NIEUWS UIT D E RIJNSTREEK NIEr'WS UIT Ccöp. Boerenleenbank OMGEVING Gemeenteraad Bart had zich vergist van Woubrugge ZATERDAG 19 NOVEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. De heer G. v. Tuyl is geslaagd voor het tandartsexamen. Bridge-meesters bij AJS.C. Er heerste Vrijdagavond in hotel Cen traal, bij de wekelijkse bridge-avond van de Alphense Bridge Club wel een zeer bijzondere stemming. Daar waren n.l. niet minder dan acht Meesters te gast op uitnodiging van de A.B.C. Onder hen bevonden zich de bekende Internationals Filarski, Cats, Amsingh en Rebattu alsmede de heren Duizend, Mulder, Stibbe en Verboog, allen leden van de beken de Amsterdamse Bridge-club Conti nental en De Oude Bond. De voorz van A.B.C., de heer P. Koren, sprak een welkomstwoord. Vanzelfsprekend werd het een stevige overwinning voor de gasten van deze avond, die elk niet minder dan 32 partijen ge speeld hebben. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat het reeds ver na middernacht was toen de laatste kaarten op tafel kwamen. Groene Kruis. Medegedeeld werd op de jaarvergadering, dat reeds 3000 leden staan ingeschreven. Ontvangsten 8317.91, uitgaven ƒ8324.13. Op de begroting werd een tekort verwacht van 875. De heren dr. H. van Kooten, J. P. Liefhebber en J. van Elburg werden in 't be stuur herkozen. De heren J. S. Deur- lo en J. F. v. d. Vate brachten ver slag uit over het materiaal. Aan „Kraamcentrum" werd ƒ500.sub sidie verleend. Geboren: Arie Jan Daniël, z. van J. Westmaas en J. Vis; Cornelia, d. van P. Koenekoop en M. Baas; Mari- nus Arnoldus, z. van A. Lagendijk en A. M. Spaan; Pieter, z. van A. Pij per en H. Koenekoop; Maria, d. van A. J. van Boksel en C. G. Bruines; Jan, z. van C. J. Guldemond en J. Ver- bree; Selma Adriana, d. van M. H. Kok en J M. M. Verschuur; Alice Leni, d. van M. H. Kok en J. M. M. Verschuur; Willem Johannes, z. van J. van Egdom en N Achterberg; Dirk, z. van P. Houweling en C. van Dam; Reinier, z. van R. van der Louw en W. J. Wierda; Anny Elise Ingrid, d. van C, Wijsman en A. G van Geelen; Jannetje, d. van G. Braster en M. van Diggele; Bernar dus Johannes Jacobus Matheus, z. van B. Bloemberg en B. van Velzen. Ondertrouwd; G. Selcaris 26 j. en I. J. Bos 24 j.; J. J. Bik 43.j. en J. A. Post 32 j. Getrouwd: C, A. den Hartog 24 j. en J. M. Meenk 24 j.; D. van der Lin den 26 j. en M. Bruines 20 j. Overleden: W. van Oostveen 83 j., weduwe van C. A. van Warmerdam; A. Hofstede 79 j., weduwe van A. C. Haak. BOSKOOP Kath. Vrouwenbeweging. Het vrolijke toneelspel ,,'n Zomerzotheid" van Cissy van Marxveldt, werd Don derdagavond voor het voetlicht ge bracht door de toneelver. „Klimop" onderafdeling van de Kath. Vrouwen bond. De titel van het stuk en de naam der toneelvereniging waren bij voorbaat borg voor een vrolijke avond. De lachsalvo's waren niet van de lucht bij het opvoeren van deze Zotheid. Het heeft geen zin namen te noemen, aangezien alle speelsters en spelers hun rol volkomen mees ter waren. Het happy-end waarbij de „voorname" Ella een smadelijke aftocht blies en de vrolijke Erica haar chauffeur-jonker in de aimen kon vallen viel bij de talrijke aan wezigen zèer in de smaak. De mu ziek was bij het duo Houtman Nieuwsteeg in goede handen. Door pastoor de Moei werd een kort dank woord gesproken, waarbij de onder grondse en de achter de coulissen werkenden niet werden vergeten. Deze geslaagde avond werd besloten met een gezellig samenzijn. „Paktijd" van de politie? De groepscommandant der Rijkspolitie verzoekt ons te willen melden, dat het verboden is op andere plaatsen dan door B W zijn aangewezen, te laden en te lossen. In verband