J. G. Bomhoff, geboren te Schoten en wonende te Amsterdam. Geslaagd voor het candidaats- examen Godgeleerdheid de dames A. B. Bast te Leiden, A. C. Dorhout Mees te Leiden; voor het candi- daatsexamen geneeskunde de da mes Th. M. Brunt te Voorburg, E. Daalder te Voorburg, E. Groene- wegen te R'dam, D. W. Moerman te R'dam; J. A. v. Voorst te R'dam, en Mej. E. H. Wijt te 's-Gravenhage, idem de heren W. Craandijk te Leiden, Th. B. Hannik te R'dam; A. K. J. Oudental te Wageningen en L. F. Stoop te R'dam, D. J. Wie- ringa te Dordrecht. SCHEEPSBERICHTEN GEORGIC Djakarta-Rotterdam 15 Maart pass. Z. Suez; INDRAPOERA DjakartaRotterdam 15 Maart van Aden naar Suez; JOHAN VAN OL- DENBARNEVELT AmsterdamDja karta pass 15 Ouessant; KAMER- LINGH ONNES Java—Rotterdam, pass. 15 Maart Finisterre; KOTA IN- TEN 15 Maart te Rotterdam van Dja karta; OVERIJSSEL, DjakartaRot terdam pass- 15 Maart Gibraltar; SI- BA JAK 15 Maart te Rotterdam van Djakarta; SOMERSETSHIRE Dja karta—Rotterdam 15 Maart van Co lombo naar Suez; VOLENDAM 15 Maart bij Malta van Djakarta naar Rotterdam; WILLEM RUYS Rotter damDjakarta 15 Maart te Port said, ZUIDERKRUIS, Rotterdam Djakarta pass. 15 Maart Algiers. UNIVERSITEITSRAAD LEIDS UNI VERSITEITSFOND S Op de vergadering van de uni versiteitsraad van het Leidg univef» Sitêitfonds werden tot leden van de raad gekozen de heren: mr. A. BlüêSe van Oud Alblas, dr. H. Bruining, mr. F. F. de Bruyn, mr. K. J. Cath, mr. P. Cleveringa mr. S. G. H. Coebergh, mr. W. H. Foc- kéma Andreae; dr. G. A. van Hees, ds. O. G. Heldring; mr. J. Kroese, dr. R. van Luttervelt, mr. Nispen tot Pannefdeii, mr. P. Nagtegaal, mr. L. A. Nypels, dr. J< Stenfert Kroese, dr. E. van de Velde, mevr. dr. M. A. Visch-van Overeetn en ds J. E. Wagenaar. Evertals op de vorige jaarverga dering Vaii hét fohd§ kon de Voor zitter mededeling doen van het in komen van een gift van f 10.Ö0Ö. Het voornemen bestaat het zestig jarig bestaan van dit fonds te her denken op een plechtige bijeen komst van de raad op 10 Juni a s. TENTOONSTELLING VAN KERKELIJKE PARAMENTEN. Belangstelling gevraagd voor de Ver. der Eeuwigdurende Aanbidding. Er zijn in Leiden vele en vaak goede —tentoonstellingen. Maar een tentoonstelling, zoals binnen kort kunt gaan zien, mag toch wel uniek genoemd worden. Voor de eerste maal na de oorlog zal de Ver eniging der Eeuwigdurende Aan bidding te Leiden allen in staat stellen de door haar leden vervaar digde miegewaden en alle voor de eredienst noodzakelijke artikelen, van dichtbij te bekijken. Zij wil U laten zien wat fiijVetè handen in vrije tijd gemaakt hebben, om de Christus in Zijn Heilig Sacrament met luister te omgeven, ook* in de armste parochies en ifl de verre landen, waar de missionarissen hun mooie bekeringswerk verrichten. Dé vereniging vraagt geen dank, maar slechts warme belangstelling en dat is nu eenmaal nodig een stoffelijk blijk van medeleven. Beide kunt U tonen door èen be zoek te brengen aan deze tentoon stelling, dié Zóndag 19 Maart vèn 11 tot 6 uur en Maandag 20 Maart Van 2 tot 5 UUr wordt gehouden in de pastorie van de "Hartebrug, Haarlemmerstraat 106. Het bestuur hoopt dat zeer vele Leidenaars en katholieken uit de omgeving deze tentoonstelling ko men bezichtigen, om door de ont vangen steun in staat gesteld te worden in het komende jaar nog veel meer te doeh voor de arme parochies in het vaderland en over zee. Ter Oriëntatie geven wij hier de namen van het bestuur: Pastoor N. Lohuis, Haarlemmerstraat 106, mo derator. Mevr. B. Simonis-Korte- kaas, Haarlemmerstraat- 168, presi dente. Mevr. M. Simonis- Fokke, Haarlemmerstraat 168, secretaresse. Mevr. H. C, v. d. Heyden-v. d. Pali, Hoge Rijndijk 46, penningmeeste- resse. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST 25e Jeugdooncert Het Ifl&tste jeugdconcèrt stond gis teravond onder leiding van Theo van der Pas, die dé toelichting over de uit te voeren muziek gaf en deze ook speelde. Ditmaal behandelde hij ,,de dans vanaf 't menuet tot en met de foxtrot". Dansen is een geliefde ontspanning, een uiting van kunst, van élégance en zwier, een genot óm het te doen. Een genot om naar te kijken. Componisten van betekenis hebben de dans Vorm gebruikt en op hoger niveau gebracht. Bach, Mozart Ravel en Kalinikow en talloze ande re componisten schreven menuets, statig en sierlijk tevens. Bach's me nuet streng, die van Mozart Zwierig en fonkelend, van Ravel vrijer, die van Kalinikow meer voor de salon. Na de menuet in rrfaat de Gavotte de maat in tweeën ingedeeld. Theo v. der Pas, aan 't klavier, speelde voor beelden van alles en gaf daarna een gestyleerde voordracht van de diver se dansen. De wals uit Oostenrijk stammend, waar Joh. Strauss, de meest meeslepende wals schreef heeft Schwung, charme en energie. De wals is er en blijft er. Andere dansvormen verdwijnen, de walc niet De Landler een soort wals heeft als volksdans veel bekoring, maar minder interessant. De walsen van Schubert 2ijn eenvoudig, maar meeslepend De Engelse wals dateert van 1918. Chopin schreef walsen,- uit eenlopend van aard, en toch zijn "t walsen en prachtige ook. Brahms schreef ze weer heel anders, in 'heel eigen karakteristiek. Van der Pas liet dit alles horen. Debussy schreef zijn „La plus quö lente", Castelnuo- ro Tedesco zijn cyclus „Alt Wien" de wals met iets van de levendig heid van Weennen voor 1918, de Foxtrot uit dezelfde cyclus met de streving naar vrolijkheid juist zo tragisch. Al die verschillen deed van der Pas opmerken. Dan de Mazurka, ook in maat maar met andere cadance en ander accent. Naast de Poolse volksdans, de Eeossaise even eens van Chooln, muziek waarin de pianist excelleert. Als extra een oud-Engelse danswijs „The morris dance", in een voortreffelijke zet ting van Percy Grainger Van d. Pos speelde mooi en legde goed uit. De volle zaal heeft genoten en hem toegejuicht. J. Kortmann BURGERLIJKE STAND. Geboren: Neeltje, dr. van W, Wijnnobel en T. van Duivenvoor de; Nicolaas, 2n. van J. M. Verka de en C. Maaskant; Adrianus Jo hannes Jacobus zn. van G, J. Pre- vo en A. Crama; John Maria, zn. van W. F. van der Post en W, C. Schouten; Cornells Johannes Ma theus zn. van C. Boterman en A. M. Ruigrok; Peter Jacobus Benja min, zn. van P. Faas en W.- T. van den Berg; Dirk Wilhelmus Jacobus Hendricus, zn. van D. Leugering en Donderdag, 16 Maart, Vandaag is het Wéér Zo'n dag. U kent dat wel, zo'n dag, waarop let terlijk niets te beleven valt, Waar op het levert in Leiden z'n gewone gangetje gaat, zonder enig incident, zonder verrassende gebeurtenissen, Geen énkele juffrouw ia vandaag Van de trap gevallen, of uitgegle den over de tramrails op de Haar lemmerstraat, Geen enkele misdaad heeft ons oor bereikt. Geen schooi'" steenbrandjé zelfs vandaag te mel den, Meen daarom echter niet dat de dag van vandaag niet belangrijk zou zijn. Integendeel! We denken slechts aan de Vergadering, dié hedenavond om acht uur wordt gehouden in „In den Vergulden Turk5', Het zijn