Het Oranje-eltfal leed eervolle nederlaag tegen het Engelse B.-elftal Kranige amateurs weerstonden Britse profs Hoe de strijd verliep Nederlandse wegrenners in België uitgesloten L.F.C. speelde haar eerste lichtwedstijd DONDERDAG 23 FEBRUARI 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA l r\E pessimistische verwachtingen omtrent de uitslag van de wedstrijd te Newcastle tussen het Nederlands elftal en Engeland B, dat alom heerste en dat na de teleurstellende resultaten van de laatste wedstrij den ook volkomen gerechtvaardigd was, heeft blijkbaar een goede in vloed gehad op het eergevoel van het Oranjeteam. Het was alsof het elftal de afspraak had gemaakt nu, juist nu, alles op alles te zetten om eens even te laten zien, dat het niet noodzakelijk was met de kous op de kop uit Noord Engeland naar huis terug te keren. Wat er tijdens de reis van Hoek van Holland naar de stad aan de Tyne is gebeurd weten we niet en het is ook niet belangrijk. Belang rijk is alleen, dat de elf Oranje truien, die gistermiddag het slechte veld van het trieste St. Jamespark betraden, geladen waren tot in het topje van de pink. En deze geladen heid, dit enthousiasme is er de oor zaak van geworden, dat we, nu de strijd gestreden is een eresaluut kun- ypn geven aan onze kranige ploeg. Nederland heeft verloren, zeker, maar de wijze, waarop deze neder laag tot de kleinst mogelijke kon worden beperkt, dwingt alle respect af. Hoewel het Engels B-elftal, voor al als ploeg ongetwijfeld tegenviel, was de technische overmacht van de Britse profs toch groot genoeg voor het behalen van een ruimere over winning. Dat de Engelse voorhoede er niet in slaagde meer dan 1 tref fer te plaatsen heeft twee oorzaken: ten eerste het slechte schieten en in de tweede plaats het uitstekende spel van de achterhoede van het Neder lands elftal. De beide backs, Potharst en van der Sluis, verwaarloosden nogal eens de dekking van de Britse vleugelspelers dit had indien Wal ters en Muilen beter in vorm waren geweest, noodlottig geworden maar verder speelde onze defensie een partij voetbal, die, ook in het Engelse kamp respect afdwong. Meermalen bracht een redding van Kraak, Terlouw of Stoffelen de han den op elkaar. Ja, ook Stoffelen," want zowel de aanvoerder als zijn clubgenoot van der Hoeven "doken telkenmale in de defensie op, op critieke momenten zelfs nog bijge staan door Rijvers en Lakenberg. Op zulke ogenblikken waarin de wit- hemden, aangevuurd door 55.000 toe schouwers, naar voren trokken, vormde zich een muur van Neder landse spelers voor het doel van Kraak. Even opvallend als verheu gend was hierbij, dat vrijwel geen enkele maal sprake was van paniek voetbal. Dit wil echter niet zeggen, dat bij het wegwerken altijd even goed werd geplaatst, want ook in deze wedstrijd bleek het plaatsen en afgeven een zwak punt in ons speL De Nederlandse voorhoede had door het defensieve spel van de binnen- spelers natuurlijk weinig stootkracht. Toch werden nog talrijke aanvallen ondernomen, waarbij ook Rijvers en Lakenberg waren ingeschakeld en de ruggesteun van de kanthalves Stof felen en van der Hoeven evenmin ontbrak. Dat dit mogelijk was tot in de laatste minuut van de wedstrijd pleit voor de prachtige lichamelijke conditie, waarin dit Oranje-team ver keert. Natuurlijk deed de vermoeid heid zich in het laatste kwartier da nig gelden, maar men zette de tan den op elkaar en vocht door. De Nederlandse aanval was, ook wanneer zij uit drie man bestond, toch nog