Overwinningen van Roodenburg, LF.C. en Docos Het Jules Rimet-beker tournooi SJC verslaat ook Hillegom D00R Liverpool won Zaterdag weer, doch speelde gisteren gelijk Ajax, Ensch Boys, P.S.V. en Maurits blijven aan de kop DINSDAG 27 DECEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 1I7E SCHREVEN niet teveel, toen we Zaterdag in onze voorbeschou wing op. het voetbalprogramma schreven, dat het klein was, maar, desniettemin zeer belangrijk. En het resultaat voor Leiden is over het algemeen niet slecht geweest: overwinningen van Roodenburg, L.F.C. en Docos, doch... een teleurstellende nederlaag van Lugdunum, terwijl ook LDWS beide puntjes moest afstaan. Eerste nederlaag van Lugdunum In de derde klasse A'heeft Roo- den burg de zeer lastige uitwedstrijd tegen Alphen tot een goed einde weten te brengen. Twee goede doel punten van Lens vormden de bekro ning van een hardnekkige strijd der Leidenaars. De stand aan de kop dezer afdeling is thans: Roodenburg Alphen HFC Wassenaar 11 6 5 0 17 11 6 2 3 14 20 zege 11 3 5 3 11 In de derde klasse C heeft LFC het dan toch eindelijk weer tot een overwinning weten te brengen. Met 20 werd Moordrecht geklopt, ten gevolge waarvan de Leidse Kanaries twee kostbare puntjes rijker werden Ook VIOS boekte ten koste van ONA. VFC 11 9 1 1 19 Westerkw. 11 8 1 2 17 Laakkw. 12 7 2 3 16 VIOS 12 7 2 3 16 Postduiven 11 4 2 5 10 ONA 10 4 1 5 9 LFC 11 3 3 5 9 Moordrecht 113 17 7 Olympia 11 2 2 7 6 RVC 12 1 1 .10 3 In de vierde klasse A was het suc ces volledig aan de zijde der bezoe kende clubs SJC maakte geen fout tegen Hillegom, buitte haar kans uit en wist door een 41 zege haar tweede plaats te verstevigen en haar kans op ASC volledig te hand haven. Docos heeft een goede beurt ge maakt door een 31 ^ege op Archi pel. Dat betekende de tweede zege der Leidenaars, naast vier gelijke spelen en vier nederlagen. Ook Lisse schijnt de grootste de pressie te boven te zijn gekomen. Met 32 werd gisteren van LDWS gewonnen. De stand is nu: ASC 9 7 2 0 16 SJC 3 7 Teylingen 10 6 Rouwkoop 8 5 Archipel 10 4 Docos 10 2 LDWS 10' 2 Hillegom 8 1 WSB 9 2 Lisse 9 2 BSM 7 0 16 1 In de vierde klasse B heeft Wil helmus met 21 gewonnen van Al- phia, zij het dan onder protest der Alphenaren. Rijswijk versloeg Maasstraht met 21, Waddinxveen won met 43 van HDV. De strijd om de leiding der vierde klasse C tussen DSO .en Naaldwijk heeft een versteviging van de posi tie der Zoetermeerse club tengevol ge gehad. DSÓ won met 41 van Naaldwijk, tengevolge waarvan de stand aan de kop thans is: eerste helft der competitie ongesla- gen te zijn gebleven. Stolwijk 9 7 1 1 15 Lugdunum 10 6 3 1 15 PDK 11 4 6 1 14 Spoor wijk 10 3 6 1 12 VDV 11 4 4 3 12 St. Lodewijk 9 4 2 3 10 Velo 9 2 4 3 8 Schiedam 10 1 6 3 8 Duno 10 2 2 6 6 Amm. Sp. V. 8 1 2 5 Belverdèi-e 11 1 2 8 DE UITSLAGEN. -RFC West II, 2e klasse B: Quick- 2—1; HW—EMMA 2—1. 3e klasse A: AlphenRoodenburg 0—2. 3e klasse B: VDLBMT 22; HP SVVCS 06; de Hollandiaan- Cromvliet 11. 3e klasse C: LFCMoordrecht 2 0; VIOS—ONA 2-0. 4e klasse A: HillegomSJC 14 LDWSLisse 23; ArchipelDocos 1—3. 4e klasse B: RijswijkMaasstraat 20; WilhelmusAlphia 21 (o.p.v. Alphia)HDVWaddinxveen 34. 4e klasse C: DSONaaldwijk 41. 4e klasse E: VDV—Velo 2—2; Ammerst. SVSchiedam 22; Lug dunumSt.' Lodewijk 12; Spoor- wijkBelvédère 21. 