Vóór de sluiting op Zondagavond moeten er 25000 bezoekers geweest zijn Het Wit-Gele Kruis doet weer van zich spreken EATERDAG 15 OCTOBER 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 A. M. A .-MISS lETENTOONSTELLING ^OG TWEE DAGEN en de grote A.M.A.-Missietentoonstelling behoort weer tot het verleden. Dan zullen de 42 missionarissen hun koffers weer pakken, de stands worden afgebroken en de thans zo keurig inge richte Stadsgehoorzaal zal eerst weer een grote chaos te zien geven, om daarna weer als een kale zaal te voorschijn te komen. Maar voordat het zover is, moet het nog twee dagen blijven stromen. Nog duizenden bezoekers worden verwacht en de velen, die tot nu toe de kat uit de boom gekeken hebben, moeten eindelijk eens besluiten om ook te gaan kijken naar datgene, waarover duizenden enthousiast ge worden zijn. Deze tentoonstelling is bedoeld voor alle katholieken van Leiden en omgeving en pas als het gros daarvan een bezoek aan de Stadsgehoorzaal heeft gebracht, kan van éclatant succes gesproken wor den. Maar laten de laatkomers zich haasten, want Maandagmorgen vinden zij de deuren gesloten! Bijna de gehele dag treft men in deze koffiekamer enkele missionaris sen aan, die zojuist een uur in him stand gestaan hebben, of wachten op hun beurt om een uur te gaan ver tellen. Ze drinken hun koffie, thee of bier en zijn in de beste stem ming. Geen wonder! Want Leiden is voor hen de stad, waarin een ook voor hen zeer prettige tentoonstel ling wordt gehouden, waaraan ze nog lang met veel plezier zullen denken. Vrijd ag was een recorddag Het heeft gisteren weer geweldig gelopen. Het aantal bezoekers van Vrijdag (waaronder ook veel school kinderen) bedroeg ruim 3.200, wat een record-aantal is. Het totale aan tal is hierdoor tot boven de 15.000 gestegen. Die 15.000ste was mej. Lidi Schoemaker uit Borne, die bij haar zus op Apothekersdijk 25 logeerde en ook eens even een kijkje wilde gaan nemen. Met een mooie fruit schaal ging gzij blij naar huis terug. Kinschot Gistermiddag om half drie heeft de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kin schot, een bezoek aan de tentoonstel ling gebracht. Hij werd aan de in gang verwelkomd door de voorzit ter van het hoofd-comité, rector L. P. M. Vester, die de Leidse burge meester gedurende bijna twee uur over de tentoonstelling rondleidde. De heer Van Kinschot toonde een grote belangstelling voor iedere af deling afzonderlijk en verklaarde na afloop een zeer goede indruk ge kregen te hebben over de inrichting van de tentoonstelling en over het geen er te zien is. Opmerkelijk is het grote aantal niet-katholieken dat deze tentoon stelling bezoekt. Men bemerkt het aan de vragen die worden gesteld Eli we kunnen er slechts blij om zijn dat ook van deze zijae de belang stelling zo groot is, want, oehalve dat deze mensen iets horen ove- het werk in de Missielanden, zal een be zoek aan de A.MA hen ongetwijfeld een beter inzicht geven in verschil lende katholieke aangelegenheden waarover in niet-katholieke klingen soms verkeerde opvattingen heer sen. Opvallend is ook het aantal bezoe kers dat van Luiten komt En niet alleen van de dichtbij gelegen plaat sen, zoals Zoeterwoude, Voors :hoten er Warmond, maar ook uit" Bodegra ven Woerden, Hillegom, Zoetermeer en soms zelfs nog veel verder weg. Ktbben we geen onvervalst Gronings boren spreken in de koffiekamer? En was de man, die Woensdagavond met twee kippen, als prijs van het rad van avontuur op de fan?