Te Noordwijk aan Zee opnieuw de finish Kon. Nederl. zwemploeg naar Wenen Nieuw Nederl. record van Kees Kievit MAANDAG 30 JANUARI 1950 DE UEIDSE courant TWEEDE BLAD - PAGINA De 2e Internationale Tulpen-Rallye |*^E 2e INTERNATIONALE tulpen- rallye wordt georganiseerd door de regionale automobielsportclub R.A.C."-West" onder goedkeuring van de Kon. Ned. Automobielclub (K.N.A.C.) en met medwerking van óe bij de F.I.A. aangesloten automobielclubs. Op de internationale auto mobiel sportkalender 1950 voor dit sportieve, groot-toeristische eve- ment de data 1622 April gereserveerd. In 1949, toen de Rallye des Tuli- pes" voor het eerst wend gehouden, namen 159 equipes deel, waarvan 58 uit het buitenland. Zowel organisatorisch als sportief is deze eerste rallye naar ons land een groot succes geworden; de spon tane en waardevolle hulp van de talrijke medewerkenden automobiel clubs en van de douane-autoriteiten door geheel West-Europa, zowel als de enthousiaste en gastvrije ont vangst der deelnemers in Nederland, hebben tot dit succes in belangrijke mate bijgedragen. Voor 1950 verwacht het organisa tie-comité een grote deelneming van buitenlandse zijde. Er is besloten aan 150 niet-Nederlandse equipes voor rang bij de inschrijving te verle nen. Het totaal aantal equipes zal ongeveer 225 bedragen; de niet door buitenlanders ingenomen plaatsen zullen aan Nederlandse inschrijvers worden toegewezen. Het ligt in de bedoeling, dit jaar startgelegenheid te bieden in Den Haag, Londen, Monte Carlo, Glas gow, Kopenhagen, Bern, Rome, Pa rijs, Bordeaux en Brussel. Aange zien de benzine thans ook in Frank rijk vrij is van distributie, zal men ook in Parijs en Bordeaux kunnen starten. Ook de startplaats Kopenha gen is nieuw en hiervoor wordt gro te belangstelling verwacht, niet al leen uit Scandinavië zelf. De finish is in Noordwijk aan Zee: de 10 rou tes zijn alle ongeveer 3200 km. lang. Nieuw is voorts, dat alle deelne mers de laatste 1400 km. van de Rallye dezelfde route moeten vol gen. die in Chalon sur Saone begint en via Belfort, Gerardmer, Luxem burg, Luik, Eindhoven. Arnhem. Hengelo, Gromngen en Alkmaar naar Noordwijk leidt. De klassementssproef, die ook dit jaar op het „.Circuit van Zandvoort" zal worden gehouden, zal dienen ter bepaling van de onderlinge volg orde van de dee'nemers. die met nul of met een gelijk aantal strafpun- ten in Noordwijk eindigen. Deze proef zal derhalve niet de onge wenste doorslaggevende betekenis voor het klassement hebben, die ont staat wanneer #iet resultaat van de proef in een puntentelling wordt verwerkt. Zowel de speciale etappes als de techniek van de klassementsproef blijven geheim tot op het ogen blik, waarop de deelnemer voor de etappes, resp. voor de klassements proef start. In het prijzen-schema komt dui delijk tot uitdrukking, dat een ral lye feitelijk uit vier wedstrijden voor DE RALLYE MONTE CARLO. Prins Rainier III van Monaco" reikte gisteren voor het paleis van het vorstendom de prijzen uit. De volgende prijzen vielen aan Nederlandse equipes ten deel: Eerste prijs van categorie 4, de Coupe Mont Agel: Van der Heijden en Langestraat (Dinah Panhara). Barc.ays Bank Silver Challange (voor de ploeg, die met een Britse wagen de beste plaats bezette): Gatsonides en Barendregt (Humber Super Snipe). De in memoriam van Wickevort- Crommelin-beker (door de intern. Sporting club ter heinnering van mr. G. A. van Wickevoort Cromme- lin aangeboden aan de best ge plaatste Nederlandse ploeg): Gatso nides en Barendregt. De W.S.