Bloemencorso STADSNIEUWS Doodstraf geëist tegen van Geelkerken 14 gevangenen verbrand Nette R.K. Slagersbediende ASSISTENT-KANTOORLOPER Adverteert in dit blad DONDERDAG 9 MAART 1950" LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA SASSENHEIM Het Comité Bloemencorso kwam Dinsdagavond in vergadering bijeen. De voorz., de heer Vlasveld, was voor het eerst weer in het midden van de leden terug en werd door de tweede voorz., de heer L. van Leeuwen, har telijk welkom geheten. De voorzit tershamer werd deze avond nog door de heer van Leeuwen gehanteerd. Op het programma stonden de voorstellen van de' diverse commis sies. De heer Demmink, als voorz. van het Comité Mozaieken, zette het eerst zijn plannen uiteen. Er zullen twee afdelingen gevormd worden, n.l. een voor grote en een voor kleine tuinen. Voor iedere afdeling afzonderlijke prijzen. Het voorstel was om kunst voorwerpen beschikbaar te stellen, maar dit is gewijzigd in geldprijzen, Over de grootte van de bedragen zal nog beraadslaagd worden. Ook wordt er nog op gewezen, dat de particu lieren, die hun tuin kennelijk voor reclamedoeleinden hebben beschik baar gesteld, niet naar de prijzen meedingen. Het Comité Straatversiering heeft het volgende plan. Er zullen pl.m. 30 vlaggen van verschillende nationali teiten opgesteld worden. Bij hef begin en het einde van het dorp zal een opstand met tulpen gemaakt worden. Tevens is er het idee, om het wei land in het Park te gebruiken voor een schoolwedstrijd. De leerlingen van de lagere scholen zouden hier onder leiding van hun onderwijzers mozaieken kunnen leggen, die la ter beoordeeld worden. Dit zou een mooie attractie zijn voor de uren, tussen het vertrek en het terug keren van het corso. Dit idee valt in goede aarde en zal nog eens onder de loupe genomen worden. Bij de verdere besprekingen wordt er nog geklaagd over de baldadig heid van de kinderen, die zo dikwijls het jonge leven van een ontluikende bloem vernielen, door haar ruwweg te vertrappen. Kunnen de ouders hun kinderen er nog niet eens op wijzen, dat ze de voetpaden moeten houden en er niet buiten moeten lopen? Ook van loslopende honden wordt veel last ondervonden. De brieven, waarin een plan uiteengezet wordt om de aantrekkelijkheid van het dorp bij ge legenheid van het corso voor touris- ten te verhogen, en welke op de des betreffende annonce zijn gekomen, worden eveneens besproken. Er zijn wel aardige ideeën, maar een goed uitvoerbaar plan is er niet bij. Als slot worden er foto's rondgege.7 ven van het in Pasadena gehouden corso. Voor degenen, die met het corso mee willen doen, maar, geen idee hebben, liggen deze prachtige platen bij de heer Ph. Boot, Hoofd straat 143, ter inzage. NIEUWE DOODSKOPSTAMMEN OP NIEUW-GUINEA. Pater Meuwese heeft gisteravond over zijn ontdekking van de Konin gin Juliana rivier gesproken. Zijn lezing vergezelde hij met lichtbeel den. Hierbij liet hij de aanwezigen enige typen zien van het volk, waar ender hij ruim 14 jaar heeft ge arbeid. Opvallend was het, dat de vrouwen geen opschik dragen, maar de mannen des temeer. Doorboorde neuzen en oorlelletjes, grote kettin gen van hondentanden, schelpen, veren van de casuaris en niet te vergeten het aangevlochten haar, dat gedragen wordt door degene, die wel eens koppen gesneld hebben. Ook kon men