De Engelse leiders bleven ongeslagen MAANDAG 10 OCTOBER 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 r\E MEEST opvallende feiten van deze stralende League-middag, welke meer dan een millioen toe schouwers op de tribunes bracht, waren de overwinningen van Wolver hampton Wanderers en Liverpool, die hiermede presteerden na acht weken nog ongeslagen te zijn. Meer dan een millioen bezoekers De wedstrijd van de Wolves te Derby gaf overigens spanning ge noeg, want het duurde tot de laat ste minuut vóór linksbuiten Muilen Wolverhampton de overwinning bracht. Met het oog op de wedstrijd WalesEngeland, was het voor en kele spelers een belangrijke ontmoe ting. De doelman van de Wanderers, Williams, stopte een strafschop. Jes sy Pye, Engelands midvoor in de wedstrijd tegen Ierland, speelde een zeer goede partij voetbal en de Der by-spil Leuty zal dan ook geen pret tige middag hebben gehad. Een an dere uitblinkende voorhoede-speler was rechtsbuiten Hancoks, die be halve dat hij veel opbouwend werk verrichtte een prachtig doelpunt maakte. In de wedstrijd LiverpoolMidd lesbrough bleef de score tot 20 minu ten voor tijd blank. Toen-doelpuntte Payne ên korte tijd later volgde een tweede goal voor de thuisclub toen rechtsback Lambert uit een straf schop zijn eerste doelpunt sedert 13 jaar maakte. Arsenal handhaafde zijn uitstekende vorm van de laatste R.K.A.V.V.TONEGIDO 5—3. Toen de wedstrijd A.V.V.Tonegi- do onder leiding van scheidsrechter Dullema, nog slechts 4 minuten gaan de was had A.V.V. reeds 3 vrije trap pen toegewezen gekregen. En de vier de vrije trap een halve meter vóór de witte lijn door toedoen van de Tonegido-aanvoerder Toms, werd door Frans Hakkaart keurig genomen waardoor A.V.V. na 6 minuten spe- de leiding nam (10) Tonegido zet' te daarop heel fors voor en het zou 1j zijn geweest als de scheidsrech ter niet gezien had, dat het schot voortkwam uit buitenspel. Begrijpe lijk gaf dat on.stemming bij de Voor- burgse gasten, maar recht is recht. Tonegido gaf echter de moed nog niet op. Zonder enige noodzaak was het weer aanvoerer Toms, die voor het strafschopgebied unfair optrad. Weer een vrije trap voor A.V.V. Kees van Rijswijk gaf door aan Frans Hak kaart, die doorspeelde naar buiten man Jan Hakkaart, die dadelijk met eer- harde kogel naar het doel diri geerde en daardoor de stand op 20 voor A.V.V. bracht. Dat was Tone gido te bar. Zij klemde zich als het ware aan de bal vast, wat uitloopt op een goed gericht schot van de Jager, waardoor de stand 21 werd. En weer is Tonegido in de aan va' de bal afkomstig van de Jager wordt door Zandbergen in het doel gekopt, zodat de stand gelijk is 22. Nu komt A.V.V. weer beter naar voren en tot afweer van gevaar maakt Tonegido corner. Kees van Rijswijk zet de bal achter de gasten, waar Frans Hakkaart gereed stond en met een schitterend onhoudbaar schot bracht hij de stand op 32 voor A.V.V. In de resterende 10 minuten voor de rust blijft A.V.V. in de over hand vooral door het juiste spei van keeper Hörters, die de bal naar de andere helft stuurt, waar Piet Hak kaart door kopballen opvangt en doorgeeft naar Kees van Rijswijk. Keeper Rosbergen loopt uit, maar mist en vóór hij zich herstellen kan gaat de bal van v. Rijswijk langs de paal in het net (42). In de rust scheen het alsof Tonegido uit protest tegen de scheidsrechter wilde sta ken, maar bij nader overleg werd hiervan afgezien. Trouwens de scheidsrechter heeft zijn zware taak voorbeeldig ten einde gebracht. Na de rust was Tonegido wat meer in de aanval, maar zij liep toch vast tegen de backs Nap en Halverhout. Daardoor kan A.V.V. weer doorbre ken en trewijl alle gasten voor het A.V.V.