L E I D S E S3 HUTSPOT Bioscopen «Xerugkerende UIT DE RIJNSTREEK UIT DE OMGEVING ZATERDAG 15 OCTOBER 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Nu hebben we gisteren notabene helemaal vergeten om te vermelden dat de heer J- den Hoed, die reeds vijf en twintig jaar lang tambour- maitre bij de Harmoniekapel van T. en D. is, Donderdagavond door deze harmonie werd gehuldigd met een serenade voor zijn huis, Oosterstraat 54. Namens het bestuur bracht de voorzitter, de heer D. Cornet, een zilveren draagmedaille mee, die thans op de borst van de jubilaris prijkt. Een mooie portefeuille kwam er achter aan. De leden voegden daar nog een zilveren sigarettenko ker aan toe. En nu we het toch over de har monie hebben, mag ook wel even verteld worden, dat de heer D Se ller 40 jaar lid is van „Werkmans Wilskracht". Vanavond om kwart over acht zal voor Trompstraat 24 een knal-serenade worden gebracht, wat de heer Selier natuurlijk bui tengewoon prettig zal vinden. Nu hebben ze in Leiden ook al een afdeling opgericht van de Vereniging tot bevordering van het Onderwijs in handenarbeid. Wie er allemaal in het bestuur zitten? Het is een hele rij. de heren J. G. Wilterdink. voorz., P. F- Klinkhamer, sec.. Plantsoen 31a; L. Noort, penn., J. B. Blankenstein en F. van Kan. Maandagavond om zeven uur kan men in de school voor V. G. L. O., Oude Vest, ingang Cae- ciliastraat. zich nog als lid opgeven. Een blij bericht voor alle liefheb bers van scheepvaart in de meest ruime zin van het v/oord. Het pro- paganda-vaartuie „Vandersteng" zal a.s. Woensdagmiddag in Leiden aan komen en, evenals het vorig jaar. weer ligplaats kiezen in de Haven, om daar tot en met 23 Oct. te blii- ven liggen. Van alles wat op de scheepvaart, zowel marine, als sport en handelsvaart, betrekking heeft kan men er gaan bekijken. Er is zelfs een radar-installatie aanwezig. En 's avonds zullen grote schijnwerpers het geheel weer in lichte luister zet ten. Het schijnt dat de inboedel een belangrijke verbetering heeft onder gaan. Enfin, afwachten maar. Woens dagmiddag kunnen we het zien. Heeft U wel eens gehoord van „Het lied van de Zee"? Neen? Dan moet U beslist op Woensdag 26 Oct. a.s. naar de Leidse Schouwburg gaan, want daar voert de Katli. Toneelver. „Vondel", onderafd. van de K. A. B., dit prachtige stuk op. U kunt er eens hartelijk gaan lachen en zo nu en dan een traantje bii laten. Aan Stads- kok werd bericht dat de prijzen zeer laag gesteld zijn, zodat niemand het daarom behoeft te laten. Allemaal dus Woensdagavond 26 Oct. vrijhou den. En allemaal dan naar de Schouw burg. Want we verwachten 'er heel veel van! Als het waar is dat er in Leiden gebrek is aan expositie-ruimte, dan zal hier zeer binnenkort verandering in komen. Er bestaan namelijk plan nen om een expositieruimte in te richten in het pand Breestraat 52, boven de N.W.B. Over enkele dagen vertellen we er nog wel eens iets van. We gaan eerst eens even praten met de hei*en. Even geduld dus. De vereniging „Oud Leiden" gaat op Zaterdag 22 Oct. a.s. om half drie een excursie maken naar het Neder lands Legermuseum ..Generaal Hoe- fer", in het voorm. Pesthuis te Lei den. De directeur, kol. van Houten, zal zo vriendelijk ziin de leden rond te leiden, maar hij is er doodsbe nauwd voor als de voorwerpen gaan roesten. Dat gebeurt namelijk als men de dingen aanraakt. Elke vin gerafdruk zou een roestvlek worden. En dat zou jammer zijn. Dus daar om: alleen maar kijken en overal net.ies van afblijven! En de jeugdige Leidse kunstschil der Will Tweeliuysen gaat in die nieuwe expositieruimte, waar we het zojuist over hadden, een schil- K. L. DAGKALENDER. Correspondentie: secretariaat ver. „Katholiek Leiden", Jan Lieven- straat 2, tel. 22761. Dinsdag 20 October: 20 uur: Foyer Stadsgehoorzaal, Kath. Arbeidersbe weging afd. Leiden, de zeereerw. zeergel. heer dr. A. A. Olierook spreekt over „Sociale rechtvaardig heid, nu!" Optreden van de voor drachtskunstenaar Joop Biekman, muzikale omlijsting K.A.B.Sympho- nie o.l.v. Jan Gordijn. I.v.m. bovengenoemde K. A. B.