STENO-TYPISTE (Tliuis)-Bruineurs(sters) R.K. Meisje R.K. Boerenknecht ZATERDAG 4 FEBRUARI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 Zaterdag 4 Februari. Om te beginnen moeten wij van daag iets rechttrekken. Gisteren schreven we over de verloting van De Vroolijcke Ark, waarvan de trekking plaats gehad zou hebben Mis! Volko men mis! Die trekking is uitgesteld tot a.s. Maandag. Maar hoe dan ook, de uitslag komt Dinsdag in de krant. En als U dus morgen nog een lootje wordt aangeboden, denk dan niet dat ze U willen bed.... Want die loten hebben heus hun waarde nog. En als U zeker witl zijn van de eerste prijs, u weet wel de Solex, koop dan zo'n lootje. Afgesproken? Gisteren schreven we over die zit ting van B. en W., waarop dat besluit gevallen is over die Zaterdagse markt. Welnu, dat edelachtbare collé ge heeft toen nog meer besloten. En wel om vijf werken aan te kopen van vier Leidse kunstschilders. Twee stil levens van Will Tweehuysen, een stil leven van Walter Bosch, een •stille ven van Piet Herfst en een abstract- werk van Henk v. d. Vet. De Gemeen te heeft er f 1200.— voor neergeteld En de stukken zullen ergens in het Stadhuis worden opgehangen. Neen, vandaag willen we het niet vergeten. Als U morgen naar de kerk gaat en U wilt Uw Zondag deze keer eens heel goed beginnen, neem dan die kolenbon mee in een enveloppe en gooi dat ge va Jetje even in een pastorie-brievenbus in Leiden of Oegstgeest. Dan bent U van alle na righeid af. En het Kath. Sociaal Bu reau is er zeer dankbaar voor. En wat wij uitermate prettig vin den is het bericht dat de heer P. Dem- menie gisteravond alle kantoorboek handelaren uit Leiden en omgeving bijeengeroepen heeft in „Het Gulden Vlies". Twee en twintig van de 40 opgeroepenen waren aanwezig. En eendrachtig besloten zij tot oprich ting van een Vereniging van Kan toorboekhandelaren, kring Leiden en omgeving. De heer P. Demmenie zal met vaardige hand de voorzittersha mer zwaaien. En Stadskok speciale vriend, de heer N. Zandvliet Jr.. gaat met enthousiasme de secretarispen voeren. Verdere bestuursleden zijn: G. Wolfslag, Leiden, M. G. v. d. Lee, Katwijk en G. van Dam (fa. van Wie- ringen) Alphen aan den Rijn. Als we ook vandaag weer ons Za terdags bedelpreekje gaan houden, dan is het ten gunste var de Kath. Kinderuitzending. De schaal, die kerkgangers na afloop van alle H. Missen in de Petruskerk en Harte- brugskerk bij de uitgang onder hun neus geduwd krijgen, is bestemd om boordevol te raken met alles wat U maar missen kunt. De een een stui ver, de ander een knaak. Voor onze Leidse bleekneusjes. Morgen komt Sjors van de Rebel lenclub in de Stadsgehoorzaal de Leidse jeugd vermaken. Met een nieuw programma in Circus Sarana- sie; daverende avonturen en clowne rie. Stadskok werd vanmorgen weer eens opgebeld. Deze keer door een Leidse autorijder. Die had gisteren in onze krant gelezen dat op de Bree- straat het tweeriching-verkeer her steld wordt. En daarom reed hij gis- ereavond van het Gangetje de Bree- straat op. „Halt", zei een agent. „Tot hier en niet verder". Nu is de man boos. Op de agent. En op ons. Om met de laatste te beginnen: inder daad, we hebben vergeten gisteren te vermelden dat het tweeriching-ver keer pas a.s. Zaterdag 11 Febr. wordt hersteld. Sorry hoor. *r waarom boos op die agent? ,,'t Zijn Rotlui", zei de