met de paktijd worden weer vele bomen en planten verladen, doch dit moet geschieden op de daarvoor aangewe zen plaatsen. Geboren: Eugenius Willebrordus Petrus z. v. W. M. Brand en C. C. v. d. Tol. Hendrik z. v. T. Verkade en C. H. Rentes. Ondertrouwd: A. W. F. Idenburg 25 jr en C. Berg 22 jr, G. Willem- sen 24 jr en L. M. Hoogendoorn 24 jr C. S. Geers 58 jr en A. J. van de Werken 52 jr. Getrouwd: Adriaan Marinus v. d. Klein 23 jr en Adriana Beijland 25 jr Overleden Elizabeth Smit echtg. van A. Soet 87 jr. Klaas van der Ben 83 jr. HAZERSWOUDE Bouwgrond. De Raad heeft B. en W. alhier gemachtigd tot aankoop van woningen en grond van de gebr. Post alhier, voor een bedrag vtan 7.500.Daar de woningen slecht zijn, zullen zij onbewoonbaar worden verklaard en afgebroken. De grond zal worden gebruikt als bouwgrond voor eventueel daarop te bouwen woningen, alhoewel, wat ligging be treft, het terrein ook zeer geschikt is voor industrie. LEIDERDORP Pottenbakkers-kunst. Van de pot tenbakker Meindert Zaalberg te Lei derdorp werd door de regering een collectie werk aangekocht, bestemd voor een aantal Nederlandse musea. SCHEEPSBERICHTEN. ALCINOUS, pass. 18 Nov. Pan- tellaria; ASTURIAS (charter KRL) vertrekt verm. 19 Nov. van Batavia naar Rotterdam; BANTAM, 19 Nov. te Penang; BLITAR, 18 Nov. van Suez; JOH v. OLDENBARNEVELT 18 Nov. 35 mijl Z. v. Minicoi; KO- TA GEDE 19 Nov. te Semarang; KOT A INTEN pass. 18 Nov. 1 1/2 graads Kanaal; TABINTA 18 Nov. te Suez; TALISSE 21 Nov. te Bata via verw., TERNATE 18 Nov. te Southampton; ZUIDERKRUIS 19 Nov. n.m. te Batavia verwacht; MODJOKERTO pass. 18 Nov. (3 u.) Ouessant; GROTE BEER 18 Nov. in Golf v. Biscaye. LEIDSCHENDAM Gemeenteraad. De raad verga dert a.s. Dinsdag te 20 u. Agenda o.a.. geldlening van f 300.000. voor de bouw van 26 woningen; me dewerking voor de vergroting van de speelplaats der kath. jongens school in Stompwijk; subsidiëring van de stichting Kath. Gezinszorg; reconstructie Damlaan; subsidie ten behoeve van het kleuteronderwijs; stichting van een gemeentelijk Wo- ningbeheer. Geboren: Antonius Gerardus Maria z. van P. Th. van der Lubbe en J. P. van Wissen; Johanna Cor nelia Maria d. van J. W. Willemse en E. W. van der Meer; Willem Adriaan z. van A. P. Zandbergen en S. Varkevisser; Adriana Clasina d. van J. L. de Groot en Th. C. Ade- geest; Johannes Clemens z. van A. M van Leeuwen en H. J. Nieuwen- broek; Catharina Maria d. van A. C. Knijnenburg en J. M. van der Lubbe; Lambertus Johanna Nico- laas z. van N. Muusers en J. D. Boers; Marie Irene Casmiera d. van P. G. Klerks en A. M. Cugowska; André z. van P. Peters en A. Stoop; Gerarda Maria d. van J. M. van der Veeken en C. W. de Korte. Ondertrouwd: Nicólaas van der Meij te Leiden en Ida C. J van Rijn. Getrouwd: Cornelis W. Rolvink te Nootdorp en Clasina Muusers; Adria- nus de Bruin te Vuren en Wimpje J. Borst. Overleden: Anna Maria Niemans 57 j.. echtgenote van T. Reedijk; Bastiaan van Leeuwen 81 j., echtg. van C. C. de Bruin; Marinus van Oo tende 79 j., wednr. van N. Vrij hof. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD De huizen van „Gemeentebelang" overgenomen De gemeenteraad van Leimuiden besioot een gro«.e foto aan te kopen van de Koningin, ter piaatsing in de Raadszaal. Aan de contact-raad voor de Lich. Opvoeding en Sport werd een bijdrage veneend. Medegedeeld werd, dat de vuilnis-auto reeds gele verd is; de emmers volgen spoedig. Het visrecht in de Westeinderplas werd gegund aan de vissers-combi natie „De Westpias". De heer Buykx vroeg, of het wel juist was het vis recht niet meer aan de Fa. Kraar. te geven. De raad meende, dat net be ter was het recht aan de combinatie te geven, die ook reeds het visrecht heeft in het Aalsmeerse gedeelte. Het salaris van ue gem.