- avond houdt de Ned. Kath. Metaal- bewerkersbond „St. Eloy", afd. Lei den hedenavond géén advies. Zondag 23 October: Opening win terseizoen ARKA. 9 uur H. Mis waaronder alg. H. Communie in de kapel van de Zusters Carmelitessen Oude Vest 45). Gemeenschappelijk ontbijt in het Katha Militair Tehuis (Mare hoek Oude Singel). Om 19.45 precies: Feestavond even eens in het Militair Tehuis. O.m. ver toning van de film „De Vijf Gebroe ders". derijententoonstelling houden. Wet houder van Schaik zal de tentoonstel ling op Vrijdag 21 Oct, a.s. 's avonds om 8 uur openen. De Leidse Brandweer laat ook weer van zich horen. Nu hebben die mannen in eigen beheer zo maar een prachtige kraanwagen gemaakt. Ze vonden ergens in de garage nog het chassis van een Mercedes, die z'n zilveren jubileum al gevierd heeft. Ze hebben daar van alles van afge- sloopt en toen een prachtige tank installatie er op gebouwd. De twee hijsarmen kunnen te zamen zeven ton tillen en bovendien kan een winch-kabel, achter aan de wagen, ook nog het nodige meeslepen. Alles is op de motor aangesloten en van buiten af bedienbaar. Tot nu toe moesten de brandweerlieden het stellen met een paar onnozele palen waar ze dan een takel in hingen. Maar dat was omslachtig, het duurde lang en het spul was niet verplaats baar. Als er nu eens een auto of paard in het water valt, kunnen ze de drenkeling met een paar minuten weer op de kant halen. K. en O. vindt een en ander zo interessant, dat ze vanmiddag een excursie gaat maken naar de Brandweerkazerne en dat nieuwe geval eens duchtig gaat be kijken. De 22 jarige Leidenaar A. B. was gisteren werkzaam in een werk plaats voor oud ijzer in „De Waard" en geraakte op tot nu toe onbekende wijze met z'n linkerhand tussen een electrische knipschaar. De wijs- en middelvinger werden afgesneden. De E.H.B. vervoerde hem naar het Acad. Ziekenhuis. De contact-commissie van de K. A.B. in de St. Petrusparochie gaat a.s. Maandag, 17 Oct., des avond om 8 uur in „De Harmonie" een gezins avond houden, van toneel, zang en muziek. Kinderen beneden 16 jaar horen er niet bij en die blijven dus thuis. Het moet er bar gezellig wor den, zodat de hele Petrus-parochie, althans alles wat K.A.B.-lid is, wel uit zal lopen. Ze nemen allemaal hun vrouw of verloofde mee. En met dit opwekkende bericht wordt van daag de Hutspot gesloten. Zondags kookt Stadskok niet. Tot Maandag dus STADSKOK. GOUDEN PROFESSIEFEEST ZR. BERTRANDA. Het gouden professiefeest van Zus ter Bertranda is vandaag in het R.K. Weeshuis aan de St. Jacobsgracht met grote vreugde gevierd. Door pater Si mons S.J. werd een gezongen H. Mis opgedragen in tegenwoordigheid van enige regenten en alle inwonen- den van het huis. Door een koor van zusters en meisjes werden de litur gische gezangen keurig uitgevoerd. In de loop van de morgen en in het middaguur tijdens de receptie kwamen vele geestelijken uit de stad, de regenten en vele andere belang stellenden de gouden jubilaresse ge lukwensen. Het jubileum werd ook door „het huis" van jong tot oud op feestelijke wijze meegevierd. LEZING OVER MODERN TONEEL VOOR HET GENOOTSCHAP „NEDERLAND—ENGELAND" In een gisteravond in ..De Doelen" gehouden vergadering van het genoot