boze lezer automobilist. En daar is Stadskok het niet mee eens. Want gisteravond fiet ste hij door de stad en werd toen ook aangehouden. Omdat z'n achterlichtje niet brandde. Maar de agent greep niet naar potlood en opschrijfboekje. Hij zei: ..Laten we eens kijken; mis schien kunnen we het samen weer in orde maken". En hij leende z'n zakmes, zodat Stadskok met agenten hulp z'n snoer kon repareren. Toen zei de agent „Goede avond", Kijk, dat vinden we nu prachtig. En daar om mag die boze lezer niet generali seren. Bovendien wil Stadskok de mensen even waarschuwen, dat ze morgen niet naar „Assepoester" moeten gaan kijken. Want de Gidsen van de Ly- diagroep hebben de uitvoering uitge steld tot Zondag 12 Febr. om drie uur Maar de mensen kunnen a.s. Dins dag en Woensdagavond wel naar het St. Antonius Clubhuis gaan. Want daar wordt „Thuisfront" opgevoei'd, een spel in 4 bedrijven door „De Gastspelers". Zij doen diï ten bate van het Kath. Thuisfront, dekenale parochie. En dit thuisfront verwacht hiervoor grote belangstelling. Wat wij van harte hopen. Omdat de jongens in Indonesië, tot dat de laatste man weer thuis zal zijn, nog veel hulp en steun nodig hebben. En wat ons zeer verheugt is het vooruitzicht op het Carnavalsfeest van Limburgia". Dat jaarlijkse fes tijn van jolijt en zotteklap wordt op Maandag 13 Febr. in „Den Burcht" gehouden. Z.K.H. Prins Huub II zal met zijn raad van elf zijn intocht doen en de feestneuzen-dragende menigte toespreken. Dan begint het pas goed. Met polonaise, confettidans, stokkendans, parade en démasqué. Tenslotte uitreiking der prijzen en het ridderen van verdienstelijke per sonen. Ook serieuse dingen staan ons te wachten. We denken daarbij aan de jaarvergadering van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, afd. Leiden e.o. met bestuursverkiezing. Dit vindt plaats op Dinsdag 14 Fe bruari in „Amicitia", Steenstraat. En dit gebeurt allemaal in onze goede oude Sleutelstad. Zeg niet dat het maar een stadje is. Leiden is vol van gebeurtenissen, elke dag op nieuw. Gisteren ook. De 23 jarige wielrijdster P. H. v. H., wonend in de Korte Hansenstraat, had gister middag juist een nieuw japonnetje aangetrokken. En daarom kunt U zich levendig indenken hoe voor zichtig zij fietste op de Rijnsburger- singel, bij het Schuttersveld. Zo voorzichtig dat ze bij een kuiltje, waar water in lag, dat haar japon netje zou kunnen bespatten, even "een om weggetje rrfaakte. Maar dat vlotte niet ergvWant de juffrouw slipte, gleed uit en viel. De E.H.D. kwam aanstormen om buil op het hoofd en pijnlijke arm te verbinden. Bovendien was er een hersenschud ding bijgekomen. En voor dit alles werd zij naar thet Acad. Zieken huis vervoerd. Doch er is niet alleen maar tra gisch nieuws. Veel prettige dingen staan er lijnrecht tegenover. Want Donderdag vierde de heer J. van We zel, modelmaker bij de K. N- Grof smederij zijn zilveren jubileum. Ir. Kruyt sprak vriendelijke woorden namens de directie tot jubilaris en echtgenote. De eerste kreeg een di ploma van de Ned. Mij. voor Nijv. en Handel, plus een enveloppe. En voor mevrouw waren er mooie bloe men. Van die receptie hebben wij u al verteld. Maar nog niet van het feest, dat het dertig jaar bestaande Leidse Politie-muziekgezelschap gaat geven. STATENKRING „GOUDA". De lijst van voorlopige candidaten voor de Katholieke Volkspartij in de Statenkring Gouda is vastgesteld. Door het orgaan belast met het uit brengen van een advies zijn geadvi seerd de heren: 1. M. P. van der Weijden te Ze venhoven. 