3)eft2idóe6ou/ta/nt Indonesische minderheden klagen aan Ontruiming van Midden-Java Anti-Stalinistische verzetsgroep Ter viering rode revolutie Directeur: C. AL VAN HAMERS VELD. Hoofdredacteur: TH. WILMEB. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" MAANDAG 7 NOVEMBER 1949 41ste JAARGANG No ATOOMVUURWERK BIJ RODE VERJAARDAG Bur. Papengracht 32, Telef. 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn 20935 - Abonnementsprijs f0.32 p. w., f 1.40 p. mnd., f4.15 p kwart. Franco p. p. f 4.90 - Advert.: 15 ct. p. m.m. Telefoontjes f 1.50 De R. T. C. was voor hen gesloten JN DE GROTE ZAAL van Krasnapolsky te Amsterdam werd Zater dagmiddag te Amsterdam een openbare bijeenkomst gehouden onder de titel: ..Indonesische minderheden klagen aan". Als sprekers voerden hier het woord de heren J. Verboom, L. Polhaupessy, Vigeleynmaksjulien, Undap en Zacharias. Na een korteinleiding nam de heer L. Polhaupes sy, vertegenwoordiger van de minderheden uit Oost Indonesië het woord. Hij zeide o.m.: „Wij zijn door de Nederlandse regering zeer gast vrij ontvangen en wij mochten overal komen, maar de R.T.C. was voor ons absoluut gesloten en daarom waren wij juist gekomen. Wat wij wil len is", zo zeide deheer Polhaupessy, wiens rede spontaan onderbroken werd door het Wilhelmus door alle aanwezigen meegezongen en door uitroepen als „leve Ambon", „opgenomen te worden in het koninkrijk nieuwe stijl, tezamen met Surinameen de Ned. Antillen, met de driekleur als onze vlag, het Wilhelmus als ons volkslied en met behoud van onze eigen gewoonten, zeden en godsdienst." De heer D. H. Undap, gedelegeerde van het comité „De grote Oost", sprak als afgevaardigde van de vereniging „de twaalfe provincie". „Wij zijn trouw en aanhankelijk aan het Huis van Oranje en het volk van Neder land", zo zeide de heer Undap. Er is een recht van nationale zelfbeschik king binnen het koninkrijk. De nieu we grondwet van Indonesië gaat uit van de verkeerde veronderstelling, dat er één Indonesisch volk is. Het volk van Minahassa is een apart volk en wil zelfbeschikking. Dit volk heeft zich in 1678 vrijwillig met de Neder landers verbonden. In dat bondge nootschap werd bepaald, dat het volk van de Minahassa tot in eeuwigheid de bescherming van de Nederlanders zou aanvaarden. Wij willen ook thans dit bondgenootschap niet breken. De heer Verboom sprekend als vertegenwoordiger van de Nederlan ders in Indonesië zeide, dat de op lossing, die nu gevonden is tot ter reur leidt. De basis, waarop de nieu we staat kan worden opgebouwd ontbreekt. De heer Verboom putte uit het bestaan van nagaro's en daera's, die onderling zeer verschil len hetgeen hun het bestaans recht geeft het bewijs, dat Indo nesië geen eenheid is. De heer Vigeleyn, vertegenwoor diger van' Ambon besprak uit voerig het ontstaan van de in nige verhouding tussen Ambon en Nederland. „Wij, die bij Nederland willen blijven, moeten vechten. Zij, die de band met Nederland willen ver breken, kregen alle hulp zo riep spreker uit. De heer Vigeleyn merk te op, dat de souvereiniteitsover- dracht een eenzijdige door Ne derland verbreking van tal van korte verklaringen en traktaten is, zonder dat de andere partij er in ge hoord is of er om heeft gevraagd. Spreker noemde dit onrecht. De volgende spreker was de heer Zacharias, afgevaardigde van Timor. Van het zelfbeschikkingsrecht is voor onze eilanden niets terecht ge komen. Wij werden plotseling „waar devolle" belangen en zouden „ge hoord" worden. Hiervoor hebben wij gepast, aldus spr. Tot besluit van de bijeenkomst sprak nogmaals de heer L. Polhau pessy. Hij zeide: „Het is een staat kundige misdaad, dat wij tegen onze wil uit- het Nederlandse staatsver band zouden worden gestoten. Wij zijn intenser Nederlander en trou wer aan vorstenhuis en de Neder landse zaak dan menig Nederlander