schap „NederlandEngeland", sprak de heer T. Hamerton voor een aan dachtig gehoor over „Some land marks in the modern theatre". Spr gaf een indruk van de huidige stand van het toneel in Engeland, waarin Londen de belangrijkste plaats in neemt. In deze stad zijn na de oor log verschillende nieuwe theaters ge bouwd, terwijl ook de z.g.n. club theaters met hun vaste leden veel succes hebben. In de provincie, dat is heel' Engeland behalve Londen, hebben de grote steden hun eigen theaters, waarin in tegenstelling met Nederland! stukken worden geprobeerd, om de reactie van het publiek na te gaan, alvorens ze in Londen op de planken komen. De opera was voor de oorlog, we gens financiële bezwaren, vaak on mogelijk, doch thans floreert de theater-kunst bijzonder goed. waar aan o.a. „The Old Vic" debet aan is. Ook het ballet geniet grote be langstelling. Toneel verschijnt thans ook voor de televisie, doch spr. meende, dat dit geen gevaar op zal leveren voor de theaters. Het amateurisme is in Engeland zeer sterk ontwikkeld en de klassieke werken, zoals die van Shakespeare, genieten een dermate grote belangstelling dat de theaters vaak al zes a acht weken van te vo ren zijn uitverkocht. Spr. noemde enige van de grootste Engelse acteurs, waarop hij na de pauze nader inging, daarbij er op wijzend, dat het drama in Engeland weer herleeft. Het speet spr. in Ne derland te moeten constateren dat het dramatische genre zeer slecht ontwikkeld is. GEM. AANKONDIGING STREMMING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat met ingang van 17 October a.s., tot nader aankondiging, de Prinsesse- kade en de Bostelbrug in de richting Kort Rapenburg zullen zijn gesloten voor alle motorrijtuigen op twee en meer wielen, bespannen wagens, handwagens, rij- en trekdieren en vee. Burgemeester en Weth. van Leiden, De Burgemeester, F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, J. BOOL. Leiden, 11 Oct. 1949 2778 De Burgemeester van Leiden zal spreekuur houden op Maandag 17 October a.s. van 14.301'5.30 uur. 2933 TENTOONSTELLING CHR vd d. WINDT. In de plaats van Wethouder Van Schaik, die verhinderd was, opende gisterenmiddag Wethouder Menken de tentoonstelling van Van der Windt in ,.De Lakenhal". Spreker deelde mee, dat Van der Windt in 1877 in de omstreken van Brussel was geboren, doch reeds in 1882 met zijn ouders naar Leiden vertrok. Daar heeft hij zich ontwik keld als mens en als kunstenaar. De omgeving van ons polderland heeft hem van den beginne af aangetrok ken en daarbij vooral de prachtige luchten, die het land overkoepelen. Niet minder aandacht heeft hij be steed aan het stilleven. Zijn werk trok zodanig de aandacht, dat het naar Amerika en Canada werd ver handeld. Er is echter een groot aan tal schilderijen, aquarellen en etsen van hem te Leiden en omgeving be waard, zodat het materiaal voor deze tentoonstelling geheel uit deze stad is, een bewijs, dat men het op prijs stelt. Moge echter deze tentoonstel ling ook de talloos velen, die niets van hem bezitten, overtuigen van het kunnen van deze kunstenaar, en tot nog groter waardering voeren. De heer Pelinck dankte vervol gens allen, die zo vriendelijk zijn geweest, hun bezit voor enigen tijd aan de Lakenhal af te staan. En ver volgens nam nog een broer van Van der Windt die zelf niet gekomen was het woord, om met enkele warme woorden voor zijn broer te danken, waaraan hij nog enkele bij zonderheden toevoegde als zijn bi- zondere zorg voor uitmuntende ver ven, zijn liefde voor de natuur en voor de sterrenhemel, waarin hij uitnemend de weg weet. Nadat de heer Pelinck Wethouder Menken en de broer van de schilder