4e klasse F: OudewaterSiod 6—1. ARCHIPEL—DOCOS 1—3 Het is Docos gelukt, met drie in vallers spelende, in een zeer spor tieve wedstrijd met 31 over Archi pel te zegevieren. Docos opende met de wind gesteund, direct een zware druk uit op 't Archipel-doel. De wedstrijd is nog geen 10 minuten oud als W. Goddijn uit een voorzet van links de score opent (01). Ar chipel antwoordde hierop met enige goede aanvallen maar vindt de Do- cos-achterhoede in goede vorm. Na enige tijd neemt Docos 't spel weer in handen en als de wedstrijd een half uur oud is brengt de Docos- rechtsbinnen de bal goed op, ziet Dubbeldeman vrij en geeft hem een niet te missen kans (02). Docos blijft aanvallen en als Dubbeldeman een fraaie trekbal geeft voor doel, is v. Dam er als de kippen bij om de stand op 03 te brengen, waar mee de rust aanbreekt. Na de thee valt Archipel direct fanatiek aan en al spoedig brengt haar middenvoor door twijfelen van de Docos-achterhoede de stand op 13. Archipel blijft aanvallen, vele schoten gaan over of naast of de bal komt in de veilige handen van Rooyakkers. Na een kwartier weet Docos het spel weer te verplaatsen, waarmee 't spel weer gelijk op en neer gaat. Beide goals verkeren nog al eens in gevaar, maar de keepers blijven de baas. Eenmaal weet een der Archipel-achterspelers op de doellijn te redden. Ook het Docos- doel ontsnapt aan een doorboring als de bal buiten bereik van Rooyak kers door de staander gekeerd wordt Tegen 't einde krijgt Docos nog enige niet te missen kansen, maar Dub beldeman weet deze op internatio nale wijze te missen. Zodoende kwam 't einde van deze in goede verstand houding gespeelde wedstrijd, onder de goede leiding van de heer G. Boon, met een verdiende overwin ning voor Docos, waarmee zij twee kostbare puntjes rijker is geworden. Gaan de Schotten naar Rio? een flinke overwinning op Hillegom is S.J.C. op het goede pad doorgegaan. Uit het verloop van deze strijd bleek echter, dat Hille gom een lang niet te onderschatten tegenstander is, welke S.J.C. deze overwinning niet cadeau heeft gedaan. Vooral voor rust kreeg de SJC- verdediging gevaarlijke aanvallen te verwerken, maar dank zij het per fecte ingrijpen van hun doelman kreeg de thuisclub niet alleen geen schijn van kans, doch werd dit ook de grondslag van de S.J.C.-overwin- ning. Hillegom, dat het eerst voor deel van wind had, begon direct flink aan te vallen, doch door het schieten van te verre afstand, wist de S.J.C.-keeper steeds goed in te grij pen en spoedig golfde het spel snel op "én neer, waarbij de strenge doch cor rect leidende scheidsrechter de teu gels goed in handen bleef houden. Het eerste half uur bleek, dat beide elftallen tegen elkaar opgewassen waren en kwamen er ook geen doel punten, totdat in het laatste kwar tier de SJC'ers steeds meer op kwa men zetten en het Hillegom-doel dang onder schot namen. Toen hun doelman een hard schot weer in het veld stompte kogelde H. Alkemade onhoudbaar in (01). Dit succes bracht de nodige spirit in de S.J.C.- voorhoede en er ontstond een danige verwarring in de Hillegom-achter- hoede. Toen enkele minuten voor rust de midvoor van SJC de bal maar DSO Naaldwijk 10 8 1 17 2 14 Lugdunum stelde teleur. Onze waarschuwing toch vooral op te pas sen tegen St. Lodewijk is niet ter harte genomen en het resultaat was een 21 nederlaag voor de Lee naars, de eerste na gedurende de EEN RENPAARD VOOR MATTHEWS De bekende Engelse voetballer Stanley Matthews, heeft van een vriend en bewonderaar een renpaard gekregen, „Parbleu" genaamd. Dit 4-jarige paard, dat onder de kleuren van lord Zetland liep,-is bij de paar- densportlieflhebbers goed bekend. Het won 2 races en werd 8 maal ge plaatst, Matthews, is niet bepaald een expert op het gebied van races, maar hij bezoekt de courses regelmatig. Ongetwijfeld