DE SCHOTTEN S.J.C. geeft Tey!ingen geen kans Warmunda onttroont Z.L.C. MAANDAG 28 NOVEMBER 1949 DE LEIÜSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 en het tournooi om het Wereldkampioenschap pNGELAND EN SCHOTLAND hebben zich beide reeds geplaatst in de A-4 eindronde van het tournooi om de Jules Rimet beker, dat in Brazilië gespeeld wordt. Maar terwijl de En gelsen verklaard hebben, dat zij in alle geval de grote vijver oversteken, ongeacht de uitslag van de match SchotlandEngeland in April 1950, hebben de Schotten bekend ge maakt, dat zij alleen gaan zullen als ze van Engeland winnen en daar mee de titel van kampioen van de Britse zóne van het tournooi op hun naam brengen. Men vraagt zich af wat hier eigen lijk achter zit. Er zijn mensen, die de Schotten niet in hun hart dragen en het besluit van de Schotse Voet balbond toeschrijven aan het feit, dat alleen de winnaars van de zóne op kosten van de organisatoren rei zen, terwijl de runners-up alles uit hun eigen zak moeten betalen. De Schotten hebben nu eenmaal een, ongetwijfeld totaal onverdiende re putatie van krenterigheid, en m'en is er als de kippen bij om hun hou ding daaruit te verklaren. Alleen de Schotse Voetbalbond zou op dit punt licht kunnen brengen, wat evenwel nog niet geschied is. In Engeland heeft men in indruk gekregen, dat de Schotten zich nog door een andere overweging laten leiden Het heeft er namelijk veel van weg, dat zij onder geen voor waarde met de tweede viool genoe gen willen nemen als Engeland de eerste speelt. De Engelsen verkla ren dit niet goed te begrijpen. „Wij gunnen met alle soorten van plezier de ereplaats aan de Schotten," zeg gen zij. „Waarom moeten die Schot ten dan zo trots zijn?" In dit verband maakt men zich een beetje ongerust over de wed strijd SchotlandEngeland in Hamp den Park. Het is bijna niet mogelijk, dat het een goede wedstrijd wordt, vrezen de Engelsen, want daarvoor zal de wil om te winnen bij de Schotse spelers, die graag naar Rio LIS SE—B.S.M. 2—1. Na zware strijd is Lisse er einde lijk in geslaagd om haar eerste over winning te behalen. In het eerste kwartier waren de Lissenaren het meest in de aanval, de enige kans, die de bezoekers in deze periode kregen, was bij een goed genomen corner, welke de Lisser-doelman na veel moeite onschadelijk wist te maken. Bij een goede aanval van Lisse speelde v. Rooyen de bal op fraaie wijze naar de vrijstaande Vrijburg, die op gemakkelijke wijze in het verlaten doel plaatste. Hoe wel de grensrechter tegen dit doel punt appeleerde, wees de scheids rechter naar het midden (10). Vlak hierop kreeg Lisse opnieuw een fraaie kans, maar op wonder lijke wijze ontsnapte het B.S.M.- doel aan een doorboring. Maar ook Lisse mocht zich gelukkig achten, dat bij een sterk BSM-overwicht geen doelpunten kwamen, zelfs niet toen de Lisser doelman reeds ge passeerd was; Kaptevn schoot de bal nog juist van de doellijn weg. In de tweede helft werd er aan beide zijden energiek gestreden; op nieuw werd Lisse geruime tijd op eigen helft terug gedrongen en spoed/g werd het enthousiasme van de bezoekers m'et een fraai doel punt van de midvoor "bekroond (11). Voor de tweede maal ont ging Lisse een mooie kans, toen bij een hevige doel worsteling de doel man nog op het nippertje ten koste van een corner redding bracht. Ruim 10 minuten voor het einde moest de BSM-doelman voor de tweede maal zwichten door 'n schot van kor^e afstand van Faas. Met de grootste moeite wist Lisse haar kleine voorsprong tot het einde te behouden. Over het algemeen