-secrelaris werd bepaald overeenkomstig een schrijven van Ged. St. Aan Ged. St. zal worden verzocht de wedde van de v. ethouders te verhogen tot f 35U In de vac. mevrouw Visser werd in de commissie wf-ring schoolver zuim benoemd de heer ti. Boi. Be stolen wordt de zaadstrooie; van de heer H. Roos over ie nemen. Goed gekeurd werd een voorstel om aan de kleuterscholen een subsidie te verlenen van f 5 per leerling. Hier bij is echter bepaald dat aan de scho len in andere gemeenten waarop kinderen uit Leimuiden gaan geen hogere subsidie wordt verleend dan die gemeente zelf geeft. In de com missie Woonruimtewet werden her benoemd, H. V. de Rijk, W. Vonk Chr Muys, A. Hydra en als nieuw lid Chr. Verhoeven. Bij de bouw van de nieuwe R.K. Jongensschool, is nagelaten de kosten van verlichting bij de bouwkosten te berekenen. Besloten wordt de beno digde gelden beschikbaar te stellen De begroting werd aangeboden sluitend op een bedrag v. f 173.078,83 Na voorlezing van een zeer uitge breid rapport van het Verificatiebu reau wordt overgegaan tot overname door de gemeente van de eigendom men van de bouwvereniging „Ge meentebelang" en tot opheffing dier vereniging, waartoe ook reeds be sloten is door de aandeelhouders der vereniging. De heer Buykx vraagt of de hui zen niet te veel verwaarloosd zijn. De vereniging kon echter niet anders omdat zij slechts f 23 per jaar en per woning mochten besteden voor re paratie. In verband met deze over name wordt ook besloten tot het ge ven van een voorschot van pl.m. f 40.000 om de huizen belangrijk te kunnen opknappen en verbeteren. De raadsleden dringen er op aan, de her zieningen zo zuinig mogelijk uit te voeren, opdat de huren toch zo min KATWIJK Aanbesteding. Voor rekening van de heer C. van der Plas is aan besteed het bouwen van een woon huis aan de Zuid-Boulevard. 14 In schrijvers. Hoogste fa. W. Ouwe hand te Wassenaar voor 24.700.—, laagste fa. Gebr. Ouwehand te Kat wijk voor 21.395.aan wie de bouw is opgedragen. KATWIJK AAN ZEE Winkelweek. In navolging van de winkeliers te Katwijk a. d Rijn gaan ook de winkeliers te Katwijk aan Zee van 28 Nov. tot 6 Dec. een winkelweek organiseren. Jubilé. De opzichter bij de ge meentebedrijven, de heer A. van Duijn, herdacht gisteren het feit, dat nij vóór 25 jaar bij de gemeentebe drijven in dienst trad. In het kan toor der bedrijven waren jubilaris, directie en personeel te zamen ge komen. Daar werd de jubilaris toe gesproken door zijn chefs en kame raden en werden cadeaux overhan digd. LISSE VERBETERING STATIONSWEG. Het zal ongetwijfeld de instem ming van de raad hebben aldus B. en W. dat in het plan tot recon structie van de Stationsweg mede is opgenomen he* maken van een nieuw mogelijk verhoogd behoeven te wor den. De heer Buykx en Vonk vragen of de schoolartsendienst reeds werkt en of het onderzoek van de kinderen om de twee of drie jaar wel voldoen de is. Hierin zal misschien verbetering komen, maar de kring is iets te groot want de controlerend geneesheer heeft 6000 kinderen onder zich. Feestavond Kath. Middenstanders. Nooit eerder is het voorgekomen, dat deze door ruim 70 personen werd bezocht. De voorz., de heer J. v. Veen, herdacht in zijn openings woord het overleden lid J W. de Boer. Een bijzondere plechtigheid had hierna plaats, n.l. het uitreiken van een zilveren medaille aan het bestuurslid, de heer W. Compeer. De voorz. reikte dit ereteken uit na mens de R.K. Midd. Bond voor de activiteit en toewijding, waarmede de oud-voorzitter 35 jaren de be langen van