Vele wedstrijden wegens regen gestaakt Scheveningen benutte haar kans L. F. G. „won een clubhuis nieuw MAANDAG 14 NOVEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 J^JET was gisteren heus geen pretje om te voetballen. Het was eigenlijk voor liefhebberij-voetbal te slecht en te gevaarlijk, want al zijn onze voétballers dan ook geen jongejuffrouwen, zo nu en dan lijkt het er toch wel op, dat het een spotten is met de gezondheid. En het was niet alleen de regen, maar ook de koude, die zich gistermiddag goed deed ge voelen, zo zelfs, dat in verschillende wedstrijden spelers door de koude werden bevangen. Het was een slechte sportdag Dat was het geval o.a. in de wed- strend L.F.C.V.F.C., aan de Haag- weg te Leiden gespeeld. Daar kon de speler Pet niet verder spelen van wege de kou en hij moest het veld verlaten. Hij werd vervangen.... totdat -ie tegenstanders in de rust tot de conclusie kwamen, dat hij eigen lijk onrechtmatig vervangen was, want alleen „gewonde spelers" mo gen vervangen worden! De scheids rechter zat ook n beetje met het ge val en verbood oe invaller van LFC in de tweede neJft mede te spelen, zodat de Leidenaars na de rust met tien man hebben gespeeld. Daar tegen heeft L.F.C geprotes teerd en wij vinden, dat zij gelijk heeft. Een speler, die onwel wordt of zoais hier door de koude wordt bevangen behoeft niet te wachten tot hij dood neervalt om zijn plaats door een ander ingeno men te weten. We zijn toch nog al tijd amaieurs? Laten we dan ook amateuristisch handelen en niet met het leven spelen! Het geval Pet stond gisteren trou wens niet alleen. Bij Enschedese BoysNEC raakte de linkshalf van de Enschedeërs, Al- bers door de koude bevangen en moest het veld verlaten. In dc ontmoeting VogidoWinters wijk lieper een kwartier voor het einde zeven leden van de laatstge noemde club wegens de kou het veld uit. De wedstrijd werd bij een 41 voorsprong van Vogido gestaakt. Ook bij de wedstrijd Teylingen VVSB verlieten enkele spelers het veld wegens de koude. En niettemin is nagenoeg het ge hele K.N.V.B.-programma behal ve in het Noorden afgewerkt! Maar we moeten het vandaag hierbij laten. We verwijzen slechts naar DE UITSLAGEN. Eerste klasse West I: HaarlemK FC 23; SpartaFeyenoord 20; V SVBlauw Wit 22; Hermes DVS ADO 1—0. West II: De VolewijckersAjax 0—1; HBS—SW 3—3; DWSRCH 11; XerxesNeptunus 11; EDO Gooi 23. Oost: Quick N.Enschede 12; Go AheadHeracles 12; Enschedese BoysNEC 21; HengeloWage- ningen 00. Zuid I: MVVPSV 1—1; Braban- tiaLifburgia 02; KerkradeLim- burgia 1—2; Noad—VW 0—3; Hel- mondiaSitt. Boys 01. Zuid II: MauritsBW 13; Eind hovenTSC 30; Sportcl. Emma NAC 03; Willem IIJuliana 70. West II: 2e kl. A: EBOHVUC 22; Scheveningen-UVS 32; Leer damUnitas 12; OvermaasDCV 4—1; CW—DFC 0—2. Tweede klasse B: DHCSlie- drecht 10; GoudaEmma 1—2; ODSQuick 02; HWExsctsior 11 (o. p. v. Exc.); CoalHFC 00. 3e klase A: HFCGSV 2—1 (o.p. v. GSV); HBC—Tonegido 4—2; RodenburgRK AW 32; Alphen Wassenaar 20 (gest.). 3e klasse B: Blauw ZwartVCS 11; De HollandlaanHPSV 21; BMTGDA 0—1; Pretoria-VLD 3-2; TexasCromvliet 03. 3e klasse C: RVCON A 0—6; LaakkwartierMoordrecht 5-2; Post duiven—VIOS 1—1; LFC—VFC 2—3 (o.p.v. LFC); OlympiaWesterkwar tier 01. 4e klasse A: TeylingenVVSB 1—0; Archipel—SJC 0—1; ASC—LD WS 1—1. 4e klasse B: Zwart Blauw 22; WoerdenAlphia 32; S.O.A.Wad- dinxveen 11; WilhelmusMaas straat 31. 4e klasse C: RavaSpoorwegen 52; VogelLenig en Snel 42; DS 0DHL 42; DONKGouderak 1—0. BRANDES MAAKT GEKKE SPRONGEN Door met 20 van Feyenoord te winnen heeft Sparta de leiding van de afd. West I behou den. Tijdens de wedstrijd maakte de midvoor van Feyenoord, Brandes, gekke sprongen: wij zien hem hier „ondersteboven" 4e klasse E: StolwijkUDK 61; VDVSchiedam 11; Lugdunum Belverdère 70. 