heb ben beide ploegen een slechte wed strijd gespeeld. BLAUW ZWART—TEXAS 6—1. Blauw Zwart is de tweede helft van de competitie goed begonnen door het Haagse Texas een verplet terende nederlaag toe te brengen- Een nederlaag, zo volkomen ver diend. dat men zich afvraagt hoe het mogelijk is. dat de Hagenaars het bij hun eerste ontmoetine tegen Blauw Zwart tot een 11 gelijk spel hebben weten te brengen. Blauw Zwart is practisch de gehele wedstrijd, die door het te laat komen van de scheidsrechter, pas tegen drie uur begon in de aanval geweest. Reeds in de zesde minuut werd dat over wicht uitgedrukt in een doelpunt van Wils, die een fraa:e voorzet van J. Beijersbergen vlak langs de paal kop te (10). Een minuut later weer een Wassenaa-s doelpunt, dat echter we gens buitenspel werd afgekeurd. Voortdurend was het Haagse doel in gevaar; Vrouwe Fortuna bracht ver scheidene malen uitkomst. Na ruim een half uur spelen was het weer Wils. die doelpuntte, daardoor in staat gesteld door fraai samenspel van K. van Leeuwen en C. Ruygrek v. d. Werve. Drie minuten later ver grootte P. van Rhijn met een fraai ingekopte voorzet van rechtsbuiten Ruygrok v. d. Werve de voorsprong tot 30 Met die stand kwam de rust. Enkele minuten na de hervatting werd er weer gescoord. Een corner van links kwam via Wils' hoofd bij Ruygrok v. d. Werve. die zuiver in- schoot (4—0). Een kwartier later kreeg Texas bij een van de schaarse tegenaanvallen na een duel voor het Wassenaarse doel geïegenheid de eer te redden (4—1). Het zag er toen een ogenblik niet naar uit dat BI. Zwai nog doelpunten zou- Het spel werd wat traag en lusteloos. Maar 10 ninuten voor het einde 't was issen al zo duister geworden, dat ?t spel moeiHjk meer te volgen as benutte Wils een door Cor vgrok geboden kans (51). En minuten later bracht P. van ;n in zijn eentje de bal tot voor TJaasse doel. waar Ruygrok v. ~ve klaar stond om de bal in *e werken en de 61 over- k. 'at een feit te maken. gaan, ongetwijfeld te groot zijn. Voor hun Engelse tegenstanders staan de zaken iets anders, aange zien hun reis naar Brazilië toch verzekerd is, winnen of verliezen. Maar zij voelen er toch bitter wei nig voor om de overwinning cadeau te geven, alleen om de Schotten ter wille te zijn. Dit is een kwestie van prestige voor de Engelsen. Zij stel len er prijs op in Rio te spelen als kampioen van Groot-Brittannië, en als de Schotten in Hampden Park winnen, zal dat zeker niet te dan ken zijn aan de medewerking van de Engelsen. Bijgevolg is een „ze nuwenwedstrijd" onvermijdelijk. Alles-zou veel prettiger worden in dien men de Schotse officials tot andere gedachten kon brengen. De organisatoren van het tournooi, de Engelsen, het publiek zowel in Zuid- Amerika als in Gr. Brittannië, de Schotse spelers zelf zij allen ho pen, dat Schotland in Rio vertegen woordigd zal zijn. Het zou voor ieder het beste wezen, verklaren de Engelsen, dat de grote heren te Glasgow hun trots rrraar in hun zak steken en besloten te gaan, zelfs al zouden ze zelf voor de reis moeten opdokken. ZWITSERLAND GAAT NAAR RIO. Zwitserland heeft zijn aanbod om een extra wedstrijd te spelen tegen Soanie of Portueal voor het eind- tournooi der wereldkampioenschap pen te Rio de Janeiro, meetrokken. Naar bekend heeft Zwitserland zich in het eindtournooi geplaatst door twee overwinningen op Luxemburg. Zwitserland zal dus in ieder geval naar Zuid-Amerika gaan. Op 19 Maart speelt Zwitserland nog een wedstrijd te Wenen tegen Oostenrijk en op 26 April gaat men naar Glasgow voor een ontmoeting tegen Schotland. H. B. C.