L.F.C. verloor lichtwedstrijd van V.U.C. met 3-2 Aetherklanken De grote aetherverhuizing van 15 Maart RECHTZAKEN DONDERDAG 9 MAART 1950 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 In het Zilveren Molentournooi ÏN HET TOURNOOI om het Zilveren Molentournooi van LFC speelde de organiserende vereniging gisteravond een lichtwedstrijd tegen de Haagse tweede klasser VUC. Deze tweede wedstrijd van het tournooi is een vrij matige vertoning gewerden. De Hagenaars speelden met drie invallers, nl. de beide backs Caspers en v. Olst en de rechtshalf v. d. Valk. LFC miste Sira en had Kukler op de rechtsbuitenplaats op gesteld, doch hij viel daar nauwe lijks op. LFC zette dadelijk enige goede aanvallen op, waarbij Pij tak alleen voor keeper Philipse kwam te staan, doch hij schoot de bal tegen hem aan. Na 10 min. gaf Huisman met een fraaie kopbal uit een hoekschop de Hagenaars de leiding (01). Even later schoot Hugenin tegen de boven lat. VUC zetten daarna herhaaldelijk de buitenspelval open om de aan groeiende LFC-aanvallen te breken en de Hagenaars hadden er nog suc ces mee ook. De thuisclub kreeg des niettemin enkele goede scoringskan sen, maar Bijl en Nagtegeller schoten vervolgens naast. Toch wist LFC de gelijkmaker in het net te deponeren, toen Caspers de bal verkeerd op zijn In een aardige jeugdselectiewed- strijd hebben wij te Utrecht twee teams kunnen zien, waarvan de spelers hun uiterste best hebben gedaan voor een plaats in het Ne derlands Jeugdelftal. In de eerste helft ging de strijd tussen de A en B ploeg vrijwel gelijk op. De A ploeg beschikte echter over een productiever voorhoede en vormde meer een geheel. Geleidelijk kwam de A-ploeg in de> meerderheid en uit een indirecte vrije schop door Feldman (AFC) genomen kopte Krommert (DOS) via de paal op fraaie wijze in. Na de rust was de A-ploeg overwegend sterker en al vrij spoedig werd de stand op 20 gebracht toen Wakema van HFC goed doorliep enin buitenspelposi tie het leer opving en onhoudbaar scoorde. Het was Bennaars uit Dos- ko, die na een fraaie soloren kee- pear Schinkels (Sportclub Irene) uit zyn doel lokte en de stand op 3 0 bracht. Kort voor het einde scoorde Louer van Noad na een fout van Metselaar (Alkmaarse Boys) en de stand werd 31. Wanneer wij de elftallen nader bezien kunnen wij concluderen, dat de A-ploeg het best heeft gespeeld met de voor hoedespelers Krommert, Bennaars en Wakama als uitblinkers. Ook de verdediging van de A-ploeg heeft gespeeld voor wat zij waard was. In de B-ploeg waren van der Hurk (Eindhoven), Westbroek (DOS) en Smeets (Juliana) de beste spelers. HILVERSUM I 301.5 M. 7.00—24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymna stiek. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gewijde mu ziek. 8.45 Gramofoonmuziek. Voor de zieken. 9.30 Gramofoonmu ziek. 10.30 Morgendienst 11.00 Viool- lecital. 11.30 Strijkorkest. 12.00 A cappella koor. 12.30 Mededelingen. 12.33 Blaaskwintet en piano. 13.00 Nieuws. 13.15 Volksmelodieën. 13.45 Promenade orkest en solist. 14.15 Gramofoonmuziek. 14.40 Voordracht 15 00 Kamerkoor. 15.30 Gramofoon muziek. 15.40 Voordracht. 16.00 Ka merkwartet. 16.30 Altviool en piano. 17.00 Concertgebouworkest. 17.30 Friese causerie. 17.45 „Het Evange lie in esperanto'". 18.00 Geestelijke liederen. 18.15 CMB kwartier. 18.30 Voor de strijdkrachten. 19.00 Nieuws 10.15 Regeringsuitzending. 1935 Gra mofoonmuziek. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gramofoonmu ziek, 20.30 „Haak in'". 21.00 Harpen- semble .21.15 „Behoud en verzor ging van ons natuurschoon", cause rie. 21.45 Radio Philharmonisch or kest. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM II 416 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 AVRO 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA 7.00 Nieuws, 7.15 Gramofoonmu ziek. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gramofoonmuziek. (9.30—9.35 Waterstanden). 10.00 „Thuis", causerie. 10.05 Morgenwij ding. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Gemengd koo.r 11.10 Voordracht. 11.30 Accordeon orkest. 12.00 Orgel en zangkoor. 12.30 Mededelingen. 12.33 Sportpraat je. 12.45 Gramofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.45 Gramofoonmuziek. 14.00 Voor de vrouw. 14.20 Kamerorkest en soliste 15.00 Causerie en voordracht. 15.20 Kamerorkest en solist. 16.00 Gramo foonmuziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.00 Pianoduo. 17.20 Muzikale cau serie. 18.00 Nieuws. 18.15 Felicitaties 18.40 Gramofoonmuziek. 19.00 Denk om de bocht. 19.15 Kwartet. 19.30 „Gelovige mensen'", causerie. 19.45 „Een radiokrabbel". 19.55 Berichten. 20.00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.10 PianorecitaL 20.30 „Mensen aan het werk", klankbeeld. 21.00 Verzoekprogramma. 21.25 „Aether- forum'. 21.55 Buitenlands overzicht. 22.10 Populaire muziek. 22.40 „Van daag", causerie. 22.45 Avondwijding 23.00 Nieuws .23.1524.00 De Gro ninger orkestvereniging schoen kreeg en Senteur de kans benutte (11). Niet lang daarna her gaf Huisman VUC de leiding na een misverstand in de LFC-achterhoede (12). De Haagse verdediging wist daarna enige LFC-aanvallen onscha delijk te maken, doch Bijl slaagde er toch in nog voor de rust opnieuw ge lijk te maken (22). Direct na de hervatting ging Bijl er met de bal van door, doch zijn schot werd door Philipse op fraaie wijze gekeerd. Dan miste Neuteboom Sr. een toegestane strafschop en toen Duffels met een goede trekbal van Vaal totaal was verrast (23) bleek LFC een geslagen elftal. Wel kreeg de thuisclub nog enkele goede kan sen, doch het voorhoedespel bleef te doorzichtig, zodat de Haagse achter hoede er wel raad mee wist en het einde kwam met 23. De resultaten der twee eerste wed strijden zijn nu: Scheveningen Quick Boys 2—1, VUC—LFC 32. A.s. Woensdagavond wordt gespeeld de wedstrijd Coal—Alphen. Manchester United verpletterde Aston Villa Alle vier clubs die zich in de halve eindstrijden voor de beker geplaatst hebben zijn gisteren in actie geweest voor de League, maar alleen Everton bracht het tot een overwinning. Liverpool, dat Zater dag j.l. Blackpool in een bekerwed strijd uitgeschakeld had, kon het tegen diezelfde ploeg niet bolwer ken en leed zijn eerste nederlaag in een thuiswedstrijd in dit seizoen. Dit fraaie resultaat dankt Black pool in de eerste plaats aan zijn prachtig spelende, hechte verdedi ging, die stand hield onder steeds toenemende druk. Manchester Uni ted verpletterde Aston Villa met 70 en nestelde zich daardoor wat vaster op de eerste plaats. De ploeg heeft nu twee punten- voorsprong op nummer twee Liverpool. Mitten scoorde vier goals, waarvan drie uit strafschoppen. Everton, dat* in degradatiegevaar verkeert, verbeterde zijn positie door een 21 overwinning te Bol ton, en Charlton, dat er eveneens slecht voor stond, haalde twee kost bare punten door Chelsea te klop pen. Dit was de eerste nederlaag van de Londenaars op eigen ter rein in vier maanden. De uitslagen zijn: Arsenal—Midd- lesbourgh 11; Bolton Wanderers Everton 12; ChelseaCharl ton Athletic 13; Derby County Portsmouth 21; Manchester Uni ted—Aston Villa 70; Liverpool Blackpool 01. De stand aan -de kop is thans: Manchester United 42 pnt uit 31 wedstrijden; Liverpool 10 uit 31; Blackpool 38 uit 30; Sunderland 38 uit 31; Wolverhampton 37 uit 31 en Arsenol 37 uit 32. DATUM VOOR LIVERPOOL EVERTON BLIJFT 25 MAART. De