Leids studenten-corps gaat zeven in het 75 ste lustrum vieren dagei Jlatifóe cafe\y ui de ótad! Lustrumspel in een circustent LEIDSE H HUTSPOT Pinkstermars door Berlijn verboden DONDERDAG 2 MAART 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Een schetsje van enkele Parijse café's, welke rondom Gravensteen en Pieterskerk zullen gebouwd orden. Op deze tekening ziet men hoe de kale hoek gevuld wordt tussen het Gravensteen en de R.K. School op het Pieterskerkhof. Zelfs de „Moulin Rouge" uit het Parijse Montmartre zal niet ontbreken! Als een student, praeses van de Lustrum-commissie 1950, op een persconferentie zegt, dat studenten het nodig hebben eenmaal in de vijf jaar feest te vieren, dan moet ieder een lachen, die Leiden kent en weet hoe de studenten daar aan hun stu die een ongeregelde afwisseling we ten te geven met grote of kleine fes tiviteiten, al of niet in besloten kring. Bij nadere explicatie echter bleek, dat hiermede de lustrumfees ten bedoeld werden, die ook dit jaar weer gehouden zullen worden, ter herdenking van het feit, dat 375 jaar geleden de Leidse Universiteit door Willem van Oranje werd gesticht. De leden van het Leids Studenten corps zullen deze herdenking op luis terrijke wijze vieren en de feestelijk heden niet tot zichzelf beperken, maar de hele burgerij op verschil lende manieren inschakelen. Dit al les zal plaats vinden van Woensdag 7 Juni tot Woensdag 14 Juni a.s. Zuinig, met geld! Ieder goed feest draagt een be paald cachet. Ook dit Lustrumfeest. Enerzijds wordt dit cachet bepaald door de financiële middelen, waar over de student van vandaag be schikt. Dus geen kostbare mas^ara- des. Anderzijds door de zeer grote plaats, die bij deze feesten aan de burgerij is toegedacht. Het eerste heeft tot gevolg, dat alle festivitei ten tot in één week gecomprimeerd zullen worden, het tweede, dat drie volle dagen voor de burgers van Lei den,. in alle schakeringen zijn gere serveerd. Bepalen wij ons eerst tot het laatste. SieeóteZglUïeden wok de bwigeAif, Sportwedstrijden en kinder- tractaties. Van de allereerste inzet, op Woens dagmorgen 7 Juni, zullen de meeste burgers niets merken. Dat is de ope ning van een nog nader te bepalen tentoonstelling in „De Lakenhal". In aansluiting hierop wordt aan of ficiële personen een lunch aangebO' den. 's Middags zijn eerst de kinderen aan de beurt. Zeshonderd school kinderen van het L.O. zullen op de sociëteit „Minerva" worden ontvan gen. Kinderen van de B.L.O. krijgen een tractatie. In optocht gaat het dan naar een sportterrein, waar wedstrijden voor de jeugd worden gehouden. Inmiddels vindt een wa terski-demonstratie plaats, gevolgd door sportwedstrijden voor het personeel van Brandweer, P.T.T., Politie, Gemeente, Tram, enz. Alle deelnemers worden tenslotte „Minerva" ontvangen. De avond vangt aan met een ont vangst van burgers op „Minerva", gevolgd door de opening van een etalage-wedstrijd. Op de sociëteit worden schermwedstrijden gehou den. Tevens worden dan de z.g. Parijse café's geopend. Deze café's vormen een belangrijk deel van de Lustrum feesten. Het ligt in de bedoeling rondom het Gravensteen en de Pie terskerk een Frans, een Spaans, een Hongaars, een Weens en een Oud- Hollands café' te bouwen, geheel in de stijl van de diverse landen. Hierin zullen de voor die landen gebruike lijke spijzen en dranken, geserveerd door studenten, verkrijgbaar zijn. Gedurende drie dagen ook voor de burgerij. De café's worden opge bouwd uit eenvoudig materiaal en van studenten, zodat deze zeer aan trekkelijke en belangrijke schakel de feësten betrekkelijk weinig zal kosten. Wedstrijden en circus. Wat nu volgt, ook al het boven staande, wordt medegedeeld onder zeker voorbehoud. Alles verkeert nog in het stadium van voorbereiding; vele besprekingen moeten nog ge voerd worden en veranderingen in het plan zijn heel goed mogelijk, waarschijnlijk zelfs. Maar zoals de plannen nu liggen, zal een groot deel van het perso neel der Leidse industrieën vrij krij gen voor hengelwedstrijden, kellner- wedstrijden, bakfietswedstrijden en een Singelloop. 