—R K. A. V. V. 1—2. R.K- AW heeft gisteren in Heem stede weer eens laten zien. dat zij in de derde klasse heel goed op haar plaats is. Zij heeft de wedstrijd te gen HBC in beide helften enthousiast resoeeld. Reeds dadelijk zette zij goed in en na drie minuten moest HBC reedc een corner reven. Door een hard schot van Willemse ging de bal over de lat maar het bewees toch. dat AW schotvaa-die was. HPC ei"? er inmiddels vandoor. Maar zij had niet gezien dat zü buitenspel spee!de. H"t gemaakte doelpunt werd door de ccheid=reehter geannuleerd. Weer komt AW nu sterk naar voren en weer moet H^C een corner geven Midvoor van Oosten geeft dan met "en goed gericht schot AVV de lei ding (01). HBC beemt nu wat mee- actief te ziin en met en;cfe verre traoren komt zij voor h°» AW-dnp1. i^oen bpgine de back Wortman. die Henk Nan verving, een overtreding, welke een nonaltv voor tpnop- voiee had- Genompn door de links binnen Vorel kan H^o de croiuvma- ker incasseren (11) "Piet Hakkaart wist on behendige wiize een aanval van HPC om te zetten in een aan val van AW. Hü gaf de bal door aan van Oosten die met prure fïvipc voortrpnde on da ar" a mot een schot over de HPC-ve~dediging de bal voor de tweedo maa' in bet net nlaatsto (1- -2). Voor de rust bipef de stand on«ewnz?fd. Na de nanze raakte doelman Hörters geblesseerd do"h rezien do "oodzaak nam h" toch on- ri°r gejuich weer ziin standfasts in. "PC zofte nu enire aanvaüen op maar zij werd terug^dronren en moest tot 3 maal toe een corner wef- reven. Deze bMiven zo"der resultaat De thui^iub moest zich tenslotte on danks vinnig, maar bovenal sno"t?ef spel spworren geven en daardoor wa<; dere wedstrüd voor de belang stellenden van beide kanten een mooie wedstrijd wa»"toe de leidin» door scheidsrechter Booneve^ uit Amsterdam die ook zeer acHe* was het hare heeft bifgiHragen. AW is nu voo-lopig met 2 punten voor sprong van de onderste plaats afge komen. AW 2 heeft met 2—2 gelijk ge soesd te^en Blauw Zwart waardoor heide clubs met 14 punten aan de kon staan AW 3 won van D°lft met 72 en AW 4 maakt tegen NLS een uitslag van 70 AW 5 moest het tegen te Werve afleggen met slechts 2—1 Verdedigingsysteem der bezoekers taalde tenslotte toch winning te komen tegen Teylin gen, dat er blijkbaar alles op had ge zet, enige resultaat uit deze ontmoe ting te behalen. De gehele tactiek van de bezoekers was: het vormen van een sterke verdediging, waardoor hun voorhoede slechts uit drie spelers be stond, waardoor van hun aanval prac tisch niet veel terecht kwam. Het sterke verdedigen bracht echter ook mee, dat de SJC-ers hun spel niet behoorlijk konden ontwikkelen, waardoor vooral de eerste helft een rommelig aanzien verkreeg. Doordat de aangewezen scheids rechter niet was opgekomen, werd aangevangen onder leiding van scheidsrechter J. C. v. d Berg uit Katwijk, die zich op uitstekende wij ze van zijn vrijwillige taak heeft ge kweten. Na 18 min. spelen wisten de SJC-ers de bal in het vijandelijke doel te werken, waarbij echter hands werd gemaakt, zodat dit «doelpunt niet werd toegekend. Veelal waren de SJC-ers iets meer in de aanval, doch het stug verdedigen van de gas ten. had tot gevolg, dat de eerste helft met blanke stand eindigde. a de rust zien wij voorshands eenzelfde spelbeeld. alleen wisten de Teylinger buitenspelers met enkele vlugge doorbraken "Wel wat. verwar ring in de SJC-defensie te brengen, waarbij hun schot niet al te best bleek te zijn. De thuisclub bleef er geweldig opzitten, doch hun aanval bleef steeds stuiten op de