de leden van de Kath, Werkgeversver eniging, afd. Lelden, die gaan verga deren, Wij vinden dat belangrijk, om dat mr, C C. J. M. van Hoof komt spreken over „De wetsontwerpen óp de belastingherziening". Dus wel eert belangrijke dag, maar zonder nieuws. Als we het goed bekijken, blijken er vandaak alleen maar aankondigingen in dé Hutspot te staah. ZO bijvoorbeeld van de bij eenkomst, waartoe de Ned, R.K. Mid denstandsbond, afd, Leiden, Zijn le den heeft opgeroepen. Op Dinsdag 21 Maart a.s. wordt een zeer bij zondere Maria-avond gehouden, Pröf, dr. E. Sloots, O.F.M., hoogleraar aan óe Jan van Eyk-academie te Maas^ tridht, komt een lezing met licht beelden hoüden over .Maria In de beeldende kunst". Stadskok gelooft niet dat er leden Zijfl, die zullen dert" ken! „Hm, wat heb Ik daar aan". Maar mochten die iedefl onverhoopt wel bestaan, laat hun dan gezegd Zijn, dat de doelstelingen van de N, R. K. M. ook op geestelijk en cultu reel terrein liggen. Naast alle mo gelijke onderwerpen Van zakelijke aard mag Zo'h avond er wel eens tussendoor. Vooral in de Vastentijd. Het lijkt ons daörom niét overdreven, wanneer het bestuur een ehormè op- konist verwacht, temeer daar het een zeer Interessante én boeiende avond wordt! Alweer een bijeenkomst. Dezé geldt de Kynologen-vereniging „Rijn land". Haar leden worden Woens dag 22 Maart verwacht in „De Doe len",- Rapenburg 2. Daar wordt de algemene jaarvergadering gehóuden, met bestuursverkiezing, bespreking van de clubmatch 1950 en alles wat op zo'n vergadering ter tafel komt. En nog is da serie aankondigingen biet ten einde. Want de Leidse Red dingsbrigade gaat ook al vergaderen. Dat moet öók op Woensdag-22 Maart geschieden, Maar dan in „Nieuw Mi nerva", Vrouwensteeg 11. Behalve de gewone punten, als verslagen enz., wordt een bestuursverkiezing ge houden, En bovendien zal het een en ander gezegd worden over de zwem- gelden in „De Overdekte". Dit alles bij elkaar lijkt ons een belangrijke vergadering van deze dat mag nog wel eens gezegd worden be langrijke vereniging, die zoveel goeds doet ter bescherming van onze stadsgenoten, Wat ons tenslotte ook wel interes sant lijkt is het grote Nationaal Concours voor Mandoline-orkesten, dat op 10 April In de Leidse Stads- gehootzaal gehouden zal worden. Dertig verenigingen uit het hele land zullen aan dit concours mede werken, allemaal onder auspiciën van de Federatie van Mandoline-orkesten voor Leiden en Omstreken. En als u al deze aankondigingen wat taai gevonden hebt, bedenkt dat het menu niet iedere dag uit een keur van gangen kan bestaan. Dat het niet ieaere dag feest kan zijn. En dat het morgen misschien weer b"- ter is. STADSKOK. OEGSTGEEST Rode Kruis-avond. Ds afd. Rijnland van het Ned. Rodé Krüis belegde een Speciale bijeenkomst ter herdenking van het feit, dat een jaar geleden déze afdeling herop gericht werd, tenminste wat het Rode Kruis KorpS betreft In ge bouw „Irene" opende sergeant Landzaat deze enigszins feestelijke bijeenkomst met enkele Welkomst woorden, waarna oud-burgemeester Baümafin als voorzitter Van de af deling Rijnland een opwekkend woord tot de aanwezigen richtte om het Werk van het Rode Kruis zo veel mogelijk te steunen, o.