gevaarlijk genoeg om het de Britse verdediging danig lastig te maken. Vooral de linkervleugel ClavanRijvers sloot goed, terwijl Roosenburg weer zeer bewegelijk zich hierbij goed gansloot. Als een paard heeft de midvoor uit Sneek gewerkt en de switches, die hij met zijn rappe linker huurlieden onder nam maakten het het trio Milburn LeutyEckersley danig lastig. Lakenberg had als rechtsbinnen aanvankelijk eveneens goede 'steun van zijn buitenman Schrumpf, maar na de hervatting zakte de SVV-er bedenkelijk af. Het Engels elftal, dat zoals men weet in deze ontmoeting werd getest voor Rio de Janeiro, waar deze zo mer de wereldkampioenschappen worden gehouden, begon van meet af aan met een ernst, die in een der- KRAAK, DIE IN PRIMA VORM WAS, in duel met de gevaarlijke Engelse midvoor Lofthouse. V.l.n.r.: Terlouw, Shackleton. Potharst, Loft house en Kraak. gelijke wedstrijd maar zelden door Engelse profs wordt vertoond. Geen enkele maal kregen wij op de tribu ne de indruk, dat de ploeg speelde als een kat met een muis, om lang zaam op toeren te komen teneinde dan, zo midden in de tweede helft een meedogenloos offensief te ont ketenen met drie, vier, misschien nog meer doelpunten tot gevolg. Neen, Mannion, Shackleton, Dickin son, Leuty en hoe deze beroemde nrofs allen ook mogen heten, de ge hele ploeg zette zich van het eer ste fluitsignaal af voor de volle 100-% in. Prachtig was steeds de wijze, waarop de Engelsen hun aanvallen opbouwden. Ragfijn waren de pas ses in het middenveld waar de blonde Mannion en zijn collega Len Shackleton de voetballiefhebbers de den watertanden met hun prachtig spel. Goed werden zij hierbij ge steund door de beide kanthalves van wie vooral Quested zeer actief was. Maar in het strafschopgebied geko men wisten de Britten zich niet meer los te werken uit hun ingewikkelde combinaties en, daar ook de vleugel spelers Mullen en Walters gedurende de gehele wedstrijd min of meer naar hun vorm bleven zoeken, kon de Ne- derlands§ verdediging steeds op tijd ingrijpen. Bovendien was het schieten slecht verzorgd en men moest bij de Kraak van deze middag goed schie ten zodat het gevaar ondanks de voortdurende aanvallen niet altijd groot was. De technische overmacht was echter duidelijk en het is daar om een verheugende prestatie dat het Nederlands elftal tenslotte het terrein verliet met een 10 neder laag. De herinnering aan Hudders- field is hierdoor wel voor een groot deel uitgewist. Kraak stond als een rots, doch werd door Lofthouse geslagen Precies op tijd betraden de ploe gen het terrein van de eerste divisie- club Newcastle United. Het was droog en een flauw zonnetje boorde zich door de lichte nevel. De tribu nes waren volledig bezet, hoewel niet uitverkocht, zodat ongeveer 55.000 toeschouwers met spanning maar vol vertrouwen wachtten op hetgeen hun favorieten te zien zou den geven. Onder 1 eiding van de Engelse scheidsrechter Power stelden de elf tallen zich als volgt op: Engeland B: Doel: Middleton (Chesterfield). Achter: Milburn (Chesterfield) en Eckersley (Blackburn Rovers). Midden: Quested (Fulham), Leuty (Derby County) en Dickinson (Portsmouth). Voor: Walters (Tottenham Hot spur), Mannion (Middlesbrough), Lofthouse (Bolton Wanderers), Shac kleton (Sunderland) en Mullen (Wolverhampton Wanderers). Nederland: Doel: Kraak. Achter; Potharst en van der Sluys Midden: van der Hoeven, Terlouw en Stoffelen. Voor: Schrumpf, Lakenberg, Roo senburg, Rijvers en Clavan. Nadat Lofthouse had afgetrapt