duidelijk op deze plaatjes zien, dat de grootste helft van de Papoea's en Mapfi's schurft had. Pater Meuwese begon met het ver haal van de ontdekking. Eigenlijk was alles een toeval. De bedoeling was, dat het gebied in de richting van de Casuarinekust verkend zou worden. Na de gewone voorbereidin gen er moesten roeiers en dragers gezocht worden, proviand ingesla gen enz. trok men weg en wel tot aan een rivier, waaraan gedacht lyerd dat het de Cooksrivier was. Deze rivier wilde de Pater afvaren en toen hij daarmee bezig was, ont dekte hij iets heel vreemds! De Cooksrivier loopt volgens de kaart in westelijke richting, maar de rivier, die zij afzakten liep in de richting zuid-zuid west. Dit gaf het kompas aan. Na enige dagen varen moest Pater Meuwese tot de overtuiging komen, dat dit een nieuwe rivier was, die hij besloot Koningin Julia- riarivier te noemen, omdat het feit van deze ontdekking juist tijdens haar kroning plaats had. Een Amerikaans vliegtuig heeft na cie melding van Pater Meuwese, het gebied onderzocht en inderdaad kon het bestaan van deze nieuwe rivier bevestigd worden. Toen de paters in hun prauw ver der voeren, kwamen ze in een' bocht van de rivier een troep krijgshaftige uitgedoste mannen, die net van een koppensneltocht terugkeerden. Grap pig beschreef de pater de kennisma king! De vreemde stam was nog ban ger voor hen, dan zijn mannen het voor de koppensnellers waren ge weest. Enige uren ging er mee gepaard voor het eerste contact met behulp van kraaltjes en spiegeltjes gelegd was. Toen Pater Verschueren op zijn ac cordeon een lustig deuntje speelde en Pater Meuwese een vlotte samba danste, was het ijs gebroken. De mensen, waaronder Pater Meu wese werkte, waren voor hun beke ring allemaal menseneters en kop pensnellers. Pater Meuwesse legde de betekenis van het snellen uit. De vrouw, die rouwde om het verlies van haar man, moest zolang vasten en rouw dragen, tot er een kop ge sneld was. De kleine baby's konden niet gezond en flink opgroeien als er geen kop gesneld was. Ook dan pas kregen ze een naam. Hoe ontzettend •wreed en primitief die mensen zijn, valt hieruit wel op te maken. Maar, door hun bekering zijn ze veranderd Ze snellen niet meer en leven als voorbeeldige christenen. De jongens kunnen opgeleid worden als onder wijzer en zo de missionaris in zijn taak helpen. Dat het echter jaren duurt voor zo iets bereikt wordt, valt te begrijpen en pater Meuwese be sluit zijn leerrijk betoog met het verzoek om veel voor de missie te bidden. Geboren: Paula C. M., d. van G. L. J. van Reisen en C. M. A. Jans sen; Jozef R. H., z. van W. J. J- Beijk en M. C. Goddijn; Leonardus J. J., z. van J. J. Ammerlaan en A. J. Heemskerk; Wilhelmina M. A., d. van M. van der Lans en A. P. Schoone. Overleden: Maria Weijgand wedu we van W. Pouwels 82 jaar. HILLEGOM Niet in orde. Bij het a.s. Bloe mencorso zal een bizondere attractie vormen een ruiterstoet waarin Ja- coba van Beieren met haar gevolg deelneemt. Waar er plannen bestaan om deze reis slechts te vormen van af de Teylingerburcht te Sassenheim tot de Veldhorsstraat te Lisse zal Hil- legom zich daartegen verzetten. Het devies zij: gelijke monniken, gelijke kappen, dus: in iedere gemeente moet hetzelfde te zien zijn en dit te meer, omdat de overheid in iedere gemeen te gelijk