Hoe staat het met het Leidse Merenplan? L EI D S E S HUTSPOT HUiBERS ZATERDAG 11 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA i Zo uiterlijk schijnt het, dat de po gingen van de commissie van ver weer inzake het Leidse Merenplan op dood spoor zijn gekomen. Toch is niets minder waar dan dat. Na de vergadering van de com missie werd op uitdrukkelijk verzoek van de heer M. P. van der Weijden, die sinds November jl. voorzitter is van de Agrarische commissie van de Stedebouwkundige Dienst, het z.g.n. Merenplan weer in studie aan deze commissie teruggegeven. Indien de ze commissie er in slaagt een nieuw plan aan de Ged. Staten voor te leg gen, kan deze kwestie wederom in behandeling genomen wordtn. Het ligt in het voornemen van de ze commissie, om een excursie te maken, om zich op de bedreigde plaat sen te kunnen oriënteren, zodat zij een terzake kundig rapport kunnen opstellen, teneinde de leden van de Ged. Staten op de juiste manier te kunnen voorlichten. Het is een verheugend teken, dat het gemeentebestuur van Warmond zich gedragen weet door alle groepe ringen van de bevolking in hun ver zet tegen deze plannen. Naar alle waarschijnlijkheid kan het eerste voordeel, dat de ontwer pers van deze plannen zich hadden voorgesteld, om het weg te zuigen zand direct op de plaats van bestem ming te brengen, geen doorgang vin den. Er zal een plaats gezocht die nen te worden om het opgezogen zand te kunnen bergen, waarna het per schip of per as vervoerd kan worden. Hiermede wordt de besparing van de geraamde 10.000.000 op het ver voer, wel wat in zijn waarde gere duceerd. Er is zekerheid, dat het voorradige zand uit deduinstreek beslist niet duurder zal worden dan 2.50 per M2. afgeleverd op de plaats van ge bruik. Naast deze weerlegging van het directe voordeel, kan het tweede aan gevoerde argument, dat uitbreiding van het wateroppervlak, uitbreiding van de recreatie mogelijkheid geeft, ook geen steek houden. Warmond heeft aan deze uitbrei ding geen enkel finantiëel voordeel, want de kunstmatig gevormde me ren, met een drift van pl-m. 30 me ter, kunnen bezwaarlijk ongevaar lijk genoemd worden. Bovendien het argument dat de watersport dichter bij het dorp komt, levert ook geen voordelen, daar de toegangswegen tot deze plassen r.iet over Warmond doch over Leiden zullen gaan. De commissie van verweer ziet dit plan ais een begin van de ondergang van Warmond's weiden, want. indien dit plan doorgang zou vinden, dan is wel de eerste M3. zand gevonden, maar de laatste M3 zal notf lang op •zich laten wachten. De technische in stallatie zal vrij kostbaar zijn en is slechts dan rendabel te maken, in dien deze gedurende een reeks van BINNENLAND Op zijn antoped voort-racend is een 10-jarig jongetj% te Hoorn te gen een muur gebotst. Het jongetje liep een zware her*---"--Mudding op, waaraan het is overleden. Het 2-jang aocn. eitje van de familie K. uit Echt (L.) is in èen met kokend water gevulde badkuip gevallen. Het kindje is overleden. De kinderpostzegelactie 1949, inclusief de schoolactie, heeft f 700.000 opgebracht, tegen f 550.000 in 1948. De eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons, is verleend aan G. van Huis, te Haarlem, conducteur bij de N.-Z.