versterkte verdediging der bezoekers en eerst na 25 min. spelen, wist H. Groenen- V.V.SB.DOCOS 3—1. Hoewel in het WSB-kamp de voorbarige mening heerste, dat VVSB deze wedstrijd zou winnen, zag dit er in 't eerste kwartier geheel niet naar uit. Het was Docos, dat met open spel opereerde en vooral hun vleugelspelers hierin betrokken, waardoor de WSB-verdediging han den vol werk kreeg. Na dit offensief was het meer een strijd van gelijk waardige krachten. De Bavo-mensen kregen hierbij wel betere scorings kansen, doch de rechtsbuiten van de thuisclub had het nodige élan en snelheid niet om hiervan te profite ren. De rechtsbinnen, die later als middenvoor fungeerde, bracht zo nu woud 10 te deponeren. De bezoe kende club begon nu zijn spel iets te wijzigen door de aanval te ver sterken. Het gevolg was. dat de SJC-aanval vrijer spel kreeg en na 32 min. spelen scoorde H. Groenen woud zijn 2e doelpunt in deze wed strijd. De Sasserheimers begonnen nu alles op de aanval te zetten, zo zelfs, dat het SJC-doel tot tweemaal toe op het kantje af aan doorboring ont kwam. het gevolg was nu een snelle afwisseling der aanvallen, waarbij Tevlingen 5 min. voor einde succes had, als zij de liggende SJC-keeper het leder uit de handen schoppen, betgeen de scheidsrechter niet gecon stateerd had, zodat hi.i dit doelpunt toekende (21). Onder grote span ning werd het resterende gedeelte afgespeeld, zonder dat verandering in de stand kwam. Het tweede elftal speelde in den Haag tegen HBS 3 en ging daar met liefst 60 ten onder L.D.W.S.HILLEGOM 1—1. Een bepaald fraaie wedstrijd is het niet geworden, want hoewel beide partijen enthousiast om de punten streden, bereikte het spel peil maar zelden het matige. LDWS kreeg ontegenzeggelijk de mooiste kansen, maar de oranje blauwe aanval kon de goede rich ting niet vinden. Slechts éénmaal had LDWS succes, toen Prins een zuiver schot inzond dat via de paal doel trot (1—0). Ook Hillegom liet zich niet onbetuigd, maar de gasten vonden de Leidse verdediging goede conditie. Rust 10. Na de thee hadden de bezoekers een tijdlang het beste van het spel, maar het duurde toch nog geruime tijd alvorens de gelijknïaker ter we- enkele keren dan ook uit het Haar lemse doel bleef is niet om na te vertellen. Ook aan de andere zijde ontstond echter een uiterst gevaar lijk moment, toen Goedhart gepas seerd werd en Oosterman door snel ingrijpen vanaf de doellijn de bal wist weg te trappen. Keiharde scho ten van de Graaf, Baltes en Tuinen- burg gingen óf naast óf over en de keren, dat de bal op doel geschoten werd stond de uitstekende Tybb- doelman op zijn plaats. Ook in de tweede helft was Al phen een tikje meer in (ie aanval, wat niet weg nam, dat de aanvallen van Tybb uiterst gevaarlijk waren en doelman Goedhart, die er nu prachtig in was, nog al eens gele genheid kreeg zijn kunnen te tonen. Meer en meer verstreek de tijd zon der dat er gedoelpunt werd. In de iaatste minuut kreeg de Graaf nog een goede kans, maar ook dit schot werd door de doelman gekeerd Het einde kwam alzo met een 00 ge lijk spel, een uitslag, warmede bei de partijen uiteindelijk wel tevre den kunnen zijn. De wedstrijd werd uitstpkend geleid door de heer Span jaard. ALPHIA—ZWART BLAUW 1—3 Met Alphia wil het nog steeds niet. Ook nu werd weer verloren en wel van Zwart Blauw uit Den Haag. De wedstrijd begon voor de thuisclub uiterst hoopvol. Met snelle open aanvallen werd de verdediging der gasten aan de tand gevoeld en wist Alphia zelfs een veldmeerderheid te verkrijgen. Uit een der vele hoek- schappen, in