4e klafse F: SMVOudewater 2—2; ONIT—NHS 1—0; Bodegraven Florissant 10 (gest.); Haastrecht VEP 0—1; DEH—Hermandad 3—0. Eerste ronde Bekercompetitie: Lis- seRijswijk 42. KOMT DJURGAARDEN NAAR NEDERLAND? De K.N.V.B. is nog steeds doende een tegenstander te zoeken voor het Nederlands elftal voor een oefenwed strijd, welke Woensdag 30 November te Amsterdam wordt gespeeld, dit in verband met de ontmoeting tegen Denemarken op 11 December. De be kende Stockholmse club A.I.K. heeft een invitatie van de zijde van de Ne derlandse Voetbalbond gekregen, welke de Zweden niet hebben kun nen aanvaarden, omdat zij in die pe riode in Engeland vertoeven. Volgens inlichtingen van Zweedse zijde heeft de K.N.V.B. zich gewend tot een an dere vereniging in Stockholm, Djur- gaarden, die de uitnodiging in over weging heeft genomen. Dezer dagen zal Djurgaarden een definitief be sluit nemen. In onze voorbeschouwing van Zaterdag j.l. schreven wij, dat deze wed strijd een lastige uitwedstrijd voor U. V. S. zou worden en deze voor- spelling is voor de volle 100 pet. uitgekomen. Evenals het vorige seizoen zagen de Blauw-witten ook nu geen kans de Scheveningers in eigen huis te slaan. het leer na een scherp genomen cor ner door Verhoogt via de handen van de keeper in het doel (22) Scheve ningen liet zich echter niet onbetuigd want na 3 minuten werd ook uit een corner de bal hard ingeschoten (32) Scheveningen rook de overwinning en ging sterk verdedigend spelen, hoewel enkele snelle uitvallen nog zeer gevaarlijk waren. U.V.S. pro beerde de achterstand nog in te lo pen. Wallaart schoot uit een vrije trap hard op doel, doch de keeper stompte de bal over de lat. Blom kreeg nog een kans. Verhoogt schoot keihard in het zijnet, diverse corners werden genomen, doch de verdedi ging van Scheveningen wist van geen wijken en onveranderd kwam het einde. U V.S. met 3-2 geslagen De oorzaak van deze nederlaag? Er waren er verschillende. Voor de wed strijd hoorde men de mening verkon digen: „Geen U.V.S-weertje". Het was inderdaad bar slecht weer. Een harde Zuid-Westen wind stond schuin over het terrein, terwijl het veld door de vele regenbuien en door de buien tijdens de wedstrijd glad en zwaar te bespelen werd. Doch deze factoren had niet alleen U-V.S., doch ook Sche veningen te overwinnen. De voor naamste oorzaak lag o.i. in het feit, dat U.V.S. geen passend antwoord wist op het forse en robuste spel van Scheveningen. De spelers waren zicht baar bevreesd aan te vallen en voor al de voorhoede zag geen kans, be houdens enkele keurige combinaties in de eerste helft, het hechte verde- digingsblok te doorbreken of het de doelverdediger maar even lastig te maken. Doch ook de achterhoede, waarin den Daas wederom van de partij was, kon deze middag niet op volle toeren komen en werd me'er- malen overrompeld door de Scheve- ningen-iaanval. Scheveningen, wij zeiden het reeds, speelde een forse partij, doch niet ontkend kan wor den, dat het enkele spelers heeft, die een behoorlijke partij voetbal lieten zien en vooi'al de midvoor en de beide vleugelspelers brachten het U.V.S.