- H.V.M. en aan J. de Leeuw, te Heemstede, Ambactsman 2 bij de ze maatschappij. Te Overveen is opgericht een comité, dat zich ten doel stelt de nagedachtenis van gevallen Neder landse stoottroepers te eren en het te Leeuwen-beneden opgerichte momument in stand te houden en te verfraaien. Het comité is ge vormd uit familieleden der geval lenen. De luchtbeschermings-vereni- ging afd. Amsterdam zal weer tot nieuw leven worden gewekt, aldus meldt „De Tijd." Delft heeft annexatieplannen, aldus deelde de burgemeester de Raad mede. Hij bepleitte de annexa tie van een deel van Rijswijk, 'Schipluiden en Pijnacker. Een veetransport uit Harlin- gen naar Peru heeft een zeer goede reis gehad. Van de 300 jonge koeien, stierven er slechts 8, terwijl 75 kal veren tijdens de overtocht werden geboren. Een merkwaardige postzegel- tentoonstelling is ingericht in het Post-museum te Den Haag. Deze tentoonstelling is waarlijk speciaal gewijd aan één enkele Nederlandse postzegeluitgifte, nl die van 1924, de vliegende duif, ontworpen door Chris Lebeau. Voor de philatelist biedt de gespecialiseerde verzame ling van het museum o.a. plaat- en etsingnummers, tandingen, kleur verschillen, vellen zegels en rollen, kortom al het merkwaardige dat deze uitgifte typeert. De Dam te Amsterdam zal worden omgevormd tot een Oud- Hollands Marktplein, van 15 Juni tot 15 Juli a.s., ter gelegenheid van het 500-jarig bestaan van de Kal- verstraat als winkelstraat. Te Mijdrecht zal 'n ambachts school worden opgericht. B. en W. van die gemeente hebben op ver zoek van de stichting Neutraie Nij verheidsschool de door de Nijver- heidsonderwijswet vereiste nodig- jaren in bedrijf kan zijn. Waar zal dan het einde zijn? A.s. Woensdagavond houdt de L. T. B. afd. Warmond een ledenverga dering, waarin dit plan nader onder de loupe wordt genomen en waarop de leden van gedachten kunnen wis selen. Het is mogelijk, dat op deze vergadering nog nadere mededelin gen zullen worden gedaan. Geveilde percelen. Ten overstaan van notaris Jongsma te Leiden. He renhuis met erf en tuin te Oegst- geest Warmonderweg 70 in bod op f 9.500.koper de heer J. W. van Hagen te Leiden voor f 9.500. Herenhuis met erf en tuin te Oegst- geest Warmonderweg 72 in bod op f 9.300.koper de heer S. Visser te Alphen aan den Rijn voor f 9.300. Herenhuis met erf en tuin te Oegst- geest Warmonderweg 74, in bod op f 10.200.koper de heer A. Reijn- goud q.q. te Leiden voor f 10.201. Huis en erf te Leiden Herensteeg 6 in bod f 3.950.koper de heer C. G. P. Schouten q.q. te Zoeterwoude voor f 3.95Ó. VERENIGING VAN OUD- LEERLINGEN VAN M. S. G. JAARVERGADERING. De vereniging hield gisteravond in „In den Vergulden Turk'' haar jaarvergadering. Na een kort ope ningswoord van de voorzitter, de heer C. Sweris, werden de jaarver slagen voorgelezen, waaruit bleek dat de toestand der vereniging gunstig is. Hoofdpunt van de agen da was de bespreking der viering van het 165-jarig bestaan van het Genootschap M. S. G. Na een geanimeerde bespreking werd besloten het feest te vieren als oud-leerlingen, zo mogelijk in samenwerking met de V.V.M. Uit de vergadering werden de heren H. H. Blote, D. P. Plan je, A. W. Zek- veld en J. P. Zwanenburg gekozen om zitting te nemen in de voorlopi ge feestcommissie. Nadere medede lingen betreffende feestviering wor den zo spoedig mogelijk door het zenden van circulaires en medede lingen in de pers bekend gemaakt. Het secrétariaat van de vereniging is onveranderd gebleven n.l de heer C. J. Nieboer, Rijnsburgerweg 45, Leiden. Zondagsdienst Huisartsen. A.s. Zondag zal de dienst worden waar genomen door de doktoren de Bruij- ne, Hartman, van Leeuwen en Meij- "boom, Dienst der apotheken. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apothe ken te Leiden wordt van Zaterdag 11 Maart 13 uur tot Zaterdag 18 Maart -8 uur waargenomen door: de Apotheek Kok, Rapenburg 9, telef 24807. en de Apotheek „Tot Hulp der Mnschheid" Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark no. 8 tel. 26274. verklaring uitgesproken. De beno digde terreinen voor het oprichten van een gebouw zijn reeds door de gemeente aangekocht. Tijdens de ontvangst van het vierde bataljon stoottroepen te Den Bosch werden bij het dodenappél 30 namen van gesneuvelden door generaal-majoor Sitsen afgeroepen. Tot notaris is benoemd binnen het arrondissement 's-G-ravenhage, ter standplaats 's-Gravenhage, C. D. Jalink, candidaat-notaris aldaar (vac. W. J. Jalink). Tabakszegels (oud model) voor de tabaks-accijns worden met in gang van 1 Juli ongeldig, met uit zondering van de zegels, welke zijn aangebracht op verpakkingen van tabaksfabrikaten of om sigaren, welke op 1 Juli 1950 in het vrije verkeer zijn of voor die datum worden ingevoerd. De 'laatste tol in het Gooi na melijk die op de Zwarte Weg tus sen Hilversum en Lage Vuursche is verdwenen. De Zwarte Weg voert over gronden, welke eigendom zijn van een particulier, die van oordeel is dat tollen uit de tijd zijn. De weg is alleen open voor wandelaars en fietsers. 70.000 scheermesjes zijn ver beurd verklaard bij vonnis van de Rot. Rechtbank tegen een impor teur aldaar, die in strijd was geko men met de octrooirechten. BUITENLAND Te Parijs hebben de studenten, die over meer studielust dan geld be schikken, een „studentenkranten ophaaldienst" ingesteld. Zij halen per bakfiets oude kranten op en ver kopen ze aan de papierfabrieken. Een doofstomme te Farber (Frankrijk) is er na 11 jaar werken in geslaagd, een klok te maken, die de datum aangeeft, de maand, het jaar, de jaargetijden, de maanstan den enz. 's Morgens om 8 uur gaan de deurtjes open en 's avonds om 7 uur sluiten zij zich weer. Sommige deurtjes gaan alleen met Kerstmis, Allerheiligen en op 14 Juli open. O ja.... men kan er ook nog op zien, hoe laat het is. Een Italiaanse boer is in een wijnvat gevallen en in de wijn ver dronken. Een blinde jongen te Stretford (Engeland) deed het beter. Hij kwam op school te vallen en deed een le lijke smak. Daarna merkte hij, dat hij het gezichtsvermogen had terugge kregen. De kanselier van de Hongaarse le gatie te Rome wilde een terugkeer naar Boedapest niet riskeren en heeft daarom zijn post verlaten. De vliegende schotels herinnert u zich nog? De vroegere kroonprins van Oostenrijk, prins Otto, heeft ver klaard, dat dit Sovjet-Russische car tografische instrumenten waren. Zou het waar zijn? GEM. AANKONDIGING INENTING TEGEN POKKEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis, dat op Woensdag 15 Maart a-s. tussen 14 en 15 uur aan het Bureau van de Geneeskundige Dienst, Mare 13a, gelegenheid is tot kosteloze inenting tegen pokken voor kinderen tot de leeftijd van 2 jaar. Trouwboekje meebrengen. 