Gaan de coöperatieve bouwplannen nog door JUFFROUW 3 percelen Hakhout R.K. MEISJE Geld als le Hypotheek HUIZEN en HUIS met GARAGE Loonstalen Verzamelloonstaten ZATERDAG 11 FEBRUARI 1950 DE LEIÜSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 B loscopen Trianon. Honderd jaar terug, op een kerkhof in de Parijse Mont- martre. Twee mannen staan stil bij een graf. Dcch als een derde man naderbij komt, verdwijnen de eer sten. Zij willen hem in z'n verdriet alleen iaten. Die twee zijn Alexan der Dumas en Giuseppe Verdi. En het graf waarvoor zij gestaan had den was dat van de beroemde, jonge schone en veelgevierde vrouw Violet- téu Alexander is het gegeven haar leven te kennen. Hij legde het neer in z'n beroemde roman „La dame aux camellias". Maar hij deed meer. Verdi liet hij i zien waar Violetta gewoond had en hoe zij geleefd heeft. Dit laatste volgens de brieven, welke zij haar geliefoe Alfrede schreef op haar ziekbed, dat een sterfbed wor den zou. En bladerend door die brie ven, groeide Verdi's meesterlijke opera „La Traviata", weergegeven in deze gelijknamige film. Men ziet er Violetta al feestend door het le ven gaan en haar strijd om de keuze tussen een baron en Alfredo. Het is een leven geworden, zoals Verdi aan het einde zegt, van veel vreugde, maar van veel droefheid tevens. Hier mede is de inhoud van deze zeer goede film getekend. Beide uitersten komen zowel in balzaal en feestdis, als aan het ziekbed tot uiting. En dit alles overgoten met Verdi's on sterfelijke muziek, gaaf en boeiend weergegeven, die met het voortref felijke spel van Nelly Corradi deze in Nederlandse versie gegeven Co lumbia-film t,ot een aanbevelenswaar dige maakt voor 14 jaar en ouder, Luxor. Na „De Slangenkuil" van vorige week kan men thans in dit theater wat verkwikking vinden bij de film „Schep vreugde in het le ven", waarin de sterren James Ste wart en Joan Fontaine de hoofdrol len vertolken Het is een ongecom pliceerde geschiedenis met een ko mische inslag. De belangrijkste figuur is een jongedame met 80.000 dollar, die aanbidders genoeg heeft, maai er niet in kan slagen een man naar haar zin te vinden. Gelukkig voor haar komt die man op zekere dag toch opdagen. Zo erg gemakkelijk laat hij zich echter niet inpalmen en dit is in hoofdzaak te wijten aan het feit. dat hij met een soort vliegtuig complex rondloopt. Via allerlei dwa ze situaties komt deze film natuur lijk toch tot een happy end. Degenen, die van Amerikaanse kolder hou den, zullen zich best amuseren. Ge schikt voor alle leeftijden. Casino. Dat een goede film het steeds „doet'blijkt wel uit het feit, dat „John Doe" de derde week in gaat. Wie de film nog niet gezien mocht hebben, verzuime zeker deze gelegenheid niet. In het algemeen is het moeilijk, om. zonder in herhalin gen te vervallen, voortdurend over de goede eigenschappen van -een film te spreken. Bij „John Doe" is het niet zo lastig. Deze film heeft zoveel kwaliteiten, dat er steeds nieuwe aspecten naar voren komen. Het verhaal is doortrokken van de zelfde warme menselijkheid, die ook in „Mens, durf te leven", zo sterk tot uitdrukking kwam. De film is gebouwd op een ideaal, dat bereikt moet worden, omdat er steeds men sen zijn die de grootsheid ervan be grijpen. En dat wil de film zeggen. Door het altijd voor ogen houden van een ideaal, zal men'de werkelijkheid ook bereiken. Door deze film zal iedereen, of hij romantisch is of niet, of hij critisch is aangelegd, of dat hij de scenes gemakkelijk langs zich laat heenglijden, ontroerd worden! Boven 14 jaar- Lido heeft zijn film „L. O.