het eerste kwartier op het Haagse doel genomen, wist de Hertog Alphia de leiding te geven (10). Meer en meer raakte het over met de meerderheid van Al phia en de strijd ging gelijk op. De uitvallen der gasten waren dermate gevaarlijk, dat de Alphia-achterhoe- de, waarin Idelenburg een prima partij speelde, het zwaar kreeg te verduren. Nog voor de rust inging wisten de gasten door doelpunten van de middenvoor en linksbuiten, welk laatste doelpunt niet vrij van buitenspel was, de achterstand om te zetten in een 12 voorsprong In de tweede helft heeft Alphia alle krachten ingespannen om de leiding te hernemen, maar Zwart- Blauw wist zich staande te houden en met snelle uitvallen het Alphia- doel toch nog te bestoken. Vooral de oud-Alphiaspeler de Jong was als middenvoor een voortdurend ge vaar voor de Alphia-defensie. Kort voor het einde werd de strijd beslist toen de Haagse rechtsbuiten na een snelle ren de stand op 13 bracht. LEIDSE VOETBALBOND Verrassende overwinningen van Foreholte, V.V. L.V., Wet. Boys, St Bernardus en V. N. L. ER OOIT van een Zondag vol verrassingen gesproken kan worden, is het gisteren wel geweest! Niet alleen dat verschillende clubs uit de kopgroep een nederlaag kregen te slikken, maar bovendien waren er en kele clubs uit de alleronderste regionen, die gisteren plotseling een vlaag van enthousiasme kregen en hun wedstrijden wonnen! We denken hier bij op de eerste plaats aan het Leidse V.N.L. dat uit van V.V.O.A. haar eerste wedstrijd tijdens haar bestaan won! Dan denken we aan de ne derlagen van de Alph. Boys en van Z.L.C. Tenslotte mag ook de eerste overwinning van de Wet Boys genoemd worden. Ie klasse A. Al achtten we Foreholte Zaterdag 11. niet kansloos, de beste papieren dachten we toch aan de Alph. Boys. Tot grote verrassing echter hebben de Voorhouters in Alphen zo goed van zich afgebeten dat het een over winning werd. Daar Oranje Groen met grote cijfers van Morskwawrtier won, zijn de Boys nu weer naar de derde plaats gezakt. Meerburg won vanzelfsprekend en stuurde A. Z. L. met een 82 nederlaag naar huis. In derdaad heeft Rijpwetering van S.J. Z. kunnen winnen. Meerburg 9 7 2 0 16 Oranje Groen 8 6 1 1 13 Alph. Boys 9 6 1 2 13 Fpreholte 8 4 4 0 12 Rijpwetering 7 4 1 2 9 Leidse Boys 8 4 1 3 9 S. J. Z. 9 2 0 7 4 Morskwartier 9 1 1 7 3 Altior 7 1 1 5 3 A. Z. L. 8 0 0 8 0 en dan met zijn onnavolgbare drib- Een ™o7zët van links bels, de Docos-achterhoede nogal in 3 v,+c-v.,,,'+o„. tanriir het nauw, waaruit, nadat de bal di verse malen was ingeschoten, uitein delijk werd gedoelpunt (10). Na de hevatting kwam VVSB er beter in. Het uitstekend doelverde- digen van de Docos-keeper voorkwam aanvankelijk een doelpunt, doch toen hij na een van zijn zeer vele uitlopen nog niet in het doel was te ruggekeerd en J. v. d. Berg de bal uit het midden kreeg toegespeeld werd de voorsprong met een goed gericht schot tot 20 vergroot. Docos gaf de strijd niet op, doch de voor hoede vermocht tegen de solide WSB-verdediging niets te presteren Steeds werd de bal naar de Docos- helft gedirigeerd. Als v. Lieshout han dig de Docos-verdediging passeerde en alleen voor Rooyakkers kwam te staan wordt ook deze gepasseerd (30). Nu is Docos vrijwel een ge slagen ploeg. Een penalty, die de Bavo-club krijgt toegewezen, wordt naast geschoten, doch even later weet Docos een haar toegekende strafschop te benutten, waarmede de eer gered werd (31). werd door de rechtsbuiten keurig ingeschoten, maar daarna kreeg LD WS nog enkele mooie kansen, waar bij Prins eenmaal hard tegen de lat kogelde. Bij LDWS moest J. v. d. Weijden zich hierna door Boot laten vervangen, maar ondanks hardnek kige pogingen aan beide zijden kwam in de stand geen verandering. T.Y.B.B.