STADSNIEUWS Intern, zwem- en polotournooi van de Leidse Zwemclub DINSDAG 27 SEPTEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 VERKEERSSTAGNATIE SPOORWEGOVERGANG RIJNSBURGERWEG. De Commissaris van Politie te de zer stede maakt bekend, dat gedu rende de gehele maand October (met ingang van 4 October) het rij- verkeer op de weg LeidenOegst- geest (Rijnsburgerweg) in ernstige mate gestagneerd zal worden door de uitvoering van spoorwegwerken ter plaatse van en nabij de zich in deze weg bevindende spoorweg overgang. De bij deze werken betrokken diensten zullen zich zo veel mogelijk inspannen het ongerief voor het weg verkeer te reduceren, gerekend moet echter worden met belangrijk opont houd. Geraden wordt dit traject zoveel mogelijk te mijden. Automobilisten kunnen rijden van Leiden naar Oegstgeest vice versa via de Haagse Schouw en de Rijksweg Den HaagAmsterdam. OPROEP AAN DE LEDEN VAN „ST ANTONIUS" De R.K. Bond van Hotel, Café en Restaurant-geëmployeerden, afd. Lei den, „St. Antonius" doet hierbij een dringende oproep "tot alle leden om, hun medewerking te vferlenen aart het welslagen van de grote missie tentoonstelling, die op 8 Oct. a.s. te Leiden wordt geopend. Het hoofd comité heeft n.l de medewerking ge vraagd van deze leden voor controle diensten en bediening van de kassa'i gedurende de tentoonstelling. Hier voor moet een werkschema worden ontworpen en daarvoor is het nodig dat de leden zich even in verbinding stellen met de secretaris, de heer J v. Asperdt. Maresingel 48, die alle verdere inlichtingen verschaft. D» afdeling moet het tot een eer reke nen dit belangrijke deel van het wel slagen dezer tentoonstelling voor haar rekening te nemen. Daarom worden de leden dringend aange spoord zich even op te geven. Zelfs hij, die slechts een halve of hele dag beschikbaar kan stellen, is van harte welkom! R.K. ALMA MATER-KOOR Oproep zangers en zangeressen. Aan de eerste oproep van het Al ma Materkoor, om mede te werken aan de uitvoering van het Te Deum van Verdi, voor 8-st., gem. koor, heb ben reeds zeer velen gehoor gegeven. Daar het hier echter gaat om een zo groots mogelijke uitvoering, ter gele genheid van de opening van het H. Jaar en 't Priesterjubileum van Z.H. de Paus, worden alle dames en he ren met lust om te zingen, vriende lijk uitgenodigd hieraan hun mede» werking te verlenen. Er worden geen mensen met solistische stemmen ge vraagd, maar dames en heren die pleizier hebben in zingen. De repeti ties zijn tijdig, 10 uur, afgelopen, zo dat ook zangers en zangeressen uit de naaste omgeving hartelijk welkom zijn. GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. Bij de voortzetting van de verga dering van de gemeenteraad van Lei den kwam aan de orde de benoe ming van een commrsssie voor per soneelszaken. De heer D. J. van Dijk (Arb ver klaarde, dat zijn -fractie, in afwij king van de gewoonte, twéé leden van de P. v. d. A. voor de commissie van personeelszaken voordraagt. De ze commissie heeft in 't bijzonder te maken met de vakbeweging en deze is nauw verbonden met de P. v. d. A. De heer Vos (V.V.D.) was het met deze zienswijze in 't geheel niet eens. In de le vacature werd gekozen de heer Schüller (P. v. d. A.) met 18 van de 32 st.; op de heer Piena 10 St., van Oijen 1, blanco 3. In de 2e vacature: de heer Knetsch (Prot.) met 31 st.; op de heren van Oijen 1, Hordijk 1. In de 3e vacature: de heer van Oijen (K.V.P.) met 33 st.; 1 blanco. In de 4e vacature: mevr- Gouds waard (V.V.D.) met 18 st.; op de heren Piena 13, v. Weizen 3. Bij het afsluiten van een contract met de gemeente Nieuwkoop omtrent de vuil-afvoer vroeg de heer Knetsch inlichtingen over het personeel