-doel staan, krijgt Kees van Rijswijk door tussenkomst van Frans Hakkaart weer een kans. Hij komt in duel met Toms, doch weet te pas seren tot voor de palen en weer gaat het leer in het net (52). Keeper Rosbergen lag voor het vloertje en werd vervangendoor Van Vliet, die daar ook wel op zijn plaats stond. Onderwijl doet Tone- gida nog alle moeite om zoveel mo- geijk te redden en zij slaagt er nog in de stand op 53 te brengen. De mid-half de Jager van Tonegido be gaat nu voor de zoveelste maal een onsportieve daad en wordt nadat hii reeds 2 maal gewaarschuwd was, uit het veld gestuurd. LUGDUNUM—P. D. K. 2—2 In een onfortuinlijke wedstrijd is het onze stadgenoten niet gelukt de volle buit binnen te krijgen. Reeds spoedig na de aanvang bleek het, dat PDK niet zonder meer wilde verlie zen en enkele gevaarlijke aanvallen gaven Oudshoorn c.s. handen vol werk, totdat een fout in de Lugdu- num-achterhoede direct een doelpunt opleverde (01). Dit werd de thuis club wel wat al te erg en na een goed genomen vrije trap door Redel, kopt Filippo handig in (11). Door dit succes aangemoedigd blijft de thuisclub even in de meerderheid, maar ziet bij een PDK-aanval kee per Oudshoorn dusdanig verwond raken, dat hij moet uitvallen. Nog voor rust laat van Berkel een tam schot glippen en is de stand 12. In de tweede helft met Oudshóorn weer in het doel (o.i. meer dan on verantwoordelijk) is de thuisclub steeds sterker geweest, maar wist voor 't doel gekomen geen tastbaar resultaat te behalen. Slechts in de laatste minuut, toen van Es naar vo- ïen trok kon nog gelijk gemaakt worden en verspeelde groen wit ook in deze wedstrijd weer een kostbaar Duntje (2—2). 1 weken met een 52 overwinning op Everton. De Londense clubs hadden met uitzondering van Charton, dat te Manchester van de „United" klop kreeg, trouwens allemaal een goede middag, want behalve Arsenal boek te ook Chelsea een flinke zege, ter wijl Fulham in Stoke de baas bleef. Sunderland en Blackpool speelden een opwindende wedstrijd, welke tenslotte in 11 gelijkspel eindigde. Mortensen en Matthews, pogend hun plaatsen in het Engels elftal te her overen, waren in prachtige vorm. Matthews werd evenwel niet herko zen. De Southampton-tribunes waren vpor de wedstrijd tegen de leiders van de tweede divisie Tottenham zo vol gepakt, dat enkele honderden toeschouwers reeds voor de aftrap het veld verlieten. Zij zouden vanaf hun plaatsen immers toch niets heb ben gezien. De wedstrijd eindir in 11 gelijkspel, nadat doelman Ditchburn zijn heiligdom tot vier mi nuten voor hef op fantasti- voor een doorboring i* weten te behoeden. Tottenham heeft nu 4 punten voorsprong op Preston Northend, dat door een overwinning op Brentford naar de tweede plaats opschoof. Grondige wijziging in Engels elftal Zaterdagavond werd de samen stelling bekend gemaakt van het Engels elftal, dat Zaterdag 15 Octo ber te Cardiff tegen Wales uitkomt. In de ploeg, die enkele weken gele den zo'n droevig figuur sloeg in de wedstrijd tegen Ierland, zijn drasti sche wijzigingen aangebracht. Van de voorhoed-spelers werd alleen Finney gehandhaafd, doch in plaats van linksbuiten staat hij nu op de rechtervleugel opgesteld. Het elftal ziet er als volgt uit: Doel: Williams (Wolverhampton Wanderers). Achter: Mozley (Derby County) en Aston (Manchester United). Midden: Wright (Wolverhampton Wanderers), Franklin (Stoke City) en Dickinsin (Portsmouth). Vóór: Finney (Preston North End), Mortensen (Blackpool) Milburn (New Castle United), Shacldeton (Sunderland) en Hancocks (Wolver hampton Wanderers). De eerste overwinning, welke de East Fife Football Club ooit op de Glasgow Rangers behaalde, heeft de East Fife tevens een ernstig verlies gebracht. Tijdens de halve eindstrijd voor de Schotse League-beker, welke Zaterdag in Hampdon Park te Glas gow tussen beide clubs werd ge speeld, overleed de voorzitter van de East Fife Footballclub, John McAr- thur, enkele seconden nadat zijn ploeg tijdens de verlenging het twee de en winnende doelpunt scoorde, aan een hartverlamming. B.S.M.TEYLINGEN i—3. Teylingen behaalde een overtui gende overwinning, wat zij te danken heeft aan haar technisch spel. De laatste tien minuten kwam dit het meest tot uiting, temeer daar de stand toen 2l.was met een sterk aanval lend