2. A. Heerkens te Gouda. 3. A. C. A. Deerenberg te Schoon hoven. Op de algemene vergadering van de Statenkring van 28 Januari 1.1. werd de volgorde van de overige 23 candidaten vastgesteld, met dien verstande dat aan de advies com missie de bevoegdheid werd ver leend ook voor de 4e, 5e en 6e plaats candidaten aan te wijzen, zonder dat deze evenwel worden geadviseerd. De adviescommissie maakte van de ze bevoegdheid gebruik en plaatste 4, 5 en 6, mej. M. J. A. Groothuizen, te Voorburg, W. J. C. Versteege te de Kaag, gem. Alkemade en H. Markman te Nieuwkoop. De uit 26 candidaten bestaande lijst ziet er als volgt uit: M. P. \»an der Weijden, Zevenho ven; A. Heerkens, Gouda; A. C. A. Deerenberg, Schoonhoven; Mej. M. J. A. Groothuizen, Voorburg; W. J. C. Versteege, Alkemade; H. Mark man, Nieuwkoop; Mr. J. J. M. van Breukelen, Woerden; H. C. Hermans Voorburg; A. C. Paardekooper, Zoeterwoude; J. J. van Capel, Al phen aan den Rijn; Mr. E. J. M. H. Bolsius, Leiden; Mr. L. J. A. M. Jon kergouw, Voorburg; H. G. Mathot, Boskoop; Jhr. Mr. L. M. E. von Fi- senne, Warmond; J. J. Sauer, Berg- schenhoek; J. M. H. L. Hoynck van Papendrecht, Alkemade; Th. W. J. Verhoef, Alphen aan de Rijn; J. W. de Vos, te Gouda; O. H. W. Groen, Woerden; H. J. Hoogeboom, Hoog- made; C. Vergouwen, Voorhout; L. P. Duijvenstein, Loosduinen; Drs. J. J. P. M. Eikhuizen, Voorburg; W. H. J. Bank, Hoogmade; F. P. J. M. Krij- nen, Voorburg; C. E. van den Berg, Wassenaar. De groslijststemming zal worden gehouden op Zondag 19 Febr. a.s. NIEUWE LOÓNCONTROLEDIENST Zoals bekend is met ingang van 1 Februari door de minister van Socia le Zaken ingesteld een looncontrole- dxenst, met tot taak het opsporen van de bij of krachtens het buitengewoon besluit 1945 strafbaar gestelde fei ten. Naar wij nader vernemen waren deze opsporingswerkzaamheden tot nu toe verdeeld over de gewestelijke arbeidsbureaux, de arbeidsinspecties, de raden van arbeid, de C.C.D., de economische controledienst. Thans zijn zij samengebracht in de nieuwe dienst, die, zoals reeds gemeld, on der de directeur-generaal van de arbeid staat. DE ONTPLOFFING TE NEER BOSCH BIJ NIJMEGEN. Buis met trotyl de oorzaak. Gistermiddag is het onderzoek naar de oorzaak van de ontploffing in de smederij te Neerbosch geëin digd. Gebleken is, dat inderdaad de oorzaak moet worden gezocht in het gebruik van buizen, waarin zich tro tyl bevond. De Engelsen gebruikten deze buizen 'tijdens de oorlog, om ze langs de weg te leggen. De trotyl kwam dikwijls vanzelf tot ontplof fing. In de smederij van H. was sinds Toch is dit ook belangrijk. Want op 21 en 23 Febr. a.s. wordt in de Stads gehoorzaal dat feest gevierd. Na de pauze treden Willy Walden en Berry Kievits voor het voetlicht. We moeten eindigen. Tot Maan dag. STADSKOK. Donderdag een partij van deze bui zen gebracht, waarvan er enige recht getrokken moesten worden. Toen men gistermorgen vroeg een van de buizen in het vuur stak, ont stond een hevige explosié. Naar wij vernamen is de 18-jarige neef, de heer P. H. uit Malden bij Nijmegen in het ziekenhuis onder zocht. Heb blijkt, dat de jongeman nog verscheidene ijzersplinters