Moskou verloochent Fuchs Een Katholiek-Protestants- Mohammedaans bloc De aarde heeft een staart si^ DONDERDAG 9 MAART 1950 UE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 2 Doden-herdenking op Woeste Hoeve Het stralende voorjaarsweer en de ontluikende natuur vormden op Woeste Hoeve, halverwege Apel doornArnhem een scherp contrast met het droeve karakter van de plechtigheid, die daar gistermiddag werd gehouden. De vijfde herdenking van de ge welddadige dood van 117 Goede Va derlanders, die de aanslag welke Hau ler in 1945 trof, met het leven moes ten bekopen. Talrijk waren de familieleden en vrienden van de slachtoffers alsme de andere belangstellenden, die veel al van verre hierheen waren geko men en geschaard stonden rond het eenvoudige gedenkteken ter plaatse opgericht. Apeldoorns burgemeester noemde deze dag een van herinne ring en dankbaarheid. Wij zijn hier bijeen, aldus spreker, niet om oude wonden open te rijten en nog min der om gevoelens van haat of wraak aan te kweken, maar om uiting te geven aan onze dankbaarheid tegen over diegenen, die het leven gaven voor onze vrijheid. Ook de hoogeer waarde heer G. C. Oostveen, deken van Deventer, en dominee J. F. Ber- kel voerden het woord. Tot slot van de eenvoudige plech tigheid werden kransen gelegd. Minister Stikker keerde tevreden terug Met het K.L.M.-vliegtuig „Delft", dat gistermiddag met grote ver traging uit New York op Schiphol aankwam, arriveerde de Nederland se minister van Buitenlandse Zaken en politiek leider van de organisatie voor de Europese economische sa menwerking, Mr. D. U. Stikker. ,,Ik ben zeer vermoeid" was het eerste, dat minister Stikker aan journalisten op Schiphol vertelde, „maar daar naast zeer tevreden over de ont vangst in Amerika. Wat ik er ge daan heb, moet in de eerste plaats als oriëntatie worden gezien en het kweken van goodwill. Ik heb ruim óri- kwartier met president Truman ges 'oken over d>e politieke situatie van de wereld en het viel mij daar bij op, dat de president zo goed op de hoogte was van de toestand in West-Europa. Verder had ik ver scheidene malen besprekingen met de heren Acheson, Webb, Paul Hoff man en Snyder, de minister van fi nanciën. Men spreekt over een nieuw plan van mij, maar hierover kan op het ogenblik niets gezegd of beslist wor den, want ik móet eerst weten welk standpunt Engeland zal innemen. De bepaling van dit standpunt is na tuurlijk vertraagd door de Engelse verkiezingen. Ik verkeer op het ogen blik nog in he£ stadium, dat ik mij op de hoogte moet stellen van de meningen en ideën, die in de ver schillende landen leven. Daarna pas kan ik tot beslissingen komen. In Amerika is men welwillend, al ontveinst men zich niet, dat de toe- si and van de wereld mpeilijk is. Men stelt zich er op het standpunt, dat West-Europa zelf iets moet doen en dat te bereiken is mijn taak. Ik heb nog altijd hoop, dat wij op 1 Juni in derdaad iets bereikt zullen hebben." Kent hem niet Zulk een samengaan niet onmogelijk DE LAATSTE DAGEN hebben verschillende neutrale persbureaux berichten gelanceerd over een samengaan van Katholieken, Prote stanten en Mohammedanen teneinde een hecht bloc te vorhien tegen het opdringend historisch materialisme. Bovendien zou Z. H. de Paus binnenkort een document uitvaardigen, waarin dit samengaan nader zou zijn omschreven en toegelicht. Naar aanleiding van deze berichten schrijft thans de Romeinse cor respondent van het K.N.P., dat een document niet onmogelijk zou zijn. Zijn conclusies, die met alle voorbehoud