's Middags zal waar schijnlijk circus Strassburger z'n in tocht doen in Leiden, op traditionele wijze, zoals men dat 50 jaar geleden gewend was, dus met een optocht van dieren door de stad. Bij de café's vinden hosfeesten plaats en voor amateur-toneelverenigingen worden eenacter-wedstrijden gehouden. Op Vrijdag wordt de Vee- en Kaasmarkt in de feestelijkheden be trokken. Verschillende wedstrijder worden voortgezet en de Brandweer zal een demonstratie geven. Zeshon derd leerlingen van het M.O. gaan elkaar bekampen in wedstrijden voor declameren, ping-pong, volleyball en muziek. Uet g>ioie fteeit Feestelijke intocht. Vrijdagavond zullen de 'feesten oor de burgerij ten einde zijn en worden de café's voor haar gesloten. Zaterdag begint het officiële Lus trumfeest. 's Middags om twee uur worden de reünisten in optocht van het station gehaald en naar de Pie terskerk gebracht, waar een bijeen komst wordt gehouden. Zondagmorgen worden speciale kerkdiensten gehouden door de stu dentenpastoor en -predikanten. Des middags wordt op het terrein van de oude Haagse Golfclub een concours hippique gehoudeï. met een jacht achter de' meute, dressuur, enz. De Maandagmiddag zal worden besteed aan een auto- en motor- rallye, achter de ballon van de heer Boesman, die in Leiden zal opstij gen. Voor anderen wordt een paper- chase gehouden door oud-Leiden. Voorts zijn er recepties van erkende corpora. „Sempre Crescendo", het Leids Studenten-muziekgezelschap, geeft Dinsdagmiddag op het Pieterskerk hof een concert. 's Avonds wordt een nog niet be kend lustrumstuk opgevoerd. Om een oplossing te vinden in het zalen- probleem (geen ruimte in Leiden is groot genoeg) zal de opvoering hoogstwaarschijnlijk plaats hebber in de tent van circus Strassburger, waartoe de piste van een vloer zal worden voorzien. Enige duizenden toeschouwers kunnen dan een ülaats- je vinden. Hierna een openlucht-sou- per op het Stadhuisplein en tenslotte het Slotbal. Op Woensdag 14 Juni wordt iede re deelnemer verwacht op de Brase- mermeer, waar de Interacademiale zeilwedstrijden worden gehouden. Nog meer. Bovenstaande is slechts een sum miere opsomming. Er is nog veel meer. Teveel om allemaal te ver melden. Zo zal b.v. ook een circus voorstelling worden gegeven anno 1900, d.w.z. met veel „Paardenspul". In de verschillende wijken van de stad zullen gedurende enige dagen z.g. wagenspelen worden gehouden. Dat zijn korte toneelstukjes, die op verplaatsbare wagens gespeeld wor den. waarbij de toeschouwers ot: straat staan. De spelen zullen door studenten geschreven worden. Niet alleen corps-leden, ook ande re studenten en leden van de WSL zullen sommige onderdelen van de feestelijkheden kunnen meemaken. Vanzelfsprekend dat voor dit al les de medewerking van de burgerij noodzakelijk is. Ten eerste door ac de gehele uitvoering is in handen tief mee te doen aan de feestelijkhe den, welke voor haar bestemd zijn. De studenten zullen zelf hun ken nissen, hospita's e.d. wel meetronen! De rest komt dan wel Bovendien wordt medewerking ge vraagd voor de huisvesting. Reeds in Sept. 1.1. belde