van de firma Kuyff; sommige arbeiders schijnen bij dit nieuwe cortnct ont slagen te zullen worden. Weth. Jongeleen zeide dit te be treuren. Het vuil wordt nu gelost met een kraan. De gemeente Leiden heeft op de wijze van werken geen invloed. Het voorstel werd daarna z. h. st. aangenomen. Bij de rondvraag informeert de heer A. van Dijk (K.V.P-), wanneer B. en W. de Raad zullen praeadvise- ren op zijn voorstel inzke het instel len van een commissie voor culturele aangelegenheden, waarop wethouder van Schaik zegt, dat de voorbereiding in een ver stadium is. De heer Kortmann (K.V.P.) vroeg, wanneer de Warmonderbrug hersteld wordt. Deze spreker wees ook op het gevaarlijke uitzwermen van fietsers vóór de auto's bij de spoorwegover gang na opening van de bomen en by de stoplichten, wat zeer gevaarlijk is, en op het feit. dat de fietsers zich niet in de voor hen aangewezen vak ken opstellen. Weth. Jongeleen antwoordde, dat in berekening is, of de Warmonder brug vernieuwd of slechts hersteld zal worden. Hierna sluiting. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het caniddaats-exa- men Egyptische taal- en letterkunde: de heer M. S. H. G. Heerma van Voss te Leeuwarden. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het pro- paedeutisch examen voor mijninge nieur de heer J. W. Perdeck en voor het propaedeutisch examen voor vliegtuigbouwkundig ingenieur de heer F. P. B. Mühestaff, beiden alhier. VERHEUGENDE MEDEDELINGEN OP DE VOMO-VERGADERING Op de gisteravond onder grote be langstelling in ,,'t Raedthuys" gehou den vergadering der Leidse afdeling van de „Vomo" (Voor Onze Militai ren Overzee) sprak de heer P. J. Verbruggen, secretaris van het hoofd bestuur, over de resultaten, die de Vomo in de afgelopen weken heeft bereikt, ten aanzien van de repatrië ring, die in een versneld tempo wordt voortgezet. Spr. wees speciaal op de terugkeer van de Zeven December- aivisie, waarvan de kwartiermakers erv prioriteit-gevallen op 16 Sept. l.L van Tandjong Priok zijn vertrokken per „Zuiderkruis" en 10 a 12 Oct. a.s. te Rotterdam zullen aankomen. De officiële repatriëring van de Ze ven Dec.-divisie begint op 16 Oct., doch spr. meende te weten, dat de inscheping reeds eerder zal aanvan gen. Eind Januari 1950 komen de laatste mannen van deze divisie, n.l. de diverse hulpverbandtroepen, naar huis terug, aldus een verzekering van het Dep. van Oorlog. Aan dit depar tement wordt dag en nacht doorge werkt, om de terugkeer van militai ren zo voorspoedig mogelyk te laten verlopen. Ten aanzien van de prioriteits-ge- vallen, zoals bij studie e.d., deelde spr. mede, dat dit voor alle onder delen geldt. Het succes van de Vomo tekende de heer Verbruggen met een klein voorbeeld uit de omgeving van Leiden. Soldaat van Steenvoorden uit Noordwijk zou als derde broer uit een gezin naar Indonesië vertrek ken en was reeds op de „Waterman" ingescheept, toen de Vomo ontdekte, dat dit niet juist was, omdat er uit een gezin slechts twee ongehuwde broers naar Overzee moeten. Met medewerking van de minister van oorlog werd de soldaat van het schip gehaald. Tenslotte deelde spr. nog mede, dat binnenkort een maandblad van de Vomo zal verschijnen. De plaatselijke voorzitter, de heer J. L. F. v. d. Meyden, wees in zijn openingswoord op de hier en daar verkondigde mening, dat de Vomo een Communistische organisatie zou zijn, althans onder comm. invloed zou staan. Zeer nadrukkelijk bestreed spr. dit en benadrukte, dat de Vomo. strikt neutraal is, voor iedereen open staat en zidh slechts ten doel stelt de belangen van de militairen overzee te behartigen, zonder daarbij politie ke motieven te doen gelden. AANWIJZINGEN VOOR 3 