Opruiming 3tHDEB „Katholicisme - Socialisme" Koninklijke onderscheidingen bij Tieleman en Dros Burgemeester van Kinschot opende eerste Finse school HUTSPOT J DINSDAG 10 JANUARI 1950 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA I LEIDEN Jaarvergadering van de K. A. B. Duidelijke causerie van kap. Franse IN DEZE VERWARDE TIJD, nu de verhouding Katholicisme-Socialisme mede door de discussies in de R-K. Pers weer in het brandpunt van de belangstelling staat, kon kapelaan J. Franse, geestelijk adviseur van de Kath. Bond van Overheids-personeel, afd, Leiden en omstreken, moeilijk een ander en beter onderwerp kiezen dan deze verhouding, om te spreken op de jaarvergadering, die gisteravond in het R.K. Mii Tehuis werd gehouden. Eenvoudig en onopgesmukt, zonder veel omhaal en gro te woorden sprak hij hierover, daarbij voornamelijk de nadruk leggend op hetgeen in deze verhouding sinds 30 jaar is veranderd. Het was een instructieve causerie, waariji de puntjes eens duidelijk op de i gezet wer den, wat in deze tijd zo nodig is, nu men meer en meer geneigd is het so cialisme als iets geoorloofds voor katholieken te gaan aanvaarden Er zijn dus wel degelijk verschil len, al is er een grote vooruitgang, die hopelijk slechts een overgang is naar een ander en beter stadium. Maar laten de katholieken, ondanks dus de verschillen, eerder zien naar wat bindt dan naar wat ons scheidt. Er is op de wereld al zoveel ruzie! Laat ons niet bits zijn en scherp; met welwillendheid zullen we meer kun nen winnen. Niet onbesproken tenslotte mag blijven een ander groot verschil, n.l. dat in de opvattingen over eigendom. De Katholieken beschou wen de privaat-eigendom als een natuurrecht en wij zijn voorstanders van een zo groot mogelijke bezits- spreiding, dus het bezit te verdelen over zoveel mogelijk mensen. In te genstelling met het socialisme wil len wij: de eigendom niet aan de gemeenschap, maar aan de mensen! Met enkele citaten uit de ency cliek Quadragesimo Anno besloot kap. Franse zijn causerie. Vergroot bestuur met nieuwe voorzitter Vanzelfsprekend kan zo'n groot probleem in kort bestek niet geheel behandeld worden. Spr. moest zich dus beperken en ving aan met te constateren dat er na de oorlog veel veranderd was. De K.V.P. en F. v. d. A. werken broederlijk samen; de vakbonden vinden elkaar in Unies, maar dit alles mag niet dt. schijn wekken dat er geen verschillen meer zouden bestaan. Weliswaar zijn beide levènsopvat- tingen tot elkaar gekomen. Niet dat het katholicisme iets gewijzigd zou zijn of jok maar het geringste deel van haar opvattingen veranderd zou hebben. Het zijn integendeel de so cialisten geweest, die veranderd zijn en tot ons kwamen. Dit wordt dui delijk als men het socialisme en en kele typische kenmerken uit de ja ren '20 eens naar voren haalt. Gebaseerd op het Marxisme, met als wijsgerige grondgedachte dat er slechts stof is en geen geestelijke wereld, geen ziel en geen God, za gen we in ons land een splitsing in een rechtse en een linkse groepering in het socialisme. De eerste wilde een evolutie, dus langs geordende weg een geleidelijke overgang; de andere groepering wilde een revolu tie. Beide richtingen verwijderden zich steeds meer van elkaar. Het socialisme van 1920 kenmerk te zich door een anti-godsdienstige inslag; men schrok niet terug voor het gebruik van machtsmiddelen, de klassestrijd werd gepredikt en socia lisatie was een der voornaamste doelstellingen. Thans veel veranderd. Nu in 1950 is er veel veranderd. En daar moeten we dankbaar om zijn. Het socialisme strijdt thans met ons tegen communisme en ka pitalisme. Men maakt geen gebruik van machtsmiddelen. De klassestrijd, hoewel niet uitdrukkelijk verwpr- pen, wordt ook niet uitdrukkelijk aanvaard, om aan beide richtingen tegemoet te komen, de houding t.o.v. het vorstenhuis is volkomen