een reünist op, om voor hem drie kamers te reserveren. Hij is tenminste.op tijd! Tenslotte is ook de stadsversiering zeer belang rijk. Dit kan niet door studenten gedaan worden, maar moet door de burgerij zelf geschieden, mogelijk via de buurtverenigingen. Een burgerij-commissie, met een advies-college, onder ere-voorzitter- schap van de heer W. v. d. Laan, voorzitter van de Drie-October-ver- eniging, is ingesteld om alle plannen terdege te bespreken en voor te be reiden. Het ziet er allemaal groots en ge weldig uit. En als de plannen werke lijk geheel worden uitgevoerd, zal Leiden een feestweek meemaken, die niets behoeft onder te doen voor vroegere Lustrum-feesten, die voor het laatst in 1935 zijn gehouden. Nu de burgerij is ingeschakeld zal het feest er des te groter door kunnen zijn! LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde, op proefschrift getiteld: „Betekenis en bepaling van de skelet leeftijd" de heer B. Speijer, geboren te 's-Gravenhage en wonende te Rot terdam. Geslaagd voor het Candidaatsexa- men geneeskunde: mej. E. B. M. Lampe te Wassenaar, de heren W. Algie te Voorburg, L. Neeleman te Rotterdam, N. v. Spronsen te 's-Gra venhage, en P. J. Weidner te Voor burg. J. J. G. HOEK NAM AFSCHEID. C. Grijpma nieuwe voorzitter van de Mij. voor Toonkunst. Op de jaarvergadering van de Mij. voor Toonkunst, gisteravond in de muziekschool „Toonkunst" gehouden, heeft ir. J. J. G. van Hoek zijn func tie neergelegd als voorzitter van het College van Commissarissen. Na ne gen jaar deze functie bekleed te heb ben, moest hij dit werk thans aan anderen overdragen, wegens drukke werkzaamheden. Tot opvolger werd de heer C. Grijpma gekozen. Uit het jaarverslag van de secre taresse, mevr. M. H. J. Teebaal, no teren wij drie mutaties in het be stuur. In de vacatures van de heren van Eek, de Jongh en Braat werd voorzien door de verkiezing van de heren L. Molijn, Th. Hannema en C. Grijpma. In Leiden en Oegstgeest werden blokfluit-cursussen begon nen, volgens het systeem Gehrels, met als leerkracht mej. J. Koeyers. De finantiële toestand is verre van rooskleurig. Verschillende bezuini gingsmaatregelen werden getroffen. Inmiddels heeft de gemeente subsidie verleend. De concertafdeling had een gunstig jaar, met een batig saldo van 374.40. Voor de vier jeugdconcerten bestond grote belangstelling. De ge meente stelde ƒ500.beschikbaar, doch het tekort bedroeg slechts 150.57. Het orkest beweegt zich in stijgende lijn, de belangstelling der leden is groot en op jl. Aug. 1949 be droeg het aantal leden 37. De muziekbibliotheek telt thans 6048 nummers. Een grote collectie boeken wacht nog op inschrijving. BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.-O." De gisteravond gespeelde viertal lencompetitiewedstrijd had het vol gende resultaat: team Jeuster wint van team Cuppen met 14 m.p., team Mossel wint van team v. Haasteren met 5 m.p., team Zandvliet wint van team Winkelmolen met 11 m.p., team v. Bergen Henegouwen wint van team Landsbergen met 33 m.p., team v. Gent wint van team Stuijfzand met 4 m.p. Volgende week Woensdag om 7.45 alien present voor een belangrijke bespreking. ACADEMISCH KUNSTCENTRUM Dansavond door Juana. De danseres Juana heeft gisteren avond in de tjokvolle Schouwburg voor het Academisch Kunstcentrum een gehele avond gevuld met haar solodansen. Daarmede stelt zij zo wel haar toeschouwers als zichzelf hoge eisen, want zij moet dap veel geven aan innerlijke kunst, stijl en techniek. Juana zegt van zichzelf, dat zij niet prefereert een specialiste te zijn, maar dat zij verkozen heeft de spiegel