zal zijn nieuwe bezit zijn belangstelling voor de paardén- sport nog vergroten. Het houden van een renpaard is vandaag de dag in Engeland geen goedkope liefhebberij. Het kost on geveer 600 pond per jaar en Mat thews hoopt vanzelfsprekend, dat zijn paard enkele races zal winner om het onderhoud te bekostigen. Matthews is de enige actieve En gelse prof voetballer die een ren paard bezit. Een vroeger speler, Leevi Redfern, bezit er verscheidene. Het is niet bekend wie Matthews hef paard geschonken heeft en de be kende prof heeft moeten zweren dit niet te zullen onthullen. Lord Zetland verkocht het paard tijdens de'December verkopingen en het werd toen gekocht door trainer Kitching, die er 710 guinea's voor betaalde. VOETBALVELDSLAG TE ISTANBOEL Tijdens een wedstrijd te Istanboel tegen het team van Fenerbakhje. welke de Oostenrijkse club First Vienna on haar tournee door Turkije speelde, lcwam het tot ernstige on geregeldheden. De spelers van beide teams leverden onderling vechtpar tijen. waarbij enkelen gewond wer den. De keeper van het Turkse team moest met ®en gebroken neus in het ziekenhui* worden opgenomen. Het Turkse elftal, dat voor deze gelegen heid versterkt was, won de wedstrijd met 21. L.F.C.—MOORDRECHT 2—0. LFC heeft deze wedstrijd in haar voordeel weten te beslissen, wat in verband met haar gevaarlijke stand op de ranglijst zeer belangrijk was. Deze overwinning was verdiend, hoe wel Moordrecht zeker een tegenpunt verdiend had. LFC wint de toss en neemt de wind als haar bondgenoot. Direct belaagt zij het Moordrecht- doel, doch de achterhoede is op haar post. Nè 20 minuten een goed opge zette LFC-aanval waarna Herreur met een goed schot de score weet te openen (10). Verwoed valt nu ook Moordre'cht aan, doch Pijnaker weten van geen wijken. Rust breekt met onveranderde stand aan. Na de rust wegen de partijen goed tegen elkaar op, tot scoren komt het niet. Herreur kreeg tot twee maal toe een niet te missen kans, doch de kee per is niet. te passeren Met nog 10 min .te -spelen, zet Koet hoog voor het doel, waarop de r.-back van Moordrecht, in het nauw gedreven, met een schitterend hard schot het leer hoog in eigen doel schiet (20). Met on'veranderde stand komt ten slotte het einde. voor het inleggen had, werd hij ge woon weg van de bal afgetrokken, doch de toegekende elfmeterschop werd door Jac. Groenenwoud in 20 omgezet. e tweede helft zette SJC wel wat overmoedig in, door wel eens te ver op te dringen, waardoor Hille gom kans kreeg gevaarlijk door te breken. Reeds na 6 min. spelen kre gen de gastheren een penalty toege wezen doordat twee tegenstanders Klinkenberg in het doelgebied aan vielen en het was een hele opluch ting voor SJC, toen deze strafschop via de paal weer het veld instuitte. Binnen het kwartier herhaalde zich nogmaals eenzelfde situatie, maar nu maakte Geerlings geen fout en ko gelde hij het eerste tegenpunt in (12). Hiermede gleek Hillegom al zijn kruit te hebben verschoten, want steeds meer zakte hun spel af en moesten zij zich hoofdzakelijk be palen tot het verdedigen van hun doel, waardoor deze wedstrijd gro tendeels zeer eenzijdig werd. Acht minuten voor einde hadden wjj reeds genoegen genomen met een 21 ze ge, doch de spelers niet, want juist in dit laatste gedeelte wisten P. Vink en P. Groenenwoud ieder een zeer verdienstelijk doelpunt te scoren, waardoor deze strijd eindigde met een alleszins verdiende 41 zege voor S.J.C. LUGDUNUM—ST. LODEWIJK. 