veranderd, de oorlogsbegroting wordt niet meer afgestemd en op het ge bied van socialisatie is veel water in de wijn gedaan. De socialisistische beweging wil niet meer anti-christelijk zijn, ech ter helaas nog wel on-christelijk. Men richt zich uitsluitend op de we reldse belangen. Wij echter willen een christelijke samenleving zien, waarin de mens tot doel heeft Gods eer en glorie te verkondigen. Het moet de mens mogelijk gemaakt worden dit doel te bereiken. UITVAART EN BEGRAFENIS C. MOES. Hedenmorgen vond in de parochie kerk O.L.Vr. Onbevl. Ontv. (Harte- brug) de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van de heer C. Moes conducteur bij de N. Z. H. V. Mij (stanaplaats Leiden) die jl. Zaterdag onverwacht is gestorven. De H. Mis van Requiem werd apgédragen door de weleerw. pater S. Booms O.F.M. Om twaalf uur vond op de R.K. Be graafplaats aan de Zijlpoort onder zeer grote belangstelling de teraarde bestelling plaats. Bij de lijkwagen sloten zich een groot aantal collega's en oud-collega's aan. Een tiental collega's fungeerden als slippendra- gers. Op de begraafplaats 'merkten wij o.a. op: de heren Th. Heeten, chef van vervoer, namens de direc tie der N.Z.H.V.M. uit Haarlem, D. M. v. d. Vijver, inspecteur van ver voer te Haarlem, Th. M. P .H. Jans sen, chef v. d. Uitvoerende dienst uit Leiden, superieuren, collega's, vrien den en kennissen van de overledene. Een groot aantal kransen o.a. van de familie, de directie der N.Z.H.V.M., collega's en oud-collega's en buren dekten de kist. De beaarding werd verricht door pater S. Booms O.M.F. JUDO-CLUB „LEIDEN". Naar wij vernamen is te Leiden opgericht een Judo-club, die de naam zal dragen Judo-club „Leiden". Als trainer zal optreden de in onze stad welbekende sportleraar H. Holvast, blauwe bandhouder (2e KYU). Er zal getraind worden elke Woensdag avond in Sportschool „Kooreman" Het streven van de Judo-club is, deze r.og weinig bekende sport uit te dra gen in samenwerking met diverse andere Judo-clubs over het gehele land. Verder ligt het in de bedoeling ge regeld wedsti-ijden te organiseren en [contact op te nemen met het buiten land om (als de deviezen het toela ten) uitwisselingswedstrijden te hou- 'den. Agenda-punten. Overigens waren de leden niet al leen gekomen om deze toespraak aan te horen, al waren ze er zeer dankbaar voor, zoals de voorzitter in zijn dankwoord liet uitkomen. Er wachtte hen bovendien een belang rijke agenda. Notulen, ingekomen stukken en jaarverslag van secreta ris W. Lagerberg werden voorgele zen. Penningmeester F. Kuyper no teerde een bezit van f 722,77, bij f 3535,32 aan inkomsten. Na een ietwat rommelige discussie werd besloten het bestuursvoorstel, tot uitbreiding van het bestuur met twee leden, te aanvaarden Dit was nodig geworden door de fusie van „St. Paulus" en „St. Petrus", toen de P.T.T.-mensen bij het Overheids personeel gevoegd werden. Het ge hele bestuur trad af, waarbij de voorzitter, de heer P. ter Haak, als zodanig niet herkiesbaar was Tenslotte kwam de volgende lijst uit de bus. H. Heller, voorzitter, W. Lagerberg, secretaris, F. Kuyper. P. ter Haak, L. Staats, H. Kok, Th. van Teylingen, A. Gerse, W. Lut, Th. Dofferhof en J. Postma. In het Ge organiseerd Overleg voor net Ge- meentepersoneel werd de heer Hel ler benoemd, met de heer Laherberg als plaatsvervanger. De heren Ruyg- rok en v. d. Weyden werden kasccn- troleurs. Hartelijke dank brachten verschil lende sprekers aan de heer ter Ha.?k, die veertien jaar lang met vaste hand de voorzittershamer zwaaide en zijn functie overgaf aan oer jon gere kracht. Als bestuurslid echter zal de scheidende voorzitter nog menigmaal zijn gewaardeerde advie zen .kunnen geven. PROF. WESTSTRATE VERTREKT NAAR NIEUW ZEELAND. Op zoek naar ruimere mogelijkheden. Prof. dr, C. Weststrate, hoogleraar in de staathuishoudkunde