—ALPHEN 0—0 Hoewel Alphen vrijwel het groot ste gedeelte van deze met spanning tegemoet geziene wedstrijd in de meerderheid is geweest, heeft de voorhoede der Alphenaren toch geen kans gezien ook maar eenmaal de Haarlemse roos te treffen. Kansen hebben zij daartoe wel gehad, maar slecht schieten enerzijds en prima werk van de Haarlemse doelman anderzijds waren de hinderpalen voor Alphense doelpunten. Vooral in de eerste drie kwartier had Al phen de beste papieren in handen om de leiding te nemen en zelfs te vergroten. De wijze waarop de bal le klasse B. De grote verrassing in deze afde ling is de nederlaag van het leidende Z.L.C. tegen Warmunda geweest, waardoor de Warmondenaren naar de tweede plaats stegen en gelijk staan met de Leidenaars, mede door dat D.O.S.R. niet speelde. Dat V.V. L.V. won van V.N.A. is niet direct een grote verassing. Maar dat de Voorschotenaren met niet minder dan 50 wonnen geeft ons de overtuiging dat zij hun oude goede vorm weer teruggevonden hebben en in het ver volg van deze competitie nog een hartig woordje mee zullen spreken, temeer nu de leiders in deze afde ling elkaar zo'n beetje in de haren vliegen! Verrassend is wel de neder laag die Kagia thuis te slikken kreeg van de Wet. Boys. Negen da gen geleden was Kagia nog ongesla gen. Nu hebben ze tweemaal verlo ren. De Wet Boys wat mankeert hen toch7 vroegen we ons Zater^a" af hebben eindelijk eens getoond nog wel iets te kunnen! Maar niet minder verrassend is de overwinning van St. Bernardus op V.T.L. Dat was ook van deze club de eerste overwin ning. Inderdaad, een Zondag vol- verrassingen. Z. L. C. 9 6 1 2 13 Warmunda 9 6 1 2 13 D. O. S. R. 7 6 0 1 12 Kagia 8 3 3 2 9 Stompw. Boys 7 4 12 9 V. V. L. V. 7 4 0 3 8 V. T. L. 8 2 1-55 St. Bernarrdus 7 12 4 4 V. N. A. 9 2 0 7 4 Wet. Boys 8 116 3 2e klasse A. We hadden niet anders gedacht dan dat de leider Rouwkoop 2 wel zou winnen van Hazerswoude. Met 03 bleven de Hazerswoudse gast heren in *de minderheid. Het bete kent voor de Voorschotenaren een uitlopen op de concurrent U.D.O. Over de grote verrassing van V.N.L. schreven we reeds. Niet dat we V.V. O.A. zo buitengewoon sterk achtten, maar een uitwedstrijd in Oud Ade 'eek ons niet bepaald de gelegenheid voor de Leidenaars om hun eerste overwinning te boeken. Het is toch zo geworden. En dat vinden wij een felicitatie waard! Rouwkoop U. D. O. Lisse 3 K. R. V. Lugdunum 6 L. D. W. S. 2 V. V. O. A. V. N. L. M. M. O. Hazerswoude 0 14 UITSLAGEN. Zaterdagmiddag. Aspiranten h: Rijpweter. aMMO a 1—3. i: WLV aLisse a 35. j: DOSR bSJC b 0—2; Meer burg bUDO a 17; Lisse bTey- ling. b, 01 1:VVSB c—UDO b 5—2; Lisse c— SJC d 0—1. Zondagmiddag: Senioren: IA: Alph. B 1Forehol te 1, 24; Meerburg 1AZL 1, 82; Morschkw. 1Oranje Gr. 1, 26; Rijpweter. 1SJZ 1, 40. 1B: Kagia 1—Weter. B. .1, 2—3; VNA 1—WLV 1, 0—5; VTL 1—St. Bern. 1, 14; ZLC 1Warmunda 1, 23 (protest ZLC). IC: ASC 3—Roodenb. 3, 1—2. ID: WLV 2WSB 2, 3—1; War munda 2Alph. B. 2, 10. 2A; Hazersw. 1Rouwkoop 2, 0—3; WGA 1VNL 1, 3—4. 2B: Meerburg 2SJC 3, af gek.; ASC 5—ZLC 2, af gek.; LFC 5— Warmunda 3, 34. 2 C: Rijpweter. 2—WLV 3, 0—0. 2 D: Rouwkoop 3ZLC 3, 10. 3A: AZL 2—SJC 4, 0—3; Alphen 4Roodenb. 6, 2—0. 3 B: Alph. B. 3—Leidse B. 2, 0—0. 3C: Morschkw. 2—ASC 7, 2—0; Weter. B. 3Roodenb. 8 13. 3D; ASC 8—Docos 4, 4—1. 4A: AZL 3Roodenb. 9, 12; Morschkw. 3JAlphen 5, 03. 