had bedankt, ging men de tentoon stelling bekijken. Een belangrijke tentoonstelling, bestaande uit 53 schilderijen, 15 aquarellen, een aantal tekeningen en vele etsen. Maandag komen wij op deze ten toonstelling nader terug. INAUGURATIE VAN ST. AUGUSTINUS-LEDEN. De Inauguratiecommissie 1949 van de R.K.S.V. „Sanctus Augustinus", deelt mede dat op Woensdag 19 Oc tober a.s. de inauguratie van de nieuwe leden zal plaats hebben. Het programma van de feestelijkheden op deze dag luidt: 9.30 uur: Plechtige H. Mis in de Lodewijkskerk, op te dragen door de Moderator Prof. dr. H. L. M. van Rooyen, O.S.C. 11.00 uur: Ontbijt op het Eigen Huis, Rapenburg 24. 14.15 uur. Buitengewone Algemene Vergadering in het Groot-Audito rium der Academie. Feestrede uitge sproken door prof. dr. J. A. J. Barge. 16.00 uur: Receptie van het be stuur der R.K.S.V. „Sanctus Augus tinus" in de receptiezaal der Acade mie. 22.00 uur: Inauguratie bal in de Foyer van de Stadsgehoorzaal. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Petronella Hille- gonda, d. van M. Menken en J. M. Schutjes; Willem Frederik, z. van W. F. van Klaveren en M. Stavleu; He lena Anthonia, d. van P. Everaart en M. C. Caelers; Albert, z. van A. Ho- gewoning en E. J. Baak; Henk, z. van A. Hogewoning en E. J. Baak; Cornelis Adrianus, z. van A. Guijt en L. Hus; Johanna Adriana Maria, d. van P. H. J. van der Zanden en F. J. van Liempt; Eric Adriana Maria, z. van C. Klinkenberg en G. Bakker; Pieter, z. van P. J. H. Dexel en M. A. Verhoeven. Ondertrouwd: C. J. Groenendijk gesch. 36 j. en S. S. van Tongeren jd. 23 j.; D. A. Sierag gesch. 35 j. en K. G. Bloemzaad jd. 32 j.; J. van Put ten jm. 31 j. en J. Turenhout jd. 29 j.; F. R. Böhtlingk jm. 24 j. en E. L. Blankenberg jd. 21 j.; J. H. Moonen jm. 21 j. en H. P. Jordens jd 20 j.; R. Bos jm. 24 j. en N. C. de Waal jd. 25 j.; B. R. A. Dokter jm. 24 j. en M. H. van den Berg jd. 20 j.; Ji A. Heijhuurs jm. 24 j. en G. C. Vendrig jd. 23 j. BIOSCOPEN. Casino. Na een uitgebreid, in teressant voorprogramma ontmoe ten we Joe Brown in de film „Dus je bekent niet." Ditmaal zien ^-ij hem in een dubbelrol, waarin hij zijn eigen tegenspeler is. Men zal Joe Brown kwalijk een humorist kunnen noemen, afgezien van de kwestie of hij acteur is of niet. Het typerende is echter, dat noch het een, noch het ander van belang is. Men lacht, als men hem ziet, en dat is de hoofd zaak. Men zou zelfs kunnen zeggen, dat hij helemaal niet grappig is als hij acteert. En daarom lachen wij graag en gul om zijn dwaasheden in dit onmogelijke verhaal als hij maar heel gewoon Joe Brown is. Voor 14 jaar. Lido. De Hollandse film „De familie van mijn vrouw", die reeds vóór de oorlog vervaardig werd, be hoort zo langzamerhand op de rom melzolder thuis. Film-technisch kan zij absoluut niet meer mee, terwijl de inhoud niet van dien aard is, dat het draaien van deze rolprent nog aanbeveling verdient. Integendeel, de hele opzet is zo doorzichtig als glas en wat voor humor moet door gaan, bestaat grotendeels uit bana liteiten van de goedkoopste soort. Slecht enkele scènes in deze film zijn de moeite van het bekijken waard, dank zij Johan Kaart, die op kostelijke wijze de rol van een Ma nusje-van-alles vertolkt. Voor vol wassenen. Trianon. Wij hebben in lange tijd Greta Garbo niet meer gezien op het witte doek, maar nu is zij er weer in „Ninotchka". Aanvankelijk is zij een ongenaakbare, nimmer lachende, totaal verstrakte en in dorre cijfers denkende, fanatieke bolsjewiste, die een paar „kamera den" uit Moskou komt controleren. Deze „kameraden" moeten dn Parijs juwelen verkopen, maar vinden de Parijse