„Vijand no. 1" De mist VRIJDAG 30 SEPTEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De woningnood In een gisterenavond in Wormer- veer gehouden P. v. d. A.-bijeen komst besprak minister In 't Veld allerlei wederopbouw-moeilijkhe- den. Spr. deelde o.a. mede, dat in 1949 voor woningbouw 400 millioen was uitgetrokken en dat dit in 1950 480 millioen zal zijn. Aangezien de ge middelde prijs nog altijd f 12.000.— bedraagt betekent dit voor 1950 40.000 woningen. Minister in t Veld wilde binnen drie jaar komen tot 55.000 wonin gen en meende dat hier voorlopig de grens zal liggen. Dan is het toch al 15.000 boven het vooroorlogse peil. Montagebouw zal daarbij sterk gestimuleerd die nen te worden. De woningnood is thans over alle linies zo nijpend, dat we deze wo ningnood als vijand nummer één te lijf gaan, zo besloot de minister. Schiphol zat potdicht De luchtvaart naar en Van Neder land ondervond gisteravond aan zienlijke vertraging. Door een dikke mist .vas er slechts vijftig meter zicht. Vele vliegtuigen konden daar om niet landen of vertrekken. Slechts de toestellen die een inter continentale verbinding onderhou den New York, Teheran voer den de diensten uit. maar desondanks.... De dienst op Londen werd gean nuleerd evenals die op Parijs en Zürich. De machines, die onderweg war-n naar Schiphol, weken uit naar Brussel, dat nog „open" was. Een mooi staaltje leverde de pi loot van het lijntoestel der „Swiss Air", de Zwitserse luchtvaartmaat schappij, die een landing uitvoerde toen de mist het zwaarst was. Twee mannen van de gronddienst stonden achter op een tractor met in iedere hand een brandende zaklantaarn. Door dit licht geloodst slaagde de Zwitser erin zijn machine keurig voor de douane-hal neer te zetten. Jeep op de spoorlijn verdwaald. Gisteravond omstreeks kwart voor elf is tengevolge van de mist een on geval gebeurd op de spoorlijn tussen Putten en Nijkerk. Een jeep met drie inzittenden is door de dichte mist van de rechte weg afgeraakt, zodat hij tussen de rails kwam te staan. De inzittenden konden tijdig uit het voertuig komen, doch zagen geen kans de auto van de baan te zetten of de bestuurder van de laat ste Dieseltrein uit het Noorden, die om 22.37 Putten passeert, op het ob stakel attent te maken. De diesel reed in volle vaart op de jeep in, die geheel onder het voorste dieselstel terechtkwam en vernield werd. Per soonlijke ongelukken gebeurden niet. Het voorste stel van de uit twee stellen bestaande trein moest blij ven staan. Met snijbranders moest de jeep hieronder vandaan gehaald worden. De reizigers stapten over in het achter dieselstel, dat terug reed naar Putten, om vandaar over ver keerd spoor de reis voort te zetten. VOORSTEL TOT OPHEFFING SPECIALE COMMISSIE VOOR DE KOLONIëN? Volgens een bericht van de „New York Times" uit Lake Success, dat zich beroept op „een vooraanstaande zegsman uit de kring van de Britse delegatie", wil Engeland aan de be- heerschapscommissies van de alge mene vergadering der V. N. voorstel len, de speciale commissie, die inlich tingen moet verzamelen over bestu ren en gebieden in de koloniën, op te heffen Engeland zou hiervoor de steun krijgen van Frankrijk, België en Ne derland Volgens deze mogendheden zou de speciale commissie haar in het Handvest der V. N. vastgelegde bevoegdheden overschreden hebben door critiek te oefenen op de politiek der V. N- ten aanzien van de inheem