-doel door hun snelle aanval len meermalen in groot gevaar. Deze ploeg zal nog een hartig woordje meespreken om de eerste plaats- Heel wat Leidenaars hadden het slechte weer getrotseerd en zaten samengedrongen op de tochtige tri bune om hun favorieten aan te moe digen. Na de aftrap waren de blauw- witten, die voor rust de wind tegen hadden, het eerst in de aanval, doch de voorzet van Ve-hoogt werd weg gewerkt. Even later een klein kansje voor T. Kantebeen doch het schot ging hoog over het doel. Het spel ging' snel op en neer. en toen dë Scheveningen rechtsbuiten zich han dig wist vrij te spelen plaatste hij het leer prachtig voor doel, doch de mid voor schoot naast- Eindelijk na 25 minuten kregen wij een keurig staal tje combinatie-spel van U.V.S. te zien. T. Kantebeen, die naar buiten was gezwenkt, plaatste keurig voor doel, waar Blom met een onberispe lijk schot de touwen deed trillen. (01). Lang duurde deze voorsprong niet. want 5 minuten later kreeg Scheveningen een vrije tran te ne men. Ontactisch, stelde de U.V.S.-ers zich voor hef doel op en met een hard schot verdween het leer via het hoofd van een der spelers, onhoud baar voor v. Wel in het doel (11). De Srheveningen-aanvallen waren ge vahrlijker en het U.V.S.-doel kreeg nog enkele hachelijke momenten te doorstaan. Met onveranderde stand brak de rust aan. In de tweede helift waren de eer ste aanvallen voor U- V. S. Uit een corner werd de bal keurig ingekopt, doch juist in handen van de keener. Aan de andere zijde wist van Wel na een keurige Scheveningen-aanval de situatie te redden. Na 10 minuten moest hij echter zwichten voor een houdbaar schot van de linksbuiten, die de bal na missen van Devilee in vrije positie kreeg toegespeeld (21) Ook deze voorsprong duurde -niet lang want 5 minuten later verdween ASC—LDWS 1—1 De verwachting, dat rood-zwart het in deze wedstrijd niet gemakke lijk zou krijgen, is uitgekomen voor al het aanvalspel was minder dan in de voorafgaande wedstrijden. De af wezigheid van Stol was daaraan mis schien niet vreemd, want de la Bije, die voor hem inviel, bleek aan kracht te hebben ingeboet. Veel fraais is er ook aan LDWS-zijde niet te zien gegeven, trouwens de weers omstandigheden waren van die aard dat men moeilijk een fraaie strijd mocht verwachten. LDWS had na een twintigtal mi nuten het eerst succes, toen een cor ner van rechts door de oranje-blau we linksbinnen werd ingekopt. Het antwoord van ASC liet echter niet lang op zich wachten toen een goede combinatie van De Troye en Vree ken resulteerde in een voorzet voor de voeten van Brard, die van dicht bij de gelijkmaker inknalde (1-1). In de tweede helft ging de wedstrijd vrijwel gelijk op, zonder dat zich bijzondere kansen voor deden. Geen der aanvallers wist tenminste het net te vinden, dank zij stug verdedigen zowel aan de kant van ASC als LDWS. De uitslag werd dan ook door het gelijke spel goed weergege- BLAUW ZWART—V.C.S. 1—1. De vele honderden, die ondanks het hondenweer gistermiddag de wed strijd Blauw ZwartVCS aan de Katwijkscheweg hebben bijgewoond, zullen daar zeker geen spijt van heb ben gehad en hun doornat pak graag op de koop toe hebben genomen. Want deze wedstrijd, die in de supporter- schaar der thuisclub met zoveel span ning werd tegemoet gezien is ondanks gladheid van veld en bal, de moeite van het zien alleszins waard geweest Aan spanning heeft het geen minuut ontbroken. Het eerste kwartier was zeer hoopvol: beide ploegen Blauw Zwart had het windvoordeel gaven elkaar weinig toe al werden er nog weinig gevaarlijke situaties gescha pen. VCS scheen daarna het initiatief te zullen nemen. Maar Blauw Zwart gaf geen krimp en na verscheidene tegenaanvallen had P. v. Rhijn na 17 minuten succes (10). Dat be zielde de thuisclub met nieuwe moed. Weliswaar moest keeper van Leeu wen enkele malen op waarlijk goede wijze ingrijpen en kreeg de Wasse- naarse achterhoede af en toe haar handen vol, maar aan de andere kant doorleefde de Haagse veste critieke momenten. Daarbij