subsidieert. In uniform. Binnenkort zullen de leden van de Hillegomse Harmonie Kapel in uniform zijn. De kleur van de uniform is donkerblauw; de broek met zilveren bies, terwijl op de mouw en op de platte pet het embleem H. H. K. wordt aangebracht. Ondertrouwd: N. A. J. Booms en B. M. Bultink; H. J. van der Kamp e J. van de Beid. Overleden: P. Flentrop m. 81 jaar; K. M. van der Hulst vr. 77 jaar. ERNSTIGE AANRIJDING. Woensdagmorgen begaf de heer v. d. M. uit Roelofarendsveen zich per fiets naar Leiden. In de bocht nabij het Vennemeer passeerde hij een vanuit Leiden komende bus. Vermoe delijk door de zeer dichte mist zag hij niet tijdig, dat nog 'een bus naderde. De chauffeur remde uit alle macht, 'n aanrijding kon echter niet meer vermeden worden. Na aankomst van dokter de Bruyn uit Leiderdorp kon het slachtoffer bij de heer J. v. d. G. binnengedragen worden, 'n Ernstige hersenschudding werd geconstateerd, evenals verdere kwetsuren. Over brenging naar het Academisch zie kenhuis bleek noodzakelijk. De on middellijk ter plaatse aanwezige rijkspolite stelt een onderzoek in naar het gebeurde. ROTTERDAMS PHILHARMONISCH ORKEST. Het 3e abonnementsconcert voor K. en O. is door Eduard Flipse ge wijd aan de componisten Wagner, Beethoven en Bruckner. Het orkest was voortreffelijk op dreef en de dirigent al niet minder. Een prach tige vertolking van Wagner's ,,Char- freitagzauber", heeft overtuigend de feeling aangetoond, die Flipse en de musici van zijn orkest hebben voor deze voortreffelijke muziek uit Wag ner's Buhnenweitz-festspiel „Parsi fal". Na deze gewijde intrede speelde Stefan Askenase in samenwerking met het orkest het 4e Pianoconcert van Beethoven, een poëtisch en so noor werk, symphonie met klavier solo. Askenase heeft een magistrale herschepping gegeven van 't impo sante werk, dat hij met energie re produceerde. De klank, die hij ont wikkelt is fris. Zonder de voortreffe lijke momenten voorbij te zien, zoals b.v. de wedergave van het Andante, vrager! wij ons toch af of de vertol king voldoende in klassieke geest was gehouden en deze niet wat veel in het romantischt was beland? De geestdrift, waarmede Askenase musi ceerde, was niet minder aanwezig in de gelederen van het orkest en diens aanvoerder. Niettegenstaande de knappe reproductie wil het ons toch voorkomen, dat de verstandhouding tussen solist en orkest niet zo vol komen was, als wij dat anders wel meemaakten. Evenwel de solist, de dirigent en het orkest ondervon den veel waardering. Na de pauze Bruckner's 4e Symphonie. de ro mantische het hoogtepunt van de avond. Flipse heeft ons in kennis gesteld, met de fijn, gouden reli- gieuse mentaliteit, eigen aan de com ponist met z'n verlangen naar onzin nelijke muziekverzadiging buiten het aardse öm. en terecht is men de di rigent dankbaar geweest, die zo van harte heeft gemusiceerd en het or kest. dat zo uitgelezen en klankver- zadigd heeft gespeeld. J. Kortmann. EXCURSIE VAN DE SOCIALE RAAD. Plet bestuur van de Sociale Raad organiseerde gistermiddag een ex cursie naar de Inrichting voor Ze nuw- en Geesteszieken „Hulp en Heil" te Leidschendam. Behalve de leden en plaatsvervan gende leden van de Sociale Raad maakten ook andere personen, werk zaam op maatschappelijk terrein, deze excursie mede. Deze inrichting gaat uit van de Stichting