De volksvertegenwoordiging moet meer betrokken worden in „Buitenlandse Zaken'1 Een besparing van 10 millioen wordt beoogd Studentenpastoor recipieerde WOENSDAG 23 NOVEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Tweede Kamer In de gistermiddag gehouden ver gadering der Tweede Kamer zijn de algemene beraadslagingen over de begroting van het departement van Buitenlandse Zaken voortgezet. De heer van der Goes van Naters (Arb.) zeide, de indruk te hebben, dat men op „Het plein" het parlement niet mag. Die gevaarlijke toestand moét zo spoedig mogelijk veranderen. De nieuwe doelstelling van het buitenlandse beleid vereist niet al leen volksinvloed in Nederland, maar ook daarbuiten in politiek federatieve organen. De heer Bruins Slot (A.R.) consta terend, dat de totalitaire bedreiging nog steeds bestaat, zeide het noodza kelijk te achten, dat het westen zich zo sterk mogelijk maakt. Ten aanzien van de gang van za ken met het oog op Straatsburg bleek spr. niet bevredigd. Naar zijn oordeel moesten de Europese regeringen uit de rechtsstof onderwerpen aan de raadgevehde vergadering voorleggen, opdat men de stem van het Europe se volk verneemt. Dan heeft men een parlementaire inspraak op in ternationaal niveau. De heer Korthals (V.V.D.) zeide dankbaar te zijn voor 's ministers ac tiviteit om Nederland op internatio naal plan een rol te doen spelen. Gunstig vond hij het Atlantisch pact, de Raad van Europa en de Be nelux, maar ongunstig het feit. dat men zeer grote zorg moet hebben over wat zich in Azië voltrekt. De heer Ruvgers (Arb.) bepleitte de noodzakeliikheid van de eenheid van Europa. Duitsland dient z.i. in geschakeld te worden in de economi sche reconstructie van Europa. Ook de heer Serrarens (K.V.P.) pleitte voor beter contact tussen De partement en Kamer. Benoeming van Kamerleden en delegaties zag hij als een uitstekend middel om een kern van Kamerleden te vormen, die zich speciaal van buitenlandse zaken op de hoogte kan stellen. Ruslands optreden moet z.i. een waarschuwing voor West-Europa zijn. Blökens een Spaans informatieor- gaan zijn in alle gevallen van aan vallen op Protestantse kerken de schuldigen door de regering gestraft en is er schadevergoeding gegeven. De heer Gortzak (C.F.N.) vond het buitenlands beleid niet best. Hij vroeg inlichtingen over vervolgingen in Franco-Span je. Voorts drong hij er o.m. op aan de regeringen van China en Oost-Duitsland te erkennen. De heer Stokman (K.V.P.) zeide een oplossing .van het Palestijnse vraagstuk van groot belang te ach ten om daardoor te komen tot een opheffing van het gevaar van een nieuwe oorlog tussen Joden en Ara bieren en voorts met het oog op de bescherming van en da vrije toegang tot de heilige plaatsen. Hij had er bezwaar tegen, dat de verzoenings commissie der V.N is afgeweken van haar oorspronkelijk denkbeeld van een internationaal regime voor Jeru- CENTRALE GASVOORZIENING Dezer dagen is, aldus „Parool", het rapport te verwachten van de commissie-Iterson, die het vraag-' stuk heeft bestudeerd van de cen tralisatie van de gasvoorziening in Nederland. Volgens de plannen waarover het rapport adviseert zal in de toekomst van vijf centrale punten uit, via een koppelnet, gas over het gehele land worden ge distribueerd. Die vijf centrale pun ten zijn. Velsen, Hoek van Holland, Sluiskil, Zuid-Limburg en Coevor- den. Aethcklanken DONDERDAG. HILVERSUM I 301,5 Meter. 7.00—24.00 AVRO. 7.00 Nieuws. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 8.40 Radio ochtendblad. 9.00 Weerber. 9.30 Voor de vrouw. 10.15 Populair concert. 10.50 Voor de kin deren. 11.00 Sopraan en piano. 11.25 Causerie over het Rode Kruis. 11.40 Pianoconcert. 12.00 Tenor trio en or gel. 12.30 Mededelingen. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Strijkorkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Accordeonorkest. 14.00 Voor de vrouw. 14.30 Sopraan, klari net en piano. 15.00 Voor de zieken. 16.00 Cabaret. 16.30 Sluiting. 17.30 Kaleidoscoop. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Voor de kinderen 19.05 Radio Volksmuziekschool. 19.45 Regerings uitzending. 20.00 Nieuws. 20.05 Cau serie „Koningin Wilhelminafonds". 20.15 Orkestconcert. 20.45 „Plak boek 1918". 21.30 Kamermuziekge zelschap. 22.30 Zang-declamatie 22.45 ../ynateur-circussen", causerie. 23.00 Nieuws. 23.15 Radio muziekjournaal. HILVERSUM 11 415 Meter. 7.00 KRO. 10.00 NCRV, 11.00 KRO, 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Morgengebed en liturgische kalender. 7.30 Sluiting. 8.30 Nieuws. 9.00 Weerber. 9.30 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.45 Orgelconcert. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchconcert. 12.30 Mededelin gen. 12.33 Lunchconcert. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Pianovoordracht. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Promenade or kest en solist. 14.45 Voor de vrouw. 15.30 Omroeporkest. 16.30 Sluiting. 17.30 Vocaal kwartet. 17.50 Rege ringsuitzending. 18.15 „Land- en tuin bouw", causerie. 18.30 Voor de jeugd. 19.00 Nieuws. 19.15 Muziek voor de jeugd. 19.40 Radiokrant. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd progr. 22.15 Bui tenlands overzicht. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Kamerorkest en soliste. zalem. Voorlopige internationalisatie van die stad zeide hij in ieder geval noodzakelijk te achten en hij bleek terzake een motie te overwegen. De heer Burger (A.R.) sloot zich ten aanzien van de bescherming der heilige plaatsen aan bij wat de mi nister daarover heeft geschreven. Uit de publicaties van 26 Aug. 1949 blijkt, dat de Protestanten in Spanje aan allerlei bepalingen zijn onder worpen, zo zei dede- worpen, zo zeide de heer Burger, die eveneens pleitte voor het opnemen van Kamerleden in delegaties en dan niet door aanwijzing door het depar tement, maar door de Kamer. De heer Zandt (S.G.) zeide, dat de Nederlandse voorlichting in Amerika heeft gefaald en ook de voorlichting van het parlement deugt niet. Hij vroeg de aandacht van de minister voor de vervolging van Protestanten in Spanje en Argentinië. Te kwart over zes is de vergade ring verdaagd tot hedenmiddag een NIEUW TWEEDE KAMERLID. In de vacature, ontstaan door het ontslag-nemen van prof. dr. J. J. Gielen, is tot lid der Tweede Kamer benoemd de heer C. W. van den Broek (KVP) te Roosendaal. Nadat de commandant zeemacht in Nederland, schout bij nacht J. J. L Willinge, de opvarenden van de torpedojager „Banckert" had geïn specteerd, vertrok het schip gister middag om vier uur uit den Helder naar Indonesië onder commando van de kapitein luitenant ter zee B. van der Ploeg. Aan boord van het schip, dat een bemanning heeft van 232 koppen, reist op uitnodiging van de Konink lijke Marine mee de hoofdvlootpredi - kant kapitein ter zee J. H. Sillevis Smitt, die in Indonesië de nog aan wezige onderdelen van de Marine zal bezoeken. Hem werd uitgeleide ge daan door de hoofdvlootaalmoezenier mgr. J. F. M. de Sain. Van officiële zijde is dezer dagen medegedeeld, dat de aflevering van Kerst- en Nieuwjaarspakketten naar Indonesië mogelijkerwijze enige ver traging zou hebben, i.v.m. een strengere douane-controle op de in houd. Het centraal bureau Ni win stelt naar aanleiding hiervan er prijs op te verklaren, dat deze vertraging niet geldt voor de Niwin-Kerstpak- ketten. Deze pakketten zijn n.l. onder douane-controle verpakt, zodat de garantie bestaat, dat alle Niwin- Kerstpakketten tijdig zullen worden uitgereikt. GERRIT DE KRAAI" IS