is zo riep spreker uit. Moh. Rum te Batavia „COMITé ZAL OVERDRACHT VOORBEREIDEN". Mohammed Rum, die Zondagmid dag per vliegtuig uit Nederland in Batavia is aangekomen, zal vandaag naar Djokja vertrekken om verslag over de R.T.C. uit te brengen aan president Sukarno en de republi keinse regering. In een onderhoud met de pers op Kemajoran zei hij, dat binnenkort een nationaal voor bereidend comité, met vertegenwoor digers van republikeinen en federa listen, zal worden ingesteld om voorbereidingen te treffen voor het overnemen van de souvereiniteit. De samenstelling van dit comité zal haar beslag krijgen na de terug komst uit Den Haag van het groot ste deel der Indonesische gedele geerden in de komende twee weken. Het comité zal de werkwijze vast stellen voor die verkiezing van een voorlopig parlement, van een presi dent en van een kabinet voor de Verenigde Staten van Indonesië. Een delegatie uit het te vormen ka binet zou naar Nederland gaan om van koningin Juliana de souvereini teit te ontvangen. „Het zal moeilijk zijn," zo ver volgde Rum. „in Indonesië de ter R.T.C. bereikte overeenkomst te doen begrijpen. Wij zelf zijn niet helemaal tevreden met de bereikte resultaten, want wij blijven in een conflict-positie: wij hebben onze claim op Nieuw-Guinea niet opge geven Rum zei verder, dat de ratificatie der overeenkomst tussen Nederland en Indonesië door de Staten Gene raal normaal zes weken zal vor deren. Met het verzoek een minuut stilte in acht te nemen ter herdenking van de voor het koninkrijk der Neder landen gevallen Ambonese soldaten besloot de spreker zijn rede. De bijeenkomst werd gesloten door de voorzitter van de afd. Amster dam van het Nationaal Jongeren Ver bond, dat deze bijeenkomst had ge organiseerd. De vergadering nam de navolgende motie aar: „Duizend bezoekers van openbare bijeenkomst in Krasnapolsky te Am sterdam op Zaterdag 5 November 1949 protesteren met verontwaardi ging tegen de gedwongen aansluiting van honderduizenden Nederlandse onderdanen met name van de Persa- toean Timoer Besar bij R.I.S. Zij eisen zelfbeschikkingsrecht voor deze volkeren overeenkomstig de verant woordelijkheid en het geweten der natie. Zij eisen van de Nederlandse regering dat zij de souvereiniteit in de betrokken gebieden niet overdra gen alvorens deze volkeren in de ge legenheid zijn gesteld, door een ple- beciet te doen blijken welke politieke status zij verlangen". Met het zingen van het Wilhelmus het uitbrengen van een driewerf hoera op H.M. de Koningin en de In donesische minderheden, werd de vergadering besloten EEN DER ZWAARST GETROF FEN KERKEN in Arnhem is onge twijfeld de St. WalburgisKerk. Nu de opbouw van andere gebouwen, en huizen, gedeeltelijk is voltooid, is men begonnen aan de St. Walburgis- kerk. Tegen de Kerkwetten Petitie Tsjechisch Episcopaat De R.K. bisschoppen van Tsjecho slo wakije hebben aan de regering een petitie gericht, waarin zij vragen om een herziening van de nieuwe Kerkwetten, die zij opnieuw veroor delen, „daar zij op ongrondwettige wijze de Kerk beroven van het recht, de kerkelijke aangelegenheden te be hartigen". De petitie is ondertekend door de aartsbisschop van Olomouc, dr. Josef Matocha, en andere leden van het Episcopaat, maar niet door dr. Josef Beran, aartsbisschop van Praag. Ned. troepen verlaten Surakarta en Madiun LIET NEDERLANDSE LEGER is begonnen zich terug te trekken uit **vSurakarta en Madiun, de laatste grote steden, die het in het Re publikeinse gebied van Midden-Java bezette. Het hoofdkwartier van het Nederlandse leger heeft bekendgemaakt, dat konvooien hedenmorgen zijn begonnen de legervoorraden uit dit ten Noordoosten van Djokjakarta gele g gebied over te brengen naar het Noorden en dat verwacht wordt, dat de evacuatie van de gehele bezet tingsmacht tegen 12 November voltooid zal zijn. Deze