F. A. heeft bepaald, dat de datum voor de halve cup-finale Li verpoolEverton niet zal worden gewijzigd, zodat de wedstrijd dus op I 25 Maart a.s. te Manchester zal worden gespeeld. Een woordvoerder van de F. A. verklaarde, dat het feit, dat de Grand National tegelijkertijd wordt gehouden, bij het vaststellen van de datum en het terrein over het hoofd was gezien. „Wij trachten al tijd dergelijke botsingen tussen be langrijke sportevenementen te voorkomen, maar thans is het te laat de reeds genomen beslissing te herroepen", aldus de F A-officiaL Wales en Noord Ierland spelen puntloos gelijk SKI's VOOR ELKE LEEFTIJD. Ook bij de Italianen is het skiën een geliefde sport. Zodra het ski seizoen begint trekken zij, ieder vrij ogenblik te baat nemend, de Dolomieten in. Vooral de jeugd werpt zich vol enthousiasme op de ze sport. Het is bij Giorgio Sanpie- tro, die in de wintersportplaats Sestrieri woont, waar de ski's naar maat voor de jongste skiliefhebbers worden vervaardigd. De drie-jarige Anna de Santis past met een blij gezichtje haar nieuwe ski's. In een voorronde wedstrijd van het tournooi om de Jules Rimet be ker hebben Wales en Noord Ierland met 00 gelijk gespeeld. Men weet, dat in deze groep En geland en Schotland zich reeds voor Rio de Janeiro hebben gekwalifi ceerd. De wedstrijd van gisteren kon hierop geen invloed meer uit oefenen. De wedstrijd had een spannend verloop, alhoewel het in ternationale peil slechts zelden be reikt werd. Wales was het meest in ."TH de aanval en Ford (Aston Villa) B« Si5!"15" fï,houden„ w,ed& weerde ziel, geducht als midvoor. den te„ R^an- iNo?ïï,eg^iLrhe^' Hl) kreeg echter te weinig steun Kecs Broekman de 3000 meter ge- van de andere voorwaarts^ met uitzondering van de kleine rechts- SCHAATSENRIJDEN. BROEKMAN WINT 3000 METER TE RJUKAN. buiten Williams (Leeds) De Noord-Ierse ploeg, die ver sterkt was met spelers uit Eire, bracht het er veel beter af dan on langs tegen Engeland en Schotland, beste prestatie op deze afstand in dit seizoen (4.52.4 25 Febr. te Oes- tersund) benaderde. Op de 500 me ter werd hij vierde in 46.1 sec. Uitslagen: 500 meter: 1. Crons- hey, I S U, 45.1 sec, 2. Odd Lund- toen zware nederlagenwerden ge- berg Noorwegen, 45.6 sec 3. Pa- leden. De verdediging toonde zich j3??, I S U, 45.8 sec., Broekman voor haar taak berekend, met de 46,1 sec- spil Con Martin (Aston Villa) en de keeper Short (Plymouth) als uit blinkers. Bij Wales was de verde diging eveneens het sterkste deel van de ploeg en Burgess (Totten- ham), Barnes (Arsenal) en de acht tienjarige midhalf Charles (Leeds) vormden een blok waarop alle Ier se aanvallen dood liepen. De uit slag 00 gaf zowel de krachtsver houding als het spelbeeld goed weer. ATHLETIEK KATH. ATH. VER. „DE BATAVEN". De indoor-trainingen zijn a.s. Vrij dag in de Krauwelsteeg (achter Ca sino-Theater) voor de dames van 6.30 tot 7.30 uur en voor de heren en A- jongens van 7.30 tot 8.30 uur. Zij die aan het Bataven week-end deelne men, worden verzocht zich op deze avond op te geven, zulks in verband met de noodzakelijke inkopen. Ook moeten uiterlijk Vrijdag a.s. de pasfoto's worden ingeleverd voor die athleten, die voor de komende zo mer baankaarten voor de sintelbaan willen hebben. Na 15 Maart worden op het Stadshuis geen baankaarten meer verstrekt. BRTDGE OM DE „OUDSHOORNBEKER". In een plaatselijke ontmoeting tus sen „V.O.G." en „De Sleutels" wisten de Sleutelspelers na een spannende strijd met 32 m.j. te winnen. De tussenstanden zijn: 1823, 36 29, 53—51, 58—61, 71—72, 84—88, 119—107, 145—113 m.p. VEILIG VERKEER. U moet de weg met anderen delen. V mag niet met hun leven spelen! Eindelijk orde in de chaos 3.000 meter: 1. Broekman 4.55.7, Lundberg 4.58.2, 3. Cronshey 4.58.8, 4. Pajor 4.59.2. Bij internationale wedstrijden, die te Brandbu (Noorwegen) zijn gehouden, hebben van der Voort en Maarse goede tijden gemaakt op de 500 meter. Van der Voort reed 46.1 sec., zijn beste seizoentijd, en Maar- liet 46.2 sec. afdrukken, waar mee hij zijn prestatie op dit num mer van 25 Februari te Oestersund evenaarde. 