DOOD. „Gerrit de Kraai", de bekende metgezel van het gezelschap Hans Kaart, die tijdens de reis van deze artisten door Afrika grote populari teit heeft verworven is op een tra gische manier aan zijn einde geko men. Hij werd op een nacht in zijn eigen kooi aangevallen door een rat, die hem in de keel beet en dit zou niet dodelijk zijn geweest, want de behandelende geneesheer gaf goede hoop op een volledig herstel, wan neer men de gewonde vogel niet in een kippenhok had gezet. Dit hok bleek namelijk besmet te zijn m'et een kippen-ziekte, waaraan de kraai thans smadelijk gestorven is, tot grote droefheid van zijn baas. TABAK DUURDER. Twintig grote tabaksfabrieken, die tezamen tachtig procent van de lan delijke productie leveren, hebben be sloten de gemiddelde prijs van shag, rook- en pruimtabak met tien cent per pakje te verhogen. Tegelijk zijn de fabrikanten overeengekomen de winstmarge van de winkeliers met ande half procent te ver agen. De prijsverhoging zal minstens tot eind van het volgend jaar gehand haafd worden. De tabakswinkeliers, die in beide beslissingen niet zijn gekend, hebben besloten tot een pro testactie. Donderdag zullen de plaat selijke organisaties in Amsterdam reeds een vergadering beleggen. „Volkskrant". INVOERAANVRAGEN RIJKS BUREAU VOOR METALEN EN BOUWSTOFFEN. Het rijksbureau voor metalen en bouwstoffen maakt bekend, dat met ingang van 1 December 1949 een nieuwe regeling voor de behandeling van aanvragen tot het verkrijgen van invoer-deviezen-vergunningen van kracht wordt, welke tot doel heeft de behandelingsduur aanmer kelijk te bekorten. In verband hiermede dienen be langhebbenden hun aanvragen van genoemde datum af niet meer in te dienen bij de vak- en bedrijfsgroe pen voor zover dit gebruikelijk was doch rechtstreeks bij genoemd rijksbureau. In het Zuiden des lands zal bin nenkort een nieuwe autofabriek op gericht worden. De topcapaciteit van dit bedrijf zal voorlopig zesduizend wagens per jaar zijn. Het betreft hier de stichting van een Nederlands bedrijf der Engelse Morris-automobielen, aldus ver neemt het A.N.P. Er wordt naar ge streefd ongeveer in Januari 1950 met de productie van Morris Oxford en Morris Minor personenauto's te beginnen. Dit bedrijf zal ook België en Luxemburg van dgze typen voor zien. Nevensdien wordt getracht, in samenwerking met het Engelse be drijf. de export ook naar andere landen uit te breiden. De Neder landse industrie zal zoveel mogelijk bij het vervaardigen der automo bielen worden ingeschakeld. Op den duur zullen vele honderden arbei ders door het bedrijf kunnen wor den opgenomen. De fabricage wordt ter hand ge nomen door J. J. Molenaars auto mobielbedrijf N.V. te Amersfoort, welke firma sedert 1932 het Nuf- fieldconcern, dat de Morris-auto's fabriceert, in Nederland vertegen waardigt. De administratie van het nieuwe bedrijf zal te Amersfoort blij'ven gevestigd. Over de plaats van vestiging der fabriek zal zeer spoedig een beslissing worden ge nomen. Voor het stichten van dit nieuwe, deviezenbesnarende bedrijf, dat van betekenis kan worden voor de in dustrialisatie van ons land. is kort «releden door de Nederlandse auto riteiten toestemming verleend. Terloops werd nog een tweede complot ontdekt. Op 26 September is in Den Haag op aanwijzing van een winkeljuf frouw de eerste arrestatie verricht in het beruchte valse munterscomplot, aldus het „Algemeen Dagblad", welk blad verder van zijn corr. in Luik nog de volgende mededelingen ont ving: In de nacht van 17 op 18 No vember waren wij al aan de 42ste ar restatie toe. In die nacht n.l. werd in Nieuwenhagen door twee recher cheurs van het bureau falsificaties uit Den Haag in gezelschap van de in specteur Van Rijen uit Maastricht, de 32-jarige landbouwer M. Mulders