-wisselprijs (aangebo den door de heren J. F. C. Wester man en P. H. Smalt aan de best ge plaatste Nederlandse ploeg): Gatso nides en Barendregt. De Gatsonides-prijs (door M. Gat sonides beschikbaar gesteld voor het best geplaatste Nederlandse da mes-equipe) mevr. gravin van Lim burg- Stirum en mevr. StahlWijte- ma (Ford). Challenge Anthony Noghes (wis- selprijs voor de best geplaatste deel nemer, die reeds voor de oorlog aan d'e Rallye deelname) dr. J. J. Spren- ger van Eijk (Chevrolet). de vier klassen bestaat met ieder een eigen klassement, terwijl de geklasseerden in het eindklas sement daarvoor een extra-prijs ontvangen. De voorgeschreven gemiddelde snelheid is 50 km. per uur. Men mag zich vroeger aan de controles mel den, mits men echter sedert de vo rige controle geen hoger gemiddelde dan 65 k.m heeft gemaakt. Gereden moet worden met nor male standaard-personenauto's zon der compressor. Aan de motoren en aan de technische uitrusting mogen slechts enige ondergeschikte wijzi gingen worden aangebracht. Iedere goede autorijder met behoorlijk uit houdingsvermogen en een normale, goede wagen heeft dus een faire kans om met een goed resultaat de rallye te beëindigen. Verschillende recepties, excursies e.d. staan de deelnemrs te wachten, terwijl het evenement op Zaterdag 22 April zal worden besloten met een feestelijke priisuitre:king aan te bieden door het or^amsatie-comité in hotel „Huis ter Duin" te Noordwijk aan Zee. WIELRENNEN De data van de Ronde van Nederland le Pinksterdag rustdag Het bestuur van de Ronde van Ne. derland deelt mede: Op een s^ec"ëai daarvoor belegde vergadering kwam het bestuur van de stichting Ronue van Nederland te Roermond bijeeii om de data van de ronde 1950 nog een keer onder het oog te zien. Om misverstanden en eventuele onaan genaamheden uit de weg te gaan be sloot het bestuur om de data van de Ronde van Nederland definitief vast te stellen van 23 Mei tot 31 Mei, waarbij 28 Mei (le Pinksterdag) als rustdag zal gelden. NEDERLANDSE SUCCESSEN TE ZURICH. Voor de individuele uurwedstrijd om het blauwe lint van de stad Zu rich, gistermiddag in het Hallen sta dion te Zürich gehouden, verschenen ongeveer twintig renners aan de start. Arie van Vliet werd eerste met een afstand van 45.625 kilo meter, een nieuw baanrecord. Daar na kwamen in volgorde Flüskiger (Zwits.), van Büren (Zwits.) en, met 1 ronde achterstand, Jan Derksen. Van Vliet won eveneens het sprint nummer. Hij werd in het eindklasse ment eerste voor Derksen, Harris, Scherens, Plattner en Flückiger. Bij recordpogingen over de 500 M. met vliegende start onderscheidden Harris en Derksen zich. Voor hen werd een tijd van 29.4 sec. eenoteerd, een nieuw baanrecord. Het oude record stond op naam van Plattner met 30 sec. Van Vliet werd derde met 29.6, terwijl de Zwitsers Platt ner en Flückiger ex aeguo visrde en vijfde werden met 30.6 sec. Scherens kwam op de zesde plaats met 30 8 sec. voor de 500 meter. ZWITSERLAND WINT WERELD KAMPIOENSCHAPPEN TWEEPERSOONS BOB. Zaterdagmorgen vingen te Corti na' d'Ampezzo de wereldkampioen schappen voor tweepersoons bobs aan. De wedstrijden werden begun stigd door zeer fraai weer en de baan ve keerde :n uitstekende staat- De dubbele SS.