Elts? PHILIPS - VAN BERGE HENEGOUWEN Aardappelprijzen Fa. Wed. J. P. v. Berge Henegouwen Zn. LEIDSE De gezonken duikboot VLASVELD VRIJDAG 13 JANUARI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 VOOR RADIO twee namen waarop U kunt vertrouwen £te gAcw-tite (feite lewice - Aalmarkt 12, Telef. 21782 Installateur KATWIJK AAN DEN RIJN k.v.p. Na het openingswoord kreeg drs. Schiphorst het woord om een lezing te houden met als onder werp „De toekomstmogelijkheden van de jeugd", waarbij spr. de na druk legde op het grote gebrek aan technisch geschoolde krachten. In die richting moeten de ouders hun kinderen leiden. Spr. besloot met een opwekking hiertoe, opdat ons landje in 1953 weer zal zijn: ons landje tussen de Dollard en de Schelde en niet tussen de Dollard en de schulden. Als candidaten voor de groslijst der Prov. Statenverkiezing werden aangewezen: mr. Bolsius te Leiden, jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden te Hillegom en J. C. Schrama te Sassenheim. Een be stuursvoorstel, om de bestaande contributieregeling te handhaven, werd aangenomen. Als bestuurs leden hadden tussentijds bedankt de heren L. Arkesteijn en H. Blom. In hun plaatsen werden gekozen de heren A. Hensen en J. Oaspers. Bij de rondvraag werd de aandacht ge vestigd op een krantenbericht waar in mededeling werd gedaan over de oproeping der Lichtingen 19501 en 1950II. Aan het bestuur werd op dracht gegeven te informeren of een eerlijker verdeling voor deze oproe pen niet mogelijk is. Het bestuur zal zich hiervoor richten tot het hoofd bestuur. LEIDSCHENDAM De molen van de Zijdepolder. De ingelanden van de Zijdepolder zijn in vergadering bijeen geweest en hebben zich hoofdzakelijk bezig gehouden met een bespreking over de schepradwatermolen, waarvan enigen tijd geleden twee wieken zijn gebroken ten gevolge van de zware storm. Het resultaat van de bespre king was, dat, afgezien werd van een heffing in eens, voor de repara tie van de molen een lening zal ge sloten worden groot f 2000.af te lossen in 3 jaar. - De coöp. Veiling Veur bestaat 40 jaar. De leden zullen as. Dins dagavond in het verenigingsgebouw bijeenkomen om de 40-jarige vei ling met ere te herdenken. NOORD WIJK L.T.B. De voorz. de heer A. J. van der Meer Cz. vond het jammer, dat men in het teeltjaar 19481949 nog mèt de z.g.n. vrijwillige in krimping opgescheept zat. Echter is deze nu voor het plantjaar 1949'50 gelukkig verdwenen, waartoe de LTB in alle delen heeft medegewerkt Alles bijeen zijn de perspectieven voor 1950 gunstiger te noemen dan van het vorig jaar. Het bestuur bood het navolgende win terprogram aan: 26 Jan. lezing van de heer Slaman met als onderwerp ..Bloembollen", 8 Febr. de heer Balkenende over „Schuurbehandeling", 8 Maart rec tor v. d. Hoogte over „Waarom Ka tholiek georganiseerd?", en 20 Maart ir Cleveringa over bemesting en bo demstructuur. Onder applaus werd dit program aangenomen. Het be stuur rekent er nu op, dat alle leden deze avonden zullen bijwonen, ter wijl ook introductie voor niet-leden is toegestaan. Het jaarverslag van de penn. gaf een behoorlijk batig saldo, terwijl de bescheiden, nagezien door de heren P Steen voorden en Jac. Hoogeveen, in volmaakte orde werden bevonden De aftredende bestuursleden A. J. v. d. Meer A.zn en J. G. Hoogeveen Lzn werden beiden met bijna alg st. her kozen. Na enkele opmerkingen werd besloten in Februari wederom een feestavond te organiseren, zo moge lijk geheel verzorgd door eigen le den. Hiertoe werd een commissie benoemd bestaande uit de'heren: J. Braun, H. v. d. Holst, Th. v. Rijn, B. Mulder en Jac. Hoogeveen. Door de voorz. werd alsnog me dedeling gedaan, dat zeer binnenkort op ..Drakenburg" voor leden van de LTB enige „Bollendagen" zullen worden gegeven. Voor deelname (hetwelk zeer is aan te bevelen) kan men zich opgeven bij de secretaris. Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde De bestuursverkiezing le verde enige moeilijkheid op. Niet de verkiezing van de voorz. De heer P. de Groot, die reeds zo vaak als 2e voorzitter de voorzittershamer heeft bediend, werd tot le voorzitter ge kozen. Doch de stemming over een nieuw bestuurslid wilde niet vlotten. Na 3 maal staking van de stemmen is dit punt tot een volgende verga dering aangehouden. Het ingezonden materiaal werd door de vaste keu ringscommissie de volgende waarde ring gegeven: J. Schipper 8H pnt; J Lindhout 8 pnt, mevr S. A. van Konijnenburg en J. v. d. Berg ieder V/i pnt. De uitslag van het punten- stelsel luiden: le pr. J. v. d. Berg Smit; 2e pr. J. Lindhout, 3e pr mevr S. A. v. Konijnenburg. De heer v. d. Nes hield hierna een interessante lezing over kamerplan ten. Op aanschouwelijke wijze door middel van lichtbeelden en bladen en takjes, werd een en ander dui delijk gemaakt. De Noordwijkse kweekwijze langs muren en ramen werd warm aanbevolen. „Toneel is ons streven" In een tweetal avonden heeft TIOS voor een uitverkocht huis de bekende volksschets „Als moeder te veel is" oor het voetlicht gebracht. Zowel spel als strekking van het ik vielen zeker in de smaak van aanwezigen, hetwelk bij de ver schillende bedrijven ondubbelzinnig tot uiting kwam. Naar wij vernemen ligt het in het voornemen dit stuk nogmaals op te voeren ten bate van het Kath. Thuisfront. Afscheid van mevr. Banck. Gis teravond had in het raadhuis een kor te plechtigheid plaats, bij gelegenheid dat mevr. Banck zich metterwoon ging vestigen te Haarlem. Door burgemees ter werden woorden van hulde ge bracht aan het echtpaar Banck voor de prettige en correcte wijze waarop zij steeds hun werkzaamheden als gemeente-concierge hebben vervuld en hij bood mevr. Banck 'n eetservies aan. Door de heer Ike werd namens het secretarie-personeel nog het woord gevoerd waarbij hij een sa lonlamp aanbood. Schietvereniging De wisselme dailles werden deze week gewonnen door: F. v. Oosten 98 p. le klasse; J. v. d. Berg 99 p 2e klasse, H. v. d. Meulen 94 p. 3e klasse. Van de da mes behaalde deze week mevr Lu- schen met 96 p. het hoogste aantal. In de 2e klasse werd de medaille de finitief gewonnen door J. v. d. Berg met 93, 96 en 99 punten. NOORD WITKERHOUT DISTRICTSBIJEENKOMST L.T.J. BLOEMBOLLLENSTREEK De L.T.J. van de Bloembollen streek hield een Districtsbijeenkomst. Aan de bestuurstafel hadden behal ve het bestuur plaats genomen de aalmoezenier van de afd. Noordwij- kerhout, kap. Naastepad en de dioc. secr., de heer N. v. d. Bosch. De Noordwij kerhouters waren zeer slecht vertegenwoordigd hetgeen voor het bestuur teleurstellend was. Bij de opening was een aardig getal LTJ-ers aanwezig. Het doel van de bijeenkomst was het luisteren naar en in debat tre den met een lid van een communisti sche jeugdvereniging. Deze jonge communist zette zijn ideeën voor de aanwezigen uiteen en begon met te vertellen dat alles ontstaan is uit de comfhunisme over de mens denkt en over het gezin. Hierna was gelegenheid om vra-' gen te stellen en te debatteren. Na het vroegtijdig vertrek van de spreker hij moest met de bus van tien uur mee kwam de aalmoeze nier aan het woord. Deze zeide dat in het debat zijdelings belangrijke dingen aangeraakt waren. De aal moezenier ging hier dieper op in. STOMPWIJK K.V.P. Een