bleef het en met de kleine 10 voorsprong voor BI. Zwart ging de rust in. Er was in de tweede helft nog maar nauwelijks drie minuten gespeeld, toen de Hage naars met een zeer fraai doelpunt de stand in evenwicht brachten (11) Het zag er af entoe naar uit, dat de thuisclub toch het onderspit zou gaan delven tegen het ongeslagen Haagse elftal, dat keer op keer met fraaie, snelle combinaties het Wassenaar se doel in gevaar bracht. Maar keeper van Leeuwen liet zich niet voor een tweede keer verschalken, voorzover de actieve Blauw Zwart-verdediging de aanvallen nog niet tot staan had gebracht. Tegenover de uitstekende speltechniek van de gasten plaatste de Blauw Zwart-voorhoede haar enthousiasme. En hoewel de Haagse verdediging op haar qui vive was lukte het toch verscheidene malen het VCS-doel in groot gevaar te brengen, dat echter door uitstekend werk der doelman telkens werd be zworen. Zo verliep onder grote spanning de tweede helft van deze goede wed strijd, zonder dat een der elftallen kans zag het winnende doelpunt te maken. ALPHEN—WASSENAAR 2—0 (gestaakt). De door Alphen zeer goed gespeel de wedstrijd tegen Wassenaar op eigen terrein is met nog een half uur te spelen bij de stand 2—0 voor Alphen door de scheidsrechter we gens het slechte weer gestaakt. De doelpunten werden in de eerste drie kwartier al gescoord door Baltes en Tuinenburg. In het eerste kwartier van de tweede helft wist Alphen geen doel punt meer te scoren, hoewel de Al- phenaren wel het beste van het spel hadden. WOERDEN—ALPHIA 3—2. Hoewel Alphia tot tweemaal toe de leiding heeft weten te nemen en deze zelfs ook in de rust nog had hebben de Alphianen toch genoegen moeten nemen met een 32 neder laag. Het was Achthoven, die zijn elftal op keurige wijze de leiding heeft weten te geven, maar Bakke- nes maakte al spoedig weer gelijk. De Hertog zorgt voor een 21 voor sprong bü de rust. In de tweede helft werd Alphia steeds meer in het defensief gedreven en toen de gelijkmaker opnieuw geboren was, leek het slechts een kwestie van tijd wanneer Woerden het winnende doelpunt zou scoren. Dit kwam ten slotte een tien minuten voor het einde (32). AJAX BLIJFT ONGESLAGEN Ajax, de Amsterdamse eerste klasser, die nog geen wedstrijd in de compe titie verloor, veroverde in zijn Zater dagmiddag in het Olympische Stadion te Amsterdam gespeelde wedstrijd tegen de Volewijckers opnieuw de punten. Met 1-0 bleven de Ajaxieden meester van het terrein. Doelverde diger van de Pol van Ajax vangt klemvast de bal nadat een hoekschop op het Ajax-doel genomen was. ROODENBURG—R.K.A.V.V. 3—2. Lens scoorde driemaal. Op een glad veld hebben wij toch een aardige wedstrijd kunnen aan schouwen. De thuisclub had alle moeite de vaak vele goede aanvallen van RKAVV te kunnen afslaan. Spe ciaal midvoor van Oosten is een zeer goede speler en was het geluk iets meer op zijn hand geweest, Rooden- burg had niet gemakkelijk gewonnen. Het succes kwam spoedig voor RK AVV, want binnen 10 min. was het door midvoor van Oosten 01. On danks goed verdedigen van de Roo- denburg-achterhoede kreeg van Oos ten nog enkele goede kansen, waar bij eerst zijn schot door dë staander werd gekeerd en daarna een volgen de rakelings over ging. Tot rust bleef de stand ongewijizgd. In de tweede helft had de thuisclub wind mee maar toch duurde het nog 15 min. alvorens Lens gelijk wist te maken (1—1). RKAVV gaf zich ech ter niet gewonnen en speciaal de aan vallen door de buitenspelers opgezet waren niet van gevaar ontbloot, zo zelfs, dat van Oosten opnieuw RK AVV de leiding kon geven (12). Dit werd Roodenburg te bar en spoedig had