OCTOBER. Het verkeer in de binnenstad. De Commissaris van Politie maakt bekend, dat op 3 October krachtens besluit van B. en W., de binnenstad van Leiden op de gebruikëlijke wijze voor het verkeer met rijpaarden, door trekdieren voortbewogen voertuigen en motorrijtuigen op meer dan twee wielen zal worden afgesloten van 's morgens 7 uur tot 's nachts 1 uur. Onder verwijzing naar de desbetref fende publicaties wordt bekend ge maakt, dat een beperkt aantal be wijzen van toegang tot het door af sluitbomen afgesloten gedeelte der gemeente zal worden uitgereikt, in dien kan worden aangetoond, dat tot toelaten van de-bovenomschreven ca tegorie vervoermiddelen een dringen de reden bestaat. Aanvragen tot het bekomen van een bewijs van toelating kunnen van 28 September tot en met 30 Septem ber gedaan worden van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur aan het Politiebureau Zonneveldstraat 10. Schriftelijke aan vragen worden alleen dan in behan deling genomen, indien daarin dui delijk vermeld staan: le. naam en adres van de aanvrager; 2e. voor welk soort vervoermiddel de aanvra ge geldt: 3e. de reden van aanvrage. Aanvragen, welke niet volledig zijn of na 30 September binnenko men, worden niet in behandeling ge nomen. Sluiting van café's. Namens de Burgemeester van Lei den brengt de Commissaris van Poli tie ter kennis van belanghebbenden, dat het sluitingsuur voor drankinrich tingen in de nacht van 3 op 4 Octo ber a.s. is bepaald op één uur. Tot een kwartier vóór dat uur mogen houders van muziekvergunningen in hun inrichtingen muziek laten ma ken. Degenen, die alsnog voor een muziekvergunning voor bovenge noemde datum in aanmerking wensen te komen, moeten een daartoe strek kend verzoek richten tot de Commis saris van Politie vóór 30 September. Openbare vertoningen en hazerdspel verboden. De Commissaris van Politie te Lei den brengt ter kennis, dat het bij politieverordening verboden is: op de openbare weg a. vertoningen te geven (acroba tiek e.d.); b. aapjes, marmotten e.d. dieren te vertonen; c. verlotingen te houden of gele genheid te geven tot deelneming aan hazardspelen. Bij constatering van overtreding zal proces-verbaal worden opge maakt, terwijl de voorwerpen, waar mede het feit is gepleegd, in beslag genomen zullen worden. Voorts brengt voornoemde Com missaris van Politie ter kennis, dat het verboden is zich vóór of tijdens het afsteken van het vuurwerk op te houden op het terrein van de N.Z.H., de daarachter gebouwde remise en de spoorwegovergang. De Eerste Hulpdiensten zullen zich op 3 October bevinden: in de gebouwen van de G.G.D. aan de Mare, de kegelbaan "Sociëteit Steen- straat, de school Schuttersveld en tij dens de koraalmuziek in de hall van de R.K. Bibliotheek aan het Steen- schuur. Op 1 October 's avonds in de hal] R.K. Bibliotheek Steenschuur en in de school Schuttersveld. Demonstreer Uw rijvaardigheid niet door anderen in gevaar te brengen, maar door beleefdheid Het bont geschakeerde stadsleven heeft er in Leiden sinds gistermiddag weer een facet bijgekregen, toen twee ondernemende muzikanten uit Den Haag hun entreé in de Sleutel stad maakten. Het straatorgel is een gewoon verschijnsel en ook de straatviolist is geen onbekende in Leiden. Doch het geluid dat gister middag onze oren streelde was van een geheel andere herkomst en toer de nieuwsgierig toestromende wan delaars de muzikale bron ontdekten, moesten ze werkelijk even lachen Wat was er aan de hand? De wel luidende klassieke muziek was af komstig van een piano, die op een bakfiets gemonteerd was. Een vir tuose pianist speelde met veel over gave „Liebestraum"' van Liszt en zijn collega begeleidde hem of