worden getrokken, gaan ech ter niet zo ver als die van bedoelde persbureaux. Hij schrijft dan: Gedurende de laatste maanden komen zich heeft te onderwerpen. Het officiële Russische persbureau Tass heeft ontkend, dat de Engelse atoomgeleerde, dr. Fuchs „ooit aan Rusland atoomgeheimen heeft ver strekt". Volgens de Russische ver klaring staat dr. Fuchs niet bij de Russische regering bekend en heeft geen enkele agent van de Sovjet- Unie ooit contact met hem gehad. De verklaring van de Britse procureur- generaal, sir Hartley Shawcross, dat dr. Fuchs autoomgeheimen had prijs gegeven aan Russische agenten wordt een „grof verzinsel" genoemd. PROF. OLIPHANT OVER TOEPASSING ATOOMENERGIE. Prof. Oliphant, een van Engelands vooraanstaande atoomgeleerde, heeft in tegenstelling tot verklaringen van andere geleerden en technici gezegd, dat de atoomenergie op economische wijze in de industrie kan worden toegepast. In een toespraak tot de „Royal So ciety of Arts" zei hij: „Ik geloof, dat de atoomenergie een zeer belangrijke rol kan speen in de productie van energie voor de industrie en dat men zal bevinden, dat de kosten uitein delijk zullen kunnen concurreren met, en waarschijnlijk veel lager zullen zijn dan de kosten, verbonden aan de productie van de energie uit andere bronnen. Het is onwaarschijnlijk, dat dit ontwikkelingspeil in minder dan tien tot vijftien jaar kan worden bereikt en het is duidelijk, dat dit afhangt van de aandacht, die men in dit ver band wijdt aan de militaire doelstel lingen". Prof. Oliphant zei, dat er „in dc verre toekomst een mogelijkheid" bestond, dat industriële energie wordt verkregen uit waterstof. In dien dit zou kunnen, zou er voldoen de waterstof in de zee aanwezig zijn om alle energie te produceren, die de mensheid in het gehele bestaan van het zonnestelsel zou kunnen gebrui ken." zijn er herhaaldelijk in de Londen „Times" artikelen verschenen, die een vereniging bepleiten tussen de Protestantse Anglikaanse Kerk en Rome. De hoofdtoon van deze artikelen is tot nu toe geweest, dat deze ver eniging zeer gewenst en noodzake lijk wordt geacht teneinde een aan eengesloten Christelijk bloc te vor men tegen het opdringende com munisme. Over de wijze, waarop deze vereniging zou moeten ge schieden, stelt de „Times" voor, dat de Katholieke Kerk als de meest talrijke in leden en de meest verbreide over de wereld daartoe het -initiatief zou moeten nemen, maar dat Zij daarbij ook iets van Haar welbekende intransigentie zou moeten laten schieten om het herenigingswerk soepeler te doen verlopen. Hierop heeft de „Osservatore Ro mano" reeds geantwoord. Alvorens over de hereniging van twee Ker ken worden gesproken, zo schreef het Vaticaanse blad, moet er een overeenkomst bestaan over de leer punten. En deze kunnen geen an-, dere zijn dan die, welke de leer vormen van de Katholieke Kerk. Op 9 Februari heeft de „Times" in een vervolgartikel over de her eniging van de Kerken aangekon digd, dat er binnenkort een instruc tie van de Heilige Congregatie van het Officie zal verschijnen in vijf verschillende talen. Deze instructie zou een intrekking betekenen van het verbod, dat dezelfde Congrega tie in Juni 1948 heeft uitgevaar digd, namelijk dat Katholieken niet met Protestanten over geloofs waarheden mogen redetwisten. De ze nieuwe instructie zou het uit wisselen van gedachten over gods dienst en zedeleer tussen Katholie ken en Protestanten als geoorloofd verklaren. In welingelichte Romeinse krin gen merkt men naar aanleiding van deze