Ned. Herv. Inrichtingen voor Zenuw- en Geesteszieken, wel ke stichting rog 2 inrichtingen nl. in Amersfoort en Assen exploiteert. Bij aankomst aan de inrichting werden de deelnemers door de ge neesheer-directeur dr. J. H. Plokker ontvangen. Deze hield een korte in leiding, waarin hij de ontwikkeling van de krankzinnigenzorg. uiteenzette. Bestond de verpleging tot het ein de van de 18e eeuw hierin, dat men PROF. DR. D. J. KUENEN. De nieuwe hoogleraar in de expe rimentele dierkunde aan de Leidse Universiteit, wiens benoeming als zodanig wij gisteren vermeldden. de geesteszieken, aan boeien gekluis terd als gevangenen behandelde, se dert het midden van de vorige eeuw is de behandeling er meer en meer op gericht om de patiënten op de juiste wijze te leider, door hun pas send werk te verschaffen. Nadat het gezelschap de thee had gedronken, volgde een rondleiding door de mannen- en vrouwenafdelin gen. Het terrein, waarop de gebouwen staan is zeer groot en de gebouwen zijn ruim, zonnig en modern inge richt. De inrichting, die pas in 1949 ge opend werd, biedt plaats aan pl.m. 900 personen. Thans worden er 450 patiënten verpleegd. Het tekort aan verplegend personeel is oorzaak, dat niet meer patiënten kunnen worden opgenomen. De heer Heyl. lid van het bestuur van de Sociale Raad dankte, daar voorzitter en secretaris plotseling door ambtsbezigheden verhinderd waren de excursie mede te maken, aan het einde van deze zo belang rijke excursie de directeur en zijn assistente hartelijk voor de vriende lijke ontvangst en de rondleiding. GEM. AANKONDIGING VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De voorzitter van het hoofdstem bureau voor de verkiezing van de leden der Provinciale Staten in kieskring III (Leiden), brengt ter openbare kennis, dat dit hoofdstem bureau in een openbare zitting, te houden op Dinsdag 14 Maart a.s., te 17.15 uur in kamer 204 (2e verdie ping) van het Stadhuis, zal beslissen over de geldigheid der op die datum ingeleverde lijsten van eandidaten voor de op 26 April a.s. te houden stemming voor de verkiezing van de leden der Provinciale Staten van Zuid-Holland en over de handhaving van de op die lijsten voorkomende eandidaten. Leiden, 9 Maart 1950. 1896 De voorzitter voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op 14 Maart a.s. bij de voorzitter van het hoofd stembureau voor de verkiezing van de leden der Provinciale Staten in kieskring III (Leiden), ter secreta rie dier gemeente, van des morgens negen uur tot des namiddags vijf uur lijsten van eandidaten voor de op 26 April a.s. te houden stemming voor de verkiezing van de leden der Provinciale Staten van Zuid-Holland kunnen worden ingeleverd. Leiden, 9 Maart 1950. 1895 De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde- op proefschrift getiteld „Absorptie van Helium'' de heer H. P. R. lYederikse, geboren te 's-Gravenhage en wonende te Leiden Geslaagd voor het candidaatsexa- men Ned. Ind. Recht: Mevrouw P. SahertianBakhoven te Oegstgeest. DIAMANTEN DOCTORAAT. Vrijdag, 17 Maart a.s. zal het zes tig jaar geleden zijn, dat aan deze Universiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschappen de heer G. L. Mens Fiers Smeding, geboren te Soera'baja en wonende te Brussel. Donderdag, 9 Maart. Het is vandaag alweer wat slapjes met het Leidse