om gekeerd! op de viool. En hei klonk lang niet slecht! De toehoor^ ders wisten het te waarderen en uit ten dit op de voor straatmuzikanten gebruikelijke wijze. Het zijn twee werkloze musici uil Den Haag, die deze straatmuziek uitvonden om hun boterham te ver* dienen. Vijf dagen verblijven ze in Leiden en vertrekken dan weer naai een volgende stad. Over enkele da gen zullen ze op dezelfde wijze in Breda „concerteren". De Mona Kura Serenaders wis ten op het door de muziekschool Melodia te Rotterdam uitgeschreven concours om het kampioenschap van Zuid-Holland de eerste prijs in de hoogste afdeling vergevorderden de Rozalia-wisselbeker te behalen. DRIE OCTOBER IN DE SCHOUWBURG. Traditie-getrouw is er 's avonds op 3 October ook een voorstelling in de Schouwburg. Ditmaal is er een pro gramma, waarin verschillende „pro minenten" van de revue, de operette en het cabaret tezamen optreden, o.a. Kees Pruis, Mr. Doodle, Scholten en van 't Zelfde, Joh. Boskamp, en Truce Speyck. LEIDSE KANTONRECHTER Luistervergunningen in auto's Voor de k^itonrechter te Leiden stonden gistermiddag een aanta^ automobilisten terecht die niet in het bezit waren van een luisterver gunning, terwijl zij in hun auto een radiotoestel aanwezig hadden. De boeten varieerden van tien tot vijf tien gulden. Kath. Jonge Middenstandsvereni- ging. In verband met de N. R. K. M.-avond in de Burcht, is er deze week geen bijeenkomst. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Martinus Joannes z. van D. Bijl en A. J. Lürsen. Paulina Mar- garetha Maria d. van J. J. Stokker- mans en A. van Dijkhuizen. Holland Cornelis z. van A. van Kalkeren en J. GEZELSCHAP KRAANVOGELS IN HET PARK VAN „AVIFAUNA". TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Visser. Antonius Leonardus z. van A. W. van Abswoude en H. J. Fakkel. Johanna Maria d. van J. Fisser en M. G. C. van Remundt. Robert Gijs z. van J. Leeflang en K. M. Varna. Bartholomeus z. van J. Thelen en J. Benning. Gerardus z. van G. Soet en M. L. Nieuwenhuis. Raghnild Anna d. van J. Dool en A. C. Segaar. Adri z. van H. van der Plas en D. van Rijn. Elisabeth Helena d. van D. G. Bossink en P. Beens. Elisabeth Adria- na d. van D. de Klerk en E. J. Zijl stra. Jan Willem z. van T. de Roode en C. Mieloo. Frederika Wietske d. van J- A. Sjaardema en H. M. Nag- tcgaal. Hendrik Frederik z. van P. Ligtvoet en F. A. M. Seesink. Cor nelia Lupchina Gerda d. van J. E. H. den Neijsel en C. H. Andeweg. In- g e z. van C. Rehorst en A. Baas. Martina Zijntje d. van J. Houwaart en W. de Best. Overleden: H. G. Veltman man 77 j. J. W. Wesselius man 64 j. A. J. Dingjan vr. 45.j. C. Schellingerhout dr. 4 maanden. W. Schenkeveld wed. van P. Ressenaar 81 j. J. P. Sierat man 61 j. W. Blok man 62 j. C. J. L. M. Barning man 65 j. M. Los man 73 jaar. Gehuwd: J. F. Streng jm en C. v. Rossum jd. P. C. Kapaan jm. en J. H. van Benten jd. ZwemmenHannie Caspers wint wederom, Bob Bonte op de 200 M. schoolslag geklopt Waterpolo: LZC-DJK 3 3 onverdiend, P.K. Mladost wint van ZIAN 3 2 IJET INTERNATIONAAL ZWEMTOURNOOI, dat de Leidse Zwemclub gisteravond in de Leidse Overdekte aan de zwementhousiasten van Leiden en oifigeving voorzette, mag in alle opzichten geslaagd heten. Ver schillende interessante zwemnummc-rs en twee uitstekende polowed strijden vormden het rijk voorziene programma, dat in vlot tempo werd afgewerkt. De zwemnummers. Begonnen werd met de 100 M. rug- crawl dames, waarin twee Groningse dames van de partij waren, die op de eerste en tweede plaats beslag wisten te leggen. Gezegd moet worden, dat de concurrentie niet zo groot was (al leen mej. L. Seur van de AOZ gaf partij), doch de uitslag bewees, dat