BSM, waarin Teylingen zich spoedig los wist te werken en te be sluiten met een mooi doelpunt. In den beginne was het Teylingen, dat de toon aangaf. Drie aanvallen en twee corners leverden niets op. Dan moeten de Teylingen-keeper in grijpen, wat hem goed afgaat. Als er twintig .minuten is gespeeld belandt de bal voor 't BSM-doel, het midden trio is er als de kippen bij met een prachtige omhaal schiet een der spe lers keurig in (0—1. Hoewel Teylin gen steeds in de meerderheid is kan zij toch niet tot doelpunten komen, daar de BSM-achterhoede en half- linie alles weg koppen en trappen. Aan de andere kant krijgt BSM eer kans door een zeer terecht toegewe zen penalty, welke zij hopeloos naast schieten. Na de rust zitten de Teylingers er duchtig op en spoedig wordt de voor sprong vergroot met een prachtige kopbal (0-2) BSM geeft de moed niet op en Teylingen gelooft het wel, wat haar noodlottig wordt daar de BSM- voorhoede voor de Teylingen-veste komt. De bal gaat van de een naar de ander en verdwijnt onverwachts in 't doel (1—2). Dit gaf BSM nog meer moed en haar aanvallen houden aan. Een vrije trap op de rand van het strafschopgebied wordt naast ge schoten, en toen draaide het spel weer naar de ley lin gen-kant, wat spoedig werd uitgedrukt in een mooi doelpunt door de r.-buiten, die in 't verlaten doel schoot (13) en zo doende aan alle onzekerheid een ein de maakte. RIJSWIJK—ALPHIA 9—2. Alphia heeft opnieuw, en ditmaal met grote cijfers, een nederlaag te slikken gekregen. Hoewel de 92 uitslag een eenzijdige wedstrijd doet vermoeden, is dit vooral in de eerste helft geenszins het geval geweest, want in deze drie kwartier gaf Al phia goed partij en leek er, toen de rust met 20 voor Rijswijk inging, in de tweede helft nog van alles mo gelijk. In de tweede helft zakte het elftal evenwel als een kaartenhuis in elkaar en binnen een kwartier na de hervatting wees het scoringsbord een zes en een nu aan. Daarna maakte Alphia nog twee doelpunten, waar tegen de gastheren er echter nog drie wisten te plaatsen, zodat het einde I wam met een 92 overwinning voor Rijswijk. ALPHEN—HILLINEN 1—0. Alphen heeft bewezen voor eigen publiek spelend een uiterst moei lijke tegenstander te zijn. Voorlo pig weten de beide achterhoeden de aanvallen wel te keren, maar zien derogen gaat het in de Alphenploeg meer regelmatig. Verschillende goe de aanvallen worden ondernomen en vooral rechtsbuiten v. Leeuwen weet nog al eens gevaar te stichten in de Hillinen-achterhoede. Het af werken van de aanvallen is bij Al phen evenwel matig verzorgd. Als de wedstrijd dan een half uur oud is gaat de bal keurig van voet tot voet en het is tenslotte van leeu wen, die, snel naar binnen gekomen, de laatste hand er aan kan leggen en onhoudbaar langs Elderbroek in schiet (1—0). Wel tracht Hillinen voor de rust nog gelijk te maken, maar de Alphen-achterhoede geeft niet thuis. In de tweede helft is Alphen vrij wel steeds een tikje sterker. De ver dediging der gasten is echter op haar qui-vive en laat zich uiterst rr/oeilijk passeren. Als bij een Al- phen-aanval de Graaf de bal in doel slaat, geeft de scheidsrechter doel punt. dit wordt echter op advies van de Hillinen-grensreehter weer gean nuleerd. waarmede ieder het eens kon zijn. Als aan de andere zijde Bouthoorn staapde op de doellijn bij een hard schot de bal uit het doel trapt, als Goedhart al gepasseerd is, voorkomt hij daarmede een gelijk spel, want het blijft 10 voor Al phen, hoewel het tegen het einde weer de Graaf is, die weet te scoren, maar ook dit doelpunt wordt ongel dig verklaard wegens aanvallen van de doelman. Alphen heeft weer een moeilijke overwinning binnen. De wedstrijd werd in de beste verstand houding gespeeld. WASSENAAR—G.S.V. 3—6. De eerste 40 minuten van deze doelpuntrijke wedstrijd werd er niet gescoord; aan beide zijden werden diverse kansen gemist. Toen, vijf minuten voor rust opende GSV de score tengevolge van een fout in de Wassenaar-achterhoede. Twee minu