ö, ook door het afstaan van bloed. Ver volgens werd de film „Van mens tot mens" Vertoond, die net lcveri uitbeêlde van Hénri Dunörit, de stichter van het Internationale Ro de Kruis, die alles opófferde Om zijn ideaal, het lijden van de mens heid Vooral in oorlogstijd te ver zachten, te kunnen verwezenlijken, Het laatste woord was aan generaal van Ooyen, die zijn Rode Kruis niet genoeg in de belangstelling kon aanbevelen, en de avond werd be sloten met een gezellig samênzijn, Aan de heer D. H. v. d, Lin den wérd te Amsterdam vahWége het Ned. Genootschap Voor Höar- hygiëne het getuigschrift „Medisch gediplomeerd Haarkundige" uitge reikt. Gebóron: Elisabeth J. d. Van A. J. Sauer en M. van den Bos; Nico laas, z. van C, Th. van der Horst en G. van der Melj; Jacobus C. M., z. van J. L. Sommeling en H. F. K Kerkvliet; Antonius L„ z. van A. J- M. van Haasteren en C. M. Borst; Lidwina J. M., d. van J. A. den Hol» lander en M. H. Lubbe; Gcrardö, d. van C. Th- Breebart en J. M. Wes terbrink; Marijke, d. van H. Egberts en H. M. Vaille; Adriana L., a. Vön P. C. den Ouden en G. E. de MooiJ; Gerardus W. M., z. van W. L- Witte- man en J. A. M. Lubbe; Rcbertus W. M., z. vön W. Lut, en M- C. Smit; Pie- ter J. z, van A. Heemakerk en S. Haasnoot; Emine, d. van B, S, Ompi en G. Andus. Ondertrouwd: W. GéderhóUt 31 j. en H. de Haan 28 jaar; D- C, Noort 30 jaar en N. Vlanen 27 laar; van der Luit 26 jaar en A. Vlijm 24 jaar; J. W. de Vries 48 jaar en A. M, NöU- wens 43 jaar, Overleden: Nicolaas Onderwater, e. van H. Janssen 70 jaar; Pleten Ver beek e. van A. van Brêêdijk 75 jaar; Trijntje van der Zwart Weduwe van H. van der Luit 76 jaar; Maria J. Duivcnatein 84 jaar. W. A. Mol; Simone Anne Marie, dr, van J. L. Bots en P. C. M. Wijten- burg; Elisabeth dr. van D. Kanbier en M. J. Vincourt; Johanna, dr. van J. Hockx en D. Tegelaar; Peter Jo hannes Jacobus, zn. van P. Heems kerk en J. de Koekkoek; Maartje, dr. van M. van 't Zelfde en J. E. van Biezen. Overleden: C. C. van Valdéren, vr. 76 jr.; E. Jongeneelen, huisvr. van J. van Zundert 59 jr. Gehuwd: M. C. van der Meij jm. en G. Blendzki wed; L, Steenvoor- den jm. en A. Jongenengel jd; A. Henalng jm. en A. C. Reljman jd; W. A. Kreffer jm en W. J. Schalks jd.; A. Stouten wednr en C A. Van der Steen jd,; B. de Kaste jm. en M. J. M. de Groot jd.; J, van aer Kwaak jm. en E. Kokkedee jd.; A. Bekooij, gesch. en C. Eradcs wed, LAATSTE BERICHTEN Vanavond een verklaring In kringen, dié in nauw contact staan met het Belgische kabinet, wordt verklaard, dat koning Leo pold heeft besloten naar België te rug te keren Volgens deze kringen betreffen de besprekingen, die thans te Pregny gehouden worden, de nieuwe rege ring, die na 's konings terugkeer zou moeten worden gevormd. Gemeld wordt, dat premier Eys- kens bij zijn eerste bezoek de ko ning heeft geadviseerd af te treden. Indien dit bericht waar is, zouden de voortdurende besprekingen te Pregny er op wijzen, dat de koning dit advies onaanvaardbaar acht. Een van koning Leopolds voor naamste secretarissen heeft heden middag verklaard, dat het secreta riaat van de koning heden tc 17 uur (plaatselijke en Nederlandse tijd) een verklaring zal afleggen. DEMENTI VAN EYSKENS. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD. Een vergadering van lof en dank. Gisteravond kwam de raad van Voorschoten in een spoedeisende ver gadering bijeen, om de nodige beslui ten te nemen In verband met de te bouwen 106 woningen. De raad was voltallig. Door verschillende leden werd in verband met het bovenstaande Het woord gevoerd. Het waren in hoofd zaak Wóórden van hulde en waarde- ïing en vreugde, De heet Fortanler heeft met vreug de kennis genomen van het Voorstel. Door dit plan zal de woningnood al thans grotendeels