atmosfeer verk wikkelijker dan die van Moskou. De ongenaak bare Ninotchka kan daar ten slotte ook niet tegen op, zij ontdooit en wordt hopeloos verliefd op een char mante kapitalist. Na andermaal te zijn ondergedompeld in het kille bad van Moskou, krijgt zij ten slotte in Constantinopel de kans om de vrij heid te verkiezen. Een amusant ver haal, dat de tegenstelling tussen de Russische heilstaat en het „ten on dergang gedoemde kapitalisme" van Parijs op ironische wijze laat uitko men. Voor toeschouwers met enige levenservaring een niet onvermake lijk geval. Rex heeft deze week „De gevange ne van het haaieneiland", een avon tuurlijk en spannend verhaal. Voor 18-jarigen! Luxor's programma is deze week door de K.F.C. ontoelaatbaar ver klaard. Geboren: Catharina Odilia Geer- truida, d. van J. J. Doove en M. O. van der Voorn, Maty Elizabeth, d. van R. van Kuipers en E. Boddé, Johannes Albert, z. van M. L. J. Ouwerkerk en J. M. Outsihoorn, Catharina Johanna Elizabeth, d. v. L. J. van Vliet en A. W. M. Nou- wens, Johanna, d. van E. Willems en H. J. van Breen, Carina, d. van A. Haasbroek en M. S. Goutier. Overleden: N. Kooij, wed. van D. Tesselaar 72 j.; E. Dokter, wednr., 79 j.; A. Labordus, hsvr. van L. de Romijn 53 j.; E. J. Sloos, wed. van A. Hillebrand, 74 jaar. Dienst der Apotheken De avond nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zater- dagg 15 Oct. 13 uur tot Zaterdag 22 October 8 uur waargenomen door de Apotheek van Driesum Mare 110, Tel 20406 en de Zuider-apotheek, Lam- menschansweg 4, Tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Raadhuispark 8, Tel 26274 Zondagsdienst der huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de dokto ren: De Jager, Kortmann, Stoffers, Veldhuizen. miMmJisn. REPATRIERENDEN MET DE „GROOTE BEER". Met het troepentransportschip „Grote Beer", dat 24 Oct. te Amster dam wordt verwacht, keren in het vaderland terug. Leiden: J. Lasschuyt, Oude Vest 93, C. Mol, Ringkade 13 A, F. v. d. Berg, Brederodestraat 11, J. A. van Gent, Morsweg 104 A, J. J. W. Frissen, Hugo de Vriesstraat 14, W. M. Neuteboom, Oosterstraat 60, N. Turenhout, Ver verstraat 20, I. van Wijk, Toussaint- kade 11 A, G. W. van de Water, Bronkhorststraat 28 A, P. Smit, Tas manstraat 104. Katwijk: J. Duyndam, Meerburg kade 7, P. Freke, Wassenaarseweg 4. Wassenaar: T. Herngreen, Hyacin- thenstraat 15, A. J. Ruygrok, Oost- dorperweg 194, A. J. P. de Haas, Groen van Prinstererlaan 5, J. M. Beyersbergen, Schoolstraat 82. Rijnsburg: G. van Delft, Burg. Mey- boomstraat 9. Zoetermeer: J. M. Henneken, den Hoorn 7. Oegstgeest: J. Kok, Schoutenburg straat 25, H. Vetjes. Hoge Mors weg 12. Alphen ad. Rijn: J. ter Louw, Toussaintstraat 37, J. Pont, Hoorn 216, Th. A. Redegeld, Jan Nieuwenhuizen- straat 2, M. Schenkel, Noorder Nas- saustraat 10. Hazerswoude: W. Post, Dorp D 27. Noordwijkerhout: G. P. J. Schilder, St. Jacobstraat 60 (Zilk). Noord wijk: W. F. Stork, Nieuwe Zeeweg 65. Benthuizen: M. C. den Engelsman, Dorpstraat 112. Leidschendam: J. Rij ling, Wilsveen 26, C. H. de Ruyter, Veurse Achter weg 40, H. A. W. de Vreede, Tedin- gerstraat 37, C. J. Starrenburg. Vliet- weg 12. Lisse: Th. N. v. d. Voort, Nic. Da messtraat 51. Boskoop: R. Kerkhoven, Burg. Co- lijnstraat 16. Roelofarendsveen: C. G. A. Meyer, Zuid-einde 7. Ilillegom: F. A. C. Koek, Leidsche- straat 137. Bodegraven: J. Burggraaff, Kerk straat 67. ALPHEN AAN DEN RIIN Estafette „Dwars door Alphen". Als laatste estafette van dit seizoen staat op het programma de estafette „Dwars door Alphen", welke voor de 4e maal wordt georganiseerd dooi de A.A.V. '36-combinatie. De strijd zal gaan om de „Nieuwsblad-beker". Winnaars werden in de afgelopen ja ren: 1946: AAV '36-C., 1947: „Vlug en Lenig", 1948: Holland. Reeds een tiental ploegen schreven voor deze wedstrijd in, waaronder ook de be kerwinnaar van het vorig jaar met een zeer sterke ploeg. Feestavond. Naar dc personeels commissie Vrijdagmiddag aan het personeel der fa. D. en Joh. Boot mededeelde, zal er voor het perso neel der fabrieken en werf met hun dames op 30 December a.s. een feest avond worden gehouden in de Stads gehoorzaal te Leiden. Het grote gezelschap van ongeveer 800 leden zal per extra-trein die avond naar Leiden worden vervoerd, waar aan het station aldaar trams de Alphenaren naar de Gehoorzaal zullen vervoeren. Er zal een cabaret programma worden gebracht, van eerste klasse artisten. Geboren: Johannes, zn van J. Benders en A, J. van der Schee. Getx-ouwd: Johan Th. E. Verkaik en Marrigje van Hemert; Jan van den Brink en Ingetje van der Kleij. HAZERSWOUDE Wegens jaarlijks 40-urengebed zijn voor de elftallen geen wedstrij den vastgesteld. Winkelweek. Door de Midden stands-vereen. zal met St. Nicolaas a.s. een winkelweek worden georga niseerd. Stoeien. Donderdag was het 10- jarig zoontje van de heer A. P. Voets alhier, op het schoolplein aan het spelen en stoeien. Hij kwam daarbij zo te vallen, dat hij een hersenschud ding opliep. HOOGMADE Personalia. Mej. F. J J. Verbij slaagde te Amersfoort voor het exa men stenografie. NOORDEN Kath. Middenstand. Er werd op de vergadering van de Katholieke Middenstandsvereniging gevraagd, of er niets gedaan kon worden betref fende toewijzing van huizen, zoals dat van Baas en Hoogeboom. Beide huizen zijn nu al tamelijk lang be schikbaar en zijn nog steeds niet toe gewezen. Ook de begrafenis-ver. kwam hier nog weer aan de orde. Na veel heen en weer gepraat werd S. Kuüf aan het bestuur daarvan toe gevoegd. Daarna kwam de contribu tie-inning aan de beurt. Velen had den de wisselloper van de Midden - standsbank te Bodegraven terug ge zonden al of niet wetend dat het hier de contributie betrof. Bij velen werd het ook door de vakgroep geïnd. Het bestuur zou nu zelf met de kwitan ties de leden afgaan. De heer M. Pie- terse vroeg naar de mogelijkheid voor het houden van een winkelweek of iets van dien aard. Nu er overal iets dergelijks was, ging het publiek z.i. veel te veel buiten het dorp zijn inkopen te doen Velen dach ten, dat dit niet zo erg was. Derhalve werd op het idee niet ingegaan. Voor de centrale raadsvergadering werden S Splinter en J. Tersteeg afgevaar digd. ROELOFARENDSVEEN Voor de nieuwe kerk. Zondag avond 8 uur zal de toneelver. „Ami- citia" uit Wassenaar een toneel avond geven in de St. Prancratius- zaal, waarvan de baten bestemd zijn voor de nieuwe kerk. Opgevoerd zal worden „Hij, Zij en Hottentot". Daar deze toneelvereniging de winnaar is geworden van het hier ter plaatse vorig jaar gehouden toneelconcours, en dus geen onbekende in Roelof- ai-endsveen, is de verwachting gewet tigd dat de bouwpastoor weer rijke vruchten van deze avond zal pluk ken. ZOETERMEER Naar een zwembad! Het initia tief van de bevrijdingsclub alhier tot het aanleggen van een zwembad blijkt in uitgebreide kring bijval te vinden. Algemeen is men van oor deel dat wanneer men tot de op richting van een zwembad wil ge raken, de actie daartoe van de in woners moet uitgaan. Wanneer deze zaak flink wordt aangepakt kan met eendrachtige samenwerking in korte tijd veel tot stand komen. Wij hopen a.s. Dinsdagavond in het gymnastiek- gebouw hieromtrent meer te verne men. KATWIJK AAN DEN RIJN Franciscanen keren terug naar Katwijk Sinds enkele jaren is in het