—L. K. P." eveneens geprolongeerd. Men meent wel eens. dat verzetfilms niet meer de aandacht van het publiek hebben. Als dat zo is dan maakt deze film uit de verzetstijd toch blijk baar een uitzondering hetgeen voor de kwaliteiten van het spel pleit. Ook deze film is, zoals men zich herinneren zal, toelaatbaar boven 14 jaar. Rex draait van de week „De blau we dahlia", een verhaal, dat wegens ht mondaine milieu, waarin het zich afspeelt, voorbehouden moet worden voor volwassenen. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE SCHEEPSBERICHTEN BANTAM, DjakartaR'dam 10 Febr. van Colombo; CHESHIRE, Dja kartaR'dam -pas. 10 Febr. Malta; EMPIRE BRENT, DjakartaA'dam 10 Febr. verw. te Suez; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Djakarta— A'dam vaart 10 Febr. Suezkanaal in; KAMERLINGH ONNES, Djakarta— R'dam 10 Febr. van Portswettenham; LANGKOEAS, R'dam—Djakarta (11 Febr. verw.) 10 Febr. van Tj. Pan- dang; ORANJE. DjakartaA'dam 10 Febr. te Belawan. Gisteravond vergaderde de ge meenteraad. Wegens ongesteldheid van de heer H. A. Friebel fungeerde de heer H. J. Sieverding als secre taris. De voorzitter hield een nieuw jaarsrede. De raadzaal is gerestaureerd en de voorzitter sprak de wens uit, dat deze nieuwe sfeer de geest van de raad zal verhogen. Het afgelopen jaar heeft de repa triëring gegeven van vele militairen. Spr. memoreert twee Zoeterwoudse jongemannen P. L. van Veen en B. P. van der Vliet, die niet meer in het vaderland terugkeerden en spreekt deelneming uit met de smart van de familie, opnieuw geleden nu de kameraden van hun gevallen zoon en broeder wederkeren. De bevolking is met 47 zielen vooruitgegaan en het aantal inwo ners is nu 5524. In 1949 is maar één woning gebouwd en één woning ge splitst. Het aantal aanvragen om'een woning is van 69 tot 74 gestegen. Sprekende over de taak van de woonruimte-commissie brengt spr. dank en hulde voor het vervullen van deze ondankbare taak. De heer Schinkel beantwoordde deze rede. De lezing der notulen nam minuten in beslag. Het Watertje. Onder de ingekomen stukken is een adres van de R.K. Middenstands vereniging en de L.T.B., waarin be zwaar wordt gemaakt tegen het af sluiten van het Watertje. Bij het adres wordt een oplossing gegeven van dit vraagstuk, waaraan 'n schets tekening is toegevoegd. Met dit plan zou vóór het café ,,'t Watertje" de vaart afzwaaien naar het Oosten tussen de huizen van de fam. Vliet en de boerderij van A. J. v. d. Poel om langs de veldwachterswo ning voor J. L. Bosman in de Noord- buurtse vaart te lopen alwaar dan een nieuwe Schoutenburg zou ko men te liggen. De bestaande brug vervalt en er komt een dorpsplein. B. en W. hebben op deze kaart een middenweg gekozen en willen het Watertje laten lopen voor de huizen van de R.K. Armen schuin door 't z.g. kampje naar de Noord- buurtse vaart. Eerst moet echter het uitbreidingsplan gewijzigd worden en bij de verdere behandeling komt deze zaak aan de orde. Omtrent de ook voorgestelde wij ziging van de Bakkersbrug tot hef- brug zal eveneens het uitbreidings plan meespreken. Naar aanleiding van enkele op merkingen bij de behandeling van de begroting deelt de voorz. o.m. mede, dat de schoolarts verzekerd heeft geen kwetsende houding ten opzichte van principes gehad te hebben en zich voortaan voorzichtig te zullen uitdrukken. Na de toewijzing van 4 woningen met totaal 1040 m3 inhoud heeft de burgemeester dit getal uitgebreid gekregen tot 6 en zal nu nog trach ten de