ook Groningen in opkomst is. De tijd van de eerstaankomende, mej. P. Lugthart, bleef evenwel ongeveer 11 sec. boven het record van Cor Kint op dit nummer (1.10.9). J. Scheffer van DJK won het num mer 100 M. rugcrawl heren in 1.14.7 (Ned. record 1.8.2), maar hij liet de Joegoslaaf Quinz met 1.16.3 ruim achter zich. J. Witterman nateeerde dezelfde tijd als Quinz. Hannie Caspers van de LZC be vestigde haar goede vorm van dit jaar door opnieuw de 200 M. schoolslag te winnen. Onze Leidse en Nederlandse kampioene leverde hierbij tevens een uitstekende prestatie door haar beste tijd van 1.25.3 terug te brengen op 1.25.1, hetgeen een bewijs is, dat zij nog steeds crescendo gaat. Het wereld en Ned. record op naam van Nel van Vliet met 1.18.2 laat trouwens nog ruimte genoeg over, maar wie weet valt dit record nog eens aan Hannie Caspers ten offer! Lies Mens, eveneens van de L.Z.C., noteerde in dit nummer 1.31.4, waar mede zij de zesde plaats bezette, doch wat eveneens 'n heel goede tijd ge noemd mag worden. Het nummer 100 M. borstcrawl bij de heren was voor ae de Joego-Sla- viërs Maryan Stipetic met 1 min. 0.3 sec., de beste prestatie tot heden in de tournee door Nederland. A. van Boxum van DAW, werd goede twee de iri 1 min. 2 sec (Ned. record 59 sec, wereldrecord 55.4 sec.). De prestaties in het nummer 100 M. borstcrawl dames bleven natuur lijk verre onder het wereld- en Ned. record van Willy den Ouden (1.4.6). Het zal zelfs de vraag zijn, of ooit een Ned. zwemster deze tijd ooit nog zal halen. In ieder geval, de winna res van gisteravond, mej. W. Langer- veld van de ADZ, noteerde 1 min. 11 sec. Jopie de Jong, in de derde serie van dit nummer zwemmend-, noteerde 1.24, waarmede zij evenals Lies Mens op de 200 M. schoolslag, de* zesde plaats voor zich opeiste.. Het nummer 200 schoolslag heren leverde evenals Zondag in Rotter dam, een verrassing. Werd Bob Bonte, recordhouder op dit nummer met 2.41, in Roterdam geslagen door v. Rijnhoek (Merwede), thans wist Rudi v. Feggelen (Meeuwen) hem te kloppen met 2.50.6. Het was overigens een zeer eigen aardig nummer. Bonte had vrijwel de gehele wedstrijd de leiding met de vlinderende Laszio (J. Slavië) naast zich. Op de laatste 50 m. kwam van Feggelen meer en meer opzetten en hij won gedecideerd, Bonte op de tweede plaats laten met 0.4 sec. voor sprong nog op de Joego-Slaviërs Las zio, doch de voorzitter-kamprechter beslistte, dat Laszia tweede en Bonte derde was. Intussen maakte de Sleutelstad zwemmer Bekkering een tijd van 2.55, hetgeen hem de vierde plaats bezorgde. Eveneens 'n heel goede prestatie, die beloften inhoudt voor de toekomst. Het laatste nummer was de 5 x 50 m. estafette voor heren. De Joego Slavische club P.K. Mladost were hier onbedreigd winnaar met 2.22.9. DJK werd tweede met 2.28 en LZC (met L. v. Ingen Schenau, J. P. Heck, C. Stomps, W. Parmentier en H. Keuls) derde in 2.30.2. ZIAN en HPC lieten verstek gaan, de Zijl- ploeg werd vierde. In de tweede serie won de Sleu telstad vóór LZC II en Zijl II. De waterpolowedstrijden. De avond werd geopend en geslo ten met een waterpolo-wedstrijd. De eerste wedstrijd was die tussen LZC en DJK. De Leidenaars ver schenen met: doel J. Meck; achter: J. Butzelaar, H. v. d. Reyden en F. Tee- gelaar; vóór: J. v. d. Reyden, M. Brak en C. Stomps. Het werd een interes sante opening van de wedstrijd avond, doordat de LZC er in slaagde een fraaie 30 voorsprong te nemen. Uit een doorslagbal van Teegelaar opende Brak de score (10) en uit een vrije worp plaatste J. v. d. Rey- spel tegen mevr. Boutin (Fr.) met den naar Brak, die de voorsprong vergrootte (20), waarna dezelfde speler, wederom uit een doorslagbal