gelenigd Wördért. Door fipr, werden nog een paar be zwaren naar voren gebracht. Zijn eerste bezwaar richt zich tegen het feit, dat er Jh deze woningen geen 'gas-aanslUltihg is verkregen. De af wezigheid van gas zou in ae toekomst deze huizen wel eens minder aan trekkelijk kunnen maken. Derhalve vraagt spr. Of er nog geen mogelijk heid aanwezig is om een Casaanslui- ting te krijgen. Zijn tweöae bezwaar is tegen de huurprijs. Deze is aan de hoge kant. Als de tijden minder en slechter worden dan is ƒ6.70 een groot bedrag. Dool' da voorz. werdeil deze f be zwaren toegelicht. Om deze huizen van een gasaansluiting tè voorzien hadden de aanbestedingskosten lager móeten zlJtt, of indien dit onmoge lijk zou zijn, huurverhoging en dan waarschijnlijk zeker geen toestem ming van het Departement. Maar eleCtrisch koken is de oplossing. De huurprijs is naar de mening van de Vöorz. bescheiden. Omgerekend naar December 1940 zou de prijs neerko men op 5,50. Thans dan 30 procent meer. De heer Dekker spreekt eveneens Woorden van hulde. Ook hij komt terug op het ontbreken van gaa. Hot aanschaffen van electrische appara ten is duur. Hij stelt daarom voor eventueel deze apparaten in huur koop te geven, vóórts is spr. ge schrokken van het bedrag voor het bouwrijp maken. De voorz. gaf toe, dat deze kosten wel hoog zijn, maar in vergelijking met andere gemeenten laag, maar er zal naar gestreefd worden de kosten zo laag mogelijk te houden. Het voor stel van het in huurkoop geven van electrische apparaten zal, nader on derzocht en bekeken worden. De heer Griffioen spreekt ook zijn dank uit ovef het Voorstel, De heer Korthals brengt eveneens hulde aan het college voor het werk, dat is ver- Zet. Spr. vraagt in dit verband, daar er straks woningen toegewezen zullen worden, of het geen aanbeveling ver dient. dc raadsleden inzage te ver strekken aangaande de aanvragen WIJZIGING DER ZIEKTEWET De Tweede Kamer heeft heden middag haar goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp tot wijziging van artikel 55, vijfde lid der Ziekte wet, waardoor het mogelijk wordt ook aan personen, die zich buiten lands bevinden aanspraak op zie kengeld toe te kennen, wanneer zij binnen zekere tijd na het einde van hun verplichte verzekering ziek worden, terwijl zij werkloos zijn. Aanvankelijk kwam deze toespraak niet toe aan degenen, die zich bui tenslands bevinden. TERUGKOMST VAN PRINS BERNHARD. Prins Bemhard zal naar alle waar schijnlijkheid Zondagochtend te 8 uur op Schiphol van zijn buitenland se reis in het vaderland terugkeren. Met het troepentransportschip ,,Ko- ta Inten", dat gisteravond te Rotter dam is aangekomen, kwamen 1602 militairen in hun vaderland terug- De militairen werden hedenmorgen bij de ontscheping toegesproken door kapitein J. C. Bührmann na mens H. M. de Koningin, namens de regering door generaal-majoor W. J- K. Baay en namens de inspecteur-ge neraal van de koninklijke landmacht Prins Bemhard door kolonel C. F. Pahud de Mortanges. De ontscheping werd o.m. bijge woond door de chef van de gene rale staf, generaal mr. H. J. Kruis. Aan de vooravond van de aankomst te Rotterdam liet de gezagvoerder van de „Sibajak", kapitein J. C- Schr.etler, met vlaggen naar de „Ko- ta Inten". waarmee deze in convooi voer, seinen: „Morgenavond afscheids bal" Kapitein De Jonge antwoordde: „1700 man disponibel voor bal", waarop de „Sibajak" repliceerde: „voldoende mannen, dank voor aan bod". Kapitein De Jonge wist toen niets