-bochten bleken echter zeer moeilijk te nemen, hetgeen reeds bij de proefritten aan de dag was gekomen. Ook thans kwamen ver schillende pioegen ten val. De Zwit sers Endrich en Spada, die bij de training een nieuw baanrecord geves tigd hadden, vlogen uit de baan. doch bleven beiden ongedeerd. Ook de tweede Franse ploeg Fleury en Pe- rillat had een ongeluk en beide inzit tenden knegen beenblessures. Ten slotte maakte de eerste Belgische ploeg Leclef en Conzen een val. De beide Belgen liepen slechts schaaf wonden op. Er waren zeer veel toe schouwers, die in geestdrift raakten over de overwinning van de Zwitsers Feierabend en Waser en de presta tie der beide Amerikaanse teams, die 2 en 3 werden. De snelste rit van de dag werd volbracht door de Zwitsers Feier abend en Waser met 1 minuut 28.91 seconde. Op de tweede dag won de Zwit serse ploeg van Feierabend en Waser ook de de~de en vierde rit, zodat Zwitserland ongeslagen de titel be- haalde. Het tweede team van België vloo^ in de derde bocht uit de baan. maar de bemanning kwam er zonder let sel af. Het eindklassement werd: 1. erf we reldkampioen Zwitserland met Feier abend en Waser totaaltijd over vier ritten: 5 min. 57.73 sec.; 2. Ver. Sta ten I 6 min 6.11 sec.: 3. Ver Sta ten II; 4- Italië I; 5 Italië 6. Noor wegen; 7. Zweden; 8. Oostenrijk: 9. Argentinië; 10: F. ankrijk; 11. Oos tenrijk. ZWEMMEN Ook Ha du ie Caspers neemt deel De sportcommissie van de KNZB heeft de volgende zwemsters en zwemmers uitgenodigd voor de voor lopige ploeg in verband met de voor bereiding van de uitzending naar de Europes kampioenschappen te Wenen Dames 100 meter vrije slag: Marie Louise Vaessen (Zoon Heerlen), Irma Schuhmacher, Ans Massaar (RDZ R'dam), Geertje Wielema (Robben, (HDZ A'dam). 400 meter vrije slag: Hannie Ter- meulen, Geertje Wielema en Veroni ca Peters (Neptunes Arnhem) 200 meter schoolslag: Jannie de Groot (ADZ A'dam), Nel Garritsen (RDZ, R'dam), Nettie Leene (Zian Den Haag), Hannie Caspers (LZC Leiden), Jennie Welling (HZC, Hil versum). 100 meter rugslag: Geertje Wiele ma, Ria van der Horst (RDZ R'dam) Dicky van Ekris (Robben, Hilversum) Joke de Korte (ODZ, R'dam), Greetje Galliard (ADZ, Amsterdam). Schoonspringen: Lenie Lanting- Keller (HDZ, A'dam), Elsje van der Horn (Y, A'dam) Heren: 200 meter vfije slag: Otto Rademaker (Odin Delft), Joris Tjeb- bes (HPC Heemstede), Hans Witte- mans (Zian Den Haag) Rob Bollen Zian Den Haag)) Nico Knapen (Dolfyn, A'dam) 400 m vrije slag: Otto Rademaker, J. Cabout (GZC Guda) en Rob Bol len. 1500 m vrije sTag: Rinus van Daat- selaar (Robben, Hilversum) J. Cabout en W. Beyderweilen (Gz,C Gou„ai 200 meter schoolslag: Bob Bonte (ZAR, Amsterdam), Hans Kelder (Robben, Hilvesrsum). 100 meter rugslag: Kees Kievit (Aegir, Eindhoven), Ton By kerk (HVGB, Haarlem). Het spreekt van zelf, dat in de ko mende maanden deze voorlopige ploeg kan worden aangevuld met an dere candidaten. Er zal geen cen trale training worden georganiseerd, alle candidaten blijven verder oefe nen onder de eigen trainers of train- sters. De Aegir-zwemmer Kees Kievit deed gistermiddag in het zwembad te Eindhoven een geslaagde poging tot verbetering van het Nederlands re cord 200 m rugslag. De Eindhove- naar miste na 25 meter het eerste keerpunt en staakte dien ten gevolge de strijd. Hij besloot een half uur later een nieuwe poging te doen, waarin hij volkomen slaagdei Het recoro. dat op zijn naam stond met 2 min. 33 sec.; gevestigd op 9 Mei 1948, werd met niet minder dan 2.8 sec. verbeterd en op 2 min. 30.2 sec. gebracht. De drie tijdopnemers no teerden 2 min 29.1, sec., 2 min 30.2 sec. en 2 min. 30.3 