van Teegelaar, de stand op 30 bracht. Zweers, de midachter van D JK, had er toen genoeg van en ging Brak dekken, hetgeen herhaaldelijk tot duels tussen beide spelers leidde, hetgeen tot gevolg had, dat beiden uit het water werden gezonden. Bouwmeester verkleinde daarop de achterstand voor DJK (31), waar mede de rust kwam. Na de hervat ting had Zweers de LZC-midvoor, die in het water vrij slecht kan zien, volkomen in zijn macht. Na 3K mi nuut van vrij gelijk opgaande spel werd Bouwmeester uit het water ge stuurd. maar de numêrieke meer derheid van LZC viel, evenals vroe ger zo talloze malen gebeurde, weer in haar nadeel uit, want v. Rijk doel puntte voor DJK (32) en de Am sterdammers zetten daarna alles op gelijk spel. Dit kregen zij tenslotte door een foutieve beslissing van de grensrechter, die een doelpunt aan DJG toekende toen de bal het doel- vlak niet was gepasseerd (33). Scheidsrsechter Moonen, die vanaf het middenterrein niet kon zien, of het werkelijk een doelpunt was, had zich hierbij neer te leggen Het slot van de geslaagde avond werd gevormd door de wedstrijd van ZIAN tegen PK Mladost, de kam pioen van Joego-Slavië. De gasten wonnen, wellicht echter meer door de zwakke leiding van scheidsrechter Koster dan door eigen kunnen. Want in de tweede helft was de scheids rechter zeer zwak, gaf diverse fou tieve beslissingen en de gasten kon den zg. een potje breken, hetgeen zij ook grif deden. Het eerste goede schot in deze wedstrijd werd gelost op het doel van Mlados, maar keeper Amsel kopte het leer uit zyn doel. Met een hard schot van de middellijn gaf Braasem daarop ZIAI de leiding (10), maar rechtsbuiten Kurtini ondernam daarna een geweldige so lo-race en, ofschoon gehinderd door twee spelers, maakte hij fraai de ge lijkmaker (1—1). Midvoor Fisser gaf ZIAN daarop weer de leiding (2-1). In de twee helft werd ZIAN zwaar gestraft door een straf worp (2—2) en Kurtini bracht de eindstand op 32 voor de kampioenen van Joego- Slavië. De uitslagen zijn: 100 m rugcrawl dames: 1 P. Lugt hart (ZCG) 1.21.6, 2 S. v. Slochteren (ZCG) 1.22.8, 3 L. Seur (ADZ) 1.23.5 100 m rugcrawl (heren): 1 J. C. Schiffer (DJK) 1.14 7, 2 A. Quinz (J. Slav.) en J. Witteman (ZIAN) 1.16.3, 4 J. Overeem (HPC) 1.19 100 m schoolslag dames, le serie: 1 Hannie Caspers (LZC) 1.25.1, 2 A. Leenen (ZIAN) 1.26.8) 3 H. Veer- Charèté (ZIAN) 1.27, 4 V. Paskvam (J. SI.) 1.29.8 2e serie 1 R. v. d. Linden (ADZ) 1.29.4, 2 L. Mens (LZC) 1.31.4 3 J. de Groot (ADZ) 1.31.8 3e serie: 1 Oost Indië (ADZ) 1.33 2 L. Wensing (HPC) 1.33.8, 3D. de Mey (LZC) 1.37.6 100 m borstcrawl heren: 1 Marian Stipetic (J. SI.) 1.0.3, 2 A. v. Boxum (DAW) 1.2. 3 Mislav Stipetic (J. SI.) 1.2.6. 4 Vidovic J. SI.) 1.2.9. 100 m 'borstcrawl dames 1 W. Lan- gerveld (ADZ) 1.11, 2 S. v. Slochte ren (ZCG) 1.14.1, 3 J. Verbrugge (RDC) 1.15.2, 4 A. de Boer (ZIAN) 1.18.3 200 m schoolslag heren 1 R. v. Feggelen (Meeuwen) 2.50.6, 2 Laszio PK'lïadosCwIrd 'J- S» 25L4' 3 B- Bonte <ZAR> 2'51'8 F.K.. Mladost werd 4 Bekkering (S1 stad> 2.55 5x50 m estafette borstcrawl heren le serie: 1 P.K. Mladost 2.22.9, 2 DJK 2.28,.3 LZC I 2.30.2 4 Zijl I 2.38 2e serie: 1 Sleutelstad 2.45.4, 2 LZC II 2.47.8, 3 Zijl II 2.49. LAWNTENNIS. TOURNOOI TE LYON. Op de laatste dag van het inter nationaal tennistournooi te Lyon wist het Nederlandse paar mevr. Blaisse en mej. Hermsen de finale van het damesdubbelspel te winnen door een 64 64 zege op mevr. Weiss (Arg.) en mej. Rollin Couquerque (Ned.). In de finale van het herenenkel spel moest onze landgenoot van Mee geren het onderspit delven tegen Du- cos de la Haille (Fr.), die met 75 6—1 63 won. Mevr. Weiss (Arg.) zegevierde in de eindstrijd van het dames-enkel- dels aangevangen. 