Lens gelijk gemaakt (22). De strijd om de leiding werd nu uiterst fel en eindelijk, 7 min. voor tijd, wist Lens na fraai solospel voor de derde maal te doelpunten (32). ARCHIPELS.J.C. 0—1. De weersomstandigheden waren gisteren zodanig, dat van een be hoorlijke wedstrijd geen sprake kon zijn en al maakte Archipel geen ster ke indruk, het werd toch nog een moeilijke opgaaf voor S.J.C. om deze wedstrijd tot een goed einde te bren gen. Het terrein aan de Buurtweg was zeer goed bespeelbaar, doch zoveel te lastiger was de wind met verschillende plasregenperioden, het welk veel van de krachten der spe lers eiste. S.J.C. speelde de eerste helft met voordeel van de wind hetgeen tot gevolg had, dat de strijd Maar verloor (voorlopig) van de leider VFC Bij de opening van het nieuwe clubhuis van L.F.C., welke gisteren in stormachtig weer plaats vond, is wel overduidelijk gebleken, dat L.F.C- een bijzonder plaats in het Leidse voetballeven inneemt. Van- zelfsprekénd was er officiële belang stelling van de zijde van het ge meentebestuur, vertegenwoordigd door de heer J. C. van Schaik, wet houder van onderwijs en sportbelan- gen en van de zijde der Leidse Sport stichting, vertegenwoordigd door de heer F. Coers, die de laatste maan den op zeer intensieve wijze met het bestuur van L.F.C. hebben samenge werkt om tot dit fraaie clubgebouw te komen. Maar ook de L.V.B., de zusterverenigingen in Leiden, de Leidse Scheidsrechtersvereniging, de eigen leden natuurlijk ook, maar ook vele anderen gaven door hun aanwe zigheid blijk van belangstelling. Weth. van Schaik opende voor het nog gesloten clubgebouw de rij van sprekers en wees er op, dat gelijk de mensen naar een woning, tal van verenigingen op het ogenblik zoe ken naar een clubgebouw. L.F.C- vindt hier een huis, waar het club leven geheel tot ontplooiing kan ko men. Het ware mooi geweest, indien men nu tegelijkertijd de beschikking zou hebben over een geheel complex terreinen, zeide spr., doch van de andere kant is het wel goed en het werk stimulerend op de ijver, in dien er nog wat te wensen overblijft en gezamenlijk zal men moeten trach ten ook dat te bereiken. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat deze officiële opening een nieuwe glorietijd voor het aloude L.F.C. moge inluiden. Nadat welh. van Schaik vervol gens het lint. dat de ingang had af gesloten had doorgeknipt, gingen be stuur en genodigden het fraaie club- ebouw binnen. Daar was eerste woordvoerder de heer F. Coers, die namens de Leidse Sportstichting dit clubgebouw aan L.F.C. overdroeg. Hij wees daarbij tevens op de vele moeilijkheden die de Sportstichting had te overwin nen om alle verenigingen tevreden te stellen bij hun onderscheidene verlangens- Hij deed een beroep op aller samenwerking om de moeilijk heden het hoofd te bieden, op de me dewerking der leden en in 't bijzon der der aspiranten om het bestuur terzijde te staan- De voorzitter van L.F.C., de heer H. Langezaal, gaf hierna een kort historisch overzicht van de geschie denis van L.F.C. en haar terreinen en hij dankte de Sportstichting, in het bijzonder de heer Kaiser voor het geen hier bereikt is. Spr. wees er ver volgens op, dat de leden van L.F.C. zelf de lichtinstallatie voor het club huis hadden aangelegd, waarna hij deze installatie aan de gemeente overdroeg. Spreker hoopte verder, dat alle zusterverenigingen in de stad eerlang zulk een fraai clubgebouw zouden mogen bezitten. Hierna kwam de stroom van spre kers eerst goed los. De heer Caro sprak namens de L.V.B-, die wees op de uitstekende verstandhouding tussen L-F.C. en L.V.B., de heer Koopmans, voorz. van A. S- C., die namens alle Leidse K.N.V.B.