se bevolking der koloniën en wijzi gingen aan te bevelen. EERSTE AORTA-OPERATIE IN ITALIë. In Italië heeft men voor de eerste maal een operatie van de aorta ver richt. Deze operatie bestaat in het wegsnijden van het zieke aderdeel, waarna de twee gezonde uiteinden verbonden worden. Dit heelkundig ingrijpen is zeer gevaarlijk, aange zien de zieke delen in de borstkas moeilijk te bereiken zijn en omgeven zijn door een fijn net van bloedvaten. Het beschadigen van een dezer bloed vaten gedurende de operatie kan de dood van de patiënt tot gevolg hebben. De taak van de chirurg, pro fessor Valdoni, directeur van het Instituut voor heelkundige patholo gie, die de operatie verrichtte, werd zeer bemoeilijkt, omdat het zieke deel van de aorta te groot bleek om het te kunnen wegsnijden. De chirurg heeft daarom eerst de bloedsomloop omgeleid. De operatie slaagde uitstekend en vier uur later was de bloedsomloop van de patiënte weer normaal. In 1945 zijn voor de eerste maal dergelijke operaties ge slaagd. namelijk in Zweden en Amerika. WIELRIJDERS, WIST U dat niet meer dan twee personen naast elkaar mogen fietsen? En wist U ook, dat het inhalen in de regel sleqhts door één wielrijder geschie den mag? Laat zoveel mogelijk ruim- DE KEURING EN HET „ZUSTERS- FILMPJE. Dezer dagen hebben wij een be schouwing opgenomen, dat de Cen trale Commissie voor de Filmkeu ring haar goedkeuring had onthouden aan de film: Moeders op vacantie, omdat zij deze film aanstootgevend voor Rooms-Katholieken vond, hoe wel deze film was vervaardigd in op dracht van de zusters Augiistinessen van St. Monica te Hilversum. Thans bericht de commissie, dat van een verbod van deze film geen sprake is. De film is toegelaten voor vertoning voor alle leeftijden. Maar... alvorens de toelatingskaarten voor deze film mogen worden uitgereikt, wilde de commissie eerst de mening van een paar geestelijken vernemen over twee gedeelten in de dialoog. Zouden deze geestelijken tegen deze gedeelten geen bezwaren hebben, dan wordt de film zonder enige voorbe houd toegelaten. Anders zullen de dialooggedeelten vermoedelijk moe ten worden verwijderd. De bedoelde dialogen worden ge voerd tijdens een familiefeestje, waarbij op humoristische wijze iets van het kloosterleven wordt gezegd. BEZOLDIGINGSBESLUIT BURGER LIJKE RIJKSAMBTENAREN BEVREDIGT NIET. In de te Utrecht gehouden alge mene bestuursvergadering van de Centrale van Rijkspersoneel werd door verscheidene sprekers uiting ge geven aan de teleurstelling over het resultaat van de technische herzie ning van het bezoldigingsbesluit bur gerlijke rijks-ambtenaren, welke naar werd gezegd, voor grote groe pen generlei verbetering heeft ge bracht. Speciaal werd de aandacht gevestigd op de noodtoestand van de lager gesalarieerden en ernstige be zorgdheid uitgesproken over de ge volgen van de devaluatie, de huur verhoging en de afschaffing van de subsidies op de levensmiddelen. STADSNIEUWS BAANOMLEGGING OP HET STATION. Het Leidse Station- is momenteel in rep en roer! Er heerst een enorme ravage, maar desondanks gaat alles z'n gewone gang, waarvoor de ser vice van de Ned. Spoorwegen wel borg staat. Momenteel is men met man en macht bezig de baan, die vroeger bij de toiletten doodliep, door te trek ken. Binnen enkele dagen wordt deze baan over het eerste perron gelegd langs de wachtkamers en zal gebruikt worden voor het treinverkeer in de richting