groot aantal leden, nl. 123, had aan de oproep gehoor gegeven. Om 8 uur opende de voor zitter, de heer A. v. Wijk. De pen ningmeester, de heer Th. Schrader, had een saldo, na aftrek van nog te betalen lasten, van 700.77. De to tale ontvangsten bedroegen 156.74. Namens de financiële commissie deelde de heer v. Maren, mede, dat de bescheiden na gehouden controle in orde waren bevonden. P. Hoogen- veen, propagandaleider van de afd. gaf nog een ovèrzicht van de werk zaamheden, vooral betreffende de ge houden gemeenteraadsverkiezing in 1949. Hij kon niet nalaten hierbij zijn spijt uit te drukken over de zeer geringe medewerking van de auto-bezittende leden bij de verkie zing voor het rijden van zieken en ouden van dagen. Een volgende keer beter! De door het bestuur opgestelde candidaten voor de verkiezing voor de Prov. Staten konden de goedkeu ring wegdragen van de leden. Can- didaat zijn gesteld de heren: Deeren- berg, v. d. Weijden en Heerkens en als plaatsvervangers: v. d. Berg, Paardekooper en Verstegen. Verzocht werd bij een groslijst stemming geen propaganda-mate- riaal uit te reiken bij het stemlokaal zonder medeweten van het bestuur De rondvraag gaf geen aanleiding tot bijzondere moeilijkheden. De oude kwestie van de aanleg van een drinkwaterleiding in de Westeinder- polder kwam ook nu weer naar vo ren. Na de sluiting werd nog een verloting gehouden van een groot aantal huishoudelijke voorwerpen. VOORHOUT SPOEDEISENDE RAADS VERGADERING. Met uitzondering van wethouder v. d. Nouland waren alle leden pre sent op een spoedeisende vergade ring van de Raad van Voorhout. Deze werd gehouden, omdat on verwachts moest worden uitgezien stof. Vervolgens kwam hij op de i naar een andere geldschieter voor klassenstrijd en legde uit. wat het j een kasgeldlening van 100.000 per 18 Jan. '50. Deze zaak is inmiddels in orde gekomen. Het lid Lindeboom vond het ontwerp raadsbesluit niet duide lijk. De voorz. lichtte het nader toe en wees er op, dat een opzeggings termijn van 14 dagen nu eenmaal bestaat. Nadat de leden v. d. Lans en Spierenburg hun mening nog hadden gezegd werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Het voorstel tot Vervolgens ging hij in op de taak, aangaan van een dading met de welke de katholiek moet hebben ten Erven A Roskam werd eveneens opzichte van het Communisme. Alle goedgevonden. Dit was een pro-lor- krachten moeten worden ingespan- 1 ma kwestie. Hierover was reeds vol- nen, om de zonden van onze voor- doende gesproken. Inclusief proces- ouders goed te makep. Wij moeten j kosten bedragen de totale onkosten het goede voorbeeld geven. Als een gistend zuurdesem moeten wij zijn, een beschou wend leven zullen we moeten leiden, leven in een diep geloof en een diep. gebed. Een leven waarin wij voelen, dat het ver gankelijk is. De aalmoezenier wekte allen op, zich in te spannen om goed te leven. Studeer, heb interesse voor het leven van alle dag, zo zeide hij. Raak de liberale geest, welke nog niet helemaal weg is, kwijt. We moe ten er voor zorgen, eindigde kape laan Naastepad, gezamenlijk onze stand vooruit te helpen door vor- namelijk onze plicht te doen tegen over de andere standen. Bridge. De bridgeclub „Het juiste bod" heeft de onderlinge pa rencompetitie beëindigd. De eind stand na 12 wedstrijden is bereikt. Het paar Vermin-Zoetendaal is kampioen geworden. SASSENHEIM R.K Tennisclub opgericht. Don derdag werd een vergadering belegd door de R. K. liefhebbers van de ten nissport. De opkomst was nog al be- vredigend en nadat de heer Weusten, in het kort uiteen had gezet, waarom tot oprichting van