Oude couranten ZATERDAG 14 JANUARI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 LEIDERDORP HERMAN ZAALBERG 70 JAAR. Op 16 Januari a.s. hoopt de be kende pottenbakker uit Leiderdorp Herman Zaalberg, zijn 70ste ver jaardag te vieren. Tevens is de heer Zaalberg 50 jaar pottenbakker. In 1918 begon hij een eigen bedrijfje. Eerst werkte hij op zolder en in de bijkeuken, later kon hij een kleine werkplaats nemen. Dit groeide uit tot een bloeiend bedrijf, dat echter in 1929 door brand werd vernield. Op het ogenblik werkt de krasse pottenbakker veel voor export naar het buitenland, vooral naar Amerika. BOSKOOP Tot ongeveer half Februari kan kolenbon 544 worden ingewisseld aan het postkantoor. Er is géén beurt-regeling getroffen. ROELOFARENDSVEEN DE JAARLIJKSE L.T.B.-DAG. Over het algemeen komt een tuin der er niet gemakkelijk toe, zich een dag van zijn werk te laten weg trekken. Het gehele jaar door geeft hij zich van de vroege morgen tot de late avond voor zijn bedrijf, we tende dat zijn arbeidsprestaties noodzakelijk zijn, wil hij de moei lijkheden voor zijn dagelijks be staan het hoofd kunnen bieden. Toch zijn reeds velen er van door drongen, dat men er niet met wer ken alléén komt. Ook voor een tuin der is het wel eens nodig zich te be zinnen op ziji# rechten en plichten als christenmens, als stand- en als bedrijfsgenoot. Dit heeft het bestuur van de L.T.B. zeer wel aangevoeld, en gezien de mooie ervaringen van vorige jaren, had zij gemeend ook voor dit jaar weer een L.T.B.-dag te moeten organiseren. Nu hadden zij echter geen geluk, want het was het mooiste werk weer wat een tuinder zich in deze tijd van het jaar kan wensen. Toch viel de belangstelling alleszins mee. Vrij dagm'orgen werd de dag om 9 uur begonnen met een H. Mis, op gedragen door de g.a. kap. C. A. Berkhout, welke na de H. Mis te vens de wijding van het nieuwe vaandel verrichtte. Hierna kwamen allen bijeen in de St. Pancratiuszaal, waar tevens het prachtige nieuwe vaandel prijkte. De voorz. van de L.T.B., de heer N. Bakker, sprak een woord van wel kom, inzonderheid tot de burgem., de g.a. kap. C. A. Berkhout, de di recteur der veiling de heer N. Turk, de alg. secretaris van het hoofd bestuur van de L.T.B., mr. G. J. Vermeulen, het hoofd van de tuin bouwschool de heer Flopper en de dames van de Soc. Verzorging. Voorts wierp spr. een terugblik op het afgelopen jaar, hetgeen door de lagere veilingomzet niet algeheel gunstig genoemd mocht worden. Tot slot sprak voorz. de wens uit, dat het jaarlijkse feest van de Ar: beid van de K.A.B. op de eerste Zondag van de Meimaand, eens door alle leden van de drie stands organisaties gevierd zal worden. Hierna was het woord aan de se cretaris de heer P. Akerboom, voor het jaarverslag. Het financieel ver slag van de penn., de heer Th. W. Sdhrama, vermeldde een batig saldo van 631,81. De contributie onder ging geen verandering, waarbij be sloten werd, dat deze wederom aan de veiling zou worden ingezonden. De aftr. bestuursleden, de heren Th. W. Schrama en A. H. Verdel, wer den bij acclamatie herkozen. Hierna was het woord aan mr. G. J. Ver meulen, die een zeer duidelijke uit eenzetting gaf over de Publiekrech telijke bedrijfsorganisatie. Tot slot van de ochtendvergade ring was het woord aan de g.a., kap. Berkhout, die de L.T.B. geluk wens te met haar nieuwe vaandel. Op de middagvergadering heeft de assistent van de bloemisterij, de heer C. Gelijns een causerie gehou den over de teelt van de chrysanth. Ook besprak hij de belangrijke die nende functie van de veilingen bij de afzet. Het buitenland, dat deze veilin gen niet heeft, is vol bewondering vóór deze moderne apparatuur van afzet. Wij moeten dankbaar zijn voor dit bezit en beseffen dat al leen de