en de sta tistiek aan de Leidse Universiteit, heeft «het aanbod aanvaard van de Universiteit te Christchurch in Nieuw Zeeland, om daar het ambt te aanvaarden van hoogleraar in de economische wetenschappen In Nieuw Zeeland zijn vier universitei ten, die nauw samenwerken, zodat prof. Weststrate ook elders colleges zal geven. Prof. Weststrate werd in Juli 1939 tot hoogleraar in Leiden benoemd Van zijn hand verschenen vele arti kelen in het Nederlands Juristenblad en enige leerboeken. Vragend naar de reden van zijn vertrek, deelde prof. Weststrate me de. dat hij het besluit genomen heeft, omdat de hogeronderwijspolitiek hier de wetenschappelijke arbeid der hoogleraren, vooral door het tekort aan materiële hulpbronnen, beperkt wordt. In Nieuw Zeeland zijn de mo gelijkheden veel groter, terwijl prof. Weststrate ten aanzien van de maat schappelijke ontwikkeling in Europa minder gunstige verwachtingen koes tert dan de toekomst van de jonge volksgemeenschap in Nieuw Zeeland Overigens betekent dit besluit nog niet dat prof. Weststrate al spoedig zal vei-trekken. Practische moeilijk heden verhinderen dit nog. Maar de ontslagaanvrage zal toch binnenkort te verwachten zijn. Weet U het nog, de radio-uitzen dingen na de oorlog, die steeds ein digden met „We zijn er nog niet, maar. we komen er wel!'' Daar moesten we gistermiddag onwille keurig aan denken, toen burge meester jhr. mr. F. H. van Kinschot de eerste Finse school in Leiden opende aan de Lorentzkade, ter hoogte van de Van de Sande Bak- huysenlaan. We zijn er inderdaad nog niet, want volgens wethouder van Schaik moeten er in de komen de zes jaar nog 18 scholen in Lei den gebouwd worden, voordat het huidige tekort en de steeds stijgen de aanwas zijn opgevangen. Maar we komen er' wel, omdat er dit jaar nog twee, misschien wel drie, an dere Finse scholen in gebruik ge nomen zullen worden. Onder de zeer velen merkten wij o.m'. op de burgemeester van Kin schot, de wethouders J. C. van Schaik en A. J. Jongeleen, de rijks inspecteur van het L.O., de heer A. Tazelaar, de gemeentelijk inspec teur van het L.O., de heer H. A. Vriend, dr. J. Bazuin, schoolarts, dr. A. Scholte, rector van het Sted. Gymnasium, ir. D. Boogerd, direc teur van Gemeentewerken, de heer A. Galjaard, chef van de Gem. Plantsoenendienst, de heer M. B. de Jong, voorzitter van de advies raad van het Openbaar Onderwijs, de heer J. W. Harting Jr., voorzit ter van de afdeling Leiden van de Ver. voor Volksonderwijs, de heer J. G A. van Sluijs, voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. Onderwijzersvereniging, de heer F. Korten van de Centrale Ouderraad, de heer J. Huibregtse van de Ver. voor Voorbereidend Onderwijs, de heer W. P. Leenen, voorzitter van de afdeling Leiden van de Ver. van Leraren in Lich. Opvoeding, de he ren P. D. Beversluis en B. Staal, resp. voorzitter en penningmeester NATIONALE RESERVE. Naa9t de opleiding voor infanterie en motordienst komt er nu ook een opleiding voor luchtdoel-artillerie bij de nationale reserve, om .in tijd van gevaar Leiden ook aldus te kun nen beschermen. De opleiding vraagt slechts enkele uren per week. Woensdag is er gelegenheid voor aanmelding voor de nationale reser ve bij sergeant v. Bree, Kamer 3. Stadhuis, tussen 10 uur v.m. en 9 uur nam. Voor inlichtingen houdt sergt. van Bree iedere dag zitting van 10 tot 5 uur. Leidse Spaarbank. In de maand December 1949 werd bij de Leidse Spaarbank ingelegd 651.551.46 en terugbetaald 502.017.95. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 346 en het aantal afbetaalde boekjes 174. Op 3747 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 92.436.75 bij geschreven. Er werden 283 spaarbus- jes ter lediging aangeboden met een gezamenlijke inhoud van 4630.99- Het op de scholen gespaarde bedrag was 243.95. Het tegoed der 28.526 inleggers bedroeg aan het einde der maand December 1949 15.826.007.44. van de B.V. „De Professorenwijk", de heer M. I. Smit, voorzitter van de W.B.V. „De Tuinstadwijk" en voorts vele hoofden van scholen, gemeenteraadsleden en onderwijs krachten. De voorzitter van de Oudercom missie, de heer J. J. Nicaise, verwel komde deze aanwezigen en dankte al len, die aan het tot stand komen van deze school hadden meegewerkt speciaal wethouder van Schaik. De heer D. Bosma, het schoolhoofd, krijgt nu eindelijk een eigen gebouw, na de gedwongen inwoning in andere scholen Burgemeester van Kinschot achtte het een belangrijk moment, nu de eerste school na de oorlog kon wor den geopend. Spr. wees op de grote verantwoordelijkheid van de leer krachten en op het geregeld contact tussen ouders en school. Met de beste wensen verklaarde de burgemeester deze school voor geopend. Nog verschillende sprekers voer den het woord, waarna de heer Bos ma allen dankte en mevr. Konings bergen namens de ouders f 225 aan bood voor verfraaiing van het inte rieur. Tenslotte maakten de aanwezi gen een rondgang door het gebouw en spraken hun bewondering uit over de keurige en frisse inrichting. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Henricus Antonius Mel- chior Maria z. van G. W. A. van der Lugt en M. J. W. Duinstee. Michiel Wouter z. van F. J. Sloos en M. Over- dijk. Reinier z. van R. van Zeist en J. J. Tegelaar Johannes z. van L. H. van der Vos en J. C. Stavleu. Joannes Josephus Maria z. van G. P. van der Krogt en C. M. Zandvliet. Mar.a Johanna Clazina d. van B. van der Steen en J. Klepke. Petro- nella Anthonia Mathilda d. van C. R. Hillebrand en C. C. van Dijk. Aagje d. van J. Duindam en H. Haasnoot. Andreas Daniël z. van D. Beij en L. W. Smit. Franciscus Antonius z. van E. S. Prins en J. M. Ouwerkerk. An toinette Maria Klazina d. van A. J. Parmentier en A. A. Baumeister. Jan z. van W. Sira en J. Vlieland. Alida Helena d. van H. N. Breedeveld en A. H. Molenaar. Overleden: K. Moes man 54 j. H. C. Agterhorst z. 1 j. S. Pont wedr. 72 j. Gehuwd: G. Meijers jm. en H. C. Pieters jd. M. J. Nout wednr. en J. F.ekocij jd. We ggebruikers, Die zwarte vlek moet uitgewist! Uw hulp kan daarbij niet gemist. Een beetje onwennig je zal daar 1 op een troon geplaatst worden voor het aangezicht van een deftig gezel schap zaten gistermiddag twee gouden jubilarissen van de fa. Tie leman en Dros op een podium tussen de palmen in een der lokalen van de fabriek. Zij waren met hun vrouwen plechtig binnengeleid, tezamen met bu-gemeester en mevr van Kinschot, wethouder A. J. Jongeleen en drie biectieleden met hun dames; voor een korte plechtigheid. De vele nieuwsgierige personeels leden. die aan weerszijden stonden opgesteld, hoorden al gauw waar het i m ging toen de burgemeester op stond en de beide jubilarissen, de he ren N. Jansen, en J. Flippo, twee na- stomers, mededeelde, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd aan bei de de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, toe te kennen, in verband met hun gou den jubileum, als waardering voor hun arbeid in dit bekende Leidse bedrijf verricht, 's Burgemeesters ge lukwensen gingen ook uit naar de directie, die zich gelukkig mag prij zen zulk trouw personeel te bezit ten. Onder luid applaus spelde de heer van Kinschot beide jubilarissen het ere-metaal op de borst. De teer H. H. Tieleman behoefde na de huldiging op 10 Dec. 1.1. niet veel meer te zeggen en kon zich be perken tot het gelukwensen van bei de werkers, die met deze onderschei ding een bekroning kregen op hun plichtsbetrachting. Spr. dankte de burgemeester en wethouder Jonge leen voor hun gewaardeerde aan wezigheid. Tenslotte sprak nog de voorzitter Kruisjas-wedstrijden tussen de Buurtverenigingen ten einde. Gisteravond werden tussen de f den der buurtverenigingen de laatste