een R.K. tennisclub moest worden overgegaan, kon men met zijn bezwaren op tafel komen. Er waren er niet zo heel veel. Alleen of ferde een van de toekomstige leden het bezwaar om je te binden met een lidmaatschap, terwijl 'je nog niet van de financiële voorwaarden weet. Het was jammer, dat het gemeentebestuur nog mets definitiefs over de prijzen var de baanhuur, enz., had kunnen zeggen, maar voorlopig wordt een contributie van maximaal f 30.aan gehouden. Wanneer nu uit het leden aantal bli.ikt, dat met minder geld zou kunnen worden volstaan, dan aoht men het wel veilig voor de clubkas om een reservekapitaaltje te vormen, door de contributie toch iets hoger te houden. Ook werd er over een verdeling van de tennistijden gesproken. In overleg met het bestuur of de besturen van andere tennisclubs te Sassenheim, die al opgericht zijn of misschien nog op gericht worden, zal de huur met het gemeentebestuur besproken worden. Nadat de tennisclub een vaststaand iets geworden was, moest een niuw bestuur gekozen worden. Dit zal ech ter nog een voorlopig bestuur zijn. Zitting hierin hebben de heer de Gijs- sel, voorzitter, en de dames T. Hubers en I. Tijssen. Voorts de heren B. Pee- ters en J. van Reizen. Alle aanwezi gen traden toe als voorlopig lid. Bin nenkort zullen nadere gegevens be kend worden gemaakt aangaande de contributie enz. f 950.- Na een half uur stonden we weer op straat. Middenstand. De opkomst op de vergadering was, in verband met het houden van een causerie door de heer Deutekom over middenstands problemen, zeer goed, wat voorz. Jansen in zijn openingswoord met voldoening constateerde. Hij her dacht het overleden lid G. Onder water. Een binnengekomen schrij ven van het H.B. zette duidelijk uit een, waarom de bakkers niet aan de winkelweek mochten deelnemen. Op een verzoek aan het gemeentebestuur om vorzieningen te treffen aan de Nagelbrug, "om ongelukken, als ge beurd, te voorkomen, was het ant woord binnen gekomen. Het verzoek werd bevreemdend gevonden, want een ongeluk kan langs de gehele Leidse Vaart gebeuren. De brug is gebouwd volgens de eisen van de Waterstaat. Er wordt dus niets aan veranderd. Het bestuur en ook de afgevaar digden naar de Centrale Raad had den zich een week in de datum de zer bijeenkomst vergist. Zodoende is er niemand nr.ar toe geweest. De resolutie, die hier aangenomen was, werd nu voorgelezen. Op een tffer- zoek van de Kath. Actie afd. jonge mannen, om de vormingsweek met terdaad te steunen, werd gunstig beschikt; 50 van het saldo der win kelweek zal worden geschonken. Ook het christelijk jeugdwerk ont vangt 15. Bet verslag van de winkelweek gaf aan een batig saldo van 404.15. De ontv. waren 1344.96, uitgaven ƒ2940.81, de totale omzet bedroef 39000. Nu volgde langdurige besprekin gen, om te komen tot een regeling om de autotocht voor de ouden van dagen goed te doen slagen. De heer Huyts was er niet voor om een win kelweek voor dit doel te houden omdat hem bekend was, dat de O.V. nog meer pijlen op zijn boog heeft De heer v. Dam vond het niet goed dat er zoveel ouden van dagen ui Huize St. Agnes meegingen. Dit zijn toch feitelijk onbekenden voor ons, maar zij gaan wel op onze kosten mee. Deze mening werd door de vergadering niet gedeeld. Het resultaat der besprekingen was: Er kom't een winkelweek. y3 van de omzet is bestemd voor de autotocht Ouden van Dagen. Dit plan zal uitgewerkt worden door de heren A. Klaar en P. IJsselmuiden, als benoemde commissie. Hierna nam de heer Duitekom het woord. Vragen als: Wat moeten onze middenstandskinderen worden? en vragen over reclame en retraite