L EI D S E M HUTSPOT EEN GOEDE DEKEN DANSEN MEUBELEN DONDERDAG 27 OCTOBER 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Donderdag, 27 October. Ja, 't heeft gisteren geweldig ge stormd. Ook boven Leiden. En dan plegen er de nodige ongelukjes te gebeuren, al is de schade dezer keer bijzonder meegevallen. Reeds om vijf voor half negen werd de Brandweer naar de Haarlemmerstraat gediri geerd, waar tegenover de Donker- steeg een raamkozijn van het pand van de fa. W. was losgeslagen en op vijftien meter hoogte zo'n beetje hing te bengelen. Dat zaakje was gauw voor elkaar. Ondertussen reden op de Haagweg twee knapen uit Voorschoten, die per autoped naar school gingen. En om dat ze de storm mee hadden, werd dat een leuk en snel ritje. Totdat ze tegen een lichtmast opbotsten. De 9-jarige L. N. kreeg een hersenschud ding. De E.H.D. bracht hem naar huis. Zijn 10-jarig vriendje P. v. K. kwam er met de schrik af. Én toen de klok elf sloeg kreeg de Brandweer een seintje om even gauw naar de Nieuwe Rijn te komen. Daar hing ook iets te bengelen. Dat was een markies, op de tweede etage van de aquariumhandel „De Natuur vriend". Wie weet, zo'n ding kan on verhoeds omlaag zeilen en o wee wie er toevallig net passeert. Daarom brachten de brandweermannen het geval weer keurig in orde. Nauwelijks waren ze daar mee klaar, of er klonk een noodkreet op de Hoge Rijndijk. Een groot stuk zink van een dakgoot had de stormwoede niet kunnen weerstaan en was los geraakt. Ook dat was gevaarlijk. En ook dat zaakje werd geklaard. Omstreeks dezelfde tijd, het zal toen tien voor een geweest zijn, werd alarm geblazen in de Rijnzichtstraat. Daar was een schoorsteen door de storm gedeeltelijk afgebrokkeld. Toen hebben de brandweermannen de rest ook maar gesloopt. Alleen de rest vap die schoorsteen natuurlijk. Een kwartier later was alweer de Haarlemmerstraat in rep en roer. Bij fotograaf A. van Vliet was een gla zen lichtreclamebak aan diggelen gegaan. Ook daar werd het slopings- werk enthousiast voortgezet. Door de brandweermannen alweer. Zij von den namelijk dat ook de overige lichtreclames een gevaar opleverden. En daarom de rest ook maar van de gevel afhaalden. Dat er hier en daar een stuk of wat dakpannen afwaaiden en meer of min gelukkig terecht kwamen, vermelden we maar niet. Dat is gewoonlijk zo bij iedere storm. Maar dat de motor spuit van de Brandweer om tien voor zes nog even naar de Groenoordstraat ging, om daar even een schoorsteen brandje te blussen, mag wel even verteld worden. Ze hebben die schoor steen toen ook maar even geveegd. Want het niet-vegen was oorzaak van de ramp. En hiermede zijn de rampzalige gevolgen voor Leiden van deze storm ten voeten uitgetekend. Nogal mee gevallen. Vindt u ook niet? Genoeg over de storm. Er zijn nog veel prettiger berichten. Zo bijvoor beeld dat de leden van de Kath. Korf balvereniging er bliksems goed reke ning mee moeten houden dat de trai ning hedenavond om acht uur wordt gehouden aan het bekende adres Oosterkerkstraat 11. Nieuwe dames- en herenleden worden er steeds har telijk verwelkomd. En wie er nog iets meer van wil weten, loopt maar even aan bij mej. L.'van Steenber gen, van Speykstraat 52, Leiden. Want deze dame schijnt er alles van te weten. Niet alleen aan het weer bemer ken we dat het winter gaat worden. Ook aan de fontein op de Vismarkt is het merkbaar. Want deze is giste ren weer veilig in haar houten win- ter-slaappak gestoken. Als het gaat vriezen en sneeuwen is 't beter, dat dit kostbare monument daar geen last van heeft. Vandaar die groene pagode als bontmantel. En dat noemt de politie dan een