500 meter werd gewonnen door de Noor Helgesen in 44.8 sec. d. Voort werd 9e en Maarse 10e. Op de 5.000 meter, die een zege bracht voor de Noor Hjalmar An dersen in 8.26.2, werd Huiskes 4e 1.41.7, zijn beste seizoentijd (te Oestersund had hij 8.44.5 gereden), van der Voort 6e in 8,42.8 en Maar se 9e in -9.11.2. AJA VRZANOVA BEHOUDT HAAR TITEL. In de Wembley pool te Londen heeft Aja Vrzanova (Ts Slovakije) gisteravond haar titel van wereld kampioene kunstrijden voor dames behouden. Na het vrije rijden bezette zij de eerste plaats in het eindklassement met 1359.16 pnt en plaatscijfer 12. Tweede werd Jeanette Altwegg (G.B.) met 1345.71 pnt en plaatscij fer 18. Yvonne Sherman (V.S.) be zette de derde plaats met 1330.58 pnt en plaatscijfer 23. Veertien rijdsters hebben op de prachtige baan van de Wembley Pool gekampt om het wereldkam pioenschap. De grote strijd ging tussen de 18-jarige Tsjechische ti- telhoudster Aja Vrzanova, die na verplichte figuren de leiding had, de Britse kampioene Jeanette Altwegg en Yvonne Sherman, de jeugdige kampioene van de Ver. Staten en van Noord Amerika. En het was het Tsjechische meisje, dat een verbluffende demonstratie van lenigheid, durf en sierlijke lichaamsbeheersing in de vrije figu ren, de zegepalm wegdroeg. Zij kwam van de beroemde sterren het eerst op het ijs, en geen van de an deren kon haar evenaren, noch wat Zoals gemeld zal er met 15 Maart een algehele aetherverhuizing plaats vinden, een „grote trek" van onge veer alle Europese radio-stations naar andere golflengten. Te verwachten en te hopen is, dat de Nederlandse zenders nu vrij van storingen in de luidspreker kernen. Weliswaar moet Hilversum II op de 298 meter zijn golf delen met het Syrische station Aleppo I, doch cleze is niet zo sterk en ver genoeg ver wijderd om Hilversum met rust te laten. De nieuwe golflengte van Hil versum I hebben wij alleen voor ons zelf. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat dit nieuwe Europese radiobestel in kannen en kruiken was. Niet alleen die voor de cmroep, maar ook de beschikbare kanalen voor lucht- en scheepvaart in de lange- en middengolf moesten eerlijk worden verdeeld. Van 1947 af hebben de knapste ex- inerts van vele landen samen ge zwoegd om de golflengte-koek zo eerlijk mogelijk te delen. Eerst in Atlantic City, waar men het eens werd over de beschikbaar stelling van banden voor diverse doeleinden. Later is geconfereerd en gecijferd te Stockholm en in 1948 te Kopenhagen. In en na de oorlog was er in de aether van Europa, Afrika en het Nabije Oosten een warwinkel ont daan, die haast niet meer te ontkno pen was. Sedert de conventie van Luzern (1933) werd het aantal zen ders in dit gebied dc helft groter. Het gezamenlijke vermogen steeg van 500 kilowatt twintigjaar geleden tot 12000 kilowatt voor de 380 zen ders van thans. De samenwerkende experts kwa men voor bergen technische, organi satorische, wetenschappelijke en in ternationale vraagstukken en moei lijkheden te staan. Een ieder had zijn rechten, wensen, eisen, tradities en prestigekwesties, die stuk voor stuk ontrafeld moesten worden. Des ondanks werden met passen en me ten bevredigende, hoopgevende re sultaten bereikt. Over de verdeling van de korte- golfbanden is nog niet gepraat. Dit is een wereld-aangelegenheid, welke binnen enkele