Den Haag. Op het tweede perron, waar thans nog steeds de trein naar Den Haag stopt, wordt de houten overkapping afgebroken. Met het vrijkomende materiaal wordt een noodverkapping gebouwd op het ver lengde eerste perron, dat thans loopt tot aan de Pesthuislaan. Momenteel moeten de reizigers naar Amsterdam hier instappen. De lijn naar Utrecht was reeds eer der verlegd en wel langs een nieuw gebouwd nood-perron dat vlak tegen het Station ligt. Bostelbrug wordt gerestaureerd Grote stagnatie van het verkeer. Heden is men op de Bostelbrug bij het Kort Rapenburg met een wissel in de trambaan te leggen. De ze is nodig om het tramverkeer voort gang te doen vinden, wanneer de brug zal worden gerestaureerd, wat een grote stagnatie van het verkeer tengevolge zal hebben. Deze brug heeft namelijk een oude beton-overkluizing, die onder de bei de trottoirs weliswaar nog goed is, maar onder het rijdek tekenen van verval begint te vertonen. De bewa pening van deze betonplaat, die slechts 25 cm. dik is, komt bloot te liggen en gaat doorroesten. Tegen dit gevaar moet thans worden inge grepen, temeer daar de geringe dikte van deze overkluizing voor het hui dige zware verkeer te gering geacht moet worden. Het wachten is nog slechts op de stalen liggers, die uit het buitenland moeten worden aangevoerd. Men hoopt echter binnen enkele dagen met het werk te beginnen, vermoede lijk op 11 October, doch indien mo gelijk nog eerder. Het eerst wordt begonnen met het rechterdeel van de brug, dus de smalle zijde, waarover de trambaan, komende van de Blauwpoortsbrug, loopt. Gedurende de restauratie van die eerste helft, zal het verkeer, ko mende van het Kort Rapenburg, nog over de brug geleid worden. Het verkeer echter dat vanaf de Blauw poortsbrug komt, moet dan reeds worden omgeleid. Op welke wijze dat zal geschieden, is thans nog niet met zekerheid te zeggen, doch ver moedelijk geschiedt dit over de Morsschstraat, Rijnzichtbrug, Noord einde. Moeilijker wordt het wanneer de rechterhelft van het wegdek gereed zal zijn en men aan het linkerdeel, aan de kant van de binnenstad dus, gaat beginnen. De tram, komende van het Kort Rapenburg, wordt dan uiteraard over het gerede gedeelte geleid, doch het verkeer uit beide richtingen zal dan de brug niet kun nen passeren. Het verkeer uit de richting Kort Rapenburg zal 'dan eveneens moeten worden omgeleid, hetgeen niet eenvoudig zal zijn. Wellicht zal dit geschieden over de Apothekersdijk, doch zekerheid hier omtrent is nog niet verkregen. In ieder geval echter zal een en ander wel veel stagnatie in het stads verkeer tengevolge hebben, vooral door deze restauratie de belangrijkste en drukste verkeersader van Leiden betreft. Doch de veiligheid eist dat zo spoedig mogelijk de Bostelbrug gerestaureerd wordt. En daar mdeten de Leidenaars dan maar iets voor over hebben. Het uiterlijk van de brug zal geen verandering onder gaan. Het werk zal worden uitge voerd door de fa. Zitman uit Zoe- terwoude, aan wie het werk voor ƒ31.100 is gegund. K.A.B. GEZINSAVOND LEONARDUS-PAROCHIE. Ondanks tegenwerking van onbe kenden heeft de St. Leonardusparo- chie voor haar K.A.B.-leden de eerste gezinsavond gegeven, waarvoor de belangstelling buitengewoon groot was. De voorzitter van de contact commissie de heer R. Goldenberg, opende deze avond met een hartelijk woord van welkom aan pater Ente ring. pater Pernel en de spreker luit.