noodmaatregel! Vele stadsgenoten zullen met Stadskok die ook elke dag zo'n beetje door de stad zwerft wel bemerkt hebben dat er iets veranderd is met de stoplichten aan het Noordeinde. Vroeger werden die lichter bediend door middel van rub berdrempels, die groen op oranje enz. lieten overspringen, volgens de ver- keersgrequentie. Maar die drempels zijn stuk. En de nieuwe hoewel reeds lang besteld zijn nog niet aangekomen. Toen heeft de politie dit apparaat, dat vanuit het Politiebu reau wordt bediend, op vdste tijden moeten stellen, waardoor vaak een lamp op groen stond, als er geen kip meer passeerde,, terwijl aan de an dere kant een lange queue van rei zigers ongeduldig stond te trappe len. Maar nu het Kort Rapenburg is uitgeschakeld, wegens herstelling van de Borstelbrug, kan het licht niet langer automatisch bediend worden. En daarom staat er nu steeds een agent bij de Gijzelaarsbank met z'n hand aan een schakelaar om de stop lichten te bedienen, waarbij hij na tuurlijk de richting, waar op een ge geven momenf het meeste verkeer vandaan komt, de langste tijd geeft. En het Rapenburg b.v. maar heel kort. Maar de verkeerspolitie noemt dit eea noodmaatregel. Als het aan Stadskok lag bleef het altijd zo. Want veel ergernis zou voorkomen wor den. En heel veel onnodig lang wachten vermeden. Op de vergadering van de Fede ratie van Buurtverenigingen is beslo ten kaartcompetitie-wedstrijden te organiseren. Rondom de Haven, Ma- redijk, De Kooi, Rodou, Haagweg- kwartier, Groenoord, Tuinstadwijk en Eensgezindheid gaan er aan mee doen. Iedere vereniging moet met 12 man uitkomen. En er komt een be ker voor de winnaar. Wat zullen ze kaarten! Weet u nog dat Stadskok Dinsdag 1.1. vertelde van die bridgedrive, ten bate van het Kath. Thuisfront? Hij wist er toen nog niet veel van, maar kap. E. Spruyt O-F-M. is met alles haarfijn op de hoogte. En deze, vertelde dat de drive wordt gehouden op 16 Nov. a.s. In twee, bovenzalen van „In den Vergulden Turk". Nu weet u het ook! En omdat het voor onze jon gens overzee is, behoeft er niets meer aan toegevoegd te worden. Vanzelfsprekend dat heel bridgend Leiden op die Woensdagavond naar „De Turk" gaat Het moet er toch eens van komen. De knoop moet doorgehakt worden. En daarom zal Zaterdagavond om 10 uur de spoorwegovergang bij het Sta tion voor het verkeer worden afge sloten. Want de gesmede kruispunten spoor- en tramrails die zeer kostbaar zijn moeten opgebroken worden om straks dienst te doen, als een enkel spoor gelegd wordt. Dit spoor komt vóór de spoorbomen te liggen, aan de zijde van de Stations weg. Dan hebben de spoorwegarbei ders de ruimte als zij de baan Am sterdamDen Haag gaan ophogen. Maar goed, dat verkeer wordt dus in die nacht niet over de overgang doorgelaten. Behalve dan wielrijders en voetgangers. Op Zondagamorgen 8 uur hoopt de verkeerspolitie alles weer in het reine te hebben. Maar dan moeten er 's nachts geen donder buien komen. Want dan zal het wel wat langer duren. Die Leidse Spoorwegplannen zijn overigens onlangs weer ingrijpend veranderd. De drie viaducten bij Ma- redijw, Haarlemmertrekvaart en Haarlemmerweg, die daar oorspron kelijk geprojecteerd waren, zullen tot een groot kunstwerk gecombi neerd worden. Dat wordt een kunst werk met vier verkeerskokers. En het gevolg van deze wijziging is, dat in de toekomst de Maredijk de toe gangsweg tot Leiden zal worden. Een en ander brengt mee dat de Haar lemmertrekvaart over 300 meter op nieuw gegraven zal moeten wor den. Deze omlegging betekent dat de vaart 8 meter dichter erbij de stad komt te liggen. Maar we hebben zo'n vaag idee dat voordat