nieuws. Desalniette min vragen wij bijzondere aandacht van alle kaderleden van de Leidse K.'A.C. Want zij worden vanavond verwacht in het R.K. Militair Te huis, Mare 24. Daar zal de heer H. Hazelhoff, directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau te Leiden, ko men spreken over „Rondom de Ar beidsbemiddeling". Het bestuur vindt dit zeer tercht een kolos saal belangrijk onderwerp. En spoort daarom alle leden aan deze avond niet te verzuimen. Aan welke aan sporing Stadskok gaarne de zijne toe voegt. En nu we het toch over de K.A.B. hebben, kan direct ook even mede gedeeld worden, dat alle K.A.B.-leden de avond van Woensdag 22 Maart al vast moeten vrijhouden. Want dan wordt in het St. Antonius Clubhuis het St. Jozefsxeest gevierd. En pater Engelbertus, O.Cap., we kennen hem allemaal, zal spreken over „St. Jo zef, ons voorbeeld". Bovendien komt mej. Rie Keesen uit Rotterdam, die we ook nog kennen van verleden jaar, weer enkele voordrachten hou den. De K.A.B.-symphonie ontbreekt natuurlijk evenmin. Is het nog nodig te zeggen, dat ook verloofden en echtgenoten welkom zijn? Dan dient u ook nog te weten, dat hedenmiddag in „Den Burcht" gra- mofoonplaten worden opgenomen, met groeten van familieleden naar militairen overzee. Het Radio-pro gramma van de Ned. Strijdkrachten ziet kans om 72 Leidse militairen daarmee te verblijden. De diverse Thuisfronten in Leiden hebben dit alles voorbereid en vanmiddag zul len de familieleden dus in „Den Burcht" komen. Iedereen mag 46 woorden zeggen. De gelukkige fami lies zijn geheel willekeurig gekozen. Alleen is er rekening mee gehouden, dat zij, die nog het langst in de Oost moeten blijven, voorrang krijgen. Dat zal wat worden vanmiddag! Bovendien is gisteren een paard op hol geslagen. Dat gebeurde op het terrein van het Openbaar Slachthuis. Plotseling ging de knol met wagen en al er vandoor. De poort uit, de So- phiastraat in. Daar ramde hij de auto van dokter Kors, die licht werd be schadigd. (De auto natuurlijk). Ver volgens ging het in galop de Os en Paardenlaan in, waar paard en wa gen tenslotte in een sloot belandden. Toegesnelde buurtbewoners haalden paard en wagen weer op het droge. De lading varkensvoeder was echter verloren gegaan. Wat wij ook wel vermeldenswaar dig vinden is het koperen jubileum dat de buurt- en speeltuinvereniging „Groenoord" dezer dagen herdacht. Overigens: in alle stilte. Want ten slotte is het tienjarig bestaan inder tijd heel luisterrijk gevierd en men kan niet altijd aan het feesten blij ven. Maar toch moest er iets gebeu ren. Daarom kregen voorzitter J. P. v. d. Holst en secretaris W. H. v. d. Linden, die als zodanig beide hun ko peren jubileum vierden, een bloem stuk, als attentie van de leden. Er werd toen nog eens nageboomd over die oprichting. Dat was in 1937, toen de Mussenbroeksrtaat luisterrijk het Koninginnefeest vierde, waaruit het begin van de vereniging groeide. Reeds een jaar later kon de speeltuin worden geopend. Want „Groenoord" legde zich speciaal toe op de belan gen van het jonge volkje, dat als maar op straat moest spelen, met alle gevolgen van dien. Voorts wil Stadskok niet onver meld laten, dat gisteravond de 50- jarige D. C. uit de Heerenstraat liep te wandelen in de Nieuwsteeg en toen op een gegeven ogenblik, door te struikelen over een steen, of