ten later kreeg Blankenspoor vlak voor het doel na een schermutseling een kans, die hij zonder aarzelen be nutte (11). Nauwelijks 2 minuten na de her vatting nam GSV opnieuw de lei ding met een tam schot, dat keeper Oostrum echter liet glippen (12). Het zag er naar uit, dat Wassenaar deze voorsprong teniet zou doen; tweemaal nam Remmerswaal vrije trappen, die beide malen een zeer gevaarlijke situatie voor het Goudse doel deden ontstaan. Deklat en kee per keerden het gevaar. GSV trok daarna ten aanval; een snelle en fraaie combinatie werd beloond met een goed doelpunt (13). Twee mi nuten later, nadat keeper Oostrum een fraaie safe had verricht ten kos te van een corner werd de bal uit deze hoekschop weer in het net ge deponeerd (1—4). Kort daarop werd na een verwoede tegenaanval de Goudse keeper gepasseerd. De scheidsrechter kende echter voor een overtreding in de achterhoede de gasten een penalty toe, die door P. Remmerswaal werd benut (24). Ruim een kwartier voor het einde was het weer de beurt aan GSV, dat via een goede aanval over links en nadat de bal van de paal het veld weer was ingesprongen de score op voerde tot 25. Vijf minuten later benutte de Wassenaar-voorhoede echter een zuivere voorzet van links buiten Prieksrtz (35) en met die stand kwam het einde. B.M.T—BLAUW ZWART 3—1. In een af en toe wel wat al te for se wedstrijd heeft het Haagse BMT gistermiddag Blauw Zwart de eerste nederlaag in dit seizoen toegebracht. In de eerste helft zag het daar ech ter nog niet naar uit. Blauw Zwart was aanvankelijk het meest in de aanval, maar de Haagse achterhoe de bleef op haar quivive. Gaande weg kreeg ook keeper van Leeuwen meer werk, dat hij echter uitstekend verrichtte. Na ongeveer een half uur spelen nam Blauw Zwart de leiding niet een onhoudbaar schot van P. van Rhijn, die tezamen met linksbuiten Raaphorst de gehele BMT-achter- hoede wist te omspelen. Voor de rust werd niet meer gedoelpunt. Blauw Zwart werd gehandicapt, toen rechtsbuiten L. van Veen, die ruw werd aangevallen met een blessure het veld moest verlaten. Na de rust nam BMT direct het initiatief en de gehele verdere wed strijd bleef de thuisclub in de meer derheid. Vele aanvallen kreeg de Blauw Zwart-verdediging te ver werken, bij een daarvan kogelde BMT-middenvoor Looman van vrij verre afstand onhoudbaar de gelijk maker in het net (1—1). Nadat en kele tegenaanvallen van Blauw Zwart op fraaie wijze door de Haag se doelman waren gekeerd trok de BMT-voorhoede opnieuw met succes ten strijde. Een keurige voorzet van de linksbuiten werd door de rechts binnen ingeschoten (2—1). Kort voor het einde was het weer deze linksbuiten die de fraaie kans schiep voor zijn collega op de rechtervleu gel; deze aarzelde niet en bracht de stand op 31, waai mee ook het ein de kwam. L.D.W.S.S.J.C. 0—2. Een stug verdedigend L.D.W.S. met een keeper in doel, die bijzonder goed op dreef was, hebben SJC, dat de gehele wedstrijd sterker was, drie kwart van de tijd weten te bedwin gen en eerst diep in de tweede helft viel de beslissing, doordat de gast heren het hoge tempo, waarin deze faire strijd werd gespeeld niet kon den volhouden. Vanaf het begin oefende SJC direct een flinke druk op het LDWS-doel, waarbij hun doelman een vliegend schot van Tom Ruigrok zeer verdienstelijk over de lat heen werkte. Nadat de hoek schop is verwerkt, krijgt Ruigrok weer een goede schietkans, maar het is weer de keeper, die met een goe de safe zijn heiligdom van doorbo ring vrijwaart. De S.J.C.'ers blijven in het offensief. Nu probeert P. Vink het met een kopbal, doch weer werkt de doelman de bal naast zijn doel; een drietal corners volgen hierop, maar het is steeds de doelman, die door zijn resoluut ingrijpen erger weet te voorkomen. Na het eerste kwartier krijgen de LDWS'ers iets meer vat op het spel, zonder dat zij hierbij echt gevaarlijk worden, doch zij bewerkten hierdoor wel, dat de druk op hun doel iets minder werd en toen de eerste helft verstreken