Aldus klonk alarmsignaal op Vliegveld Valkenburg Flink R.K. Meisje 'Vwjawit in Indonesië nesië Rode Kruis-brigades snelden te hulp en oefenden ledereen l.dii het A. NI. G. v. d. Kaaij Zelfst. Hulp in de Huishouding HUISHOUDKACHELS NET R.K. MEISJE HULP IN DE HUISHOUDING HeCefoontjeó DREEF MAANDAG 7 NOVEMBER 1949 DE LETDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 4 FRANS VELDHOVEN, Herenweg 190, Lisse, viert op 8 Nov. zijn le Ind. verjaar dag te Bandung. SPORT BOMMENWERPER NEERGESTORT! Voor het vliegveld Valkenburg klonk Zaterdagmiddag het alarm signaal: „Bommenwerper neerge stort, 35 gewonden!" Dat sein ging uit van de actieve afdeling Leiden van het Ned. Rode Kruis en het ijlde voort naar leden van de eigen trans portcolonne, zomede naar de afdelin gen Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Den Haag, Leidschendam, Voorburg, Rijnland (Oegstgeest enz.) en Wasse naar en plots waren deze middag alle transportcolonnes in de weer om mensen en materiaal zo spoedig mo- gelij-k naar het vliegveld Valken burg te dirigeren. Gelukkig betrof het hier slechts een gefingeerde ramp, maar zij was nodig voor oefening. Paraatheid bij rampen, van welke aard die ook mo gen zijn, is eerste vereiste en daar om mag het initiatief van de Leiase afdeling zeer zeker worden toege juicht. En luchtrampen komen maar al te veelvuldig voor, al blijft ons eigen land er dan in zoverre voor ge spaard, dat zij niet altijd hier plaats vinden. Al naar gelang de afstand voor de desbetreffende plaatsen werd het al armsein verschillende gegeven. Al phen en Bodegraven b.v. kregen het bericht 40 a 50 minuten eerder dan Leiden, maar onmiddellijk ontstond de wedijver om zo spoedig mogelijk op Valkenburg te zijn en die race werd gewonnen door Alphen, die reeds onmiddellijk na het alarm een luxe wagen met enkele leden van de transportcolonne naar de plaats „des onheils" dirigeerden. Op het vliegveld. Intussen lag een hoekje van het vliegveld reeds in rep en roer. Daar AUTOMOBILISME. DE RALLYE DE MONTE CARLO. Reeds meer dan 40 Nederlandse inschrijvers. Voor de Sterrit naar Monte Carlo zijn tot dusverre 43 inschrijvingen bij de KNAC binnengekomen. De meeste inschrijvers hebben Stock holm als punt van vertrek opgege ven, negentien zullen te Monte Car lo starten, vier te Oslo, twee te Flo rence en twee te Praag. Onder hen treft men tal van bekende Rallye rijders aan als Verkammen van Keulen, gravin van Limburg Stirum- van Vredenburch, Knegtel en Mut- saers, Karei Ton, mevr. van Strien, v. d. Heyden, Gatsonides en Baren- dregt. Inmiddels staat het nog niet vast of al deze Nederlandse equipes de finitief door de sporting club van Monaco als deelnemers zullen wor den aangenomen. Volgens het regle ment is het aantal deelnemers na melijk vastgesteld op 230 met dien verstande, dat de inschijving geslo ten kan worden verklaard als dit aantal is bereikt. Aangezien ook in andere landen de belangstelling voor de Rallye zeer groot is, is het dus de vraag of men te Monte Carlo de grote Ne derlandse inschrijving in haar ge- j heel zal kunnen aannemen. j WEGVERKEER BIJ SLAGREGEN, j Aangezien het bij slagregen kan j voorkomen, dat het zich zodanig be lemmerd wordt, dat men vrijwel niets kan zien, raadt de K.N.A.C. aan, bij dergelijk weer met stadslichtenRode regering poogt kerkelijK bezit in handen te krijgen cian wel met gedimde koplampen te rijden, als voor duisternis is voorge schreven. was men reeds om 1 uur de nodige voorbereidingen begonnen. Er was een bommenwerper naar het zuid westelijk deel van het vliegveld ge dirigeerd, daarmede was het ongeluk gebeurd en er in en er rondom, tot zelfs op verdere afstand lagen de ge wonden, lichtere en zwaardere ge wonden, deze met