dia alles is uit gevoerd, een en ander wel weer eens gewijzigd zal worden. Dat zijn zo van die verrassingen waar een mens tegenwoordig voor geplaatst wordt. Ondertussen is het seizoen weer zover gevorderd dat de N. Z. H. V. M- de tijd gekomen acht voor de jaarlijkse huldigingsbijeenkomst van zilveren en 40-jarige jubilarissen. De heer A. Kruif werkutuigkundige uit Haarlem, is de enige van 40 jaar. Maar zilveren jubilarissen zijn er bij de vleet. Deze keer niet minder dan 34. Dit feest zal plaats vinden op Vrijdag 4 November a.s. om kwart voor 8 in de Stadsgehoorzaal „Geef ze de ruimte!', die jubilarissen. Want zo heet de cabaret-revue, die Fred. Fagel zal presenteren. En de Buurtvereniging „Haagweg- kwartier" hield gisteravond een klaverjas wedstrijd tegen de militai ren in de Cadiclub aan het Rapen burg. Militair Grifoen won de eerste persoonlijke prijs met 4340 punten. De tweede was ook al een militair. En de derde was iemand van Haagweg. Want de heer Van Gel der behaalde 4069 punten. Wat wij een respectabel aantal vinden. En het niet graag na zouden doen! We hebben gisteren in de krant gehad vtelke militairen met „De Waterman" naar huis terugkomen. In dat bericht stond ook Th. M. van Schaik, Staal wijkstraat 7. Maar er stond niet bij, dat deze militair niet zomaar een gewone soldaat is, doch sergeant-majoor. Om alle misvattin gen te voorkomen zetten we dit be richt vandaag even in de Hutspot. En welkom thuis, sergeant-majoor! De afdeling Leiden van de Ver eniging tot bevordering der belangen van slechthorenden heeft weer eens een bijeenkomst gehouden. En wel in „Oud-Hortuszicht". De heer J. A. Ghristiaanse die zo prachtig ver tellen kan heeft een lezing met lichtbeelden gehouden over Zwitser land en -de Italiaanse meren. Zij het dan met gehoor-apparaten. hebben de aanwezigen toch kostelijk geno ten van deze voordracht. Ook de Leids Onderwijs-instellin- gen heeft een bijeenkomst gehouden Maar dan in „De Harmonie". Daar vertoonde de heer E. Timan, voor zitter van de Leidst Filmliga, enkele door hemzelf opgenomen filmpjes, waarvan vooral ..Leiden jubelt" door aanwezigen bejubeld werd. Omdat dat filmpje zo mooi was. De andere filmpjes mochten er overigens ook zijn. Wat wel bleek uit het dank woord. Maar nu zet Stadskok een punt. Want het is reeds een' overvloedig maal geworden. Maar met dit koude weer lust men wel een portie Huts pot. STADSKOK. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslagad voor het candidaatsexa- men Geneeskunde: mej. E. G. Jansen te Leiden en de heren A. C. Bobbert te Rotterdam, L. M. Brans te Dor drecht, H. M. G. Doeglas te Wasse naar, A. J. de Jong te Honselerdijk, C- Koning te Rotterdam, C. J. Oud- mayer te Den Haag, D. Schafer te Haarlem, M. Smit Sibinga te Nieuw koop, H. W. B. Stoel te Scheveningen en K. W. J. Vijgen te Boskoop. Gepromoveerd tot dctr in de God geleerdheid, op proefschrift getiteld ,.De antropologie in de moderne Rus sische wijsgerige theologie", de heer J. de Graaf, geboren te Veenhuizen en wonende te O ver veen. BRIDGECLUB VOOR R.K. „O.-O.' De gisteravond gehouden onder linge drive had het volgende resul taat: Rood: 1. WinkelmolenLager- berg, 2. echtpaar Bik, 3. echtpaar Zandvliet, 4. de Grootv. d. Post; zwart: 1. m'ej. Zwartv. Ooijen, 2. dames Leonardsv. Bergen Hene gouwen, 3. MulderNiekerk, 4. da mes Bergersv. Noord. Wegens de feestdag van Allerhei ligen volgende week Dinsdag geen cursusavond. Volgende week Woens dag voortzetting competitie. Aan vang 8.15 uur. TONEELAVOND VAN „VONDEL". „Het lied van de Zee." De Schouwburg had gisteravond voller kunnen zijn, maar toch had den velen het stormweer getrotseerd om te komen naar de toneelavond, welke de R. K. Toneelvereniging Vondel" gaf in samenwerking met de K. A. B.