ki'uisj as wedstrijden gespeeld om de Federatie-wisselbeker in „Oud H">r- ti x zicht". De beiangsteling was zeer gioot en de wedstrijden waren ::pav- nend. Het comité, bestaande uit de heren Verbrugge, Silvester en Nie- vaart. kan met voldoening op de or ganisatie terugzien, want de wed strijden verliepen alle avonden spor tief en geen wanklank werd ge hoord. Elk der zeven deelnemende verenigingen kon met haar 20 deel nemers 4 persoonlijke prijzen winner wilke gisteravond na afloop werden uitgereikt. veneens werd de totaal uitslag bekend gemaakt- Deze luidt: 1 Rodcu Federatie-wiselbeker met medaille, 104128 p.; 2. Groenoord, klein beker tje 103114 p.; 3. Haagwegkwartier 102566 p.; 4- Tuinstadwijk 101706 p.; 5. Maredijk 100768 p., 6. Rond Haven 100494 p.; 7. De Kooi 97964 pui ten. Nadat de heer Silvester deze stand had medegedeeld, reikte de voorzit ter van de Federatie de prijzen uit- De heer Harteveld van Rodou mocht de wisselbeker in ontvangst nemen. Spreker dankte de heer Silvester en de secretaris der federatie, de heer Kanbier, voor het vele werk voor deze competitie verricht. an de jubileum-commissie, de heer P. Boom, die aan de echtgenoten foto's van de jubilarissen in stan- iaard aanbood, evenals aan de heer P. Spuiman, die reeds eerder zijn gouden feest vierde. ÜEIDSE Dinsdag, 10 Januari. Het was vanmorgen weer mis. In de druilerige regen stonden op de Vimarkt enige sombere mannen met spiegeleieren-aan-een-stok te zwaaien. Dat was geen ochtendgym nastiek of iets dergelijks, maar dood eenvoudig een seintje aan de auto rijders, zeer talrijk op de Vismarkt, nu het verkeer is omgelegd, om te stoppen. Want de heren wilden de papieren wel eens even inzien. Nu moet u weten dat men momenteel, om in een auto te mogen rijden, heel wat paperassen bij zich moet hebben. En niet alle automobilisten volde den hieraan. Zodat er op deze drui lerige morgen verschillende bon netjes werden uitgereikt. Arme auto mobilisten! Maar och, wat zouden we er lan ger over treuren. Laat ons opgewekt zijn en denken aan het jaarfeest van de Ned. R.K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, dat a.s. Zondag gevierd wordt. De leden moeten er wel aan denken dat de H. Mis in de Harte- brugskerk niet om half acht maar om acht uur begint. Daarna ontbijt in het St. Ant. Clubhuis. En wat ook wel belangrijk lijkt is de opening van het Jeugdhuis van de Stichting Ned. Herv. Jeugd zorg in het St. Elisabethshof aan de Oude Vest, die gisteravond plaats vond. Daar ds. P. W. Spruyt voorzit ter is van het college van regenten sprak hij hartelijke dankwoorden tot alle medewerkers, die de totstandko ming van het tehuis bevorderd had den. Er waren nog meer sprekers. We noemen slechts de heer P. A. Harte veld, voorzitter van de raad van lei ders, de heer A .van Egmond, na mens de Hervormde Jeugdraad en pater Duynstee, O.F.M., namens de Kath. Sociale Jeugdzorg, die enkele weken geleden in de Gortestraat een dergelijk huis opende. Onder de aan wezigen waren voorts wethouder D. v. d. Kwaak, mr. Goudsmit, secreta ris van de Voogdijr\id, en dr. J. Ba zuin, directeur van de Schoolartsen- dienst. Ziezo, dat weet u ook al weer. We gaan verder met een oud be richt. Gisteren heeft u al kunnen lezen, dat mej. J. M. Breeveld, vijftig jaar bij de fa. P. de Wilde en Zn., Breestraat, in dienst( gistermiddag de zilveren medaille ontving van de burgemeester. Tussen haakjes: de burgemeester heeft het druk gehad gistermiddag. Eerst naar De Wilde. Toen op een holletje naai; de Finse -nhool en direct daarna naar de fa. Tieleman en Dros. Over dit alles kunt u meer lezen in dit blad. Maar goed, we hadden het over die mej, Breeveld. En we moeten nog ver melden hoe mej. A. Noort namens hei personeel sprak en enkele geschen ken aanbood. Die werden bij de zeei vele andere cadeaux geplaatst, on der de