inhoud voor deze woningen van 260 op 297 m3 te krijgen. De coöperatieve bouwplannen, De voorz. zegt de vorige week een vergadering van burgemeesters te Roelofarendsveen bijgewoond te hebben Er was een plan van de fa. Jansen ingediend van 250 woningen. Spr. heeft toen in principe besloten mee te doen aan de bouw van 42 woningen te Zoeterwoude. Besloten werd geen openbaarheid lean deze plannen te geven. Tevens werd be sloten, dat de gemeente-architecten de technische zijde zouden bespre ken en B. en W. besloten de vol gende morgen de Raad in geheime zitting met het plan in kennis te stellen. Inmiddels is blijkens raadsverslag in de Leidse Courant door de bur gemeester van Alkemade in open bare vergadering mededeling van de plannen gedaan. Spr. acht zich nu ontslagen van de geheimhouding en wil thans in openbare vergade ring enige mededelingen doen. De bouwkosten der woningen werden begroot op f 7500,terwijl in de exploitatierekening gerekend wordt naar een grondprijs van 1000,en geen rekening is ge houden met heiwerk. Huurprijs 6,04, terwijl er dan gerekend is op een rijksbijdrage van 100, per jaar. Het plan is in de vergadering van acht. De gevelbreedte was te breed en vraagt te veel grond. Een com missie van 5 architecten zal nu met een ander plan komen. Een goedkoper plan. Inmiddels is het architecten bureau Paardekooper-Barnhoorn bij spr. gekomen met een goedko per plan, een project waarop reeds een onderhandse aanbesteding is gehouden met een aanneemsom van 6510,huurprijs 5,75 per week, rijksbijdrage f 100,per woning. Dit plan schijnt de goedkeuring van de Minister van Wederop bouw te zullen verkrijgen. De hei fundering maakt ook dit plan ho ger in kosten, zodat de huren 5,77 en 6,17 zullen worden. Spr. wil er op wijzen, dat de min. van Wederopbouw volgens de verse berichten .voor 10.000 wonin gen het bedrag van 100,per jaar zal verlenen. Het is zaak zo spoedig mogelijk met plannen te komen. Derhalve stelt spr. voor in principe te beslui ten, om in ieder geval standaard woningen te bouwen met rijksbij drage en B. en W. te machtigen ver dere plannen uit te werken. Zodra B. en W. een plan hebben, dat naar hun mening voor uitvoering in aan merking komt, zal een voorstel ge daan worden. Tenslotte wil spr. er nog op wij zen, dat al worden ook van dé ge meente financiële offers gevraagd, niet uit het oog mag verloren wor den, dat wij ook een morele verant woording hebben. Het is onze plicht dat zo spoedig mogelijk een einde komt aan de woningnood en aan de ellende der samenwoning. De plaats van de huizen De heer van der Ploeg wil het plan PaardekooperBarnhoorn in dienen. Het is hem bekend, dat dit plan er zeer gunstig voor staat bij de Prov. Dienst; het plan Jansen is verworpen, zodat het principe-besluit betreffende de coöperatieve bouw weg is. Spr. waarschuwt voor te laat komen. De voorzitter wenst de plannen naast elkaar te leggen en de verdere beoordeling ook van de plannen van de coöperatieve bouw van de Prov. Dienst af te wachten. De plan nen moeten goed bestudeerd wor den, want ook de kwestie huurprij zen spreekt mee en wij moeten toe zien, dat We later niet met huizen blijven zitten, die te hoge huurprijs hebben. De heer van der Ploeg vraagt v/aar de huizen dan gebouwd moeten worden want hij vreest dat dit type minder geschikt zal zijn voor de af sluiting van het bouwplan. De voorzitter toont aan, dat ei geen andere plaats is als achter de Schenkelweg en dat Stad en Land schap accoord gaat met deze bebou wing. B. en W. wordt verder de