veilingen de hoogste prijs kunnen bedingen. Daarom is het jammer, dat er leden zijn, die door buiten de veiling om te verkopen, afbreuk doen aan hun mooie vei lingorganisatie. Zij verkopen tegen een lagere prijs dan de veilingpriis, met het gevolg, dat kooplieden de veiling niet bezoeken, omdat zij goedkoper bij de kweker kunnen konen, en ook de aanvoer aan de veiling kleiner en het assortiment geringer wordt. Het is daarom de nlicht van de leden dat zii dit be lang inzien, daar het veilingbelang op de eerste plaats belang is. Hierna was aan de orde bespre king „oprichting van een Kernclub". De noodzaak hiervan werd wel aan gevoeld, en staande de vergadering gaven zich hiervoor reeds enkele leden op. In de kascommissie wer den benoemd de heren J. Pouw en G. Bakker. Naar de alg. vergadering vak groep kwekers werd afgevaardigd de heer L. J. v. d. Meer en als pl. verv. de heer Duivenvoorden. Naar de Alg vergadering vakgroep tuin ders de heer G. v. d. Meer Pz. en als pl. verv. de heer Ant. Kerkvliet. Namens de rijkstruinbouw-oonsu lent die verhinderd was, sprak nu de heer A. J. Verkley, hoofd van het t.uinbouwonderwijs in het distriet. Spr. bepleitte een grotere deelname aan het tuinbouwonderwijs voor de ouderen. Tot besluit van de dag was er een kaartavond. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RITN K.R.V. Alle senioren en junio ren worden herinnerd aan de bijeen komst in 't Parochiehuis, heden avond. De heer J. C. v. d. Berg zal weer spelsystemen en spelregels be spreken. Aanvang 8 uur. - Programma voor Zondag: uit: Lugd. 6KRV 1. Thuis om 2 uur: KRV 2—SJZ 4. LEIDSCHENDAM TUSSEN TWEE WERELDEN. De jonge land- en tuinbouwers uit de omgeving zijn gisteravond in dis- strictsvergadering bij elkaar gekomen in de grote zaal van het Verenigings gebouw. De Stompwijker, de Zoe- termeerders en Voorschotenaren hadden de1 duisternis getrotseerd evenals de jongens uit Wassenaar en Rijswijk om hun licht op te steken in de vergadering te Leidschendam. Daar zijn zij toegesproken door de heer Theo v. d. Steen, de leider van „Ons Boerencentrum" te De Steeg. En de werkers van de velden en akkers hebben '.verstomd gestaan over de stoere taal van de inleider, die sprak van de civitas Dei (de Stad Gods) met als tegenstelling de civi tas diaboli (de Stad van de Duivel). Aan de ene kant de wereld van het katholicisme en daartegenover een wereld van 't materialisme. Tus sen die beide fronten staan de jon geren, die de eindfase gaan meema ken van de reeds half vergane 19de eeuw. Maar eerst moeten die jonge ren gaan staan aan de werkbank van hun eigen leven. Geen sentimenta- liteiten maar inspanning, waar aan zoveel levensgeluk vastzit. Als de zonnestralen de hals van 'de be werkers van het land heeft rc#dge- brand, dan geeft dat voldoening, om dat zij zich voor de gemeenschap verdienstelijk hebben gemaakt. Met blij optimisme moeten de offers gebracht worden. Leven uit een ideaal, dat is een leven van geluk. Daarmede zullen de jongeren de we reld van het materialisme overwin nen. De rede van de heer v. d. Steen, welke zo nu en dan met wat Attisch zout gekruid was, maakte op alle jongeren een diepe indruk en dat was begrijpelijk want er was klin kende taal gesproken. Nadat uit de aanwezigen vragen waren gesteld en tot genoegen be antwoord waren, was het woord aan voorzitter Leo Hendriks, die er zijn vreugde over uitsprak, dat zo vele standgenoten uit de omgeving te genwoordig waren en hij eindigde met dank te zeggen aan de inleider, die in zulk een opwekkende bewoor dingen de weg. gewezen heeft, welke de jonge mannen zal leiden naar een toekomst in het belang van Kerk en vaderland. K.A.B. In de jaarvergadering gaf de secr. een overzicht van de werkzaamheden in 1949 