1-2. Gedurende de gehele wedstrijd een sterk overwicht van de thuis club, echter met een schotloze voor hoede, waardoor een zekere overwin ning nu een nederlaag bracht. Met Mizée op de linksbuitenplaats, was het begin zeer hoopvol en vrij spoe dig gaf Verhoeven zijn club een 10 voorsprong. Ondanks vele kansen en stug verdedigen van St. Lodewijk werd het nog voor rust gelijk 11. Ook in de tweede helft wist St. Lodewijk door stug verdedigen de stand in evenwicht te houden en hoe afgemeten de voorzetten van linksbuiten Mizée voor doel kwa men, er was niemtnd die deze fraaie kansen kon benutten. Ongeveer 20 min. voor 't einde kreeg rechtsach ter v. Berkel de bal verkeerd op zijn schoen en de snelle linksbuiten van St. Lodewijk gaf keeper Ouds hoorn geen kans 12. Ondanks een overweldigend e veldmeerderh eid leed groen-wit zijn eerste nederlaag. De president van de Itliaanse Voet balbond Barassi, die als vertegen woordiger van de F. I. F. A-, een maand in Brazilië heeft vertoefd, heeft aan een redacteur van „L'Equi- pe" een en ander verteld over de or- ganisatie van de sloti'onde van het tournooi om de Jules Rimet beker. Men weet, dat hieraan 16 ploegen deelnemen, onderverdeeld in vier groepen. In elke groep wordt een halve competitie gespeeld, waarna de vier winnaars nogmaals een halve competitie spelen. Nummer 1 van de ze eindronde krijgt de beker in bezit., De wedstrijden van de vier groe pen (6 in elke groep) zullen gespeeld worden in Rio de Janeiro, Sao Paulo, Bel-Orizonte en Porto Allegre. Even tueel kunnen ook Curtiba, Salvador een Redife aangewezen worden, ter wijl Campena en Santos als reserves op de lijst staan. De data voor de wedstrijden van de voorronde en van de eigenlijke eindronde zijn reeds vastgesteld. In principe gelden ze voor alle ploe gen, maar Brazilië speelt altijd een dag later of vroeger, omdat deze wed strijden anders een te grote concur rentie zouden inhouden voor de an dere matches. De wedstrijden voor de voorronde zullen op 25' en 29 Juni en op 2 Juli 1950 worden gespeeld (voor Brazilië op 24 en 28 Juni en 1 Juli) De wedstrijden van de eindron de zijn bepaald op 9, 13 en 16 Juli (voor Brazilië op 8. 12, en 15 Juli), te spelen in Rio de Janeiro en Sao Pau lo. De groepen voor de voorronde zijn nog niet gevormd, en de loting zal pas geschieden wanneer de 16 ploegen die naar Rio gaan, ale be kend zijn- Barassi zeide nog, dat naar zijn mening een andere vorm van organi satie gekozen moet worden voor het volgend tournooi om de Jules Rimet beker, in 1954 in Zwitserland. Men behoorde het er op aan te leggen, dat niet 16. maar 8 ploegen aan de laat ste ronden zouden deelnemen. Gaan de Schotten naar Rio? Alhoewel bijna niemand een goed woord over had voor de Engelse ploeg, die onlangs niet zonder geluk van Italië won, en de critiek in de bladen meedogenloos is geweest, trekken de Britse bookmakers zich hiei*van niets aan. Zij hebben name lijk Engeland samen met Argentinië en Brazilië favoriet gemaakt voor het tournooi om de Jules Rimet beker te gen een notering van 61. Het zal de Schotten allerminst be vallen. dat zij 81 staan, want zij zijn ervan overtuigd, dat ze Engeland in Hampden Park Zullen klonpen en dus als kampioen van Groot Brittan- nië naar Rio kunnen gaan. Zozeer re kenen ze op een zege, dat ze al plaat sen besproken hebbfen voor de over tocht naar Zuid-Amerika. Daarbij houden ze echter vast aan hun vroegere verklaring, luiden de, dat zij alleen als kampioen van Groot-Brittannië willen deelnemen. Ook als runners-un hebben ze recht op een plaats in de> eindronde van het tournooi, en Brazilië heeft al la ten weten, dat het de reis- en ver blijfkosten