evacuatie geschiedt op rui mer schaal dan sinds de Nederlan ders vier maanden geleden Djokja karta opgaven, ooit het geval is ge weest. De kleine stad Klaten aan de grote weg tussen Djokjakarta en Surakarta, zal in het verloop van de in gang zijnde terugtrekkingsope raties eveneens aan de TNI worden overgedragen. Surakarta of Solo, de tweede stad van de Republiek, is voor de Neder landers het moeilijkste bezette ge bied geweest. Zeven maanden heb ben Republikeinse guerrillastrijders de Nederlandse posten bestookt, waarna zij ten slotte een offensief hebben ingezet, dat de stad kort voor het van kracht worden van de wa penstilstand op 10 Augustus bijna in hun handen bracht. Aan de vooravond van die datum werd de strijd te middernacht plot seling gestaakt en sindsdien is het om en in de stad rustig geweest. Madioen is een jaar geleden het centrum van de communistische op stand tegen de Republiek geweest. De Republikeinse commandanten in deze steden hebben er in toege stemd de veiligheid en vrijheid in de ontruimde gebieden te garanderen en geen maatregelen te némen tegen de arbeiders op de ondernemingen en in de industrie. Op 4 en 6 November zullen onze troepen ook uit de omgeving van Bukkittinggi, Pajakomboh en Paria man terugtrekken. DE OVERDRACHT DER SOUVEREINITEIT Op de wekelijkse persconferentie te Batavia deed dr Koets heden de volgende mededeling: „Nu zeide hij de RTC als ge slaagd kan worden beschouwd en men voor het feit gesteld wordt, dat de souvereiniteit op korte termijn zal worden overgedragen, heeft de voor lopige federale regering zich door tussenkomst van de Nederlandse de legatie, gericht tot de delegaties van de Republiek en de BFO met het verzoek, vertrouwenslieden aan te wijzen, die in het federale regerings apparaat. in het bijzonder op de de partementen, zich een 'oordeel zul len kunnen vormen over de organisa tie en over de vraagstukken, die op het ogenblik aan de orde zijn." EEN VOLKSUNIVERSITEIT TE BATAVIA Reeds grote belangstelling bij Indonesiërs, Chinezen en Europeanen De Katholieke Wetenschappelijke Kring te Batavia heeft het initiatief genomen voor de oprichting van een Volksuniversiteit, teneinde het 'vele wetenschappelijke werk, dat in deze kring wordt verricht, vruchtbaar te maken voor grotere groepen der be volking. Onder zijn auspiciën zullen daartoe van 23 November af cultu rele lezingen worden gegeven voor allen, die daarin belangstellen. Reeds hebben vele Indonesiërs, Chinezen en Europeanen zich voor een of meer serie, dezerlezingen laten inschrij i Op 23 November, de officiële ope ningsavond, zal een begin worden ge maakt met de eerste serie, te verzor gen door de heer J. H. M. Crijns, hoofdambtenaar bij het Departement van Opvoeding, Kunsten en Weten schappen. Hij zal spreken over het onderwerp „De opvoeding in het gezin". Verder zullen de volgende leden der K.W.K. twee of meer lezingen houden: mr J. L. M. Elders spreekt over „Sociale en Politieke Democra tie". Pater dr L. C. A. Buys S.J. over „Natuurlijke Zedenleer". Pater C. J. Terhell O.F.M.. mr D. Vermeulen en dr H. J. van Wiechen over „Het Hu welijk". Drs J. G. de Dood over „Ge leide Economie". De leiding van deze Volksuniver siteit berust bij mr P. H. G. M. Brug man, Theresiakerkweg 48, Batavia. EXPLOSIE IN URANIUM-MIJN. Zeventig Duitse mijnwerkers zijn gedood door een ontploffing in een uraniummiin bij Zwickau (Sowjet- zone van Duitsland). Het blad „So- zial Demokrat" te Berlijn meldt, dat door nalatigheid van een Sowjet- schildwacht, een dynamiet-magazijn in de lucht vloog. GESNEUVELD IN INDONESIë De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen in Indonesië als ver lies is gerapporteerd: Koninklijke Landmacht: Gesn. 30 Oct. sergeant W. M. J. J., v. d. Loo, 's-Gravenhage. Het totaal'der in In donesië gesneuvelden bedraagt