de Kath. Middenstan ders had gediend. Vermeldenswaar dig is, dat dit de eerste keer was, dat de Bond een dergelijke onder scheiding toekende! Aan mevr. Com peer werd een bloemenmand over handigd. Pater Schwering noemde de heer Compeer een voorbeeld van gemeenschaps- en verenigingsleven. Hierna werd door allen enthousiast meegespeeld aan de kaart wedstrijd om fraaie prijzen. De leiding werd nu overgedragen aan de heer v. Mild uit Alphen a. d. Rijn, die het gezelschap geruime tijd in gezellige stemming bijeenhield. VoOr Kath. Thuisfront. Ten bate van de jongens overzee, werd Donderdagavond een kaart wedstrijd gehouden in café „De Sportman". Hoewel de belangstelling maar ma tig was werd er gezellig gespeeld over 4 ronden. De deelnemers die door hun kennis of fortuin in het bezit kwamen van de prijzen waren de volgende 1. A. v. Velzen, H. Vastenhout, P. Zeldenthuis; 2. A. v. Velzen, G. v. d. Pouw Kraan Sr., J. de Rijk: 3. A. Kennis, J. v. Vel zen, J. de Rijk; 4. J. Vork. M. Vlas man, H. Vastenhout. Tenslotte wer den nog enkele spelen gedaan met de volgende uitslag: Sjoelen: A. v. Graas, L. H. v. Velzen. Knikker spel: J. S. Vork, K. v. Velzen. Geboren: Wilhelmus Martinus z. van P. W. van Tol en A. C. Fin- kenflügel; Wilhelmus Cornelis z. van N. P. Koot en A H. Hartveld: Catharina Theodora Maria d. van J. N. Buskermolen en M. Chr. Re kelhof. Ondertrouwd; Dirk Kroon 29 j. en Johanna Wesselius te Aalsmeer. Getrouwd: Leonardus Wilhelmus van der Voorn 28 j., te Oss, en Ca tharina Maria Kraan 24 j. TER AAR Geboren: Gerardus W. z. van J. v. Rossenberg en Th. J. Teunisse. Klazina M. d. v. N. Wijfje en M. Hno- gervorst. Clazina J. j. d. van Fr. Keijzer en A. A. van Klink. Ondertrouwd: W. H. Heemskerk 19 j. en Cl. G. H. van der Steegt 19 j. te Zevenhoven. J. van Vliet 28 j. en G. Huisman 24 j. te Nieuwkoop. WOUBRUGGE Geboren: Jacobus Cornelis z. v. J. C. Heemskerk en C. J. Keijzer. Cornelis Willem z. v. D. van Klave ren en W. C. Anker. Getrouwd: Th. J. Olyerhoek en C. S. v. Leeuwen. Geboren: Jacobus Cornelis z. v. J. C. Heemskerk en C. J. Keijzer, Cornelis Willem z. v. D. van Klave ren en W. C. Anker. Getrouwd Th. J. Olijerhoek en C. S. van Leeuwen. ZWAMMERDAM Geboren- Pieter Jan z. v. W. v. d. Hoven en G. van Dijk. Getrouwd: Wilhelmus Petrus de Jong 29 jr en Johanna Humme 23 jr Rapenburg 63 Telef. 25452 - Leiden DE aangewezen Bank voor Alle Land- en Tuin bouwbedrijven UW belang en UW voor deel. Vraagt inlichtingen, rasterwerk aan beide zijden van de weg ter afscheiding van „Keuken hof", waardoor „de rasters", die helaas door de oorlogsomstandighe den zijn verdwenen, wederom het dorpsbeeld zullen gaan verfraaien. De heer Graaf van Lijnden be treurde het naar B. en W. bleek dat ook geen rasterwerk wordt ge plaatst om de wei verpacht aan de heer van Graven) op de hoe.k van de StationswegLoosterweg, maar hiervan is, met het oog op de toch al hoge kosten, afgezien. Een en ander en mede de omstan digheid, dat de gemeente over grond zal moeten beschikken voor het bou wen van een transformatorstation in de naaste omgeving van de hoek Sta tionswegLoosterweg, alsmede het feit, dat B. en W. het uitermate ur gent achten nog voor het a.s. boller.