ook van de onderafdelingen. De afd. Overheids personeel telt thans 58 leden, de afd. Bouwvakarbeiders 77, de me taalbewerkers is de 50 gepasseerd. De afd. Herw. Levenskracht heeft haar 30-jarig bestaan gevierd en het Kanunnik van Schaick-fonds bracht 193,79 bij elkaar. Penningmeester Jac. de Heij rapporteerde als ont vangsten met inbegrip van het sal do 19^8 een totaal van 1733,19 en voor uitg. 1787,88, Herw. Levens kracht heeft een saldo van 167,46. Hulp in Nood 165,88, de harmonie St. Cecilia 69,28. De begroting voor 1950 gaf aan voor ontvangsten 1544,40 en voor uitgaven 1540. De K.A.B. verloor in 1949 4 leden t.w. de herèn Uit het Broek, H._ Vo gelaar, P. van Niel en W. Nieuw- land. Voor hun zielerust werd ter vergadering gebeden. De bestuurs verkiezing had tot gevolg dat de heren Jac. de Heij, penn. en L. Wor tel 2e secr. herkozen werden. Bij de rondvraag werd afkeuring uitge sproken over het feit, dat de los kraan van de gasfabriek ook ter beschikking gesteld wordt aan parti culieren voor het lossen van pulp- schepen. Daardoor worden de arbei ders in de particuliere bedrijven be nadeeld. De voorz., de heer A. Lan ge veld, heeft deze zaak als raadslid reeds bij B. en W. aanhangig ge- m'aakt en nu moet het resultaat af gewacht worden. SASSENHEIM K.V.P. De leden van de K.V.P. kwamen weer in vergadering bijeen. De voorz. de heer Roozen sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst. Medegedeeld werd, dat er een nieu we bode voor het ophalen van ,de contributiegelden was benoemd, nl de heer W. Witteman, Charoonlaan 32. Ook werd de groslijststemming warm aanbevolen. Deze zal 19 Fe bruari plaats hebben. De kern voor jongeren, om in de politiek ingewijd te worden, werd ook nog aangepre zen. Deze was pas opgericht' en men koestert er grote verwachtingen van. Als laatste punt werden de volmach ten behandeld. Dit was niet zom succes geworden. Slechts enkele van de veertig aangeschrevenen waren zich de waarde van hun stem be wust geweest en hadden van hun volmacht gebruik gemaakt. Als punt vier stond het jaarver slag van de secretaris vermeld. De ze memoreerde de succesvolle ge meenteraadsverkiezing. De club voor ontwikkeling en scholing op poli tiek terrein was nog een zorgenkind. De heer Berbee was nu met de zorg ervoor belast. Oprechte belangstel lenden waren van harte welkom. De penningm. vermeldde in zijn jaarverslag de volgende cijfers: in komsten f 1657,30; uitgaven f 1615,88. Saldo f 41,42. Als candidaat voor de verkiezing voor de Provinciale Staten worden de burgemeester van Hillegom, jhr. van Nispen tot Pannerden en de heer J. C. Schrama gesteld. Eerst genoemde op voorstel van de afde ling Hillegom. De bestuursverkiezing is dan aan de orde. In de vacature van de heer Verkley z.g. moet worden voorzien en als candidaat is een, uit de jon- gerenkern voortgekomen, gesteld, nl. de heer C. E. van de Krogt, die, na gekozen te zijn aan de bestuurs tafel plaats neemt. Daarna was er gelegenheid tot het stellen van vra gen, waarvan druk gebruik gemaakt wordt. Na de verloting de sluiting. STOMP WIJK „ST. JULIANA" 40 JAAR Het was 10 Januari 1910 toen op initiatief van enige muziekliefheb bers n.l. Jac. Abel, Toon v. Santen, meester Fleuren en vader en zoon Wijsman het R.K. Fanfaregezel schap „St. Juliana" werd opgericht. Van dit eerste bestuur is thans nog in leven de heer Nic. Wijsman, zo dat dus tegelijk met de vereniging cok deze het 40-jarig jubileum her denkt. Vele prijzen heeft „St. Ju liana" reeds gewonnen op concour sen. Het vaandel is overdekt met medailles en lauwerkransen, waar onder velen als le prijs. Reeds jaren speelt „St. Juliana" in de klasse „uitmuntendheid" en thans is men o. 1. v. de heer Jansen hard aan het werk om, als het lukt nog