1998 SPREEKUREN VAN DE BURGEMEESTER EN DE WETHOUDERS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemene ken nis, dat veranderingen in de spreek uren, welke voor de Burgemeester en de Wethouders van Schaik (Onder wijs), Menken (Sociale Zaken) er van dter Kwaak (Financiën) zijn be paald des Woensdag van 14.3615.30 uur en voor Wethouder Jongeleen (Openbare Werken) des Woensdags van 1415 uur, niet meer in dagbladen zullen worden bekend ge maakt. Wijzigingen in het spreekuur zul len voortaan elke Dinsdag en Woens dag, op een daarvoor bestemd bord, bevestigd aan de portiersloge in het Stadhuis (nabij de ingang Stadhuis plein), worden aangekondigd. Mr. J. C. van Oven 25 jaar „Proi" Vandaag is het vijf en twintig jaar geleden dat prof. dr. J C. van Oven aan de Leidse Universiteit werd benoemd tot gewoon hoogle raar in het Romeinse Recht en zijn Geschiedenis, nadat hij reeds 8 jaar professor in het Romeins Recht aan Universiteit te Groningen was geweest. Prof. van Oven werd op 17 Nov. 1881 te Dordrecht geboren. Hij stu deerde rechtswetenschappen aan de Gemeentelijke Universiteit te Am sterdam en promoveerde in 1905 op zijn proefschrift „De Bezitsbescher- ming en hare functies". Aanvanke lijk oefende hij de advocatuur uit, waarna hij in de journalistiek ging en chef-redacteur-buitenland van „Het Nieuws van de Dag" werd. Verschillende publicaties liet prof. van Oven het licht zien. Hij bleef belangstelling tonen voor de journalistiek en was in het jaar 19471948 rector-magnificus dér Leidse Universiteit. Van een feestelijke herdenking', wil prof. van Oven niets weten. Hij is vandaag uitstedig. Wat niet weg neemt dat op deze dag de aandacht wel eens gevestigd mag worden op deze zilveren hoogleraar, die in de Leidse Alma Matar en ver daarbui ten een goede reputatie geniet. LEIDSE UNIVERSITEIT. voor het doctoraalexamen geneeskunde de dames: A. Dekker te Rotterdam, L. Wittebal te Voor burg, de heren A. J. Eckhardt te Oegstgeest, B. v. d. Esch te Dor drecht, M. C. v. d. Pol te Rotterdam, C. Versteeg te Dordrecht, F. A. Vorst te 's-Gravenhage; voor het arts-exa men 2e gedeelte: B. Hofman, J. P. Ofner te Leiden, E. A. H. Scholten te Overveen. SPEELTUINVERENIGINGEN. De Leidse Bond van Speeltuin verenigingen hield gisteravond in „Het Prof je" aan de Burggraven- laan een vergadering, welke werd bijgewoond door afgevaardigden van alle bij de Bond aangesloten speel tuinverenigingen. De voorzitter, de heer M. I. Smit, deed mededeling, dat „De Professo- renwijk" en „Rontdom de Waterto ren" zich bij de Bond hebben aange sloten, waardoor thans alle speeltuin verenigingen lid van de Bond zijn. De heer F. Oostrom, voorzitter van het Amsterdamse Speeltuinverbond. gaf hierna een uiteenzetting hoe of het speeltuinwerk in de hoofdstad is Na een korte pauze deed de heer Oostrom nog enkele mededelingen over de viering van het gouden ju bileum van het speeltuinwerk, waar toe in 1900 Jan Klaren de stoot heeft gegeven. In deze plannen is o.m. op genomen een tentoonstelling in het R.A.I.