weken te Florence wordt aangesneden. Over frequentie-modulatie zal dan ook wel een woordje vallen. Neder landse experts denken aan toëpas- sing van dit zendsysteem voor het geluidsgedeelte van de televisie. De Nederlandse luisteraar zal per 15 Maart aan alle postkantoren een overzicht van de nieuwe golflengte indeling van de PTT cadeau krijgen. BINNENLAND. Overleden is, 62 jaar oud, dr P. H. Kramer, geneesheer-directeur van het gemeente-ziekenhuis Bergweg te Rotterdam. Voor de derde keer is naar Indone sië vertrokken de Apostolisch-Vicaris van Timor, mgr J. F. M. Pessers. Toen hij er een kwart eeuw gele den voor het eerst kwam waren er G0O0 Katholieken. Dit getal is sinds dien gestegen tot 82.000. Reeds is er een inlandse geeste iijke werkzaam, die thans zelfs tot lid van het parlement in Makassar is gekozen. In de familie Sonneveld te Pijn- acker doet zich een merkwaardig ver schijnsel voor. Drie opeenvolgende geslachten hebben namelijk een wet houder opgelevert, die elk een bur gemeester van Pijnacker de ambtske ten hebben omgehangen. Bij het instorten van een bouw vallige opslagplaats in de Steenstraat te Venlo is de 64-jarige dakdekker P. de Nijs onder het puin bedolven en op slag gedood. Vrijwel geheel volgeboekt is de „Willem Ruys" gistermiddag voor de 14de maal van Rotterdam naar Dja karta vertrokken. Na de souvereini- teitsoverdracht begint de gezinsher eniging weer populairder te worden, met dien verstande echter, dat het nu veelvuldig voorkomt dat alleen de vrouwen naar hun man teruggaan, doch de kinderen in Nederland hun schoolopleiding blijven volgen. Een zweminrichtingswet (nieuw ontwerp) zal binnenkort by de Twee de Kamer worden ingediend. Het op 19 Febr. ingediende ontwerp Is inge trokken. Te Haarlem is gisteren het nieu we hoogaltaar in de St. Antoniuskerk (Groenmarkt) door mgr. Huibers ge consacreerd. Een 16-jarige zwakzinnige te Ede heeft op de hooizolder van zijn vader brand gesticht en is door ver stikking om 't leven gekomen. Een nieuw zwembad zal, naar „De Tijd" verneemt, aangelegd wor den in het park achter paleis Soest- dijk. De eigen uitgeverij van de K. A.B., genaamd „De Lantaarn" is haar werk begonnen. Tegen het najaar zal hét eerste boek verschijnen, waar voor inmiddels een verkoop-organisa- 'n voorbereiding is. De eerste Nederlandse bedevaart naar Rome, totaal 133 deelnemers, is door Z. H. de Paus ontvangen in de St. Pieter, te zamen met enige tien duizenden andere pelgrims. Een vierjarige middelbare school, die algemeen middelbaar vor mend onderwijs geeft, die opleidt voor vakopleiding zowel als voorbe reidend hoger onderwijs, dat is het ideaal, dat de onderwijscommissie der „Fundatie werkelijk dienen" voor ogen heeft in een aan de regering en volksvertegenwoordiging aangebo den rapport van een uitgebreide en quête onder overheidsdiensten en in dustriëlen. Naar Australië zullen waar schijnlijk dit jaar nog 4 schepen met Nederlandse emigranten vertrekken. In totaal zullen dit jaar 200.000 immigranten in Australië worden toe gelaten aldus heeft een attaché aan de Australische legatie te den Haag verklaard. Bij een voorjaarsmodeshow te Amsterdam bleek, dat de fabrieks- hoeden, de geperste vilten hoeden over het algemeen tamelijk klein zullen zijn. De garnering volgt de vorm van het hoofd. Men gebruikt veren en bloemen, soms strikken. In deze klasse vindt men ook motelots. De ateliershoeden kregen over het al gemeen meer garnering. Er is weer een duidelijke tendentie naar grotere formaten. In navolging van Parijs gebruikte men veel sisol, een soort stro, fijn en grof. BUITENLAND. Molotof is vandaag 60 jaar ge- deze gelegenheid de „orde van Le- •vorden, op zichzelf al een hela