thans 2368. Vijf landen één verzekering De ministers van buitenlandse za ken van de vijf landen van het Pact van Brussel België, Nederland, Luxemburg Frankrijk en Groot- Brittannië hebben in Parijs een overeenkomst getekend die de stel sels van sociale verzekering der vijf landen samenvoegt. Elk der landen zal de burgers van de andere vier partners op het ge bied van sociale en medische hulp verlening op dezelfde basis behande len als zijn eigen burgers. De rege ling betreft uitkeringen voor ziekte, ouderdom, overlijden, geboorte, be drijfsongevallen, beroepsziekte en invaliditeit. De vijf landen zullen elkaar de kosten van dergelijke hulpverlening niet in rekening bren gen. Z. H. de Paus heeft onlangs als lof zang voor het Vaticaan de „Pontifi cale mars" van Gounod gekozen. Gounod schreef deze lofzang ter ere van de verjaardag van paus Pius IX Op 11 April 1869 werd de hymne op het St. Pietersplein te Rome plech tig uitgevoerd door vooraanstaande instrumentale en vocale krachten. Te Genève is een straatviolist, die te Gnève voor penningen speelde op 72-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. Hij laat een bedrag van ongeveer 145.000 gulden achter. De politie onderzocht de zolderka mer, waar de violist, een Italiaan ge naamd Giuseppe Bruno, woonde en vond dozen, waarin zich 50.000 Zwit serse fr., 2.500.000 Italiaanse lire en juwelen ter waarde van 100.000 Zwit serse fr. bevonden. De zaak is naar het Zwitserse ministerie van finan ciën verwezen, daar geen erfgenamen van Bruno, die voor het centrale sta tion overleed, bekend zijn. „ELECTRONISCH OOG" CONTRA BOMMENWERPER. Volgens de „Daily Telegraph" wordt de laatste hand gelegd aan de bouw van een op afstand geleide raket, die speciaal is ontworpen om met atoom'bommen geladen bommen werpers te onderscheppen. Volgens het blad zou de raket veel sneller opstijgen dan alle tot nog toe be staande toestellen. Zodra zij de hoog te had bereikt, waarop haar radar geleider de vijandelijke bommen werper waarnam, zou zij zich auto matisch uit de van op de grond be paalde baan losmaken, om nog slechts haar „electronisch oog" te volgen, zich op het vliegtuig te stor ten en met de bommenwerper sa men te ontploffen. Dit toestel zou het bijgevolg mogelijk maken elk aanvallend vliegtuig, met om het even welke snelheid en op om het even welke hoogte, op te vangen. Abdoel Hoessein Azjir, de Perzi sche minister van het keizerlijke hof en gewezen premier, is aan de gevol gen van een operatie overleden. Vrij dag j.l. werd een aanslag op hem ge pleegd, toen hij een godsdienstige plechtigheid bijwoonde. Toen men trachtte de kogel uit de hartstreek te verwijderen stierf hij. De dader, een zekere Emanie, zou lid zijn van een godsdienstige extreme groep, die en kele jaren geleden een andere aan slag organiseerde. Volgens' de pers is hij gearresteerd en zal hij terecht worden gesteld. WATER IN PLAATS VAN LUCHT. Een vervoersonderneming te Li verpool gebruikt water in plaats van lucht in de banden van haar vracht auto's. De chauffeurs oordelen, dat de banden zich bij alle snelheden goed houden. Er zijn nog geen lek ken geweest. Zonder enig onderhoud gaan de banden, die minder slippen, minder slijten en groter remcapaciteit heb ben, zes maanden mee. Elke achter band krijgt negentig liter water binnen, waaraan calciumchloride is toegevoegd als anti-vriesmiddel. In het rode bezettingsleger fender de Russische bezettingstroepen in Oost-Duitsland is thans een anti-Stalinistische verzetsgroep aan het werk, wier activiteit zich steeds meer ontwikkelt. Deze verzetsbeweging heeft vooral aanhang on der de soldaten en de officieren van het Rode Leger. Politieke commis sarissen zijn uitgesloten. De beweging is bekend onder de naam N.T.S. Het zijn de beginletters van een vol le Russische zin, die betekent: „Dood