van zijn bed gelicht en gearresteerd. Hij wordt ervan beschuldigd, valse biljetten van honderd gulden in ont vangst te hebben genomen om ze daarna uit te geven. Zoals wij reeds meldden, stootte de politie al speu rend plots op een tweede bende, die behalve valse guldens en mar- ook nog paspoorten en valse toeris- ten-ohèques vervaardigde en uitgaf. De dossiers te Luik hopen zich op tot geweldige stapel1- en het recher- cre-apparaat, dat zulk verdienstelijk en uitzonderlijk knap werk heeft verricht in deze geruchtmakende zaak, werkt nog steeds op volle toe ren om de bekentenissen van de 42 verdachten tegen elkaar af te we gen en de onjuistheden eruit te lich ten. Onder de 42 verdachten bevinden zich vier drukkers. Deze vier druk kers waren in Luik gevestigd. Men hoopt nu met dit viertal, wat althans de drukkerijen betreft, de zaak com pleet te hebben. Voor het tweede valse munters complot werd de Nederlandse schip per A. Peters, 36 jaar oud, gezocht. die ondanks het feit dat hij uitge wezen was uit België, zich toch nog in dit land bevond. Deze Peters had uit Veen-huizen weten te ontvluch ten, waar hij wegens het verhan delen van valse distributiebeschei den nog tien maanden te goed had. Peters, die geen vaste woonplaats had en door België zwierf, werd op een schip, dat te Luik lag en waar hij zich verborgen hield, ontdekt. Na knap speurders werk werd ook gearresteerd de lithograaf Alfons Derkenne, die een drukkerij in de Rue Pombier in Luik bezat. Deze heeft geheel onafhankelijk van de eerste valse muntersbende gewerkt en.gedrukt. Zoals uit de eerste ver horen blijkt heeft men in deze druk kerij minstens 2500 biljetten van honderd gulden vervaardigd. Van daar leidde het spoor naar de 55-jarige garagehouder G. R. te Luik, die er nu van wordt beschuldigd, de valse bankbiljetten aan de Nederlan der M. Mulders, landbouwer, 32 jaar te Nieuwenhagen, te hebben overhan digd. Deze laatste wordt op zijn beurt verantwoordelijk gesteld voor de uitgifte van deze biljetten in Lim burg Zoals gezegd, is hij Vrijdag nacht te Nieuwenhagen gearresteerd en is met het oog op het onderzoek ter beschikking van de Maastrichtse recherche gesteld. Men verwacht in deze zaak nog meer arrestaties. BEURS: UITERST STILLE MARKT. Ook gisteren was dé handel op de Amsterdamse Effectenbeurs uitert gering. De hoeken lagen volkomen ve.laten. In de Scheepvaarthoek bijv. was om twee uur zegge en schrijvt één aandeel Scheepvaart Unie ver handeld. Het koerspeil viel. na de lagere advieskoersen op de ochtend- beurs, nog mee, maar over het alge meen waren de openingsprijzen iets beneden het slotniveau van Maandag. Ondanks het gebrek aan affaire ble ven de verdere verliezen tot fracties beperkt. Olies waren tegen slot 310 genoteerd. Philips waren aanvanke lijk weer aan enig aanbod onderhe vig en verloren ruim twee punten, doch konden zich tegen slot enigs zins herstellen. Aandelen Aku no teerden een half punt lager, certifi caten Unilever verloren anderhalf punt. De Indonesische markt was aan vankelijk prijshoudend, doch de om zetten waren hier zo gering, dat ver koop van een enkel stukje reeds tot verlies leidde. H.V.A. per saldo twee en een half lager, Amsterdam Rub ber twee punten. Certificaten Deli Maatschappij waren vandaag prijs houdend. Op de Staatsfondsenmarkt trokken de Investeringscertificaten met een verlies van 3/8 punt weer de aan dacht. De koersschommelingen in dit papier, die de laatste dagen voorko men, v/orden in verband gebracht met de derde trancne die per 1 De cember a s. verhandelbaar is. Voo~ het overige bleef de gunstige toon van de laatste dagen ook vandaag op de beleggingsmarkt gehandhaafd. Prol. 2 Yn procent. Zwakke Luchtpijpen... Vatbaar voor kou of tocht? Sukkel niet de hele