-Symphonie. Opgevoerd werd „Het lied van de Zee", een vis- sersspel in drie bedrijven door A. v. d. Lugt De stormvlagen, welke buiten gier den, gaven aan dit spel ongetwijfeld een zeker relief, want de toeschou- s begrijpen in zulke omstandig heden de angst van Zwarte Door voor de verraderlijke zee. Zwarte Door is geen zeemanskind en als zij verliefd wordt op een zeeman in het vissers dorp Blutwijk, wil zij hem alleen trouwen als hij de zee vaarwel zegt. Maar een zeeman, wie het varen in het bloed zit, kan de zee niet on trouw worden en zo zien wij een zware strijd, die gestreden wordt in het hart van Giel Poot tussen de liefde voor het' meisje en de liefde voor de zee. Het hele dorp leeft mee met die strijd, vooral Giels moeder en broer, maar ook de bemanning van de „Vrouwe Maria", waarop Giel stuurman is, en zelfs Sien de Slons, het orgel wijf. Het is een stuk reali teit, een brok tragiek uit het leven van het vissersvolk, een echt volks stuk, dat de mensen pakt met een lach en een traan. De toneelvereni ging „Vondel" heeft dit spel, onder regie van J. Mank, met veel kleur en met de nodige werkelijkheidszin uitgebeeld. Het lijkt ons ongewenst, om alle spelers en speelsters on dei- de loupe te nemen; wij volstaan met te constateren, dat „Vondel" zijn oude naam nog altijd hoog houdt en ook deze avond heeft bewezen, een spel als dit aan te kunnen. De K. A. B. Symphonie, onder leiding van Jan Gordijn, zorgde voor een zeer gewaardeerde afleiding tus sen de bqdrijven. Met de uitvoering van stukken als een wals uit „Wie ner Blut" van Joh- Strauss en Verdi's „Marchia Trionfate" toont zij op een behoorlijk hoog peil te staan. FILMAVOND VOOR KYNOLOGEN- VERENIGING „RIJNLAND". Op uitnodiging van de Kyn.ver. „Rijnland", ten aanhore van vele le den, wier enthousiasme zich door de gure najaarsbuien niet liet blussen, heeft de heer L. W. van Dalen, oud chef van de voormalige Haagse Die rentuin, gisteravond in „In den Ver gulden Turk" een vlotte causerie ge houden, ter inleiding van zijn films over dierenleven. Spr. vertelde al lereerst een aantal anecdotes over verschillende bewoners van de Die rentuin, Hun hebbelijkheden (en on hebbelijkheden), om daarna middels de door hem vervaardigde films, een indruk te geven van hun doen en la ten. Uitvoerige aandacht werd o.m. ge schonken aan de aquaria en 't vogel leven, waarvan vooral de projecties van de noodgedwongen geadopteerde jonge koekoek bijzonder interessant waren. Ten besluite werd een kleu renfilm vertoond van een op Hout- rust gehouden bloemententoonstel ling. De voorzitter, dr. ir. P. C. Lindenbergh, leidde de spreker in en de vice-voorzitter, de heer Masten broek uit Wassenaar, sprak een dankwoord. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Marihus, z. van J. van Egmond en M. T. Ridderikhoff; Christiaan Martinus, z. van N, de Graaf en E. Leuering; Sara, d. K. Groenendijk en G- Bergman; Ca- tharina Wilhelmina Maria, d. van P. van dea Klauw en A. J. Walles: Pie- ter, z. van J. Star en J. C. van Leeu wen; Gerardus Antonius. z. van A. Voskuijl en J. E. M. G. Nieuwen- burg. Gehuwd: C J. Groenendijk gesch. en S. S. van Tongeren jd; J. de Nie, jm en A. van der Vos jd; B. A- Sie- rag gesch. en K. G. Bloemzaad jd.; S. G. A. Svensson jm. en L. M. van Went jd. Overleden: I. M. W; van Velzen wed- van H. Tiele 85 jaar; A. J. C. van der Heijden man 74 jaar; W. van Liemde man 70 jaar; C. J. Bruin dr. VERVOLG STADSNIEUWS PAG. 1, 2e BLAD LAATSTE BERICHTEN TERREUR