van beide ploegen voor zijn rekening zal nemen. Maar de Schotten herhalen koppig, dat zij al leen als kampioen mee willen doen, en dat zij kampioen zullen worden. Er staat dus 14 April a.s. in Hamp den Park heel wat voor hen op het spel: een nederlaag zou hun niet slechts de kampioenstitel kosten en de reis naar Rio, maar ook het be drag, dat zij vooi-uitbetaald hebben voor de overtocht. OostenrijkTurkije. De voorwedstrijd voor het wereld kampioenschap voetbal tussen Oos tenrijk en Turkije is nog niet ge speeld, omdat beide landen het niet eens zijn gewoi'den over de vraag of men: 1 wedstrijd zal spelen of 2. Oostenrijk wil 1 wedstrijd spelen, doch Turkije staat op 2 onmtoetin- gen. Het organisatie-comité van het tournooi om de Jules Rimetbeker, dat het afgelopen weekend te Parijs vergaderde, heeft besloten 8 Februari a.s. uitspraak te doen. ALPHEN ROODENBURG 0—2. De met zoveel spanning tegemoc geziene wedstrijd heeft onze stadge noten nog vaster op de eerste plaat, genesteld en met drie punten voor sprong gaat Roodenburg fier „aan kop". De wedstrijd zelf was zeer span nend, met beide ploegen om beur ten in de aanval. Roodenburg was echter agressiever en technich be ter, maar kon voor rust niet tot doel punten komen en waar ook Alphen geeru kans zag de Roodenbui'g-ach terhoede te verschalken', kwam de rust met 00. Bijna direct in dc tweede helft een stei'k aanvallend Alphen, waardoor Roodenburg even werd teruggedrongen. Geleidelijk aan herstelde Roodenburg zich en toen na 13 min. Chouffour een afge meten voorzet gaf, doelpuntte Lens onhoudbaar (0—1). Nog was de strijd niet gewonnen, maar hoe Alphen zich ook inspande, de Roodenburg-ach- terhoede, goed gesteund door de mid denlinie, wist van geen wijken. Kort voor het einde was het weer Lens, die met een welgericht schot de Roo- burg-overwinning veilig stelde (0-2). Van de Engelse velden Slechts 9 clubs behaalden totale winst NA TWEE NEDERLAGEN in successie, die volgden op de record reeks van wedstrijden zonder ver liespartij, bereikte Liverpool Zater dag vrijwel zijn topvorm in de match tegen Everton. Het leek er aan vankelijk op dat Liverpool ook in deze plaatselijke derby verslagen zou worden, want 12 seconden na de aftrap scoorde de rechtsbinnen Farrell voor Everton en bij rust was de stand nog steeds 10. In de tweede helft was de aanval van Liverpool echter niet te houden, de hele ploeg speelde^toen trouwens prima voetbal, en het werd 31 voor de gastheren. L. D. W. S.—LISSE 2—3. De gasten, die in een hoog tempo begonnen, gaven daarmede al dade lijk blijk van weinig voor de onder ste plaats te voelen, en daai'door kwam het Leidse doel al spoedig in gevaar. Nadat een doelpunt wegens buitenspel was afgekeurd nam Lisse door haar linksbinnen de leiding, spoedig gevolgd door een tweede doelpunt. Wel trachtte LDWS het verloren terrein te herwinnen, maar de aan vallen waren te doorzichtig en de weinige schoten te slap. De gasten deden 't beter, want toen bij een fel schot van de Lisse-rechtsbuiten, de LDWS-doelman de bal liet glippen konden de bezoekers met een 30 voorsprong thee gaan drinken. De tweede helft gaf een heel an der spelbeeld, want wel begon Lisse weer met enkele goede aanvallen, maar langzaam werden de gasten teruggedrongen. Voorlopig bleven doelpunten nog uit, maar toen Flip- po in het beruchte gebied werd vast gehouden, bracht Schreuder uit de toe gekende strafschop de stand op 13. LDWS ki-eeg daarna talrijke kansen, en daar de Lisse-verdediging onzeker ging spelen, wekte het geen verwon dering, dat