aan de dwingelanden". De groep geeft een tijdschrift uit, dat „Possef" heet. De laatste tijd worden geregeld pamfletten verspreid onder de Russische bezettingstroepen. In een van deze vlugschriften staat: „Vier jaar hebben wij geleefd in het overwonnen Duitsland. Wij hebben veel gezien en veel geleerd. Ieder van ons huivert bij de gedach te, dat hij naar de Sovjet-Unie moet terugkeren. Wij overwinnaars in Duitsland voelen ons thuis als ge vangenen. Evenals vroeger lijden onze vrouwen en kinderen thuis honger, omdat het Politburo in Mos kou de voorkeur geeft aan tanks en vliegtuigen boven boter. Er is geen enkel gezin in de Sovjet-Unie, dat geen bloed heeft moeten vergieten door de geheime staatspolitie MVD. Er zijn 15 millioen gevangenen in Stalin's concentratiekampen. Wij zijn het kanonnenvlees voor zijn su per-kapitalistische dictatuur". Het bestaan van deze verzetsbe weging was sinds enige tijd bekend bij de Westerse inlichtingendienst niet door direct contact met de on tevreden Russen maar door de pam- De Belgische koningskwestie BELGISCHE SOCIALISTEN TEGEN VOLKSSTEMMING. De Belgische socialistische partij heeft in haar Zondag te Brussel ge houden jaarlijkse partij-congres be sloten een beroep te doen op de Bel gische arbeiders „om zich, met alle te hunner beschikking staande midde len, te verzetten tegen een terugkeer van koning Leopold op de Belgische troon". Op het congres is voorts een reso lutie aangenomen, waarin wordt ver klaard dat, indien de bestaande plan nen der Belgische regering om een volksstemming te doen houden over het al dan niet terugkeren van ko ning Leopold op de Belgische troon, zullen worden uitgevoerd, „de orga nisaties van socialistische arbeiders haar plicht zullen vervullen door met alle haar ter beschikking staande kracht de democratie te verdedigen". In de resolutie wordt verder nog verklaard, dat de socialistische par tij zich niet verzet tegen het koning schap in België, doch dat zij er slechts bezwaar tegen heeft dat koning Leo pold weer op de Belgische troon zou terugkeren. Zoals gemeld, heeft de Belgische Senaat zich reeds uitgesproken voor het houden van een volksstemming over de koningskwestie. De Kamer van Afgevaardigden moet zich nog uitspreken. De Passie-spelen van Oberammergau KEUZE DER SPELERS IS MOEILIJK. Deze week zal een commissie van vooraanstaande burgers uit Oberam mergau de rollen verdelen voor de Passiespelen, die met Pasen 1950 voor het eerst sinds 1933 zullen worden gegeven. Sinds 1634 wordt het passie spel om de 10 jaar opgevoerd, als dank voor het feit, dat de pest het dorp voorbij ging. In 1944 verbood Goebbels de spe len, omdat het oorlog was. In ver band met deze onderbreking der tra ditie heeft men besloten niet tot 1954 te wachten. Meer dan 300.000 bezoekers, onder wie 100.000 uit het buitenland, hebben bij reisbureaux reeds een plaats besproken. De keuze van de spelers geeft dit maal speciale moeilijkheden. Zoals altijd mogen alleen inwoners van Oberammergau meespelen, maar bij na allen, die in 1934 meededen, zijn lid geweest van de partij der Nazi's. Voormalige Nazi's worden door ve len als ongeschikte candidaten be schouwd. Alleen de musicus-schilder Max Zwinck, vertolker van de Ju- das-rol wilde zich niet bij de partij aansluiten. Alois Lang, eigenaar van het modernste hotel, die de rol van Jezus vervulde, is bijna 50 jaar en wordt te oud geacht om deze zware rol op zich te nemen. Alfred Zwinck, de 22-jarige broer van de vorige ver tolker der Judasrol, wordt als Lang's opvolger beschouwd. Hij is houthakker en verkeerde tot verleden jaar in Russische krijgsgevangen schap. Degene, die de rol van Jezus vervult, krijgt meer dan 4500 gulden honorarium. De Maria van 1934 is te oud, daar voor vrouwen een leeftijdsgrens van 35 geldt. Men verwacht, dat Brigitte Maier, een 