in het lichaam heeft, welke verwijderd moeten worden Zijn toestand is nochtans niet levensgevaarlijk. LOODGIETER VIEL EN TROK DE GASSLANG LOS. Een 43-jarige loodgieter te Am sterdam is tijdens werkzaamheden in een huistaan het Sarphatipark waar schijnlijk onwel geworden. Hij kwam te vallen en trok in zijn val een gds- slang los van het comfoor, waarop hij zijn soldeerbout heet maakte. Toen buren van de bovenverdieping later de gaslucht waarnamen, waar schuwden zij de G.G.D. De loodgieter bleek door het uitstromende gas te zijn overleden. Aan de grotere belangstelling voor Indonesische fondsen kwam gisteren weer een einde. Nu is ge woonlijk op Vrijdag de belangstel ling iets kleiner, maar gister werd de markt kennelijk gedeprimeerd door een bericht over schattingen, die door de T.N.I. aan cultures op Oost Java worden opgelegd. Als symptoom werd dit feit uiteraard weinig gunstig opgevat, hoewel de andere kant men over de juiste proporties hiervan nog in twijfel verkeerde. Het gevolg was dat de stijging voor cultures in een achteruitgang veranderde. Gisteren werd een bij zonder grote omzet bereikt. De toon aangevende rubbers, suikers en ta bakken verloren twee a drie pro cent en opmerkelijk was, dat tegen het sluiten van de markt de koersen nog iets verder inzakten. Het slot was derhalve flauw. Een druk onderwerp van gesprek v/as de aangekondigde consolidatie- lening van 200.000.000, die echter op de staatsfondsenmarkt geen noe menswaardige uitwerking gaf. De koersen der Nederlandse Staats fondsen bleven althans practisch onveranderd. Alleen de dollarlening Nederland was op 98 y2 een fractie beter. Men beschouwt de nieuwe uitgifte, die betrekkelijk klein is, als een voorloper van verdere lenin gen. Het verloop van de markt was betrekkelijk rustig. Internationale fondsen wisten het vorig peil nau welijks te handhaven uitgezonderd AKU. Kon. Olie liep 3 pet terug. Opmerkelijk was de 10 pet koers stijging van Nederlandsche Ford, onder invloed van het dividend der Canadese Ford. De cultuurbanken volgden het verloop van de Indone sische fondsen. De scheepvaartmarkt vormde een uitzondering op de al gemene stemming en was voor Scheepvaart Unie zelfs aan de vaste kant. Banken eerder iets lager, in clusief Amsterdamsche Goederen- bank, die 3 pet verloor. Op de Amerikaansche markt bleef het agio vandaag vrijwel onveran derd. UIT DE OMGEVING HAAGSCHE SCHOUW Fancy-fair. Evenals vorig jaar, rvordt morgen weer een grote fancy- fair gehouden in de boerderij van de heer Jac. Meijer, Rijndijk 164 te Voorschoten, ten bate van de nieuwe kerk. Weliswaar staat de kerk er maar vele schulden moeten nog be taald worden, buiten de eigenlijke schuldsom om, zoals b.v. altaar en orgel. Er zijn vele prachtige prijzen verbonden aan de leuke attracties en iedereen die er tussen 's morgens half twaalf en 's avonds 12 uur een bezoek brengt, wordt een vrolijk uurtje gegarandeerd. HILLEGOM IN INDONESIë OVERLEDEN. Bij de ouders, wonende Ambacht straat alhier, is bericht ontvangen, dat hun zoon Jan van der Meij, mi litair in Indië sinds anderhalf jaar, daar is overleden. Van der Meij is niet omgekomen bij gevechtshandelingen, doch door onl. loffing van een benzinetank. De plechtige Requiemmis zal in de St. Martinusljerk worden opgedra gen. Dit is de'eerste Hillegomse mi litair, die in de Oost zijn