sec., zodat de mid delste tijd als record werd aangeno men. Kees Kievit deed zijn poging al leen, hij zwom dus niet tegen andere zwemmers maar tegen het uuwerk. HAAGSE KRING- ZWEMCOMPETTTÏE. Twee honderd en vijftig zwemsters en zwemmers uit vijftien vereniging gen namen deel aan de zwemcompe- titie van de kring Den Haag in de K.N.Z.B. in de Regentes. P, Bekke ring (Sleutelstad) onderscheidde zich op de 200 m. schoolslag met de uit stekende tijd van 2 min. 52.8 secop de 100 m. schoolslag liet Nellie Lee ne (Zian) de voor internationale wedstrijden veelbelovende tijd van 1.24.4 noteren; de 100 m. borstcrawl was eveneens voor haar in 1.16.7 en 3 sec. voorsprong op haar naaste con currenten Bij de jeugd onderscheidde zich F Thijsse (De Zijl) met 13 sec. over de 25 m borstcrawl. In een aantrekkelijke waterpolo- wedstrijd tussen een jeugdzevental van de kring en de junioren van ZIAN, zegevierde de Haagse jeugd mët 54. De voornaamste uitslagen luiden: 100 m. schoolslag dames: 1. N. Lee ne (ZIAN) 1.24.4; 2. R. Schippers (Vi tesse) 1.27. 100 m. rugslag heren: 1. A. de Haan (DZV) 1.19.2; 2. H. Snijders (ZIAN) 1.20.8. 100 m. borstcrawl dames (nieuwe lingen): 1. N. Leene (ZIAN) 1.16.7; 2 H. v. As (DVZ) 1.19.7. 200 m. schoolslag heren: 1. P. Bek kering (Sleutelstad) 2.52.8; 2. H. Ra demakers (ZIAN) 2.46.2. 5x50 m. borstcrawl dames: 1. ZI AN I 2.56.4; 2. HZPC 3.030.2. Richt niet Uw rijwiellicht Op een andermans gezicht! VEILIG VERKEER. TAFELTENNIS Treffers I—K.K.K. I 5—5. Vele belangstellenden waren getuige van de zeer fraaie wedstrijd tussen de twee rivalen uit de reserve hoofd klasse van de N.T.T.B. Dit is wel (zeer sterk tyoerend dat de tafelten- "nissport in Roelofarendsveen door velen zelfs boven de ijssport gesteld wordt, alhoewel deze sport zeer ze ker voor velen een belemmering is geweest om deze spannende kamp te gaan zien. Hoe het zij, de talrijke aanwezigen hebben zeer veel kun nen genieten en tot het laatste mo ment was dan ook volop spanning. Regelmatig als K.K.K. de leiding nam, wisten de Treffers de stand veer gelijk te maken en het was Co Heemskerk, die de stand op 54 brrcht, waarna een overwinning van K.K.K. in het dubbelspel de stand opnieuw gelijk maakte (55), het geen tevens het eindresultaat werd, en dus dezelfde uitslag als in de uit wedstrijd. Allereerst plaatste Co Heemskerk zich tegenover de ge vreesde Vrees en met 21—16 en 21 15 moest hij het onderspit delven. De eerste set van de psrtij tussen de 19-jarme Wout Heemskerk en de 59-jarige Martens verliep zeer scan nend. Met 2020 stonden zij gelijk, waarna Wout met 2321 won, even als de 2e set met 1221. Nic. Heems kerk kon het tegen Reyndorp niet bolwerken en verloor met 2114 en 2117. Zeer mooi spel werd gege ven in de game Wout Heemskerk Vrees, welke door Wout Heemskerk met 21—14 en 21—17 werd gewon nen. Co Heemskerk tegen Revndorp bracht de eerste set met 2117 voor Reyndorp. De tweede veri;ep uiter mate spannend. Met 2020 was de stand gelijk en onder enerverende snanning wist Co Heemskerk met 2927 te winnen, maar de beslis sende set bracht met 21—8 toch de 'game aan Reyndorp. Doordat Nic. Heemskerk in zijn game tegen Mar tens door zeer goed spel wist te winnen bracht hij de stand daar mede op 33. Hierna won Wout Heemskerk in een zeer sterk ge- soeelde strijd van Reyndorp met 2118 en 2116. Nic. Heemskerk verloor met 2119 en 2114 van Vrees, waarin deze te veel de angst vallige verdediging toepaste, waarna Co Heemskerk