-gebouw van 24 Juni4 Juli. Voorts heeft de NUSO aan onze stadgenoot, de heer Verboom, op dracht gegeven tot het vervaardigen van een gedenkplaat, welke zal wor den aangebracht in de naar Jan Klaren te Amsterdam te noemen straat. In aansluiting op deze feest- plannen, deelde de heer Smit mede, dat de Leidse Bond op 17 Juni een speeltuindag organiseert, waaraan daags tevoren een optocht van speel tuinkinderen zal voofargaan. STILLE OMGANG. In de komende nacht gaat de afd. Leiden en Omstreken ter Stille Om gang naar Amsterdam. Ruim 2.000 le den hebben zich hiervoor aange meld. Zij vertrekken in twee groe pen met 4 extra-treonen. De Leide- naars worden hedenavond om kwart voor tien in de Hartebrugker'k ver wacht. Zaterdag, II Maart. En het werk gaat maar voort. Rus teloos wordt aan het Leidse Station gewerkt. We zijn nu zover, dat er niet alleen meer wordt afgebroken, maar ook opgebouwd. Weliswaar neemt het afbreken nog een zeer belangrijke plaats in, maar toch zien we hier en daar al positief werk. En dat geeft ons moed. Ondanks de moeite, die het ons kost van ons dierbare oude station te moeten j scheiden. Voelt u dat ook zo aan?l' Of bent u niet genoodzaakt iedere I dag viermaal de overweg bij ,het sta- j tion te passeren? Dan kunt u er ook j niet van meepraten. Maar Stadskok moest dat wel, in zijn lang ver- vlogen jonge jaren. Viermaal per dag. Dat wil zeggen: driemaal per dag over de luchtbrug. Begrijpt u nu waarom hij tranen in zijn ogen kreeg toen hij dezer dagen de laatste resten van deze luchtbrug zas verdwijnen? Onophoudelijk zwaait de slopersha mer. Doffe mokerslagen klinken over het station. En binnen enkele da gen zal niets, helemaal niets, ons meer herinneren aan Leidens glorie: de luchtbrug. Van de laatste tragi sche resten ziet u hierboven een foto. Maar kom, in zo'n mineurstem ming mogen we de Zondag toch niet ingaan. Om weer op verhaal te ko men vertelt Stadskok u tranen-dro- gend iets anders. Iets prettigs. Want de voormalige Kalk- en Zandsteen- fabriek aan de Rijnkade wordt thans verbouwd, om er binnenkort een af deling in te vestigen van Smits In strumentenfabriek. De fabricage van Röntgen-apparaten zal in deze nieu we afdeling ter hand genomen wor den. Er wordt door deze uitbreiding 2750 M.2 fabrieksruimte gewonnen. En 200 arbeiders, die thans elders bij Smit werkzaam zijn, maar zich moeten behelpen door gebrek aan ruimte, zullen hier straks volop ge legenheid hebben weer te werken in een passende entourage. Wat ons een gelukwens aan de fa. Smit waard is. Gisteren heeft Stadskook links en rechts in de stad spandoeken gesig naleerd, daarop worden de Leidenaars aangespoord een bezoek te brengen aan „De Lakenhal", waar de tentoon stelling „Moderne Beeldhouwkunst" met smart staat te wachten op be zoekers. Men zal er veel kunnen ge nieten van al het schoons, door Ne derlandse beeldhouwers in steen, gips of hout uitgebeeld. Nog een vreugdevol bericht. Weet u nog dat d«« Leidse Banketbakkers enige weken geleden het gouden be- staansfeest van hun vereniging ge vierd hebben? Wel, dat muisje heeft een staartje. Ean dat staartje kwam vandaag aan het licht. Want toen ging een deputatie van het bestuur naar Léidens eerste burgeres, mevr. v Kinschot, om haar een grote doos bonbons aan te bieden. Vanwege het feest nog, begrijpt u. Daarna ging het gezelschap naar Jacob Catslaan 19, waar mevr. de wed. J. E. Lam- baart woont. Waarom naar die dame en niet naar u of naar Stadskok? Omdat zij met haar 99 jaar Leidens oudste inwoner(ster) is. Ook voor haar was er een grote doos bonbons. Toen