werden zeer uitvoerig beantwoord. Spr. maakte propaganda voor de retraite en vond het nuttig, om in Vrijdag, 13 Januari. Als de dag van gisteren een droe vige dag geworden is, dan kwam dat door die 35-jarige wielrijdster J. v. E. uit de Driftstraat. Want die juf frouw fietste gistermiddag om vijf uur over de Zijlsingel en kwam plot seling vraag niet hoe ter hoogte van de Waardstraat te vallen. Laat er nu toevallig precies, een El- tax-bus passeren. Daar viel die juf frouw tegen aan, wat enige pijn lijke gevolgen had. De E.H.D. kwam aansnellen en constateerde een her- senschuddings beneven, enige bloe dende wonden aan het hoofd. Dies werd de ongelukkige wielrijdster naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. En als u wilt weten hoe het van daag aan de dag met het Leidse Spoorwegplan staat, moet u het vol gende maar eens aandachtig lezen. Eerstens kwamen de heren directie leden van de N. S. uit Utrecht dezer dagen een maandelijks kijkje ne men, hoe de stand van zaken was. Bovendien is het tweede hulpspoor naar Amsterdam thans zo ingeveer klaar en zal op 23 Jan. a.s. in ge bruik genomen worden. Dit bete kent dat de oude baan dan geheel on gebruikt komt te liggen, zodat aan de ophoging begonnen kan worden. En ten derde is in de Ned. Staats courant een lijst opgenomen van te onteigenen percelen in Oegstgeest en Leiden, ten behoeve van ons dier bare spoorwegplan. Op beide secre tarieën kunt u die lijst gaan bekij ken, zo u er interesse voor mocht hebben. Maar maak geen haast, want de termijn van vordering tot onteige ning is op twee jaar gesteld. Nu u dit alles weer eens weet, kunt u ge rust zijn. Maar neen, hoort Stadskok zijn le zers reeds zeggen. Wij kunnen niet gerust zijn, alvorens wij weten wat er gisteravond aan de hand was in het Wijkgebouw „Levendaal" van de Ned. Herv. Gemeente. Maar, beste mensen nog aan toe, u weet toch al dat „Levendaal" het vijf, en zeven tigjarig bestaan herdenkt als oudste wijkgebouw in Leiden! Dat werd Woensdagavond kerkelijk en gister avond officieel gevierd. Het was daarom dat weth. St. Menken, na mens het gemeentebestuur, dat ge bouw binnenstapte en er even een toespraak weggaf, die diepe indruk maakte. „Godsdienst en arbeid zijn de gouden bodem van elk volk", zei de wethouder. En hij wees op het mooi en vele sociale werk, dat hier in driekwart eeuw verricht was. Ook wethouder D. v. d. Kwaak was aan wezig. Met alle anderen werden de wethouders verwelkomd door ds. D. J. Vossers. En de heer J. Slegtf horst bood namens de bazar- en ju bileumcommissie een bedrag van 2500, voor het hernieuwingsfonds aan. Er waren daarna nog tien spre kers. Meer niet. Bovendien hield gisteravond de Leidse afdeling Van de Ned. Reis- vereniging een bijeenkomst in de kleine Stadsgehoorzaal. Dat heette een K.L.M.-avond. Omdat er een heer van de K.L.M. gekomen was met lichtbeelden en een hoofd vol feiten en gegevens over de dertig jarige ge- Alles duurder. 20% goedkoper. Stadsritten vanaf 60 ct. Tel. uitsluitend 22444 deze gemeente clubjes te vormen tot bespreking van een doelmatige re clame. Spr. was ook enthousiast over de te houden Vormingsweek. Voor de jongeren staan grote belan gen op het spel. Steunt dus dit werk. Van het stellen van vragen werd een gretig gebruik gemaakt. Spr. heeft zich bereid verklaard nog een avond te spreken over de P.B.O. Personalia. De heer J. W. v. d. Ploeg is geslaagd voor het Staats- Praktijk Diploma boekhouden. schiedenis van onze nationale lucht vaartmaatschappij. Dat werd een in teressante avond voor de aanwezi gen. Zodat voorzitter J. v .d. Horst aan het