eens de ereklasse te bereiken. De jubilaris, N. Wijsman blaast al veertig jaar lustig op zijn bas. De lage tonen liggen hem dus goed, maar ook de lichtere klanken, spe ciaal van klinkende munt, interes seren hem als penningmeester van „St. Juliana" indien nodig in even grote mate. En dat het hem toever trouwd is, blijkt wel uit het feit, dat de geldkist van de oprichting af on der zijn beheer is. Een 40-jarig ju bileum dient te worden gevierd. Ook „St. Juliana" denkt er zo over. En dus gaan de leden Maandag 16 Ja nuari in café ,,Het Blesse Paard" in eigen kring de bloemetjes eens bui ten zetten. Met 40 jaar blazen is dit wel verdiend. We zijn er zeker van dat alle Stompwijkers het hiermede eens zijn. VOORHOUT K.A.B. Een voorstel uit het be stuur om de heer P. L. v. d. Hulst te benoemen tot erelid van de K. A. B afd. Voorhout vond de alge hele instemming der aanwezigen. Het jaarverslag meldt, dat er dit jaar 18 nieuwe leden waren bijge komen. Het totaal is nu 307. Ook de penn. gaf blijk een accuraat beheer der te zijn Het saldo over 1949 be droeg 705.72. Herw. Levenskracht beklaagde zich er over, dat zo wei nig K.A.B.-ers .zich interesseren voor zijn werk. Het Kanunnik van Schaik- fonds had 324 thermometers ge plaatst en 347,37 aan het fonds overgemaakt. Verslag werd uitge bracht van „Hulp in Nood". Mede gedeeld werd, dat de K.A.B. gerust bij het fonds kon aankloppen, want er is een aardige reserve. Ook het Rome-reiscomité bracht een klein verslag uit, waaruit bleek dat er leeds 72gestort is. Als laatste werd verslag uitgebracht van de Centrale Volksbank. Een aansporing tot sparen achtte de voorzitter over bodig. Over de begroting 1950 waren geen aanmerkingen. Als het mogelijk is en er van de overige posten wat overblijft, zag de vergadering gaar ne de post onkosten bestuur met f 30.verhoogd. De aftr. be stuursleden, A. v. d. Lans, A. Augus- tinus, J. v. d. Pol, Koele wijn en An- gevare werden bij acclamatie herko zen. In de vacature van Beek, we- feng vertrek naar Canada, werd ge- ozen de heer Jac. v. Dijk. Als toe gevoegd bestuurslid voor de KA.J. is benoemd de heer Th. Kortekaas Azn. Een gratis verloting werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd. Door de heer A. Augustinus was een vet konijn geschonken om te verlo ten voor de Rome-reis. 9.25 was de opbrengst. Na rondvraag spoorde kap. Koenekoop de dienstplichtigen aan, aan een retraite deel te nemen. Thuisfront. Katholiek Thuis front heeft goed gedaan, om ook de Friese Fakir eens te laten komen. Want het resultaat hiervan was een stampvolle zaal. De telepathische experimenten waren verbluffend, eveneens de psychometrie. Vele ver bazingwekkende prestaties werden r>og verricht, waarvan de hypnose, vooral bij dieren, het hoogtepunt vormde. Fet succes was groot, en het Thuisfront zal wel tevreden zijn. VOORSCHOTEN OVER HET „GEZONDHEIDS CENTRUM" Het is de bedoeling om in Voor schoten op te ï'ichten een „Gezond heidscentrum", bestemd voor alle Voorschotenaren, van alle gezind ten. Dat kost geld! Nu bestaan er plannen voor een „bazar"! Ter voor bereiding van deze bazar is reeds een comité gevormd o.l.v. dr. M. v. d. Stoel met afgevaardigden van de verschillende fusierende verenigin gen. In de week van 711 Februari, de feestweek zullen er allerlei at tracties zijn met daarnaast op Zat. 11 Febr. een knalavond in de grote zaal van het Marine Opkomst Cen trum. Van de zijde van de fabrikan ten uit de gemeente is reeds daad werkelijke steun toegezegd. Het be staande comité is aangevuld met een damescomité o.l.v. mevr. S. G. v, d. Hoevende Jongh de Leeuw en verder bestaande uit de dames, mevr. Kuipers, Leidseweg 51, mevr. Tonino, Voorstraat 23, mevr. v. d. Slqis, Narcisstraat 18, mevr. Romijn, Leidseweg 