- seizoen de bocht in de Loosterweg ter hoogte van de boerderij van de heer van Graven te verbeteren, is aanlei ding geweest met de heer van Lijn den nader contact op te nemen. Deze besprekingen hebben tot een zeer gunstig resultaat geleid. De ras ters zullen voor rekening der ge meente worden geplaatst om de wei van de heer Graven, waarvan de kos ten worden begroot op 2000.De Graaf van Lijnden staat hiervoor om niet af de Loosterweg, de berm en de halve sloot, voor zover bij hem in eigendom, zodat vanaf de Stations weg tot ongeveer de Zwartelaan een rijwiel- of wandelpad kan worden aangelegd, alsmede de grond voor het bouwen van bedoeld transforma tiehuis, voor het verbeteren van de bocht in de Loosterweg ter hoogte van de boerderij van de heer van Graven, terwijl de gemeente een prikkelrdaadafscheiding aldaar mag plaatsen ter afscheiding. K.V.P. Lisserbroek. De heer P- G. Tel. lid van Prov. Staten van Noord-Holland, besprak de sociaaï- economische problemen in ons dicht bevolkte land. Er volgde een belang wekkende gedachten-wisseling. Tot candidaten voor de Prov Staten wer den gesteld de heren Tel en Van Groeningen (aftr.). Veld, Vegels en Kothe. Gemeenteraad. De raad verga dert Maandagavond te 8 uur. Voorge steld wordt o.a. de kosten van het o.l. onderwijs voor 1948 te bepalen op 37.95 per leerling. De gemeente begroting, welke sluitend is, wordt' aangeboden met een post onvoorzien van 59.000. NOORD WIJK Geboren: Johanna d. van H. v. cL Haak en E. Ouwehand; Andries ,j. L. z. van Chr. W. Smeltink en A. H. Steenvoorden; Maartje d. van J. Hazenoot en J. M. Hoek; Alida E. M. d. van H. Steenvoorden en A. J. Koelewijn. Ondertrouwd: H. J. F. Sleebe en W. C. M. v. d. Plas. Getrouwd: H. v. Kooperen en P. J. G. v. d. Linden; P. A. Harteveld en G. Smit. Overleden: Anna M. Kampman 61 j.; Cornelia A Smit 86 j.; Antoi- netta M. Schreuder 76 j., geh. met E. F. v. Weijnen. NOORDWIJKERHOUT Geboren: Cornelia J. M. L., dr van N. W. de Jong-Gerrits; Hendrika S., dr van J. Weijers-van der Vossen; Petronella A. M., dr. van J. J. Ver- degaal-van Eeden; Petronella Wil- helmina, dr van P. J. Duivenvoor- den-Hoogenstraaten; Anna M., dr van P. v. d. Steen-Bruins; Andreas J. L., zn van C. W. Smeltink-Steen- voorden; Margaretha A. M., dr van C. C. v. d. Vossen-van Dongen; Jo hannes J., zn van Q. M. Looijestijn- van der Putten; Catharina W. M., dr. van J. J. Lammers-Aartman; Theodorus J G., zn van J. Hoeks- Pijpers; Maria W., dr van Th. van Maris-Kleverlaan; Theodorus M., zn van J. P. de Jong-Sampers; Jaco bus A. H., zn van J. B. Opdam-v. d. Voort; Cornelis J. W., zn van J. Jan- sen-van Kesteren; Wilhelmus J. C. en Petrus A. M., zoons van W. H. Broekhof-Koeman; Catharina, dr. van W. P. de Groot-van Wetten; Martinus H., zn van H. C. v. d. Geest van den Berg. Overleden: C. A. Duyndam, 43 jr., echtgenote van J. W. Edelaar; F. Spreeuw 74 jr., echtgenoot van H. C. van Winsen; L. den Dekker, 62 jr.; H. P. Becker Hoff, 81 jr., we duwnaar van J. H. van Basten; J. C. Faas, 88 jr., weduwnaar van P. Delmee; L. van Gent, 83 jr., echtge noot van C. C. M. van Tienen; M. Pols 71 jr., echtgenoot van F. Bur gers. Ondertrouwd: C. J. v. d. Burg, 27 jr. en A. J. J. van Schie, 22 jr., W. Th. Seijsener, 34 jr. en M. C. Aart man, 32 jr; F. M. M. Backes 27 jr en M. A. Seijsener, 27 jr; W. A. Lom- merse 33 jr en P. G. v. d. Eist 27 jr. Gehuwd: J. S. Verdegaal en C. H. C. Kors; J. Baak en C. M. Hooger- vorst; J. Nievaart en C. Duiven voorden; C. D. de Graaf en D. Pas- schier; N. van Nes en G. E. M. Bar biers; J. P. Warmerdam en E. J. M. van Steijn; G. G. van Dam en A. J. v. d. Berg; A. M. v. d. Heuvel en C. E. Bakker. OEGSTGEEST IJsclub. Onder de talrijke aan wezigen waren de ere-leden M. C. v. d. Burgen en L. v. Nieuwkoop, die een bijzonder welkomstwoord van de voorzitter, de heer H. Kort- mann, ontvingen. Het jaarverslag van de Secr., de heer K. Veen, was in opgewekte toon gesteld en ver meldde o.a. dat het ledental thans 232 bedraagt. De heer J. v. d. Post rapporteerde als penn. de financiële toestand. Er was een batig saldo van 