duur de het niet lang of Nederland onder nam onder aanvoering van de par mantige Rijvers de eerste schuchtere poging het vijandelijk gebied te ver kennen, Het bleef niet by één po ging. Nadat ook de Britten even los waren gekomen, trok Oranje weer naar voren. Roosenburg,, geheel op d« linkervleugel, gaf een uitsteken de voorzet, die Rijvers handig liet Iepen. Schrumpf reageerde goed maar zijn schot ging hoog over. Nog bleef Nederland in de aanval. Roo senburg kreeg een kans, maar ook zijn schot had geen succes doordat het van een Engels been afstuitte. Even ontstond er een zeer gevaarlijk moment voor het Nederlandse doel toen Kraak bij een hoge voorzet van links op het moment, dat hij de bal grijpen wilde, werd weggedrukt, maar Terlouw stond op zijn plaats en een seconde later was Clavan er met .het leer van door. De Britten kwamen nu veelvuldig op de Neder landse helft, handig gebruik makend van hun steeds vrijstaande vleugel spelers. Voornamelijk Muilen werd in deze periode vaak bespeeld en dit v/as goed gezien, want bij de loop duels tussen Muilen en Potharst werd de Amsterdammer herhaalde- li'k op snelheid geslagen. Het schie ten van de Engelse voorwaartsen was echter onvoldoende, zodat geen verder onheil geschiedde. Wel werd Kraak met harde kopballen door het bmnentrio op de proef gesteld, doch de Nederlandse doelman gaf niet thuis. Corners welke het eerste kwartier aan beide zijden werden genomen, leverden niets op. Intussen bouwden de Engelsen op fraaie wijze hun aanvallen op. Man nion en Shackleton waren overal en individueel was hun spel van zeer hoog gehalte, maar het verband in de voorhoede ontbrak ten enenmale, zodat de afwerking der aanvallen steeds te wensen liet Terlouw was in goede vorm. Niet alleen de manier, waarop hij Loft- hause bewaakte, was afdoende, maar ook was hij voortdurend ter assi stentie by Potharst of van der Sluys. Na ongeveer 30 minuten zagen we bij een Nederlandse aanval een uit stekend schot van Roosenburg. dat echter even fraai door Middleton, de predikant uit Chesterfield, werd gestopt. Jammer, maar het Oranje team liet zich door zulke kleine te genslagen niet ontmoedigen en dap per kwamen zij, soms met twee maar ook wel met zes of zeven man. terug. Een snelle reactie van Kraak voor kwam intussen een doelpunt toen Walkers, weer eens geheel „los" van van der Sluys, van de vleugel een inswinger loste, die plotseling het doel in draaide, maar Kraak had het gevaar gezien en stopte goed. In de laatste minuten voor rust moesten de onzen even met de rug tegen de muur vechten. De indivi duele dekking werd hierdoor nogal eens verwaarloosd en ook het weg werken was vaak in het wilde weg, maar de richting van de schoten der Britse voorwaartsen was en bleef op enkele uitzonderingen na, zoek. Rust 0—0 Na de thee kwamen de Britten on middellijk fel in actie. Even dreig de het mis te gaan. Aanval op aan val werd op Hollands veste onder nomen, doch, ondanks dat deze even v/ankelde, men hield stand. Lang zamerhand konden de Oranjetruien zich zelfs aan deze druk ontworste len en met lange trappen en ook door goed verbinden van de kleine Rijvers en Lakenberg werd het trio Schrumpf-Roosenburg-Clavan weer san het werk gezet. Door beide ploegen werd nu ver beten gevochten. De Britten voor een doelpunt en dit was wel zo belangrijk voor een plaats in het Engelse team voor Rio, de Neder landers voor een eervol resultaat, Is het kon een gelijk spel. Het spel kreeg hierdoor een verbeten en