been- of armbreuk, gene met een bloeding, de eerste bij kennis, weer. een ander bewuste loosMen weet intussen zo lang zamerhand wel hoe het bij dergelijke oefeningen toegaat. Eerste vereiste is evenwel: zo spoe dig mogelijke hulpverlening en niet zodra was de eerste colonne gearri veerd, om men begon met de plaats der ramp in ogenschouw te nemen en dan hulp te bieden waar zulks het eerst nodig was. Vanzelfsprekend bijna was dit nodig voor de slachtof fers, die zich nog in het vliegtuig be vonden en het was niet altijd even gemakkelijk hen daaruit te halen. Immers men had niet met een wrak van een vliegtuig te doen en er kon niets gesloopt worden. 't Was evenwel ook slechts een oefening en de realiteit is altijd an ders, maar wat bij deze oefening bleek: men was de situatie spoedig meester en om half vier waren alle slachtofers ondergebracht in het noodziekenhuis, dat in een der gro te hangars was ondergebracht. Daar bij waren de patiënten al naar ge lang hun verwondingen dadelijk na het binnenkomen gerangschikt, zo dat de medici onmiddellijk hun zor gen aan de zwaarst getroffenen kon den wijden Er bestond voor deze Rode Kruis- oefening veel belangstelling. De oefe ningen werden o.m. bijgewoond door majoor E. M. Meulman, A. T. Tooft- man en dr. C. de Groot, gewestelijk commandant van het Rode Kruis- korps, als leden van het hoofdbe stuur, overste P. J. Elias, comman dant van het vliegveld Valkenburg, pater O. Thomaasse O.F.M. uit Lei den en ds. J. P. Honnef uit Leider dorp voor geestelijke bijstand, mr. J. C. de Vrom, P. J. Kaiser, arts en dr. H. P. Veldhuyzen, colonnecomman dant, allen als leden van de afdeling Leiden van het Rode Kruis, die de oe.fening organiseerde. De resultaten getoetst. Elke defening, die men zich oplegt moet dienen tot lering en zo viel ook uit de resultaten van deze Rode Kruis-oefening lering te trekken. Daarover sprak dr. de Groot, die be gon met er op te wijzen, dat de ver wachtingen zeker waren bevredigd wat de snelle aankomst der hulpco lonnes betreft, want niemand had er op gerekend, dat men zo spoedig op Valkenburg aanwezig zou zijn en de af'oop van de oefening viel zeker een uur vroeger dan men had gedacht. Wat de hulpsverlening zelf betreft, zeide spreker, dat aan alle organi satie, hoe intensief ook voorbereid, moeilijkheden vastzitten Daar is i: de eerste plaats de organisatie van de leiding, waarbij moet worden uit gegaan van de stelregel, dat de eerst aanwezend medcius de leiding zal moeten nemen. Vervolgens werden door spr. verschillende technische de tails onder de "foupe genomen waaruit men lessen voor de toekomst kan vaststellen. Tenslotte dankte hij al len die op welke wijze dan ook had der medegewerkt tot het slagen van deze oefening. Hierna gaf dr. A. T Hooftman. die alle slachtoffers van deze middag var. een label had voorzien, waarop vermeld de aard van de verwondin gen, een nadere verklaring van de vereiste behandeling. Tenslotte sprak majoor Meulman een dankwoord, maar de slachtoffers, waarvoor R.K. Verkenners waren opgetreden had den inmiddels reeds een goed heen komen gezocht. Zij hadden kou ge noeg geleden Nieuwe maatregelen tegen de Kerk in Oost-Duitsland WIELRENNEN. STROM EN ARNOLD WINNEN DE NEW YORKSE ZESDAAGSE. Het Australische koppel Alfred StromReginald Arnold, dat gedu rende de zesdaagse te New York de boventoon voerde, heeft deze tot een goed einde weten te brengen. Zater dagnacht wisten de Australiërs door een uiterste krachtinspanning de achterstand van een ronde, welke zij op het Italiaanse koppel Rigoni— Teruzzi hadden, teniet te doen. Zij wonnen met 1617 pnt. In het Oost-Duitse land Mecklen burg heeft de Protestantse Kerk reeds sedert de tijd der Hervorming uitgestrekte