/-fair, de zaal uitstapte, geen Brabander? Over de mensen uit Noord-Holland en Utrecht, waarvan we er meerde re aantroffen, spreken we maar niet eens! Dit alles tezamen stemt tot grote vreugde. Het bewijst dat de belang stelling vooi het Miss'e-werk in bre de lagen van de katholieke bevol king werkelijk levend is en daarnaast dat de tentoonstelling zodanig is in gericht, dat vele bezoekers, eenmaal weer thuis gekomen, propaganda ma ken onder hun kennissen, om even eens een bezoek te gaan brengen. En daarom lijkt ons de verwach ting van het hoofd-comité, dat er minstens 20.000 bezoekers zullen komen, helemaal niet overdreven. Optimisten beweren zelfs, dat er wel 25.000 zullen komen. Vooral de pa ters, die dergelijke tentoonstellingen vaker meemaken, zijn te dien aan zien zeer optimistisch gestemd en verwachten van de twee laatste da gen, Zaterdag en Zondag, zeer veel. 5000 per dag achten zij zeer zeker mogelijk. In Haarlem, waar de zaal veel kleiner was, kwamen er de laatste dag zelfs 10.000- In Leiden moet iets dergelijks eveneens mo gelijk zijn. En daarom letten we niet op de verwachting van het hoofdcomité (20.000), maar houden we ons liever aan de voorspelling van de paters. Er moeten er 25.000 komen! In ons blad van Maandag kunt U lezen of we hiermede al te optimistisch geweest zijn.... Meningen van missionarissen. In de koffiekamer, het enige deel van de tentoonstelling waar we nog niet over geschreven hebben, heerst steeds vooral 's avonds een ge zellige drukte. Mensen lopen in en uit, bezetten de stoelen en gebruiken de prima consumpties, die vlot en fleurig door lieftallige meisjes wor den gebracht. Voor dit omvangrijke werk hebben de leerlingen van de R.K. H.B.S. en de R.K. Vakschool zich spontaan beschikbaar gesteld en de ijver, waarmede zij zich van hun taak kwijten, mag een maatstaf zijn voor het enthousiasme van alle medewerkers, groot en klein, oud en iong, in welke hoedanigheid of func tie dan ook! Dit is niet eens hoewel ze er buitengewoon dankbaar voor zijn! om de mooie cadeaux, die hun Woensdagavond werden aangeboden, wat op dergelijke tentoonstellingen niet gebruikelijk is. Ze zijn op de eerste plaats enthousiast over de ontvangst en het medeleven, dat hun in de Sleutelstad ten deel valt. „Ik logeer bij de zusters aan de Oude Vest", vertrouwde een der pa ters ons toe. „En ik moet zeggen dat ik er een reusachtig goed kosthuis getroffen heb, want de zusters be handelen me als een hoge gast en weten gewoonweg niet meer waar ze me nog een plezier mee kunnen doen." Dat is een voorbeeld; zo zijn er vele getuigenissen over de harte lijke behandeling. Andere missiona rissen zijn bij particulieren onderge7 bracht en zijn eveneens vol lof over de wijze waarop voor hen wordt ge zorgd. Ook de tentoonstelling zelf stemt bij de paters tot grote tevredenheid. De inrichting van de zaal vinden ze prachtig, vooral omdat er zulke rui me gangen tussen de stands zijn, zo dat er veel publiek naar één pater kan luisteren, zonder dat het „ver keer" gestremd wordt. De slechte accoustiek, een veel besproken ramp zalige klacht over de Stadsgehoor zaal, komt hen uitstekend van pas. De missionarissen kunnen ongehin derd luid spreken, zonder daarbij hun buurman te storen. De practi- sche indeling van de stands, waar door de paters met hun rug tegen elkaar staan, helpt daar ook aan mee. Dit alles bij elkaar is wel een be wijs dat de tentoonstelling voldoet aan de eisen welke men aan een goede tentoonstelling mag stellen. En we kunnen daarom slechts ho pen dat het de laatste twee dagen voortreffelijk zal gaan. Want 25.000 moeten er komen! Missieschool voor jongevrouwen te Ubhergen. Men verzoekt ons te wijzen op en kele onjuistheden in het missie-arti kel van 1.1. Donderdag in ons blad. Daarin werd o.a. genoemd de Mis sieschool voor jongevrouwen te Ub- bergen. Deze school is echter geen speciale medische Missieschool, maar leidt jongevrouwen, die met aposto lische ijver bezield, in de Missie willen gaan werken, voor verschil lende taken öp. Behalve apothekers assistenten, verpleegsters, artsen en verloskundigen, worden ook lerares sen en onderwijzeressen uitgezonden na een degelijke opleiding, welke een half jaar duurt. Onderwijzeres sen moeten liefst in het bezit zijn van de hoofdacte of van twee bij- acten. geroep op gemeenschapszin OPENING VAN TWEE CONSULTATIEBUR. VOOR ZUIGELINGEN TEGELIJK. Nog maar kort geleden heeft men èn in de pers èn