leven liet. KATWIJK AAN DEN RIJN Verplegingsfonds. Op de jaar vergadering werd de heer A. Wasse naar, secr. herkozen, en in de plaats van de heer B. v. d. Jagt, die be dankt had, gekozen de heer A. van der Jagt. Het lid van de Raad van Toezicht, de heer G. v. d. Perk, werd herkozen. Het maximum bedrag van uitkering bij penicelline-inspuiting werd bepaald op f 15.De vergoe ding voor autovervoer, Röntgenfo to's blijft gehandhaafd. De contribu tie werd vastgesteld op 12 ct. voor personen boven 16 jaar. Kindje aangereden. Het 4-jarig zoontje van A. v. D. aan de Wasse- naarse weg kwam onverwacht de weg overgestoken van achter een auto. Van de andere kant kwam op datzelfde moment een auto, die de kleine ernstig aanreed. Na dokters behandeling moest het kind met ernstige kneuzingen naar een zie kenhuis worden vervoerd. SASSENHEIM „St. Antonius-school" aanbesteed. Vrijdagmiddag heeft de aanbesteding van de R. K. Opleidingsschool „Sint Antonius" plaats gehad. Deze school zal aan de nieuw aan te leggen ver keersweg achter de R. K. Kerk ge bouwd worden. Er waren 36 inschrij vers, waarvan de firma Tromp uit Beverwijk de laagste inschrijver was met een bedrag van 48.300. VOORSCHOTEN Inbraak. De tuinder J. C. de K. heeft aangifte gedaan van diefstal van gereedschap en oliekleren uit een schuur op zijn tuinderij aan de Veurscheweg. De dader heeft zich toegang verschaft door hét for ceren van een deur. Voor de derde keer in een week hebben fietsendieven hun slag ge slagen. Nu is de heer V. van de Val- kenburgseweg het slachtoffer. Zijn fiets stond op de Rijndijk en was verdwenen, toen hij naar huis wilde WASSENAAR VALK WEER TERUG BIJ VALKENIER Dezer dagen is melding gemaakt van het wegvliegen van een jacht valk, toebehorende aan een inwoner van Wassenaar. Weet in het alge meen een valkenier zijn weggevlo gen vogel, aan wiens africhting en- kelp jaren werk besteed is, wel weer terug te vinden, in dit geval was het dier in de gelegenheid geweest weg tc- komen, doordat een blok, waar aan de vogel met een riem bevestigd was, stuk vroor, Deze riem, die het dier met zich genomen had, leverde gevaar op, dat het zich hiermede zou kunnen ophangen. Het dier is klaarblijkelijk direct G. L. VAN DER GEEST, Hoofdweg 887, Hoofddorp, viert 5 Febr. zijn 3e Ind. verjaardag te Makassar. naar het Haagse pompstation gevlo gen. Hier werd de vogel opgemerkt door een inwoner van Wassenaar. Een afgerichte valk draagt n.l. bel len aan de poten en door het geluid hiervan was de inwoner van Was senaar op het dier attent geworden. De vinder heeft daarna een opzich ter opmerkzaam gemaakt op de valk. Deze ving het dier en plaatste het deskundig in een donkere kist, waar van de bodem bedekt was met hout wol. En op deze manier kreeg de V/assenaarse valkenier zijn vogel terug. Het bericht over de weggevlogen vogel had echter nog andere gevol gen. Zo werd in Twenthe een jacht vogel gesignaleerd, mogelijk van een Engelse militair in Duitsland. Uit het Westland .werd bericht ontvan gen over een geringde sperwer, waarmede het z.g. „ringonderzoek" gebaat werd. In Dordrecht kwam een torenvalkje, dat overigens niet voor de jacht geschikt is, via de Wassenaarse valkenier weer bij zijn eigenaar terecht. En verder kwamen bij hem nog een vijfentwintig mel dingen binnen, die in ieder geval voor de vogelkunde van