was, hadden zij de bevrediging, dat rust met blanke stand inging. Na de thee zien wij aanvankelijk eenzelfde spelbeeld als in de eerste helft met een sterk aanvallend S.J.C., waarbij een deel der SJC-verdediging wel eens te ver opdrong, waardoor de vlugge rechtsbuiten der gastheren wel eens gevaarlijk wist door te bre ken, doch bij Hoogervorst weinig schietkans kreeg. Eerst na 20 i spelen werd het pleit beslecht als Jac. Groenenwoud een afgemeten pass voor doel plaatst, welke door Ruigrok subliem werd benut (10). Niet ontmoedigd begonnen de L.D. W.S.'ers er nu geweldig op te zitten en als de S.J.C.-keeper onvoldoende een hoge voorzet verwerkt, telden wij reeds de gelijkmaker, doch Koelewijn wist slechts enkele meters vanaf de doellijn te redden. Weer komen de S.J.C.'ers, goed op de vleugels spe lend, ten aanval en in de laatste mi nuut weten zij een afgemeten voor zet van de rechtsbuiten in te koppen (20). LISSE—ROUWKOOP 1—3. De Lissenaren zitten thans in het hoekje waar de slagen vallen, daar de vijfde maal achtereenvolgens werd verloren. Ook in deze wedstrijd heeft Lisse geruime tijd een veldmeerder- heid gehad, maar zoals in de vorige wedstrijden was de voorhoede niet productief, alhoewel Lisse verschil lende malen zeer fraaie scoringskan sen heeft gehad. In het begin van de wedstrijd oefende Lisse een zware druk op het doel van Rouwkoop in welke periode Lisse het minstens tot een of twee doelpunten had kunnen brengen. Door slecht schieten kwam het niet zover. Geleidelijk aan werk te Rouwkoop zich los en was de Lisse speelhelft het toneel van de strijd. Door de Lisse-achterhoede werd wel wat al te veel op de keeper terug gespeeld, hetgeen na 20 minuten noodlottig werd. toen de doelman was uitgelopen, maar midvoor de Graaf was hem te vlug af en plaatste het leder in het verlaten doel (01) Energiek pakte Lisse hierna aan en kort hierna werd het zwoegen van het gehele elftal beloond met een fraai doelpunt van Faas (11). In de tweede helft speelde Rouwkoop aanzienlijk beter dan Lisse en door goed samenspel kreeg de Lisse-ver- dediging het zwaar te verantwoor den Doelpunten bleven niet uit, want na een duel tussen de rechtsbinnen van Manen en de Lisse-doelman be landde de bal in het net (22). De tegenstand van Lisse was met dit doelpunt geheel gebroken, en de Rouwkoop-voorhoede kon haar volle spel ontplooien. Tenslotte was het wederom de Graaf, die de stand op 13 bracht. Het laatste half uur viel in het bijzonder op. dat de Lisse-aan- val zwak is, terwijl de achterhoede te veel opdringt, waardoor grote hia ten ontstaan. LEIDSE VOETBALBOND. MeerburgAltior 40. Meer burg zette haar overwinningsreeks voort dóór het bezoekende Altior kansloos met 4—0 te verslaan. Zo wel voor de rust als daarna was het Meerburg die de lakens uitdeelde. Het overgrote gedeelte van de wed strijd is dan ook op de gasten-helft gespeeld. De 20 met de rust ver kregen voorsprong, doelpunten van Th. Zandbergen en N. Romijn, was, gezien het grote Meerburg-overwicht zeker niet aan de hoge kant te noe men. Doch door het ver doorgevoerd samenspel der Meerburg-voorhoede kan de Altior-verdediging dikwijls ingrijpen, zodat tal van scoringskan sen verloren gingen. De tweede helft was een getrouw evenbeeld van de eerste, de gasthe ren sterk aanvallend, de voorhoede te veel combinerend, zodat doelpun ten voorlopig uitbleven. Owel en Th. Zandbergen verschalkten op listige wijze de gehele Altior-muur met een vrije trap op de rand va$ het straf schopgebied, die Owel inkogelde (30). Vijf minuten voor het einde beging de Altior-defensie een blun der door een schot van P. Zandber gen, zonder meer in hun doel te la ten verdwijnen (40). V.V.L.V.