landerijen in haar be zit, die destijds van de vele bloeien de kloosters in deze streken in be slag waren genomen. Thans hebben de communisten hier hun begerig oog op geworpen. Bij de eerste po ging tot bolsjewisering van de Duitse landbouw, de zogenaamde „Bodenre form", die reeds kort na de capitu latie van Duitsland door de Sovjet- Rüssische bezetting werd ingevoerd, heeft men het (nog) niet gewaagd de onteigening en verkaveling van het groot-grondbezit op het kerke lijke eigendom toe te passen. Thans is in de dagbladen der S.E., D. in Sovjet-Duitsland een campag ne begonnen tegen het hoogste col lege der Protestantse Mecklenburg- se „Landeskirche", de „Oberkirchen- rat". Deze wordt beschuldigd, het kerkelijke landbezit te verwaarlozen en zelfs te laten bederven. Ook de Protestantse Kerk in het land Bran denburg wordt beschuldigd, een ge bied van liefst 2000 HA braak te la ten liggen. De „Oberkirchenrat'' ver klaart hiertegenover, dat deze be schuldigingen schromelijk zijn over dreven. Voorzover zij echter waar heid bevatten, is de onvoldoende be bouwing der gronden te wijten aan de beruchte S.M.A., de „Maschinen- Ausleih-Station" Deze bolsjewistische organisatie, die door de Sovjet-Russische bezet tingsautoriteiten als toporgaan van de bolsjewistische collectieve land bouwbedrijven werd ingesteld, wei gert stelselmatig de nodige land bouwmachines, waarvan zij het mo nopolie heeft, aan de kerkelijke grondeigenaren ter beschikking te stellen. De door de communisten ge regisseerde actie heeft er reeds toe geleid, dat door de landbouwarbei- ders in Mecklenburg vergaderingen werden gehouden, waarin zij de eis stelden, dat de betrokken kerkelijke goederen door de overheid zouden moeten worden geëxploiteerd. Het doel van deze georganiseerde actie is klaarblijkelijk het kerkelijk bezit, dat de Sovjet-Russische bezettings autoriteiten in 1945 niet openlijk hebben durven onteigenen, alsnog langs een omweg in de wacht te sle pen. Priester vertelt van ver schrikkelijke behandeling door Russische politie Massamoord met machinegeweer en tank. Pastoor Anthonius Petraitis wos een van de 1270 ontheemden, die vorige week in New York aankwamen. Pas toor Petraitis komt oorspronkelijk uit Litauen en zal voortaan in Chi cago zijn priesterlijke arbeid voort zetten. Een K.N.P.-correspondent zendt ons het volgende verslag van de be levenissen, die deze Littause priester heeft moeten doormaken tijdens de Sovjet-bezetting van zijn land. Hij was pastoor in hetstadje Erz- vilkas, toen de Russische geheime politie hem arresteerde in de nacht van zes April 1941. Hij werd naar een geblindeerde militaire wagen gebracht, waarmede hij naar zijn ge vangenis, een vochtige kelder, werd gevoeru. Er waren daar reeds zoveel gevangenen opgesloten, dat zij alleen maar op een zij op de grond konden liggen. En wanneer iemand zich wil de omkeren moesten zij dit allen te gelijk doen. Hun voedsel bestond uit een stuk brood en wat water. Om de twee dagen moest pastoor Petraitis een kruisverhoor ondergaan, waarbij men krachtige schijnwerpers op zijn gelaat richtte. Verschillende malen ook werd hij met zijn gezicht naar de muur geplaatst, waarop sol daten dichtbij zijn oren hun revolver afschoten. De ondervragers beschul digden hem er van, dat hij een ver rader was en een spion van een bui tenlandse mogendheid, of de leider van een anti-communistische revolu- t'onnaire beweging. Zij eisten van hem, dat hij schuld zou bekennen Toen hij bleef weigeren ranselden zij op hem los. Dikwijls was hij vele uien bewusteloos. Tijdens deze kruisverhoren kreeg pastoor Petraitis speciale sigaretten te roken. Toen hij er van gerookt had, was hij zo bedwelmd, dat hij vi sioenen zag van gebeurtenissen