St. Willibrorduscollege aan de Overijn gevestigd „De Schakel", een herop voedingsinstelling voor knapen, die in de oorlogsjaren niet de zuiver Hollands weg bewandelden. Hun aan tal is tijdelijk wel eens tegen de 200 geweest, doch gaandeweg teruggelo pen en bedraagt nu nog slechts een zevental. Ook deze zullen binnen kort vertrekken en einde November zullen allen verdwenen zijn. Voor de afwikkeling der zaken blijft de leiding dan nog tot 31 Dec. in het gebouw en per 1 Januari ko men de gebouwen weer vrij voor de Paters Franciscanen, die met de leer lingen tijdelijk in „Watersleijde", te Sittard gevestigd te zijn. Na de no dige herstellingen, die van omvang rijke aard zijn, en nieuwbouw zal de opleiding voor Paters Missionarissen weer kunenn aanvangen. NOORD WIJK KATH. SCHOOL TE „ZEE" Door het bestuur van de R.K. On derwij sstichting te Noordwij k aan Zee is aan de Raad een verzoek ge richt voor stichting van een school voor gewoon lager onderwijs te Noordwijk aan Zee. Uit de door de ouders getekende verklaringen blijkt, dat bij de totstandkoming van deze school 188 leerlingen zullen worden ingeschreven. KerkboIIenveiling De bollenvei- ling welke gisteravond in café Flo ra heeft plaats gehad ten bate van de R K. kerk te Noordwijk-binnen en de te bouwen kerk te Noordwijk aan Zee heeft de toale som opgebracht van 3644.50 Aankoop bouwgronden Door B en W is bij de raad een voorstel ingediend tot aankoop van 2292 m2 bouwgrond aan de Ruyterstraat te Noordwyk aan Zee. Bij een eventuele bóuwtoewijzing kunnen hierop 13 woningen geplaatst worden. Schietvereniging Deze week werden de wisselmedailles gewonnen door: J. v. Beelen 94 p. 1 kl. N. J. Caspers 93 p. 2e klP. v. d. Tuyn 91 p. 3e kl. Van de dames behaalde mej N. v. Oosten met 87 p. het hoogste aantal. (Bovenstaande drie berichten zijn gisteren abusievelijk geplaatst on der Lisse, evenals het bericht beti ef fende een klooster-jubileum te Lei den). Geboren: Christina d. van H. He geman en van Diggelen, Klaartje d. van A. van Duin en v. d. Lippe, Pe trus J. z. van P. J. Vink en Zuid hoek, Gerarda J. d. van J. Meuze- laar en Kooistra, Johannes A. J. z. van M. J. Smit en de Best, Martien z, van M. Varkevisser en Spaander man; Theodora J. d. van J. L. van Oosten en Zuidhoek; Johanna M. C. F. van A. P. J. Koemans en Vol- verda, Arie z. van J. Haasnoot en Barnhoorn; Johannes z. van J. Haas noot en Barnhoorn. Getrouwd: G. W. van Eeden en A. C. Timmer; W. C. van Graas en M. C. Kramer; L. A. J. van Berge Henegouwen en M. Th. J. Vos. Overleden: Jan C. Ippel 69 jr; Jo hannes P. J. Caspers 52 jaar. OEGSTGEEST Gemeenteraad. De Raad verga dert te 19 uur in „Het Witte Huis". Agenda: o.a. een ere-medaille der gemeente Oegstgeest; verbetering van de Kwaaklaan en toekenning van een crediet voor de vernieuwing van de Leebrug; toekenning van een crediet van f 3560, voor verbetering van de straatverlichting. Voor het verbouwde Raadhuis. Vermoedelijk zal in de tweede helft van November het verbouwde raadhuis te Oegstgeest officeel in gebruik worden genomen. Er heeft zich thans uit de burgerij een comité gevormd, dat zich ten doel stelt een geschenk van blij vende waarde aan te bieden in de vorm van gebrandschilderde ramen voor de nieuwe Raadzaal. Deze ramen zullen op symboli sche wijze voorstellen de verschil lende takken van handel, nijver heid en industrie, welke in Oegst geest zjjn gevestigd. Tevens zal de jeugd een speciaal op haar betrek king hebbend raam aanbieden, waar voor de gelden dus ook door de jeugd bijengebracht worden. Reeds is contact gezocht met een glazenier, die bereid gevonden is één ontwerp gereed te