J. v. d. Weijden de ach terstand nogmaals vei'kleinde (2-3). Fel bleef LDWS aanvallen, maar succes bleef verder uit en dus boek te Lisse een kostbare overwinning. Met Wolverhampton blijft het ver keerd gaan. Zaterdagmiddag bracht de club een gewijzigde voorhoede in het veld, die er echter tegen New castle United niets van terecht bracht. De United won zonder moei te met 20, en dit betekent dat de Wolves nu reeds in 11 opeenvolgen wedstrijden geen enkele zege die reden na 70 minuten worden ge staakt. Te Walsall werd de wedstrijd Walsall—Nottingham Forest ontijdig afgebroken, daar niet wegens mist maar omdat de scheidsrechter zich in de tijd vergiste en 8 minuten voor het einde inrukken" blies. De spe lers liepen het veld af toen een der grensrechters alarm maakte, zodat konden boeken. In die tijd zijn ze het spel hervat werd. Walsall scoor Zeeburgia en S.V.V. hekkesluiters in het Westen van de tweede naar de zesde plaats gezakt. Arsenal behaalde zijn meest over tuigend^ zege van het seizoen in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. Merkwaardig genoeg met hetzelfde vei'schil in doelpunten als in de overeenkomstige match van verle den jaar. Vijf maal scoorden de gunners, en van de vijf doelpunten werden er vier gemaakt in een kwartier van de tweede helft. Blackpool won na een uiterst ver woede strijd van Portsmouth en is nu in acht wedstrijden ongeslagen. De balans toont zes overwinningen en twee gelijke spelen. De reeks van successen van Derby werd onder broken door Chelsea, dat het tot ieders verwondering op het terrein van Derby tot een gelijk spel wist te brengen. Voor de sensatie van de dag in de tweede divisie zorgden de Queens Park Rangers, een van de staart- clubs. door in een uitwedstrijd het hoog geplaatste Southampton te klop pen, een der promotiecandidaten. Neeary, de scherpschutter van de Rangers, maakte beide doelpunten voor zijn ploeg. De laatste neder laag van Southampton dateerde van meer dan drie maanden geleden, en het elftal had 13 wedstrijden ge speeld zonder te verliezen. Blackburn Rovers, de enige ploeg, die in dit seizoen Tottenham Hot- ;purs versloeg, deed op eigen ter rein alle moeite om dit succes te herhalen. Maar de Spurs waren op hun hoede en wonnen met 21. De tweede goal werd gescoord door Scarth, hun nieuwste aanwinst, die Walters op de rechtervleugel ver ving. In Leeds werd met 40.000 toeschou wers een seizoenrecord geboekt, dank zij de reputatie van Finney, Guigley en de andere sterren van Preston North End, dat tegen Leeds United aantrad. Preston heeft tal van be roemdheden in de gelederen, maar daarmee zijn de zwakke plekken niet alle weggewerkt noch is de sa menhang in de ploeg daardoor ge waarborgd. En hoe kwetsbaar Pres ton is, en waarin het tekort schiet, heeft Leeds overtuigend aangetoond. In deze divisie hebben de Spurs thans 10 punten voorsprong op Shef field Wednesday en Hull, maar de Wednesday heeft 1 wedstrijd min der gespeeld. Plymouth won van Chesterfield maar blijft drager van de rode lantaarn. Het verschil tus sen de staartclub en Coventry, Lei- cester en Queens Park Rangers be draagt slechts 1 punt. Het spel werd op tal van plaatsec gehinderd door zware mist. De wed strijd NewportSouthend moest om West I: Zeeburgia- -DOS 1- -3. Oosten: Hengelo —Ensch. Boj s 0—2 Zuid II: MauritsLonga 6—0; BWBleyerheide 41. Blauw Wit 12 7 3 2 17 37—20 Ensdx. Boys 12 8 2 2 18 24—11 Sparta 12 7 2 3 16 24—12 Heracles 12 6 3 3 15 16—10 Maurits 11 8 1 2 17 27—14 Hermes DVS 11 6 3 2 15 23—19 AGOW 12 5 5 2 15 21—18 Willem II 11 7 1 3 15 29—14 