IN SOVJET-DUITSE REPUBLIEK IS REEDS BEGONNEN. Nauwelijks is de Oost-Duitse Sov jetstaat begeleid door welwillende democratische tirades gesticht of de kwalijk verborgen bolsjewistische geest steekt zijn kop op. Angstig wacht de bevolking van Oost-Duits - land op de onvermijdelijke rode terreur. De eerste „zuiverings"-golf liet inderdaad niet op zich wachten. Blijkbaar zijn het de liberalen, die de eerste stoot moeten opvangen. Reeds zijn in het land Mecklenburg verschillende leidende figuren van de L.D.P. in arrest gesteld, waar onder de secretaris-generaal der Partij Arnold Oesch. Als reden van hun aanhouding werd aangegeven, dat zij de openbare veiligheid in gevaar zouden hebben gebracht. Vele leden der liberale partij pro beren zich aan een dreigende ar restatie door de vlucht te onttrek ken. Aangezien de grens tussen Oost- en West-Duitsland tengevolge van de zeer verscherpte controle uiterst moeilijk is te passeren, po gen de meeste vluchtelingen de Westelijke sector van Berlijn te be reiken, waar zij in betrekkelijke veiligheid zijn. De leiding der L.D.P. in West-Duitsland heeft al een hulp actie in het leven geroepen en ten behoeve der vluchtelingen een kan toor ingericht, de „Betreuungsstelle Ost". Zoals de leider der hulpactie, Dr. Scheffler, verklaart, is het doel van deze „zuivering" klaarblijkelijk de vernietiging der niet-marxisti- sche partijen. Ook de „Norddeutsche Zeitung", het in de Westelijke sec tor van Berlijn verschijnende or gaan der L.D.P., uit de vrees, dat deze arrestaties slechts het begin vormen van een breed opgezette actie, en dat ook de C.D.U. er mede rekening zou moeten houden, bin nenkort hardhandig te zullen wor den uitgekamd. DE ONGEREGELDHEDEN OP OOST-JAVA Reuter meldt uit Batavia, dat on derdelen van het Nederlandse en het republikeinse leger zijn overeenge komen, gezamenlijke plaatselijke ac- ites te ondernemen tegen in Oost- Java opererende ongeregelde benden, aldus werd heden van betrouwbare zijde medegedeeld. In deze streek zijn de deserties van ondernmingswach- trs en koelies de laatste tijd veel vul- digcr geworden. Toen verleden week Wonogiri werd ontruimd, werden,, kort voor de aankomst van de repu blikeinse troeoen aldaar, 11 Indo nesiërs, die voordien voor de Neder landers hadden gewerkt, door „on geïdentificeerde guerillavechters" dood, aldus werd medegedeeld door uit Wonogiri geëvacueerden, die gis teren te 6urabaja aankwamen. Reu ter meldt voorts als officieel opge geven verliezen aan Nederlandse zij de in de guerillastrijd tussen 9 en 15 October een aantal van 12 doden en 2 vei misten. HUISZOEKING IN COMMUNIS TISCH HOOFDKWARTIER TE PRAAG. Het hoofdkwartier van de Tsje chische Communistische Partij heeft zich een huiszoeking moeten laten welgevallen. Deze geschiedde niet door de politie, maar door mili tairen. De met de huiszoeking be laste soldaten kwamen één voor één onopvallend het gebouw binnen. Zij waren hierbij ongewapend. Op een BIOSCOPEN De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd. Casino: „Het huis in de Dulcimer- straat", 18 jaar. Lido: „De ellendigen", 18 jaar. Luxor: „Fregola", volwassenen. Trianon: „Cass Timberlane", 18 jaar. Rex: „Voor de strop geboren", 14 jaar. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN DE ACTIE VOOR ZELFSTANDIG HEID ONTBRAND Een comité .