machti ging geven als door de voorzitter is gevraagd en de raad besluit over te gaan tot de standaardbouw. Het voorstel van B. en W. tot het instellen van een Grondbedrijf, het vaststellen van een beheersverorde- ning en een verordening regelende de samenstelling en de werkwijze van een schattingscommissie wordt aangenomen met inbreng van de percelen bouwgrond Schenkehveg, Loete en H. Rijndijk. Aan de heer J. A. Heemskerk wordt .een perceel bouwgrond ver kocht groot 620 m2, een en ander zo als besproken met architectenbureau PaardekooperBarnhoorn, voor de prijs volgens de richtlijnen door de Raad vastgesteld. De voetballers B. en W. stellen voor aan S.J.Z. het voetbalterrein in de Loete te verhuren voor 180.per jaar, als een compensatie voor de eertijds aangevraagde subsidie. Deze huur prijs is 270.lager dan aan de vroegere eigenaar betaald. Uit de overgelegde rekening blijkt deze ver eniging over de jaren '47 en '48 geen tekorten doch over 1949 een tekort van 3000op de begroting te heb ben. B. en W. willen nu met de la gere huurprijs volstaan. De heer van Vliet houdt een sterk pleidooi voor een goed voetbalveld, door de gemeente aan te leggen. De voorz. wijst op het gevaar, dat J. W. Liefhebber. De heer J. W. Liefhebber te Alphen a. d. Rijn herdacht heden zijn zilve ren jubileum als kassier van de Coöp. Boerenleenbank. architecten niet aanvaardbaar ge- dit veld, als er gebouwd wordt, niet kan blijven. De heer van Vliet wil het terrein alvast maar bouwrijp maken c'an is er al veel verbeterd. De voorz. heeft geen financiële bron kunnen vinden voor dit werk en wijst op de inconsequentie n.l. aan de H. R. moest vastliggen, dat het terrein geruime tijd beschikbaar blijft. De heer v. Vliet wijst er op, dat dit geval anders lag omdat het veld van derden was. Spr. blijft volhouden, dat de sport geholpen moet worden met een ge meentelijk spoi'tterrein. De voorz. zegt, dat in het uitbreidingsplan daartoe gelegenheid ligt, maar nu zijn we zover nog niet. De heer van Vliet wil geen geformuleerd voor stel doen, doch blijft volhouden, dat het zó geen helpen is. Met algemene stemmen wordt be sloten tot onteigening van de laan van H. G. v. Leeuwen, H Rijndijk. Door gerezen moeilijkheden besluit de raad het besluit van 13 Oct. j.l. betreffende de waarborging van rente en aflossing van een 2e hypo theek ingevolge de Financierings regeling woningbouw 1948 in te trek ken. De heer Onderwater betreurt het, dat de betrokkene ook met dit besluit niet gebaat is, maar de voorz. verzekert, dat alles in het werk ge steld is maar alles stuitte op het De partement af. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim krijgen weer subsidie. Het R.K. Kerkbestuur krijgt een tegemoetkoming van 75 pet. vergoe ding in de kosten herstel gymnas tiekzaal (parochiehuis) tot een be drag van 3400.en de huurprij zen van lokalen van de oude jon gensschool, kleuterschool enz. wor den ook bepaald. Het bewaarschoolonderwijs wordt ook gesubsidieerd en in een veror dening vastgelegd. Van H. W. Turk was een verzoek ingekomen om rijwielvergoeding voor het bezoeken van een school voor b.l.o. te Leiden. B. en W. stel len voor 2.50 per maand te geven. De heer Schinkel wil het busgeld blijven geven d.i. 6.per maand, maar de voorzitter zegt, dat niet meer dan de werkelijke onkosten ge geven mogen worden en acht dit genoeg. De heer Schinkel blijft vol houden, dat de gemeente nu profi teert door het gaan fietsen en acht 2.50 voor een rijwiel- te laag. De heer Kraan meent, dat voor een