onthulling van de „Times" op, dat de instructie van Juni 1948 de Katholieken het redetwisten over geloofswaarheden met Prote stanten niet verbiedt, maar aan de Katholiek de plicht oplegt voor dit soort van gedachtenwisseling de goedkeuring van de bisschop aan te vragen. Voorts achten dezelfde Romeinse kringen het niet voor onmogelijk, dat het Heilig Officie een nieuwe instructie het licht zal doen zien, gezien het feit, dat de „Times" schijnt te weten, dat deze instruc- vijf talen zal verschijnen. Vooral met het oog op de strenge geheimhouding, die bij deze Heilige Congregatie wordt opgelegd, bestaat volgens dezelfde kringen de moge lijkheid, dat een of andere Officia lis van het Heilig Officie de op dracht heeft gekregen in algemene termen reeds ruchtbaarheid te ge ven aan het op handen zijn van de ze instructie. Deze opdracht zou kunnen zijn gegeven om de reacties te bestuderen, die een dergelijk be richt zou uitlokken, teneinde aan de hand van deze reacties de in structies te veranderen, te verbete ren of in de oorspronkelijke vorm te laten. Wat van dit alles ook waar mo ge blijken te zijn, men moet bij dit onderwerp steeds voor ogen hou den, dat de Katholieke Kerk geen duimbreed kan afwijken van geloofswaarheden, die door Haar onderwezen worden en waaraan eenieder, die van een andere ge loofsbelijdenis tot Haar wenst te Een meer positief bericht ontleent de Romeinse correspondent van het K.N.P. aan een artikel in het Egyp tische blad „al-Ahram". Volgens dit blad heeft de gezant van Egyp te bij de H. Stoel, Dr. Taher Mo hammed el-Omary, verklaard, dat Z. H. de Paus zich uitgesproken heeft als een persoonlijk voorstan der „van een verenigd streven van de Mohammedanen met de Katho lieken en de andere geloof sbelij de ssen om de vrede voor de wereld „e verzekeren en de machten, die hem bedreigen, te bestrijden". De Egyptische gezant, die voor een korte vacantie zich in zijn land bevindt, heeft aldaar verschillende Mohammedaanse leiders ontmoet om met hen óver dit programma punt te confereren en de gezant verzekert, „dat men op dit punt be sliste resultaten verwachten kan". Prins Bernhard te Washington Prins Bernhard heeft zijn veront schuldigingen aangeboden voor zijn inbreuk op het protocol te Washing ton, welke werd veroorzaakt, door dat hij gisteravond 30 min. vóór het vastgestelde tijdstip aankwam, het geen een gevolg was van de wind, welke zijn Dakota tijdens de tocht uit Californië in de rug had. Het vliegtuig landde hierdoor voordat de commissie van ontvangst op het vliegveld aanwezig was. De prins deelde mede, dat hij naar de ver keerstoren op het vliegveld een be richt over de vervroegde aankomst had gezonden, doch dat daarin ver moedelijk niet voldoende nadruk v/as gelegd op de bedoeling, dat dit bericht verder zou worden doorge geven. De prins zeide voorts, dat zijn bezoek voornamelijk bedoeld is ais een bijdrage tot een verinniging an de reeds zo goed zijnde betrek kingen tussen de Verenigde Staten en Nederland. PERSCONFERENTIE VAN PRINS BERNHARD. Prins Bernhard hield gisterochtend n een der zalen van de National Press Club te Washington een pers conferentie voor vertegenwoordigers van binnen- en buitenlandse bladen en persbureaux. De ontmoeting van de prins met de journalisten ken merkte zich door een vlotte en onge dwongen toon en de bereidwilligheid van de prins om allerlei vragen open hartig te beantwoorden. De prins legde aan de journalisten Uit, dat de reis hoofdzakelijk „een goodwill tour" was, welke tot doel had de