- kol. S. P. v. 't Hof. Na het Strijdlied werden vervolgens door de „Gras piepers" o.l.v. de heer J. Koet, enkele nummers ten gehore gebracht die zeer in de smaak vielen. Vervolgens was het woord aan luit.-kol. v. 't Hof, die als onderwerp koos „De kunst om te leven". Spre ker gaf een prachtige uiteenzetting hoe men die kunst moet verstaan. De rede werd met een aandachtg gehoor gevolgd en met hartelijk applaus be loond. Vervolgens traden op de „Song Brothers", ol.v. de heer W. Streef- land en het K.A.B.-toneel o.l.v. de heer J. Mank, met de eenacter „Een Bruidegom zoekt zijn trouwboekje". Na een korte pauze, kwam Gé Heij- nen met een bijzondere samba „De kapper uit Een", waarvoor hij veel bijval kreeg. Nadat ook de „Graspiepers" en de „Song Brothers" zich nogmaals lieten horen, sloot voorzitter na allen hartelijk dank gezegd te hebben voor hun medewerking deze zeer ge slaagde avond. LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht: de heren J. H M. Franken te Gouda en E. Kwa- kêrnaak te Alphen a. d. Rijn; voor het candidaatsexamen Nederlands recht: de dames C. H. Groenewoud te Wassenaar; G. Steenhof te Den Haag; J. van Ommen te Den Haag en C. H. Gunning te Baarn en de he ren F. H. v. d. Burg te Delft; W. Downer te Amsterdam; F. J. Meyer Drees te Hilversum; Th. J. H. Wijs man te Den Haag; A. A. Veerbeek te Den Haag; J. M. M. Maas te Sche- veningen: G. J. Ziedses des Plantes te Den Haag; D. C. de Kempenaer te Velp; W. J. H. van Limburg Sti- nun te Aerdenhout en J- Schuurmans te Breda. Geslaagd voor het apothekers-as sistentsexamen: de dames J. P. Daal huizen; P. M. C. Denekamp; M. v d. Kleij; H. M. van Leest; H. M. v. d. Oosten; A. A. Peeters; E. C. de Roo: J. C Schadee; M. C. II. M. Stolk; M. S. Struis I. H. van der Veen en M. Walrecht. VOLLEYBALL IN DE PROF. WIJK. Morgenmiddag om half vier zal op het volleyball-veld van de Profes sorenwij k aan de Sitterlaan een vol ley ball-wedstrijd worden gespeeld tussen het zestal van de Prof. wijk en het team van de Voorburgse Po litie, dat in de le klasse van'de Ned. Volleyballbond uitkomt.. Vooraf, om half drie, wordt een wedstrijd ge speeld tussen de reserve-elftallen van beide verenigingen. Buurtvereniging „Haagwegkwar- tier". In de gisteravond gehouden bestuursvergadering bedankte d® 1® penningmeester de heer v. d. Bosch per 15 Nov. als bestuurslid. Reeds eerder had de 2e secretaris, de heer v. Slooten, bedankt. Beide heren wa ren niet te bewegen hun besluit te herzien. Besloten werd om de invalide wagen der Vereniging over te dra gen aan m'evr. v. Stralen, Nicolaès Beetsstraat 7. Het winterprogramma werd vast gesteld. Besloten werd daarbij tevens in de Vastentijd geen uitvoeringen te geven. Bij de estafette „Dwars door Lei den" op morgenmiddag, zal de Haag- wegkwartier-ploeg als volgt zijn sa mengesteld: H. Oudshoorn, A. Brou wer, Zilvertant, v. Leeuwen, T. Era dus, N. Schouten, Rombout, W. de Os, Rietkerk en J. Oudshoorn. Kap- tein Rietkerk. De ploeg zal verschij nen onder leiding van de heer Lepe- laer met wit shirt en zwarte broek. Op 6 Oct. a.s. herdenkt de heer D. Kloos, Zijlpoortkade 9 te Leider dorp, het feit, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de firma J. v. d. Berg en Zn, boekbinderij Harte- steeg, waar hij op het ogenblik af delingschef is. Misdienaars tegen zangers. Zon dagmiddag te half vijf zal er op het Docos-terrein aan de Haagweg een