uit zijn vroegere leven. Toen hij de uit werking begreep, hield hij op met roken. Tijdens deze gevangeschap, die meer dan drie maanden duurde, zag pastoor Petraitis nimmer het dag licht. Op 22 Juni 1941, toen de oor log tussen Duitsland en Sovjet-Rus land reeds was begonnen, werd hij met nog andere gevangenen naar Scervienc in de omgeving van Smo lensk gebracht In totaal waren zij met achthonderd gevangenen, man nen van alle rang en stand, onder wie ook een broer van pastoor Petraitis, nl. de pater Salesiaan Franciscus Pe traitis. Op 26 Juni werden zij allen ter dcod veroordeeld. De twee broers absolveerden elkander en hoorden de gevangenen de biecht. Zij werden op een hoop bij elkaar gedreven er van achter en vbren met machinegeweren beschoten. Ve len werden direct gedood, anderen alleen gewond, honderden waren ster venae. Een nieuw bevel weer klonk. Allen, die nog niet ernstig getroffen waren moesten plat op de grono gaan liggen. Een tank nader de en verpletterde allen, die onder de rupsbanden kwamen. Pastoor Petrai tis noorde het gillen der slachtoffers en het kraken der beenderen, doch op wonderlijke wijze raakte de tank hem niet. Het was nacht en pastoor Petraits bleef liggen, terwijl de sol daten zichten naar personen die nog tekenen van ltven vetroonden. Toen hij zag, dat dit zijn laatste kans was, sprong hij op met nog een paar an deren, die eveneens aan de dood waren ontsnapt, en vluchtte. De ko gels floten hen om de oren. Pastooi Petraitis liet zich in een greppel val len, die het terrein omzoomde en waarin reeds vele doden lagen. Even wachtte hij zijn kans af, sprong weer op en rende naar de rand van het veld, dat grensde aan een met iaag kreupelhout begroeit moerassig terrein. Daar verborg hij zich. Dagenlang trok hij met nog drie anderen door de bossen, zonder wa ter en levend van gras en de groene toppen dei dennenbomen. Zij be reikten een dorp en kwamen tot de ontdekking, dat het Sovjet-leger zich had teruggetrokken en dat de Duit sers in aantocht waren. Zij werden door de Duitsers gearresteerd, doch later weer vrijgelaten, nadat zij goed waren verzorgd. Als bijzonderheid voegde pastoor Petraitis aan zijn re laas toe, dat zijn normale gewicht 80 a 90 kilo is, doch dat hij na deze er- veringen niet zwaarder woog dan 44 kg. Hij ging weer terug naar zijn oude parochie, doch toen de Sovjet in 1944 weer naderden, vluchtte hij naar Duitsland. Na vele jaren in een vluchtelingenkamp te hebben door gebracht, kan hij thans een nieuw leven in Amerika beginnen, vrij van terreur en vervolging. Aetherklanken DINSDAG 8 NOVEMBER HILVERSUM I, 301.5 m. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Radio-ochtendblad. 7.50 Dagopening. 8.00 Nieuws. 8.15 Ra dio-ochtendblad. 8.55 Voor de vrouw. 10.50 Voor de kinderen. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Populair concert. 12.30 Mededelingen. 12.33 Voor het nlatteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole orkest. 14.00 Voor de vrouw. 16.15 Muzikale cau serie. 16.30 voor de Jeugd. 17.45 Het lijk overzee. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Voor de Nederland se strijdkrachten. 19.00 Voor de kin deren. 19 05 Fanfare-orkest. 19.40 Paris vous parle". 19.45 Surinaam se muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Ac tualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro gramma. 21.30 Hammondorgelsoel. 21.45 Buitenlands overzicht. 22.00 Zuidamerikaans orkest. 22.30 Viool en piano. 23.00 Nieuws. HILVERSUM II, 416 m. 7.00—24.00 K.R.O. 7.00 Nieuws. 7.45 Morgengebed en liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 9.00 Muziek voor de "vrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 Licht baken. 10.00 Voor de kinderen. 