relaties tussen Nederland en de landen van het westelijk halfrond te versterken, hetgeen ook de onder linge handelsbetrekkingen ten goede zou komen. Des gevraagd verklaarde de prins dat hij nog niet wist, of hij met zijn eigen vliegtuig naar Neder land zou terugvliegen, daar dit van het weer en andere omstandigheden zou afhangen. Het was heel wel mo gelijk, dat hij per lijnvliegtuig zou terugreizen. Aan het einde der pers conferentie maakte een der oudste aanwezige journalisten de prins een compliment voor zijn voortreffelijke beheersing van de Engelse taal, daar aan toevoegend: „Willem van Oranje, koning van Engeland, sprak met groot gezag tot het Engelse volk, maar hij beheerste de taal waar schijnlijk niet zo goed als u." DE OVERBRUGGINGS-UIT- KERINGEN VAN DUW-ARBEIDERS Betreffende de berekening van de overbruggings-uitkeringen der DUW- arbeiders heeft de Minister van So ciale Zaken, medegedeeld: De overbruggingsuitkeringen van Duw-arbeiders, die op regelmatige wijze bij een Duw-werk zijn ontsla gen, worden berekend naar het in hun beroep geldende loon. Indie de werkzaamheden bij de Duw evenwel wegens vorst moeten worden onder broken, wordt voor de berekening van dc uitkering uitgegaan van 48- maal het uurloon, hetwelk voor het Duw-object, waar de betreffende ar beider werkt, is vastgesteld, ver meerderd met de woonplaatstoeslag. Aangezien het bedrag, verleend op grond van de overbruggingsregeling ^vorstverletregeling), nimmer kan dalen beneden de uitkering ingevol ge de sociale bijstandsregeling, be draagt de uitkering in een gemeente der 5de klasse voor een gezin zonder kinderen des winters ten minste f 26.per week, wanneer er geen andere gezinsinkomsten zijn. Tegen berekening van de overbrug gingsuitkering op de grondslag van de hoogste normen voor de loonbepa- ling in Duw 1 bestaat bezwaar, omdat dit loon door de meeste arbeiders r.iet wordt verdiend. GEEN VERHOGING MARGARINE- PRIJZEN. Minister Mansholt verklaarde in de Eerste Kamer, dat hij prijsverhoging van de margarine niet nodig achtte. Reusachtig prentenboek van Jo Spier Zoals iedere Nederlander wordt geacht de wet te kennen, zo zou ieder rechtgeaard staatsburger moeten we ten, hoe hij wordt bestuurd. Van het een zo goed als van het ander pleegt meestal weinig terecht te komen. Zo is het te verstaan, dat men op de komende tentoonstelling „Mijlpaal 1950" iets aanschouwelijks wil ge ven over de inrichting van de Ne derlandse staat, iets, dat op eenvou dige en begrijpelijke manier aan de bezoekers voorstelt, hoe de Neder landse staat eigenlijk wordt be stuurd. Dit onderwerp lijkt nog al pro- zaisch; maar als men weet, dat on ze bekende Nederlandse tekenaar en illustrator Spier is uitgenodigd, aan deze opdracht artistieke en aantrekkelijk gestalte te geven, kan de vormgeving van het ge stelde onderwerp in alle gerust heid worden tegemoet gezien. Jo Spier zal in het eerste pavil joen namelijk 32 panelen, elk in de respectabele afmeting van 2.22 me ter bij 1 M., verluchten, w&ardoor de grote wand geheel in beslag ^:al worden genomen. In verband met dit voor een kun stenaar aantrekkelijke werkproject, hebben wij Jo Spier opgezocht en hem gevraagd, er wat van te vertel len. „Die voorstellingen over ons staatsbestuur moeten gemakkelijk aanspreken zegt hij ons. „Verder zal men, wat ik maak, niet moeten zien als een wandschildering, rr als een prentenboek van wel zeer groot formaat, met een kleurtje en contouren. Trouwens, men zal niet kunnen spreken van het karakter van een