zijn beide verliespun- ten door een zeer mooie zege van 2118 en 2115 op Martens de stand op 54 in het voordeel van Treffers bracht. Verliezen was dus voor Treffers alreeds uitgesloten, en daar zij in haar uitwedstrijd het dubbelspel had gewonnen, zag het er zeer goed uit. De eerste set van het dubbel ver1 iep zeer spannend en Nic. en Wout Heemskerk wisten deze onder luid applaus met 2119 te winnen. Maar in de 2e set begonnen de zenuwen mee te spreken, en nu waren het Vrees en Reyndorp, die met 2114 overtuigend wonnen. De beslissende set begonnen de gebroeders Heems kerk reeds met een 60 achterstand en met 2113 wist K.K.K. ook deze t? winnen, -zodat ook nu weer het eindresultaat werd een 55 gelijk spel. Zodoende is ook nu weer de beslissing nog niet gevallen, daar beiden nu nog met een gelijk aantal punten aan kop gaan. Dit komt ech ter de spanning ten goede, en wij geloven wel, dat Treffers en K.K.K. elkaar nog eens voor een beslis singswedstrijd zulien ontmoeten. Tienkamp AL.TC. Zaterdag organiseerde A.L.T.C. een 10 kamp met als uitslag: 1. O. Verkerk, 16 pnt., 2. A. Schild 16 pnt., 3. P. Tiele 12 pnt., 4. L. Karamoy 10 pnt., 5. W. Ho-Asjoe 8 pnt., 6. J. Kat 8 pnt.. 7. F. Bonte 6 pnt., 8. C. van Schoonder- woerd 4 pnt., 9. D. Limapo 4 pnt., 10. W. Jansen 2 pnt. De laatste partij, tussen de heren Schild, die nog ongeslagen was en de jeugdige O. Verkerk (finalist VOETBALWEDSTRIJD IN TRAI NINGSPAK. Twee elftallen van de Nederlandse Elftalcluib, gekleed in trainingspak, hebben gistermid dag in hst Feyenoord-stadion te Rotterdam? een onderlinge oefen wedstrijd gespeeld. Doelman Sa- ris weet een door Abe Lenstra op zijp doel geschoten hoekschop on schadelijk te maken. VOETBAL HET NEDERLANDS ELFTAL IN TRAININGSPAKKEN. Een Zondag in het teken van de schaats, alle competitiewedstrijden afgelast, maar in het Feijenoord- stadion werd gevoetbald. Met de wedstrijd tegen Engeland B te Newcastle in het zicht en met de wetenschap, dat deze ontmoeting bij elke weersgesteldheid, dus ook bij vorst en op een keihard terrein, zal doorgaan, had de Technische Commissie van de K.N.V.B. beslo ten deze stille voetbalzondag te be nutten om de Nederlands elftalclub bijeen te roepen. Zo traden tussen de lege tribunes van het Feijenoord- bouwwerk op het harde maar nage noeg effectvrije terrein 24 spelex-s onder leiding van oefenmeester van der Leek aan. Allen waren in trai ningspakken gestoken (Stoffelen had natuurlijk weer iets aparts en verscheen met een ijsmuts). Van de 18 leden van de officiële Neder landselftal-club ontbrak slechts Cla- van, die geen verlof van militaire dienst had kunnen krijgen. Na een paar rondjes looppas en enkele lichaamsoefeningen als war ming, stelden de volgende elftallen zich voor een „partijtje" op: Kraak; Potharst en van der Sluis; Van der Hoeven, Terlouw en Stof felen; Lenstra, Michels, Roozen- burg, Rijvsrs en Heijster. Saris; Huybregts en Smulders; Verbeek, van der Hart en de Vroet; Schrum'pf, Steenbergen, Meijer, La- kenberg en Drager. De bedoeling was duidelijk: ver onderstel, dat het 22 Februari in Newcastle vriest en ons elftal dus een ploeg tegenover zich krijgt, waarvan de spelers bij elke ter reinsgesteldheid in het veld komen en dus volkomen aan dergelijke om standigheden zyn gewend, dan is het toch wel noodzakelijk, dat onze spelers weten wat het zeggen wil een wedstrijd te spelen op een be vroren veld, waarop de bal onge kende capriolen maakt en een uit val voor een doelverdediger een be hoorlijke dosis durf en zelfvertrou wen eist. En hoe kan men aan deze ervaringen, aan dit zelfvertrouwen beter komen dan in een onderlinee, voorzichtig, doch ernstig gespeelde wedstrijd op een dergelijk hard OEFENWEDSTRIJD VOOR NEDERLANDS ELFTAL EN ZWALUWEN. Woensdag. 