iets anders, dat weet Stadskok niet, kwam te vallen. Het kwam nogal ernstig aan. Want de inmiddels toe gesnelde E. H. D. constateerde een gebroken rechter enkel. Zodat de pech-hebbende wandelaar naar het Acad. Ziekenhuis gebracht moest worden. En tenslotte mag niet onvermeld blijven dat de Leidse Hengelaars- bond dezer dagen niet minder dan 1000 pond vis heeft uitgezet in de Zijlaan- en Mijepolder, achter de Touwfabrieken te Leiderdorp, Het was daar een ideaal viswatertje, zo vlak bij de stad en toch lekker rus tig, midden in de groene polder en ver verwijderd van al het geraas des dagelijksen leven. Daar was echter inteis gevist, dat de visbevolking dreigde uit te sterven. Vandaar die toevoeging van 1000 pond witvis, snoek en baas, afkomstig uit de Maandagse en Dinsdagse Wetering, tussen Noordwijk, Rijnsburg en War mond. Eigenlijk een omgekeerde we reld: eerst vis in het water gooien, om deze in de a.s. zomer weer te gaan vangen. Maar het gaat om de hen gelsport, niet om de vis. De hengel sport, die ons Leidenaars zo dierbaar is. Want ze kunnen van Leiden zeg gen, wat ze willen; hengelen dat kunnen we. O zo! STADSKOK. LAATSTE BERICHTEN r L. Drabbe, officier bij de Bij zondere Strafkamer van de Utrecht- Arrondissementsrechtbank, heeft vanmiddag aan het einde van zijn requisitoir, de doodstraf geëist met levenslange ontzetting uit alle rech ten, tegen de 48-jarige Cornelis van Geelkerken, eens plaatsvervangend leider van de N.S.B., hoofdstormcr van de Jeugdstorm en inspecteur-ge neraal van de Landwacht. De officier noemde zijn schuldig andeel in het verraad, dat de N.S.B. en de Landwacht tegenover het va derland hebben gepleegd, „.nauwe lijks te peilen". DE TERUGKEER VAN DE KONINGIN. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van H.M. de Koningin om overeenkomstig de plannen in de loop van de volgende week naar Nederland terug te keren. De juiste datum van vertrek uit Sankt Anton is nog niet vastgesteld. Als gevolg van het uitbreken van brand in een tijdelijke gevangenis, welke werd gebouwd te Sandia, in de omgeving van Albuquerque, in de Amerikaanse staat Nieuw-Mexico, zijn veertien gevangen gezette Ame rikaanse militairen om het leven ge komen, terwijl twee anderen ernstig zijn gewond. Vijf personen werden door de rook bedwelmd. De Amerikaanse basis te Sandia bevindt zich op een terrein, dat uit sluitend voor het Amerikaanse leger is gereserveerd, omdat er wordt ge werkt aan geheime wapens. De ver vaardiging van atoombommen vindt voor een gedeelte op dit terrein plaats. TWEE AUTOBUSSEN MET MIJN WERKERS OP ELKAAR GEBOTST Twee autobussen met mijnwerkers botsten hedenmorgen om 7.20 uur te gen elkaar op de Rijksweg Noord ter hoogte van de Philipsfabrieken te Sittard. Dc bestuurder van een der bussen wilde een vrachtauto die in gehaald werd „snijden" en dit of schoon er slecht uitzicht was door de zware mist. Zes personen werden zeer ernstig gewond en naar het ziekenhuis ver voerd. Vier-en-twintig andere inzittende liepen meer of minder ernstige kwetsuren op, voornamelijk hoofd wonden. BRIDGECLUB VOOR R.K. „O- O." De gisteravond voortgezette vier tallen-competitie had het volgende resultaat: Paar v. Haasteren wint van paar Juister met 14 m.p.; paar Mossel wint van paar Winkelmolen met 33 m.p.; paar Zandvliet wint van paar