10.40 Schoolradio. 11.30 „Als de ziele luis tert". 11.40 Studentenkoor. 12.00 An gelus. 12.03 Promenade orkest en solist. 12.30 mededelingen. 12.33 Promenade-orkest (vervolg). 12.53 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en katho liek nieuws. 13.20 Lunchconcert. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 school radio. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de kinderen. 17.15 Felicitaties. 17.45 Amusements orkest en vocaal ensemble. 18.20 Sportpraatje. 18.30 Radio volksuni versiteit. 19.00 Nieuws. 20.05 De ge wone man zegt er 't zijne van. 20.12 Radiophilharmonisch orkest en so list. 20.50 „Beeldende kunsten", cau serie. 21.10 Radiophilharmonisch or kest (vervolg). 21.35 Kamermuziek gezelschap en solisten. 22.45 Avond gebed en liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 1924 1949 j Op 27 Nov. a.s. hopen onze geliefde Ouders J. BARTELS 1 M. C. BARTELS— VAN DER MEER 1 de dag te^ herdenken, dat zii vóór 25 jaar in de echt zijn verbonden. 6 Dat God hen nog lang i moge sparen is de wens van hun 1 dankbare kinderen, t Bep j Cor (Soerabaja) en Rie z Jo en Rien i Anny en Theo i Gré Jan 2 Nelly Rietje Oud-Ade. Leidseweg 5- De H. Mis uit dank- baarheid zal worden op gedragen in de parochie 1 kerk van de H. St. Ba- i vo op Zondag 27 Nov. te 10 uur 15 min. 3513 t Wegen militaire dienst geen feestdag. Algemene kennisgeving In volle vrede is van ons heengegaan, in de leeftijd van 62 jaren, onze onvergetelijke Moeder, Behuwd- en Grootmoeder. Zuster, Behuwdzuster, Tante en Nicht. Mevrouw A. v. d. KAAIJ ROOT. Weduwe van de Heer C. v. d. KAAIJ. in leven Lerares H.C.V. Haar dierbare kinderen en kleinkind. C. v. d. Kaaij J. W. v. d. Kaaij—- Kokkedee Keesje v. d. Kaaij A. M. G. v. d. Kaaij. Oegstgeest, 6 Nov. '49. de Kempenaerstraat 68. Geen bezoek. De begrafenis is bepaald op Donderdag 10 Novem ber a.s. om 2.30 uur op i de begraafplaats bii het „Groene Kerkje" te Oegstgeest. 3521 Heden overleed in haar Heer en Heiland, na 'n kortstondig, smartelijk maar geduldig gedragen lijden, mijn onvergete lijke Vrouw en onze lieve zorgzame Moeder. Behuwd- en Grootmoe der. Zuster, Behuwd zuster en Tante. MARIA WILHELMINA ZEILSTRA DIJKXHOORN in de leeftijd van 65 j. Allen die haar gekend hebben weten wat wij in haar verliezen. J. Zeilstra Sr. J. Zeilstra Jr. M. E. Zeilstra Lagerman W. Koekebaklcer Zeilstra C. Koekebakker H. W. Zeilstra C. ZeilstraVerkoren Boukje Zeilstra en verloofde M. W. Loovens Zeilstra A- Loovens kleinkinderen en verdere familie. Leiden. 6 Nov. 1949. Lammenschansweg 29. Geen bezoek. De begrafenis is be paald op Donderdag 10 November a.s. om 12.30 uur op de begraaf plaats „Rhijnhof". 3524 Heden overleed onze lieve Oma. Mevrouw M. W. ZEILSTRA— DIJKXHOORN Rietje Leendert Rietje Beppy Jantje Cobi 3523 Leiden. 6 Nov. 1949. gevraagd bii Firma T. H. W. van Niekerk. brood- en banketbakkerij, Dorpstr. 60 Warmond. 3529 Heden overleed tot on ze diepe droefheid, na een langdurig en gedul dig gedragen liiden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden. mijn dierbare man zwager en Oom. de Heer JACOBUS VAN DER KLEIJ, Echtgenoot van Mevr. CORNELIA ANNA KORTEKAAS in de ouderdom van 82 jaar. 3516 Namens de familie, C. A. van der Kleii Kortekaas Zoeterwoude. 6-ll-'49. Hoge Rijndijk 46. De H.H- Uitvaartdien sten zullen gehouden worden in de Kerk van Onze Lieve Vrouw On bevlekte Ontvangenis. Zoeterwoude. H- R„ Vrijdag 11 Nov. a.s. 8 u. de gelezen H. Mis en te 9.30 uur de gezongen Reouiem. waarna bij zetting in het familie graf aldaar. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons zil veren huwelijk ondervon den, mede namens onze zoon bij zijn terugkeer uit Indië voor uw belangstel- iing en medeleven betoont. 