hard karakter, maar onsportief of ruw was het nooit. Toch was h§t duidelijk, dat onze defensie vroeg of laat voor de over macht zou moeten bezwijken, dat eens een schot van Shackleton, Man nion of Lofthouse te machtig zou ziin voor Kraak, hoe goed deze zijn doel ook verdedigde. De vermoeid heid zou ook een woordje mee gaan spreken. HET MOMENT, WAAROP DE EN GELSEN HUN ENIG» DOELPUNT MAKEN Nadat de Nederlanders een aanval had afgeslagen, volgde onmiddellijk daarop een tweede, wel ke succes had. Lofthouse, de gevaar lijke Engelse midvoor schoot on houdbaar voor Kraak de bal in het net. terug, begroet met een hartelijk ap plaus en met zijn hoofd in een ver band als een tulband, juist op tijd om te zien hoe Kraak op fraaie wijze een scherpe kopbal van Walters on schadelijk maakte. Dit was zo ongeveer het laatste wapenfeit van deze wedstrijd, want hoewel beide partijen nog eenmaal eikaars strafschopgebied betraden, cr gebeurde verder niets meer of het moest zijn dat, toen scheidsrech ter Power, die deze ontmoeting strak maar goed leidde, het einde blies, de gehele mannelijke jeugd van New castle het veld opstormde om de Oranjemannen een handtekening te vragen. Glunderend verlieten de elf ver moeide maar tevreden Nederlanders het veld. Glunderend omdat zij wisten, dat zij met deze kleine eervolle neder laag een uitstekende indruk bij de Nederlandse en internationale voet talwereld zouden maken. DE SPELERS Van de individuele prestaties der spelers is in het kort het volgende te zeggen. Kraak in het doel was uitstekend op dreef. Hij maakte geen enkele fout. Van beide backs was van der Sluys de beste. Hij verwaarloosde, evenals Potharst, meermalen de dekking van de Britse vleugelspe ler, maar zijn wegwerken was. be ter en ook toonde van der Sluys zich sneller dan de Ajacied. TerloUw was met Kraak de beste man uit de ploeg. Hij was overal en hij ver- orgde de dekking van Lofthouse uitstekend. e kanthalves Stoffelen en van der Hoeven hebben een goede wed- .triid gespeeld. Verdedigend viel vooral het spel van Stoffelen op. Van der Hoeven had een goed de buut, doch zijn plaatsen was niet al tijd gelukkig. Van de voorhoede was Rijvers de beste man. Hij heeft zeer hard ge werkt, links en rechts goede passes uitdelend, en ook als verdediger stond hij zijn mannptje. Hij wist sa men met Clavan het de Britse ach terspelers vaak erg lastig te maken. Clavan was snel. Zijn voorzetten waren goed, hoewel het vaak te iang duurde voor hij de bal speelde. En waar bleef het schot van de ADO- hnksbuiten? Roosenburg paste zich bij dit vlugge tweetal goed aan. De Sneker kwam af en toe tot een goed schot en, zoals onze Engelse buur man opmerkte, hij lijkt langzamer dan hij is. De rechtervleugel was niet het sterkste deel van het elftal. Lakenberg was zeker voldoende en hij heeft evenals de anderen hard gewerkt, maar de „finishing touch' ontbrak aan zijn spel. Schrumpf ten slotte, had een minder gelukkig de buut dan van der Hoeven. Voor rust deed de SVV-er soms aardige din gen, maar na de hervatting kon hij cr niet meer in komen. Evenals Cla van treuzelde ook de rechtsbuiten nogal eens met voorzetten. Te vaak trachtte hij een man te passeren, iets, dat tegenover een Engelse prof-voetballer toch niet zo gemak kelijk gaat. Bij de Britten waren geen zwakke plekken. Het achtertrio speelde geen opvallende partij. Spil Leuty was, zoals van hem verwacht werd, goed. Quested en aanvoerder Dickinson, de kanthalves, traden wel op de voor grond. In