Cuppen met 34» m.p., paar Werter wint van paar Stuifzand met 28 m.p., paar Van Gent speelt gelijk met paar v. Ber gen Henegouwen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Fang Tjin, z. van W. T. Lim en T. S. Kouw; Cornelia Barbara Maria, d. van A. M. Schuur en A. C. M. van Velzen; Karin Irhkje, d. van J. B. van Seters en H. J. Bertram; Reinier Nicolaas, z. van N. van Doorn en A. Middelkoop; Cornelis, z. van I. van Weerlee en M. van Zeist; Bar- bera, d. van C. de Vrij en C. G. Berens; Adrianus, z. van P. van Prooijen en J. Meijwaard; Johanna, d. van P. Valk en C, van der Starre. Gehuwd: S Stokkel wednr. en D. van As gesch.; F. W. Pont jm en E P. Veeren jd.L. Mieremet jm en M. Flanderhijn jd; M. A. J. Jeekel gesch. en J. van Winkel jd; L. Tege laar jm en C. E. Sloos jd. Overleden: P. L. van Schooten man 77 jaar. EERSTE WAPENS NAAR WEST EUROPA. De eerste Amerikaanse wapens in het kader van het Atlantisch pacl zijn gisteren aan boord genomen van het Franse vliegdekschip „Dix- munde". Er werden veertig gevechtsvlieg tuigen en bommenwerpers inge scheept. In totaal zal de „Dixmunde" drie maal heen en weer varen voor het vervoeren van vliegtuigen. HERDENKING DER BEVRIJDING. De minister van binnenlandse za ken heeft aan de gemeentebesturen eën circulaire gezonden in verband met de herdenking der bevrijding op 5 Mei a.s. Daar van bepaalde zijde stemmen zijn gerezen, welke er de aandacht op vestigen, dat voor die delen van het land, welke in 1945 op een an dere datum dan 5 Mei zijn bevrijd, de werkelijke datum der bevrijding eer dan 5 Mei in aanmerking zou ko men voor de viering van dit feit, heeft het kabinet gemeend aldus de minister voor zoveel nodig de medewerking van de gemeentebestu ren te moeten inroepen om te bevor deren, dat de viering van de bevrij ding landélijk op één datum, nl. 5 Mei zal geschieden. Aan de viering van de bevrijding van een bepaalde gemeente op een ander, met de feitelijke datum over eenkomend tijdstip, ware dan een een meer bescheiden cachet te ver lenen. De films voor de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Iedere avond klokslag 8" volwassenen. Luxor: „Zoeindigde de nacht" 18 jaar. Lido: „Hoe kom ik aan die man?" 14 jaar. Trianon: „The third man", 14 jaar. Rex: „Ten Zuiden van Tahiti", 14 jaar. SCHEEPSBERICHTEN BORNEO, A'dam-Java pas. 8 Maart Kp. de Bata. INDRAPOERA, Djakar- ta-R'dam 9 Maart te Colombo; SIBA- JAK, Djakarta-R'dam 8 Maart van Lavaletta; TABINTA, A'dam-Java pass. 8 Maart Kp. St. Vincent; FRIES LAND, R'dam-Djakarta 8 Maart pas. Point de Galle (17 u.); GEORGIC, Djakarta-R'dam pas. 8 Maart Point de Galle; GROOTEBEER, A'dam- Djakarta 8 Oct. 360 m. Z. Ceylon; OVERIJSSEL, Djakarta-R'dam 9 Maart te Suez; VOLENDAM, Djakar ta-R'dam 8 Maart 150 m. N.N.W. Pe- rim; WATERMAN, Djakarta-R'dam 8 Maart 480 m. W. Minicoy. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 8 Maart. Groente. per 100 kg.: witte kool 12.20, rode kool 10.?014.40, groene kool 2158, prei 4963, kroten 46.50, ge kookte kroten 817. uien 1940, peen 2545, spruiten 4275, aardappelen 8.5013.20, andijvie 88—89, witlof 44—46, stoofsla 93 100, spinazie 4073, per 100 stuks salade 1623 per 100 bos 18—19, selderie 15.