223,Tot leden der kascommis- sie 1950 werden benoemd de heren G. v. Dam en A. J. Duivernvan. De per. aftr. bestuursleden C. M. den Hollander en M. C. W. van Gent werden herkozen, terwijl de heer L. Hoogervorst zich in de vacature Hoekstra zag benoemd. Na de tradi tionele verloting volgde sluiting. Vermelden we nog dat de vergade ring belangeloos werd opgeluisterd door de „Roto Spelers" en muziek van „The Song Brothers". SASSENHEIM Winkelweek. Vrijdagmiddag vond de opening plaats van de door de Sassenheimse Middenstand geor ganiseerde winkelweek. De bedoe ling van deze actie is, om de dorps genoten te overtuigen van de kwali teit van de hier ve/kochte artike len en om ze over te halen toch niet in de stad te gaan zoeken, wat Sas- ■senheim zélf heeft Het devies is: „Koopt elders niet. v/at Sassenheim biedt." Met luide stem is het bij de opening omgeroepen door de „man- van-de-geluidswagen", die door mid del van vrolijke muziek de belang stelling van de mensen wakker maakt en ze opwekte een kijkje in de dikwijls alleraardigste etalages te nemen. Bij aankoop van een artikel zullen bonnetjes worden uitgereikt, die op een plakvel moeten bevestigd worden Ieder vel geeft recht op twee loten. De p-ijzen zijn tentoongesteld bij de firma Vliem op de Oude Haven. Wer kelijk de moeite waard! Neem bijv. maar die prachtige fiets! Dus daar om, als dev'es: „Koopt elders niet, wat Sassem biedt." Begin van brand. Vrijdagmiddag om half een ongeveer bracht een loodgieter in het gebouw van de Rotterdamse Bank nogal wat schrik teweeg. Er viel nl. een emmer mastiek om, zodat er een begin van brand ontstond. De ijlings ontboden brand weer hoefde echter geen dienst te doen. want omstanders hadden het vuur reeds met zand geblust. Het huis liep geen schade op; wel waren de muren zwart geblakerd door de teerdampen. VOORSCHOTEN Neutraal Kleuteronderwijs. Hier is opgericht de „Vereniging ter Be vordering van het Neutrale Kleu teronderwijs", die zich ten doel stelt steun te verlenen aan de in dit dorp gevestigde Neutrale Kleuterschool. Voorz. is de heer J. H. Krooshof, secr.-penn. de heer A. Vreeman, an dere bestuursleden de dames G. Sirks-Leffers en- T. v. d. Werf-v. d. Poel en de heer H. J. M. Harms. VOORHOUT Blijde incomste van pastoor Kramer Katholiek Voorhout heeft op en thousiaste wijze de nieuwe parochie herder ingehaald. Toen pastoor A. Kramer aan de Teylingerlaan arriveerde, werd hij daar verwelkomd door. burgemees ter de Graaff en wethouder Deute- kom, het kerk- en armbestuur, ter wijl de plaatselijke geestelijkheid hem in Leiden had afgehaald. Bij het Engelse bos stond de har monie ,St. Caecilia" opgesteld. Van daar werd een rondgang door de parochie gemaakt. Bij aankomst op het kerkplein, door schijnwerpers, verlicht, stonden alle schoolkinderen opgesteld. Toen de stoet was gearriveerd werd pastoor toegesproken door burgemeester De Graaff .Spr. bena drukte, dat het in deze bewogen tij den een voorrecht is een pastoor zo te kunnen inhalen. Om dit te kun nen is een op christelijke grondslag rustend wettelijk gezag een eerste voorwaarde. Na de taak van de pries ter als middelaar tussen God en de menren te hebben aangestipt, be sloot spr.; Wij zijn verheugd, dat u hier in gezag zij t gesteld. Weest er van overtuigd, dat dit geschraagd wordt door de liefde van uw paro chianen. Vroeger was u hier kape- iaan nu pastoor. Dit is een veel zwaarder taak. Als herder ontvan gen wij u gaarne. Nadat pastoor door bruidjes de kerk werd binnengeleid, terwijl een welkomstlied werd gezongen, werd een plechtig Lof gecelebreerd. HUWELIJKSFEEST De heer en mevrouw v. d. Raad, 's-Gravendamseweg 