8 Februari zal op een nader aan te wijzen terrein een oefenwedstrijd worden gespeeld tus sen twee elftallen, waarna het Ne derlands elftal voor de wedsfrijd te gen Engeland-B op 22 Februari te Newcastle en het Zwaluwen-elftal voor de wedstrijd tegen de Rode Dui vels op 21 Februari te Gent zullen worden samengesteld Naar wij ver nemen is het de K. N. V. B. niet ge lukt een tegenstander te vinden voor het voorlopig Nederlands elftal. Voor deze oefenwedstrijd zijn de volgende spelers uitgenodigd: Doel: Kraak, Stormvogels. Achter: Potha"st, Ajax en Van der Sluis, BW. Midden; Van der Hoeven, Ajax, Ter' ouw, Sparta en de Vroet, Feijen- oord. Voor: Lenstra, Heerenveen, Michels Ajax, Roozenburg, Sneek, Rijvers NAC en Clavan ADO. Voor het andere elftal hebben een uitnodiging ontvangen: Doel: Saris, BW. Achter: Huybregts, BW en Smul- der. Feijenoord. Midden: Ve_beek, Sparta, van der Hart, Ajax en Stoffelen, Ajax. Voor: Schrumpf. SW, Steenber gen. Feijenoord, Meijer, Spartaan Lakenberg, Elauw Wit en Drager, Ajax. Reserves: Landman, Neptunus: Meertens. Willem II; Lussenburg Nac; Möring. Enschede; Weenink, Brabantia en Van der Bogert, DOS. terrein? Van der Leek, die dit par tijtje voor een klein groepje kleu mende officials en journalisten leid de, maakte tevens van de gelegen heid gebruik door na een overtre ding het spel even „dood" te leggen teneinde enkele tactische aanwijzin gen te kunnen geven. Na afloop, de strijd eindigde in een gelijk spel (22), kwamen of ficials en spelers bijeen, bij welke gelegenheid het lid der keuzecom missie, de heer Verlegh, de jongens toesprak Hoewel de pers hierbij niet aanwezig mocht zijn. kregen we toch nog even gelegenheid een ogenblik met de K.C.-voorzitter, de heer Herberts, te spreken. „Nee, de Nederlandselftalclub wordt niet uit gebreid met de spelers, die deze middag als „aanvulling" dienden, was zijn antwoord op een desbe treffende vraag. Maar u zou wel kunnen zeggen, dat allen, die hier waren, tot de kanshebbers* voor een plaats in het Nederlands elftal be horen. En, aldus de heer Herberts," misschien mag hieruit blijken, dat de keuze commissie toch nog wel enig opportunisme bezit, al worden we zo vaak van conservatisme be schuldigd." INTERNAZIONALE NAAR NEDERLAND? Het bestuur van Blauw Wit stelt pogingen in het werk om een korte tournee door ons land te organiseren voor de bekende Milanese ploeg In- ternazionale, de club van Faas Wil kes. De Milanezen zouden te Am- stredam tegen Blauw Wit en te Rot terdam tegen een nog nader aan te wijzen vereniging spelen, terwijl er tevens sprake is van ene wedstrijd tegen een Zuid-Nederlands elftal, vermoedelijk in het Maurits-Stadion te Lutterade. In principe is Internazionale bereid Nederland te bezoeken, hetgeen evenwel niet eerder dan in de tweede helft van Mei of zelfs begin Juni zou kunnen gebeuren. Overigens is de trip nog lang niet in kannen en krui ken want er zijn deviezen mee ge moeid en het is de vraag of vergun ning voor de overmaking zal wor den verkregen. DRAMATISCHE WENDING IN DE ZAAK VERDYCK. Belgische Voetbalbond maakte het geval bij de justitie aanhangig. Een opzienbarende verklaring van