belang ^va ren. Krantenbezorger voorkwam brand. De krantenbezorger v. E. en zijn echtgenote, die juist over de Groot Hoefijzerlaan fietsten toen een juf frouw vanuit een eerste étage „brand!" riep. hebben door hun ac tief optreden een ernstige brand we ten te voorkomen. De juffrouw was, toe zij op haar kamer kwam, tot de onaangename ontdekking gekomen, dat haar sofa in lichter laaie stond. De krantenbezorger en zijn echtge note snelden toen, bedekten de bran dende sofa met een vloerkleed en wierpen het meubelstuk naar buiten. De inmiddels ter plaatse gekomen brandv/eer behoefde niet op te tre den. Vermoedelijk is een gummislang van een gascomfoortje los geraakt en in brand gevlogen. Verzekering dekt de schade aan meubilair en vloerbedekking. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 Febr. Groente. Per 190 kg.: rode kool 6—12.60. savoye kool 1325, groene kool 2237, boerenkool 29—43, kroten 6—8, kroten gekookt 7—16; uien f 9—46 peen 9.80—46.—, spruiten 14—88, andijvie 95. witlof 15—51; knol- selderie 34—41, per 100 stuks, sala de 4.1018, knolselderie 8—18, selderie 6.8012. De N.V. Zilverfabriek „VOORSCHOTEN" kan weer opleiden enkele voor servies- en lepelwerk tegen goede betaling. Aanmelden des morgens tussen 9 en 12 uur. gevraagd, dxüe of meer da gen in klein gezin, omge ving Roelofarendsveen. Brieven onder no. 984 bu reau van dit blad. Bericht van Inzet Notarissen A. B. TER HAAR te Noordwijk en F. J J. MOEREL te Gouda berichten, dat 1 Febr. in bod zijn gebracht: 1. He renhuis c.a.. Voorstraat 83 op 20.000. 2. Winkelhuis. Kerkstraat 85 op 5800. 3. Garage met bovenw. Schiestraat 17/19 op 6600 4. Idem Schiestraat 21/23 op 6800.5. Huis van Limburg Stirumstr. 23 op 1600.6. Huis Schev.- straat 25 op 2650-7. Huis Schev.-straat 27 op 2600—: 8. Huis Schev.- straat 29 op 2500.— 9- Huis Schev.str. 31 op 2600 10. Woonhuis, zomerhuis, schuur v. Hardenbi'oekweg 1 en la op 6600.—: 11. Bouwterrein a. d. Duinweg op 15.260 (max. prijs f 15.250): 12- Bloembol- lengrond in Boekersloot op 4100.(max. prijs). AFSLAG 8 Febr. in Hotel „Hof van Holland" te Noordwijk. Bij de veiling 2 Febr. ge houden is het pex-c. Kerk straat 10 te Noordwijker- höut in bod gebracht op 4075.—. AFSLAG 9 Febr. t.e 11 uur in café ..De Zwaan" te Noordwijker- hout 924 Notarisen TER HAAR en MOEREL. AUTOBANDENCENTRALE Fa. L. BERK ZOON. Kaasmarkt 6 is het beste adres voor nieuwé en gebruikte ban den, 6797 Coverwerk van Berk Mooi en sterk. Telef. Leiden 25341. TE KOOP: Woonschip 1 14. b 4 m.. ligplaats Rijp- wetering. bevat: huis-., slaap-, logeerkamer, gang. keuken. W.C.. balcon. Inlichtingen: Wassenaar. Prinsenweg 60 tel. 4010. goed kunnende melken en betond met alle boeren werk bxi C. J. v.. Graven. Loosterweg 6. Boei-derii Middelburg. Lisse. 954 Wegen glad en kaarten glad en maar JASSEN bij Toon in „Het Witte Huis". Hoge Rijndijk 70. Zoeter woude op a.s. Dinsdag 8 u. nam. om carbonade. spek- worst enz. enz. Komt allen het is gezellig. 