winter door, neem dagelijks'n lepel: Het Leidse Meren-plan Watersport als lachende derde bij ernstig ondernemen een p\E PLANNEN OM, NADAT MET VEEL MOEITE en blijvende zorg ons lage land is drooggemalen, er. weer een paar plassen uit te zuigen, heeft in brede kring belaigsteliing en nieuwe zorg gewekt. Bij de beoordeling van deze plan nen is ter dege afgewogen, of het verantwoord is, nu het dicht-bevolk- te Holland zeer zuinig moet zijn met zijn cultuurgrond en er een hopeloos tekort is aan boerderijen voor jonge boeren, een honderd h.a. weide in water om te dopen. Dat hierbij het water-toerisme zou worden bevorderd, is van bijkomsti ge betekenis, ofschoon, door een Warmondse bril bekeken, niet van economisch belang verstoken. Hoofdzaak echter en uitsluitende overweging bij deze ingrijpende en diep-gravende plannen is de grote be hoefte aan zand, op de eerste plaats van de stad Leiden voor haar uit breidingsplannen Noord en Zuid- West, maar in hoge mate ook van ^e Ned. Spoorwegen, het Rijk en de Pro vincie Daarover gaven we gisteren reeds enige, globale, cijfers. Zand! in plaats van: Land! Zand is er in Nederland in over vloed. Het zou kunnen betrokken worden uit de omgeving van Noord- wijkerhout, uit de Zeeuwse wateren of van de onafzienbare zandvlakte van de Veluwe. Daar dit zand echter door arbeidsloon en vervoer zeer duur zou worden, is gezocht naar an dere middelen en werd het plan eni ge zandputten bij Leiden te openen op stapel gezet. Er is daarover nog geen definitieve beslissing genomen. Tevoren zullen de betrokken ge meente en de in het geding zijnde polderbesturen worden gehoord. Dergelijke zandputten zijn niet iets nieuws. In de Roomburgerpolder te Zoeterwoude is men reeds bezig zand te zuigen voor de nieuwe Rijks weg Ypenburg---Burgerveen, terwijl nabij Klinkenberg onder Sasseiheim en in de gemeente Bodegraven diepe kraters zijn ontstaan, met geen an dere vulkanische oorsprong dan de vraag naar zand, zand, zand. Het bij- „De kunst om water in land, en land in water te herschep pen, schijnt in dit gewest ten toppunt gestegen!" (Reis van een Engels man door Holland in 1796). zondere van de aanhangige plannen is, dat zij tevens dienstbaar kunnen worden gemaakt aan de behoefte naar ontspanningruimte in deze door enige milioenen mensen bewoonde provincie. Enorme besparing. Zoals reeds werd medegedeeld is daarbij gedacht aan het openen van twee zandputten aan weerszijden van de Grote Sloot, de ene gelegen in de Zevenburger-, de andere in de Broek- en Simontjespolder. Volgens het ontwerp, wordt daar voldoende zand gevonden, om in de behoefte van de eerste 10 jaar te voorzien. Uit deze putten kan het zand recht streeks gespoten worden naar de op te hogen terreinen van het Leidse plan „Noord" en met mmierne kos ten, wegens de geringe afstand, voor overige doeleinden. Berekend is, dat daarbij een besparing zal worden be reikt van 10.000.000. Dit bedrag toont duidelijk aan, waarom de opoffering van de weide grond door de ontwerpers gerecht vaardigd werd geacht. Na veel studie en overleg zijn daar bij gronden uitgezocht, welke, of schoon goed in hun soort, het minst geschikt waren als weide-grond. De bedoeling is de r^as^en een diepte te geven vtn 20 a 30 m. (de put bij Sikkens lakfabrieken te Sassen- heid haalt 23 m.), waarbij nog in studie zijn de bezwaren, welke bij het ontstaan van dergelijke diepe kuilen kunnen ontstaan door de aard van het daarin aanwezige water. Op zand gebouwd. Onder de oppervlakte van Holland ligt een dikke laag zand, stammend uit de vere tijden, dat hier zee in plaats van land was. Het is merk waardig, dat in de Zwanenburger- polder dit zand begint op een diepte van 2 y2 meter, in de Broekpolder op een diepte van 12 meter. De boven