4C: ZLC 4Foreholte 4, 21. 4D: SJC 5—Lisse 5, 0—7. Junioren: D: WLV aLisse a 2 2; WSB aWarmunda a 31; SJC a—Foreholte a 21. E: Alph. B aMeerburg a 00; Docos aWeter. B. a 21. G: Stompw. B. aWLV b 30; Weter. B. b—SJZ a 3—2. H: WLV c—Lisse c, 3—5. I: Hazersw. aVNL b 41; Lisse dTeyling. d 11. Z.L.C.Warmunda 23. Voor rust waren beide partijen in even wicht. Beide doelen kwamen om beurten in gevaar, doch de keepers zorgden er voor dat de rust met blan ke stand inging. Na de hervatting kwam Warmunda in de meerderheid, doch ZLC was eerst de gelukkige en scoorde hoog in de bovenhoek (10). Direct daarop een snelle Warmunda- aanval, waarvan rechtsbuiten Ha verkort gelijk maakte (11). Fel wordt gestreden om de leiding. Weer gelukt het ZLC, dank zij een fout van keeper Rijnbende, de leiding te hernemen (2—1). Warmunda laat echter deze achterstand niet op zich zitten en trekt geheel ten aanval. Als rechtsback Meskers een fraaie kop bal inzendt, weet een der Leidse ach terspelers niet beter te doen dan de bal met z'n handen uit het doel te houden. Penelty wordt in een keurig doelpunt omgezet (22). Er zijn nog 7 minuten te spelen en de Warmonders domineren op alle li nies. In de laatste minuut eindigt een Warm.-aanval met een strak schot van linksbuiten v. Wmsen (23) Di rect na aftrap kwam het einde. Z.L.C, protesteerde tegen de volgens ZLC te lange speeltijd. De scheidsrech ter had enkele minuten oponthoud gerekend. MeerburgAZL 82. De gewij zigde opstelling van Meerburg voor deze wedstrijd, was in zoverre een succes, dat de voorhoede iets ver sterkt werd, doch dit ging ten koste van de achterhoede. De twee door AZL gescoorde doelpunten hadden stellig door de oorspronkelijke ver dediging voorkomen worden. Overi gens zijn beide doelpunten de Lei denaars van harte gegund, ware het alleen om hun taaie volhouden de BARCELONA—KOPENHAGEN B 1—0. Zaterdagmiddag heeft een ploeg van de Barcelona F.C. met 10 ge wonnen van Kopenhagen Boldklub, nadat de rust met blanke stand was ingegaan. Er waren 40.000 toeschou wers bij wie het spel der Denen zeer in de smaak viel. Zes van hun spelers behoren tot de groep van 25 waaruit het Deense elital gevormd zal worden voor de wedstrijd tegen Nederland. Zondag 11 December a.s. te Amsterdam. ZWARE NEDERLAGEN VAN MALMö IN BRAZILIë. De leiders van de Zweedse com- oetitie Malmp hebben met 06 van Sao Paulo verloren. Ruststand 03. Sao Paulo is een van de sterkste Braziliaanse clubs en gedurende twee jaar kampioen van de gelijk namige staat. Woensdag 23 Nov. j.l. hadden de Zweden gedebuteerd tegen Palmei- ras. De uitslag was toen 50 voor de Braziliaanse ploeg. gehele wedstrijd. De eerst helft was veel aantrekkelijker dan de tweede. Het goede combinatiespel en het be hoorlijke plaatsen der Meerburgers viel soms te loven. Na drie minuten was de stand reeds 2--0 in het voor deel der gastheren door doelüunten van Bas de Jeu en Theo Zandbergen. Wat de Leidenaars het eerste half uur ook probeerden, zij konden het niet verder brengen, dan enkele gevaar- Mike uitvallen. Ook konden zij niet beletten, dat de stand tot 40 werd opgevoerd. Het laatste kwartier van de eerste helft maakten de gasten dankbaar gebruik van twee grove dekkingsfouten der Meerburgers, door twee maal te doelpunten (4—2). Na de hervatting kon er van be hoorlijk voetbal nauwelijks sprake zijn, daar Meerburg te ver opdrong, zodat 20 spelers op de AZL-helft ope reerden. De overigens goed werkende Leidse doelman kon echter niet ver hinderen dat hij nog viermaal de bal uit het net moest halen (82). Ver