voetbal-medaillewedstrijd gespeeld worden tussen een elftal van mis dienaars der St. Petrusparochie en een elftal van het Sleutelkoor. Ouders en belangstellenden wor den hartelijk uitgenodigd aanwezig te zijn om misdienaars en zangers ook op het groene veld in actie te zien ente horen! BURGERLIJKE STAND. Geboren: Helena Maria Emilie, d. van J. van Brussel en C. C. M. van der Ven; Marion Hendrika Johan na, d. van A. Daalmeijer en H. Wo- ries: Hendrik Teunis, z. van A. M. J. Broekman en W. J. van Gelder; Zwaantje, d. van H. Mooi weer en Z. Dekker: Hermanus Antonius, z. van H. A. B ij en J. van Leeuwen. Overleden: J. H. van Leeuwen, wednr, 84 jaar. Ondertrouwd: J. J. Marks, jm 24 j. en K. Dreef jd 23 j.; R. de Vos jm 28 j. en J. Arnoldus jd 25 j.; J. J. H. Wijtenburg jm 31 j. en C. B. M. Verhoeven jd 22 j.; N. Neute boom jm 23 j. en M. J. O. Eleveld OF ALL JENEVER - DRY GIN - LIKEUREN JOHe. DE KUYPER ZN., SCHIEDAM jd 20 jd G. Bavelaar jm 23 j. en J. Freeke jd 20 j.; A. C. Breugelm'ans jm 21 j. en J. C. van Dorp jd 21 j.; Q. A. Wijsman jm 31 j. en J. C. Wa- gemans jd 29 j.; J. C. Harteveld jm 28 j. en J. Arentsen jd 24 j.; G. B. T. M. Rooijakkers jm 26 j. en M. M. de Keuning jd 22 j.; D. J. Wesselo jm 32 j. en M. van Bommel jd 26 j. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Gewijzigde autobus-dienstregeling. Met ingang van 2 October zal er ook voor de autobusdienst der Ci- tosa een nieuwe dienstregeling in gaan. Deze dienstregeling geeft voor wat het verkeer tussen Alphen en Leiden betreft enkele belangrijke wijzigingen te zien, n.l. dat de half uur dienst welke tussen Alphen en Leiden nu ongeveer een half jaar gereden wordt gedeeltelijk komt te vervallen, n.l. tussen kwart over acht uur des morgens en kwart voor twee uur des middags, wordt om het uur gereden en van kwart voor ze ven tot kwart over aoht en van kwart voor twee tot kwart over zeven uur. In de avonduren is bovendien de dienst van kwart voor negen vanuit Alphen komen te vervallen en ver zet naar kwart voor tien uur. De voorlaatste bus uit Leiden ver trekt nu niet om half tien maar om half elf. ALKEMADE 60 houten woningen aangekocht De gemeenteraad van Alkemade heeft gisteravond op voorstel van B. en W. niet alg. st. besloten tot aan koop van 60 Oostenrijkse houten wo ningen, zoals deze reeds op meerdere plaatsen in het land zijn verrezen. Deze woningen, die vooraf door B. en V/. en enkele deskundige raads leden waren bezichtigd, gaven alge meen voldoening en konden gelijk waardig beschouwd worden aan ste nen woningen. Buiten de grondkos- ten is hiermede een bedrag gemoeid van ong. 750.000,—. Deze woningen welke in 4 a 5 maanden geplaatst zullen zijn, zullen in het uitbrei dingsplan worden opgesteld, daar waar de bouwplannen in de gemeen te bereids gereed zijn en zij het bes te aanpassen bij de omgeving. Voorts bestaat de mogelijkheid voor gega digden om deze woningen te kopen. Daar het gewioht 10 a 11 ton be draagt, zal zelfs op wat drassige grond een lichte beheiing noodzake lijk zijn. Aan het einde der vergadering wenste de voorzitter de raad geluk met deze belangrijke beslissing; al hoewel nu nog ruim 100 woningzoe kenden overblijven, is deze beslissing gebaseerd op een juist inzicht, inzake de toestand der volkshuisvesting ter plaatse. ROELOFARENDSVEEN Jongetje overreden De 8-jarige Nico Dobbe Jz., die gisteravond om 6 uur op een heren fiets reed langs de