62. terwijl de finale van het herendubbelspel een overwinning op leverde voor Delhomme en Jalabert (Fr.) tegen hun landgenoten Cochet en Remy: 86 63 4. B.D.H.C. WINT DAMES HOCKEY- DAG. De dames hockey-dag, welke te Bloemendaal op de terreinen van BDHC werd gehouden, is in een fraaie overwinning voor BDHC ge ëindigd. Dit elftal klopte in de fi nale Rood Wit met niet minder dan 50 en had ook in de voorgaande wedstrijden een sterke indruk ge maakt. De deelneming van Rood Wit was het gevolg van het feit dat LHC uit Leeuwarden verstek had moeten la ten gaan en Rood Wit heeft in dit gezelschap een uitstekende beurt ge maakt. Het spel der Provinciale ploegen stak in technisch opzicht toch wel iets af bij dat der Westelijke elftallen. De resultaten in de eerste ronde toon den zulks duidelijk aan. want in de drie gevallen waar de Provincie bij betrokken was. werd een nederlaag geleden. PW werd door BDHC uit geschakeld, 4-0, Tilburg zag zich door HHYC met 21 geslagen na een zeer spannende strijd en EMHC moest in Kieviten haar meerdere erkennen. Laatstgenoemde won met 30 en Rood Wit verraste Be Fair met 21. Rood Wit vertoonde in de demi finale een zeer goed spel tegen Kie viten en hoewel de 21 zege mis schien niet helemaal verdiend was, omdat Kieviten technisch iets ster ker voor de dag kwam, het harde werken van de Rood Wit-ploeg had dit eervolle resultaat bewerkstelligd. ÈDHC won, eveneens met 21, van HHYC, na een vrijwel gelijkopgaan- de strijd, waarin de betere schotvaar digheid van de Bloemendaal-voorhoe- de de doorslag gaf. Vooral mej. Fran cken was goed op dreef, hetgeen ech ter vooral In de finale tussen BDHC en Rood Wit eerst goed aan het dag licht trad. ALPHEN AAN DEN RIJN Door Ged. Staten is goedgekeurd de aanleg van de z.g. industrieweg naar het industrieterrein in plan „West", tussen spoor- en Rijndijk. Nu zal er, naar wij vernamen, eer lang met de aanleg van deze weg worden begonnen. Hierdoor wordt het industrieterrein ontsloten en wel vanaf de Rijksstraatweg. In de omgeving van de Heulbrug worden binnenkort belangrijke ver beteringen uitgevoerd. Nu het stoom gemaal „Neptunus" buiten werking staat, zijn de tochten nabij de Heul brug z.g. stille sloten geworden, met het gevolg, dat er een min of meer onfrisse boel is ontstaan. Deze slo ten zullen worden gedempt. Voorts zal vanaf de Oudshoornseweg, via de Nieuwesloot een nieuwe weg wor den aangelegd welke aansluiting zal vinden op de Ruisdaelstraat. Hier door wordt het tevens mogelijk bin nen niet al te lange tijd de bocht bij de Heulbrug belangrijk te egaliseren, door verbreding van dat 'gedeelte over de gedempte sloten. De werkzaamheden aan de Aar kade zijn gegund aan de plaatselijke firma S. Tromp, die inmiddels hier mede een aanvang heeft genomen. De bestratingswerkzaamheden in de Hooftstraat zijn gegund aan de aannemer Kooyman te Voorschoten, die vermoedelijk deze week met het opbreken een aanvang zal nemen. De nieuwe stenen zijn reeds aange voerd. Met de straataanleg voor de 58 be- tonwoningen (montagewoningen sys- steem Duinker en Verruijt) is even eens begonnen, terwijl er goede vorderingen worden gemaakt met de onderhoudswerkzaamheden van de pl.m. 180 woningwetwoningen van de woningbouwverenigingen. Architect W. Brouwer heeft na onderhandse aanbesteding de bouw van 4 duplexwoningen in opdracht van het Pensioenfonds D. en Joh. Boot N.V. gegund aan de fa. J. Tolk alhier. De uitbreiding van de Drukkerij Haasbeek aan de Hooftstraat is on dershands opgedragen aan de fa. Gebrs. A. en J. den Ouden alhier. Met deze werkzaamheden is inmid-

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5