melding dient echter de keurige safe van de invaller Meerburg-keeper Wils Vervoorn, toen hi: 5 min. voor het einde een scherp schot der AZL- middenvoor met een vrije sprong tot corner wist te werken. V.N.A.V.V.L.V. 0—5. Op een door overmatige pladheid bijna on bespeelbaar terrein, verkenden bei de ploegen eerst elkaar. Dat duurde deze keer lang en het eerste half uur was de verhouding niet zoals de uitslag doet denken, alhoewel de gasten meer in de aanval waren. Een hiervan werd met een doelpunt bekroond, toen linksbinnen Bart Lamboo listig of per ongeluk? een klein tikje zijwaarts gaf, waar op linksbuiten Frans v. d. Berg de bal maar voor het inschieten had (01). Vijf minuten na de rust deed rechtsbinnen Nic. Stikvoort voortreffelijk voorbereidend werk en rechtsbuiten Bep Hakker hoe wel nog niet helemaal fit maakte er 02 van. Toen leek het even dat de Leidenaars, die geen ogenblik versaagden, eht heft in handen zou den nemen. Doch de Voorschotense achterhoede, waarvan we vooral rechtsback Q. v. d. Peet moren noe men, keerde elk gevaar. Hierdoor aangemoedigd ging ook de voorhoe- de weer aan het werk en Nic. Stik voort besloot een solo-ren met een reaf doelpunt (03), wat midvoor Piet v. d. Berg vlak daarop her haalde (0—4). Bij het verstrijken van de tijd werd het spel er niet fraaier op. En toen de nogal zwak leidende scheidsrechter WLV een vrije trap toekende, plaatste Frans v d. Ber? zich achter de bal, om deze met een vlijmscherp schot ach ter de Leidse keeper die overi gens een beste partij, speelde te denoneren (05). Dit werd de eind uitslag; de Voorschotenaren wonnen verdiend, doch een tegenpunt zou voor de Leidenaars een rechtvaar dige beloning geweest zijn. Nic. BoysNieuwkoop 11. Met een gelijk spel heeft Nieuwkoop meer gekregen, dan zij verdiend heeft, want tot ongeveer tien minu ten voor het einde was de overwin ning nog voor de boys en het geluk is zeker met Nieuwkoop, als de scheidsrechter een overtreding, wel ke door de gladheid werd veroor zaakt, in het strafschopgebied te zwaar straft met een penalty, omdat de spelregels daaromtrent ook an dere mogelijkheden aangeven. Dit was dan ook tevens de enige sco ringskans die Nieuwkoop gehad en benut heeft en mede daardoor voor de nederlaag werd behoed. Kort na dat de gasten de bal aan het rollen brachten, was al te bezien, dat de groenzwarten op eigen terrein be lust waren op een revanche voor de geleden 7—1 nederlaag. Goed com binerend en met snelle aanvallen wordt «ie Nieuwkoopverdediging op de proef gesteld, welke evenals de hechte Nic. Boys-achterhoede, inclu sief keeper Bader, geen scorings kans geeft. Als Nieuwkoop het na de thee met „blitz"-aanvallen wil pro beren, laten de groenzwarten zich niet verrassen! Integendeel. Een kwartier later juichen de Nic. Boys supporters voor het prachtige doel punt van Wim Lenting, waarvan. Jan van Trigt weer de grondlegger was (10). En Nieuwkoop kan het maar niet verder dan het backstel brengen. Enkele verre schoten wor den door keeper Bader schitterend gestopt. Ongeveer tien minuten voor het einde is de Nieuwkoop rechts binnen doorgebroken, maar de snelle Bep Bosman snelt terug en komt coor de gladheid in botsing, waar door Theo Angevaare de bal kon wegwerken. Groot was de verras sing. dat een penalty werd gege ven en daarvoor moest zelfs keeper Bader zwichten (11). Nic. Boys 2Boskoop 3 52. G.D.S. Het eerste kreeg een vrije Zondag, wegens afkeuring van het Donk-terrein. SDS 2Groeneweg 22; GDS 4Donk 6 afgelast.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6