laag is veen. Een vies luchtje. Overwogen is de putten, na uit putting, te gebruiken ais stortplaate van vuil. Indien men het huisvuil van de steden Leiden en Haarlem hiertoe zou wil'en aanwenden, zou het echter 400 jaar duren voor de putten gedempt waren. Er is weinig fantasie van de reuk-organen nodig om in te zien, dat daarmee een bron van ongenoegen voor Warmond zou worden geschapen. Daarom is er van afgezien. Omdat, zoals aangegeven, de Noor delijke put het, meeste zand kan le veren, ligt het in de bedoeling daar mede het eerst te beginnen. De bo vengrond zal worden verwijderd en kan gebruikt worden om de dijken en het omliggende terrein op te ho gen. Is deze put uitgeput, dan zou de volgende aan de beurt komen, waar bij een veel zwaai*: ere laag veen grond vrij komt, welke in de eerste put zou kunnen worden gestort, om het opwellende bodemwater af te dekken. Naamloze meren. Behalve het financiële voordeel is het enig aantrekkelijke in dit plan, dat de plasputten of putplassen in verbinding gebracht kunnen worder» met de Kager-meren. De Noordelijke door een uitgang naar de Zijl en naar de Grote Sloot. De Zuidelijke door haar ligging aan de, te verbreden Grote Sloot. De Grote Sloot zou zo breed worden, dat motor-boten er niet meer clandestien en ter sluiks doorheen behoeven te knorren. Door bossen hier en daar zal een nieuw natuur-monument worden geschapen, terwijl deze bebossing ook ten doe; zal hebben de windkracht op het water te verzwakken, met het oog op de dijken. Er zullen nieuwe fiets paden worden aangelegd aan de Noordznde van de spoorbaan, ter wijl er ook gedacht is aan jachtha vens, restaurants, enz. Van Warmonds waterfront bezien, zou het uitzicht zeer verfraaid wor den door het zeil-bedrijf op deze plasser, die tezamen een oppervlak te vaa anderhalf maal het Norre- meer zouden beslaan. Ook zou de watersport nog dichter bij Wai\mond worden gebracht. Gisteren zoals gemeld 'her dacht de studentenpastoor, prof. dr H. L. M. van Rooyen OSC het feit dat hij tien jaar geleden benoemd werd tot moderator van de R.K. Stud ver. „Sanctus Augustinus" Bij deze ge'egenheid werd gistermiddag in het „Eigen Huis'' een receptie gehouden, welke zeer druk werd bezocht. Tal van personen uit de universiteits. en studentenwereld kwamen 'hun geluk wensen aanbieden. Onder hen merkten we op de pro fessoren Sassen, Bijvanck en Berg, het erelid mr Op de Coul, de secr. het college van Curatoren, mr K. Wiersma, burgemeester jhr mr F. H. van Kinschot, pastoor Beukers ds Oppenheimer en ds Torenvliet. Velen heren geestelijken uit uni versitaire kringen kwamen eveneens ter receptie, van wie wij noemen dr G. van Heugten, moderator van de Unie van Kath. Stud. Verenigingen, te Amsterdam. Dan waren er de vele studenten-organisaties, waarvan de besturen of afgevaardigden hun feli citaties aanboden, zoals het collegium van het LSC, het bestuur van de VVSL, de Christen Studentenraad, diverse confessionele studentenver enigingen, het bgstuur van „OASE" en diverse disputen van „St Aug". Voor ieder had de studentenpastoor een persoonlijk woord en het was me de daarom dat deze receptie geani meerd verliep. Na afloop zaten de leden van „St. Aug." met hun moderator en ver schillende gasten aan een diner in „In den Vergulden Turk" aan. Behalve prof. dr. van Laer zaten hierbij aan verschillende moderato ren uit de Nederlandse universiteits steden, het collegium van het L.S.C., het bestuur van de V.V.S.L., de pre sident van de confessionele studen tenverenigingen in Leiden en ds. Oppenheimer. De praeses collegii van het L.S.C., jhr. M. L. de Braauw, biedt prof. van Rooyen zijn gelukwensen aan. Op de achtergrond bestuursleden van Augus tinus".

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2