de aanval waren Mannion en Shackleton de grote figuren, voor al Shackleton is een speler van zeer uitzonderlijke kwaliteiten. Mannion is, in vergelijking met enkele jaren geleden, wel minder geworden. Loft house deed geen grote dingen en de beide vleugelspelers Walters en Mul- ien waren, zoals reeds gezegd, snel maar voor het doel niet erg gevaar lijk. Zij genoten beide veel vrijheid, doch veel gebruik hebben zij hier van niet gemaakt. Sportka m pioenen binnenskamers Deze dagen hebben in de AVRO studio te Hilversum 13 national, sportkampioenen elkaar fel bestre den, niet in de ring, op de baan, in het veld of in het water, maar ir. de voor hen vreemde omgeving van de studio. Een half uur lang hebben daar ingespannen gepeinsd de dames Fanny BlankersKoen, athletiek, en Irma Schumacher, zwemmen, en de heren Dick Esser, hockey, E. Kruit hof, paardensport, A. C. van Swol, lawntennis, H. Faanhof. wielrennen (leden van de buitensportploeg) over een hele serie vragen, (gesteld door Aad van Leeuwen en Tom Schreurs) om hun krachten te meten met de binnensportploeg, die bestond uit mevr. Fenny Heemskerk, schaken, en de heren Kees de Ruyter, biljarten A. Montfoort, schermen, dr. Max Eu we, schaken, Cor du Buy, tafel tennis. Luc van Dam, boksen en B. Oharité, gewichtheffen. Deze 13 sportkampioenen werkten nl. mede aan de opname voor een uitzending van de AVRO-hersengym- nastiek. die Zondagavond a.s. tussen 21.15 en 21.45 uur zal worden uitge zonden. Omroeper Jan Bootz, die gewoon lijk met de leiding van deze strijd belast is beperkte zijn aandeel dit maal tot het ontvangen en geruststel len van de deelnemers. Hij bracht hen op de hoogte van de geheimen van de microfoon en merkte daarbij op: „denkt u zich maar in, dat u een huiskamer binnen gaat, waar 4 k 5 mensen op uw komst hebben gere kend. In zo'n geval maakt u zich helemaal niet zenuwachtig, dus waar om zoudt u dat dan wel doen bij een radio-uitzending, die eigenlijk niets anders betekent, dan een bezoek aan de luisteraars? Alleen komt u niet door de deur, maar door de luidspre ker binnen." GEWICHTHEFFEN NIEUW WERELDRECORD VAN PETE GEORGE. De Amerikaan Pete George is er dezer dagen in geslaagd het wereld record tweearmig stoten (midden gewicht), dat sinds 6 Nov. 1948 met 161 kg op zijn naam stond, te bren gen op 162 kg. Belgische bond is kwaad op de N.W.U. j^TAAR WIJ UIT BRUSSEL verne men heeft de raad van beheer van de Kon. Belg. Wielrijdersbond, ingaande op een verzoek van de sportcommissie van die bond, besloten aan de renners van Nederland se nationaliteit tot nader order de deelneming aan wegwedstrijden te ontzeggen. Deze verbodsmaatregel kan eventueel tot dfc baanwedstrijden uitgebreid worden. De K.B.W.B. heeft naar verluidt deze maatregel getroffen bij wijze van represaille tegenover de Neder landse Wielren Unie, die geen ge volg zou hebben gegeven aan het verzoek om tussenbeide te komen met het oog op de uitbetaling van prijzen en vergoedingen, die sedert verscheidene maanden door Neder landse organisatoren aan Belgische renners verschuldigd zijn. Boven dien zou de N.W.U. verzuimd heb ben bericht van ontvangst te geven voor de brieven, welke haar met betrekking tot deze aangelegenheid door de Belgische zusterorganisatie waren toegezonden. Engeland scoort 10 Gestuwd door Dickinson en Ques ted en voorbereid door Shackleton en Mannion golfde de ene aanval na de andere op het Nederlandse straf schopgebied af En ja, 17 minuten voor het einde trof een