prestatie voor een boljewistische vooraanstaande figuur. Hem is bij nin" toegekend. Een aantal Japanners had te Tokio een particuliere politiemacht georganiseerd ter „bescherming" van lestaurants e.d. Deze „bescherming" was voor de heren niet onvoordelig. Thans zitten ze in arrest. Bij een brand in een flat te Ocean Falls (Brits Columbia) zijn 8 personen om het leven gekomen. De Franse president heeft blijk baar de koninklijke familie van En geland, waar hij thans op bezoek is, niet willen derangeren. Hij heeft 600 flessen wijn, kisten met likeur en cognac, tapijtwerk en een Sèvres- theeservies meegebracht. AUTOMOBILISME. ZEEPKISTRACES IN NEDERLAND. Naar wij vernemen is de Kon. Ned. Automobiel club doende alge mene richtlijnen op te stellen voor de z.g. zeepkistwedstrijden, een soort race voor jongens van bepaal de leeftijdsgroepen, welke in de Ver. Staten zeer populair zijn. De opzet is de deelnemers te interes seren voor en de ontwikkeling van de automobieltechniek. De „ajuto" is daarbij voorzien van een deug delijke rem, maar wordt niet me chanisch voortbewogen. De wed- strijdbaan bestaat uit een geschikte en veilige steile helling met een grote uitloop. Zo althans wil de motor-autoclub Rhenen en omstre ken een zeepkistwedstryd organise ren ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan. De KNAC zal binnen korte tijd, in verband met andere aanvra gen voor dit soort wedstrijden, een algemene regeling uitvaardigen. MOTORSPORT Vier bekende Nederlandse motor- renners, die in snelheidswedstrijden naam maakten, zullen waarschijnlijk deelnemen aan een wegrace die op 16 April a.s. op een ruim vier kilo meter lang circuit by Barcelona wordt gehouden. De Sportcommissie van de K. N M. V. gaat accoord met de Nederlandse vertegenwoordiging In dit Spaanse sportevenement. Voor ons land zullen Dick Renooy Wim Zijlaard, Tonny Heineman en Lous van Rijswijk starten. K. N. M. V-VOORJAARSRIT. Het motorseizoen zal dit jaar door de Kon. Nederl. Motorryde-s Vereni ging al vroeg geopend worden, want op Zaterdag 25 Maart wordt de Voor- jaarsrit, een eendaagse betrouwbaar- heidsrit gehouden. Daaraan kunnen zowel seniores als juniores deelnemen, die in ver- schillende klassen worden ingedeeld deren Kon naar evenaren, noch wat en daarom ook met verschillende ge- de phantasie en de oorspronkelijk-middelde snelheden moeten rijdln. heid van haar sprong en pirouettes Voor deze rit wordt in Lage Vuursche betrof, noch wat de styd aanging, ochtends van negen uur af ge start. Het parcours, dat door de pro vincies Utrecht en Gelderland is uit gezet, voert hoofdzakelijk over se cundaire en zandwegen en is 280 km. lang. De afstand moet in één etappe dus zonder rust afge legd worden. Behalve vaste tijd- en nummercontroles zullen ook enkele geheime controles worden ingelast, om de deelnemers te dwingen, zich aan het voorgeschreven gemiddelde te houden en zodoende het „jakke ren"' te voorkomen. Regelmatigheid wordt daardoor verkregen, hetgeen ook de grondslag is voor deze wed strijd. Iets nieuws in deze rit vormen de drie „non-stops", die de deelnemers in het traject zullen vinden. Dit zijn hellingen of dalingen, waarop niet gestopt mag worden, terwijl evenmin met de voeten de grond mag worden geraakt. Deze non-stops zijn zodanig, dat zelfs de ervaren wedstrijdrijders er een kluif aan zullen hebben! Het aantal deelnemers is bepaald op maximum 180. Zowel voor junio res als seniores zullen er drie klassen zijn, n-1. tot 200 c-c„ boven 200 c.c. en zyspancombinalies tot 1200 c.c. Ook politie en militairen zullen in de Voorjaarsrit van de K. N. M. V. mee kunnen rijden. Voor hen gel den maar twee klassen, die voor solo- motoren en voor