maken, hetwelk ter be zichtiging staat opgesteld in de eta lageruimte van het Technisch Bu reau Koelman, Deutzstraat 6, Oegst geest. VOORHOUT PASTOOR WARMENHOVEN 12Yt JAAR PASTOOR TE VOORHOUT. Zondag a.s. zal het 12J4 jaar geleden i zijn dat pastoor Warmenhoven be noemd werd tot pastoor in Voorhout. Groot was in die tyd zijn zorg voor het geestelijk leven. In 't bijzonder heeft hij geijverd voor de veelvuldige H. Communie en de devotie tot Maria. Hij heeft gewerkt tot hij niet meer kon. Op deze dag zal Voorhout dank baarheid tonen vooral door een ge bed, om kracht en troost voor de pastoor in zijn smartelijk lijden. Om 9 uur is er een plechtige Hoog mis en 's avonds om 7 uur plechtig Lof ter ere van de H. Gerardus. VOORSCHOTEN WIJDING VAN KERKHOF EN VAN KLOKKEN. Maandagmiddag om 4.30 uur zal door de deken van Leiden, als ge volmachtigde van de bisschop van Haarlem het nieuwe gedeelte van het kerkhof op plechtige wijze wor den gewijd. De voorlopige wijding was bij de ingebruikname geschied door de pastoor. Daarna zal de deken de nieuwe klokken wijden. In de loop van de week zullen de klokken in de toren worden opgehangen. We gens werkzaamheden aan de toren zal de grote klok voorlopig nog niet kunnen luiden. WASSENAAR Naam der Niwin misbruikt. De politie maakte proces-verbaal op te gen mevr. M. uit Den Haag wegens oplichting c.q. verduistering. Zij inde in Wassenaar gelden zogenaamd voor de Niwin, welke gelden zij hofdzakelijk voor eigen gebruik aan wendde. Geboren: Catharina Adriana, d. van H. J. van der Boog en C. C. Noordover; Maria Henriette Chris tina, d. van P. W. van der Plas en C. P. Dekkers; Theodorus Leonardus Adrianus Gerardus z. van P. C. van der Horst en J. H. van der Kleij; Johanna Maria, d. van C. H. Kom pier en M. J, Overdevest; Lioba Flo rence Maria, d. van E. J. Hoogen- straaten en H. C. van der Krogt; Dick Leendert Franciscus. e. van G. H. M. Moree en A. M. Videier; Jan netje, d. van E. J. G. Koenen en J. M. Ligtvoet; Rudolf Anton, z. van J, H. de Haas en E. Lely; Pieternel- la Wilhelmina, d. van C. P. van Elk en J. Bakker; Robert, z. van W. N. Freni en W. H. Martein. Ondertrouwd: C. Lutz en H. G. Jagers; A. J. J. van der Klein en M. E. M. Stravers. Getrouwd: W. M. de Korte en C. M. Korbee. Overleden: Johannes Cleton, 75 jr e. v. J. M. D. Kieken; Antoine EIs- hove 44 jr, e. v. A. C. Tap; Maria Adriana Antonia Wilbei's 84 jr, wed. van J. S. Simons; Johannes Theodo rus Mari Hoogenboom, 7 weken. BERUCHT V-MAN VOOR ZIJN RECHTERS. Eis: 20 jaar. Tegen de 43-jarige Mozes Brandon Bravo uit Leiden, die als V-man voor de Sipo in de priode April 1942—Fe bruari 1945 een groot aantal illegale v/erkers, onderduikers en Joodse Ne derlanders heeft verraden, eiste de advicaat-fiseaal bij het Bijzondere Gerechtshof te Amsterdam, mr. B. J. Besier, 20 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en levenslange ontzetting uit alle openbare rechten. HAAGSE POLITIERECHTER. Burenruzie. P. A. v .d. S. te Ha zerswoude had het met z'n buren te kwaad en na een ruzie volgde mis handeling, voor welk feit hij terecht moest staan. De Officier voncl dat een vervelend geval, omdat er altijd wel twee partijen zijn, die schuld hebben, en daarom wilde hij vol staan met oplc7"on van ƒ25 boete of 10 dagen hechtenis. De rechter v oordeelde conform die eis. VAN BROEDERS DER CHRISTELIJKE SCHOLEN. Tot opvolger van de zeereerwaar- de Broeder Josephus, die om ge zondheidsredenen is afgetreden, is de zeereerwaarde Broeder Johan te Heemstede benoemd tot Provinciaal Overste van de Broeders der Chris telijke Scholen.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3