DOS 11 4 4 3 12 14—17 Enschede 12 5 4 3 14 16—12 TSC 11 5 3 3 13 19—17 ADO 12 6 6 12 26—20 Zwolse Boys 12 5 3 4 13 17—18 Longa 10 5 2 3 12 15—19 Haarlem 12 4 3 5 11 28—23 Hengelo 12 3 5 4 11 13—15 BW 10 4 3 3 11 17—11 KFC 12 5 1 6 11 23—31 Wageningen 11 4 2 5 10 17—17 Eindhoven 10 4 2 4 10 19—17 Feijenoord 12 3 4 5 10 19—20 Go Ahead 11 3 2 6 8 16—23 NAC 10 3 3 4 9 12—11 VSV 11 2 4 5 8 15—19 NEC 11 2 3 6 7 9—15 Bleijerheide 10 2 4 4 8 14—18 Zeeburgia 11 1 2 8 4 14—42 Quick 11 1 3 7 5 10—20 Sportcl. Emma 10 12 7 4 9—24 Juliana 9 363 10—26 West II: SVV— Ajax 0— 3; EDO— Zuid I: HelmondiaRBC 0—1; Xerxes 22. P.S.V.—Sitt. Boys 5— 1. Noord: LeeuwardenFrisia 0—1. Ajax 11 10 1 21 27— 9 PSV 11 6 2 3 14 39—11 Heerenveen 10 10-20 55—12 Vole wijekers 12 7 3 2 17 26—13 Limbui'gia 10 6 1 3 13 16—14 Be Quick 11 6 2 3 14 27—20 EDO 12 4 4 4 12 25—24 RBC 12 5 3 4 13 20—17 Leeuwarden 10 4 2 4 10 21—16 RCH 11 4 3 4 11 17—15 VW 10 5 2 3 12 19—21 Sneek 10 3 4 3 10 25—21 Xerxes 11 3 5 3 11 16—15 MVV 10 4 3 3 11 23—17 HSC 10 4 2 4 10 16—20 HBS 11 3 4 4 10 24—24 Brabantia 10 5 1 4 11 13—15 Velocitas 10 4 2 4 10 17—22 Neptunus 10 3 3 4 9 19—21 NOAD 10 3 4 3 10 14—16 Frisia 10 4 2 4 10 14—21 't Gooi 11 4 7 8 16—24 Sitt. Boys 11 4 1 6 9 24—37 GVAV 9 2 4 3 8 14—13 DWS 12 2 3 7 7 11—27 Kerkrade 11 3 1 7 7 15—28 Achilles 10 3 16 7 19—23 SW 11 2 2 7 6 22—31 Helmondia 11 2 2 7 6 9—16 Friesland 10 19 1 6—46 de nog een goal, maar dit haalde niet veel uit, omdat Nottingham bij de onderbreking met 30 voorstond en het pleit dus al beslist was. DE WEDSTRIJDEN VAN GISTEREN Nu tweederde van het zware Kerstprogramma achter de rug is, blijkt, dat slechts negen van de 88 Leagueclubs de volle winst hebben behaald. Tot deze negen behoren de tweede divisie-clubs Tottenham Hot spur en Brentford en de derde di aclub Millwall en Leyton Orient, allen uit Londen. Ook Middles brough en Manchester United heb ben de volle buit in de wacht ge sleept. Manchester United trof de Arsenal-verdediging in een slechte bui. 2 Doelpunten in de eerste 20 minuten waren beslissend voor de gehele wedstrijd. De United staat nu op de tweede plaats met slechts 2 punten achterstand op de leiders Li verpool, dat zelf een kostbaar punt verloor in de wedstrijd tegen Chel sea. Pas in de laatste seconden van de wedstrijd kon Fagan voor Liver pool gelijk maken. Het Chelsea- doelpunt ontstond uit een straf schop. Blackpool prolongeerde zijn prachtige vorm van de laatste De verdediging in het bijzonder was weer goed op dreef en zo eindigde de wedstrijd met blanke stand. Blackpool staat thans derde met drie punten achterstand op Liverpool. Met Wolverhampton Wanderers blijft het verkeerd gaan. De neder laag van gisteren tegen Aston Villa was de eerste, welke dit seizoen op eigen terrein werd geleden. De promotiekansen van Tottenham Hotspur worden bij de week groter en onaantastbaarder. Dc 1—0 zege op Chesterfield geeft hun een voor sprong op de runnersup, Sheffield Wednesday, van 10 punten. De Spurs hebben er wel voor moeten vechten. Het enige doelpuit kwam voor rust, toen Ramsay een strafschop benutte. Tommy Lawton inspireerde Notts County tot een overwinning op Ips wich. De County leidt ii\ de derde divisie Zuid met 6 punten voorsprong op nummer twee. HANDEN CONTRA HOOFD Kelly, de doelverdediger van de En gelse eerste divisieclub Fulham, redt met een „zweefduik" als een voor hoede speler van Aston Villa op het punt staat in de Zaterdagmiddag gespeelde wedstrijd het leder in het Fulham-doel te koppen.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5