was er nog één doos over. Waar moet die naar toe?, vroegen de jubi lerende banketbakkers zich af. Het antwoord was gauw gegeven. Na tuurlijk naar mevr. Maas, in de Ro denburgerstraat, de moeder van Lei dens 90.000ste inwoner, die enkele dagen geleden het levenslicht aan schouwde. De dag van vandaag begon met knetterend nieuws. Vanmorgen^ om half tien reed op de Witte Singel een vuilnisauto, waarvan plotseling de voorband sprong. In volle vaart reed de auto tegen een boom en kan telde vervolgens over het hekje heen op het grasgazon. De chauffeur, de 40-jarige C. Z-, wonend op de Rijns- burgersingel, brak z'n rechterarm en werd door de E. H. D. naar het Acad, Ziekenhuis vervoerd. De beide an dere inzittenden kwamen met de schrik vrij. Inmiddels was de Brand weer gewaarschuwd, die met haar kraanwagien de deerlijk verminkte vuilnisauto wegsleepte. Natuurlijk onder veel bekijks. De cabine was geheel ingedrukt. En de voorwielen waren met as en al van het chassis gerukt. We kunnen U alvast vertellen dat Herwonnen Levenskracht in Leiden weer een propaganda-avond gaat ge ven. Het vorig jaar trad een caba ret-gezelschap uit Sassenheim op Zoals de aanwezigen zich zullen her inneren, met groot succes. Daarom is het bestuur verheugd, dat schap opnieuw bereid gevonden te hebben in Leiden te komen spelen. Dat gebeurt op 11 April, U hoort er nog wel van. Willen de leden van het R. K. Ge mengd Koor „Het Zonnelied" (Leo- narduspar.) e- aan denken dat de re petitie van a.s. Dinsdag niet door gaat. In de plaats daarvan worden de dames morgenmiddag om drie uur verwacht. De heren moeten om vier uur komen. Gezamenlijk wordt er dan verder gezongen. STADSKOK, K. L.-DAGKALENDER. Maandag 13 Maart 20.15 uur „De Doelen" (Rapenburg). Bijeenkomst Sint Adelbertusvereniging afd. Lei den. De heer F. Kooijmans houdt een inleiding over „Richtingen in het Protestantisme". Vrijdag 17 Maart 20 uur „In den Vergulden Turk". Jaarvergadering van de Ver. „Katholiek Leiden" (Sta tuten-wijziging). BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacoba, dr. van L. Zit man en P. Bloemendaal; Louis Jo zef zn. van I. C. van Zuiden en K. V. Spier; Femia Henrica Maria, dr. van A. T. J. van Loon en H. J. Bod- dé; Johannes Antonius, zn. van J. Rapper en J. Middendorp; Willem zn. van I. Zirkzee en Sj. Webbers. wsm MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 10 Maart. Groete. Waspeen I 33—43, idem II 21—30, breekpeen 7.80—8.30, rode kool 14.4015.10, Gele kool 18-80—18.90, boerenkool 30—31, spruitkool 3656, idem LI f 25.80 26, kroten f 6 256.50. uien 2538, spikkelbonen 56.8057, witte bonen 86.5087, witlof I 4149, idem II 27—37. AARLANDERVEEN, 9 Maart. Eieren. Aanvoer 900 stuks. Prijzen kipeieren f 9.5011.50 per 100, kaas 1.30 per pond, kippen 2.00 per stuk, eendeneieren 7.per 100. TER AAR, 10 Maart. Groente. Witlof I 3844 cent, idem II 2734 cent, idem stek 1822 cent, prei 46 62 cent, idem afw. 2131 cent, spi nazie 6064 cent, waspeen I 18 cent, idem afw. 8 cent, koolrapen 9 cent, spruiten 50 cent, idem los 3037 cent idem stek 6 cent, glasandijvie 7576 cent, idem klein 40 cent, kroten 6 cent, schorseneren 8 cent alles per kg. Radijs 13 cent, selderij 6 cent al j, les per bos, stoofperen: Brederode 23 cent per kg. ALPHEN AAN DEN RIJN Geboren: Jacob, z. van J. van