241, mevr. Schrama, Rijndijk 60, mevr. v. d. Stoel, Veur- seweg 20, mevr. Althuis, Leidseweg 179, mevr. Vermet, Papelaan 1, mevr. van Gent, Papelaan 7 en mevr. KoningFolk, Rijndijk 231. Aan het tot stand komen van het Gezond heidscentrum zal iedere Voorscho tenaar mee moeten werken. De da mes worden opgeroepen om te breien, te handwerken en op de vindingrijkheid van de heren wordt eveneens een beroep gedaan. Kath. Vrouwenbew. Na een woord van welkom, gesproken door de presidente, mevrouw van Gent, werden notulen en jaarverslagen van secretaresse en penningmeeste- resse voorgelezen en goedgekeurd. Aan de oproep om actief deel te ne men aan de voorbereidende actie tot welslagen van de bazar van het Gezondheidscentrum gaven velen gevolg. De feestavond werd vastge steld op 19 Februari a.s. en zal yer- zorgd worden door de toneelgroep „St. Genesius". Er bestofid zeer veel belangstelling voor het zomeruit- stapje naar de passiespelen in Te- gelen. Hierna werd een verloting gehouden en tot slot wekte de gees telijk adviseur, pastoor Van Bem- melen de aanwezigen op om dit H. Jaar bijzonder te heiligen door ge bed en boete. WARMOND „Steeds Vooruit". lp 4A be haalde het eerste tafeltennisteam een 91 overwinning op haar clubgenoot St. V. 3. Het programma voor de komende week verr/aldt een thuis wedstrijd van St. V. tegen Oegst- geest 2 en van St. V. 2 tegen Sleu tels* 5. We verwachten dat beide teams hun positie op de ranglijst zullen versterken door een overwin ning. St. V. 3 speelt in Wassenaar te gen Tempo 3 en zal tot het einde moeten vechten voor de overwin ning. Zondag a.s. wordt in hotel „De Zon" om het kampioenschap van Warmond gekampt. AATSTE BERICHTEN POST VOOR DE „KOTA ÏNTEN" Post bestemd voor de militairen aan boord van het moto-schip „Kota In- ten" op weg naar Indonesië, welke in een der tussenhavens zal worden uit gereikt, moet uiterlijk op 19 Januari in Nederland ter post worden bezorgd Post bestemd voor uitreiking in de ha ven van aankomst uiterlijk op 2 Fe bruari: de brieven moeten alle wor den geadresseerd aan het veldpost- kantoor te Djakarta met vermelding: „aan boord van het motorschip „Kota Inten". CONFERENTIE TE COLOMBO GEëINDIGD De ministers van buitenlandse za ken van het Britse Gemenebest, die in de afgelopen zeven dagen te' Co lombo op Ceylon bijeen zijn geweest, hebben vandaag hun slotcommuni qué uitgegeven. Hierin wordt gezegd, dat hun besprekingen de gemeen schappelijke geest van de leden van het Gemenebest hadden aangetoond in hun standpunt met betrekking tot de wereldvragstukken. Ingezien werd, dat in de gewijzigde toestand in Azië „de vooruitgang voorname lijk afhangt van een verbetering van de economische omstandigheden". Tot de aanbevelingen, die aan de regering van het Gemenebest zullen worden voorgelegd, behoort een voor- .stel om een comissie van landen van het Gemenebest in te stellen, met het doel de toestand in Zuid-Oost- Azië te verbeteren. De eerste bijeen komst der comissie zal in Australië worden gehouden. Het communiqué zegt, dat Azië •in het middelpunt der belangstelling stond en „een gebied van speciale urgentie" is. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). AANHOUDEND ZACHT WEER. Aanvankelijk weinig wind met hier en daar nevel of mist. Overigens meest zwaar be wolkt, plaatselijk enige lichte regen of motregen. Later ge leidelijk wat toenemende en langs de Waddenkust tijdelijk krachtige wind tussen Zuid- West en Zuid. Aanhoudend zacht weer. LEIDEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Pieter, zn P. Smit en I. v. fier Vliet; Hendrika Janneke, dr van H. J. Postel en R. J. G. Goethart; Jan, zn van J. Janszen en W. P. Bouw man; Emelie Anna, dr van W. Herfst en L. F. E. de Jong; Cornelis, zn