tientallen bloemstukken. Stadskok weet niet hoeveel mensen gistermiddag de jubilerende mej. een handje kwamen geven. Voor de leden van de Leidse K.J. M.V. vinden wij het uitermate be langrijk dat zij Woensdagavond om 8 uur verwacht worden in „De Doe len", 'aan het Rapenburg. Want de heer van Diemen komt daar spre ken over het onderwerp „Film en filmkeuring". Daar is de laatste tijd nogal veel over te dóen geweest, zo dat een deskundige inleiding hier over wellicht verhelderend kan wer ken. Weshalve wij de leden aanspo ren morgenavond hun schreden naar het schone. Rapenburg te richten. De Oorlogsgravenstichting wel meer bekendheid gaan geven aan haar werkzaamheden. Daarom worden overal in het land bijeenkomsten gehouden, waar alles wat met de Stichting samenhangt, besproken zal worden. Dat gat ook in Leiden ge scheiden. En wel op Donderdag 26 Jan. a.s. in „In den Vergulden Turk", 's avonds om acht uur. Niet onvermeld mag blijven de ca baret-middag, die de afdeling Lei den van de Bond van Ouden van Dagen gisteren in „Den Burcht" or ganiseert. Hoofdbestuui'der W. van Beek zette eerst eventjes precies het werk, doel en ontstaan van de bond uiteen. Thans zijn er 100 afdelingen met bijna 20.000 leden. Nadat de aan wezigen dit alles aanhoord hadden, kwam het gezelschap van Jan .Brou wer op de planken en bezorgde de ouden van dagen een gezellige en vrolijk proeramma, dat wel zeer goed in He smaak viel. We willen niet eindigen voordat we de leden van het R.K. Vrouwen gilde waar Stadskok een overigens onverklaarbare svmpathie voor koes tert er op attent gemaakt hebben dat morgenavond 11 Jan. in het St. Liduinahuis, Zoterwourse Singel, een conferentie wordt gehouden, waarbij alle dames worden ver wacht En als we tenslotte nog meedelen, dat de reizende piano-oo-de-bakfiets weer in Leiden is en vanmorgen wat vrolijkheid in de stad trachtte te brengen meent Stadskok vandaag wel weer te mogen besluiten. O ja, ze speelden dat schone lied, op de melodie waarvan wii vroeger zongen „Trouw maar nooit trouw maar nooit; liefde is allemaal schijn". Prachtig was het! STADSKOK. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Jan- Varkens. Aan voer 78 stuks. Prijzen per kg. levend gewicht: zware 1.641.72, lichte 1.50—1.?0, zeugen 1.50. Handel vlug. LEIDEN. 9 Jan. Groente. Per 100 kg.: rode kool 6.9012 30, savoye kool 9.3012.90 groene kool 7 22, boerenkool 318. rapen 12—13 prei 1940, kroten 67. kroten gekookt 616, uien 331, peen 630. spruiten 1247, andijvie 45—89. Nero 10—31. witlof 13 43 per 100 stuks: salade 811, knolselderie 3 7025 pieterselie 26.40, selderie 2.408.60, ROTTERDAM. 10 Jan. Vee. Aan voer- totaal 4606. 875 vette koeien, 1149 gebruiksvee. 829 graskalveren, 200 nuchtere kalveren 185 varkens, 466 biggen. 262 paarden 17 veulens. 527 schapen en 96 gpiten. P-ijzen: vette koeien f 1.902Jn f 1701.90 1.601.70. graskalve f 280220 —140. nuchtere kalverer f 434338 biggen 403530. slachtpaarden 1 40, 1.25 en 1.— per kg.: lamme ren 1 90 1.70 en 1.60 per kg kalf- koeien 900- 800--675, melkkoeien 900800675 vareknp«en f 560 460—385: vaarzen 600—500—400; pinken, 500400325. vette koeien aanvoer iets kleiner, handel kalm, prijzen als gisteren graska'vp-pn aan voer iets groter, handel redelijk prij zen onveranderd»- nuchtere ka1 veren aanvoer ruimer, handel kalm cn staande prijzen: biggen aanvoe- kor ter. handel traag niet geheel prijshou dend; slachtpaarden aanvoer flink, handel kalm 1 BODEGRAVEN, 10 Jan. Kaas. Aanvoer: 128 partijen, lite soort i 2.30—2.40, 2e soort f 2.24—2.29. en zware tot 2.42 per kg. Handel flauw GROTE JAARLIJKSE VAN 12 t/m 14 JANUARI 1950 MEUBELEN - STOFFEN - VLOERBEDEKKING ENZ. dZÖNEN N.V. DEN HAAG ONZE MAGAZIJNEN ZIJN GEOPEND VAN 9-17 UUR Onze Tapijtmagazijnen zijn Woensdag 11 Januari GESLOTEN

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3