Eijk en L. Hoogendoorn; Adrian us, z. v- J. van Staalduinen en W. C. v. d. Wel; George, z. van J. H. van Leeuwen en H. I. van Holst Pelle- kaan; Jimmy, alsvoor; Gerhardus H. Adr., z. van J. H. Grosheide en H. E. J. Sierink; Petrus J- M„ z. van J. A. Hoogeveen en G. Kuyf; Jozeph P„ z. van J. P. Bos en A. Ketel; P., z. van Jacob van Leeuwen en P. J. Achterberg; Johannes H. H., z- van J. H. Maas en G. M. de Swart; Johanna, d. van P. C. Werther en H. Hesseling; Cornelia Th. d. van J. Th. v- Leijden en M. C. v. d. Post. Huwelijksaangiften; A- Straver 24 jaar en M. J. Spelt, 24 jaar; W. de Jong 26 j. ey M. M. J. Bokkers, 20 j. NOORDEN N.S.V. Woerden 4—NSV, 12 uur, vertrek 11 uur. NSV 2Donk 6, 2.30 uur. Het gisteren gepubliceerde pro gramma was een week te vroeg. Dat waren de wedstrijden voor de vol gende week, Zondag 19 Maart). HAZERSWOUDE Jubileum C. de Gelder. Per 1 Januari jl. was het 25 jaar geleden, dat de heer C. de Gelder werd aan gesteld als machinist van de polder „De Hazerswoudsche Droogmakerij". Op de bestuursvergadering van de polder, die deze week gehouden werd, is dit feit herdacht. De heer de Gelder en zijn echtgenote wer den in deze vergadering toegespro ken door de voorzitter van de pol der, de heer Jac. van der Eyk, die de machinist roemde om zijn ijver en trouw in het vervullen van zijn plichten. Namens de polder over handigde de heer Van der Eijk hem als aandenken een gouden horloge met inscriptie. Ook mevr. de Gelder werd niet vergeten. Haarlemmerstraat 123, Leldai UIT DE RIJNSTREEK ALKEMADE Aanbesteding. Op het Raadhuis heeft de aanbesteding plaats gehad voor de bouw van 60 schuurtjes achter de Oostenrijkse houten wo ningen. De laagste inschrijver was J. L. Zoet uit Oude-Wetering voor f 21.700.De hoogste inschrijver was Gebr. Akerboom uit Rijpwete- ring voor f 28.920.De gunning is nog aangehouden. BODEGRAVEN Stille Omgang. Donderdagavond kwam de Bodegraafse afd. bijeen voor haar jaarvergadering.. Uit de mededelingen bleek dat de Omgang plaats zal hebben van 18 op 19 Maart. Ontbijt bij de Eerw. Zusters op de Heerengracht. Er staat 'n extra trein klaar in combinatie met Woerden. Vertrek ca. 1 uur vanuit Bodegra ven. Thuiskomst 8.30 uur Zondag morgen. Bij het punt bestuursver kiezing wordt besloten, dat de voor zitter zal aanblijven tot na het zilve- veren feest op Beloken Pasen a.s. De rondvraag bracht nogal hilari teit. Er werd verzocht om een hygi ënische trein. Liever koffie, dan thee bij het ontbijt, waarop prompt 3 pond koffie werd aangeboden. Het laatste woord ,was aan de pa stoor, die opwekte buiten de inten ties in verband met het Heilig Jaar. toch ook te zorgen, dat men zelf meer dan voorheen z'n liefde tot het H. Sacrament in daden toont. Hier na sluiting. ROELOFARENDSVEEN Stille Omgang. Voor de deelne mers van de beêvaart van de Stille Omgang zij erop gewezen, dat het Lof ter voorbereiding is hedenavond om 11 uur. Voor de deelnemers van Nieuwe Wetering gaat er om 10.45 uur een bus vanaf de Ringvaart naar de kerk. Voorts geldt voor alle deel- nemens' dat zij de parochiebundel medenemen voor de gezangen in de gezongen H. Mis te Amsterdam. Op thuisreis. Met de Waterman", die op 24 Maart te R'dam wordt ver wacht, keert Nic. Hogenboom, Noord einde 171, huiswaarts. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK Verbetering hoek Jeroensweg. De verkeersmoeilijkheden op de hoek WilhelminastraatSt. Jeroens weg, vooral op spitsuren en op druk ke dagen in bollentijd of badseizien, hebben B. en W. aanleiding gegeven bij de raad een voorstel in te doenen tot verbetering van deze hoek, door het.bij trekken van een strook grond van de voormalige gemeenteschool. Gemeenteraad. De faad zal Maandagavond te 8 uur vergaderen. SASSENHEIM ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Hedenmorgen 9 uur geschiedde ter hoogte van de Wasbekerlaan een ernstig auto-ongeluk, Een auto, ko mende uit de richting Arnstei'dam, geraakte in de zachte berm van de weg en sloeg over de kop. De be stuurder L. B., wonende te Amster dam, werd zeer ernstig gewond en per ziekenauto naar het Binnengast huis te Amsterdam vervoerd. De auto werd beschadigd. VOORHOUT Personalia. S. Hoek, hovenier erx sproeibedrijf, Rijnsbui-gerweg 20, is geslaagd voor het diploma Fruit teelt van de Nederlandse Fruitteelt organisatie. K.A.B. Voorzitter v. d. Lans wierp een terugblik op het afgelopen seizoen en constateerde, dat dit van het, groottse belang is geweest, om dat het veel vrucht heeft afgewor pen, vooral de 4 culturele avonden. Vervolgens begroette de voorz. de nieuwe g.a., kapelaan Koenekoop. Om er van te voren geen ruchtbaai-heid aan te geven, had het bestuur in overleg met het H.B., de heer dr. Bots beno'emd tot ere-lid der Beweging, zonder de leden hierin te kennen. Dat was niet erg, want een spontaan ap plaus gaf uiting aan de goedkeuring der vergadering. Plannen voor een reis naar de Fassie-spelen in Tegelen zijn in wor ding. Liefhebbers, geeft u spoedig op bij het bestuur, evenals eventuele deelnemers aan de bedevaart naar Heiloo 14 Mei a.s. Van de Lichtfabrieken was be richt binnen gekomen dat nog geen aeentschap ingesteld kon worden voor het verstrekken van lichtbon- nen. Als iemand zich echter disponi bel wil stellen, dan is hij welkom en kunnen bonnen afgegeven worden. Degene die hier toe bereid is, kan zich bij het bestuur opgeven tot Don derdag 16 Maart. Hierna verkreeg de heer v. d. Veld, districtsbestuurder, het woord, die in een enthousiast be toog de aanwezigen wist te boeien over de P.B.O. NOORD WIJKERHOUT Tuindersvereniging. In het hotel van der Geest hield de tuindersver eniging „De Eendracht" voor haar leden en belangstellenden een z«g. praatavond. In zijn openingswoord liet de voor zitter uitkomen dat de avond be legd was om de vakbelangen onder elkaar eens te bespreken. Hiertoe hield de assistent van de Rijkstuin- bouwconsulent, de heer S. P. v. d. Peet, een inleiding, waarin verschil lende onderwerpen onder de loupe werden genomen, als aardbeienteelt, bonenteelt, bemesting van de tuin grond enz. De inleider werd met be stelling gevolgd. Dit bleek toen er gelegenheid tot gedachtenwisseling werd gegeven. De secretaris deelde mede dat 27 Januari j.l. de vereniging 40 jaar bestond. In het najaar zal dit feit feesteliik worden gevierd. Na af loop dankte de voorzitter. Na af- v. d. Peet voor zijn keurige inlei ding en deelde de aanweziee leden mede dat a.s. Woensdag 15 Maart in hotel v. d. Geest voor de tuinders speciaal gelegenheid is tot het yken en herijken van maten en gewich ten.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3