—D.O.S.R. 4—5. De twee eerste doelpunten rolden op vrij gelukkige wijze in het net. De eerste goal werd niet opzettelijk eerst met de hand gespeeld. De scheidsrechter gaat vrij uit want van zijn plaats af. was deze overtreding niet te constateren. De tweede goal werd, laag uit een corner, door back en keeper verkeerd beoordeeld en de bal rolde nadat de back hem nog de weg had gewezen, over de doel lijn. Dit was het sein voor DOSR om de zaken wat ernstiger aan te pakken. Even wordt de verdediging van de thuisclub op 'n kluitje ge drongen en als de keeper z'n achter spelers beduidt dat hij onvoldoende zicht heeft vliegt de bal via de hak van de linksachter in het net (21). WLV zet verschillende goede aan vallen in elkaar, waaruit tenslotte de midvoor 'n mooiè kans distilleert (31). De rechtervleugel van DOSR weet na vele omzwervingen en vele v/isselingen tenslotte het tweede doelpunt via de onderkant van de lat te scoren. Nog eenmaal profi teert WLV van de uitstapjes van de DOSR-keeper. Na de rust een totaal ander beeld. Aanval na aanval rolt ever de speelhelft van de thuisclub. Na sublieme samenwerking wordt de achterstand verkleind tot 43. De thuisclub kreeg geen gelegenheid meer gevaarlijk te worden. Nadat de rechtsbuiten van DOSR de keeper van WLV op verschillende harde en goed gerichte schoten in de lin ker bovenhoek had geprobeerd, waarbij deze laatste op voortreffelijke wijze van repliek diende, verraste hij de doelverdediger tenslotte toch nog met een listig boogballetje in de andere hoek, waardoor de eindstand kwam in het voordeel van de gas ten, die zich nu ongeslagen boven aan de lijst hebben gehandh-afd (4—5). AZLAlph. Boys 04. De Boys zijn van de aftrap af stukken ster ker en oefenen een geweldige druk uit op het doel der gasten. Er is on geveer 18 min. gespeeld, als van Vliet hard inschiet, de keeper werkt de bal weg juist voor de voeten van Sluis die weer inschiet en nu is het de lat die redding brengt. Weer komt de bal bij van Vliet; deze geeft hem door aan Bahlmann die laag langs de keeper inschiet (01). Spoedig hierop is het de Bruin die uit een voorzet van Sluis de bal langs de keeper loopt en er 02 van maakt. De Boys blijven steeds aanvallen; menige goede kans gaat door het ef fectvolle terrein verloren, v. Schaik zorgt voor het derde doelpunt, als hij na een snelle ren met een strak schot in de hoek de keeper het na kijken geeft (30). Nog voor de rust maakt de zelfde speler er 04 van Na de rust geloven de Boys het wel en maken er een spelletje van. Bijna voortdurend wordt er gespeeld op de helft der gastheren, maar er wordt niet serieus meer gespeeld. We noteren nog enkele goede scho ten, waarbij vooral het schot van Jac de Bruin beter lot verdiend had, uit een corner schiet hij in eens kei hard in tegen de staander. K.R.V.Hazerswoude 30. Ha- zerswoude verliest de toss en trapt af. De eerste helft gaf verscheidene spannende spelmomenten aan beide kanten. Desalniettemin had K.R.V. de beste papieren en dit bleek reeds spoedig, toen na 10 min. spelen Th. Mulder feilloos scoorde, na een goed aangegeven bal (10). Er werd al een tweede doelpunt geteld, toen een penalty wegens hands werd toe gekend, maar., de strafschop bleef onbenut. Na de thee dreigde zich even de zelfde fouten te herhalen, als de 2 vorige wedstrijden, toen de verdedi ging ietwat haar dekking verwaar loosde; zij herstelde zich echter goed. Toen de scheidsrechter na 20 min. bij een der K.R.V.-aanvallen floot voor een ororigens ver meend buitenspel, liet C. Com peer voor de tweede maal een bijna niet te missen scoringskans onbenut. Als K.R.V. nu met. 10 man moet spe len, is dit het sein om alles op alles te zetten, bij een nog maar povere 1o voorsprong. Een even hierna toegekende indirecte vrije schop in het doelgebied werd heel listig door stopperspil Henrtems in een doelpunt omgezet (20). Bijna zag óók de K.R.V.-keeper zich door deze speler gepasseerd, toen diens verdwaalde vuurpijlschot nog maar net onder de lat weggewerkt kon worden. Nog éénmaal scoort de K.R.V.