van J. Both en N. van Katwijk; Pietje, dr van H. Bras en A. de Vries; Maria Gerdina, dr van W. Hartevelt en G. M. van Leeuwen; Maria Johanna Ca- tharina, dr van A. Koerten en W. de Boer; Jannes Pieter, zn van A. Rot mensen en P. S. Jansen; Philippus Theodorus, zn van L. Verhoeven en G. M. Kramp; Wilhelmina Christina, dr van M. Thelen en M. S- l'Amie; Gerarda Aletta Maria, dr van G. L. Borst en A. H. van Wijk. Overleden: E. A. T. Vermond wedn. 92 jr. D. Brandt wed. van Van Sand- wijk 71 jr. C. Spoormaker wed. van Van de Rotte 88 jr. SCHEEPSBERICHTEN CAMERONIA, JavaA'dam 14 Jan. te Suez verw. GAROET 13 Jan van Djakarta naar R'dam, JOH. v. OLDENBARNEVELT A'dam—Dja karta 13 Jan. 632 mijl West Sabang. KOTA BOROE DjakartaR'dam 13 Jan, 13 uur'van Aden, KOTA GEDE JavaR'dam pas 13 Jan. 19 uur Gi braltar, LANGKOEAS R'dam—Dja karta 13 Jan. Straat Messina gepass. MADOERA A'damDjakarta 14 Jan te Sabang. POELAULAUT 13 Jan v. Londen naar A'dam. ROTTI Java A'dam pass. 13 Jan Ouessant. TA- LISSE JavaA'dam pass. 13 Jan. Sa bang. WATERMAN pass. 13 Jan. 20 uur Ouessant 15 Jan. 3 uur Hoek v. Holland verw van Java. WILLEM RUYS R'damDjakarta 14 Jan 00.30 uur van Port Said, ZUIDERKRUIS R'damDjakarta pass. 13 Jan. 3 uur Suez. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 13 Jan. Groente. Per 100 kg.: rode kool 611.60, savoye kool 8.9011.30, groene kool 7.5030, boerenkool 15—21. rapen 11—12, prei 23—50, kroten 6.20—7.80, id. gekookt f 616, uien 530, peen 6.7026.spruiten 1244, an dijvie 62—90, sla 92; witlof 14 43; per 10C stuks: salade 3.40 12knolseiderie 333, pieterse lie 3-9012.10 en selderie 4.80 8.20 per 100 bos. Katwijk a. d. RIJN, 13 Jan. Groente. Waspeen I 12—31, idem II 915, breekpeen 6.107.00, groene kool 7—22, rode kool 6 8.80 gele kool 9.70—10.80. witte kooi 7.507.60, spruiten 834, boe-enkool 918, andijvie 40 69, knolseiderie 818, kroten f 6 7.25 aardappelen 6—7 25- TER AAR, 13 Jan. Groente. Witlof I 31—38 cent, idem II 15—28 cent, idem stek 810 spinazie 50 54 cent. glssandijvie 58—70 cent, andijvie 3245 cent, spruiten 3136 cent, idem los 23 cent, uien 2527 cent, idem Nep 8 cent. prei I 3845 cent, idem 'il 1420 cent, waspeen I 1116 cent. idem afw. 67 cent, to maten stek 41 cent, kroten 6 cent, rode kool 9 cent alles per kg. Boe renkool 6580 cent per kist. Selderij 7 cent per fces, stoofperen; Brederode 20 cent per kg. ROELOFARENDSVEEN. 13 Jan. Bloemen. -- Tulpen: Rose Copland 5789 Golden Harvest 7095 cent, Pink Gem 4871 cent. White Sail 4664 cent, Sirius 4771 cent, Nan- sen 5773 cent, Crown Imperial 42 64 cent, Xrelage 3854 cent. King of the Red 4046 cent, Camidonette 5167 cent, Piquante 7090 cent. Zen ober 4149 cent. v. d. Eerden 48 63 cent, Tulpen gemengd 7090 cent. Narcissen: Helios 3846 cent, Magnificence 4152 cent, Early Glo ry 4662 cent, l'Innocence 3951 ct. 3le£efoontjeö AANGEBODEN Guitaar en Accordeon gratis in bruikleen aan de school. Dus laat U nu di rect inschrij ven als leer ling bij Muziekschool Zwaag. Onderricht op alle instrumenten. Kore- vaarstraat 5, Tel. 24358, Leiden. 2 Voor meubelen! Na tuurlijk naar Woningin richting Henk Regeer, Haarlemmerstraat 105 tel. 26602, prima uitschuifta.- iels 38.75, theemeubels 51.75, dressoirs van af 199,Salon, Slaap- en Huiskamerameublementen, grote collectie kleinmeu- belen. aangesloten bii het Financieringsinstituut. Rijnland. 6478 2 Beertjes Honing is ru we natuurhoning. Uitste kend geneesmiddel bij verkoudheid. bronchitis,, asthma, maag en hartkwa len. Voor honingliefheb- bers iets fijns. Pondspot 1-80. Gratis thuisbezorgd. Honinghandel Ligthart. Terweeweg 84. Oegstgeest. Tel. 25610. -2 Diefsteeg 6a. Pracht Axminster en Wilton kar petten 209 x 300 en 225 x 325 in prijzen: 103. j 24.130.