wandschildering, omdat er de nodige tekst aan te pas komt. Ik heb geprobeerd, op eenvoudige, zo weinig mogelijk droge manier de betrekkelijk taaie stof aanvaardbaar te maken voor het publiek; er hoop daarin geslaagd te zijn, zó, dat de mensen niet( na drie panelen te hebben gezien zullen zeggen: ik heb er al genoeg van. Voor een van de zijwanden van het eerste paviljoen zal Jo Spier een paneel schilderen, waarop zal zijn te zien, langs welke kanalen de inkom sten voor de Overheid binnenko men en waaraan ze worden besteed. Ook zullen er portretten worden op gehangen met voorstellingen van grote Nederlanders, uitgevoerd door Bantzinger. Dezer dagen be gint men rnet de verscheping van de wapens, die de Verenigde Staten krachtens de over eenkomsten met de deelnemers aan het militaire hulpprogramma, ter beschikking zullen stellen. Dit programma voor ziet in de hulp aan Europa (en de landen daar buiten, die aan het programma deelnemenin drieërlei vorm. Ten eerste is er de verscheping van het materiaal, welke voor minstens de helft met Amerikaanse schepen moet geschie den. Het betreft hier materiaal dat over was, reserve-voorraden en voor een deel nieuw aan te ma ken goederen. Van de bestaande voorraden is datgene, wat surplus wordt genoemd, geen verouderd of versleten materiaal, zoals wel eens ten onrechte wordt beweerd. Het is over en zou ook in de toekomst niet worden gebruikt, zodat het niet tot de reserve-voorraden kan worden gerekend. Voorts is door het Amerikaanse Congres een bedrag in dollars toe gestaan, dat de Europese fabrieken in staat zal stellen, meer te produ ceren. Hiermede zal een bijzondere bijdrage worden geleverd voor een grotere zelfstandigheid van Europa, maar tevens worden voldaan aan HET MILITAIRE HULPPROGRAMMA Sovjet geleerden hebben vol gens het Sovjetagentschap Tass vastgesteld, dat de aarde een uit gassen bestaande staart van minstens 100.125.000 K.M. heeft. Het is de Russische geleerde Vasili Fessenhof geweest, die deze staart heeft nagemeten. Al thans dat heeft hij zelf in de Sovjet-academie van weten schappen verteld. Hij wist er zelfs bij te vertellen, dat aeze staart altijd van de zon is afge keerd. Intussen schijnt de ont dekking toch geen monopolie van de Russen te zijn, want Zweedse en Amerikaanse sterre- kundigen moeten de theorie op gesteld hebben, dat de staart gevormd wordt door een conglo meraat van meteoorachtige deel tjes. Fessenhof verwerpt dat echter, als zijnde deze theorie t| burgerlijk en te Amerikaans- kapitalistisch. Het zijn gassen, zegt hij, welke ontsnappen uit de bovenste lagen van de atmos feer. WEERSVERWACHTING (Gelidig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur. VEEL BEWOLKING. Meest zwaar bewolkt met bij na overal enige regen of motre gen en plaatselijk nog mist of nevel. Zwakke tot matige, ver anderlijke wind. Iets kouder overdag. het beginsel, dat aan het programma ten grondslag ligt; de Europese lan den moeten zichzelf kunnen helpen en elkaar onderlinge bijstand ver lenen. Het derde punt van het militaire hulpprogramma omvat het verschaf fen van bijstand op technisch gebied en bij de instructie. Het houdt onder meer in, dat een aantal civiele en militaire technici zal worden uitge zonden om het militaire personeel van de ontvangende landen op te leiden in het gebruik en onderhoud van het overgedragen materiaal. De kosten van het programma bedragen in totaal 1.314 millioen dollar. Zelfs met dit hulpprogramma is Europa nog ver verwijderd van het ideaal van een krachtig verdedigde