-linksbin- nen, wederom wanneer de Hazersw. keeper de harde sohuiver net in het doel ziet verdwijnen (30). Wet. BoysSt. Bernardus 1I. In een wedstrijd waarin Wet. Boys absoluut de sterkste was heeft St. Bernardus toch kans gezien het moeizaam verkregen gelijke spel te handhaven, al, moet gezegd worden, dat Wet. Boys het geluk niet aan haar zijde had. Als de Boys de bal aan het rollen brengen, trekken zij reeds direct op het doel der gasten af, maar St. Bernardus ziet kans weg te werken. En als deze even la ter een vrije trap krijgen toegewe zen, weet keeper Bont dit schot in het uiterste hoekje vallende te stop pen en daardoor een doelpunt te voorkomen. Beurtelings zijn beide partijen in de aanval met Wet. Boys als de sterkste, maar doelpunten blijven uit. Totdat na een half uur spelen de spil van Wet. Boys ver naar voren opdringt en voor doel, even buiten het strafschopgebied ten val gebracht wordt. De toege kende vrije trap wordt door hen keurig benut en bezorgt Wet. Boys de leiding 10. Nog geen minuut la ter als St. Bernardus de bal vanaf de aftrap medeneemt is het haar rechts binnen die in moeilijke positie met een strak schot de stand weer op ge lijke voet brengt (1—4). Niettegen staande de herhaalde Wet. Boys aan vallen ziet St. Bernardus kans de druk te weerstaan en breekt onver anderd de rust aan. Na de hervat ting is het allereerst St. Bernardus die de toon aangeeft, maar dan ne men de Boys het offensief weer in handen. Tot driemaal toe weet Kor- tekaas keurig door te breken, maar keeper en paal brengen redding. Luide aangemoedigd door haar tal rijke supporters zet Wet. Boys alles op alles. Onder hoogspanning wordt verder gestreden, om het winnende doelpunt te bemachtigen. Maar on veranderd kwam het einde en moest Wet. Boys zich tevreden stellen met haar eerste puntje. MorschkwartierForeholte 11. Direct gaan de Voorhouters op de Morschkw. veste af en forceren de eerste corners, welige geen doelpun ten brengen. Daarbij komt al uit het zeer goede werk v. d. Morschkw. doel man. Na een kwartier is de Fore- holte-achterhoede even in gedrang, de gastheren scoren onverwachts door Piekaar (10). Dit is een sein voor Foreholte om nog beter te gaan aanpakken. De Morschkwartier-ver- dediging krijgt een zware druk te verwerken; we noteren schoten die doel treffen, maar steeds worden deze gestopt, of in hoekschoppen om gezet. Telkens zijn de Foreholters weer terug, de doelman v. Leeuwen bezweert echter alle gevaar, door hoogopspringend en ranselend doel punten te voorkomen. Bijnahad de Foreh. l.-binnen v. Kesteren een kans tot scoren, als hij op een meter voor doel op wat ruwe wijze van de bal wordt afgedrongen, hetgeen de ar biter ontgaat. In de tweede helft zet Morschkw. zich even schrap, maar het overwicht van Foreholte breidt zich met de tijd uit tot een ware ka- r.onnade wat weer vele hoekschoppen oplevert. Eindelijk na 20 min. is de muur doorbroken en doelpunt P. v. Wouw (11). De resterende t;jd gaat zich vrijwel weer afspelen op de gastherenhelft, doch de stand blijft ongewijzigd. WarmundaStompw. Boys 51. Vanaf de aanvang bepaalden de bezoekers het tempo, waarbij menig gevaarlijke situatie voor het War- munda-doel ontstond. Enige hoek schoppen waren het resultaat van het heftig aanvangsoffensief totdat de midvoor van Stompw. Boys een ver schot loste hetwelk keeper Rijn beek verraste (01). Warmunda kon maar niet in haar spel komen. Enige aanvallen werden door de goede verdediging der Stompwijkers afgeslagen. Bij een dezer aanvallen werd Meskers ongeoorloofd gehin derd. De toegekende strafschop werd door v. Hulst met een strak schot in een doelpunt omgezet (11). Tot aan de rust nam Warmunda nu het initiatief, doch doelpunten ontston den hieruit niet, zodat met gelijke stand gedraaid werd. Na de thee bleek, dat Warmunda haar kraohten beter verdeeld had. Herhaaldelijk werd het doel der be zoekers beïaagd, waarbij een hard schot van linksbuiten v. Winden via een der a^hterspelers van S.B. in het doel belandde (21). Het derde doelpunt was fraaier. Bij een aan val, waarbij de gehele voorhoede betrokken was, kwam de bal bij de vrijstaande v. Hulst. Zijn harde ko gel in de linker bovenhoek was keeper