„Behoud Zwammer- dam" is opgericht, bestaat uit de he ren C. F. Blok, W. Hoogendoorn, Joh. van Leeuwen, A. M. van Muiswinkel dr A. Schreuder, M. Staal, C. Verbeij, Joh. van Wijngaarden. Dit comité heeft huis aan huis een circulaire verspreid waarin naast een korte uiteenzetting der plannen van G. S. de vraag wordt gesteld bij wel ke gemeente Zwammerdam, uitge zonderd de wijken C en D, „de Over tocht" en de „Tempel, zich het liefst zag aangesloten, bij Bodegraven of Alpen aan den Rijn, indien het be houd van Zwamimerdam als zelfstan dige gemeente onverhoopt onmoge lijk zou blijken. Door middel van een antwoord- strookje kunnen de gezinshoofden zich vóór 1 November uitspreken. Het resultaat zal dan het college van B en W op 3 November bij G.S. ter tafel brengen. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM M. J. BRUIJNEN t Alhier is plotseling overleden de heer M. J. Bruijnen. Hij bereikte de leeftijd van 59 jaar. Van zijn vele functies noemen we: lid van het R.K. Armbestuur van de St. Pancratius parochie, lid van het Comité voor de Bloembollenveiling, lid van het R.K. Zangkoor, 2e voorz. van de ver. „St Cecilia" en voorz. van het bestuur van de Coöp. Raif- feisenbank hier ter plaatse. gegeven ogenblik werden hun hier de wapens uitgereikt, waarop zij alle bezoekers, alsmede het gehele personeel grondig aan den lijve on derzochten. De soldaten hadden be vel bij elke poging tot verzet on middellijk van hun wapens gebruik te maken. Na gefouilleerd te zijn mochten allen het gebouw verlaten. Het is nog niet bekend, welke re denen tot deze opzienbarende huis zoeking hebben geleid en of zij het verwachte resultaat heeft opgele verd. In politieke kringen wordt verondersteld, dat deze maatregel verband houdt met de op bevel van Moskou ook in Tsjechoslowakije be gonnen jacht op eventuele volgelin gen van maarschalk Tito. STOPZETTING DETAILVERKOOP JONGE KAAS. De federatie van kaashandelaren heeft alle leden de mededeling toe gestuurd „dat het belang van de bin nenlandse kaashandel dringend ver eist, de verkoop en/of aflevering van jonge kaas aan detaillisten met ingang van Vrijdag 28 October a.s. stop te zetten." „Slechts voor de ziekenhui zen moet men het gebruik van jonge kaas mogelijk maken". Gebleken is, dat het ook de rechter bekend was, dat er een regeling door de regering is gemaakt, waarbij het de producent vrij staat voor de jon ge kaas voor binnenlands gebruik 2 en meer per kilo als koopprijs te vragen, doch de middenstander-bin nenlandse kaashandelaar voor die zelfde kaas bij de detaillist hoogstens 1.75 per kg. als verkoopprijs mag bedingen. De rechter stelt zich op het stand punt: het alternatief is öf de wet overtreden, öf geen jonge kaas ver kopen. Een derde mogelijkheid is er niet, behoudens minder juiste wegen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). BUIG. Wisselende bewolking met plaatselijk regen- of hagelbuien, vooral in de kustprovincies. Vannacht in het binnenland zwakke, overigens meest matige wind tussen West en Noord- West. Vannacht in het binnen land plaatselijk lichte nachtvorst morgen overdag ongeveer dezelf de temperatuur als vandaag. SPORT VOETBAL HET NEDERLANDS ELFTAL. Naar het A.N.P. verneemt is het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen België, welke Zondag 6 Novem ber in het Feijenoord-stadion te Rot terdam worcjt gespeeld, als volgt sa mengesteld: Doel: Kraak, Stormvogels. Achter: Van Bun, MW en Schij- venaar. EDO. Midden: Van Schijndel, SW, Ter louw, Sparta en De Vroet, Feijen- oord (aanvoerder). Voor: Lenstra, Heerenveen, Schaap 't Gooi, Roosenburg, Sneek, Timmer mans, ADO en Clavan, ADO. Reserves: Saris, BW, Everse, Nep- tunus, Stoffeiien, Ajax en Van der Tuin. Hermes DVS. SCHEEPSBERICHTEN BANTAM 27 Oct. 6 uur te Lissa bon verwacht, BLITAR 25 Oct. van Semarang te Batavia, verm. 28 Oct naar Rotterdam, INDRAPOERA ver moedelijk 27 Oct. van Colombo naar