groep landen. Generaal Bradley, voorzitter van de Gecombineerde Stafchefs der V. S., schatte, dat een veertig ijftig divisies in staat zouden zijn, een eventuele agressor gedurende enkele maanden tegen te houden. Op het ogenblik staan in Europa ten hoogste 22 gewapende divisies ge reed waarbij zjjn gerekend de twee Amerikaanse divisies in Duits land. Ook na de besteding van het gehele bedrag, dat beschikbaar is gesteld voor de militaire hulp, zul len de veertig divisies van Generaal Bradley er niet zijn. Toch zal de we tenschap, dat Amerika klaar staat om zijn volle gewicht in de strijd te werpen, een eventuele agressor tot het inzicht brengen, dat een snelle en gemakkelijke overwinning niet meer mogelijk is. Deze wetenschap verhoogt de preventieve waarde van het pact en vermindert daarmede de kans, dat het ooit tot een oorlog zal komen. OORLOG ONTRUIMT HAAGSE DIERENTUIN. Het ministerie van Oorlog dat de tuinzalen van de Haagse Dierentuin de oorlog in gebruik had voor maaltijden van zijn personeel, zal aldus het N. v. d. D. deze binnen kort ontruimen, waardoor de Dieren tuin er weer de beschikking over krijgt. Het ligt in de bedoeling om dan in het komende seizoen weer de bekende tuinconcerten <van de Ko ninklijke Militaire Kapel te laten ge ven, die vroeger tot de glorie van Den Haag behoorden. ONDERGEDOKEN SOLDATEN GEHUISVEST. In 1949 had de 49-jarige kapper M. J. V. uit Rotterdam twee dienst plichtige soldaten in de gelegenheid gesteld in de kelder van zijn woning aan de Wolphaertsibocht hun unifor men voor burgerkleding te verwis selen. De Rotterdamse rechtbank veroordeelde hem tot een gevange nisstraf van 6 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar. Tegen hem was drie maanden gevan genisstraf geeist. PROEFPROCES OM EEN KOE. Om een proefproces uit te lokken werd te Alkmaar een koe geslacht, die 'als slachtdier niet bij het Cen-. traal Bureau Slachtverzekeringen' was verzekerd. Men wilde namelijk zien uitgemaakt, of het niet moge lijk was een slachtdier bij een maatschappij naar eigen keuze te verzekeren. Een slager had zich beschikbaar gesteld om als verdachte op te tre den. Hij slachte een koe zonder de ze bij het Centraal Bureau te laten verzekeren en had zich daarvoor bij de Tuchtrechter te verantwoorden. Men was tevoren overeengekomen, dat dit een proefproces zou zijn, ten einde een principiële beslissing uit te lokken. De tuchtrechter ver oordeelde verdachte tot een gulden boete voorwaardelijk, waarna deze in hoger beroep ging bij het Cen traal College voor de Tuchtrecht spraak voor de Voedselvoorziening". Dat heeft nu overwogen, dat daar de vervolging op verzoek en in overleg met de verdachte is in gesteld er geen termen aanwezig geacht kunnen worden enige tucht rechtelijke straf of maatregel op te leggen. Het College vernietigde de uitspraak, waarvan verdachte in beroep was gekomen en verklaarde hem schuldig aan het ten laste ge legde feit. Hieruit volgt, dat het college de Verordening verzekering slachtdie ren 1949 verbindend acht. Snurkende indringer Een bewoonster van een pand in de Harmoniestraat te Hoek van Hol land werd Zondagnacht, wakker door een aanhoudend gesnurk in de slaap kamer. Haar man kon dit hinderlijk geluid niet veroorzaken, zodat de vrouw besloot poolshoogte te gaan nemen aldus weet „Trouw" te ver tellen. In een hoek van de slaapkamer trof zij tot haar schrik een man aan, die al ronkende, in het land der dro men verkeerde. Zij waarschuwde haar echtgenoot en gezamenlijk trachten de echtelieden