Plantage te Oude Wetering, slipte daar in het losse grint, waarschijnlijk doordat hij niet goed bij de trappers kon. Hij viel voor een juist passerende vrachtauto en werd op slag gedood. UIT DE OMGEVING KATWIJK GEMEENTERAAD. De raad van Katwijk kwam gis terenavond in vergadering bijeen; eerst bijna twee uren in comité-ge neraal om te spreken over het plan „Zeehaven". Besloten wordt het bedrag, als be doeld in genoemd art. dat per leer ling voor de scholen voor gewoon en voortgezet gewoon l.o. voor 1950 wordt beschikbaar gesteld te bepa len op f 18.50 en per leerling voor de Ulo op f 28.75. Goedgekeurd. De Raad en de Minister. Voorstel om het besluit tot'' rege ling van de salariëring van de direc teur van Gemeentewerken en die der bedrijven te handhaven. Zoals in de voorlaatste vergadering reeds is medegedeeld kan de Minister zich met de ontworpen regeling niet ver enigen. In het praeadvies van B. en W. worden een reeks gemeenten ge noemd waar de salarissen in het al gemeen aanmerkelijk hoger zijn. in een en ander vinden B. en W. dan ook alle reden om de raad bij ver nieuwing voor te stellen het een maal ingenomen standpunt volledig te handhaven en als bewijs daar voor de begrotingswijzigen die hier op betrekking hebben, vast te stel len. De heer Scheerens zegt op de kwaliteiten van beide functionaris sen niets te willen aanmerken doch acht de functie van dir gemeente werken wel iets belangrijker dan die van de bedrijven. Spr. zou daarom een compromis willen en voor de dir v. d. bedrijven wensen wat de minister, en voor gemeentewerken wat de raad wil. De heer Mr. v. d. F. - is van oordeel dat voor beide genoemde functionarissen hetzelfde moet gedaan worden omreden de zaak anders wordt verzwakt. Na uit voerige toelichting door de voorz. neemt de raad het voorstel van B. en W. aan. Voorstel tot wijziging van het uit- breidings plan (Wederopbouwplan). Het gaat om de terreinen ten Zuiden van de Vuurtoren, begrensd door de terreinen van het Zeehospitium, de Boulevard en de Drieplassenweg. Na langdurig overleg is hiervoor een nieuw plan ontworpen. Door dit plan wordt op de genoemde terrei nen een intensiever bouw moge lijk gemaakt. Door dit voorstel zal aan velerlei wensen worden tege moet gekomen weshalve B. en W. de raad adviseren hiertoe te beslui ten. Uitvoerige discussies hebben over dit onderwerp plaats. Ten slot te blijkt, dat de mogelijkheid toch niet is uitgesloten, dat het plan bij tijd en wijle hierin nog wijziging mag worden gebracht. Hierna wordt het voorstel aangenomen. De heer C. van Beelen vraagt nog maals wanneer er iets kan komen van de verbetering van de Rijn straat-Oost. De toestand is daar be droevend. Het blijkt nog niet moge lijk te zijn vast te stellen, wanneer aan deze werkzaamheden kan wor den begonnen. De heer A. Wasse naar vraagt aan de N.Z.H.V.M. te verzoeken bij de Callaoweg en bij de Molentuinweg wachthuisjes voor de reizigers te willen bouwen. De voorz. antwoordt, dat B. en W. hier over reeds in onderhandeling zijn met de directie der maatschappij. LISSE Jubileum. De heer Faas, stoker bij de gasfabriek alhier, herdacht gisteren zijn zilveren ambtsjubileum. Hij werd toegesproken door de di recteur van het gas- en waterlei dingbedrijf, de voorz. van de gas- commissie, de heer A. Tibboel, door verschillende andere functionaris sen die de jubilaris woorden van lof toezwaaiden voor zijn trouwe plichts