-vereni- gingen een electrische klok voor het clubgebouw aanbood, de heer D J. Verijden. die sprak namens de Leidse Politie-sportvereniging, de heer C. v. d. Geer namens de Leidse Scheids rechtervereniging, de heer Veilbrief, als jeugdleider van L.F.C., die het bestuur namens ..de hope van L.F.C'.' een foto aanbood van de oud-speler Kees van der Plas. die nu ongeveer dertig jaar geleden aan nekkramp overleed en bij L-F.C. immer als een voorbeeld van clubliefde is blijven voortleven, benevens - een tweetal beelden van jeugdige voetballers voor het clubhuis. Daarna sprak T. Pet namens het eerste elftal, de oud-spe ler Ad. van Leeuwen namens leden .en donateurs, onder aanbieding van een fraaie radio met pick-up instal latie, mevr. Langezaal, de echtgenoet 'van de voorzitter, die vier hoekvlag- gen en zijn zoon, die de daarbij be horende stokken aanbood, waarna de heer H. G. van Luyken als donateur een stopwatch aanbood opdat L.F.C. ook meer aan athletiek zou mogen gaan doen en tenslotte de heer K Labordus, 2e voorzitter van L.F.C., die in zijn vak blijvend een waaidevol geschenk aanbood voor de cantine-chef. Nadat een verversing was aangebo den bezichtigden allen het fraaie clubgebouw, waarvoor men unaniem zijn bewondering uitte. Rest ons nog te vermelden dat de heer Post de inventaris van tafels en stoelen, voor het clubgebouw heeft geschonken. L. F. C—V. F. C. 2—3. In een stromende regen vond deze wedstrijd plaats. L.F.C. begon met de storm in de rug, waardoor de aan vallen op het V.F C.-docl zeer talrijk zijn Toch weten de V.F.C.-ers lang stand te houden. Na 30 min. spelen opent Bijl met een goed schot de score. Dan valt Kukler uit en wordt vervangen door v. d. Blom, even la ter gevolgd door T- Pet waarvoor ook een invaller komt. Bijl heeft intussen de stand op 20 geb-acht, waar mede de rust ingaat. Tijdens deze rust vernamen wij van de scheids rechter, dat de invaller, die de plaats van Pet ingenomen had. na de rust niet meer mocht medespelen. Hij had inmiddels uit het publiek vernomen, dat Pet niet gewond moet zijn ge weest. doch door de koude bevangen was. Reglementair was het niet ge oorloofd hiervoor een invaller toe te staan, hoewel dat op het moment voor de rust reeds gebeurd was. Toen hem dit bekend werd gemaakt, be vestigde de scheidrsechter hier een fout gemaakt te hebben Tenslotte pro testeerde L.F.C- en met 10 man werd de strijd voortgezet. Lang hielden de kanaries stand (21). Weer moest een speler het ontgelden en werd vervangen. Fel vochten de V.F.C.-ers. niets ontziend voor de gelijkmaker, hetgeen hun gelukte (22) en drie minuten voor tijd moest Duffels ten derde male vissen (23). De ge moederen waren zoals begrijpelijk nogal verhit over het gebeurde. Ten slotte zal de protest-commissie moe ten beslissen, of de scheidsrechter in deze gelijk heeft gehad. zich grotendeels op de gastheren- helft afspeelde. Het was in de gege ven omstandigheden echter zeer moeilijk om de bal onder controle te houden. In een korte periode had S.J.C. reeds een 8-tal hoekschoppen genomen, welke echter geen van al le het gewenste resultaat opleverden. Het voortdurend aanvallen van S.J. C. werd eerst na n half uur spe len beloond, toe.. Groenenwoud een goede voorzet v-an P. Vink on houdbaar inkogelde (10). De twee de helft werd in een stromende re gen ingezet en waar Archipel nu voordeel van de wind had, trachtten zy het offensief over te nemen, het welk hen echter slechts enkele minu ten gelukte. Met lage lange centers kwamen de S.J.C.'ers wederom spoe dig in dc aanval en al was het over wicht