1 H van Vliet E. M. van Vliet 3508 Lelieveld. Hazerswoude, 7 Nov. 3508 WEGENS STERFGEVAL gesloten tot 14 November 1949 Hervatting der lessen 21 November 1949. j Lerares H. C. V- de Kempenaerstraat 68. Oegstgeest. 3522 Stedeling of landi reiziger of klerk dok ter of studentvoor iedere man opent het Philips „PhiliShave" elec- trische droogscheerappa- raat 'n wereld van gemak. Ktusuit2modellin: STAALBAARD STANDAARD /»- PHILIPS Terra Bouclé Karpetten 2x3 Mtr. 52.50 gevraagd voor dag en nacht. Huiselijk verkeer, v. d. Waalsstraat 56. 3525 geëmailleerd 45.50. Uit voorraad leverbaar. LANGEZAAL Stille Rijn 7 Telef. 26545. Grote sortering wringers vanaf 28.50. GEVRAAGD Zelfst. kunnende werken in gezin met vier kinderen. Vogelwijk. Den Haag. Br. onder no. 3526 bureau van dit blad. Gevraagd in klein gezin net meisje boven de 18 jaar, van 84 uur. Mevr. Martijn, Breestraat 30. AANGEBODEN Weekreclame kolenkit ten 2.95, kachelpoets, po ken, kolenschopepn haak jes schuurlinnen, kachel- pitten. lampenpit, lampe glazen. lantaarn. glazen, petroleumkachels, straal- kachels, vuurduivels, zwart fornuiskacheltje 60. vergassers stormlantaarns, roosters ellebogen, pijpen, poetswatten, staalwol. Bernard Schulte. Heren straat 124 Voorhout. 5816 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen 3? Te koop vrachtwagen, G. M. C., met open laad bak, Tandem assen, staat op prima banden, originele cabine. Br. onder no. 5821 bureau van dit blad. 3? Naaimachine defect? Wij repareren bii U aan huis. Klaar terwijl U wacht. Dat betekent voor U geen vervoer, geen we ken wachten en geringe kosten. J. B. H. Schoots, Rijnsburger weg 29B. Lei den. tel. 26664. 3? Kachels, Haardkachels, keuken- en veevoederfor nuizen. Ook onderdelen. Opnieuw galvaniseren van wasteilen. wasketels, em mers enz., roestig of defec te bodems, nieuwe oren enz.; vooraf prijsopgaaf. Vanouds vakkundig voor deligst adres A. J. Hart- wiik. Nieuwe Beestenm. 79, t.o. Marktkantoor, te lefoon 26627—24013. Meubelen BEDDEN, DEKENS KARPETTEN BURGSTEEG 3-5-12, TELEFOON 20657 2 Clubs en 4 Stoelen met de beste en mooiste Velours en Moquette bekleed. Stoffeerwerk 10 jr. garantie. 275, 367, 425, 488, 560 H.H. Winkeliers. Ons prima houtvrij St. Nico- laaspapier. drie kleuren druk. zal uw St. Nicolaas- verkoop belangrijk verho gen. 100 vel 50 x 75 cm. 2.90. 500 vel 12.50. Pa- o-'erhandel N- Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. 5818 3? Te koop aangeboden zo goed als nieuwe woon schuit met meubelen. Be vat keuken, woon- en slaao kamer enz. Br. onder no. 5819 bur. van dit blad. Adverteert in dit blad PERSONEEL 3? Nette slagersleerilng gevraagd bij Oudshoorn, Mors weg 40, Leiden. 3519 3? Een R. K. meisje b. z. a„ 18 jaar. Br. aan S. v. d. Ing, Veerstraat 44. Hoog- made. 3515 3? Welk degel. R.K. Meisje wil ons behulpzaam zijn in gezin van 8 kinderen. Goed loon. W. de Groot Jr. Haarlemmertr.v.weg 9 te Noordwijkerhout- 3470 3? Net meisje gevraagd wegens teleurstelling voor dag of dag en nacht. Zelfst. kunnende werken bii W. Oudshoorn. Morsweg 40 te Leiden. 3520 Gevraagd flink meisje v. d. en n-, goed loon. hui selijk verkeer, van de Lem, Lisse. Tel. K 2530-3201. GEVRAAGD 3T Orgel gevraagd, flink orgel voor zaal. Omschr. Merk, reg. prijs. Postbus 9. Maassluis. 3512 3? Te koop gevraagd een woonhuis, omgeving Lei den of Oegstgeest om zelf te bewonen. Br. onder no. 5820 bur. van dit blad. <3? Luchtbandenwagen te koop gevraagd Sleperswa gen voor een paard. Liefst van particulier. Br. onder no- 5822 bureau van dit blad. VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk op mooi wit carton gedrukt 10 ct. Verkrijgbaar N.V. De Leidsche Courant Papengracht 3Z-34

Leidse Courant | 1949 | | pagina 4