20-jarige secretaresse bij de Amerikaanse bezettingstroepen, deze rol krijgt toegewezen. Een andere moeilijkheid is. hoe ruimte te maken voor de vele be zoekers, daar talrijke vluchtelingen in de streek van Oberammergau jvo- fletten en het tijdschrift „Possef", die in handen waren gevallen van agenten van de Westerse inlichtin gendienst. Toch geloven de Ameri kaanse autoriteiten niet dat de N.T. S. een voortzetting is van de Oe- krainse verzetsbewegingen „Zwarte Kat" en „Bondarev", die in de jaren 1945 en 1946 opereerden. D, N.T.S. omvat aanhangers van de thans gefusilleerde generaal Wlas- sof, die tijdens de oorlog met de Duitse troepen tegen de Russen vc.'.t. Ofschoon de N.T.S.-ers des tijds wel sympathiseerden met Wlas- sof weigerden zij toch dienst te ne men in de Duitse Wehrmacht, omdat zij dan tegen hun eigen volk zouden moeten vechten. Het doel van de propaganda van de N.T.S. is thans onrust te zaaien onder de Russische bezettingstroe pen, die zij vertrouwd wil maken met de activiteit van een onder grondse verzetsbeweging. De officie ren en soldaten, die deel uitmaken van de N.T.S., weten welk lot hun wacht, wanneer zij ooit door de M VD worden gegrepen. Zij zullen niet beter worden behandeld dan de Oe- krainers van de „Zwarte Kat" en de „Eandarev", die vrijwel allen in handen van de Russische staatspoli tie zijn gevallen en werden doodge schoten. Waarschijnlijk om meer luister bij te zetten bij de viering van de ver jaardag der October-revolutie heeft de te Berlijn verschijnende „Nacht Express" (onder Sovjet-licentie) een verhaal gepubliceerd over de atoom explosies in de Sovjet-Unie. Volgens het blad maakt de Sowjet- Unie gebruik van atoomenergie om ir. het Oeralgebergte een doorgang te maken en de bedding van de Ob en de Jenissei te verplaatsen. Het blad noemt geen bron voor dit bericht, maar onder Sowjet-licentie verschij - nende bladen in Duitsland hebben tot nog toe voor berichten uit de Sowjet- Unie alleen officiële Sowjetrussische bronnen gebruikt, aldus Reuter. De Sowjetrussische ingenieur Da- vidof wil een weg banen door de Oeral, het Kazan-gebergte en de laagte tussen het Aral-meer en de Kaspische Zee irrigeren, waardoor 30 millioen hectare land in cultuur ge bracht zou kunnen worden en 82 mil liard kilowattuur electriciteit gepro duceerd zou kunnen worden, aldus het blad. Het banen van een nieuwe weg voor de rivieren, waar men reeds druk mee bezig is, zou de grootste moeilijkheden opleveren bij Toergai in de republiek der Kirgie- zen, tussen de Oeral en het Kazaij- gebergte. Het nieuwe rivierbed zou 4.000 kilometer lang worden en zich uitstrekken van een dam in de Ob bij Bjelogorie tot aan de Kaspische Zee. De woestijnsteppe Karakoem en de Siberische laagvlakte, landstreken zo groot als Frankrijk, zouden in „bloeiende tuinen veranderd worden, waaraan de wereld kan zien, wat een vredelievend volk met de atoomener gie kan doen." In het blad staat een kaart afgedrukt met erop aangege ven de dammen, die aangelegd zullen worden in de Ob in het gebied van Trytskoye (ongeveer 300 kilometer ten Noorden van Tobolsk) en in de Jenessei bij Toroetsjansk (1.000 kilo meter ten Noorden van Tomsk). BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot Rector te Leiderdorp (Gesticht de Goede Her der) de Weleerw. Heer J. C. de Groot; tot pastoor te Lisse (H.H. Engel bewaarders) de Weleerw. Heer H. C. A. M. Roel vink; te Bleiswijk de Weleerw. Heer B. J. M. Dorbeck, die Kapelaan was te Rotterdam (H. Eli sabeth). Tot Pastoor te Voorhout de Wel eerw. Heer A. Kramer; te Lewedorp de Weleerw. Heer F. S. Wolff; te Tholen de Weleerw. Heer A. A. Trouwborst, die Kapelaan was te 's-Gravenhage (H.H. Engelbewaar ders). Een koAAeltj,e Eer, hoe waardevol ook, is ten slotte toch maar aards goed.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 1