vervulling. Deze woorden van ge lukwensen gingen gepaard met het overhandigen van enkele blijken van stoffelijke waardering. Geboren: Cornelis Bartholo mew Franciscus, zoon van J. C. Sdhoorl en H. J. C. Wetter; Tona Adriana, d. van A. Reijerkerk en W. Barnhoorn. Getrouwd: D. Sikkes te Amster dam met J. C. v. d. Poll te Lisse; J. Mons te Amsterdam met W. van Eijk te Lisse. Overleden: Johanna Teresia de Vries, 82 jaar, wed. van J. van Bie zen; Hendrika Vos, 80 j., echtg. G. B. Kamerman. NOORD WIJK Dievenbende opgerold. De Noordw. Pol. heeft in samenwer king met Leidse recherche een com plete dievenbende opgerold. Gear resteerd werden 7 verdachten, af komstig uit Wassenaar, Den Haag, Katwijk en Noordwijk, die hebben bekend auto's te hebben gestolen en een inbraak te hébben gepleegd, c.q. gestolen voorwerpen te hebben verborgen. Een der verdachten, die in de nacht van Zaterdag op Zondag was gearresteerd, was een politieke onderduiker, die nog 5 jaar gevan genisstraf te goed had. Vijf ver dachten werden reeds aan Off. van Justitie te Den Haag voorgeleid en in bewaring gesteld. De gestolen auto is achterhaald en aan rechtma tige eigenaar teruggegeven. Met een van de verdachten had ook de Haaese politie nog een appeltje te schillen. Diefstal Langeveld opgehelderd. Op 18 Juli 's nachts werd inge broken bij de W. in Sancta Maria. De Noordw. Politie stelde destijds vast wie de vermoedelijke dad^r was. Het bleek iemand te zijn, die uit een regeringsgesticht te Heilo was ontsnapt. De dief was echter met de buit verdwenen. Dezer da gen gelukte het een marechaussee te Kerkrade de hand "bp hem te leggen. Hij werd naar Noordwijk overgebracht, waar hij zijn diefstal len bekende. De dief is voor de Off. van Justitie in Den Haag geleid en aldaar in bewaring gesteld. Schietvereniging. De schietver eniging „Blijft voor 't land", heeft deze week het seizoen weder ge opend en hierbij werden de wissel- m'edailles gewonnen door: G. v. d. Berg 99 p. le klasse; L. Bauch 95 p. 2e klasse; G. Steen voorden 89 p. 3e klasse. Geboren- Nicolaas Th. C. M., z. van P de Haas en v. d. Berg; Mar- tinus A. A., z. van J. W. Ruigrok en Salman; Jozef G. M., z. van A. P. Th. Alkemade en Steenvoorden, Adrianus W. C. M., z. van A. W. C. M. de Ruijter en Jacobsson, Huber- tus C. M., d. van C. L. Boot en An- drèe. Ondertrouwd: L. A. J. v. Bergen Henegouwen en M. Th. J. Vos; D. Kaptein en H. v. d. Haak. W. Tien stra en E. Meygaarden, W. v. Kla veren en J. Duijndam. Getrouwd: H. Hoek en M. J. Kor- bee, Fr. H. Heijnen en C. Broekhof; J. G. H. Caspers en M. M. v. d. Putten; T. Westerhout en Fr.' v. Rooijen. Overleden: Jansje Hoek, 72 jaar geh. met C. v. d. Wiel. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). HIER EN DAAR ENIGE REGEN. Veel bewolking met plaatse lijk enige regen of motregen. Slechts hier en daar in de nacht en ochtend nevel of mist. Weinig verandering van temperatuur. Meest matige wind uit Noorde lijke richtingen. LAATSTE BERICHTEN DODELIJK AUTO-ONGELUK. Om kwart voor twaalf slipte van morgen op de Wèesperzijde te Am sterdam een personenauto, die uit de richting Hilversum kwam, honderd meter voorbij de Duivendrechtse op haalbrug. Met volle vaart raakte de wagen een lantaarnpaal, die af knapte, waarna de wagen schuin vooruit de hoge berm afglipte, een of twee keer over de kop sloeg, en tien meter lager met de wielen omhoog zwaar beschadigd aan de rand