de#voorzitter, kanunnik Dessain, in zijn openingstoespraak tot de alge mene jaarvergadering van de Belgi sche Voetbalbond, heeft de zaak- Verdyck in een geheel nieuw licht ge plaatst. De duidelijke tegenzin van de bondsbestuurders tegen een publieke behandeling van de redenen, welke geleid hebben tot het ontslag van de secretaris, had de indruk gewekt, dat men van die zijde bevreesd was door openbaarmaking ongelijk te moeten bekennen. In zijn handig voorgedra gen uiteenzetting aai: de pers had de betrokkene hierop overigens het ac cent laten vallen en zic-hzelf uitgete kend als het slachtoffer van een groep, welke zijn royaal gehonoreer de en respectabele functie ambieerde. Ir. deze zienswijze vond hij bijval van niemand minder dan de heren Boin en Germain, resp. voorzitters van de internationale en Belgische sportpers bonden. In het Brusselse blad „Le Soir" publiceerde de heer Germain overigens dezelfde dag een artikel over de ontslagen secretaris, waar van de lovende bewoordingen een desavoueren van het bondsbestuur betekenden. Bij monde van de voorzitter heeft de voetbalbond nu het zwijgen ver broken door de korte dramatische mededeling, dat de zaak Verdyck bij de procureur des Konings, het open baar ministerie dus, aanhangig is ge maakt en hangende het onderzoek de feiten niet publiek gemaakt kunnen worden, meldt het „Alg. Dagbled". De voorzitter had vooraf verklaard, dat op 9 December de heer Verdyck door het bondsbestuur in kennis was gesteld van het bezwarende rapport der enquête-commissie en dat deze toen uit eigen beweging zijn ontslag had aangeboden. De bond had een ogenblik overwogen om de heer Verdyck die thans probeert de zaak tot een publiek schandaal te maken, ook in het openbaar van antwoord te dienen. Ondertussen, aldus woordelijk de voorzitter, hebben wij kennis ge kregen van dergelijke feiten, dat wij ons verplicht hebber gezien, deze ter kennis van de justitie te brengen. Ten overstaan van het onderzoeksgeheim kunnen wij hierover momenteel niets naders mededelen. SPAANSE SPELERS VERONGELUKT. Bij een auto-ongeluk op de weg van Carbado naar Santiago de Compostel- la zyn drie voetballers gedood en 16 ernstig gewond. De toerwagen, die 23 personen vervoerde, voor het meren deel voetbalspelers van de regionale ploeg Iberia, botste, doordat de rem men waren gebroken, tegen een boom, raakte in brand en werd ge heel vernield. De toestand van verscheidene ge wonden is zorgwekkend. jeugdkampioenschappen) verliep na zeer hoogstaand spel in een over winning voor O. Verkerk. (2114; 1421; 2119), die hiermede voor een half jaar in bezit kwam van de F. Bonte wiselprijs. Een verrassing was tevens dat Karamoy 4 partijen aan zijn tegen standers moest laten. Een goeÜe prestatie was het van W. Ho-Asjoe om O. Verkerk een overwinning te ontnemen en hij behaalde dit resul taat door een sublieme verdediging. De competitie-uitslagen der Ta- feltennisver. A.L.T.CV.", luiden. Dames 3e kl. SBS 1ALTC 1, 2—8; ALTC 1—Sleutels 2, 9—1. Heren 3e kl. SBS 3—ALTC 1, 0— 10; DSS 3—ALTC 1, 1—9; ALTC 3 Treffers 3, 64. Heren 4e kl. Oegstgeest 2AL TC 4 0—10; Treffers 4— ALTC 5, 5—5. BILJARTEN WEVERS KAMPIOEN HOOFD KLASSE DRIEBANDEN. De eindstand van het hoofdklasse kampioenschap driebanden is: Wevers 12 347 531 9 0.653 Baay 8 338 526 5 0.642 Louwaard 8 289 517 1 0.557 Verbeek 6 296 488 6 0.606 Broekhuizen 6 316 529 6 0.597 Sweering 6 306 530 7 0.577 Stikkelman 6 311 571 6 0.544 Bornkamp 4 290 538 6 