48, Voorhout ho pen op 23 Nov. hun huwelijksfeest te herdenken. De heer v. d. Raad is gepensionneerd door de Ned. Spoor wegen na 36 jaar trouwe dienst. In de gemeenteraad van Wou- brugge werd een verzoekschrift van de Chr. Nat. School om bij mutaties van 't onderwijzend personeel een te gemoetkoming in de verhuiskosten te verkrijgen, voor kennisgeving aan genomen. Als symbolische hande ling volgde de aanbieding van de sluitende begroting over 1950. Deze zal nader worden behandeld in de raadsvergadering van 16 Dec. a.s. Montagebouw. Op een perceel aan de Bateweg zal de heer Ruys te Rotterdam een drie tal montage-woningen plaatsen, die betrokken kunnen worden door in woners uit Woubrugge. Daar dit ver heugend is voor de gemeente, had de voorz. genteend het laantje naar deze drie huizen het Ruyslaantje te moeten noemen. De heer Ruys heelt dit echter niet geaccepteerd, zodat ze onder de Bateweg genummerd zullen worden. Aan het Koningin Wilhelminafonds werd een subsidie van 15 voor 1950 toegekend. Bij het punt: brandvrije kluis in het gemeentehuis, maakten de he ren Angenent en Boer enige opmer kingen over de begrote som en het tij;stip. Woubrugge wil in de naaste toekomst een nieuw raadhuis bou wen, waarom dan nog een dure kluis van 1200; er zijn zoveel an dere dingen, waaraan dit geld nut tiger besteed kan worden. De voorz. antwoordde, dat het Prov. Bestuur er sterk op aange drongen heeft en het nieuwe raad huis zal toch zeker nog 10 jaar op zich laten wachten. Wordt 't tegen woordige raadhuis nog eens voor an dere doeleinden gebruikt, dan zal de aanwezigheid van 'n kluis, de huur waarde zeker niet doen dalen. Aldus besloten. In de loop der jaren werd reeds bij herhaling de wenselijkheid zo niet de noodzaak gezien van een deugdelijke brnadarlarminrichting in de beide kommen van de gemeente. Geen vernieuwing brandweer- alarmering. Zulk een alarminrichting volgens het P.T.T.-systeem in te richten en door de PTT te doen functioonneren, is blijkens de elders opgedane er varingen een goed beleid gebleken. De mogelijkheid dit systeem in de kom van Woubrugge te doen inrich ten ligt open i.v.m. de versterking van de telefooncapaciteit als gevolg van de betrekkelijk spoedig te ver wachten automatisering, waarvoor al het materiaal reeds is aange bracht. Om technische redenen is een soortgelijke inrichting in Hoogmade op 't ogenblik niet mogelijk. IN KOSTEN NIEUWE AUTO-BRANDSTOF Enige weken geleden werd be kend, dat een 18-jarige MTS-er uit Leidschendam, Bert Mudde, octrooi had aangevraagd op een uitvinding waardoor een auto op ammoniak en water zou kunnen rijden. Deze uit vinding plaatste de jongeman in het centrum van de belangstelling. Zelfs uit het buitenland kwam men met hem praten. Bert Mudde onder vond echter spoedig dat het pad eens uitvinders niet over rozen gaat. Hij geraakte in tal van inge wikkelde en onverkwikkelijke si tuaties verward, met het gevolg, dat hij thans niets meer over auto's, ammoniak en benzine wil horen. Een onderzoek in een labora torium van de Staatsmijnen heeft uitgewezen, dat zijn kos tenberekening van de nieuwe autobrandstof te laag was. Hij zelf had namelijk gedacht, dat hij met zijn uitvinding een zeer goedkope brandstof kon produ ceren. Voorlopig zal dat echter niet wel mogelijk zijn. Bert Mude heeft thans ingezien dat aan een en ander wel wat al te vroeg en in te optimistische zin be kendheid is gegeven. Mede op aan raden van ouderen heeft hij thans besloten voorlopig niet verder te g, n. Wanneer hij is uitgerust van alle spanningen, zal hij zijn studie weer ter hand nemen. Aan de ver betering van zijn uitvinding zal hij blijven