maal per werkdag heen en weer naar Leiden rijden net bedrag hoog genoeg is. Aldus besloten. Lichtkronen in de Raadzaal De raad besluit nu ook tot aan koop van 2 lichtkronen in de raad zaal ad 280.Als de foto's be zichtigd worden van de verschillen de modellen zegt de heer van der Velden: „Als er een foto van de be staande lampen bij was werden deze misschien gekozen". Een „Dokter Kortmannstraat" Bij het geven van straatnamen stelde de Kath. fractie voor het weg gedeelte van het Dorp tot de As- schuurbrug te noemen de Nieuwe Afrol en de weg tot Stomp wijk de Dokter Kortmannstraat. De voorzitter kan begrijpen, dat men oude namen wil behouden, doch de heer Kraan zou liever de weg vanaf het Dorp tot Stomp wijk Dok- Ier Kortmannstraat noemen. De heer van der Ploeg houdt zich vast aan het voorstel van zijn fractie. De heer Schinkel geeft zijn mening prijs voor andere beschouwingen en de voorzitter neemt het voorstel over en zegt, dat de benaming van de weg, die Stompwijk en Zoeterwoude verbindt naar de oude Dokter, die zowel in Stompwijk als Zoeterwoude zo lange jaren heeft gewerkt, getui gen zal van dankbaarheid. Het voor stel wordt aangenomen met 9 tegen 1 stem (v. d. Ploeg). Bij de rondvraag deelt de voor zitter mede, dat bij eventuele geval len de auto van de Eerste Hulp Dienst te Leiden slechts aangevraagd kan worden bij de politie of ter ge meentesecretarie, omdat anders de kosten door aanvrager betaald moe ten worden. De heer v. Vliet vraagt het bord op het trottoir voor de schoenmake rij op het Dorp te verplaatsen. Dat is reeds besteld zegt de voorzitter. ALPHEN AAN DEN RIJN - Oorlogshelden posthuum onderscheiden Herdenking in het Raadhuis In piëteitsvolle stemming werd Vrijdagavond in de ti*ouwzaal van het raadhuis de nagedachtenis geëerd van een tweetal militairen, die hun leven hebben opgeofferd voor de bevrijding van het vaderland tijdens de oor logsjaren 1940/45 en voor de vrede en rust in Indonesië. Het was W. A. J. v. d. Bosch, die zich heldhaftig heeft gedragen bij de landing in Normandië alsook tijdens een deel van de opmars der geallieer de legers via Frankrijk en België naar Brabant in Nederland en ten slotte in het zicht van de bevrij ding van zijn vaderland is gesneu veld. Pas na 8 maanden ontving de familie het treurig bericht, dat het stoffelijk overschot van haar zoon te Princenhage ter aarde was besteld. De andere posthume onderscheide ne was J. Rijswijk, die zijn leven liet te Soekaboemi op Java. In tegenwoordigheid van wethou der J. v. d. Berg en de gemeente secretaris, de heer A. Veenhuijsen betuigde de loco-burgemeester, de heer W. Brouwer, mede namens het Ministerie van Oorlog en het ge meentebestuur nogmaals zijn deelne ming aan de families, die ten raad- huize waren genodigd, met het lot, dat deze zonen had getroffen en het leed, dat hierdoor over hun familie was gekomen. Na nog een woord van dank te hebben gesproken voor het heldhaf tig optreden van de gesneuvel den, reikte de loco-burgemeester posthuum het oorlogsherinnerings- kruis met de gespen voor dé krijg te land en bij de landing in Normandië in 1944. Het was onvermijdelijk in de geest terug te gaan naar de dagen waarin het droeve bericht de beide families had bereikt, maar spr, hoopte, dat deze erkenning de familie nog meer zal sterken in het dragen van het kruis, dat God te dragen gaf en ertoe moge bijdragen om de weg te blijven bewandelen, waarlangs we allen eens ons einddoel hopen te bereiken. Aan de aanwezigen werd hierna gelegenheid gegeven, om een