Rotterdam, JAPARA 24 Oct. van Macassar te Batavia, vermoedelijk 26 Oct. naar Singapore, KOTA AGOENG 26 Oct. 15 uur van Djed- dah, MODJOKERTO 26 Oct. 15 uur van Belawan, SEMARANG 24 Oct. van Palembang naar Macassar, al waar 28 Oct. verw, UTRECHT 26 Oct. van Batavia, wordt 29 Oct. te Macassar verw., WATERMAN 26 Oct. 18.30 van Suez, JOH. VAN OL- DENBARNEVELT 26 Oct. van Be lawan, ORANJE pass, 26 Oct. Mini- coy, ROTTI 26 Oct. te Poeloebukon, Schiedijk 26 Oct. van Batavia naar Palembang, TABINTA wordt 28 October van Amsterdam te Batavia verwacht, Talisse 27 October te Ge- nvi, TARAKAN 27 Oct. van Tand- jongoeban te Batavia, TAWALI 26 October van Singapore naar Blinjoe, TOSARI 26 October van Aden VO- LENDAM 28 October van Rotter dam te Batavia verwacht. KOTA BAROE, pass. 26 Oct. Mala- diven. MARKTBERICHTEN TER AAR, 26 Oct. Groente. Kas- snijbonen 6.90—-8.20, idem stek 0-603-00, snijbonen 3.20, stam- prinsessen 4.506.10, stokprinses- sen 5.405.50, spekbonen 2.00 2.10, idem stek 1.50, witte pronkers 1.60—2,70, idem B 1.20, alles per 10 kg.; tomaten A 3967 cent, idem B 3864 cent. idem C 2444 cent, idem CC 1728 cent, idem bonken 2136 cent, idem kriel 15 cent, spi nazie 1718 cent, idem afw. 56 cent, andijvie 510 cent, groene kool 1112 cent, rode kool 6-8 cent, Sav. kool 711 cent, witte kool 5 cent, Chin, kool 12 cent, uien 912 cent, kroten 48 cent, witlof I 3846 cent idem II 2431 cent, idem stek 1622 cent, prei 14 cent, waspeen 68 cent, postelein 1215 cent, alles per kg„ bloemkool I 3051 cent, idem II 13 21 cent, idem in 612 ceht, idem stek 45 cent, komkommers 618 cent, idem stek 35 cent, sla I 610 cent, idem II 24 cent, meloenen 14 cent, alles per stuk, bospeen 9 cen t selderie 2 cent per bos, slavellen 25 cent per kist, Augurken: grof 7.50. knorrels 2per 25 kg.; druiven 34 47 cent per half kg. GOUDA, 27 Oct. Kaas. Aanvoer 199 partijen. Prijzen: le kwal. 2.102.20 2e kv/al. 2.002.09. extra kwal. 2.212.25, extra zware tot 2.30. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN. 26 Oct. ■Aardbeien 85 cent per half pond; tomaten A 44118, idem B 58 109, idem C f 32—99, idem CC 16 42. idem bonken 2444. kropsla 1.506.20. glassla 2.709.90, an dijvie 59, bloemkool 833 per 100; uien 812, groene kool 68, kassnijbonen 8.40, dubbele stambo- nen 4.606.30. pronkbonen 1.20 1.75 per 10 kg. ie eendeken van DE 3 EENEN Zuiver wollen dekens in de hele grote maten Fl. 26.80-29.30-33.80 Nog een klein partijtje LEIDSCHE WOLLEN DEKENS door de verbouwing iets vuil geworden 150x200 van 22.98 p| 160* 210™,25.65 22>50 DE 3 EENEN Haarlemmerstraat 111,Tel. 23867 Onze ervaring is UW GARANTIE OMLIJSTINGEN 't'Is werk 1/0K J Fa.LQUESTROO S KUNSTHANDEL -camm I N"MIN 51 LEIDEN De schoenreparatieprijzen zijn overal gelijk Bij ons vindt U BETERE AFWERKING MODELSCHOENMAKERIJ Nieuwe Rijn 79 - Tel. 23402 WILT U Zaterdagavond 8 uur 0. 1. v. de Heer MANK met medewerking van DE VRIJBUITERS Beleefd aanbevelend. Café v. d. PLOEG v/h J. WITTEMAN, 3213 Hoogmade. WRINGERROLLEN Versleten, gescheurd? Wfj bekleden ze opnieuw met witte rubber onder garantie! Grote sortering Wringers vanaf 28.50 met garantie. LANGEZAAL Stille Rijn 7 - Tel. 26545. Bekende oontantzaak verkoopt voor vastgesteldecontantprijz jn verhoogd met de daarvoor vast gestelde renten MEUBELEN, BEDDEN,DEKENS op termijnbetaling U krijgt ons adres toegezonden als U schrptt aan het bureau van dit blad onder no. 2634 Tuinland ploegen 20 cent per Roe. FR. KEIJZER Ringdijk 1 Ter Aar. fJelefawitjeó AANGEBODEN *2* Blijf niet rijden met een verveloze kinderwa gen. Spuiten, verchromen, nieuwe kap, regenzeiltjes, enz. Wij maken hem weer als nieuw. N. Oudshoorn, Haarlemmerstraat tno. 160 —165 B. 5710 Landbouwers. Kleine voorraad weckglazen' 2 li ter, haast U! Hoofdstellen, snaffels. leidsels,emmers, stalbezems, borstels, koe- dekken, paardendekken, halsterketting, boesschap pers, baggerbeugels. bag- gersokken. melkwatten, spenenzalf, chloorbleek, roomdoQpen. melkgereed- schappen. alles tegen de laagste prijzen. H. J. C. Beerenfenger. Nw. Bees tenmarkt 19. Landbouw- huis. Tel. 23151. 