— enz. Plat te traproeden compleet 30 cent per stuk. Zie onze eta- lage's. Doet uw voordeel! 2 Koffie in overvloed. door Longa vita moutkof- fie. Smaakt als echte kof fie. Iedereen is verrukt over smaak! Geeft aanzien lijke geldsbespaving. Zeer gezond. Pakje 35 ct. Re formhuis Ligthart. Ter weeweg 84. Oegstgeest, Tel 25610.6583 2 Wacht niet langer, maar laat nu Uw stoelen en bedden repareren, pri ma bekleding en damast- tijken. Wij zijn aangeslo-' ten bii het Financierings instituut Rijnland. Wo ninginrichting Henk Re geer. Haarlemmerstraat 105 en 101 tel. 26602. 6479 Si* Dieseltreintje op rails 92 cent. uitgevoerd met prima stalen veer op ronde baan, compleet in mooie stevige - doos. Rijdt prima. Import. Met inlevering van deze advertentie. Gel dig tot 21 Jan. I. V. A. Haarlemmerstraat 48. No va. Noordeinde 43. 6568 2 Broedseizoen 1950!!!! Gaarne de kuiken,bonnen zo spoedig mogeliik inle veren. Aanbevelend. Groe- nevejd's Broederii Leider dorp, V.B.N. Rijkserken- ning 15386. Tel. 25590. Reds. Barneveldera, Wit- legborns en Drentse Hoen derkuikens. Alle inl. gra tis op aanvraag. 6527 <2* Heren!! Hoe is het met uw oude hoed? Wij maken deze weer keurig in orde. Keren modeleren, nieuw lint en leer. ..Hetro" Hoe- denrep. Inrichting Hooge- woerd 109. Korevaarstr. 5. 2* Meubelen. Haardfau- teuils vanaf 25. ameuble ment 135.tafels enz. Repareren, stofferen. .A. Boter. Nieuwstraat 9. 6578 2 Muzieklessen. D. Kui ters onderricht in piano, orgel, accordeon guitaar, mandoline. Prettige lessen met gebruik van instru ment. Privé- en clublessen. Ensemblevorming. Desge wenst aan huis ies. Ook Klavarskribo. Condities billijk, Haarlemmerweg 41. tel. 21314. 6589 2* Vetbollen 15 ct. Voor de buitenvogels 1.20 per 10 st. Deze lekkernij lokt veel vogels in uw tuin. Vlieland's Zaadhandel N. Rijn 50 t.o. 't Gangetje, tel 20-824. Alle soorten Vo gelzaden. Hennepzaad 60 cent per half kg. 6594 2* Aquarium-, lucht pompjes, veel 'lucht ge- vond 16.50. uitstromers, ludhtslang. slangklemmen T stukjes, luchtkranen. fil- teibakken, filterhevels, filternorit glaswatten, he vels. vangklokken. U-buis. staten, petroleumb'.-andei's. pekelverwarming. thermo meters. voederglaasjes etc. L. J. den Holder. Janvo- sensteeg 7577' Telefoon no. 26901. 6576 2 Opruiming bij Alt duurt nog tot 21 Jan. Kruis frame rijwiel met 3 ver- snellingsremnaaf en enige groene D. en H. sportrij- wielen. H. Burgers E. N R. trom 3 versnellingen, idem Fongers 26. Mare 112. 2 Te koop aangeboden een bakkersmotorfiets z. g. a. n. J. H. Ludlage. Oost- dwarsgracht 19B. Leiden. 2 Te koop een electr. kookplaat met 3 pannen en 1 koker tegen elk aan nemelijk bod. Te bevr. Pas tcor v. d. Plaatstraat 19 te Rijpwetering. 339 2 Water in uw bed? is heus geen pret. Gauw met uw bedkruikstop naar Alt che maakt een nieuwe oakking er in, levensduur 10 jaar 2 cent per m.m. Mare 112. 2 Prima korte Rooktabak 4 en 5 per kg. Sig. Mag. P. v. d. Stel. Nieu we Beestenmarkt 2. Tel. 26753. 401 2 In de Opruiming Olie- jas 3 en 5 gulden, jasbe- schermers 1, motormer ken 0.25, partij gespen en tasloten 6.sleutels en tangen, auto schijnwerpers Komt kijken Alt Mare 112. 2 Luxe Lederwaren. Reis koffers met inhoudsbak- ken. maten 85. 90 en 100 cm. lang. Fukan Fiberkof fer maten 45. 50. 55. 60, 65, 70. 75 en 80 cm. lang. Linnen en lederen reis tassen N. A. van Wijk, Haarlemmerstraat 161. 2 Te koop Gobelin Sa- ion-ameublement. geen zwaar model. Prijs billijk en Old finish boekenkast. Br. onder no- 6591 bureau van dit blad. 2 Inbinden van geïllus treerde week- en Maand bladen. School- en biblio theekwerk speciale tarie ven. Boekbinderij. Carton- nage Inrichting. Magnus, Korevaarsfraat 29. Leiden. 