0.539 HEYTBRINK KAMPIOEN VAN NEDERLAND 2e KLASSE KLEIN 38/2. Na een verwoede eindspurt heb ben de twee jongste deelnemers aan het to urnooi om het nationaal kam pioenschap tweede klasse klein bil jart, cadre 38/2, in de laatste ronden Brink uit Apeldoorn van de eerste plaats vei drongen. Zaterdagavond had Brink nog 2 matchpunten voor sprong op de 20-jarige Heytbrink en üe 22-jarige Brosens. In zijn laatste partij verloor de leider echter van Brosens en omdat Heytbrink van Goos won eindigde dit drietal rr?et een gelijk aantal punten en werd Heytorink door beter algemeen ge middelde kampioen. De eindstand luidt: Heytbrink 10 2022 121 125 16.71 Brosens 10 1998 128 116 15.60 Brink 10 1955 131 104 14.92 Goos 7 1878 146 97 12.86 Stalenhoef 6 1817 145 76 12.53 van Deventer 6 1636 166 77 9.85 Bronkhorst 4 1646 144 77 11.43 Jungeling 3 1788 143 88 12.50 Bronkhorst en van Deventer de graderen, omdat zij niet het mini mum gemiddelde van 12 hebben be reikt. DISTRICT LEIDEN NED. BILJART BOND. De competitie-uitslagen luiden: Klasse C: Deze klasse is uitge speeld, waarbij Kroon -I (A) kam pioen is geworden. Klasse D: Kroon 2 (A)O.S.L. 2 44; Noorden 2Prt v. Cleef 3 26, B.O.S. 1D.O.S. 4 08; Plantage 2 —Kroon 1 (K) 4—4. Klasse E: Royal 2Noorden 3 6—2; Kroon 2 (K)—O.S.L. 2 8—0; Plantage 3—Prt v. Cleef 5 2—6; B.O.S. 2—D.O.S. 5 6—2; Kroon 2 (K)—Prt v. Cleef 5 2—6. LEIDSE BILJARTBOND. Het wedstrijdprogramma valï de L.B.B. luidt: le klas cadre Woensdag 1 Febr.: Carambole 1—T.O.P. 1: Spijkerbak 1 —Carambole 2; T.O.G. 1Spijker- bak 2. 2e klas cadre Maandag 30 Januari: Royal 1Spoortje 1; Rijnegom 1 Morschpoort 1; Morschpoort 2S.D. O. 1; U.V.S. 1—T.O.G. 3. le klas libre, Maandag 30 Januari: 't Zuid 1Morschpoort 3; D.V.H. 1 Carambole 3; T.O.P. 2Royal 2. 2e klas libre, Dinsdag 31 Januari: T.O.P. 3—T.O.G. 4; Spoortje 2—Vier kantje 1. Donderdag 2 Februari: U.V.S. 2— Drei Pottekens 1. 3e klas libre, Dinsdag 31 Januari: D.O.H. 1—De Valk 1. Donderdag 2 Februari: Spijkerbak 4—t Zuid 2; De Hoek 1—T.O.G. 5. 4e klas libre, Donderdag 2 Febr.: Morschooort 4— Soijkerbak 5; E.M. M. 1Drei Pottekens 2; D.V.H. 2 Carambole 4. 5e klas libre, Woensdag 1 Febr.: S.D.O. 2Drei Pottekens 3; De Heul 2De Hoek 2; 't Zuid 3Morsch poort 5; Riinegom 3Spoortje 3. 6e klas libre, Woensdag 1 Febr. Vierkantje 2—T.O.G. 6; De Valk 2— U.V.S. 3; T.O.P. 4Morschpoort 6; 7e klas libre, Maandag 30 Januari: Carambole 5't Zuid 4; Vierkantje 3 De Heul 3. Dinsdag 31 Januari: Morschpoort 7 —De Valk 3. 8e klas libre, Vrijdag 3 Februari: Morschpoort 9—E.M.M. 2r Royal 3 Morschooort 8; S.D.O. 3Rijnegom 4; 't Zuid 5—U.V.S. 4. BILJARTBOND BLOEM BOLLENSTREEK. De Competitie-uitslagen zijn: 1ste klasse; Excelsior IVios I 44; Noordw.hout IVios I, 44; Flora I NoordwijkP. Gys I, 08; Luto Noordw'hout I 80. 2de klasse: Luto 2Flora 2 Noordwijk 80; Excelsior 2Con cordia I 44; Flora 2 N.Concor dia I, 44; Excelsior 2Luto 2, 8— 0. 3de klasse Luto 3P. Gys 3, 44; Oude Post I—Excelsior 3, 6—2; Vios 3Flora 3 N. 26; P. Gys 3 P. Gys 2, 0—8; P. Gys* 2Luto 3, 44; P. Gijs 3—Concordia 2, 6—2; Excelsior 3Vios 2, 08; Flora 3 NoordwijkDe Oude Post 26. 4de klasse: Noordwijkerhout 2 P. Gijs 4, 44; Oude Post 2Nhout 2, 4—4; Luto 4—Vios 4, 4—4! Flora 4 NoordwijkP. Gijs 4, 26; De Oude Post 2Luto 4, 08; Luto 5 Oude Post 2, 8—0; Flora 4 Noord- vijkDe Kaag I 0—8. 5de klasse: Luto 6Concordia 3, 44; P. Gys 5Excesior 4, 53; Vios 5Luto 6 26.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6