einde heel terecht hartelijke dankwoorden kon spreken, En de Chr. Lagere School aan het Plantsoen zal worden opgeheven. De 130 leerlingen worden overge heveld naar de ohr. school aan de Middelstegracht. Waarom? zult U vragen. Omdat de heer A. v. d. Baan met pensioen gaat en er een nieuwe chr. Finse school bij de Sit- terbrug gaat verrijzen. Overigens zal het gebouw aan het Plantsoen niet aan de muizen worden over geleverd. W'ant de ds. De Wolff- school, voor chr. B.L.O. heeft ruim tegebrek en gaat uitbreiden met deze vrijkomende lokalen. Wat ons ook belangrijk lijkt zijn de diploma's die werden uitgereikt aan melkhandelaren, welke de cur sus „vakbekwaamheid melkhandel" 1949 tot een goed einde hadden ge bracht. Dr. Y. M. Kramer, directeur van het Melkcontrolestation V.V.Z. M. en directeur van het herwijs, sprak de geslaagden toe in „Den Burcht". Mevr. van Leeuwen kreeg een bloemstuk, omdat zij het hoog ste aantal punten behaald had. Wilt U de namen weten? Welaan, daar komen ze. Een applausje voor: K. v. d. Wiel, P van Dorp, P. W. v. d. Geest, M. G. M. Warmerdam, mej. Van Paridon, C. A. Ouwersloot, J. A. Oosterveen, A. A. v. d. Meer, Th. van Leeuwen, mevr. Van Leeuwen, M. C. Janson, Th. J v. d. Holst, A. C. v. d Slot, H. C. Oostdam, J. J. Disseldorp, H. J. Verberg, W. de Boer. T. C. Onnekink, J. P. de Groot, H. P. Kadé. A. 'C. M. v. d. Geest, mevr. G. M. Zonneveld en mej. C. W. J. van Dam. En dit bij elkaar is het nieuws van vandaag. STADSKOK. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrikus Cornells, z. van C. H. Sterrenburg en T. H. van der Wal; Louise Cornelia, d. van L. C. Otto en C. M. Crama; Maarten, z. van C. van der Plas en J. de Mol; Andreas Gerorge, z. van O. A. Gobuis en V. E. Thompson; Elly Dorothea, d. van A. M. den Drijver en J. Braaks ma; Cornelia Johanna, d. van A. van der Marei en J. Boom; Elizabeth, d. van D. van den Hoonaard en D. van Amsterdam; Jacoba Pieternella, d. van J. Wijtsma en H. M. Meijer; De lia Gerardina, d. van J. Wijtsma en H. M. Meijer; Nelly, d. van P- M Philippo en J Passchier Ondertrouwd: I. van Es gêsch. 29 jaar en J. Mink jd. 25 jaar; I. Koe link gesch. 41 jaar en A. Hanno gesch 38 jaar: J. M. Labruijère jm 20 j. en E. de Groot 19 j.; P. Verheij jm. 27 jaar en E. C. Overduin jd. 30 jaar; J. Vermeulen jm 26 j. en J. H. Wol kers jd. 18 jaar; P. J. Yperlaan wedn 56 jaar en D. C. Barendse gesch. 50 j.; C. Vijlbrief jm 28 j. en C. C. van Heusden jd. 21 jaar; G. van Hagen jm. 32_jaar en K. G. van Hofwegen jd. 31 jaar; I. van der Blom jm 28 i en F. E. Verzaal jd 27 jaar; D. T. de Graas jm 29 jaar en W. Klinkha mer jd. 24 jaar; E. F. J. Kortman jm 36 j. en G. H. van de Ruit id. 29 j.; C. Weeda jm 25 j. en M. Noort jd. 22 jaar. Overleden: J. J. Rozeboom man 46 jaar; C. M. Brocaar wed. van Heij- mans 76 j.; M. van Koperen wed. van De Ridder 80 jaar; M. Beijen echtg. van Van Nood 64 jaar. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 11 Jan. Groente. Per 100 kg.: rode kool 7.5012, savoye kool 9.8012.90 groene kool 724,80, boerenkool 917, rapen 1112, prei 2448, kroten, gekookt 6 17, uien 430, peen 630, sprui ten 1246 andijvie 4490, sla 79. witlof 1442, per 100 stuks: salade f 8knolselderie 830, selderie 7.308 30. LEIDEN, 13 Jan. Vee. Aange voerd: 17 fokstieren, 80 kalf- en melkkoeien 700975, handel vlug, 240 varekoeien e.a. 500775, han del vlug, 140 vette koeien 725— 970, per kg. 1.902.20, handel le vendig, 18 vaarzen f 680900, han del vlug, 7 graskalveren f 180275, handel levendig, 101 nuchtere kal veren 40—55, handel levendig, 130 weideschapen 8095, 1399 vette lammeren