2 Zo juist aangekomen: Clady haarden. Becking Bongers haarden en huis- ha udkachels. Nu nog voor oude prijzen bij Bernard Schulte. Heerenstraat 124. Voorhout. Luxe en huis houdelijke artikelen, tel. no. 7306 6597 2 Kippenvoer 35 ct. per kg. (5 kg. gelijk) ook met gebroken mais. Ochtend- voer 36 ct. per kg. (5 pond gelijk). Kippengrit mag in geen hok ontbreken. Vlie- land's Zaadhandel Nieuwe Rijn 50 t.o. 't Gangetje, tel. 20824. Gratis thuisbezorgd. 2 Grote uitverkoop. Maandag 16 Jan. 8 uur. houdt v. d. Pl'uym. Hoge- woerd 41. Leiden, oprui ming van alle aanwezige goederen. Zie Zondag eta lage. Zegt het voort. 6598 PERSONEEL 2 Bekwame huisnaaister gevraagd 2 maal \in de maand 6.— per dag. Br. onder no- 6569 bureau van d:t blad. 2 Net dagmeisje gevr. goed kunnende werken van goede getuigen voor zien van 8-30 tot 5 uur. Hertz. Warmonderweg 27, Leiden. 6602 2 Net dagmeis gevraagd tot 17 jaar van 8.30—15 u. voor hulp in de huishou ding. Meerdere hulp aan wezig. Mevr. J. L. van Vliet. Voorstraat 9. Voor schoten. 6582 2 Nette R. K. Werkster gevraagd voor drie och tenden per week. v. g.- g. v. Hoogstraat 3, Leiden. 2 Net Dagmeisje b. z a. leeftijd 17 jaar. van half negen tot 5 uur. Br. on der no. 343 aan agent G. Wassenaar, Pickéstraat 1. Noordwijk. 2 Gevraagd net R. K. meisje, zo spoedig mogelijk voor de dag zelfst. kunnen de werken in gezin met drie kinderen, waar de moeder rust moet houden. Goed loon. Br. onder no- 6571 bureau van dit blad- 2 Leerjongens gevraagd op de Scheepswerf en Ma chinefabriek. Aanmelden: G. den Heeten Co. Scheepswerf „De Vliet", Leidschendam. 6586 2 R. K. Dagmeisje. 18 i„ b. z. a. als hulp in de huis houding in Leiden of Oegstgeest. Br. onder no. 6567 bureau van dit blad. 2 Nette R. K. Jongeman, 22 jaar, b. z. a-, in bezit diploma typen en 3-jarige kantoor-ervaring. Zag z. g. geplaats op kantoor met goede vooruitzichten. Br. onder letter L. aan Advert. Bur. Schipper. Rozenstraat 26, Alphen a. d. Rijn. WONINGRUIL 2 Woningruii. Aangebo den Montage woning te Katwijk a. d. Rijn. Ge vraagd: Huis (event, ge- -deelte) te Noordwijk aan Zee of Noordwijk Binnen voor klein gezin. Br. on der no. 6593 bureau van dit blad. 2 Woningruii. Gezocht huis te Sassenheim. in ruil voor mooi nieuw huis te Abbenes. Huur 5.15 p. week. Adres A. C. Onder water. Hoofdweg 1649 te Abbenes, 6599 TE HUUR 2 Te huur aangeboden: pl.m. 1000 R.R. land voor Bloemk-oolteelt. Firma Wed. P. Vink. Vzn„ Zaad handel, «Noordwijk- 369 GEVRAAGU 2 Vlakke breimachine te koop gevraagd zonder gebreken, werkbreedte min stens 60 cm. Br. met voll. in', o. a. aantal naalden en naaste prijs aan E. J. Oos- teohnk. Meerstraat no. 4, Na arden. 6580 DIVERSEN 2 R. K. Dame zoekt bij verdienste: administratief werk of in een zaak liefst juwelier-, kunst- of boe kenzaak. Ook genegen des avonds op te passen. Br. onder no. 6600 bureau van dit blad. 2 Heer zoekt voor de avonduren Bijverdiensten. Administratie. controle- werk enz. Br. onder no. 0596 bureau van dit blad. 2 Huwelijk: Nette R. K. dame. 31 jaar, met kindje zc.ekt kennismaking met R. K. Heer of wedn. leeft. 2933 jaar om na goedv. huwelijk aan te gaan- Br. mei foto op erew. retour, onder no. 6588 bureau van dit blad. 2 Gedipl. Coupeuse, oud 20 jaar, heeft nog enige dagen vrij om aan 'huis te komen naaien. Br. onder no. 6571 bur. van dit blad. 2 Wetenschappelijke Op leidingsschool voor schoon heid en lichaamscultuur, Opleiding tot schoonheids specialist (e) Manicure, Pedicure (algehele voet verzorging). electr. ontha ren haarverzórging. Aan vang der nieuwe cursus sen 6 Febr. a.s. Inschr- ving dagelijks 912 en 26 uur. Prospectus ter inzage. Oude Rijn 2a. L. Donkersteeg tel. 2A208. in pakken van 5 Kilo a ffl.per pak Verkrijgbaar aan ons bureau PAPENGRACHT 32

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3