—. GOUDA, 9 Maart. Kaas. Aanvoer 58 partijen. Prijzen: le soort 1.98 2.03 2e soort 1 931.97, extra kwaliteit tot f 2.08 per kg. Handel ROELOFARENDSVEEN, 8 Maart. Bloemen. Rose Copland 2848 cent, White Sail 3242 cent, Golden Harvest 2243 cent, v. d. Eerden 29 41 cent. Albino 4352 cent, Olym piade 2838 cent, E. Eddy 2736 cent, Sc. Admiraal 2027 cent, Red Pitt 3041 cent. Crown Imperial 22 27 cent. The Rose 5056 cent. Gen. de Wet 3442 cent, Crater 3039 ct„ Zenober 2432 cent, March Niell 39 44 cent, Peach Blossum 3448 cent, Oranje Nassa 3646 cent. Narcissen 1427 cent, Freesias 2977 cent. TER AAR, 8 Maart. Groente. Witlof 1 38—49 cent, idem II 32—30 cent idem stek 1525 cent, spinazie 7187 cent, spruiten 4750 cent, idem afw. 26 cent, sjalotten 2326 cent. aardappelen 11 cent, uien stek 13 cent. kroten 67 cent, prei 69 cent idem afw. 42 cent, glasandijvie 87 93 cent, groene kool afw. 8 cent, al les per kg.; radijs 1215 cent, idem afw. 8 cent, selderij 1216 cent al les per bos. GEVRAAGD: J. C. HOOGEVEEN, Langstraat 29, Wassenaar TE KOOP AANGEBODEN een FORD dump en CHEVROLET 1 936 beide in goede staat en nog in bedrijf te zien. wegens aanschaffing Dieselauto. Firma DUINDAM EN ZN., Schiestraat 1 9, Telefoon 271 7, Noord wljk-Binnen. WATER- EN LICHTBEDRIJVEN der gemeente Alphen aan den Rijn Voor directe indiensttreding op arbeidsovereenkomst naar bur gerlijk recht wordt gevraagd Salaris f 42.24— f 45.12 per week. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties worden uiterlijk 10 dagen na het verschijnen van dit blad ingewacht bij de directeur De directeur: F. H. KEMPKERS ■S* Net R.K. meisje gevraagd voor hele of halve dagen. Net jes kunnende werken. Prettige werkkring. Brieven onder no. 7281 Bur. van dit Blad Winkelkast Grofe maat winkelkast, geschikt voor ma gazijn, kantoor, fabriek enz., wegens plaatsgebrek, moet weg. Prijs f.35.Adres van "WijkB Lederwaren, Haarlemmerstraat 161, Telefoon 21788 Spoed welk R. K. meisje wil in klein gezin (2 k.j, waar van moeder veel moet rusten, in de ochtenduren helpen. Ver goeding nader over een te komen Oude Vest 31 2 x b. *2* Prima kamgarencostuums in alle maten. Moderne sportjas- jee kamgarencolberts en pan talons. Ook nieuwe costuums in moderne dessins voorradig, billijkeprjjzen. Zoektu voordeel. Inkoopverkoop L. Groene- wegen, L. RaamBteeg 5 Tele foon 23759, Leiden 32* Te koop Inventa tevens geschikt voor kolenge bruik, in prima staat t 125,— Uitsl. Donderdagavond tussen 8 en 9 uur te zien Boerhave- laan 11 *2* Te koop 14 è15 ton ruige Mest IJooge Rjjndijk 147, Zoeter- *2* Land- en Tuinbouwart. Golfplaten', kuikougaas, asfalt, prikkeldraad, hflrmonicagaas, horrengaas, bascules, gewich ten, kruiwagens, was-, spek- kuipen enz. Galvaniseren, ver tinnen, horstellen, werkcljjk voordelig. A. J. Hartwjjk,van ouds Landbouwadres, Nieuwe Beestenmarkt 7-9, t.o. Markt- kantoor, Tel. 2662724013 Pootaardapp8len. Doré Blanke en Rode Eersteling, Blanke cn Blauwe Eigenheimer, Meerlander, Bintje* Noordeling, Red-Star, Furore, Koopm. Blauwen enz. N.A.K. plombe. Gekiemd en gebaald. Vanouds van Klinken, Aalmarkt 6,Tel. 20034 Gevraagd Huisnaaister. Speciaal kindergoed. Acacia laan 12, Leiderdorp Gevraagd een net meisje voor de huishouding in geziu zonder kinderen, kunnende ko ken en zelfstandig werken. Adres: Mevr. de Koning, van Slingelandtlaan 9, hoek Joh. de Wittstraat

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3