onhoudbare kogel van Lofthouse de roos. Bij een van de talrijke Britse stormlopen kreeg de midvoor een afgemeten pass van Wilff Mannion voor zijn voeten en onhoudbaar voor de wan hopig springende Kraak vloog de bal in de linker bovenhoek (10). Het was nu slechts de vraag: is dit het begin van het einde? Zou Neder land nu niet in elkaar storten als een kaartenhuis? Maar gelukkig, de Oranjemannen hielden stand. Zij speelden door alsof de stand nog steeds 00 was. Het resolute spel van de achterhoede inspireerde ook de aanval tot volhouden, maar suc ces konden de uitvallen van de twee of drie voorwaartsen natuurlijk niet opleveren. Bij een van deze pogin gen werd Roosenburg in een kop- I duel met spil Leuty aan het hoofd gewond. Hij moest het veld verlaten, maar nog geen minuut later was hij REIDEN heeft zijn eerste liehtwed strijd gehad en 't moet gezegd wor den, dat LFC eer heeft ingelegd met de uitstekende electrische in stallatie van haar térrein. Een massa-aantal toeschouwers naar schat ting 3000 a 3500 zijn bovendien getuige geweest van 'n vrij aardige en bovenal spannende wedstrijd tussen LFC en UVS enmen trof het bijzonder met het weer. want 't was windstil en niet zo koud. UVS won met 4-3, LFC-er Senteur scoorde bet eerste licht-doelpunt Zoals we in een voor-bericht reeds hebben medegedeeld, mag gezegd worden, dat de electrische installatie zeker wel voldoet. Het spel is tot in alle hoeken goed te volgen, al zijn de spelers zelf niet altijd even dui delijk te onderscheiden. Voor de spe lers zelf schijnt de verlichting uit stekend te zijn, want zij ondervon den niet de minste last. Dat bleek ook wel duidelijk hieruit, omdat er bijna gedurende de gehele wedstrijd een zeer snel spel werd te zien gegeven, waarbij de bal in 'n ommezien over de breedte zowel als over de lengte van het veld werd gespeeld. We vreesden aanvankelijk, dat het hoge tempo van de wedstrijd voor de LFC-ers een ernstige terugslag zou opleveren na de rust. Maar 't is bij zonder meegevallen. De inzinking voor de rust zal daaraan wel niet vreemd zijn geweest. De wedstrijd, die te half acht moest beginnen, ving eerst kort voor ach ten aan en zulks alleen na een flink fluitconcert van het talrijke publiek, dat het nu niet bepaald aangenaam scheen te vinden geheel onnodig zo lang te wachten. De ploegen stelden zich als volgt op. L.F.C.: Duffels Neuteboom Pijnakker J. Neuteboom v. Egen v. Leeuwen Siere Bijl Pij tak Senteur Nagtegeller O Blom Verhoogt Kantebeen de Wolf Laurier Sloos Devilee Koolhaas v. Duyl Erades U.V.S. v. WelL Aanvankelijk gaat het spel vrij ge lijk op en neer, doch langzamerhand worden de aanvallen van UVS ster ker, maar de LFC-verdediging weert zich geducht. Een stevig schot van Senteur wordt door v. Well tot cor ner verwerkt, maar even later volgt een nieuwe aanvanl van LFC en door dat de UVS-verdediging treuzelde met wegwerken, kwam het leer weer in de macht van Senteur, die de score opende met een fraai schot in de lin kerhoek (10). Dat bleek het sein voor UVS om nog intensiever aan te pakken en vrij spoedig had Blom succes met een kopbal, toen de bal vanaf de zijlyn na een ingooi voor doel wordt gezet (1—1). Dat sterkte het moreel der blauwwitten en da delijk hierna volgde weer een voor zet van Verhoogt, waaruit Kantebeen zijn club met een fraaie kopbal de leiding gaf (12). Uit een corner op het LFC-doel volgde een vry lang durige schermutseling en daaruit werd de voorsprong van UVS ver groot (13). Het LFC-doel bleef