f 5580, handel vlug, 25 zeugen, 225 mestvarkens 6590, UITBETALING BON 544 .De uitbetaling van 1 gulden op bon 544 geschiedt op de postkantoren. Maandag' 16 Jan. voor letters Dro tot en met Fa. (morgen is er geen uitkering) LAATSTE BERICHTEN DUIKERS DAALDEN AF Vanmorgen vroeg zijn duikers af gedaald naar de 15 meter onder wa ter liggende „Truculent". In elke waterdichte ruimte van de duikboot bevinden zich speciale apparaten om te ontsnappen en alle duikbootper- soneel heeft oefeningen meege maakt., hoe in geval van nood naar de oppervlakte te komen. De weersomstandigheden werden ideaal voor de reddingswerkzaam heden genoemd. De vorige ramp in vredestijd met een Engelse duikboot had in Juni 1939 plaats, toen de „Thetis" in de baai van Liverpool zonk, waarbij 99 officieren, manschappen en scheepswerfarbeiders omkwamen. Slechts vier mensen werden toen gered. De „Thetis" werd naderhand gelicht en verrichtte als ,'Thunder- boult" belangrijke diensten in de tweede wereldoorlog, totdat zij in April 1943 tot zinken werd gebracht. TEKENEN VAN LEVEN. Duikers, die klopsignalen gaven op de wand van de gezonken duik boot, hebben van de ingeslotenen antwoordseinen ontvangen. SCHEEPSBERICHTEN INDRAPOERA R'damDjakarta pass. 12 Jan. 21 uur Point de Galle. JOHAN v. OLDENBARNEVELT Amsterdam—Djakarta pass. 12 Jan Ceylon. MATARAM Djakarta—Rot terdam 12 Jan. 10 uur Perim, MOD- JOKEDTO LondenJava pass. 12 Jan. 13 uur Gibraltar. TALISSE Ja vaA'dam 12 Jan van Belawan. TA- RAKAN A'damJava pass. 12 Jan. Ouessant. TERNATE 12 Jan. te Dja karta van Rotterdam. WATERMAN DjakartaRotterdam pass. 12 Jan. 22 uur Finisterre. ZUIDERKRUIS R'damJakarta 12 Jan. te Suez. 508 biggen f 3550, handel vrij goed, 4 paarden, 2 veulens, 19 bok ken en geiten f 1540, handel matig. Kaas. Aangevoerd 49 par tijen Goudse kaas: zware f 225. le soort 212—220, 2e soort f 205— 211. 5 partijen Leidse kaas f 210 216, per 100 kg. Handel flauw. DELFT, 1? Jan. Vee. Aanvoer: 2 paarden. 35 runderen, 64 nuchtere kal veren. 91 varkens, 565 biggen, 70 schapen of lammeren, 9 geiten of bok ken Prijzen voor de kalf koeien van 550700, varekoeien van 450 550, nuchtere kalveren van 3050, biggen van 2035, lopers van f 35 70, weides! am meren 5060. ROELOFARENDSVEEN, 12 Jan. Bloemen. Tulpen: Rose Copland 6080 cent Nansen 4461 cent, v. d. Eerden 5261 cent. Pink Gem. 54 63 cent. Piquante 6671 cent. Ami- dinctte 5266 cent. White Sail 38 55 cent, Kreiage 3753 cent, Crown Imperial 4458 cent, King of the Red 3647 cent. Tulpen gemengd 70 75 cent. Narcissen: Helios 3943 cent MagniPcence 4048 cent, Early Glory 4455 cent, l'Innocense 46 50 cent per bos, Hyacinthen f 1617 per 100. Weggebruikers, Die zwarte vlek moet uitgewist! Uw hulp kan daarbij niet gemist. U GENIET van een radiotoestel bij „IEMCO" ge kocht, want het voorkomt U teleurstelling in de service! Wij hebben een collectie PHILIPS N. S. F. TOESTELLEN voorradig, die klinkt als een klok! Prijzen 155—, 160—, 208—, 220—, 250—, 275.en hoger- Desgewenst leveren wij U op gemakkelijke beta lingsvoorwaarden; aangesloten bij „het Financie ringsinstituut Rijnland". KOOP VEILIG! DOE 'T BIJ IEMCO! Onze van ouds bekende offi ciële radio-servicedienst staat steeds te Uwer beschikking. Meerlanders Bevelanders Brielse Eigenh. Zeeuwse Muisjes 10 kilo 35 kilo 1.10 3.50 1.20 3.85 1.20 3.85 1.35 4.40 Noordelingen Thoolse Blauwen Zeeuwse Eigenh. Duinaardappelen 10 kilo 35 kilo 1.35 4.40 1.45 4.80 145 4.80 1.65 5.25 Deze soorten zijn van le kwaliteit en worden thuisbezorgd, DOEZASTRAAT 22 TEL. 2282520719.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3