door de ledenactie kennis kunnen maken met het Wit- Gele Kruis, zodat een ieder nu on getwijfeld wel weet dat het eerste üoel van deze vereniging is Wijk verpleging, wat dan wil zeggen dat de vereniging in dienst heeft Wijk verpleegsters en de beschikking heeft over een uitleenmagazijn van verpïeegartikelen. En, waar ieder mens, zeker ieder gezin, vroeg of laat aangewezen is op de hulp van een wijkverpleegster houdt dit te vens in dat elk gezin lid wordt van deze vereniging, hetgeen in andere plaatsen dan Leiden al tientallen jaren ook inderdaad het geval is. Maar vandaag spreken we niet van vragen, doch van geven. Want we kunnen gelukkig mededelen dat thans de tweede taak van het Kruis werk een aanvang gaat nemen, n.L de zuigelingenzorg, althans een be gin hiervan en een goed begin. Ge heel juist is dit niet; want het begin van de zuigelingenzorg is de Moe dercursus, dat begrijpt ieder. En die alreeds begonnen. Maar nu wor den er dan volgende week 2 Consul- tatiebureaux voor zuigelingen, uit gaande van het Wit-Gele Kruis ge opend, n.l. Dinsdag 18 October in het Wijkgebouw Middelstegracht 129 om 2 uur en Woensdag 19 October in het Wijkgebouw Oostdwarsgracht 14 om 2 uur. Schrijver stelt zich voor om op het doel en de noodzaak van de zui gelingenzorg terug te komen in een volgend klein artikeltje. Maar voor vandaag willen we even vastleggen dat bij een bevolking de zuigelin genzorg pas goed is als 100 van de 100 moeders met hun baby vanaf de derde week tot het einde van het lste jaar het C. B. bezoeken. Op het bureau wordt de groei en de gezond heid gecontroleerd; want het doel is: de gezond geboren baby gezond het 2e levensjaar te laten ingaan. Dat doel wordt bereikt in hoofdzaak door de regeling van de voeding door de dokter op het bureau, en wat even belangrijk is, huisbezoek door de wijkzuster die de moeder helpt bij het uitvoeren van de gegeven advie zen! En die er op aandringt dat de moeder blijft volharden met haar bezoeken. De tijd dat bijna 20 van de 100 ba by's stierven vóór ze de leeftijd van 1 jaar bereikt hadden, ligt nog niet ver achter ons; dat cijfer is, dank zij het C.B.-werk nu 3. Maar de tijd dat slechts 30 van de 100 baby's op het C.B. worden gecontroleerd en be hoed voor ziekte, stoornis en dood, die tijd hebben we in Leiden nóg! Een enorme achterstand dus! En te zamen met andere instanties gaat nu het Wit-Gele Kruis helpen deze achterstand bij plaatsen, waat dit cijfer 95 par 100 is, in te halen. Zoals in ons land goede gewoonte worden alleen niet-zieke baby's toegelaten, en is het consult koste loos. Voor de leden zeer zeker; voor de niet-leden ook.maar die wor den toch lid. Of dacht u van niet? Maar, lid of geen lid het doel van het Wit-Gele Kruis is. de Volksge zondheid te verbeteren. Ieder die een baby rijk is kan hieraan mede werken. alleen al door te komen. Voor nadere inlichtingen zie adver tentie in dit blad. Bij voorbaat echter dank en ge lukwens aan het Wit-Gele Kruis. C. R. ZIJERVELD. Moderne kunst op Bali MODERNE KUNST OP BALI. In het Rijksmuseum voor Volken kunde is vandaag een tentoonstelling opengesteld van „Moderne Kunst op Bali". De geëxposeerde voorwerpen zijn eigendom van de Oost Indonesi sche regering en zijn in beheer bij de Stichting voor Culturele Samen werking tussen Ned., Ind., Suriname en de Ned. Antillen. Deze Stichting organiseert in het land verschillende tentoonstellingen met deze voorwer pen, die thans in Leiden zijn. De Balinese kunst hoewel het eiland klein is, niet eens groter dan een Nederlandse provincie is be kend over de hele wereld om haar zeer bijzondere vormen, met name de schilderkunst, beeldhouwwerk, ar chitectuur, dans en muziek. Vooral in de beeldende kunst heeft zich in de jaren 19291930 een in grijpende verandering voorgedaan, o.a. onder invloed van de Europese kunst, zonder echter radicaal met de oude vormen te breken. Opmerkelijk is dit bij de schilderkunst, waarin een grotere eenvoud, naast