niet zo groot als in het eerste gedeelte, de aanvallen van SJC wa ren en bleven gevaarlijker. Een en kele keer heeft de SJC-doelman in deze periode moeten ingrijpen, zon der dat hierbij veel gevaar voor het SJC-doel ontstond. Even voor het einde kreeg SJC linksbinnen nog een prachtkans om te scoren, doch het te tamme schot, kon de Archipel-doel man vallend verwerken. De reserven van SJS speelden 33 gelijk tegen UVS 3. TEYLINGEN—V.V.S.B. 1—0. Teylingen, dat met twee invallers verscheen, voor de rechtshalf wegens militaire dienst en de midvoor, die in het ziekenhuis is opgenomen, be gon tegen wind en regen in. Hier wogen beide elftallen vrijwel tegen elkaar op wat wel een juist beeld geeft daar de rust met dubbel nul aanbrak. Na de thee was het Tey lingen, dat het spel in handen nam, geholpen door de nog sterkere wind en regen, doch met de moed der wanhoop* verdedigde de sublieme achterhoede van VVSB, totdat van Duin onnodig een duik nam en de bal met zijn hand in het beruchte gebied wegsloeg. Penalty. De mid voor velde het vonnis en dit bete kende voor VVSB de nederlaag (10). Enkele spelers van WSB verlieten het veld, daar zij stijf van de koude regen niet verder wensten te spelen en toen werd 'het geheel kat en muis, doch verdere doelpun ten bleven uit. LUGDUNUM—BELVEDèRE 7—0. Belvedère is in deze afdeling wel een heel zwak zusje en ondanks het voordeel van de sterke wind, kon Lugdunum rustig zijn tegenaanval len opbouwen en toonde Verhoeven zich weer een specialist in het be nutten van kansen. Met drie goede doelpunten werd het voor rust reeds 3—0. Ook in de tweede helft, nu met wind tegen, bleef de thuisclub sterk in de meerderheid en werd het spoe dig door Filippo 40. Even later een goede voorzet van Verhoeven en via de voet van F'lippo kon de Belve dère-doelman voor de vijfde maal de bal uit het net halen (50). Quist wilde voor zijn medespelers niet on der doen en bracht de stand op 60, totdat tegen het einde Verhoeven uit een straf schot nummer zeven (70) inschoot. LISSE—RIJSWIJK 4—2. Na een grote reeks van nederla gen heeft Lisse thans het zoet der overwinning mogen smaken door het bezoekende Rijswijk een welver diende nederlaag toe te brengen. Deze wedstrijd, welke voor de 2de maal was vastgesteld, werd onder zeer ongunstige weersomstandig heden gespeeld. Ondanks de flinke regenval speelden beide partijen een enthousiast spel en hoewel de Lissc- naren het nadeel van de sterke wind hadden oefenden zij een sterke druk uit op het doel van Rijswijk. Binnen 10 minuten leidde Lisse reeds met' 20 door doelpunten van Vrijburg en Faas. De bezoekers bleven goed volhou den en verkleinden door hun links binnen v. Reyden de achterstand, maar nog voor de rust werd de Rijs- wijkse doelman voor de derde maal gepasseerd door een schot van Vrij burg. dat via de back in het doel belandde (31). In het tweede gedeelte van de strijd beheerste Lisse geruime tijd het spel, maar daar de .Lissc-achter- hoede ver was opgedrongen, bleven de aanvallen van Rijswijk gevaar lijk. De Lisse-doelman, die vlak voor de rust wegens een armblessure het veld moest verlaten, werd goed ver vangen door doelman Zoet. maar na een kwartier rr/oest hij toch eindelijk zwichten voor een hard schot op nieuw gescbord door de Rijswijkse linksbinnen (32). De strijd werd nu opnieuw spannend en eerst kort voor het einde maakte Vrijburg aan alle onzekerheid een einde, toen hij in een felle stortbui met een hard schot Lisse veilig stelde (42). Door deze overwinning plaatste Lisse zich in de volgende ronde van de K.N.V. B.-Beker.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5