korte tijd van gedachten te wisselen, waar bij namens het gemeentebestuur ver versingen werden aangeboden. Na deze herdenking betraden drie jongemannen de zaal voor het in le vende lijve in ontvangst nemen van het oorlogsherinneringskruis met de gespen, als dank en waardering van de Nederlandse overheid voor de door hen gepresteerde bijzondere ver diensten. Het waren de heren G. van Dam, die in de Meidagen in Rotterdam zich had onderscheiden, A. v. Dolder te Aarlanderveen, die bij Valkenburg had gevochten en C. Deelstra, die op •het vliegveld Ypenburg zyn vader land had verdedigd. Het schrijven van het Min. v. Oor log laat de mogelijkheid open, dat na deze eersten in onze gemeente, dezelfde erkenning van de regering nog aan anderen te beurt zal vallen, zodra de nodige formaliteiten zullen zijn vervuld. Er is n.l. scheiding gemaakt tussen hen, die als onderdeel van een batal jon in vuur-contact met de vijand zijn geweest en hen, die in persoon lijk vuurcontact zijn gewikkeld. Met een toepasselijke speech over handigde de loco-burgemeester aan elk hunner de verdiende onderschei ding, waarna het samenzijn, met uit wisseling van gedachten, onder het genot van verversingen, werd beëin digd. Geboren: Jacobus Johannes, z. van J Kooien en E. E. de Wit; Gerritje Cornelia, d. van J. L. Pijnacker en A. P Splinter; Pietertje Gijsberta, d. van C. T. Zwaan en P. Messchendorp; Arie Cornelis, z. van C. Roest en G. J. Boezaard; Sybilla Johanna, d. van J. 't Hart en J. C. Kabbedijk; Anna Johanna, d. van J .Verweij en A. M. den Brave; Pancras, z. van H. Brunt en K. de Kleer; Huibertus, z. van A Qualm en N. de Vink; Mijnsje Adria- na, d. van S. van 't Wout en A. Goed hart; Alfred Rudolf, z. van A. P. van der Vlies en A. Deventer. Ondertrouwd: F. Ph. Koelewijn 35 j. en J. de Jong 25 j.; D. J. Derksen 29 j. en M. van der Veen; F. Bloos 38 j. en L. van Leeuwen 42 j. Getrouwd: Chr. Bunnik 32 j. won. te Naaldwijk en Th. M. M. Stigter 29 j.; A. Heamrood 25 j. en H. Cornelia 26 j. Overleden: Jan Koole 67 j., gehuwd met Elsje Raidt. LAATSTE BERICHTEN „Het onderzoek naar de infiltra ties van de- A-pra in Djogja is nog gaande en het is nog niet zeker, dat de personen, die in verband hier mede zijn aangehouden, leden van deze organisatie zijn", aldus heeft de militaire gouverneur van Djogja, Pakuagam, tegenover Aneta ver klaard. Totöusver zijn er in Djogja nog geen geheime wayenapslagplaat- sen gevonden. De infiltratie van de APRA in Djogja is niet van grote betekenis. Aneta voegt aan het bovenstaande nog toe, dat verscheidene aangehou den personen het APRA-embleem hadden. De correspondent van Ane ta te Surabaja meldt, dat Westerling ook in Oost-Java aanhangers heeft, doch dat zij gering in aantal zijn en dat hun kracht onbetekenend is. Dit werd hem medegedeeld door kapi tein Ino Kertapata van de voorlich tingsdienst van de militaire gouver neur van Oost-Java. DE „ZUIVERING" IN DE SOWJET-ZÓNE. Kaubwalt, secretaris-generaal van het ministerie van handel te Oost- Berlijn, lid van de Christelijk-De- mocratische partij, is gisteren van Oost- naar West-Berlijn gevlucht. Volgens een bericht van de Noor- westduise radio is op eén bijeen komst van onder communistische leiding staande „Nationale Front" te Halle aan Leopold Becker, de Chris- telijk-Democratische minister van Saksen-Anhalt, „verzocht" af te tre den. Tot nog toe zijn vijf minsters uit provincies in de Sowjet-zóne uit hun ambt ontzet. De Christelijk- Democratische partij heeft in de ge hele zóne resoluties