hierna bijna steeds in gevaar doordat de LFC-ers het vlugge tempo niet konden volhouden en de Wolf slaag de er nog voor de rust in na uitste kend combinatiespel de stand op 14 te brengen. Na de rust gaf LFC weer veel be ter partij dan daarvoor en werkelijk slaagde zij er in de UVS-aanval te bedwingen, alhoewel de blauwwitten in het veld meermalen blijk gaven van hun grotere techniek. We dach ten, dat het spel ten slotte onveran derd zou eindigen, toen het doorzet ten van LFC werd beloond met twee goede en verdiende doelpunten van Bijl en Pij tak. Zo won UVS tenslotte slechts op het nippertje met 43. De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld, hetgeen aan de goede geest tussen de Leidse vereni gingen zeker ten goede zal komen. Het standpunt van de N.W.U. Van de zijde van de N.W.U. deelt men ons hieromtrent mede, dat de zaak in eerste aanleg gaat om de uitbetaling van Belgische renners en soigneurs, die aan de eerste Ron de van Nederland in 1948 hebben deelgenomen. De N.W.U. is in deze bemiddelend opgetreden, d.w.z. voor zover het de renners betrof. Zij stelt zich namelijk op het stand punt, dat de uitbetaling van de soigneurs die in België een offi ciële licensie hebben in tegenstel ling tot ons land een zaak is, die haar niet aangaat. Daarentegen heeft zij zich wel beijverd in het belang van de renners, die echter het lange uitblijven van de uitbeta lingen goeddeels aan zichzelf te wij ten hebben: er zijn er, die pas een jaar na afloop van de ronde met hun vordering op de proppen kwa men. En daardoor werd de afwik keling van deze toch al zeer inge wikkelde geschiedenis het gaat immers o.m. om de overmaking van deviezen zeer vertraagd. Overi gens heeft de N.W.U. haar bemoei ingen in dit opzicht geenszins ge staakt, en het staat wel vast, dat geen vergunning voor het houden van een Ronde van Nederland in dit jaar zal worden verleend, In dien de uitbetalingskwestie van de ronde van 1948 niet eerst op be vredigende wijze is geregeld. In de tweede plaats is er een ge schil over de betaling van Belgi sche renners, die in 1949 hebben deelgenomen aan de door een Bel gisch driemanschap georganiseerde' zogenaamde revanche wedstrijden van de Tour de France in Amster dam, Rotterdam, 's Hertogenbosch en Nymegen. Voor Amsterdam1 en Rotterdam heeft de N.W.U. vergun ning gegeven, nadat de door haar geëiste garantiebedragen waren ge stort. Zij heeft die vergunning niet verleend voor 's Hertogenbosch en Nymegen, omdat de organisatoren in gebreke waren gebleven de ge vraagde gelden te deponeren. De renners, die toen toch in beide ste den uitkwamen, hebben dit dus op eigen verantwoording gedaan. De zaak valt buiten de verantwoorde lijkheid van de N.W.U. Ten slotte voelt de N.W.U. zich niet schuldig aan de onbeleefdheid, brieven van de K.B.W.B. genegeerd te hebben. Er is over deze kwesties voortdurend gecorrespondeerd. DE ANTWERPSE ZESDAAGSE. Na de sprints van gisteravond ne gen uur luidt de stand in de Ant werpse zesdaagse: 1. Van VlietPellenaers Ned. 100 pnt.; 2. SchultePeters, Ned. 56 pnt.; 3. KintSereu Belg 35 pnt.; op één ronde: 4. Van SteenbergenBruneel, Belg 171 pnt; 5. Kobletvon Bueren Zwitserl. 151 pnt.; 6. LapebieBruy- land, Belg 47 pnt.; 7- OckersGollen Belg-Lux. 40 pnt.; 8. Rijckaartde Corte, Belg 29 pnt.; op twee ronden: 9. de BeukelaereJanssens Belg 111 pnt.; 10. Van EstBoeyen Ned. 22 punten. De overige koppels volgden op drie of meer ronden.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5