te zijn van talrijke soorten van cultuur der volkeren. In de dan sen van diverse naties zien wij deze werken en spelen; wij zien ze in lief en leed, in eredienst biddend, in uiting van liefde. Welk een verschei denheid, oneindig groot. Juana legt zich toe op goed, zuiver en geestig dansen, op de kunst van de Oosterse volken in een keur van fraaie costu mes. Delicaat en verfijnd de hoofse dans van de Koreaanse geisha; een charmante jonge vrouw is zij die kunstzinnig en smaakvol uitbeeldt. Na een vrolijk Japans dansje, een door La Meri ontworpen choreogra- phie naar een Javaans gegeven, dra matisch van stijl en naar Juana aan duidt beïnvloed door het Wajang spel. Harmonie en contrast tussen handen en voeten, een palstaan van de voeten, een streling van de altijd wuivende handen en keurig uitvlag gen van de heupdoek. Van grote charme was de Indische dans Svara Karanas, waarin de tempeldanseres bij feesten, afwijkend van haar streng bewegen met bekoorlijk nei gend hoofd toch vasthoudt aan de klassiek-lyrische stijl van Zuid-In- dia en meer behaagziek optreedt. Ont roerend van eenvoud en toch zo vol betekenis treft de volksdans van de Philippijnen: de door palmgeruis be geleide Inahaw, de door de danseres gezongen sua-sua enz.; dansen waar- Indische elementen aanwezig zijn evenals Westerse, zoals in Alcamfor en Polkabal. Een bonte verscheiden heid dus!, want de laatstgenoemde dansen zijn een mengsel van Oos ters gebaar en Westerse mondaine gevoelens. De danseres eindigde haar programma met drie Spaanse dansen naar een door haar zelf ont worpen choreograph ie, de Cordoba, naar Albainz, groot van karakter en indringend van allure, danskunst van de oude Spanjaarden. Van de Baile flamenco", de Zigeunerdans ontwierp La Meri de choreographie voor de Zambra (Gomez) met sterk Moorsen inslag. Meestal wordt deze jedanst met een grote schelloze tamboerijn (pandera) wat Juana niet deed. In de Sevilla (Albeniz) wist zij een persoonlijke stijl te ontwik kelen. Een welluidend castagnetten- spel begeleidde twee van deze Spaanse dansen., George Philcos verzorgde de belichting eri 't geluid. Ongetwijfeld is de reproductie van de muziek door een geluidsinstalla tie practisch, om het heel bijzondere van de bijpassende begeleidingen, maar door veelvuldig gebruik lijkt cr.s dat er wel een en ander van de kwaliteit verloren is gegaan vgn het ornamentieke accompagnement. Jua na heeft een levendige gelaatsex pressie en is in haar pogingen om Oosterse en Spaanse kunst te inter preteren en te doen waarderen suc cesvol geslaagd. Men heeft kleur, lijn, beelding en niet te vergeten rhythm e en plastiek bewonderd en toegejuicht. Heel de Schouwburg roerde zich enthousiast, er waren mooie bloemen als hulde voor haar gave danskunst. J. Kortmann De heer W. van Kesteren, mi litair in Indonesië, is geslaagd voor het praktijk-examen boekhouden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Paul Daniël, zn. van A. A. T. van Schie en P. Pape; Augus- tinus Joseph Willibrordus, zn. van H. A. Rijnbeek en H. C. Schoorl; Willem Frederik, zn. van W. F. van Weerlee en V. Wielinga; Marianna Regina, dr. van N. Collé en R. Stou ten; Engelbertus Petrus, zn. van E. C. Westgeest en M. W. C. Hooij- mans; Marjanneke, dr. van J. Heemskerk en A. J. Serlie; Jan Hein zn. van J. H. Teeuwen en J. C. M. Dekker; Johannes Baptista, zn. van J. B. Crol en A. G. Hacke van Mijnden; Franciscus Antonius Jozef, zn. van H. P. Klein en A. M. A. Varkevisser; Willy, dn. van D. Hartevelt en F. Siebert; Hermanus Marinus Gerinus zn. van H. M. G. van Bekkum en G. Sneeuw; Ma ria Clazina, dr. van T. M. Schijf en A. J. Siecker; Gerardus Hermanus Henricus zn. van J. L. J. Compier en J. T. J. Heémskerk. Gehuwd: H. J. T. van der Berg jm. en A. T. van der Zon jd.; A, N. W. Dool jm. en W. J. Pleging jd.; J. F. Raar jm. en H. W. van Wijk jd.: W. C. de la Rie jm. H. Beur ze jd.; J. J. de Witte jm. en N. ten Kate jd.; J. Vroom jm. en N. G. H. van Heeringen jd.; N. Franken jm. en C. van der Walle jd.; J. J. Lares jm. en E. van den Bos jd. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 tiur). Vannacht minder koud. Voor de Noord-Westelijke helft van het land: Meest zwaar bewolkt en later plaatselijk enige lichte regen. Matige tot kf-achtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Vannacht tempera tuur om het vriespunt, morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Voor de Zuid-Oostelijke helft van het land: Toenemende be wolking maar overwegend droog weer. Meest matige wind uit Zuidelijkè richtingen. Vannacht lichte vorst, morgen overdag ongeveer dezelfde, of iets lagere temperaturen dan vandaag. Donderdag, 2 Maart. Laat ons vandaag, nu het weer zo prachtig mooi is, dat het lokt tot zin gen en muziekmaken, eens begin nen met u de verheugende medede ling te doen dat de R.K. Leidse Har moniekapel gedijt als een suikerbiet op vette klei. Zeer velen steunder financieel het streven om dit korps op te richten, zodat al spoedig de no dige instrumenten gekocht konden worden. Enthousiast wordt sedert enigp maanden geoefend. En al klinkt er zo nu en dan wel eens een vals geluidje, het gaat voortreffe lijk! Directeur Henry Op ten Berg weet z'n mannen tot goede resulta ten te brengen. Enige milddadige kunstliefhebbers hebben laatst nog weer eens over hun hart gestreken en een bedrag beschikbaar gesteld. Daarvoor konden weer nieuwe in strumenten gekocht worden. En nu wordt er gezocht naar mensen, die deze nieuwe instrumenten willen bespelen. Liefhebbers, gaat u eens praten. Iedere Maandagavond in het S.F.L.-gebouw aan de Nieuwe Rijn. En iedere Woensdag- en Donderdag avond in de sigarenfabriek van Wij- tenburg. Wis en zeker dat u dan lid wordt. De instrumenten staan al te wachten. En heel katholiek Lei den wacht op het eerste openbare optreden. Of dit gauw zal zijn, hangt af van u! Vond u ook niet dat er gisteren een feestelijke sfeer hing in de stad? Was dat nu alleen maar omdat het mooi weer was, of zat er meer achter?Misschien wel het zilveren ju bileum, dat de Chr. Kleuterschool aan de Middelstegracht vierde. Gis termiddag bood de heer J. Sifa een jubileumgift van 1000, opbrengst van een bazar, aan het bestuur aan. Bovendien was het feest voor mej. E. G. Bos, die vijf en twintig jaar lang hoofd van de school is. Ver schillende enveloppen met inhoud vloeiden haar toe. En als we nog verder gaan zoeken, vinden we nog- een reden voor die feestelijke stemming. Dat was op de Hoogewoerd. Daar werd gistermid dag om vijf uur een grote rijwiel showroom geopend van het Carrier huis. gebr. Huisman. Er stonden ove rigens geen carriers. Die blijven in het pand Levendaal 76. Allen maar rijwielen en motoren zijn in deze prachtige showroom ondergebracht. Helemaal nieuw is het niet. Want reeds enige jaren was een deel van dit pand in gebruik als zodanig. Maar nu is de hele showroom in han den van het Carrierhuis, dat er iets fijns van gemaakt heeft, met over zichtelijke indelingen, die een rus tige keuze mogelijk maken. Er ach ter is een werkplaats en een maga zijn gelegen. En dit alles geurde naar bloemen, die gistermiddag in grote hoeveelheden werden aangedragen. Misschien is het wel gekomen