de man wak ker te schudden. Toen dit na her baalde pogingen was gelukt, vroegen zij de man, hoe hij in de slaapkamer was terechtgekomen. Enigszins ver stoord vertelde hij door het keuken raam naar binnen gekomen te zijn. Na enig zoeken had hij de slaapka mer gevonden, doch toen hij bemerk te. dat er geen bed voor hem dispo nibel v/as, had hij zich maar op de grond te ruste gelegd. Na het aanhoren van dit verhaal sommeerde de heer des huizes de be zoeker zijn biezen te pakken. Hierin had de man weinig lust, zodat hij met geweld het huis moest worden uitgezet. Verleden week had hij de zelfde streek uitgehaald. Bij onder zoek bleek, dat de zonderlinge gast de 28-jarige zeeman J. H. uit Ips wich was. „PECH-LAMPJE". Philips zal op de R.A.I.-tentoon stelling van 20 tot 30 April de „trou- blelite" exposeren. Dit hulplampje biedt uitkomst bij pech in het don ker. Het bevat o.m. een permanen te magneet, zodat het lampje op elke willekeurige plaats op de auto kan worden vastgekleefd. Deze magneet zou zo sterk zijn, dat men het lampje bij defect achterlicht tijdelijk de plaats van dit licht kan laten innemen. KINDEREN ZETTEN ZUSJE IN KOKEND WATER. Vier kinderen van het echtpaar C. te Ridderkerk hebben een an derhalf jarig zusje in een bad met kokend water gezet. Het kind is met ernstige brandwonden naar een ziekenhuis in Rotterdam gebracht, waar het na enige uren is overle den. De moeder wilde de kinderen ba den en had een hoeveelheid kokend water in het bad gedaan. De kin deren, die het zusje er in zetten toen de moeder even weg was, wis- niet, dat er nog geen koud water was toegevoegd. tyjütjaaxt in Indonesië JAC. MOLKENBOER, Adelb. v. Leeuwenlaan 5, Sassenheim, viert op 10 Maart zijn 2e Ind. ver jaardag te Soreang bij Bandung. P. VAN RIJN, Drechtdijk 29, Kwakel, sergeant, viert heden zijn 3e ver jaardag te Palembang. UIT DE OMGEVING ARKA, AFD. BLOEMBOLLEN STREEK. Te Sassenheim vergaderde dc afd. Bloembollenstreek van de ARKA. Bij acclamatie werd de heer J. C. Hubers te Sassenheim herkozen en de heren Th. C. J. Verduin te Noord- wijk en B. Schalks te Leiden geko zen tot bestuurslid. Deze 2 laatste heren werden gekozen in de vacatu res Beekes en van Buijtenen. De rekeningen 1948 en 1949, door de aftr. penn. aangeboden, werden na enige discussie door de vergadering vastgesteld. De door het bestuur voor het jaar 1950 ingediende begroting werd ongewijzigd door de vergade ring aangenomen. Op deze begroting is o.a. een post van 150 uitgetrok ken voor de kosten verbonden aan de ambtelijke vorming. Het bestuur van de afdeling acht thans de mo gelijkheid aanwezig tot het opzet ten van een werkprogramma voor de afdeling. Naast de gebruikelijke jaarvergadering en congresvergade ring dient ook aandacht te worden geschonken aan de vormings- en voorlichtingsarbeid. Als voorbeelden noemde de voor zitter o.a. „de taak van de katholie ke ambtenaar" „de ambtenaar en de gemeenschap" en „de ambtenaar als Tot afgev. naar het alg. congres der ver. werden aangewezen de he ren J. N. van den Aardweg en J. H. van der Voet. Als pl.v. werd aange wezen de heer P. E. Oudejans. Tot afgev. naar het congres van hoofd groep II werd aangewezen de heer Th. C. J. Verduin. Als voorlopige datum voor de jaarlijkse H. Mis met gemeenschap pelijk ontbijt werd vastgesteld 25 Juni. Bij de rondvraag werd de voorz., de heer J. P. de Jong uit Noordwij- kerhout, door de heer J. H. van der Voet gelukgewenst met diens 25-jarig ambtsjubileum.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 2