974 Beleefd aanbevelend. A. L. v. d. GEER. Tel. 24954 - Leiden. Adverteert in dit blad Warmte voer de Carmel te Egmond aan den Hoef De Zusfex-s Carmelitessen te Egmond zitten tenge volge van een onbimikbare verwarmingsinstallatie be zet tingsschade) reeds voor de derde winter in de kou- Helpt haar uit de kou door Uw bijdrage over te ma ken per bankgiro aan De Noorderbank te Alkmaar of te storten op giro 1495 van die bank onder ver melding: „ten gunste van de Zusters Carmelitessen te Egmond aan den Hoef. ..God lone U!" 977 BRIDGE Zondag, 5 Febr. en verv. iedere Zondag d. a. v. VRIJE BRIDGEDRIVE voor alle klassen van 2.30 tot 6 uur in Café Rest. Royal. Opgave half uur v. aanvang a 0.50 per per soon. N. v. d. STAR. Seiefaaatjea AANGEBODEN 2 Guitaar en Accordeon gratis in bruikleen aan de school. Dus laat U nu di rect inschrijven als leer ling bij Muziekschool Zwaag. Onderricht op alle instrumenten. Kore- vaarstraat 5. Tel. 24358. Leiden. 2 Heren!! Hoe is het met uw oude hoed? Wij maken cteze weer keurig in orde." Keren modeleren, nieuw lint en leer. ..Hetro" Hoe den rep. Inrichting Hooge- woerd 109. Korevaarstr. 5. 2 Te koop keukentafel, vulkacheltie en radio. Te bevragen Spanjaardsl. 13. 2 H H. Tuinders en Bloe misten!! Fx-aizen. ploegen, cultiveren, weiland stuk maken, sportvelden aan leggen en onderhouden. Billi'ke prijzen. Overal te ontbieden. Grondfraisbe- dxijf. v. d. Lans. Telefoon K 25327302. Sassenheim. HANDELS- EN FABRIEKS KANTOOR TE LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding tevens vlot kunnende uitwerken in Frans, Duits en Engels. Brieven onder no. 959 aan bureau van dit blad. 2 Financieringsinstituut Rijnland. Wij leveren U meubelen. Woningtextiel, bedden, ledikanten, enz.: ook voor reparaties van stoelen en matrassen. Vraagt inlichtingen. Wo- ninginrichting Henk Re geer Haarlemmerstraat 105 en 101. tel- 26602. 6855 2 Te koop aangeboden Radiotafel, tevens Couran tenhanger met één paar zwarte hakkenbandschoen- tjes maat 38. tegen de prijs 35.—. Te zien Hoge Morsweg 69, Oegstgeest. 2 Grote kachelpook 29 ct met metaal handvat, ge heel roestvx'ü. Met inleve- r.:ng van deze advertentie. Geldig tot 11 Februari. I. V. A. Haarlemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. 2 Te koop aangeboden ruige bokja<? (gi'ote maat) timmergereedschap, raam kozijn met ruit en blind. Hoge Rijndijk 46, Zoeter woude. 6819 2 Knap de boel eens op mei onze prima glansverf in twee en dertig mooie kleuren. Per kg. 2.60. per half kg. 1-35. Prima re sultaat gegarandeerd. Na tuurlijk .Het Emaillehuis" Haarlemmerstraat no. 160 tel. 25799. 6854 2 Rijwiel, stoelen, geijsers tafels. Als nieuw, heren rijwiel. stoelen, prima bad- gei.isers. baden, haarden, bureaux, wascommodes. beeldjes voor Friese klok, glazen vitrinetoonbank. Mechels buffet enz. Nieu we Rijn 60. bij hoek Hooi gracht. Tel. 22150. 6857 2 Te koop prima zaad van tuinbonen. vroege witkiem en van capucijners Oogst 1949 tegen lage prijs A. P. Uyttewaal. Ter Aar. tel- Langeraai\ 928 2 H.H. Landbouwers. Nieuwe iizeren kruiolaten te koop. Zoetervvoudseweg 7. tel. 25773 en 21356 te Leiden. 6852 2 Te koop: Snoezige avondjurk voor jonge da me zware zij. diepe zalm- kleur. Maat 38. lengte van af schouder 140 c.m.. korte mouwtjes. Enige keren ge dragen. Spotkoopje 17.50 v. d Spek. Heerenweg 117, Warmond, tel. K 1711-302. TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt f 1.50 uitsluitend tegen contante betaling 2 Kinderwagen reparatie. Kap opnieuw bekleden 16.50, alleen van buiten 11.bak spuiten 12.50, bak van binnen bekleden 12.50, nieuw zeiltje 6.50 chi-omen en reparatie. Na- tunrlijk .Het Emaillehuis" Haarlemmerstraat 160. te lefoon 25799. 