zijspannen. De gele- genheid tot aanmelden bestaat tot waarin ze werden uitgevoerd. Jeannet Altwegg werd tweede en Yvonne Sherman derde. Daarna kwamen in volgorde Suzane Mor row (Canada), Sonia Klopfer (V. St.), Jacqueline du Bief (Fr.) en Virginia Baxter (V. St.). BILJARTEN. DE RUYTERDE LEEUW 600—84. In een wedstrijd klein biljart ca dre 38/2 ten bate van de Niwin heeft Kees de Ruyter gisteravond te Utrecht met groot vertoon van meerderheid van Piet de Leeuw ge wonnen. Hij scoorde 600 carambo les in 10 beurten. Piet de Leeuw bleef op 84 staan. MOL WINT TOURNOOI OM DE JHEROEN BOSCHBEKER. Mol Kruythof Oosterhout Wijnen Franken Kastelijn Berkelmans Verhagen 14 2800 78 321 35.89 8 2364 67 378 35.10 8 2370 77 252 27.24 7 2357 89 152 26.49 6 2258 69 170 32.71 5 2187 96 130 22.70 5 1892 87 168 21.74 3 2112 101 152 20.91 14 Maart. OUD-BURGEMEESTER VISSER VOOR GERECHTSHOF. •De zaak van de oud-burgemeester van Den Haag, mr. W. A. J. Visser, komt op 28 April a.s. in hoger beroep voor het Gerechtshof aldus de „Nieuwe Courant". De zaak van zijn gewezen secreta ris, drs W. Bos, zal de 21e April door het Hof in hoger beroep worden be handeld. In de eerste zaak is drs Bos als ge tuige a charge gedagvaard; in de tweede zaak mr Visser. HAAGSE POLITIERECHTER. Een stenen-kwestie. De straat makers A. A. B. en P. M. B. uit Gouda hadden in Nieuwkoop een werk onderhanden. Ze voorzagen de Dorpsstraat van een nieuwe bestra ting. Van de stenen, die er uit wer den gehaald, hadden zij een partij van 1500 stenen gegeven aan B. P. J. K, te Nieuwkoop. Dat feit bracht hen voor de Haag se Politierechter. Ze hadden het ge val niet zo heel zwaar genomen, om dat K. een partijtje stenen officieel had gekocht van de gemeente. Die stenen waren gehaald waarna zij de volgende dag de andere stenen hadden afgeleverd. De Officier vond dit een verkeer de manier en al is de schade nu ver goed, het feit kwam niet te pas. De politierechter veroordeelde verdach ten elk tot f 50.— boete of 25 dagen hechtenis. Wat te veel genomen. B. P. J. K. die vervolgens terecht moest staan, had teveel stenen genomen. Hij had er 1000 van de gemeente ge kocht voor f 25.De andere ochtend werd hem door B. gezegd „Kom gauw, want de auto van de gemeen te is er nog niet". Toen hadden de vorige verdachten geholpen de ste nen op te laden, die hij niet gekocht had. Het aantal stenen werd betwist door verdachte, doch de rechter zei, dat hij over één steen niet wilde vallen. De rechter veroordeelde tot f 80.boete of 20 dagen hechtenis. Er mankeerde wat aanEr mankeerde wat aan het proces-ver baal tegen de koopman A. H. C. uit Leidschendam, die zich voor de Haagse Politierechter had te ver antwoorden, omdat hij aan beledi ging zich had schuldig gemaakt. Er was n.l. niet vermeld, dat het hier een aanklacht betrof, zodat de rechter aan de getuige, die uit Leid schendam was gekomen om zijn verklaringen ten beste te geven, zeied dat hij wel weer terug kon keren, omdat het verbaal niet vol gens de eisen was. En de officier werd niet ontvankelijk verklaard in zijn vordering. Belasting-serviceG. IC. te Hillegom had gedacht dat de be lasting service gaf, door de ogen een beetje dicht te doen voor de vierde auto, waarvoor hij wegenbe lasting betaalde. In de 60 dagen- kaart had K. een damtum veranderd hetgeen echter een vervalsing be tekende. „De belasting die service geeft, hoe komt U daarbij", zei de rech terVerdachte had al een stevi ge strop omdat hem de betreffende kaart was afgenomen hetgeen hem plm. f 800 had gekost. Nu vroeg de officier nog f 200 boete of 50 dagen hechtenis en een maand gevange nisstraf voorwaardelijk, waartoe d

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6