aangenomen, in houdende, dat de partijleiding niet langer „politieke tweeslachtigheid" zal dulden, doch een „duidelijke uitspraak over de politieke houding" van alle leden eist, daar zij anders „de gevolgen moeten dragen." MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Febr. Groente. Per 100 K.g.: Rode Kool f 7.60—14.30; Savoye Kool 26.0028.00; Groene Kool 25.00Boerenkool 17.00 46.00; Prei 38.00—88.00; Kroten 6.006.30; Kroten, gekookt f 6.00 —15.00; Uien 16.00—47.00; Peen 9.40—39.00; Spruiten 12.00— 69.00; Andijvie 81.00—121.00; Wit lof 28.00—57.00; Per 100 stuks: Sa lade 3.1016.00; Knolselderie 15.0023.00; per 100 bos; Pieterse lie 7.80; Selderie 13.60—19.60. TER AAR, 10 Febr. Groente. Witlof 1 4661 cent, idem 2 3740 cent, idem stek 2035 cent, sprui ten 4761 cent, idem afw. 2944 cent, idem stek 8 cent, kroten 78 cent, waspeen 2636 cent, witte kool 11 cent alles per kg.; boerenkool 1.151.20 per kist. Selderij 2017 cent per bos, knolselderij 1625 cent per stuk, stoofperen: Curi 22 cent, Brederode 22 cent. Handperen: Com- tesse de Paric 16 cent per kg. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Febr. Groete. Waspeen 1 f 1835.50, idem II 12.20—18.50, breekpeen 6.10— 10.20, rode kool 6.2010.20, gele kool 14.5020.10, boerenkool 18 35.50, kroten 5.607.10, uien 2750—39.20; spruiten 15—56.50, knolselderij 9.1025.40. ROELOFARENDSVEEN, 10 Febr. Bloemen. Golden Harvest 4663 cent, W. Pitt 5568 cent, Roze Cop land 42—60 cent, White Sail 49—70 cent, E. Eddy 4963 cent, Piquante 4152 cent, Amidonette 3844 cent, Red Pitt 5059 cent, John Gay 41 48 cent. v. d. Eerden 39—58 cent, Brigthling 3843 cent, Gen. de Wet 4149 cent. Krelage 3057 cent, Crown Imperial 29—40 cent. Zenober 32—41 cent, Delice 4246 cent, Mo zart 4047 cent, Dubbele tulpen 37 58 cent, Tulpen gemengd 3735 cent. Narcissen: Helios 3035 cent, Early Glory 3237 cent. Whrestler 3642 cent Kosters 2834 cent, Blauwe Druifjes 1218 cent per bos; Hyacinthen 711 per 100. Groente. Witlof 3744, Spruiten 4552, rode kool f 11. OF MEISJE voor de dag, kunnende ko ken en netjes werken- Vóór 1 April zidh aan te melden tussen 7 en 8 uur, tel. 22170. Mevr. Sanders, Oranjelaan 21, Oegstgeest. PLOEGEN en tevens met paarden kan omgaan. Jan Huizer. loon- p:oeger. Juilianastraat 56, Lisse. tel 3313. 1138 KINDERWAGENS de nieuwste modellen. LANGEZAAL Stille Rijn 7. Tel. 26545 Aangesloten bii het Financieringsinstituut. TE KOOP Gedeelte van Inboedel op 14, 15. 16 Febr. a.si-, van 10.305 uur. 6896 Uitsluitend a contant. HUIZE VELDZICHT Dorpstraat 33, Zoeterwoude. Slaapkamer-Ameublem. Wegens teleurstelling van, woonruimte te koop, splin ternieuw eiken avodiré- slaapkamer tegen geredu ceerde priis, lichte kleur en alles gebogen in luxe uitvoering ongebruikt) Brieven onder no. 1120 bureau van dit blad. Bij inschrijving te koop in de Aderpolder. Te be vragen bii J. A. Vergeer, Ril'p wetering. 1133 Gevraagd tegen 1 Mei een voor d. of d. en n. H. J. van Teilingen Dorpsstraat 5. Zoeterwoude. 1131 beschikbaar. Rente vanaf 3*%. 935 Vrijblijvend inlichtingen te bekomen bii Fa. H. v. d. POEL Zn., Hoge Rijndijk 125 ZOETERWOUDE. N.V. VERENIGDE CONFECTIE EN TRICOTAGE- FABRIEKEN „CONTRICO" TE AMSTERDAM vraagt voor haar binnenkort le openen Atelier te Alphen a. d. Rijn Julianastr. 34 Naaisters en Leerling-Naaisters Voor aanmeldingen en inlichtingen houden wij zitting in Hotel „CENTRAAL", Hooft- itraat 26, Alphen a, d. Rijn op Dinsdag 14 en 21 Febr. a.s. 's avonds van half acht tot half tien en op Zaterdag 18 en 25 Febr. a.s. 