van de daax'gelegen volkstuintjes bleef lig gen. De bestuurder kwam er won der boven wonder met enkele lichte verwondingen af. Zijn echtgenote, die naast hem zat, was echter op slag dood. OEGSTGEEST Geboren: Adrianus Cornelis Jozef, z. van C. G. Juffermans en W. de Vroomen; Dirk Johan, z. van J. A. Beer en F. E. Hogewoning; Yvonne Paulette, d. van P. Non hebei en J. van Hoeve; Maria Jo hanna Margaretha, d. van A. Juf fermans en A. van der Werf; Ma rianne Ennie, d. van N. Korenhof en J. Lit. Overleden: Nicolaas Hendrik Ma ria Stokman, 10 maanden; Cornelis de Vries, wednr van A. Ravensber- gen, 76 jaar. Ondertrouwd: A. A. Breebaart en J. Terpstra. Getrouwd: H. J. Scholten en N. Peursum. SASSENHEIM Personalia. Te Amersfoort slaagde voor het politie-examen de heer C. J. v. d. Heuvel, wachtmees ter bij de Rijkspolitie alhier. Geboren: Hugo P., z. van H. W. Verdegaal en C. G. M. Zwetsloot, Annemarie, d. van J. A. v. Kleunen en D. C. Möhlmann, Geertruida F. M., d. van M. H. van der Vlugt en L. 'W. M. Wesseling; Geertruida, d. van P. Oudshoorn cn G. v. d. Schrier; Wilhelmus P. M., z. van W. G. Lefeber en H. J. de Groot. WARMOND Unoactie. Voor hen, die vorigir- week verzuimd hebben deel te ne men aan de Uno-actie, is er a.s. Zon dag na alle H. Missen nog gelegen heid in De Bux-cht, om handtekenin gen te plaatsen. Pater Ireneus. De collecte voor pater van Tongeren, heeft opge bracht f 943,50, Hiervan werd door de bewonex-s van huize „St. Lidwina" f 70.bijeengebracht. Het vertrek van pater van Tonge ren is nu definitief vastgesteld op 25 October, uit Rotterdam, met de Braziliaanse vrachtboot Dugne de Caxias. SCHEEPSBERICHTEN GROOTE ÊEER 29 Sept. van Soe* rabay naar Semarang; INDRAPOE- RA 29 Sept. van Panaroekan te Ban- joewangi; MADOERA pass. 29 Sept. Kaap Guardafui; WATERMAN 29 Sept. 18-45 van Aden; ZUIDERKRUIS 29 Sept. van Suez; REMPANG pass. 29 Sept. Finisterre; ASTURIAS 29 Sept 4.20 van Port Said; KAMER- LINGH ONNES pass. 29 Sept 15 uur Kaap Bon; KOTA GEDE pass. 29 Sept. 19 uur Gibraltar; VOLENDAM pass. 30 Sept. 3 uur Ouessant. Wat lezers schrijven LEIDSE STUDENTEN ONTGROENING. In de nacht van Donderdag 29 Sept. op Vrijdag 30 Sept. kwart over drie, was ondergetekende met echtgenoot getuige van een ergerlijke groenen- mishandeling. Gewekt door het hysterisch ge- krijs van een der studenten keken ondergetekende en echtgenoot uit het slaapkamerraam en zagen, dat deze student onder geschreeuw van „Als ik zeg dat je op de stoep gaat staan, dan ga je staan, begrepen!", de groene tegen de etalageruit van de fa. Eggink dreef en de jongeman met de vuist zwax-e slagen op het onge dekte hoofd en in het' gezicht toe bracht. Of er nog van andex*e mis handeling sprake was konden onder getekende en echtgen. niet zien. De groene kromp echter huilend in elkaar. Toen ondei-getekende „hela daar!" riep, werd de groen in de kraag ge pakt en schuddend de Mooijapik- steeg ingesleept, waar het gekrijs van de student voortging. Een paar studenten die langs lie pen, riepen tegen ondex'tekende, zat hat in de krant". Wat ik bij deze doe. Alleen wil ik nog even opmerken, dat alle andere studenten en groenen dit als iets heel gewoons schenen te beschouwen, want er was er niet een die met bijzondere belangstelling keek of trachtte een en ander te ver hinderen. G. KETTENIS'—IMMINK Leiden, 30 September 1949

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2