een rijkere zeggingskracht, meer perspectief en een grotere keuze in kleurenmeng- sels zich als vernieuwingen hebben aangediend. De Balinese kunst is in al haar fa cetten zeer levendig, wat vooral in de schilderijen tot uiting komt. Deze schilderijen stellen meestal sagen, legenden, volkshelden e.d. voor. Be roemd is de voorstelling van de Vuurproef van Sita, waarvan op de tentoonstelling twee exemplaren te zien zijn, n.l. een in oude en een in nieuwe stijl, zeer interessant als ver gelijking, waarbij, behalve de ge noemden verschillen, vooral ook het geen wat door de eeuwen heen be houden bleef in uittingsvorm duide lijk zichtbaar is. De schilderijen, waarvan een groot aantal aanwezig is, zijn stuk voor stuk voortreffelijke staaltjes van fijn precisiewerk, met een prachtige com binatie van transparante en dekken de kleuren, die bont, maar steeds harmoniërend, naast elkaar gelegd zijn, alhoewel een strakke lijn en veel eenvoud onmiskenbaar op de voor grond treden. Daarnaast zijn er en kele stukken in slechts twee of drie zeer sobere kleuren gehouden. Het zou te vervoeren alle stukken te noemen. We maken slechts een uit zondering voor een zeer bijzondere symbolische uitbeelding van- leed en vreugde tijdens de Japanse bezetting op Bali. Van het aanwezigen houtsnijwerk, dat van evengrote kunstzin als van vaardigheid getuigt, noemen we het Gouden hert Patih Maritja, dat door Rama's pijl getroffen wordt, alweer een uitbeelding van een der beken de volkssagen, waarin de figuur van Rama, naast die van Sita, herhaalde lijk terugkomt. Een dergelijke tentoonstelling zal nooit de belangstelling trekken van de massa; dat weten de organisatoren vooruit. Maar toch hopen we dat ve len, die de kunst in een of andere vorm beoefenen, of daarvoor een bij zondere belangstelling hebben, voor deze bijzondere kunstuiting, die van een zeer hoog beschavingspeil ge tuigt, een grote interesse aan de dag zullen leggen. De tentoonstelling is het zeker waard en de zeer deskundi ge, rustige en goed belichte inrich ting er van, maakt een bezonken be schouwing van deze moderne Baline se kunst zeer wel mogelijk. Plannen van het Residentie-orkest Huldiging van dr. van Anrooy Tijdens een persconferentie vertel de de onlangs benoemde dirigent van het Residentie-orkest, Willem van Otterloo een en ander van zijn plannen voor deze winter. Om te be ginnen huldigt het Residentie-orkest Dr. P. van Anrooy ter gelegenheiV van zijn 70ste verjaardag. Het pro gramma zal van de componist-diri gent twee werken bevatten en van Otterloo dirigeert dan das Kalte Herz, fantasie naar een Marchen van Hauff, en de Piet Hein-Rhapsodie. De academische Fest-ouverture en het le pianoconcert van Tschaikowsky zijn een hommage aan v. Anrooy, die voorliefde voor deze werken' had. Nieuwe en meer bekende composities zullen nevens elkaar op de program ma's geplaatst worden. Elk concert zal een werk van een Nederlander brengen. Aan-zes Hollandse compo nisten, Henkemans, Escher, Badings, Voormolen, H. Andriessen en K. Mengelberg, is door het Residentie orkest in samenwerking met de Joh. Wagenaarstichting opdracht gegeven voor een orkestwerk. Elsa Cavelti (hier al eens opgetreden) altzange res zal op het 2e concert de belang rijke compositie „Weise von Liebe und Tod" van de Zwitserse compo nist Franck Martin voordragen. Jan Koetsier, 2e dirigent, die nauw sa menwerkt en met veel capaciteit van Otterloo intensief assisteert, zal aan Leiden de primeur geven van Bruckner's 3 e Symphonie in de „Ur- fassung", die aldus hier nog nooit is uitgevoerd. Op het volgende con cert zal de le dirigent een werk van Berlioz, Harold in Italië, geven, waarin de le altist van Calsteren het belangrijke obligaat voor dit in strument speelt. Als gast dirigeert André Cluytens één keer. Werken van v. Gilse, Henkemans, Voormo len (dubbel hqbo-concert met de twee Stotijns), Mengelberg, Hellen- daal komen op de programma's voor. Pianisten zijn