3703 21 Landbouwers. Stalar- tikelen, rampels. stalsta- ken, wartels, boesgrappers, koeriemen, stalhaken, ket ting, nektouwen. knippen, varkenstroggen, hooiman- den, koeklaver baggerar- tikelen, slootgraven, hooi- graven, rieken, kruiwagens bascule gewichten, storm lantaarns, sleggers. mest- schoppen, bailastschoppen, kuipen. Vergelijkt onze prijzen. H. J. C. Beeren fenger, Nieuwe Beesten markt 19 Landbouwhuis. Tel. 23151.5704 2* Aangeboden 80 R.R. Witlof. H. A. Verhaar, te Langeraar. 17. 5709 (g Essen Stalstaken en Palen, Droge Takkenbos sen. Zware Eiken Planken geschikt voor brugdek. Kolen- en Pakkisten. Ka- chelblokken en Aanmaak- hout te koop. v. Leeuwen, St. Aagtenstraat 21 bij de veemarkt, Telef. 20898. (g Stalbenodigdheden! Ruime voorraad: koesta ken, Grampels, Rieman, schoppen, schepemmers, hooimanden. lantaarns, stalbezems enz.; Voorts golfplaten, Rattenkorven, fornuizen, waskuipen. bas cules, gewichten. Werke lijk voordelig. Vanouds A. J. Hartwijk, Nieuwe Bees tenmarkt 79, t. o. het Marktkantoor. telef. 26627 —24013. 2* Kachels, Haardkachels, keuken- en veevoederfor nuizen. Ook onderdelen. Opnieuw galvaniseren van wasteilen, wasketels, em mers enz., roestig of defec te bodems, nieuwe oren enz.; vooraf prijsopgaaf. Vanouds vakkundig voor deligst adres A. J. Hart wijk, Nieuwe Beestenm. 79. t.o. Marktkantoor, te lefoon 26627—24013. Zaterdag op de markt: diepe borden, platte bor den kop en schotels, ont bijtborden, dessertborden, borrelglazen, bowlglazen, bekers, schalen, koffie- Sotten, theepotten. sui- erpotten, melkkannen, drinkglazen, vleesschalen enz. bij „D^ko", voor N.V. Hrglants. 5700 Heeft U een feestje? Wij verhuren glaswerk en serviesgoed. In iedere hoe veelheid. Natuurlijk Het Emaillehuis, Haarlemmer straat 160—165 B. 5710 •5? Inmaakpotten, kolen kitten, poken, haakjes, em mers, pannen, koekpannen pofferpannen, bordenrek ken. broodtrommels, fluit ketels. vuurvaste schalen, melkkokers, tochtband, waterslag, dweilen, kast papier, zwabbers, stoffes, stofblikken, gaskousen, gasglazen. Deko od de markt voor N.V. Hollants. u Glansverf in vele mooie kleuren. Prachtig resultaat gegarandeerd. 1 kg.bus 2.60. half kg. voor 1.35. Het Emaillehuis Haarlem merstraat 160—165 B. 5710 21 Voor het aquarium: Hevels, vangklokken. fil terstellen. filterbakken, filterkool. glasvatten. lucht kranen. T stukjes, lucht- slang, uitstroomsteentjes, petroleumlampen voor ver warming, losse branders, luchtpompen, voederglaas jes enz. L. J. den Holder, Janvossensteeg 75-77. tel. no. 26901. 5711 21 Meubelen. Repareren Stofferen. Tevens te koop nieuwe haardfauteuils 27.50. 4 stoelen, 2 fau teuils 125.—, dressoirs 80. tafels, divans A. Bo ter Nieuwstraat 9. 5707 PERSONEEL <2* Dagmeisje gevraagd van 95 of werkster. G. v. d. Poel Jr.. Hoge Rijn dijk 423, Zoeterwoude. GEVRAAGD Juffrouw zoekt onge meubileerde zit-slaapka- mer, liefst met pension, Leiden of omgeving. Br. met prijsopgaaf onder no. 5708 bureau v. d. blad. DÏVËRSËN 2* Gevonden jl. Zondag bij St. Josephkerk een dames polshorloge. Tegen 0 e pitieko-ten terug te bekomen v. Hogendorpatr. no. 5. 5697

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3