door die feestelijke stemming van giste ren, dat wij helemaal vergaten te vermelden, dat de Leidse Smalfilm liga Dinsdag een leerzame avond heeft gehad in „In den Vergulden Turk". De heer Brumsteede vertoon de z'n film „Zomerrapsodie". Dc heer Goozen vertoonde z'n familie films en vertelde er alles van. E; werden nog meer films gedraaid, al lemaal interessant om vèel van te leren. Want nog al te vaak wordt zomaar in het wilde weg gefimd, in plaats van volgens een opgemaakt plan. De Leidse filmers hebben weer eens kunnen zien hoe het moet. We moeten het vandaag alsmaar hebben over die feestelijke stem ming van gisteren. Die werd ook be paald door het zilveren jubileum dat alweer in de Leiidse Zoutkeet werd gevierd. Dit keer was de heer P. Versluis, fabriekschef, aan de beurt. De directeur, jhr. C. C. Roëll, ontving de jubilaris met echtgeno te in z'n kantoor, sprak hartelijke gelukwensen uit en bood een en veloppe aan. Mevr. Versluys kreeg bloemen. Daarna was de heer J. de Graaf aan de beurt. Hij sprak na mens het personeel en bood ook al een enveloppe aan. Natuurlijk weer vergezeld van bloemen. De heer D. Buys stond even stil bij dit jubileum en wees er op hoe een grotere ver antwoordelijkheid een grotere mate van zelfbeheersing, geduld en zelf kennis eist. Men moet zich hiervan goed bewust worden, want de tijd van het brute overwicht is voorbij! U hebt het al geraden. Het kon niet uitblijven. Het weer kon giste ren zo mooi niet zijn, of er moest een wolkje aan de vlekkeloze hemel verschijnen. Dat gebeurde dan ook gistermiddag om half twee in een schip, achter meelfabriek „De Sleu tels". De 38-jarige schipper H. H. wilde per ladder in het ruim van z'n schip afdalen. Maar hij gleed uit en viel in het ruim. Met enige gebro ken ribben werd hij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Maar u moet toch ook even weten dat vanmiddag om drie uur een gloednieuwe winkel in textiel en fournituren is geopend. Dat deed mej. Jaiiny van Groeningen in het pand Morsstraat 28. Eerst was daar een snoepwinkeltje gevestigd. Maar deze energieke dame liet de hele binnen- boel uitbreken. En er kwam een schattig interieurtje te voorschijn. Met leuke uitstalkasten. En boven een keurig atelier voor maatkleding. Met een paskamer er achter. U zoudt het er van buiten niet van af zien. Maar binnen ziet het er voor treffelijk uit. Bovendien lijkt het ons interessant voor u om te vernemen dat hét Chr. Nat. Vakverbond in Leiden thans 222 leden telt. Dat wil zeggen een stijging van 108 sedert het vorig jaar. Het aantal vakafdelingen van 18 bleef constant. Wegens werkzaamheden aan het Staatsspoor wordt vandaag de spoor wegovergang bij de Haagweg opge broken. Eén spoor werd weggehaald en op een andere plaats weer neerge legd. Dit alles tussen hoge hopen zand waarover wielrijders en voet gangers slechts moeilijk kunnen pas seren. Het autoverkeer is omgelegd, En het slot van vandaag is een somber bericht. Want in een studen tenhuis, Steenschuur 3, was iemand vanmorgen zo goochem om een thee muts over een theepot te zetten, die op een brandend electrisch thee licht stond. Zo'n theemuts, ook niet van steen, begon heerlijk te branden. En het werd zelfs zo erg dat binnen korte tijd de hele kamer in lichter laaie stond. De brandweer kwam aansnellen en met een straal Steen- schuur-water werd de brand geblust. Nadat echter de ene helft van de ka mer practisch geheel was uitge brand. Als u soms ook de thee eens warm wilt houden STADSKÓK. LAATSTE BERICHTEN De West-Berlijnse autoriteiten en de democratische partijen in West- Berlijn zullen