Andriessen, Odé, Weingartner en Anda. Elise Czerfalvi speelt het vioolconcert van Mendelssohn. Psyché van César Franck zal met het Haags Toon kunstkoor als geheel worden uitge voerd enz. Enthousiast licht de diri gent zijn voornemens toe en wisselt levendig van gedachte met zijn ge nodigden over keuze van werken en solisten, die hij om het werk koos. Behoudens een enkele wijziging hangt het werkplan samen met de bekendmaking, die het Bestuur van het Residentie-orkest alhier heeft uitgereikt. N... HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden ▼oor Geboorteaankondigingen Juwelen-mode show werd een succes Eenvoud is nog altijd het kenmerk van het ware De voor deze gelegenheid wel sfeervolle, maar veel te kleine be nedenzaal van „Het Gulden Vlies" was gisteravond stamp- en stampvol, toen mevrouw H. Smit de juweler.- mode-show, aangekondigd als de eerste in Nederland, met een luentig babbeltje opende. Zij vertelde, hoe de federatie goud en zilver op het idee van deze wijze van propaganda- voering was gekomen en dat Leiden de primeur had van op zijn minst nog 20 plaatsen in Nederland. Lij gebleken succes zal men tot een jaarlijkse herhaling van dit evene ment trachten te komen. Zich speciaal richtend tot de da mes raadde zij haar aan een niet al te gering deel van haar kleedgeld (dat zij gemakshalve maar op f 1000 per maand stelde!) aan sieraden te besteden. „Als uw japon .allang ver ouderd en versleten is, heeft u nog altijd plezier van uw juwelen, was haar opvatting. U kunt er een col lectie van samenstellen, die iets pas sends bevat voor elke gelegenheid. Bovendien is -vermaken altijd moge lijk en vormt uw spaarzaam veroverd bezit ook een goede geldbelegging". Ofschoon alles zat te smachten naar de manneauins, die weer het sprookje van luxe en weelde waar moesten maken, van schoonheid en lieftalligheid, van gratie en harmonie moesten de aanwezigen eerst een les je slikken via een reeks kleurendia's: „Hoe het niet en hoe het wel moet". Geen zilveren en gouden sieraden tegelijk dragen. En geen al te fijne oij sportkleding. Een lang gezicht siere men niet ap met lange oorhangers, een rond gezicht niet met parels als knikkers. En zo zijn er nog reeksen kleine foutjes, die toch zo zwaar we gen, dat zij het effect van een mooi toilet bederven kunnen. De vier mannequins, die als een team werken o.l.v. mevrouw Smit, brachten hierop een serie eenvou dige wollen japonnen, middagtoilet jes, cocktailtoiletten, diner-japonnen en avondtoiletten van het Neder landse haute-couture-huis Offerman. Na alles, wat er al over is geschre ven bleken de meeste japonnen voor de gemiddelde Nederlandse vrouw toch wel te dragen. De extravagante toef op de heup zagen wij maar één keer, de blousende rug twee maal, waarvan eenmaal in georgette; toch niet on-aardig! Het wikkeleffect (al leen maar geschikt voor slanke vrouwen) en de hoog-opstaande kraag zullen eveneens niet veel na volging vinden. De a-symmetrie zal het beter doen; alsook de losse over- rok, die van een eenvoudig toiletje een gekleed geval maken kan. Over het algemeen moet gezegd OCHTENDRIT DOOR HET VONDELPARK WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). VERANDERLIJKE BEWOLKING. Zwaar bewolkt met opklarin gen en op slechts enkele plaat sen enige lichte regen. Matige, langs de kust af en toe vrij krachtige wind hoofdzakelijk tussen Zuiden Zuidwest. Over dag iets minder zacht. worden, dat de juwelen zeer smaak vol gekozen waren bij de diverse ja ponnen. Parels, diamanten, briljan ten, zilver, gewoon goud en goud- rosé, en daarnaast een serie prach tige gekleurde stenen, dat alles ver werkt in antieke en in volbloed moderne stijl, het was een lust voor het.,oog. Een enkel stuk was gedre ven: gelukkig! Er had wel wat meer aandacht besteed mogen worden aan deze techniek, die ons inziens nog veel te weinig gewaardeerd wordt. Een enkele maal was er be slist een misgreep te constateren: zo de aquamarijn op de olijfgroene ja pon. Maar dat alles valt weg in het grote geheel, dat ontwijfelbaar mooi was. Na afloop ontvingen de manne quins die in het laatst getoonde avondtoilet een ererondje moesten lopen een hartelijk applausje, een bouquet anjers en een speech je van de heer C. de Kemp namens de fe deratie. Ook mevrouw Smit had de dank van publiek en federatie in ontvangst te nemen. Plus eveens een bouquet. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal-exa- men Nederlands-Indisch recht: de he ren M. Wendt te Den Haag H. J. G. Davis te Voorburg en Yo Peng Hian te Leiden; doctoraal examen Ge neeskunde: de heren H. W. Blanken berg te Den Haag; D. A. Koster te Boskoop en R. Zeven te Heiloo; arts examen 2e gedeelte: de heren J. H. A. v. d. Drift te Wassenaar en W. J. Soeter te Voorburg. HERDENKING VAN DR. HERMAN COSTER. Het College van Curatoren en de Senaat der Leidse Universiteit heb ben het initiatief genomen voor een plechtige herdenking van de vijftig ste sterfdag van dr. Herman Coster, oud-alumnus der Leidse Universiteit en Staatsprocureur der Zuid-Afri kaanse Republiek, gesneuveld in de slag bij Elands-laagte op 21 October 1899. Deze plechtigheid, die voor - geno digden toegankelijk zal zijn, zal wor den gehouden op 21 October 1949, des namiddags om 2.30 uur op het Academieplein, Rapenburg 73. Tijdens de plechtigheid zal de ge zant der Zuid-Afrikaanse Republiek namens oud-strijders een krans leg gen bij de gedenksteen ter ere van dr. Coster. Op dezelfde dag vindt te vens een herdenking te Pretoria plaats, alwaar de Nederlandse gezant in naam der Leidse Universiteit een krans zal hechten aan het borstbeeld van Coster in het Hooggerechtshof. INAUGURATIE PROF. DR. J. P. A. MEKKES. In het groot auditorium der rijks universiteit te Leiden aanvaardde dr. J. P. A. Mekkes gisterenmiddag het ambt van bijzonder hoogleraar vanwege de stichting bijzondere leerstoelen voor Calvinistische Wijs begeerte aan openbare universitei ten en hogescholen, door het uit spreken van een inaugurele oratie over de hogescholen, door het uit spreken van i een inaugurele oratie over de betekenis van het subject in de moderne waarde-philosophie on der het licht der wetsidee. Na het zeer uitvoerig wetenschappelijk be toog van de nieuwe hoogleraar vond in het Academiegebouw een druk bezochte receptie plaats. VIJFMAAL GAVEN ZIJ HUN BLOED. Aan 35 donores werd Landsteiner- penning uitgereikt. Aan 35 donores, die vijfmaal ach tereen hun bloed vrijwillig beschik baar stelden, is gisterabond in de kerkzaal van het Acad. Ziekenhuis vanwege de bloedtransfusiedienst van het Ned. Rode Kruis de Landstei- ner-penning uitgereikt. De voorzitter van de afdeling Leiden van het Ned. Rode Kruis, prof. dr. P. J. Gaillard, die vooraf een kort inleidend woord woord sprak, zeide, dat het hem ener zijds een droefheid en anderzijds een vreugde was deze penning te mogen uitreiken. Een droefheid, omdat het nodig is en een vreugde, omdat zo velen zich steeds v/eer bereid ver klaarden om hun bloed voor anderen te geven. Hierna ging prof. dr. Gaillard over tot de uitreiking van de Landsteiner- penning en wel aan de volgende per sonen: de dames H. J. M. v. d. Male, D. JansenWesselink, J. W. Phi- lippov. d. Steen, C. Elswilder, J. Elswilder, E. I. M. VerkuylenStik- kelman, J. M. Streefland, M. E. C. Koekenbier, C. M. J. Koekenbier en de heren A. F. J. Messchaert, J. P. A. v. Berge Henegouwen. S. van We zel, D. Rietveld, G. J. Bouwmeester, C. Koreman, A. v. d. Nat, M. van Vreedendaal, G Rietveld, G. W. J. M. aymakers, W. v. d. Steen, J. M. v. d. Weijden, F. van Ommen, J. G. Jollie, H. K. F. Katzenstein, A. Kalff, W. M. Bijnsdorp, J. C. M. v. d. Geer, W. G. Linscheer en B. Broers te Leiden, J. Th. Juffermans te Oegst gest. mej. A. Kuynders te Voorburg, mej. H. W. M. de Leede te Rot terdam, E. J. Kerkhoven te Ter Aar, G. P. Heemskerk te Rijnsburg en mej. M. Persant Snoep te Leiderdorp.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2