werken Het zal echter niet meer zijn enige en voornaamste doel zijn. Bert Mudde moet bovendien ook nog zijn dienstplicht vervullen, zodat er nog wel enkele jaren over heen zullen gaan voordat hij in staat zal zijn om zijn verbeterde uitvinding aan te bieden. Op zijn eerste aanvrage is nog geen octrooi verleend. Het duurt na melijk gemiddeld anderhalf jaar voordat op een aanvrage octrooi wordt verleend. WARMOND Tafeltennis „Steeds Vooruit." Het eerste team van „T. S. V-.' won voor de derde maal in successie met 10—0 van B. A. .T 2- Vrijdag 25 Nov. a.s. komt dit eerste team uit tegen Dolfijn 3, waarbij dc vraag gesteld mag worden, of haar opmars gestuit zal v/orden? Steeds Vooruit II heeft zich in de vierde klasse B nog eveneens onge slagen kunnen handhaven. Doordat Woensdag jl. Treffers IV niet op kwam. h^d zij het al heel gemakkelijk Donderdag 24 Nov. speelt dit team egen A. T. T. C II uit Alphen. Ver wacht wordt, dat alles op alles gezet moet worden om de overwinning de hare te noemen. Het derde team is. evenals het eerste ingedeeld in de 4e klasse A. Het heeft uit vier wedstrijden slechts één punt weten te bemachtigen, zo dat Match 2" a.s. Woensdag alle zeilen zal moeten bijzetten om te /oorkomen, dat „Steeds Vooruit" m met de volle winst naar huis gaat. De aanlegkosten van deze inrich ting bedragen ƒ480, het abonnement voor het hele korps kost per jaar 307. De heren De Hertog, Boer en An genent verklaarden zich tegen het voorstel. Ze vonden de tegenwoor dige regeling voldoende. De voorz. bestreed dit, maar aangezien drie le den tegen waren, zouden bij stem ming de stemmen staken (De heer van der Gaag was wegens ziekte af wezig), zodat hij zeer tot zijn spijt het voorstel verworpen achtte. De leden van de woonruimtecom missie zullen in het vervolg een pre sentiegeld van ƒ2.50 per lid per zit ting ontvangen. Het volgend jaar zal de Comrie- kade worden afgesneden en de schoeiing versterkt. Ook achtte de provincie het nodig de waterleiding zinker in de Woudwetering, vlak bij de brug, dieper te leggen (4.9 m.), zodat schepen van groter tonnage kunnen passeren. Dit werk was be groot op 30.000, die de gemeente zou moeten betalen. B. en W. heb ben daartegen geprotesteerd en aan geboden 5000 in de kosten bij te dragen; wegens onnauwkeurigheden in het vroeger opgestelde contract heeft de provincie dit moeten aan vaarden. De huren van de woningen „Nieuw Leven" werden gebracht op ƒ3.45 per week inclusief water. De zeven arbeiderswoningen in de Schoolstraat kunnen waarschijnlijk in December betrokken worden. De huur zal 5.50 per week bedragen, exclusief kosten van watergebruik. In overleg met de woonruimte-com missie werden de volgende huurders aanbevolen: S. Westra, P. Hoogen doorn, D. N. C. van Beieren, J. Post mus, J. Grandia, J. Terhorst Wzn. en C. Wisse. Zonder enige critiek werd een en ander aanvaard. Bij de rondvraag verbaasde de heer Zwetsloot zich over het feit, dat het land van Verbjj te Hoogmade nog steeds niet opgemeten is. De voorzitter deelde mede, dat dit niet zo eenvoudig is als het wel lijkt, het zal echter geschieden. De heer Angenent maakte ernstig aanmerking op het onderhoud van de wegen. Weth. Schraverus merkte op, dat een gedeelte door particulie ren en een gedeelte door de ge meente moet worden onderhouden. Hem leek het 't beste de particulieren voor de keus te stellen: of opknappen of overdragen aan de gemeente. Hij besefte echter, dat op dit ogenblik geen besluit in deze zaak genomen kan worden. De Raad ging hierna over tot ge heime zitting, met als agendapun' het uitbreidingsplan.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6