6854 GEVRAAGD 2 Missionaris, die nenkort naar de Missie ver trekt vraagt 2 ijzeren hut koffers. Haagweg 51, Lei den- 6840 PERSONEEL 2 Gevraagd per 1 Mei een flinke R. K. Boeren- dienstbode bii H. N. Pen- nings. Noordeinde 50. Aar- landerveen- 6836 2 Gevraagd per 1 Mei a s. een R. K. Boerendienst- bode bij L. Clemens Ju- lianalaan 1. De Kaag. 6846 2 Gevraagd met Maart of later een jongen voor de tuin, leeftijd ongev. 1417 jaar. C. N. Onderwater, Watertje 46. Zoetei'woude. *2* Gevraaagd met Mei of eerder een R. K. Dienst bode of aankomend meisje voor dag en nacht. J. Th. Verstegen. Weipoortseweg Cl Zoeterwoude. 923 2 R. K- Meisje biedt zich aar. voor de Donderdag als h i. d. h- Brieven onder no bur. van dit blad. Boerenknecht R.K. aan komend. gevraagd met Mej a.s. N. J. Koot, Loete wee 38. Hazerswoude. 945 2* Flinke hulp in de huis houding gevraagd voor d. en n. in Protestant gezin rnet kinderen (werkster aanwezig). Mevr. Raaff. Regentesselaan 61 Oegst geest. 944 2* Net R. K. Meisje ge vraagd voox- de huishou ding voor de dag of dag er. nacht in brood- en ban ketbakkerij. Br. onder no. G bureau van dit blad. 2* Net meisje gevraagd voor de huishouding. Sassen. Maredjjk 45. 6853 DIVERSEN 2" Openlijk dank aan God voor de door de H. Maagd Maria verkregen gunst, door het bidden der drie Weesgegi-oeten. 6837 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd Maria voor verkx-e- gen gunst, na het houden van de Novene der drie Weesgegroeten. G. T. P. K- 2 Nette dame biedt zich aan voor het keren van regenjassen, japonnen, ook verstelwerk aan huis of thuiswerk. Br. onder no. 6824 bureau van dit blad. 2 Prijs jassen en biljarten om mooie prijzen Dinsdag avond Café den Hollan der. Zoetei'woude. 6827 2 Heeft U een feestje? Wij verhuren sexwiesgoed en glaswerk, lepels vor ken. messen enz., 5 cent per stuk in iedere hoeveel heid. Natuurlijk ..Het Emaillehuis". Haarlem merstraat 165B. tel. 25799. 2 Wij verzorgen Levens schetsen. wensen program ma's voor uitvoering, feest avond. bx-uiloft of jubi leum. Toneelregie. Organi satie. Algemene Leiding. Voor publiek en besloten kring. Gratis inlichtingen. Joh. Ravensberg. Laagbos- koop 2. Boskoop. Tel- 226. 2 Estaban de bekende Teiepaath mentalist. komt op Maandag 6 Febr. des avonds 8 uur in 't Raedt- huvs. Nieuwe Rijn 19. Prij zen der plaatsen 1-50. 1en 0.75. Verkoop 24 uur en 's avonds aan de zaal. 6818 2 Prijsjassen om carbo nade enz. enz. a.s. Woens dag 8 uur in Café „De Vriendschap". Miening 25. Zoeterwoude- 6850 2 Verloren, Woensdag morgen 1 Febr. bij tram overgang Lammerbrug of kort Rapenburg een paar donkerbruine rooddoor- stikte Glacé Dameshand schoenen. Vinder wordt vriendelijk verzocht be richt of terugbezorgen bij Van Niekerk Miening 10. Zoeterwoude. 6858 Nette leerling of half was gevraagd P. van Vel- zen. Bakkerij, Rijpwete- ring. 978 2 Voor direct R.K. Meisje gevraagd, in gezin met 4 kleine kinderen, voor dag cf d. en n. Mevr. v. d. PostKnijnenburg. Ter wee weg 71. Oegstgeest. „DIT IS LEIDEN" door L. C; J. ROOZEN Prijs gebrocheerd f3.75. Gebonden f4.50 „DE HEILIGE PASTOOR VAN ARS" Een boeiende levensschets van Henri Ghéon Uit het Frans vertaald door Tanulo Prijs gebrocheerd f2.25 Franco per post f2.40 UITGAVE N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT. LEIDEN

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3