's middags van half drie tot half zes GEVRAAGD: tegen contant geld. Niet cud er dan 20 jaar. Br. met opgave van prijs. vaste lasten, baten en bouwjaar onder letter C.M- aan druk kerij De Vries en Reeu- wijk te Lisse. 1123 PERSONEEL g Net Meisje gevraagd voor dag of dag en nacht. Br. aan Th. Verklei, Rijks straatweg 75. Sassenhëim. g Nette R. K. Werkster b. z. a.. liefst omgeving Oegstgeest. Leiden. Wasse naar - Br. onder no. 6916 bar. van dit blad. g R. K- Kindermeisje ge vraagd. genegen lichte huishoudelijke bezigheden te verrichten. Aanmelden: Karpers. Duivenvoorde straat 21B, Oegstgeest, te lefoon 23815. tg Gevraagd net aanko mend meisje. R- K., voor d. en n. in tuindersgezin, met 1 schoolgaand kind. Adres P. Baak. Veurseweg 74. Voorschoten. 6932 g Gevraagd per 1 Mei een R. K. Dienstbode bij A. A. de Jong. Weipoortse- v/ee 96. Zoeterwoude. 6930 Nette werkster b. z. a. voor Maandjag en Dinsdag. Br. onder no. 1089 bureau van dit blad. Dagmeisje biedt zich aan voor hulp in de huis houding. Tevens een werk ster die nog 2 dagen in de week vrii heeft. Adr. Slin gerland, Zoeterwoude. Noord-A 5. 6928 g Gevraagd: In klein ge zin gevraagd net meisje van 81 uur. Mevr. Scher mer Fagelstraat 37. Lei den. 6937 g Hulp in de huishouding Mevr- v. d. Drift. Oude Vest 29. vraagt voor zo spoedig mogelijk een zelf standige hulp in de huis houding. voor elke dag van 8 tot 17 uur. 6942 g Gevraagd per 1 Maart een bloemistknecht Jac Bakker. Zuidweg 17, Riip wetermg. 1146 g Bakkerij. Gevraagd een aankomende bediende of flinke leerling bii H. de Groot. Kempenaerstraat 111. Oegstgeest tel. 22425 1147 g Net R. K. Meisje b. z. voor de morgenuren. Br. onder letter B aan agent J- Borst. Hazers- voude Rijndijk. 1093 g Werkster gevraagd voor 1 dag per week. liefst. Vrijdag. Brieven onder no. 6938 bureau van dit blad. g Net meisje gewaagd voor de dag. niet beneden 18 jaar. Mevrouw Fles. Hooigracht 24. 6946 tg Gevraagd met half Maart of 1 Mei een boe renzoon of knecht, goed kunnende melken en met alle boerenwerk bekend. Wed. L. J. v. d. Kleii. Leidseweg 340, te Voor schoten. 6941 g Net R. K. Meisje b. z. a. 23 jaar. voor dag of dag en nacht in Leiden of omgeving. Br. onder, letter D. aan R. Paauw. Kantoor boekhandel. Roelofarends veen. 1155 tg Gevraagd wegens huw- der vorige, welke 7 jaar in dienst is geweest, een net R. K. meisje als h. i. d. h. in g. m. k„ liefst voor d. en n.. huiselijk verkeer. Werkster aanwezig. Br. on der no. 1168 aan, agent G. Wassenaar, Pickéstraat 1, Noordwiik. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt t 1.50 uitsluitend tegen contant? betaling. GEVRAAGD g Piano van particulier ter overname gevraagd. Brieven merk. en priis on der no. 6880 bueau van dit blad. tg Meisjesfiets gevraagd, een goed onderhouden fietsje, leeftijd 79 jaar. Br. onder no, 6935 bureau van dit blad. tg Piano te koop gevr. Opgave met merk. kleur en priis aan het bureau van dit blad onder no. 6934 TE HUUR g Een akker Tuinland te huur of te koop ligging Vrouwenakker. Tevens nog Hendriks Peulenzaad te koop. oogst 1949 J. Eg/- berts. W. Kanaalweg 47. Ter Aar. 1070 DIVERSEN g Rijwiel. Geisers. Tafels Pracht herenruwiel 85, goed werkende badgeiisers bureaux Mechels buffet, wascommode. uitschuifta- feis. radio's, koperen kaars kronen 29.50 brandkas ten. vitrine-toonbank, enz. Nieuwe Rijn 60 bii hoek Hooigracht. Tel. 22150. (NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V.De Leidsche Courant PAPENG-ACHT 32-34

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3