alle maatregelen ne men om communistische demonstra ties met Pinksteren in West-Berlijn te voorkomen, aldus heeft de West- Berlijnse burgemeester, professor Ernst Reutex', heden verklaard. „De vijanden van de vrijheid zul len eenzelfde mate van vrijheid krij gen als gegeven wordt aan de demo craten in Oost-Berlijn," aldus voegde professor Reuter toe aan zijn verkla ring voor de West-Berlijnse gemeen teraad. „Wij zullen hun dus niet toe staan gebruik te maken van het Olympisch stadion en wij zullen elke soort van mars of demonstratie ver bieden. De democratische partijen moeten een verenigd front vormen om deze bedreiging te weerstaan". DE STAKINGEN TE PARIJS Daar 82 pet. van het personeel van de autobussen en metro te Parijs bij stemming zich vóór een staking heeft verklaard, hebben de vakver enigingen besloten waarschijnlijk Maandag een totale staking te be ginnen. Onder de arbeiders van an dere bedrijven worden nog stem mingen gehouden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Maart. Groente. Per 100 kg.: rode kool 12.1015.60, sa- voye kool 3031, boerenkool ƒ.29 64, prei 5977, kroten 47.30, kroten gekookt 1020, uien 33 41. peen 2746, spruiten 3175. aardappelen 912, andijvie 69 93, witlof 2059, postelein 30, stoofsla 5681, spinazie f 96101, per 100 stuks: andijvie 101113, salade 2022, knolselderie 32 37. rabarber 9.per 100 bos: pieter selie 1.4012, selderie 13.80 15.40. GOUDA, 2 Maart. Kaas. Aanvoer 43 partijen. Prijzen: le soort 1.95—- 2.02, 2e soort f 1.891.94, extra kwa liteit tot 2-11 per kg. Handel goed. ROELOFARENDSVEEN, 1 Maart. Bloemen. Golden Harvest 4459 cent, Rose Copland 3957 cent. White Sail 4154 cent v. d. Eerden 4049 cent, E. Eddy 3851 cent, Piccailly 5060 cente W. Pitt 4056 cent, Moe derdag 5057 cent, Zenith 4652 cent, Corniforus 3950 cent, Crown Imperial 3036 cent, Krelage 26 35 cent. Zenober 2738 cent, Sonja 3036 cent. Gen. de Wet 3946 cent, Wober 3639 cent, Sc. Admi-aal 30 41 cent. Creater 3845 cent, Sun burst 4055 cent, Dubbele tulpen 40 53 cent Theems 4856 cent, White Virgine 5866 cent; Narcissen: Ear ly Glory 2430 cent. Magnificense 25 34 cent, Alfred 3036 cent. Koster 2129 cent, Helios 2028 cent, Sneeuwklokjes 1619 cent, Blyauwe Druifjes 1218 cent, Freesia's 43 tot 70 cent. TER AAR 1 Maart. Groente. Witlof I 45—59 cent, idem II 32—42 cent idem stek 2029 cent. spruiten 4454 cent, idem klein 2436 cent. idem stek 13 cent. koolrapen 8 cent, uien 17 cent. idem Nep 12 cent? kro ten I 67 cent, idem II 45 cent, idem stek 3 cent, waspeen 2126 ct. sjalotten 32 cent. prei 6687 cent alles per kg, selderij 14 cent per bos Boerenkool 0.951.45. idem afw. 45 cent per kist. OEGSTGEEST De heer A. C. van Rijswijk, fi liaalhouder bij Albert Hein N.V. te Oegstgeest zal op 9 Maart a.s. de dag herdenken waarop hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij deze fir- I nicht niet Uw autolicht Op een andermans gezicht! VEILIG VERKEER. HILLEGOM V.V.V- De inlichtingendienst zal geschieden via een kiosk, die op het terrein van de Demonstratietuin wordt geplaatst. VOORSCHOTEN Dierenbescherming. Gistermiddag werd weer een bijeenkomst gehou den voor de jeugd, die bewezen heeft graag naar verhalen over dieren te luisteren. Deze keer sprak pater Chrysantus aan de hand van licht beelden over de kleine dieren in het bos. Ook deze keer waren er weer ongeveer honderd kinderen uit de hoogste kl. van de lagere scho len, die een uur lang hebben kunnen genieten van de plaatjes met de praatjes. De volgende bijeenkomst zal gewijd zijn aan de hond.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3