Hagen te machtig (31). Duidelijk bleek, dat de vermoeid heid zich bij de bezoekers deed gel den. De Warmunda middenlinie was heer en meester op het middenveld en stuwde de voorwaartsen steeds ten aanval Fraaie schoten van Wit- teman vonden de keeper op zijn post en het was wederom v. Hulst, die hard via de paal doelpuntte (41). Bij de laatste aanval over links kwam de bal bij de vrijstaan de Witteman, die geen moeite had er 51 van te maken. NSVGDS 3 6—1. Al spoedig bleek, dat NSV de sterkste van liet veld was, wat ook in doelpunten uitgedrukt werd. Uit de 61 stand blijkt, dat NSV zich enigszins her steld heeft van de inzinking waar mede zij in de eerste wedstr'jden te kampen had. Over de wedstrijd valt niet veel te zeggen, want wanneer een anderhalf uur op één helft ge voetbald wordt, komt er van mooi spel niet veel terecht. De andere resultaten zijn al in de zelfde geest. NSV 3—GDS 4 5—0, NSV (A)—ESTO (B) 10—0. Esto. Esto I had Zondag vrijaf. Verdere uitslagen: Esto IIRVC II 01: Esto aSportlust a 012; NSV A—Esto b 30. D-O.S.R. Voor deze week is de training vastgesteld op Woensdag avond te 7 uur voor de junioren en te acht uur voor de senioren. Voor de leden van garde II van de Maria- congregatie is echter geen training. G.D.S.—Haastrecht 2. 1—1. Het vlotte bij GDS in deze wedstrijd niet zo als bij de vorige wedstrijden, ter wijl de Haastrecht achterhoede zijn 'mannetje wel stond. De meeste G. D.S.-aanvallen werden dan ook door de soms met 3 man spelende achter hoede onderbroken. Bij G.D.S. werd het spel te kort gehouden en de bal niet ver genoeg weg gewerkt. Beide partijen wogen vrijwel tegen elkaar op, en beide doelen waren beurte lings in gevaar. Beide doelverdedi- gers maakten dat de doelpunten schaars waren. Haastrecht had na 35 minuten het eerst succes, wan neer bij een algemene aanval de G. D.S.-achterhoede weer niet voldoen de wegwerkt waardoor H. met een venijnig schot de leiding neemt, 01, met welke stand ook de rust aanbreekt. Na de rust een zelfde spelbeeld. De r-half van GDS krijgt hinder van een oude blessure en speelt op halve kracht verder, waar door de linker vleugel van H. meer vrijheid krijgt. De r-achter van GDS komt er echter steeds beter in en weet, geholpen door 1-achter en doelman, die gelukkig goed op dreef is en menige fraaie safe verricht, verdere onheilen te voorkomen. Dan heeft, ook na 35 minuten GDS suc ces door Luytjes die fraai gelijk maakt. 11. GDS komt nu gewel dig opzetten en Haastrecht geeft achter elkaar 3 corners cadeau wel ke echter niets opleveren. Een fraaie kopbal in de uiterste hoek, wordt even fraai weer corner gewerkt. Het einde komt met een 11 gelijk spel, waardoor GDS zijn eerste verlies- punt heeft. De overige uitslagen wa ren: Gouderak 3—GDS 2, 3—3; NSV 1 1—GDS 3, 61 ;NSV 3—GDS 4, 5—0. Junioren: GDS A—Gouda A, 1—4' VEP B—GDS B 2—0; GDS C—Gou da G 70. Nic. BoysGroene weg 0—1. Ook tegen het fors spelend Groene- weg hebben de groenzwarten het niet kunnen bolwerken. Na een half uur slaagden de gasten er in het enige en winnende doelpunt te sco ren. Het was een twijfeling van Bep Bosman, die doeltreffend door de Groenweg-linksbuiten werd afge straft met een voor keeper Bader on houdbaar schot (0—1). De boys wis ten zich spoedig te herstellen en het prachtige schot van Nic. Lenting had beter lot verdiend dan tegen de staander en doordat de Boys-links binnen niet snel genoeg reageerde kon de Groenewegverdediging de bal afdoende wegwerken. Bij een corner op het Groenewegdoel z(jn de Boys weer niet gelukkig als een schitterende kopbal van Piet Len ting op de deklat komt. In de twee de helft trekt Groeneweg in verde diging terug om de Nic. Boys-aan vallen af te slaan en voorzover zij waarin niet slagen, weet de uitste kende keeper goed raad mee, zodat de gelijkmaker in de lucht bleef han gen. Nic. Boys AZ.V.V. A 41. Weggebruikers, Denkt toch wat meer, Om het Kind in 't verkeer! Die zwarte vlek moet weg!

Leidse Courant | 1949 | | pagina 7