anders meer te seinen dan: „Pech gehad." Dc Belgische premier Eyskens, thans in Zwitserland, heeft via zijn bureau te Brussel de persberichten tegengesproken, als zou hij de ko ning adviseren af te treden. De voor zitters van Kamer en Senaat, die eveneens in Zwitserland zijn, sluiten zich bij dit dementi aan. De vier liberale politici zijn in middels te Genève aangekomen. Motz, de voorzitter van de liberale partij, deelde aan de pers mee, dat zij door premier Eyskens waren ont boden en naar verwachting vanmid dag een onderhoud met de koning zouden hebben. Hij achtte het waar schijnlijk, dat ook een socialistische delegatie naar Pregny zou komen. De vier liberalen gaan morgen naar Brussel terug. Senator Hoste verklaarde aan een correspondent van Reuter: „Wij heb ben geen speciale boodschap voor koning Leopold. Wij zijn hier voor l van het troepensehap, onder toe besprekingen. voeging: „op thuisreis naar Neder- POST VOOR DE „FAIR SEA" EN DE „GOYA". Bestemd voor de troepenschepen „Fair Sea" cn „Goya". welke in een der tussenhavens zal worden uitge reikt. moet respectievelijk uiterlijk op 20 en 23 Maart a.s. in Nederland ter post worden bezorgd. Behalve de gebruikelijke gegevens dient het adres de naam te bevatten voor woningen, hoe deze zijn en wel ke er zijn. Verder informeert spr. naar het eventueel bouwen van mid denstandswoningen en naar de par ticuliere woningbouw. De heer Viveen Vraagt, of het nog I land'. De naam van de vermoedelij- I ke tussenhaven mag niet worden vermeld. MARKTBERICHTEN TER AAR, 15 Maart. Groente, nodig is na de vele hulde uit spat- j Witlof 1 4148 cent, idem 2 30—38 tende fonteinen, dat zijn waterkraan gaat druppelen? Spr. is verheugd over het plan, „de broek des levens wordt opgehouden door de bretels van de hoop", Inderdaad, doch er moeten knopen zijn, want met die 106 woningen zijn we er nog niet. Rondvraag. Informatief, ech- i ter in de sfeer van bouwen, vroeg mevr. Romijn-Oostveen naar de bouw van de brandweerkazerne, Waarop de voorzitter antwoordde, dat dit werk in voorbereiding is en de tekeningen reeds gemaakt zijn. De heer Griffioen vraagt naar de stand van de verlichting? En daarbij nog speciaal voor het gedeelte „De Vink" —Leiden. De voorz. geeft deze spre ker de raad om eens aan de andere kaht van het dorp een kijkje te gaan nemen. Aan de Veurseweg is men reeds bezig met het aanbrengen van de lantaarnpalen. Eén zelfs brandt er al. Dit werk zal dus spoedig zijn afwerking krijgen. Vrijdag zullen in intieme kring de navolgende jubilarissen bij de N.V. Gebr. Eggink worden gehuldigd: C. Lau, Leiden, hoofdboekhouder, 30 jaar; J. M. Krösschell, baasknecht 25 jaar en H. van Houten, S. van Es, W. de Bruijn en W. Spiegeler, knechts, 25 jaar. DE ZILK Aan 'n boom. Toen de arbeider K. zich gistermorgen naar zijn ar beid zou begeven, bleek zijn flets uit de schuur te zijn. Lopend ging de man aangifte doen bij de politie, doch zag tot zijn niet geringe verba zing z'n fiets aan 'n boom hangen. De grappenmaker was er niet bij, cent, idem stek 1828 cent. kroten 7 cent, waspeen 1 2030 cent. idem afw. 5 cent, Spinazie 4050 cent. ra barber 40 cent. andijvie (glas) 75 78 cent. idem afw. 1-929 cent. sprui ten 42—46 cent, prei 1 5471 cent, idenl 2 3239 cent. uien 2634 cent, alles per kg. Radijs 810 cent, sel derij 10 cent alles per bos. GOUDA, 16 Maart. Kaas. Aanvoer 51 partijen. Ie soort 1.962 06, 2e soort 1.901.95 per kg. Handel kalm. LEIDEN, 15 Maart. Groente- pér 100 kg.: rode kool 12.9025.10, boerenkool 3353. prei 2372. ra barber 863, kroten f 66.20. kro ten gekookt 11—16. uien 17—39. peen 2546, spruiten 2277 aard apoelen 9.7011.80. andijvie 61 65, sla 4989, Nero 955, spi nazie 3056. per 100 stuks: salade 4—21, per 100 bos: pieterselie 10.20 10.50, radijs 1421. selderie 13.10—15.60 rabarber 22—. ROELOFARENDSVEEN, 15 Maart Bloemen. The Rose 4361 cent, v. d. Eerden 3453 cent, Rose Cop land 3455. Golden Harvest 3246 cent, Bandoeng 3443 cent, Piccadil ly 3845 cent, Nansen 3743 cent. W. Pitt 34—41 cent, White Sail 24—37 cent, Zenober 2130 cent Krelage 26-34 cent, Sonja 2436 cent, Sc. Admiraal 2535 cent. E. Eddy 32 42 cent, Mozart 2230, Weber 2436 King of the red 2234 cent, John Gay 3137 cent. Crown Imperial 27 42 cent, Dubbele tulpen 3244 cent Narcissen 1746 cent. Anemonen 60 63 cent, Blauwe .Druifjes 1016 cent, Freeaia 4090 cent, Iris Wed- gewood 1.301.35. VRNDE WEEK met kinderverrassing, voor slechts 10 cent, bij aankoop van f.2,50" aan Dc Gruyter- artlkclen. spoedig bediende. Br. onder no. 83 bureau van dit blad. X Eiken en Essen afra n, bonen ;kenbossen Van •nstraat e vee- 7377 Daar is het nu de tijd voor! En wjj hebben eon mooio sorlo- ri tig, voor aantrekkelijke prjj 7,en, prima paplor, leuke patronen en hflel mooie kleurstellingen DE 3 EEISEN HAARLEMMERSTRAAT 111 TELEF. 23687 X R- K. Meisje biedt zich ar.n. oud 16 Jaar. voor de dug in gezin m. kl. kinde ren. Liefst in of omgeving Warmond. Br. onder no. 7381 aan agent L. Crt. te Warmond. X Nette R. K. Werkster b. z. a„ 23 .jaar, voor ver schillende dagen per week. Br. onder letter S. aan R. Paouw. Kantoorboekhan del. Rocloforendsveen. X Tuindersknecht ge vraagd bij G. P. van der Meer. Noordeindo no. 62. Rbe lof aren dfiveen. 7384 KINDERWAGENS DE NIEUWSTE DE BESTE DE MOOISTE Reeds vanaf 89.50 SEDERT 1873 NATUURLIJK HET EMAIIIIHUIS léO-tU X Pooticrdappalan. Doré Blnuko on llode Eersteling, Blanke en Blauwe Eigenheimer, Moerlander, Bintje, Noordeling, Red-Star, Furore, Koopm. Blauwen, ena, N.A.K. plombó. Gekiemd on gebaald. Vanouds Van Klinken, Aalmarkt 6, Te lefoon 20084. X Vrachtauto takopp. Gesloten 3 tons Mcroedes z.g.a. nieuw, IJskaet on 1 Bakfiets als nieuw. P. J. Hooymans, Lijnbaanweg 1 Noordwijk, Telef. 2012, X Perz. Kleden. Reparatie aan alle soorten tapjjten en kleden, stoppage,reiniging, motwerend maken, ene. Onze jarenlange orvariDg Uw garantie.W}J wer ken voor Rjjk en Gemeente. Atelier Marokko, Buitenrust straat 9a, Tel. 23708, Lelden X Te koop Huis- on slaap kamers, gasfornuis, tafels, stoe len, 1- cn 2 pers. ledikanten en raatrassen, groto kiston, haard met plaat enz. P. J. Hoojjmans Ljjnbuanwcg 1, Noordwjjk, Telef. 2012 X Wegens vertrek te koop aangeboden Kamer Am., Bank stel, Glazenkast iuet kristal glaswerk, Theetafel, mooi La- ïlenkastjo, Kleine Tafeltjes.üas- comfoot" met oventje, 3 kris tallen Bokaals, Spaanso stijl enz. Terweepark 7, Loiden X Gevraagd een dagmeisje, van »f/2 tot 4 uur. Vrijdags tot 5 uur. 37 Brocstraat 37 X Biedt zich aan net Dienst meisje voor de dag, zelfst. kunnendo werken. 21 jaar. Brieven bureau van dit blad onder no. 7372 X Nette dienstbode ge vraagd voor de dag. v. s. g. v.. Aanmelden na zes uur: Bergers. Pieter de la Courstraat 24. X Verloren Maandag morgen omstreeks 8 uur, een armbandhorloge, gaan de van Rijnsaterwoude naar Oude Wetering. Te gen beloning terug te be zorgen Molenpad 193 te Rijnsaterwoude. 2090 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3